De Olympische Spelen 1932. De aanstaande tegenstanders van H. F. C. RUGBY DAMMEN GYMNASTIEK. HANDBAL BILJARTEN HENCELEN D. H. C. en Gouda. Een belangrijk onderhoud met twee kampioenen. Een vernietigend oordeel over de Amerikaansche sportopvattingen. (Van onzen Parijsclien correspondent). (Zie ook de Nu het gisteren bekend is geworden, wie de tweede tegenstander van H. F. C. in de aanstaande zware promotie- en degradatie wedstrijden zal zijn, namelijk het stoere „Gouda" (dat nog maar cén puntje noodig had om kaïmtploen te worden, maar dat gis teren voor alle zekerheid er nog twee op V. O. C. veroverd heeft), laten we hieron der eenige bijzonderheden uit het leven van deze twee clubs volgen. D. H. C. Allereerst vragen we dan de aandacht voor D. H. C„ den kampioen der tweede klasse A. Wc gclooven niet, dat er iemand in ons voctballievend Nederland zal zijn, die geen bewondering hoeft voor die stoere club uit het oude stedelijke Delft, die nu al sinds eenige jaren de meest hardnekkige pogingen doet om in het milieu te komen, dat het ideaal is van elke vereeniging, die zich voor deelneming aan de competitie van den K.N.V.B. aanmeldt. Vijf maal is D. H. C. nu al kampioen van haar afdccling geweest en, als we ons niet vergissen, bijna steeds ongeslagen. Telkens stond zij voor de poorten, maar wegens on naspeurlijke redenen is zij nog steeds het beloofde land niet binnen kunnen trekken. In de promotie competitie werd de club van Van Nellen nooit nummer één. Het waren óf de bekende ..voetbal-zenuwen", óf de we tenschap, dat zij tegenover een eerste-klas- ser werd opgesteld, die er haar van hebben weerhouden De heer H. van Til, voorzitter van D. H. C., de bekende woordvoerder in de K. N. V. B - vergaderingen, die zelf in zijn prille jeugd te Zaandam achter het bruine monster aange draafd heeft in het toen nog bestaande „Sport" i later omgedoopt in Z. F. C.) heeft ons eenige bijzonderheden over zijn club ver teld. In Delft bestonden vroeger twee clubs „Delfia" en „Hollandia", die elk op zich zeif niet veel kracht kon ontplooien. Op 17 Maart 1910 werd dan ook besloten, deze twee ver- eenigingen tot écn samen te smelten. Geko zen werd de naam D. H. C.. zoodat de herin nering aan de twee clubs bewaard is geble ven. Begonnen werd met twee elftallen in den Haagschen Voetbalbond. Het eerste speelde in de derde klasse. Het succes liet niet lang op zich wachten. Reeds in 1914 werd D. H. C. kampioen der eerste klasse van den Haag schen Voetbal bond, Zij promoveerde naar de derde klasse van den N.V.B.. Ook hier bleef het naar wensch gaan. Nadat zij als nummer één in de promotiecom, petit ie van haar afdeellng (waaraan, ook A.S.C. en Zandvoort deelnamen) was geëindigd, be landde zij In de toen nog bestaande Over gangsklasse. Aan het eind van dat seizoen moest D. H. C. met Spartaan. S. V. V. en Hil versum voor een plaats in de eerste klasse spelen. Deze strijd werd door S. V. V. gewon nen. Dank zij echter de krachtige leiding en den goeden geest onder de leden, werd de moed niet verloren. En zoo zal D. H. C. het dus nu wéér eens probeeren. Ook nu is zij weer bijna ongesla gen gebleven (gisteren verloor zij haar lnat- sten wedstrijd met 53 van Unitas, zoodat zij met de volgende mooie cijfers eindigt: gesp. gcw. gel. verl, pnt. vóór-tegen gem. 18 17 0 1 34 86—23 1,89 De club die dit seizoen in een werkelijkcn kampioensvorm speelde, was als volgt sa mengesteld: Boot, W. van Nellen. P. Dor jee. W. Bakker. Pietcrse. II. Dorjee, Van der Sloot, Van der Bragt, Ditmars. Post. J. van Nellen. De spelers zijn volkomen aan eikaars spel gewond. Het geheelo linkergedeelte, plus spil en rechtsback, .speelt al van de schooljaren af samen. Het zijn allemaal jonge en vlugge spelers. Alleen de spil maakt een uitzonde ring: die is al cenigen tijd de dertig gepas seerd. llij is zijn plaats echter nog meer dan waard. D. II. C. heeft In Delft geheel de plaats van Concordia ingenomen. Nu trekt de club van Van Til de grootc massa tot zich. D. H. C. heeft do beschikking over niet mïn- der clan21 elftallen! Zij heeft ongeveer duizend leden en donateurs. Hier mag dus wel van een krachtige organisatie gesproken worden. De heer Van Til schetste ons de groote moeilijkheden, die overwonnen moesten worden, eer zij een geschikt terrein had ge vonden. want aanvankelijk was er geen geld. Er is een tijd geweest, dat een recette A. A. C.M. T. S. (Haarlem). Zaterdagmiddag is op het D.W.S.-veid te Amsterdam de rugby-wedistrijicl A. A. C. togen het verzwakte M. T. S.-team gespeeld. Als om 3 uur wordt begonnen onder leldöng van den heer De Jonge heeft Wilson voor Haarlem den toss gewonnen. De A. A. C. trapt af cn hot begin is al dadelijk weinig bemoedigend als reeds onmiddellijk de eerste A. A. C.-aanval een try oplevert (3—0). Deze try wordt echter niet in een goal om gezet. Dan komen de M.TJS.'crs iets in de meer derheid en G. Ter Meulen krijgt een mooie kans. welke hem echter ontnomen wordt. Do hiervoor toegestane sohop door Moole- naars genomen, levert geen resultaat op. Na de rust komt de A. A. C. opzetten cn al vrij spoedig weet zij door een vrijen trap den stand op 6—0 Ie brengen. Daar vele MTB.'ers vermoeid raken wordt de A.A.C. dan sterker en zij weet dit dan ook uit te drukken in een 2de try gescoord door Zuid-weg. Deze try wordt door de Kreek in een goal omgezet (11—Oh De Haarlemmers hebben pech als een hard schot van J. Moolenaars via den bin nenkant van den paal weer in 't veld terug springt cn even later J. van Olst na een pass van Marque® zich door de A. A. Cr.-full back Aanholt een mooie kans ontnomen zaet. Even later is 't tijd. Do A. A. C. heeft een 11—0 overwinning bevochten. DelftRest van Nederland. Om half drie weerd deze wedstrijd onder leiding van scheidsrechter Jordaan op Hout- nis t. te Den Haag begonnen. 4 Aanvankelijk gaat het spel aardjig gelijk foto-pagina) van f 43 het hoogst was. Maar dank zij een voorzichtig cn verstandig financieel be leid heeft D. H. C. nu in het Laantje van Vollering drie terreinen, waarvan twee op werkdagen ook door den Dienst voor de Lich. Opvoeding gebruikt, worden. De voorzit ter is nu heel optimistisch gestemd. „Ik heb gezien", aldus zei hij, „dat bij H. F. C. de verdediging het sterkste deel van het elftal is cn dat we vani haar voorhoede ten minste blijkens de verkregen resultaten niet veel tc duchten zullen hebben. Dat is bij ons gelukkig allemaal in orde. Maar dat kunt u wel in Haarlem's Dagblad mededee- len, dat onze jongens het eerste -klasseschap alleen willen behalen met goed en fair voet balspel. Zij zullen niet gaan vechten:. Als er bij ons een speler in de club komt, die zich niet bedwingen kan, dan hebben we veel lie ver dat hij er uit gaat. We blijven liever tweede-klasser, dan dat we door unfaire middelen in de eerste klas willen komen." GOUDA. En nu „Gouda", de kampioen, der tweede klasse B. Deze vereeniging heeft juist in September van het vorig jaar haar 25-jarig bestaan gevierd. Zij werd opgericht onder den naam „Ex celsior" door de hoeren Flux, T. van Eijiic, P. Oosterom, C. Verstoep en P. cn A. Verkaaik. Aanvankelijk werd gespeeld in het plantsoen bij de groote Sluis en overigens op alle plaat sen die zich daarvoor leenden, maar door dat vele ruiten gebroken werden, gebeurde het meermalen, dat het bestuur op het poli tiebureau ter verantwoording werd geroe pen. Dank zij de medewerking van „Olympia" werd een enkele maal op een gedeelte van het schietterrein geoefend. Daar dit fraudu leus moest geschieden, werd spoedig de drang om een eigen veld te bezitten grooter en na eenigen tijd slaagde het toenmalige bestuur er dan ook in een terrein in de Knip te huren. Dit was ook de eerste stap tot een meer geordenden gang van zaken in de ver eeniging. In 1910 trad de vereeniging toe tot den Goudschen Voetbalbond, waardoor een ge regelde wedstrijden reeks gespeeld kon wor den. Zij behaalde reeds in het eerste jaar het kampioenschap van haar afdeeling. In het seizoen 1913/'14 behaalde zij na een zeer zware 1—0-zege op „Alphen" het kampioen schap der eerste klas van den Goudschen Voetbalbond, waardoor de promotie naar den Ned. Voetbalbond een feit werd. Inmiddels was op gezag van dezen bond de naam „Excelsior" na rijp beraad gewijzigd, in „Gouda". De wereldoorlog deed een gecluch- len knauw in het vereenigingaleven, omdat vele leden hun militaire plichten moesten vervullen. In 1916 werd zelfs ontbinding over wogen. Dank zij cern commissie, die oud-leden en donateurs opwekte om opnieuw de ver eeniging te steunen., werd het voortbestaan mogelijk. In 1919 werd na een 2—1-overwinning op L. F. C. het kampioenschap behaald. Het volgend seizoen speelde het elftal voor de eerste maal in de tweede klasse van den N.V.B., maar aan het eind van dat seizoen volgde weer degradatie naar de derde ldasse, waarvoor toen geen degradatiewedstrijden werden gespeeld. In het seizoen 1922/'23 werd „Gouda" ongeslagen kampioen, maar z.ij had niet voldoende succes om te promoveeren. Doch door een uitbreiding van de afdeelingen en klassen had toch promotie plaats. Het volgend seizoen kwam echter wederom degradatie. Eerst in 1926:'27 kon Gouda weer voor de derde maal haar intrede in de twee de klas doen. Sindsdien is zij erin gebleven. Gouda speelt nu op een terrein op de Ge- me.nte-Sportveldcn. Ook kreeg zij de be schikking over een oefenterrein. Er staat een keurige tribune, waaronder kleedkamers wer den gebouwd. Sinds 1926 heeft Gouda de be schikking over den Engelschen trainer H. J. Leavey. Met de volgende cijfers heeft Gouda nu het kampioenschap van de tweede klasse B behaald: gesp. gew. gel. verl. pnt. vóór-tegen ge,m. 18 14 0 4 28 52—28 1.56 Het elftal, dat dit fraaie succes behaalde, bestaat uit: Leef lang. Sterk, De Jong, Van der Laan, Groenewoud, Nieuwelsteynl Do Vos. Walthie, Schouten, Spee, Van Maaren Groenewoud is aanvoerder. Uit de doolpuntcncljfers blijkt, dat het ver dedigend gedeelte sterker is dan de voorhoe de. De achterhoede van H. F. C. zal het dus gemakkelijker hebben, dan de voorwaart- sen. Onze lezers weten dus nu wie de aan staande tegenstandere van H. F. C. zijn. 1 op met de Rest ietis meer in den aanval, echter komt aan den anderen kant het eerste succes als II. Pabbruwc de linker wing three- quarter doorbreekt en een keurige try weet te scoren (30). Even later herhaalt deze speler dat en scoort nogmaals een try (6—0). Dan is de Rest even aanzienlijk sterker: zij scoort- door v. d. Ileyden met een try tegen, welke door Alofs in een goal wordt omgezet (6—5). Met dezen stand is het rusten. Na de rust blijft Delft vrijwel voortdurend aanvallen, waarbij vooral hun threequarter- linie uitblonk (deze is dan ook in haar ge heel in 't Nederlandsche Rughyteam geko zen). Hierdoor kreeg de Rest,-achterhoede het heel zwaar te verantwoorden cn juist bij de Rest bleek de threcquartcrlinie het zwakste deel van 't team uit te maken. Nog drie keer weet Delft- dan een try te maken door G. dc Laivc 2 maal en Bleyden- steyn. Een dezer tries werd in oen goal om gezet, zoodat de eindstand 175 voor Delft werd. Na afloop werd het Nederl. Rugby-team gekozen. Het Nederlandsch 15"tal samen gesteld. Het Nederlandsche vijftiental werd als volgt samengesteld: full back: Alofs (ARVC). Threequarters Pabbruwe. Addicks, Soes man en Bleidensteyn (allen Delft). Halfs: De Caive en Stokvis (Delft). Forwards: Ten Houten (Eindhoven), v. d. Wal. Dc Jonge, Nolte. Kuyper (allen ARVC) Ter Poorten, ter Meulen «beiden Delft), en Feit-z (Hilversum). Reserves: Smit- (Eindhoven). Rcuchlin en van Doornick (Delft) en Bieger (ARVC). Dc wedstrijd vangt om half drie aan op de sin- telbaan Oiympiaplein. DUKEL IS MEESTER. Dc partij BeersKalden, welke Zondag te 's-Gravenhage gespeeld werd, is door Beers met 20 gewonnen, waardoor onze plaats genoot, de heer B. Dukel, lid van D.CJJ. den meestertitel veroverd heeft. Hij heeft nu ook het recht verworven mede te kampen om den titel van: Kampioen van Nederland. (In ons volgend, nummer komen we hierop nader terug.) Damclub „Haarlem". In het clublokaal der Damclub „Haarlem" werden onderstaande wedstrijden voortgezet. Om den „De Louw-beker". Groep I. A. M. Berghuijs l'emise met D. A. van Abs. Groep II. W. van Daalen wint van G. P. Heck. J. Lycklema wint van P. van Wamel. Groep III. F. A .Berkemeier wint van J. P. Exel Sr., F. A. Berkemeijer wint van R. C. Broekmeijer. R. C. Broekmeijer wint van „Schijf". Clubkampioenschap 1932 Afd. I. Th. van Wamel wint van Chr. F. Visse. Kampioenschappen Haarlem en .omstreken. Hieronder volgen de uitslagen van de vijfde ronde van den wedstrijd om het eerste klasse damkampioenschap van Haarlem en om streken. Ph. F. Amelung wint van H. Berghuis: H. C. Souverein wint van Th. C. v. d. Sluijs; D. Kleen—J. Balk afgebroken. De 25e Lighal-uitvoering. Ongeveer /1700 voor het Lighal* fonds. Al een reeks van jaren, nu voor de 25ste maal, hebben we in dit blad een beschouwing over de zoo bekend geworden „Lighal-uitvoe- ringen". Aan deze uitvoering namen dit jaar deel de jongens en meisjesklassen van het 4e, 5e en 6e leerjaar der opleidingsscholen 17, 18 en 19 en heeren en damesleden van „Turn- lust", Beverwijk, directeur de heer Wie- land Los. De Stadsschouwburg was Zaterdagavond weer geheel gevuld met de talrijke deelne- menden, hun respectieve ouders, tal van autoriteiten en belangstellenden. Precies op den aangekondigden tijd, te 7.30, opende de heer Wieland Los den avond met een serie vrije oefeningen jongens vol gens het stelsel Gaulhöfer. Mej. Roosen liet met veel animo "haar leerlingen springoefe ningen maken met behulp van de springbak. Nauw waren deze vroolijke en gezellige oefe ningen geëindigd of een 8-tal lieve ma troosjes vroeg onze aandacht. De dames van Turnlust volgden met mooie oefeningen aan paard, stilhangende ringen en bruggen. De dames werkten in 4 ploegen en menig mooi afgewerkte oefening werd met luid handgeklap beloond. De zaal werd wat onrustig, mogelijk duur de dit toestelnummer wat al te lang. De heeren van Turnlust kwamen nu met „Trai ningsoefeningen" Het was een lust hen te zien werken; veel oefenstof in korten tijd. Bij „Volksdansen", meisjes 6c klassen, was de gelijkheid van den zang nogal eens zoek cn daardoor leden ook dc dansen zelf; de begeleiding had van het orkest uit plaats; mógelijk is een betere plaats voor de bege leidster te vinden. De toestelwedstrijdcn der jongens 5e klas sen werden met spanning gevolgd. In snel tempo werd geklauterd op en over toestellen werd „kopje geduikeld" en elk zocht voor zijn afdeellng weer het eerst op de plaats van bestemming te zijn. Een heel mooi intermezzo was de solodans; sierlijk werden de figuren uitgevoerd, de be lichting met de vele kleuren verhoogde het effect: 't was een mooi succesnummer. De heeren van Turnlust werkten nu aan liooge brug en laagrek. Dc vereeniging telt goede krachten: vooral de hooge brugoefe- ningen vielen tc loven. Meisjes der 5e klassen gaven daarna een nummer rythmische oefeningen: ook hier kwam jammer genoeg het bezwaar van de begeleiding uit de verte naar voren; veel oefenen met muziek is gewenscht. Het knotszwaalen der Beverwijksche dames muntte uit door gelijkheid van uitvoering ter wijl het volgend nummer, paardspringen, goed en keurig in snel tempo plaats vond. Mej. Roosen en de heer Wieland Los wer den eenige malen met bloemen en geschen ken door hun leerlingen gehuldigd. Voor de pauze zou beginnen, kwam de heer Meyerink naar voren om in het kort doel en strekking van den avond uiteen te zetten. 1-Iij dankte namens zijn collega's autoritei ten en ouders voor hun aanwezigheid. Aan de onderwijzers en onderwijzeressen der deelnemende scholen bracht hij dank voor de zeer gewaardeerde medewerking. Spreker dankte de gemeentbesturen van Haarlem. Heemstede en Bloemendaal voor de vereenlde vergunning om in die gemeen ten gelden bijeen tc brengen voor het goede doel. maar bovenal ging zijn dank uit naar zijn oudleerlingen in Haarlem en Bloemen daal, die hun vrije middagen hadden opge offerd, om de lijsten, vragend vrijwillige bij dragen, aan te bieden. Hij bracht de moei lijkheid naar voren om in deze zware tijden een eenlgszins behoorlijk bedrag bijeen te brengen; het was spreker een groote vol doening tc mogen meededen, dat reeds een bedrag van f 1450 was afgedragen aan den administrateur, den heer van Waard, en dat nog een bedrag van omstreeks f 300 op zijn giro gestort, zou volgen. Een bedrag van om streeks f 1700 voor de hoogst nuttige ver eeniging tot bestrijding der Tuberculose Is waarlijk te roemen. Na de pauze kwamen jongens 6e klassen met ladderoefcnlngen cn meisjes 5e klassen, klimtouwen. 't Waren aantrekkelijke num mers. Een vermakelijk intermezzo, waarbij een rekenend paard, goede acrobaten, een clown en een uitstekend circusdirecteur te pas kwamen, deed de jeugd zicht- en hoorbaar genieten. Ook een fantasie Intermezzo van Mej. Roosen met. haar leerlingen, waarbij sierlijke dansjes en mooie belichting te be wonderen waren, zagen we met genoegen. Hoogrek heeren en bewcgingsstudlë dames Turnlust maakten een eind aan het wel wat lange programma, maar oen eind. dat pakte door schitterend werk aan het rek en een prachtig effectvol slot. door dc dames. Een heel gezellig bal was het slot van den welgeslaagden avond. 't Was een heede drukte daar aan de Pa- rijsc'he Gare de Lyon tegen het uur dat de twee Fransche Olympische kampioenen, het echtpaar BruneiJoly moest arriveeren. Toen de klok twaalf uur sloeg en de trein uit Cannes over een kwartier luier kon wor den verwacht, stond het perron vol belang stellenden, die speciaal naar hier waren ge komen om de Fransche kampioenen, die in Amerika het Olympische kampioenschap en het wereldkampioenschap schoonrijden- schaatsen behaalden welkom te heeten op eigen bodem. En 't waren niet alleen tal rijke sportvrienden cn sportliefhebbers, maar ook tal van autoriteiten, die zich hadden gederangeerd om den heer en mevrouw Bru nei de hand te drukken en geluk te wen schen met hun overwinning. We zagen er de heeren Bénazet, onderstaats-secretaris van het departement Lichamelijke Opvoeding. Jules Rimet, president van het Comité Na tional des Sports, Anöré Payar. voorzitter van de Fédération Franchise des Sports d'Hiver, Campion, prefect van Corèza. Antony Ratier ex-minister van Justitie, kolonel Arnault, kolonel Marohal, kolonel Lecocq, de heeren Marcel De la rb re, Breton, M-ahut, Denis, leden van het Fransche Olym pische Comité en verscheidene bekende fi guren uit Fransche sportkringen, athleten, voetballers, tennisspelers, roeiers, zwemmers, aviateurs en zelfs boksers. Veertien knarsende wielen op de rails, een stoomuitlaat als een lange zucht na verrich ten arbeid en de trein staat stil, vlak voor het stootblok. Madame BrunetJoly is een van de eersten, die lenig op net perron springt en dadelijk wordt zij omringd door een groote menigtegoede reisveel succes gehadHet wordt, als ook de heer Brunet is uitgestapt zoo'n dringen, dat de kampioene bijna geen gelegenheid vindt om 't eerst van alles haar zoon, die d«en respec tabelen leeftijd van zeventien maanden heeft en die, een bisqultje zuigend, op ae armen van zijn grootmoeder naar hier is meegenomen, te omhelzen. Filimoperateurs en fotografen leggen al die touehante scènes vast. op gevoelige platen en filmen en dan drijft men voort naar den uitgang, stuwt men verder tusschen de juichende menigte, naar een van de ontvangsalons. waar ge klonken wordt op de dubbele overwinning. Het is Jules Coulon die aan het overwinnen de echtjaar de goudeni" medaille van Licha melijke Opvoeding overhandigt, talrijke spre kers wenschen de overwinnaars geluk maar daar lukt het ons om Madame Brunet even ter zijde te nemen. Madame, wat is uw algemeene indruk? Ze lacht even fijntjes, maar dan ook zon der aarzelen: Mijn algemeene indruk?wel, die is, dat de Olympische Spelen in de Vereenigde Staten bar en bar slecht zijn georganiseerd. We zijn overwinnaars, we konden dus voor Frankrijk iets in de wacht sleepen. zocdat het niet de uitlating is van teleurgestelde verslagenen, maar ik blijf er bij: het leek nergens naar. De Amerikanen hebben 't er blijkbaar op gezet om alle overwinningen te behalen, alle prijzen in de wacht te sleepen. Men moet niet alleen over de noodige physieke, maar ook over een geweldige dosis moreele krachten beschikken om daar iets te bereiken. Wat 'n ecuwig geduvel tusschen jury en deelnemers. Ik kan u vertellen dat er geen deelnemer is, geen Zweed, geen Noor. geen Fin, geen Zwitser, die ziich niet had te beklagen, over de procédés van de juryleden en van de Amerikaansche deelnemers 't Particuliere onderhoud had blijkiba.-.r al te lang geduurd, men eischtc madame Bru net op en we hadden ternauwernood tijd om haar en haar man de belofte af te persen, om ons dien zelfden middag nog in buiseljken kring te ont-vangen. teneinde ons iets meer mede te deelen over de Spelen van 1932. Mijn vrouw heeft u al met enkele woor den op de hoogte gesteld, zoo begon de heer Brunet, toen we in zijn gezellige kamer te genover hem zaten; nu, zo heeft niet over dreven: 't was werkelijk bar slecht. Slecht eten en wat nog- erger was: de buitenlandsclie deelnemers kregen maar één uurtje per dag (DAMES) Het echtpaar BrunetJoly. om zich te trainen. Alle Europeanen waren dan ook in slechten vorm. Dc Engelschen, de heer en mevrouw Badger—Lough ran waren er nog het best aan tóe. daar ze in New York waren gebleven, waar ze een baan hadden gevonden om te oefenen tot hét laat ste moment, voor ze naar Lake Pi acid kwamen: ze waren dan ook onze gevaarlijk ste concurrenten. Gelukkig zat er in de jury een Franschrnan, N. Torchon, die ons niet alleen goed genegen was, maar die ook met kennis van zaken oordeelde. Toch waren we eerst gerustgesteld, toen de Hongaarsche deelnemers ons kwamen geiukwenschen, zeg gend dat wij het concours glansrijk hadtien gewonnen. Ik kan het niet beter uitdrukken dan zoo: men beschouwt de deelnemers aan de Olympische Spelen als attracties in een music-hallthe best in the world. Om de noodige teleurstellingen te voor komen. hoop ik dat alle Europeesche deel nemers, voor onverschillig welke tak van sport, zich eerste eens op de hoogte komen stellen bij hen die nu reeds den Oceaan overstaken. De Amerikanen hebben er nu eenmaal alles op gezet om te winnen. De z.g. „invités" krijgen na eerst al twee weken lang werkloos te zijn geweest, geen enkele gelegenheid om zich te trainende Ame rikanen daarentegen kunnen zich dag aan dag oefenen tot op het laatste moment. Een mooie reiseen bittere teleurstelling. We vertrokken met de gedachte te zullen deel nemen aan een magnifiek sportfeestin werkelijkheid maakten we deel uit van een kermistroep. U heeft natuurlijk de andere wintersport- wedstrijden gezien? Ja. De snelheidswedstrijd-schaatsen was in één woord abominabel. De „truquage" van de Amerikanen was 'pijnlijk om aan te zien. Men duwde de concurrenten eenvoudig op zij bij het starten. Jaffee heeft zich dan ook er wel voor gewacht om uit te komen in de wereldkampioenschappen. De baan voor de bobslee was schandelijk en daaraan moet dan ook het ongeluk van de ..Deut-schland" worden geweten. Drie kwart van de buiten landsclie deelnemers hadden geen model-slee gekregenzoodoende hadden de Amerika nen mooi en vrij spel. En de hockey-wedstrijden op ijs? Het Amerikaanschesavoir-vivre" deed een overwinning behalen op de Cana- deezen, de eenige deelnemers, die toch én wat hun prestaties betreft, en wat 't aantal overwinningen en doelpunten betreft, in de meerderheid waren. Maar onze gastheeren rustten niet voor dat er twee gasten uit lagenen danEr is trouwens ook héél wat over te doen geweest De totaal indruk is d«us verre van gun stig? Verre van d^tvan het eerste oogen- blik af, dat we in contact kwamen met de Olympische Spelen hebben èn mijn vrouw èn Ik, èn alle andere Europeesche deelnemers, maai' één gedachte gehad: zoo spoedig moge lijk naar huls terugkeeren, Ik vind 't niet prettig om u dat ailemaal te vertellen, maar 't is toch misschien wel goed dat u al te enthousiasten bij u eens op de hoogte stelt van dezen stand van zaken. HENRY A. TH. LESTURGEON. KAMPIOENSCHAP VAN Voorl. Haarl. elftalGymn.Rap.- comb. (61) Reeds direct na den af worp is de voorhoede van het Haarlemsch elftal in do meerderheid en weet meteen tc doelen. (10). Met tusschenpoozen wordt de stand tot rust opgevoerd tot 5—0. Na de rust worden de verdedigingen ver wisseld. wat ten gevolge heeft dat nu de Haarlemsche voorhoede tegen haar eigen sterkere verdediging speelt. Thans gaat de strijd ongeveer gelijk op met af cn toe goede aanvallen van de Rap. Gymn. comb., uit oen van deze aanvallen volgt een doelpunt. (51) Thans weet dc voorhoede van het Haar lemsch elftal don stand op 61 te brongen, waarmee het einde komt Voorl. Haarl. elftal AB elftal (41) De eerste aanvallen zijn voor het A-elftal, maar tot doelpunten komt het niet. Tenslotte weet J. Lievaart aan het A-elftal de leiding te geven (10), met welken stand de rust aanbreekt. Na de rust is het A-elftal in het windvoor- deel; weldra weet Krul met een ver schot Broertjes te passeeren. (20). Door toedoen van den linkervleugel van het B-elftal word: de stand op 2—1 gebracht. Het A-elftal is echter steeds in de meer derheid. weldra weet L. Buis te scoren. (31). Tenslotte weet Pal kort voor het einde de backs te passeeren en met een hard schot te scoren. (41) waarmee het einde komt. NEDERLAND. TWEEDE KLASSE 3 BANDEN GROOT BILJART Het bovengenoemd kampioenschap is door den Ned. Biljartbond ter organisatie toege wezen aan de Biljartclub der „Sociëteit Ver eeniging" alhier. Het zal gehouden worden van l tot. en met 3 April e.k. Aan dit kampioenschap kunnen deelne men spelers met een moyenne van 0.35 tot 0.50. Hiervoor hebben zich aangemeld 42 spelers van diverse biljartvcrcenigingen. aangesloten bij den Ned. Biljartbond uit verschillende plaatsen in Nederland. Evenals in de finale zijn de partijen van 40 caramboles. Van de B. C. der „Sociëteit Vereeniging" hebben vijf leden ingeschreven. Het lid De Foeljaeger speelde een zeld zaam sterke partij, n.l.: 40 caramboles in 41 beurten! De kans is groot, dat deze speler weder tot le klasser zal gepromoveerd wor den. De Dageraad. Het vischcoUege „de Dageraad", gevestigd bij J. G. Uitendaal, houdt; voor den gesloten vischtijd van 15 Maart as. nog een ouderlin gen wedstrijd op 13 Maart in de Ringvaart op witvisch.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12