BUITENLAND. Minister Beelaerts van Blokland spreekt op de buitengewone Volkenbondsvergadering. TIP 0 6 9 TIPS Uw merk Is GIBBS! SLAPELOOS EAARLEM'S DACBLAD MAANDAG Z MAART 1932 Zijn oordeel over de taak van den Volken, bond in het Chineesch.Japansche conflict. Vertrouwen in de toekomst De Noorsohe minister-president overleden. Treedt het kabinet at Uit Finland: Regeeringstroepen trekken tegen de Lappomannen op. - Altonso en het manifesthij weet er niets van af. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Nadat voorzitter Boncour Zaterdag op de buitengewone vergadering van den Volken bond een mondelinge voortzetting van de controverse tusschen den Ohineesdhen en den Japanschen gedelegeerden in het con flict alls doelloos verworpen had, zijn dc al- gemeene beschouwingen voortgezet. Alle sprekers verklaarden naar Wolff mededeelt, dat de Volkenbond thans voor een beslissing staat, die tevens de beslissing beteekent over zijn eigen bestaansrecht. De Noorsche minister Braadland opende de rij van sprekers en zeide dat mlen goed zou doen in het openbaar te erkennen dat de Volkenbondsraad tot heden in zijn pogingen tot bemiddeling of beslechting van ernstige geschillen niet alleen niet gelukkig is geweest maar beslist fiasco heeft geleden. De toestand in het Verre Oosten eischt nu de toepassing van andere machtsmiddelen om de vijande lijkheden te doen ophouden en het geheele geschil te liquideeren. Spr. wilde afwachten wat andere sprekers over de noodzakelijk heid van krassere middelen dachten, vooral voor de toekomst van preventief oogpunt. De vertegenwoordiger van Zweden oefen de scherpe critdék op de militaire maatrege len van Japan. De Volkenbond moet er naar streven, dat de vijandelijkheden ophouden. Wanneer dat gebeurt, dan heeft hij tot taak het conflict in de geest van verzoening te regelen. In denzelfden zin sprak de Finsohc gezant Kriek over de Japansche expeditie naar Sjanghai. JhrBeelaerts van Blokland. De laatste spreker was minister Beelaerts van Blokland die de volgende rede uit sprak, welke wij aan de N.R.C. ontleenen: „De gebeurtenissen, die zich sinds Septem ber in het Verre Oosten hebben afgespeeld, hebben cveral de diepste ontroering gewekt. Na het einde van den wereldoorlog (de oor log die den oorlog zou hebben gedood) en na de schepping van den Volkenbond had men de hoop gekoesterd dat voortaan althans den leden van den Volkenbond de gruwelen van een gewapenden strijd bespaard zouden •blijven. Het is niet aldus geweest. De vijandelijk heden zijn in Ohina ontketend, die weer door de juridische consequentie ervan gevolg zijn. In werkelijkheid zijn alle essentieele trek ken van een oorlog vertoond. Van het be gin van het geschil heeft de Volkenbond in samenwerking met de Vereen'igde Staten ernaar gestreefd, tot een vreedzame oplossing van het geschil te komen. Zes maanden lang houdt de Volkenbondsraad zich met deze aangelegenheid bezig en de twaalfde Volken- bondsvergadering heeft eveneens de irueest ernstige aandacht aan geschonken. Men heeft afgezien van de geschilhebbende partijen een volmaakte eenstemmigheid tussohen de mo gendheden kunnen constateeren. [Desniet tegenstaande is hun stem al dien tijd de stem eens roependen in de woestijn gebleven. Dit is misschien de meest verontrustende zijde van deze tragische aangelegenheid. Wij hebben besloten de kwestie der ver wezenlijking van een internationale politie macht te bestudeeren. maar wij zullen niet uit het oog kunnen verliezen, dat zelfs de Raad over militaire middelen beschikken, de zedelijke kracht, van de beslissing van den Volkenbondsraad steeds zal moeten hlijven de pijler van het systeem, de meest machtige waarborg van den vrede, daar anders dc geheele organisatie van den Volkenbond aan het wankelen gebracht zou worden. D-- moreele uitwerking van de beslissing van Volkenbondsraad heeft in dit geval ontbro ken. De partij in geschil, die zich gerechtigd geacht heeft om over be gaan tot militaire handelingen, heeft deze operatie voortgezet ondanks het eenstemmige gevoel dat in den Volkenbondsraad tot uiting was gekomen. Het kanongebulder op de slagvelden in China vormde een schandelijke begeleiding van onze discussies op de ontwapeningsconfe rentie. Juist gebeurtenissen van dezen aard toonen de gebiedende noodzakelijkheid aan om een eind aan de bewapening te maken. Er is slechts een enkel middiel om het be oogde doel te bereiken: de volkeren moeten zich van de gedachte doordrongen voelen, dat de oorlog een misdaad is, dat het nood zakelijk is er van af te zien als middel van nationale politiek, en dat de oplossing van het geschil slechts langs vredeliovenden weg moet worden nagestreefd. Het is niet mijn bedoeling op dit oogen- blik te trachten een oordeel uit te spreken over de verantwoordelijkheid van de twee partijen bij hetgeen gebeurd is. De Volken- bondsvergadering heeft over <üt conflict zijn oordeel uit te spreken en zij zal zidh van deze taak kwijten in het volle bewustzijn van haar plicht om zoo spoedig mogelijk een einde i-e maken aan het bloedvergieten, doch ook in het bewustzijn van de noodlottige uitwer king die een falen van den Volkenbond in deze aangelegenheid zou uitoefenen op het geheele vredeswerk van de organisatie der internationale gemeenschap. De Nederlandsche regeering, die eeuwen oude vriendschapsbetrekkingen met de twee grootste volkeren, die het geschil hebben, onderhoudt, spreekt het vasbe vertrouwen uit dat de discussies den weg zullen openen tot een overeenkomst tusschen de twee par tijen en een vruchtbare samenwerking in de toekomst. Alleen op deze wijze zal de vrede in het Verre Oosten gered kunnen worden, de vrede, die diepe wortels vindt in de Ooster- sche ziel. China. Hernieuwde Japansche vliegeraanvallen. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat volgens de Chineezen de Japanners op de sectie Nansiang-Kiating-Taitsang opnieuw tot den aanval zijn overgegaan, terwijl een aantal vliegtuigen boven Kintsjau en Soetsjau cir kelen. De Japanners schatten de verliezen van de Chineezen op 7000 dooden en 3000 ge wonden. Nog meer troepen geland. SJANGHAI, 6 Maart, (Reuter") Van wel ingelichte zijde wordt medegedeeld, dat een Japansch vliegtuig-moederschip de Jangtse is opgestoomd tot 35 mijl boven Woesoeng en daar eenige troepen aan land heeft gezet, ten noorden van de Chineesche stellingen. Het is nog niet waarschijnlijk, dat binnen kort een. vredesconferentie zal worden ge houden. Poe-Nsji aanvaardt het presi dentschap van Mandsjoerije. Dc ex-keizer van China Poe-Nsji heeft-, nadat hij zulks meermalen had geweigerd, dc waardigheid van hoofd van den nieuwen Mandsjoerijschen staat aanvaard. Verdere pmarsch der Japanners. TOKIO, 6 Maart (VD De oppcihevcl- hebber der Japansche troepen te Sjanghai heeft den minister van Oorlog telegrafisch medegedeeld, dat de militaire toestand te Sjanghai zich zoodanig heeft toegespitst dat de Japansche troepen bevel moeten hebben tot den aanval over te gaan, aangezien an ders de Chineezen tot een offensief zullen overgaan ten einde Tsjapei en Woesoeng terug te veroveren. Het teiegraafagentscihap der Sovjet-Unie deelt mede, dat cLe Japansche troepen Zater dag de 20 KM.-zone hebben overschreden bij de achtervolging der Chineesche troe pen. Het Japansche hoofdkwartier bevestigt de hervatting van den opmarsch. Verscheidene Japansche pantserwagens zijn ondanks den wapenstilstand, door Ohineesehartillerie vuur vernietigd. Noorwegen Minister-president Kolstad overleden. Kolstad Naar Wolff uit Oslo seint is minister-presi dent.-Kolstad vanmorgen na een langdurige ziekte overleden. Sedert 11 Mei 1931 was hij minister-presi dent, voordien voorzitter van het Odelsting. Van 1 Februari af is hij in een ziekenhuis verpleegd. Daar het gebruik is dat de regeering bij den dood van den premier aftreedt wordt een dezer dagen van de ontslagneming van het kabinet verwacht. (Het kabinet-Kolstad. dat samengesteld is uit de Agrarische partij volgde in Mei 1931 het kabinet Mowinckel op. nadat het- voord, t tot verkoop van de Lilleborg-aandeelen aan de Unilever was verworpen). Spanje. Alfonso weet niets van een manifest. PARIJS, 6 Maart (Reuter) In een inter view met een correspondent van de „Temps" te Cairo heeft Alfonso XIII verklaard niet bekend te zijn met het manifest, dat ia zijn naam gepubliceerd, hij weet niet of hij over eenkomstig hiermede zal handelen. Hij huldigt thans nog dezelfde opvattingen als bij zijn vertrek uit Madrid en wenscht slechts het beste voor Spanje. Indien Spanje onder het huidige bewind niet gelukkig is, zal hij niet aarzelen het noodige initiatief te nemen, doch momen teel beperkt, hij zich tot enkel toeschouwen- INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN k 60 Cu. per regel. De der GIBB'S crème voedt de huid. GIBB'S poeder verfraait de huid. Revolutionnair complot te Jacca ontdekt. Het blad „Ahora" meldt uit Huesca: Dank zij de snelle maatregelen door dc provin ciale autoriteiten genomen is er een samen zwering verijdeld, die een syndico-anar chistisch karakter droeg en Jacca tot uit gangspunt had. Er was te Jacca een revolutionnair comité gevormd, omvattende zeven burgers, een lui tenant der infanterie op non-actief en 16 soldaten. Alle leden van het comité werden gearresteerd en er werd dadelijk een mili taire rechtbank gevormd. t In de Kamer bevestigde de premier de zaak van het complot, er bij voegend dat de beweging geheel mislukt was. Er zouden drie Kamerleden bij de zaak betrokken zijn. Finland. De regeeringstroepen gaan tot den aanval over. Naar verluidt zijn de regeeringstroepen Zaterdagavond er toe overgegaan de opstan delingen te Maentsaelae definitief te om singelen. Verwacht wordt, dat de regeeringstroepen Zondagmorgen tot den aanval zullen over gaan. Voordien zal de regeering waarschijn lijk een laatste ultimatum tot de Lappo- lieden richten. Naar verluidt beschikken de opstandelin gen over 60 machinegeweren. Zondagmorgen hebben de Lappolieden in Maentsaelae den kerkdienst bijgewoond. Daarna stelden zij zekere voorwaarden voor hun aftocht. In den middag werden de wachtposten door de Lappolieden ingetrok ken, waarna zij aftrokken, of Wallenius en Kosola, die volgens een gerucht in Maent saelae zijn gezien, gevangen genomen zijn. kon niet worden vernomen. Dc censuur wordt nog gehandhaafd. Duitschland. Thalmann's immuniteit opgeheven. Een commissie van de Bürgerschaft te Hamburg heeft besloten, de Bürgerschaft het opheffen van de immuniteit van Th alm an n aan te bevelen. Dit beteekent nog niet, dat het O.M. tegen hem een proces zou kunnen beginnen wegens poging tot hoogverraad (Thalmann zou tot revolutie e.d. opgewekt hebben). Immers, het is nog niet zeker, dat en zoo ja, wanneer, de Hamburgsche Bür gerschaft Thalmann's immuniteit opgeheven zal verklaren. Bovendien is Thalmann nog Rijkslid en als zoodanig onschendbaar, zoo dat er geen sprake van is. dat hij bij de pre sidentsverkiezingen daarom geen kans zou krijgen. Engeland. Geen absolute meerderheid voor De Valera. Thans zijn van de Iersche verkiezingen nog drie uitslagen bekend geworden nl. van hot district Sligo-Leitrim; nog één uitslag ont breekt. De stand der partijen is thans: 72 re publikeinen. 55 regeeringspartij, 15 onafhan- kelijken en boeren en 9 Labour. De Valera zal dus niet over de absolute meerderheid be schikken, maar den voorwaardelijken steun genieten van de Labour-partij in een regee ring. welke hij waarschijnlijk zal vormen, na dat hij op 9 Maart door de Kamer tot presi dent van den uitvoerenden raad van den ler- schen Vrijstaat zal zijn gekozen. In Sligo-Leitrim is ook mevr. Reynolds ge kozen. de weduwe van den regeeringscandi- daat, die enkele weken geleden in de verkie zingscampagne werd doodgeschoten. Rusland Annexionistische politiek van Japan? De ontstemming in de Sovjet Unie over do gebeurtenissen in het Verre Oosten neemt steeds toe. De Sovjet-regeering heeft uitge breide maatregelen aangekondigd ter verster king van de verdediging der grenzen in het Verre Oosten. De officieele ..Tsvestia" bevat een artikel, waarin aan de hand vjjji eenige documenten wordt aangetoond, dat Japan aspiraties heeft, een deel van het grondge bied der Sovjet Unie te annexeeren en wel het Siberische gedeelte tot aan het Bajkal-mcer, op 400 mijl afstand van de Mandsjoerijsche grens. Indien de Europeesche mogendheden zouden samenwerken en in Mandsjoerije do "Wit-Gardistische Russen worden gemobili seerd, dan neemt in Rusland dc vrees toe, aldus het blad. dat men hier te doen heeft met een complot tegen de Sovjet Unie van alle kapitalistische mogendheden. Polen. Dreigend massa-ontslag aan mijnwerkers. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat nog in den loop van deze maand en ver volgens in de volgende maanden begonnen zal worden met het stopzetten van ongeveer tien mijnondernemingen in Oost-Opper-Si- iezië met tezamen 13.500 mijnwerkers. Boven dien vinden besprekingen plaats tot vermin dering van het- personeel van eenige mijnen die nog zullen blijven doorwerken. Britsch'Indië Vitalbai Patel naar Europa? BOMBAY, 5 Maart Vitalbai Patel een der Congres-leiders, die deze week na het be ëindigen van zijn. straftijd in vrijheid is ge steld. zal zich naar de United Press, aan de Tel. meldt, naar Europa begeven. Hij heeft medegedeeld, dat hij naar Wecncn zal gaan voor een medische behandeling. Hef zoontje van Lindbergh gevonden? Bemiddeling van de onderwereld. Ten einde raad, aldus deelt de „Courant" mede. heeft kolonel Lindbergh zich met een vraag om steun tot twee bekende bandieten uit New York's onderwereld gewend. Hij heeft aan het hoofdbureau van politie te Trenton medegedeeld, dat hij aan de be ruchte bandietenleiders Salvy Spital en Ir ving Bitz opdracht heeft gegeven als tus- schenpersonen tussohen hem en de ontvoer ders van zijn zoontje op te treden, indien deze ontvoerders niet geneigd zijn direct met hem zelf in onderhandeling te treden. Uit deze verklaring van Lindbergh, die groot opzien heeft gewekt, leidt men af, dat de politie thans meer en meer begint over te hellen tot de veronderstelling, dat het kindje toch door beroepsmisdadigers en niet door amateurs is ontvoerd. Intusschen is gistermorgen nog voor het aanbreken van den dag een zestal auto's met aanhangers van Spital en Bitz uit New York vertrokken met onbekende bestemming. Dc speciale wagen met Spital, die van pantser platen is voorzien, maakte deel uit van dit zestal. Op opgewekten toon verklaarde Spital: „Wij gaan op weg naar Linddborgh's baby; we willen daar zelf geen voordeel van hebben; ik heb zelf kinderen en weet precies wat Lindbergh moet gevoelen". Het hoofdbureau van politie heeft ver klaard. dat de New Yorksche bemiddelaars niets van de overheid zullen hebben te Het radiostation Wink verspreidt het be richt, dat het kind van kolonel Lindbergh gezond teruggevonden is. Het New Yorksche dagblad „American" heeft om 19 uur Amerl- kaanschcn tijd bekend gemaakt, dat Lind bergh met behulp van de belde gangsters Spitale en Bitz in contact was gekomen met de ontvoerders en dat de baby na betaling van het losgeld binnen 48 uur zal worden teruggegeven. Reuter seint, dat de op 2 Maart J.L ont voerde zoon van den rijken Amerikaanschen aannemer James de Jutes weer gevonden is. Zijn ontvoerders zijn gearresteerd. ONRUSTIGE ZONDAG TE BERLIJN. EéN DOODE, 180 ARRESTATIES. BERLIJN, 6 Maart. (V.D.) De laatste Zondag voor de verkiezing van den Rijks- president is te Berlijn niet zonder incidenten verloopen. Des avonds tegen acht uur meldde de politic, dat zij in totaal 180 personen van verschillende politieke richting had gearres teerd. waarvan een deel weer op vrije voeten was gesteld. Tegen zeven uur was op een groepje nationaal-socialisten, die strooibil jetten uitgaven in de Chorinerstrasse in het Noorden van Berlijn geschoten. Een hunner, de 46-jarige Otto Ludwig, werd zoo ernstig gewond dat hij tijdens het transport naar het ziekenhuis overleed. Een aantal verdach te personen werd gearresteerd. Eenzelfde in cident deed zich voor in de Siemensstrasse in Moabit. waar de 23-jarige nationaal-socia- list Schmiegel in de borst werd getroffen. De vermoedelijke dader kon gearresteerd wor den. In den loop van den ochtend ontstond bij het station Bellevue een vechtpartij, waarbij twee Reichbanner-leden aan het hoofd wer den gewond. Drie nationaal-socialisten wer den gearresteerd. De groote demonstratie van het IJzeren Front in de Lustgarten, waar de sociaal democratische partijledder Otto Wels sprak, is rustig verloopen. Ook de aftocht van de verschillende deelnemende organisaties ge schiedde zonder ordeverstoringen van eenige beteekenis. REVOLVERAANSLAG TE MOSKOU. OP EEN DUITSCH DIPLOMAAT. Op den gezantschapsraad bij het Duitsche gezantschap, (aldus seint Wolff in Sovj?:- Rusland, von Twardowski, is Zaterdagoch tend te Moskou een aanslag geploegd. De gezantschapsraad wend door 'n schampschot aan den hals en door een tweede schot in de harad gewond. In totaal werden vier schoten op hem afgevuurd. De dader werd oogenblik- kelijk gearresteerd en ontwapend. Hij noemt zich Judas Mironowitsj-Stem. De motieven voor zijn daad konden nog niet vastgesteld worden. De politie heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Het slachtoffer begaf zich van de plaats Van den aanslag naar het Kreml-ziekenhuis, waar hem geneeskun dige hulp werd verleend. De volkscommissaris voor Buitenlandache Zaken, Litwinof, heeft den Duitse hen gezant te Moskou, von Dirksen, uit naam vaiv de Sovjet-Unie zijn deelneming betuigd en hem verzekerd, dat een snel en streng onderzoek zal worden ingesteld. Verder heeft de Russi sche gezant te Berlijn. Chinteuk. een onder staatssecretaris voor Bui tenia ndsche Zake^v, von Bulow. eveneens in kennis gesteld van de deelneming zijner regeering. Nader meldt VJD.: Het Commissariaat van Buitcnlandsche Zaken der Sovjet Unie heeft de Rtfksregee- ring medegedeeld, dat de aanslagplegcr, Stern genaamd, die student aan de Univer siteit te Mousbou is, streng zal worden ge straft. De Sovjetregeering hoopt dat het in cident geen terugslag zal hebben op de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de beide landen. Stem zal binnenkort terecht staan voor het Opperste gerechtshof. In Russische kringen is men van meening dat Stern niet normaal is. Er zal derhalve een rapport over zijn geestvermogens moeten worden samengesteld door specialisten. MATUSCHKA IN APRIL VOOR DE RECHTBANK. Het onderzoek tegen Sylvester Matnscfcka, den man die de spoorwegaanslagen heefi gepleegd, is Zaterdag gesloten. Het uitgebrei de materiaal is ter beschikking gesteld van het O.M. Het bestaat uit moer dan duizend foliovellen. Reeds in den loop van de maand April verwacht men Matuschka te Wceoen te kunnen berechten. INGEZONDEN RÏEDEDF.FXINGEN a 60 Cts. per regel STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT10 TEL. No. 1075« PHILIPS' RADIOTOESTELLEN RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 8 MAART. HILVERSUM 1875 RL AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram.muz. 10.30 Lucy M. Pierson: ".Japansch Bijgeloof". 11.00 Orgel concert door Piet Halsema. Soliste: Sophie HaasePieneman, zang. 12.00 Kleinorkcst o.l.v. Nico Treep; intermezzo gram.muz. 1.30 Ben van den Brug: Klusjes en Kliekjes. 2.00 Verzorging zender. 2.30 Gram. muz. 3.00 Knipcursus voor beginners door Mevr. Ida do Leeuw—van Rees. 4.00 Gram.muz. 4.30 Kin- dcruur door Ant. van Dijk. 5.30 Van Dljk's Origineele Volendammers. 6.00 Uitzending voor het Onderwijsfonds voor de Binnen vaart. 6.30 R.V.U. 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Engelsche les voor gevorderden door Fred Fry. 8.00 Hallo, voorjaar 1932. Modepraatje door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 8.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 9.00 Louis Nolret. 9.20 Omroeporkest o.l.v. Nico Trecp. 10.15 Omroeporkest: intermezzo gra mofoonmuziek. Louis DaYids zingt. 11.30 Gram.muz. HUIZEN, 298 RL 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gram.muz. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. II. Pcrquin OP. 1200 Politieberichten. 12.15 K.R.O. trio o l.v. Piet Lustenhouwer. 145 Ver zorging zender. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Knipcurus. 3.30 Cursus in hoodenmaken. 3.45 Cursus knippen. 4.00 K.R.O.-orkest o.l.v. Johan Gcrritse. 4.30 Middenstandscursus „Dc Moderne Zakenman". 5.00 KRO-orkcst o.l.v. Johan Gcrritse. 6.45 Cursus Engelsch door J. F. van der Sloot. 7.10 J. H. Nannings: Vas- tengebruiken en vastengebakken. 7.30 Politie berichten. 7.45 Verbondskwartlertjc. 8.00 Lij densmeditatie door pastoor J. Th. van Noord uit de Parochiekerk van St. Jan Doopcr. Langendijk N.H. 9.30 Persberichten van Vaz Dias. 9.45 Kunstensemble o.l.v. Piet Lustenhouwer 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 509 RL 5.20 Omroeporkest o.l.v. Jean Kamps. 6.50 Gr am .muz. 8.20 Omroepsymphonieorkest oLv. Jean Kumps. KALUNDBORG 1153 RL 7.21 Ouverture „Los grandes P&ques nr>- scs" Rimski-Korsakof. 9.50 Kamermuziek door liet Morgens Hansen kwart et» strijk kwartet. BERLIJN 418 M. 6.35 Paul Juon concert door hot Onnwv orkest o.l.v. den componist. 8.35 Opera van Kurt Weis. HARIBURG, 372 RL 5.10 Concert door hef. Noragorfcest Tart Hannover o.l.v. Otto Ebel von Sosen. 7.20 Mi litair concert. 9.50 Papulair concert door het kleine Norag orkest o.l.v. Horst Platen. LANGENBERG 472 M. 4.20 Vesperconcert. 720 Artber programmal Het Kamerkoor en orkest van de Wcstd. Om roep o.l.v. Zimmerman. RORÏE 441 M. 4.50 Vocaal concert. 5.05 Orkestmuziek. 73» Gramjnuziek. WARSCHAU 1411 M. 4.55 Philharmonïsch orkest van Warschau o.l.v. Fritz Mahler. 725 Omroeporkest al.vt, Oziminski. 9.30 Oude muziek. 10.10 Dan», muziek. INGEZONDEN RIEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Onrustig en Overspannen. Gebruik hiertegen dc Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zanuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten AGENDA MAANDAG 7 MAART Gem. Concertgebouw: Voordrachtavond Ned. Fabrikatenhuis. 8 uur. HaarL Huishoud- en Industrieschool, Alg. Ledenvergadering 3 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond: Vergadering Schoenmakerspa troonsvereen. Haarlem en omstreken. Spreker de heer W. Donker. Palace: Het Meisje van Mont Parnasse. Tooneel: Zebral, musical excentriek. 8.15 uur Rembrandt Theater: Dirigible (Helden der Lucht). Tooneel: The Boom Bros Intern, parodistcn. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Nachtmerries en De Vreemde Moeder. Tooneel: eerste klasse variété. 8.15 uur. DINSDAG 8 MAART Gem. Concertgebouw. Tentoonstelling Mond- en Tandhygiëne. 2—5-30 en 7—10 u. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 10. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST* Firma C. G- Loomeycr cn Zoon, Barteljo- rlsstraafc 11. TWef. 10175. Park Apotheek, Klcverparkweg 13. TcieL

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5