C^TZ HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG tl MAART 1932 Haarlem sche reddingsbrigade. STADSNIEUWS CRISIS TENTOONSTELLING. TEN BATE VAN KUNSTENAARS. Aïhier heeft zich een Comité gevormd tot het. houden van een tentoonstelling ten bate van kunstenaars woonachtig in Haarlem en omstreken, waartoe alle kunstenaars uit Stad en Omgeving zijn uitgenoodigd werken in te zenden. De expositie zal worden gehouden geduren de de maand April in de kunstzalen „Rceker" Wagenweg 102. De Kunstwerken zullen te bekomen zijn tegen drie prijzen: f 50.—, f 25.— en f 10.—. De volgende heeren hebben zich bereid ver klaart in het Comité zitting te nemen: a. L. Koster. G. D. Gratama, Oscar Mendlik Jhr. F. Teding van Berkhout Jr.. Herman Moerkerk, Mr. J. J. A. M. Schretlen, P. Ler- felaar, H. F. Boot, voorzitter. Alb. Arens, secretaris, D. Knaap Jr. penningmeester, R. Heiloo, H. J. Wesseling, Jan Wiegman. Een Eere-Comité is in voorbereiding. KERK EN VREDE. Donderdagavond hield de vereeniging Kerk en Vrede een openbare bijeenkomst in de Luthersche kerk aan de Witte Heeren straat. Inleider was ds. G. J. Duyvendak, die voorging in gebed en een kort woord sprak over de combinatie kerk en vrede. Hierna kreeg ds. P. A. E. Sillevis Smitt het woord over „Willen wij ondergaan?" Spr. maakte enkele aantee&eningen over dit pas •begonnen jaar als de dood van Briand, het conflict in het Oosten, de machteloosheid van den Volkenbond, de ontwapeningsconferentie Tardieu, HitHer en Mussolini e.a. Dit is niet om elkander vrees aan te jagen voor de toe komst. Maar wij moeten de concrete situatie onder het oog zien en een critiscfhe houding aannemen en stelling kiezen. Hij weidde uit over het koninkrijk Gods, dat der zelfverloochening dat van het willen ondergaan en dat der wereld, dat van de zelfzucht en zelfhandhaving. Men schermt met de uitdrukking Christe lijke staat, wat eigenlijk een contradictio in terminis is. Want het wezen van den staat is macht, niets dan macht. Hegel zei, dat de staat geen andere plicht dan zelfhandhaving heeft. Ook in het economische wereldleven heerscht zelfhandhaving. En het Iocpt hope loos vast. En dan bereikt men het topipunt der zelfhandhaving, n.l. den modernen oor log. Als Christenenen moeten wij nu doordron gen zijn van den waanzin van den modernen oorlog. De oorlog verdedigt of 'beschermt niets, vernietigt slechts alles. Een volgende oorlog beteekent den onder gang van Europa door den waanzin der zelf handhaving. Over de zelfhandhaving van de kerk sprak hij uitvoerig. Men moet nu de oogen openen en de zelfhandhaving zien, zien hoe men is verworden en hoe men moet zijn. De nood van dezen tijd is dat men niet meer ziet. Als Christenen moet men zich onderwerpen «an de overheid, maar er is een grens,.voor al tegenover den heidenschen machtsstaat, die zich ontwikkelt, in het opnemen van eco nomische en Itechnische geweldmiddelen naar den oorlog. Men moet rekenen met een conflict met den staat. Twee heeren kan niemand dienen. Spr. gelooft niet dat de oorlog uit de we reld raakt, zooals de slavernij. In deze mee rling is hij gesterkt door de waanzdnige va derlandsliefde van eenige Japanners. Hij is somber, maar niet fatalistisch en willoos wil hij niet ondergaan. H> zegt erin te willen ondergaan. Willen, als eenvoudig gehoorza men, 'kinderlijk, zooals Jezus voorgegaan is. Mej. Betty Dijkstra zong eenige liederen met orgelbegeleiding van J. P. Daudey. tentoonstelling mond- en tand- hygiëne De tentoonstelling van mond- en tand- hygiëne blijft zich in veler belangstelling ver heugen. Zooals bekend worden er iederen avond lezingen gehouden, gevolgd door de vertooning van een film. Donderdagavond sprak tandarts b. l. Paërl uit IJmuiden, lid van het hoofdbestuur der Ned. Mij. tot bevordering der tandheelkun de. over het onderwerp: „Wat moet men van zijn gebit weten?" De lezing werd verduidelijkt door lichtbeel den. politie agent aangereden. Donderdagmiddag fietste een politie-agent op de Leidschevaart zóó dicht langs de tram rails. dat hij door een uit de richting Zand- voort komende tram aangereden werd. Hij viel over zijn stuur heen op straat en bezeer de zich aan hand en knie. Ook zijn kleeding werd beschadigd. HAARLEMSCIIE BACHVEREENIGING. Het achtste concert heeft plaats op Dins dag 15 Maart in de Gemeentelijke Concert zaal. Het Residentie-orkest treedt op onder leiding van Dr. Peter van Anrooy. Soliste is Emmi Leisner, altzangeres. BEGRAFENIS DR. L. A. TROMr. Op de begraafplaats aan de Brandenbur gerlaan te De Bilt had Donderdag de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk over schot van Dr. L. A. Tromp, in leven leeraar aan het Kennemer Lyceum. Er was zeer veel belangstelling. Aanwezig waren o.m. het bestuur van het Lyceum en de Rector Dr. A. De Vletter, vele leeraren, een deputatie van den leerlingen-raad, ver schillende oud-leerlingen en vrienden van den overledene. Eenige bloemstukken, van het bestuur, de leeraren en de leerlingen dekten de baar. Dr. De Vletter sprak aan de groeve woor den van afscheid en dank. Spr. herinnerde aan het voortreffelijk onderwijs van Dr. Tromp, dat zeker voor het leven van vele leerlingen van groote beteekenis is geweest. Zijn collega's waardeerden zijn scherp ver stand en zijn kameraadschap en diegenen onder hen, die hem nader hadden leeren kennen, werden zijn vrienden Tromp was een waardevol mensch, een zoeker, die niet altijd vond wat hij verwachtte te zullen vinden. Me:, woorden van troost tot de familie ein dde spr De oudste broeder van den overledene, Ir. Eromp, dankte. NIEUWE INFORMATIEBUREAU VAN VREEMDELINGENVERKEER. In de agenda voor de jaarvergadering van V.V.V., Haarlem, trof ons het verzoek tot machtiging aan het bestuur tot het aangaan van eeh geldleening. in verband met den bouw van een nieuw informatiebureau. Wij zijn op onze beurt op informatie uitgegaan en vernamen dat het bestuur, sinds de huur van de lokaliteiten in den Stationsuitgang door de Nederlandsche Spoorwegen is opgezegd, doende is geweest met de voorbereiding van den bouw van een nieuw informatiebureau, dat op het Stationsplein zou moeten komen Zooais men weet is Vreemdelingenverkeer thans, door de welwillendheid van de Neder landsche Spoorwegen tijdelijk gevestigd in de lokalen, waar vroeger het Reisbureau Linde man kantoor hield, naast den Stationsingang. De ligging hiervan wordt echter niet geschikt geacht voor een dergelijk bureau, dat spe ciaal met de te Haarlem aankomende vreem delingen te maken heeft In 1931 is daarom den heer K. Jonkheid, architect te Heem stede, opgedragen, een nieuw bureau te ont werpen en er zijn besprekingen geopend met het gemeentebestuur van Haarlem om te ge raken tot de stichting op het breede trottoir naast den Stationsuitgang aan de zijde van den Kruisweg. Tegen het eerste ontwerp werden door de betrokken gemeentelijke in stanties bezwaren van practischen aard aan gevoerd, doch thans is een project ter beoor deeling, dat weliswaar de officieele vergun ning nog niet heeft verkregen, doch alle kans van goedkeuring heeft. Dit project voorziet in den bouw van een eenvoudig doch smaak vol geheel steenen gebouwtje op het genoem de trottoir, met den achterkant tegen de fietsenstalling. In verband met het laatste is ook de vergunning van de Nederlandsche Spoorwegen noodzakelijk Men is thans zoo ver, dat men de vergunningen eerstdaags hoopt te verkrijgen, terwijl de financiering, die niet zonder meer uit de kas van de ver eeniging kan worden verricht, naar men ons mededeelde, verzekerd is. Wanneer een en ander definitief geregeld is,-zal een aanbe steding plaats vinden, waarna het bestuur in den zomer het nieuwe bureau hoopt te kun nen inwijden. DE KAARSEN BRANDENDE. Over bovenstaande onderwerp zal Ds. D. Prins, uit Den Haag, Maandagavond een op wekkingsrede houden in het „Blauwe Kruis", Groenmarkt. Deze ..opwekkings-samenkomsten' zijn een voortzetting van die welke in cc Parklaan- kerk gehouden zijn, door Pastor Hacking uit Engeland. rauwkostmaaltijd. De afd. Haarlem van den Nederl. Vegeta- riërsbond heeft een kookcursus georganiseerd waarvan de eerste reeds goed geslaagd achter den rug is. De tweede neemt dezer dagen een aanvang met een nog grooter aantal deelneemsters dan de eerste Op Zondag 3 April organiseert de afdee'- ling een rauwkostmaaltijd in het gebouw „Theosophia". Een volledige maaltijd wordt gegeven ter propagandeering van de moderne voeding. Onze stadgenoote Arts Tine Kaayk zal een korte toespraak houden over het voe dingsprobleem. Voor de kinderen zal speciaal mét lekkere kostjes worden gezorgd; HAARLEMSCIIE SCHOENMAKERS PATROONS. De Haarlemsche Schoenmakcrspatroons- vereeniging (afd Haarlem) hield een open bare vergadering in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. De heer Donker, bondsvoorzitter, behandel de het onderwerp: ..Waarom is organisatie noodig?" Deze inleiding werd door de aan wezige vakgenooten met aandacht gevolgd. Hierna was gelegenheid voor het stellen van vragen. De voorzitter, de heer Smit, drukte zijn spijt uit over de geringe opkomst. HERVORMINGEN IN DE KINDERKERK. Men schrijft ons: In de Kinderkerk te Haarlem, die thans reeds meer dan 150 jaar bestaat, worden met ingang van Zondag 13 dezer, eenige her vormingen ingevoerd, die de aandacht waard zijn. De voornaamste is deze. dat zij geheel gemaakt wordt tot een vrije kinderkerk. Tot nog toe werd er nog steeds eenig onderscheid gemaakt tusschen de z.e. diaconiekinderen en de andere. De eerste waren die, wier ouders van de diaconie ondersteuning ontvingen. Zij waren verplicht de kinderkerk te bezoeken. Van hun aan- of afwezigheid werd ook aan- teekening gehouden. Dit onderscheid is nu vervallen. De kinderkerk is thans een vrije kerk voor kinderen uit alle kringen. In de tweede plaats is ook in deze kerk evenals in de jeugdkerk voor ouderen een eenvoudige liturgie ingevoerd, waardoor de kinderen beter zullen verstaan, dat ook hun kerkgang „eeredienst" is, waarin zij een actief aandeel hebben. In deze liturgie zullen jaarlijks wijzigingen worden aangebracht wat de woorden en liede ren betreft. De hoofdgedachten blijven ech ter bewaard. Voor de hooge feestdagen is een bijzonder liturgie bestemd. Daar het nog wel een jaar zal duren eer de gerestaureerde Bakenesserkerk weer on derdak zal kunnen bieden aan de kinderkerk blijft de groote zaal in de Lange Margaretha straat 13 tgebouw H.J.M.V.) voorloopig in ge bruik. Daarin zijn allerlei verbeteringen aan gebracht om haar aan het gestelde doel te doen beantwoorden. De genoemde hervormingen zullen onge twijfeld den bloei der kinderkerk ten goede komen. OPMERKINGEN VAN LEZERS. BEZUINIGING? Een abonné deelt ons mede, dat sedert Za terdagnacht jl. de groote booglampen in de Kleine Houtstraat den geheelen nacht door branden van 's avonds 6 tot 's morgens 6 u. Inzender zegt, dat hiervan eiken dag ken nis is gegeven aan den betrokken dienst. Toch blijven de lampen maar steeds des nachts onafgebroken branden. Is dit bezuiniging? vraagt onze abonné. Tot zoover deze klacht. Wij informeerden bij het Gem. Electrici- teitsbedrijf, waar van deze klacht niets be kend was. Wij vermoeden dus dat de mede- deeling betreffende het blijven branden der ':mpen het goede adres niet bereikt heeft. Er zou hedenmorgen een onderzoek worden ingesteld. De Brigade houdt een algemeene ledenver gadering op Donderdagavond 17 Maart in café-restaurant Brinkman, aan het Plein. Op de agenda staan o.a. de volgende pun ten: Benoeming afgevaardigden naar de jaarvergadering van den Nederlandse hen Bond tot het redden van drenkelingen, welke gehouden wordt op 28 Maart as te Utrecht Bespreking van de agenda voor genoemde vergadering. Bespreking feestavond. Het bestuur heeft gemeend, ter afwisseling van het ernstig doel der vereeniging en ter versterking van den onderlingen band der leden, een feestavond te moeten organiseeren op Dinsdagavond 22 Maart in het Gem. Con certgebouw. INFORMATÏEKOERSFN. Londen 9.—9.08; Berlijn 5959.15: Parijs .739.81; Brussel 34.5034.65: Zurich 48.05 -48 20; New-York 2.47 3 4—2 48 1/2. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling kwamen in den loop dezer weck 286 aanbiedingen in van werkzoekenden, te weten 28 grondwerkers, 10 metselaars, 11 schilders 35 timmerlieden. 14 opperlieden. 67 bioemistarbeiders, 74 losse werklieden, 47 werkzaam in andere beroepen. Dit is 114 minder dan de opgave der vorige week (de vorstperiode), maar 23 meer dan 2 weken terug. AERDENHOUT DE GEMEENTELIJKE KASSEN MET SUB TROPISCHE PLANTEN VOOR HET PUBLIEK OPENGESTELD. Zaterdag 12 Maart van 2—5 en Zondag Woensdag en Zaterdag van de beide daarop volgende weken worden de gemeentelijke kassen voor het publiek opengesteld. Zij zul len evenals het vorig jaar wel weer groote belangstelling trekken. Wat ze dit mogen we wel voorop stellen, ten volle ver dienen. Niet iedereen is in de gelegenheid, om naar het zonnige Zuiden te reizen en kennis te maken met de rijke, bloeiende sub-tropi sche flora. En toch stellen zoo velen en de eenvoudi- gen niet het minst belang in de flora van andere streken. Ligt het in de bekoring, die er uitgaat van de Italiaansche meren, die iedereen een sprookje toeschijnen? Misschien wel. Maar ook de kleurenrijkdom, de over dadige bloei, oefenen hun bekoring uit. De heer E. W. v. Nederhasselt, hoofd van den Plantsoenendienst, die zoo vriendelijk was. om ons te begeleiden, is er wel in ge slaagd. althans een indruk te geven van de natuur van Bellagio. Staan hier niet in massa's vereentgd de voornaamste planten, die aan de Italiaan sche meren zoozeer de aandacht trekken en die door haar rijken bloei van heinde en verre de toeristen lokken? Eendrachtelijk bloeien de camelia's, de mimosa's met hare zusters de accacia's, de brem van het Zuiden (genista^ en de diver se oranjeboomen, als pompelmoes, citronade, sinaasappel enz. En dit alles tegen een massalen achter grond van palmen en eucalypten, net als aan de Riviera. Merkwaardig is de oranjeboom met bloem en vrucht aan een plant. Merkwaardig, dat al deze planten per slot aan de Riviera niet thuis hooren, geïmpor teerde vreemdelingen zijn uit Azic. Australië, net als bij ons de hyacinthen, die ook druk bezocht worden. Maar bodem en klimaat zijn ook aan de Riviera gunstig geweest en heeft de planten doen acclimatiseeren. Onder de azalea's zijn examplaren, die niet onderdoen voor wat aan de Riviera te zien is. Een heeft een doorsnede van 2 M„ een ander is 2 M. hoog op den stam. En een bloemenrijkdom! Verleden jaar werden er 4 a 5000 geteld en nu zijn er zeker niet minder. Als toegift Is in de andere kas een proefje te zien van tropische flora, althans van bla- derenrijkdom van bananen,boomvarens, cac- teeën enz. De ananas zien wij in bloei. Ook insectenetende planten kunnen wij bewon deren. We kunnen dan ook ieder aanraden eens een kijkje te nemen. WINKELSLUITINGSWET EN WERKTIJDENBESLUIT. De Commissie van Heemsteedsche Winke liers had Donderdagavond haar leden en verdere belangstellenden opgeroepen tot een vergadering in .Lommeroord", waar a's spre kers optraden de heer C. H. Kemper, inspec teur van Politie te Heemstede en de heer a C'nr. Joz Bouter, controleur van den Arbeid te Amsterdam, met de onderwerpen: „de Nieuwe Winkelsluitingswet" en „het Werk tijdenbesluit". De opkomst was groot. Ook het gemeentebestuur was vertegen woordigd. Den heer Komper behandelde de Nieuwe Winkelsluitingswet. Spr. begon met te zeg gen dat deze wet geen nieuwe materie is. Op 30 April 1902 werd door B en W. van Amsterdam een commissie benoemd om to; een sluitingsregeling te komen en in dat zelfde jaar werd dit onderwerp behandeld op het Internationaal Congres van den Mid denstandsbond. In vele steden Is al een slultingsverorde- ning toegepast en zij heeft aan de verwach tingen voldaan, omdat men ook iets van het leven wil genieten en velen ook aan de Zon dagsheiliging willen deelnemen, ook al zou dit dan gaan ten koste van eenig geldelijk verlies. Spr. zette uiteen wat de wet onder ee:; ..winkel" verstaat en behandelde verder de uitzonderingsbepalingen, den sluitingstijd op werkdagen, den vrijen morgen of middag, er tenslotte den raad aan toevoegend dat de winkeliers in eenzelfde branche zich onder ling verstaan over de uitzonderingsuren op den Zondag. Den heer Bouter. de tweede spreker be handelde zeer uitvoerig die artikelen die voor de winkeliers van belang zijn. waardoor het een aanwezigen, die met de grootste aandacht ook dezen spreker volgden, duide lijk werd hoe zij straks zullen moeten doen om niet met den rechter in aanraking te komen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een zeer druk gebruik gemaakt. De voorzitter de heer Cari van Empeien, ■dankte de beide sprekers, BLOEMENDAAL DE BOUW VAN EEN NIEUW RAADHUIS. Voorstel der commissie van voorbereiding. Het plan van architect C. J. Blaauw wordt nader uitgewerkt. Op 22 Mei 1930 besloot de Raad van Bloe- mendaal met door de Commissie tot voorbe reiding van den bouw van een nieuw Raad huis c. a. aan te wijzen architecten overeen komsten aan te gaan. waarbij dezen werd opgedragen een schetsplan te vervaardigen voor een nieuw Raadhuis, een Bureau voor Publieke Werken, een Bureau voor dc Be drijven. een Politiebureau en een openbare school voor lager onderwijs, welke gebou wen zouden -worden gesticht op het voor dat doel gereserveerd terrein aan het begin van den Zeeweg te Overveen. De door de Commissie na ingewonnen ad vies van de heeren Ir. Jan Gratama b. i.. Ir. A, R. Hulshoff b. i. en J. de Jong Czn. aange wezen architecten waren de volgende: C. J. Blaauw te Haarlem, Ir. A. Boeken te Am sterdam, H. W. van Kempen te Bloemendaal, A. P. Smits te Bloemendaal. Ir. a J. van der Steur te Amsterdam en H. Th. Wijdeveld te Amsterdam. De heer Smits moest zich inge volge geneeskundig advies terugtrekken en in zijn plaats werd aangewezen cle architect. J. P. L. Hendriks te Rotterdam. Op verzoek van den Raad werd hieraan nog toegevoegd het architectenbureau Mulder en Van As- donk te Bloemendaal. B. eri W. hebben het Raadsbesluit uitge voerd en met genoemde architecten overeen komsten aangegaan, waarvan de tekst bij dat besluit was vastgesteld. De ontworpen schetsplannen werden bin nen den in artikel G dier overeenkomst ge stelden termijn onder de motto's „Qulnt", „Aria", „De Watertoren". ..Om den Brink". „C. C.'\ „1931" en „Kennemcrland" bij den secretaris der commissie ingezonden en aan het oordeel der daartoe ingestelde commis sie van advies bestaande uit de heeren Gra tama. Hulshoff en De Jong voornoemd on derworpen. Deze commissie zond haar be- oordeellngsrapport op 9 April 1931 in. Overeenkomstig dit advies besloot de com missie den ontwerpers van de onder motto's „C. C." en Quint" ingezonden schetsontwer pen te verzoeken een nieuw schetsplan te maken, waarbij rekening zou moeten worden gehouden met alle te maken bezwaren van de Bouwcommissie en de Commissie van advies. Behalve de opmerkingen van aesthetische:: en bouwkundigen aard. werd dezen archi tecten medegedeeld dat bij het ontwerpen van een nader schetsplan rekening kan wor den gehouden met de totstandkoming van een café-restaurant, welke de CommLssie vrijwel zeker voorkomt en voorts met de tot standkoming eener Hoogere Burgerschool die ongetwijfeld binnen af2ienbaren tijd noodzakelijk zal worden. Geen der ontwer pers had rekening gehouden met den uit drukkelijk door de commissie uitgesproken wensch. dat de lagere school zoo dicht mo gelijk bij de bestaande bebouwing van het Park „Kweekduin" zou worden geprojecteerd. De Commissie was bij nader inzien van oor deel, dat de lagere school door den gestelden eisch eigenlijk gevoegelijk uit het plan kon vervallen Een en ander werd na een mondelinge be spreking vastgelegd in een brief aan de ont werpers van de plannen „C. C." en „Qulnt", die zich inmiddels op verzoek der Bouw commissie respectievelijk als de architecten Ir. Van der Steur en Blaauw hadden bekend gemaakt. De nader ontworpen schetsplannen kwa men binnen den gestelden termijn bij de commissie in en werden daarna door de com missie van advies aan een beoordeeling on derworpen. De commissie van voorbereiding kan zich met dit advies geheel vereenigen en stelt daarom voor, den architect Blaauw opdracht te verstrekken, zijn ontwerp nader uit tc werken. Zij ontveinst zich niet dat de tijds omstandigheden den onmlddellijken aan vang van den bouw tegenhouden en zij zou in die richting ook nog niet dadelijk een voor stel willen doen. In afwachting van betere tijden komt het de Commissie echter ge- wenscht voor, met de voorbereidende werk zaamheden voort te gaan. opdat, wanneer de gemeente weder over voldoende geldmidde len zal kunnen beschikken, onmiddellijk me', geheele of gedeeltelijke uitvoering der voor genomen werken zal kunnen worden be gonnen. Deze voorbereidende werkzaamheden zijn nog van allerlei aard. Daar is in de eerste plaats de totstandkoming van een uitbrei dingsplan voor ce onmiddellijke omgeving; voorts de uitwerking der bouwplannen en last not least het in gereedheid brengen van de voor de stichting der gebouwen bestemde terreinen, alsmede de aanleg van den weg Noord-Zuid, welke een verbinding zal vor men van het nieuwe centrum met den Duln- lustweg en die de verbinding langs den Bloemcndaalschenweg belangrijk zal ontlas ten. Ten aanzien van de kosten aan de uitwer king der bouwplannen verbonien. heeft de commissie van Advies zich op verzoek van de commissie van Voorbereiding in verbin ding gesteld met den heer Blaauw. Deze heeft een alleszins aanvaardbaar voorstel aan de Commissie gedaan. Die kosten zullen over twee jaar verdeeld niet meer dan f 6000 bedragen, hetgeen practisch neerkomt op een extra uitgave van f 4500, omdat den heer Blaauw. indien hem geen verdere opdracht zou worden gegeven, in ieder geval een be drag van f 1500 zou moeten worden uitge keerd. voor zijn tweede schetsontwerp. Zoowel met de egalisatie van het terrein als met den aanleg van den weg Noord-Zuid zou de commissie spoedig een aar/vang willen maken. Deze werkzaamheden bieden belang rijke objecten voor productieve werkver schaffing en zijn geschikt om onder leiding van don dienst van Publieke Werken door niet-vaklieden te worden uitgevoerd. In verband met het bovenstaande biedt de Commissie voor Voorbereiding den Raad een besluit ter bekrachtiging aan waarin de Raad I de Commissie tot voorbereiding van den bouw van een nieuw Raadhuis ca. en van andere openbare gebouwen uitr.oodigt: a. den architect C. J. Blaauw te Haarlem zijn nader ontworpen schetsplan in overleg met dc commissie te doen uitwerken; b. do noodige voorbereidingen te troffen voor de totstandkoming van een uitbrei dingsplan voor <ie onmiddellijke omgeving var» het nieuw te stichten centrum; IL cic voor ae stichting der gebouwen en INGEZONDEN MEDEDEKLINGEN a 60 Cts. per regel. geeft gauran smaak j aan uw glaasje* CATZ ZOON VAN PEKELA. g no hing a ***- j HOE ZIJ HAAR BETREKKING KREEG. Hield zich 9 jaar jonger. Toen deze vrouw een n. >ve betrekking zocht, begreep zij wel, dat haar 52 jaren haar kansen konden verminderen. Daarom gaf zij haar leeftijd op als 43. Men vond. dat zij er r.og niet als 43 uitzag en gaf haar de betrek king. Hc; geheele verhaal vertelt zli in haar brief: „Vier jaar geleden verloor ik mijn man en was toen genoodzaakt als huishoudster in mijn eigen onderhoud te voorzien. Twee Jaar geleden leed ik erg onder een buitengewoon slechte spijsvertering cn ik voelde me zoo ver moeid en terneergeslagen. Hot was me onmo gelijk om vroolijk te zijn en ik zag overal als een berg tegenop. Ik nam Kruschen Salts en na drie maanden was ik een heel andere vrouw. Kort geleden kreeg ik mijn betrekking hier. en toen ik mijn leeftijd opgaf als 43, vonden zij dat ik er jonger uitzag Mijn ge zondheid en opgewektheid en goeden moed, ik schrijf het alles geheel toe aan Kruschen Salts". L. W. Dc reden waarom Kruschen Salts U gezond maakt en gezond houdt is. omdat elke kleine smaaklooze dosis voor den geheelen dag een voldoende hoeveelheid bevat van de zes mi nerale zouten, die Uw lichaam noodig heeft zouten die de natuur U wc' zou verschaffen indien U een gezond, beweeglijk leven leidde in de open lucht Deze levenskrachtige zouten zullen Uw lever cn nieren aansporen tot beter funclionneeren. zoodat elk spoor van giftige afvalstoffen uit Uw organisme verdreven wordt. Het aldus gezuiverde, verfrischte bloed zal elke vezel van Uw lichaam doorstroomen. Koop vandaag nog een flcsch Kruschen Salts cn begin morgenochtend met „dc kleine, dagelijksche dosis". Maak er een vaste ge woonte van en Uw Inwendige organen zullen voortaan altijd goed functionneeren Met den dag zult U zich opgewekter en flinker voelen, tot U de gezondheid tot in de vingertoppen voelt tintelen Kruschen Sails Is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f 090 en f 1.60 per flacon. T.c »r den aanleg van een weg. welk, het cen trum met der. Duinlustweg zal verbinden den bestemde terreinen, overeenkomstig een nader voorstel van de commissie onder I ge noemd te doen egaliseeren. Zij nog vermeld dat volgens berekening van den heer Blaauw de bouwsommen zul len zijn voor: Raadhuis f 500.000, H. B. S. f 200.000, Politicbureau f 80.000, geb.uw Pu blieke Werken f 70.000, gebouw bedrijven f 50 000, totaal f 900.000. JUBILEUM MEJ. A. BRAND. Donderdag herdacht Mej. A. Brand den dag waarop zij voor 25 Jaren in functie trad bU de familie A. Stoop, huize Dc Rijp. In den familiekring werd mej. Brand har telijk toegesproken door mevr. cn den heer Stoop, waat-bij haar verschillende geschen ken werden aangeboden, ook van de fa milie van den heer Stoop en het personeel. Verschillende families kwamen de jubcla- resse complimenteeren. die het overige ge deelte van den dag in eigen kring op feeste lijke wijze doorbracht. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Peltcnburg, Zuider Stationsweg 3 Bloe mendaal. een bruine klut. Kranenburg, Bergweg 60 Bloemendaal. een gladde gouden damesring. Kennel Haerlem, Regentesselaan Haarlem, een hond. Snlppe, Korte Klever laan 4 Bloemendaal. een paar kindersanda len. P. Bremer. Zuldertuindorplaan 26 Haar lem een paar lederen handschoenen. Hekker, Iepenlaan 4 Bloemendaal, een rijwlelbclas- tingmerk. Oudwijk. Duin en Kruidbcrgerweg B. 46 Santpoort, een paardendek. P. Phlllppo, van Twlskplcln 5 Haarlem, een klnderporte- monnaie met inhoud. Vennik, Jouberstraat 3 Haarlem. een zilveren dameshorloge. Feirabend, Clematlslaan 28 Aerdenhout, een autoped. Van Kampen. Anjelierenlaan 17 Aerdenhout, een duif (wit mot bruin). Vrle- link, Bloemendaalschewcg 273 Overveen. een portemonnaie met Inhoud. Visse, Midden- tulndorpalan 19 Haarlem, een tafelkleed. Ravenhorst. Hospeslaan Haarlem, een hon denhalsband. Aan den politiepost te Aerden hout. een rljwiclbelastingmcrk cn een duim stok: aan het bureau van politie Overveen, een zakdoekje, een muts, een mantelceintuur. TUINBOUW. Dc Af deeling Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde houdt een ledenvergadering op Dinsdag 15 Maart in Rusthoek te Bloemendaal. welke avond voornamelijk aan vakbesprekingen zal zijn gewijd. 61 SOLLICITANTEN. Voor de betrekking van Hoofd der Scholen A en B in de vacature van den heer A. IJzer man. hebben zich 61 sollicitanten aangemeld. POLITIE-VOETBAL. Op Vrijdag 18 Maart speelt ons Politic- Voetbalelftal zijn laatste wedstrijd op het terrein van de B.V.C. aan der. Brederodewcg tegen het Polltie-elftal uit Den Haag. Onze politiemannen kunnen reeds bij een gelijken stand den kampioenstitel behalen. LUCHTVAARTBERICHTEN REIGER 10 Maart 14.07 uur te Cairo. Thuisreis. DUIF, 10 Maart 16.08 uur te Calcutta. Uitreis. RAAF. 10 Maart 12.47 uur te Marseille. Uitreis. Raaf. 10 Maart. 7.20 van Schiphol naar Batavia. Een pas.agier voor Bagdad cn een yoor Marseille,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11