CONTINCENTEERINGS-MOEILIJKHEDEN. VOETBAL PRIJSVRAAG VAN HAARLEM'S DAGBLAD HAARLEM^E.D. O. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 11 MAART 1932 VIERDE BLAD Bezwaren van de winkeliers in dames-confectie. ZONDAG 13 MAART a.s. wordt in de promotie voetbalcompetitie de wedstrijd gespeeld. Hoe zal de uitslag van deze belangrijke ontmoeting zijn? Zijt gij een goed voorspeller? Beproef er uw krachten eens op. HAARLEM'S DAGBLAD looft een prachtig boek uit voor goede oplossers, tot een totaal van HONDERD boeken. Wanneer het aantal goede oplossingen hooger is dan honderd, zal om de toekenning van het maximum aantal boeken geloot worden. Wie wint? Of wordt het een gelijk spel? Vul uw voorspelling in op het hieronder afgedrukte formulier, dat uiterlijk Zondagochtend 12 uur in het bezit van HAARLEM'S DAGBLAD, Groote Houtstraat 93, moet zijn, om mee te dingen naar een prijs. leder mag slechts één voorspelling inzenden. Elk formulier mag slechts den naam van één inzender of inzendster dragen. De prijzen worden in de volgende week zoo spoedig mogelijk toegezonden. Haarlem's Dagblad van MAANDAG 14 MAART zal den uitslag van de prijsvraag bevatten met een analyse van het totaal aantal voor spellingen De ondergeteekende voorspelt voor den wedstrijd HAARLEM-E.D.O. op 13 Maart 1932 den volgenden uitslag: HAARLEM E. D. O. (doelpuntcijfers invullen) Naam: Adres: Duidelijk invullen s.v.p Bij gebruik van enveloppe duidelijk daarop vermelden: PRIJSVRAAG HAARLEM—E. D. O. „Uit het feit, dat ongeveer 1000 winkeliers in dames- en kinderconfectie in ons land zich als gevolg van de contigenteeringsrnaat- regelen der regeering spontaan vereenigd hebben om hun belangen te verdedigen, blijkt zonneklaar, dat de voorschriften die uit den Haag kwamen, voor dit bedrijf fnui kend zijn". Aldus constateerde de heer C. H. Vogelzang te Haarlem (die tot voorloopig voorzitter vair dezen bond gekozen is) in een interview dat hij ons toestond. Wij zijn zoo vervolgde hij in principe niet tegen contingenteering als die althans in 's lands belang is. Maar dan dient reke ning gehouden te worden met de billijke wen- schen van de belanghebbenden en het be oogde doel (werkverruiming in het binnen land) moet bereikt worden. Maar het is ab soluut zeker, dat aan geen van deze voor waarden voldaan wordt. Laten wij beginnen met de werkverrui ming. De fabrieken in ons land die dames- confectie maken lijden niet onder werkloos heid. Aan de arbeidsbeurzen in de groote steden van ons land staat geen personeel in geschreven, dat op zulke fabrieken kan werken Een groote winkel te Amsterdam, die vroe ger een eigen atelier heeft gehad, deed dezer dagen moeite om dit oude bedrijf te her openen, maar kon er niet in slagen om per soneel aan te nemen. De Nederlandsche fabrieken van dames- confectie maken als regel het gewonere goed, want het fijnere wordt door de winkeliers uit het buitenland betrokken. Onze fabrieken zijn niet „ingesteld" op die betere con fectie. Het zal heel wat tijd vorderen om zich daarop toe te leggen, het is zelfs de vraag, of zij ooit in staat zullen zijn om wat dit bij zondere werk betreft, een gelijkwaardig pro duct te leveren als de bekende fabrieken in Berlijn, Weenen en Parijs, waar men zich sinds onheugelijke tijden in die branche heeft gespecialiseerd. In de laatste jaren leverden de binnen- landsche fabrieken per jaar voor 10 millioen gulden aan damesconfectie af. terwijl voor 30 millioen uit. het buitenland kwam. Nu is aan de winkeliers consent toegestaan voor 45 pet- van de vroegere invoeren, zoodai. nu voor 13 1/2 millioen gulden uit het bui tenland betrokken kan worden. Als de om zet in damesconfectie gelijk blijkt, zouden de binnenlandsche fabrieken dus dit tekort van 16 1/2 millioen gulden moeten aanvullen. Er is evenwel geen sprake van zoo ver volgde onze zegsman dat die fabrieken daartoe in staat zijn. Het is mogelijk, dat zij in deze bijzondere omstandigheden eenige expansie bereiken, maar het zal al veel zijn, als zij hun productie met eenige millioenen guldens opvoeren. Die zal slechts te bereiken zijn door werk onder hoogen druk en door veel overwerk van het personeel te eischen. Het leger der werkloozen zal daardoor even wel niet met één verminderen, want er zijn immers geen werkloozen die daar te werk ge steld kunnen worden. Het is practisch on mogelijk om voor dit werk personeel op te leiden, daarmede zouden te veel jaren ge moeid zijn. De eerste klasse zaken betrokken in ge wone jaren al hun goed uit het buitenland. Het is uitgesloten, dat zij orders van betee- kenis in het binnenland plaatsen, want het Nederlandsche product is voor hen onver koopbaar. Die zaken zullen dus nu met 45% van hun vroegeren omzet moeten volstaan. Het gevolg zal natuurlijk zijn, dat, al worden de prijzen wat verhoogd, de exploitatiekosten die voor 45% niet veel lager zijn dan voor 100 niet goedgemaakt worden, zoodat de winkeliers gedwongen zullen zijn een deel van het winkelpersoneel te ontslaan of in salaris te verlagen. In enkele zaken is dit aan het personeel al aangezegd. Het vak van de winkeliers in betere damesconfectie is heel eigenaardig. Hij moet in het buitenland geregeld nouveauté's koo- pen. Van elk model kan hij er slechts enkele inslaan, want de dames die bij hem koopen moeten de zekerheid hebben, dat zij in gezel schap geen vriendin met dezelfde japon zul len ontmoeten. Het succes van een zaak hangt in menig geval af van de bekwaam heid van den leider in het geregeld aanvullen van zijn collectie. Bij 45 procent komt daarvan niets terecht. Bovendien is de verdeeling nog eigenaar dig. Elke 3 maanden mag de winkelier 11 1/4 bestellen. Hij heeft dus voor de maanden Februari, Maart en April zijn 111/4 al besteld. In d'en normalen tijd wordt door hem in het voorjaar evenwel 35 a 40% van zijn voorraad ingekocht, om dat de dames het meeste geld voor de voor jaarsmode besteden. Doordat hij nu slechts 11 1/4 heeft kunnen bestellen, heeft hij in dit kwartaal nog niet eens het derde deel van zijn gewone bestelling. Eerst in Mei kan de winkelier zijn voorraad, die in het laatst van April wel geen collectie meer ge noemd zal kunnen worden, aanvullen door 111/4 voor de maanden MeiJuli te be stellen. Er is kans, dat, als er zoo weinig keus in de winkels in Nederland is, vele dames uitstapjes in het buitenland gaan maken om daar hun kleeding te koopen. De dames gaan met ledige koffers op reis en komen met volle koffers uit Brussel, Keulen of Parijs Berlijn, enz. terug. Niet alleen tot schade van den Neder- landschen winkelier, maar ook van de Neder landsche schatkist. Op de 161/2 millioen gulden damesconfectie die nu minder inge voerd zullen worden, verliest de staat aan invoerrechten niet minder dan 1.650.000. In ons land werkt een belangrijke groep agenten van buitenlandsche fabrieken die damesconfectie vervaardigen. Die kunnen dus ook slechts 45 omzetten-Als men evenwel be denkt. dat 50% van hun provisie aan kosten weggaat, zal elk begrijpen, dat aan die agenten, die veelal ook nog personeel in dienst hebben, de bestaansmogelijkheid ont nomen wordt. Het is te betreuren, dat in de commissie die de regeering adviseert in de contingen- teeringsaangelegenheden geen winkelier in damesconfectie opgenomen is, want dan zou den wij zeker voor deze ramp bewaard zijn. Het regent protesten bij de regeering van gedupeerde belanghebbenden. Men verklaar de mij in den Haag van zeer bevoegde zijde dat gezien alle bezwaren, die niet van grond ontbloot zijn, hoe langer hoe meer de over tuiging post vat, dat het betrekken der da mes-confectie in het contingentceringsbe- sluit. een groote vergissing blijkt te zijn. Ik heb aldus de heer Vogelzang bo vendien hooren verluiden, dat ..per abuis" het percentage vpor de damesconfectie op 45% gesteld is, want het was de bedoeling geweest 62 1 2 pet. toe te staan. Maar ook 611/2 pet. is absoluut nog te weinig. Als de regeering voor dit jaar aan de winkeliers in damesconfectie 80 pet. van den vroegeren in voer zou toestaan, zouden de bezwaren voor een groot gedeelte opgeheven zijn. Dc Ne derlandsche fabrieken zouden volop werk hebben om de ontbrekende 20% aan te vul len. wat voor die fabrieken een vermeerde ring van hun productie zou beteekenen van 60 pet. Dit zou een toestand scheppen, die een einde maakt aan de verwijdering en ver bittering die op het oogenblik buiten onze schuld tusschen beide groepen bestaat Een persconferentie. Donderdag had te Amsterdam een pers conferentie plaats, waarin de besturen van den bond van winkeliers en damesconfec tie en van den bond van agenten van buitenlandsche huizen, hun bezwaren tegen de contingenteering uiteen gezet hebben. Daarover kunnen wij thans kort zijn. Er werd door de besturen met klem gepro testeerd tegen de houding van den minister, die tot nu toe geen vertegenwoordigers van de winkeliers en agenten heeft willen ontvan gen om hun belangen te bepleiten. Blijkbaar zijn wel de belanghebbenden van de Neder landsche confectiefabrieken gehoord. Die houding van den minister is onjuist, omdat in de Kamer toegezegd is, dat de belangheb benden bij de contingenteering steeds ge hoord zouden worden, opdat zooveel moge lijk met hun belangen rekening gehouden zou kunnen worden. Er is 50 pet. toegestaan van den invoer van damesconfectie in de basisjaren 1918 1931 maar de winkeliers krijgen slechts voor 45 pet. van den vroegeren invoer consent, om dat 5 pet. gereserveerd wordt voor nieuw op gerichte zaken. De contingenteeringsmaatregelcn werden door de besturen voor de damesconfectie noodeloos en redeloos genoemd. De belangen van winkeliers en agenten zijn door de re geering met voeten getreden. De besturen zullen zich dan ook tot dc Tweede Kamer wenden, met het verzoek om verbetering in den toestand te brengen. De ongeveer 1000 winkeliers hebben meer dan 20.000 mannen en vrouwen in dienst. Het geheele bedrijf is in een noodtoestand ge komen en als er geen uitkomst gebracht wordt, zullen de bedrijven belangrijk inge krompen moeten worden. Massa-ontslagen van personeel zullen dan niet kunnen uit blijven. Er is veel kans, dat verscheidene Duitsche confectiefabrieken zich in ons land zullen vestigen. Men had hooren verluiden, dat een fabrikant al met 100 man personeel uit Duitschland naar ons land onderweg is. Op zoo'n manier zullen zij de Nederlandsche fa brieken concurrentie gaan aandoen, wat toch zeker niet in het belang van het land is- TERAARDEBESTELLING BARONESSE VAN GEEN. Onder groote belangstelling heeft Donder dagmiddag op de begraafplaats Westerveld de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van Baronesse van Geen, geb Jonkvr. A. W. A. v. d. Wyck, de echtge- noote van F. M. L. Baron van Geen, den par ticulieren secretaris van de Koningin. Aanwezig waren van het Civiele Huis van de Koningin Jhr. V. E. A. Borecl, opperhof maarschalk, de oud-vice admiraal F. Bau- duin, chef van het Militaire Huis: de oud- generaal maj. tit. J. H. F. Graaf Dumonceau, opperccremoniemeester en grootmeester, R. F. C. Baron Benthick, eerste stalmeester; R. A. Baron van Hardenbroek van Lockhorst, ce remoniemeester; Jhr. Ir. C. C. Th. Six, ka merheer i. b. d.. intendant van het Kon. Paleis te Amsterdam; R. A. Baron van Har denbroek van Hardenbroek, kamerheer-cere moniemeester; Jhr. I-I. J. Repelaer van Driel, thesaurier; Jhr. A. G. Sickinghe, kamerheer, Mr. A. Baron Schimmelpenninck v d. Oye, kamerheer i. b. d.; Jhr. Mr. D. E. van Lennep, kamerheer i. b. d., oud-lid van Gedep. Staten van Noord-Holland te Heemstede: C. S. Sixma Baron van Heemstra, kamerheer bij de Koningin-Moeder, Mr. J. C. Baron Baud. kamerheer van Prinses Juliana: R. F. C. Baron Bentinck van Schoonheeten, kamer heer van de Koningin-Moeder; Jhr. Mr. Dr. W. F. Röell, kamerheer i. b. d.: Mr. E. Baron van Heerdt tot Eversberg. kamerjonker, de kapitein van den Gen. Staf O. I. leger; C. O. van Kesteren, adjudant van de koningin, werkzaam ter secretarie: de oud-Schout, bij nacht Jhr. J. C. F. von Mühlen. adjudant i. b. d.: oud-kolonel Jhr. A. S. F. van Tets. ad judant o. b. d.; de oud-luit. kol. tit. O I. leger J. P. de Josselin de Jong, adjudant i. b. d.; Ritmeester I. L. D.Baron Sirtema van Grovestins. ordonnans-officier: Jhr. W. La- man Trip, luit.kol. adjudant van Prins Hen drik. Verder merkten wij op de heeren W. M. Vlugt. burgemeester van Amsterdam; Jhr. P J. W. van Doorn, burgemeester van Heem stede, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. burgemees ter van Bloemendaal: de oud-kol. G. J. D. Bauduin. oud-inspecteur der Kon. Mare- chausée. de kapitein der grenadiers H. J. Thaff: C. G. Vatier Kraane. oud-directeur der N.V. Blauwhoedenveem-Vriesseveem te Amsterdam: Jhr. O. van Lennep: G. van Tienhovcn te Bloemendaal; Chr. Beels te Amsterdam: Herbert Cremer te Sant-poort; Jhr. Mr. A. D. C. de Graeff. oud-gouv. gene raal van Ned. Indië en anderen. Gesproken heeft in dc aula een zwager van den overledene. Jhr. S. van Lennep. die zeide dat de familie de overledene zeer zou missen. Zij was een moeder voor haar gezin en zal een groote leegte achterlaten. Ook in wijderen kring zal haar heengaan gevoeld worden. Ondanks veel lijden is zij sterk ge bleven in den strijd. We zijn dankbaaf, dat de strijd thans gestreden is en dat ze nu rust mag vinden bij God. Baron van Geen heeft hierna woorden van dank gesproken voor dc groote deelneming. Vervolgens sprak Ds. van Schothorst-, as. neef van Baron van Geen die een gedeelte van Romeinen VTII las en daarna zeide. dat de overledene veel beteekend had in het le ven harer familieleden en vrienden. Bij ieder die haar kent, blijft de dankbare herinne ring. Zij wilde werken, dienen en liefhebben, voor haar kinderen en daarna voor haar1 kleinkinderen. Spr zeide dat het moeilijk was. hier woor den van troost te spreken en wees op den Eenen die troosten kan, den Vader in den Hemel. Daarna werd het stoffelijk overschot graf waarts gedragen waar ds v. Schothorst de ge bruikelijke liturgie sprak en eindigde met het Onze Vader. Bij de kransen was er een van dc Koningin. SPORT EN SPEL Nereus weet met een goed schot- den achter stand te verkleinen.- In de volgende periode wordt hoofdzakelijk op de H. V. G B.-helft, ge speeld. doch de achterhoede weet doelpunten te voorkomen. Boerce houdt er o.a. eenige harde schoten uit. Rust komt mei 31. Na de rust is het spel, speciaal van de H.V.G.B.-voorhoede. beter; Bouwer weet na een rush uitstekend te doelpunten. Wanneer Hollander er 51 van gemaakt heeft, is het tijd. een mooie kans. en maakte een mooi doel punt. In dezen stand kwam goen verandering meer. zoodat Carcis dezen wedstrijd won met 2—1. As. Zondagmorgen speelt Carels een wed strijd tegen dc „Brockway" aan den Vergier de weg. Z. V. V.BLOEMENDAAL. Men schrijft- ons: Bloemendaal speelt as. Zondag haar laat- sten competitiewedstrijd van dit seizoen uit legen Z. V. V. te Zaandam. Hoewel er voor beide partijen niets op het spel staat, hopen wij toch op een kleine overwinning van Bloe mendaal". Zij komt uit met het volgende elftal: Huisman. Ufs. Jonkergauw. Immer. Bcfjk, Parson. J. Casscc. De Bock. Kohier. Kuiper. Strik. ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE. De wedstrijden in afdeeling I hebben geen verrassingen gebracht. IJ .FC. klopte Kcn- ncmcrland I met. 60 cn werd daardoor kampioen, evenals in de vier voorafgaande seizoenen. Een prestatie waarmede wij de immer fair spelende IJmuidensche ploeg van harte geiukwenschen. V. V IJ. overwon Z. S. V. met 6—2. terwijl Kenlemerland 2 goed werk deed door het be zoekende V. E. W. een 32-nederlaag toe te brengen. Telefonia is er in geslaagd dc leiders van afdeeling 2, IJ.F.C. 2 te verslaan, waardoor de spanning aanmerkelijk vergroot is. vooral ook omdat V.V.IJ. 2 in Halfweg vanZB.V.2 won. De ontmoeting V.V.IJ. 2—Telefonia. welke 19 Maart a.s. wordt gespeeld, brengt vermoede lijk de beslissing. Voor Zaterdag is slechts het volgende k*ci- nc programma samengesteld: Afdeeling I: IJ. F. C.—V. E. W. Z. S. V.Kennemerland I. Afdeeling 2: V.E.W. 2—Telefonia Ulysses 2—IJ .FC. 2. IJ. F. C. heeft natuurlijk met. de minste moeite met het bezoekende VJS.W., Z S V. krijgt gelegenheid revanche te nemen voor de groote nederlaag, welke zij op 23 Januari j.l. tegen Kennemerland leed. Wc twijfelen echter of haar dit zal gelukken. Telefonia moet op bezoek bij nummer laatst der ranglijst; dit wordt- oen klinken de zege voor de iclefoomnenschen. IJ.F.C. 2 zal geducht op haar tellen moeten passen in den wedstrijd tegen de Ulysse-re- servcs, die vooral op eigen terrein moeilijk te verslaan zijn. Met zou ons geenszins ver wonderen als dc IJm.uidena.rcn hier een veer lieten. DAMMEN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Deze wedstrijden werden In hot club lokaal der Damclub Haarlem voortgezet. De uitslagen der eerste klasse luiden als volgt II. C. Souverein remise mot W. J. A. Matla. J. Balk remise met Fh. F. Amelung. H. Berghuis wint van II Rozijn. H. van Lunenburg Jr. wint van Th. C. v. d. SluUs. COMPETITIE 2e KLASSE DAMROND. Door de arbitrage-commissie van den Ned. Danibond werden de volgende partijen uit bovengenoemde competitie beslist: Damclub Ouderkerk I Haarl. Damclub II Voorl. uitslag 5—9 6. R. de GraafA. Kiel 7. A. Ligtenberg -Th. Wessclman 9. T. v. d. Bosch—Pli. F. Amelung 2—0 Totaal 8 -12 Chr. Damvereenlglng Haarl. Damclub II Amsterdam II Voorl. uitslag: 10—6 1. P. Riemen—H. van Lunenburg 1i 2. W. WoifratJ. Balk 0—2 Total 11—9 WANDELSPORT. „JAN PASSTOORS". De Haarlcmschc WandcLsportvereenlging ..Jan Passtoors" zal te beginnen met Zondag 13 Maart weder trainings-marsehen orga- nlseeren. Voor as. Zondag staat een marsch van 15 K.M. op het gramma. INWONLR VAN HALFWEG VEROORDEELD. DRIE JAAR WEGENS VERDUISTERING. De Vijfde Kamer der Rechtbank heeft den 36-jarigen bediende bij een Uitgevers-firma te Amsterdam, inwoner van Halfweg, die zich te verantwoorden heeft gehad wegens oplich ting. valschheid in geschrifte en gebruik making daarvan, veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf, verminderd met zes maanden voorarrest. Bij de eerste behandeling voor dc Reoht- t k werd vier jaar gevangenisstraf geclscht Een nader onderzoek werd toen echter ge last, waarna de Officier van Justitie vier jaar gevangenisstraf met aftrek van dc geheele preventieve hechtenis vorderde. INGEZONDEN MEDEDEEL ING EN- a 60 Cts. per regel. 45 en fcS eti- het voorkomt verkoudheid. SCHEEPVAARTBERICHTEN IIOLLAND-AMERIKA LIJN. Veendam, 10 van West-Indië te New York. Damsterdijk Vancouver naar Rotterdam 10 3.10 nm. van Londen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Bondowoso, Rotterdam naar Batavia p. 10 10 Kaap Bon KON HOI.L LLOYD. Plandria uitreis 10 11 uur vzn Penumbooe, GYMNASTIEK. UITVOERING „S. S. S." TE HALFWEG. Woensdagavond gaf bovengenoemde ver- eeniging in het St. Jozefgebouw te Halfweg haar jaarlijksche uitvoering. Te kwart voor acht opende de voorzitter, de heer Brizée, de uitvoering met een wel komstwoord tot de aanwezigen, waaronder vele bestuursleden van plaatselijke' sportver- eenigingen en aangesloten gymnastiekver- eeniginge'n in de Haarlemmermeer, benevens de technische hoofdleider, de heer Muilen. Hij deed een dringend beroep op de aanwe zigen om zich als begunstiger of donateur der vereeniging op te geven. Verder kon hij. met toestemming van den wethouder van Onder wijs der Haarlemmermeer, den heer Ouwer- kerk, eenige zeer belangrijke medeaeelingen doen in verband met. de a.s. ingebruikneming van het nieuwe gymnastieklokaal te Zwa nenburg. Hierna lieten de adspirantleden eens zien wat zij hadden geleerd. Vooral het klassikaal brugnummer der meisjes maakte een buiten gewonen indruk. ITet was in één woord „af". Verder vermelden wij nog het ringen- zwaaien van dames- cn heerenleden, waarbij zoowel door de dames als de heeren zeer hooge oefenstof te zien werd gegeven, en bijzonder mooie afsprongen werden gede monstreerd. Het nummer „Bcwegingsgymnastiek" der dames was mede een succesnummer. De tech nische hoofdleider van der. Kring verzocht dan ook het bestuur dor uitvoerende vereeni ging, hiermede te willen uitkomen op den op Hemelvaartsdag in Aalsmeer te houden „eereavond". Alle nummers hier te bespreken, zou te veel plaatsruimte vergen. Wij kunnen dan ook volstaan met te melden, dat ..S.S.S." we derom een buitengewone propaganda heeft gemaakt voor de turnzaak en dat haar des kundige leiders, de heeren R. M. Bloem cn N. Jansen, bewezen hebben niet alleen be kwame leiders te zijn. maar bovendien nog uitstekende turners. Wij voorspellen „S.S.S." met zulke leiders en haar actief bestuur een goede toekomst in de turn wereld. WATERPOLO H. V. G. B.—NEREUS (5—1). De bezoekers hebben drie invallers, terwijl H. V. G. B. zich met twee reservespelers als volgt opstelt: A. Boeree G Boot. A. Loos, A. Bakker. P. Rol. J. Hollander, J. Bouwer. Hoewel de partijen vrijwel tegen elkaar op gewassen zijn neemt H.V.G.B. door P. Ro'. en J. Bouwer een nuttigen 30 voorsprong VOETBAL. BELGIë—NEDERLAND. DE SAMENSTELLING DER ELFTALLEN. Uit Antwerpen; Na een Donderdag ge- speelden proefwedstrijd tusschen een voor loopig Belgisch elftal en een keurelftal. be staande uit leden van de Antwerp F. C.; Liersche S. K. en F. C. Mechelen, werd door dc keuze-commissie van den Belgischen Voetbal Bond het elftal samengesteld, dat op 20 Maart te Antwerpen tegen het Neder- landsch elftal zal spelen. Het Ls als volgt samengesetld: Doel: v. d. Berghe (Daring* Achter: Nouwcns tF. C. Mechelen) en Hoydonckx Excelsior-Hasselt) Midden:. Simons (Antwerp F. C.); Hellp- mans F. C. Mechelen) en De Clercq (Ant werp F.C.V Vóór. Versyp (F. C. Brussel): Voorhoof (Liersche S. KA: Capelle (Standard. Luik): v. Beeck (Antwerp F. C.) cn Diddens (F. C. Mechelen). Reserves: (Badjou 'Daring); Herrcmans (Daring': Claessrns 'Union*: Noeth *F. C Mechelen) cn v. Campenhout (F. C. Meche len). Het. Nederlandseh elftal is als volgt: Doel; Van der Meulen (H.F.C.) (aanvoer der). Achter: Weber (A.D.O.) en Van Run (P. S. V). Midden: Paauwe Sr. (Feijenoord) Ande- riessen (AJax*: Van Heel 'Feijenoord*. Vóór: Wels (Unitas*: Adam (H.V.V.); La- gendaal 'Xerxes): Mol (K.F.C.); Van Nellen (D.H.C.) Reserves zijn: Van der Male (Feijenoord), Lelieveld (V.U.C.*. Paauwe Jr. (Feiienoord), Van den Broek 'P.S.V.*. Kools (N.A.C.). Als scheidsrechter is aangewezen de heer Musther (Engeland). De Hollandsche ploeg is dus dezelfde die eenige maanden geleden zoo kranig in Frankrijk gespeeld heeft. E. D. O. II—'T GOOI TI UITGESTELD. Dc degradatie wedstrijd E.D.O. n—'t Gooi II is uitgesteld. BLOEMENDAALSCHE POLITIE—CARELS (1—2). Donderdagmiddag heeft het elftal van ..Carols Sportclub" een wedstrijd tegen het Bloemendaalsche Politie-elftal op het Bloc- mendaal-terreln gespeeld. Tot rust was het een gelykopgaande strijd, zoodat de rust in ging met 11. Na rust was Carels iets in de meerderheid. Even voor het einde benutte haar mid voor INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k (>0 Ct». per regel. Verdrijf Uw Rheumatiek Wees cr vlug bij! Bij de eerste pijnlijke scheut in armen beenen of lendenen, wrijf U dan onmiddellijk met Akkers Kloosterbalsem, het vanouds bekende en beproefde wrijf- middcl. dat al zooveel goede diensten bij rheumatiek heeft bewezen. Tot diep in de weefsels voelt Ge dan dc wel dadige. genezende werking en dc pijnen verdwijnen akker-* Kloosterbalsem czZnsj°udd

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 13