FIRMA F. WISBRUN LIFFMANN. HAARLEM'S DAGBLAD MAAND AC 14 MAART 1932 STADSNIEUWS MI CARêME VAN „HAARLEM'S TOONEEL". EEN ZEER GESLAAGDE AVOND. Uit alle deelen van de wereld waren zij Samengekomen, de deelnemers aan het mi- Carème van Haarlem's Tooncel op Zaterdag avond In de zalen van het Gemeentelijk Con certgebouw. Uit alle windstreken: plantages hadden negers afgestaan, uit de Far West waren cow-boys gekomen, Spanje leverde on derdanen in schilderachtige kleederdrachten, er was een Beicrsehe. China en Rusland had den vertegenwoordigers gezonden en ook IIol- landsche boeren en visschersvrouwen ont braken niet. Van allerlei stand en beroep waren zij: Prinsen, markiezen, bergerettes, tamboers, jockeys, clowns* matrozen enz. enz. Allen vormen zijn oen groote deinende me nigte, golvend van beweging en kleur, jolig rn uitgelaten. En mochten de tijdsomstan digheden haar invloed ook eenigszins heb ben doen gelden op de quantlteit het feest was desondanks nog goed bezocht de qua- liteit vergoedde dat kleine gemis ruimschoots en er kon dan ook van een uitmuntende stemming gesproken worden. Alles werkte daaraan trouwens ook mee. Allereerst reeds de smaakvolle zaalversiering die, zooals we al meldden, door J. Smit ver zorgd was. Aan de wanden waren verschei dene schilderijen en bal-masnué-tafereelen van Herman Moerkerk gelrangen. Op het toonecl en in de oude societcltszaal had men voorts champagnebars ingericht Om den dansvloer zaten de vele belangstellenden niet- gecostumeerden in boxen,- terwijl de verlich ting werkelijk feeëriek genoemd mag wor den, met lampions cn schijnwerpers in vele kleuren. En tenslotte was er Louis Bouw meesters Tzigane-kapel, die met The Happy Accordeon-Band midden in de zaal op een podium een plaats gevonden had. Boven dien zorgde Soholtcn's Iooporkest, dat er wat te hossen viel en zat ten overvloede in een zijzaal nóg een orkest. Dat het voor dc jury .bestaande uit de hee- ren A. Meyer, H. Das. J. Jasseaud, K. Visser en H. Daudey. een zware taak was. uit het feestgewoel de voor prijzen in aanmerking komende costuums te kiezen, behoeft geen betoog. De uitspraak luidde: Historische dame: Bledermayer, Histori sche Heer: Biedermayer. Historische paar: Bledermayer, Komische dame: Reiersche. Ko mische heer; Paljas. Komische paar: Spaan- sche dames. Fraaiste dame: fantaisie-pier- rette. Fraaiste heer: markies. Fraaiste- paar: Pierrot en pierrette. Zonderlingste dame: lampekap. Zonderlingste heeT: Fransche clown. Zonderlingste groep: jockey club. Ac tueelste dame: groene jaagster. Actueelste heer: Kapitein De Vrede. Actueelste groep: katers. Mooiste groep: Prins Carnaval. Ac tueelste groep: lappenparade. Komische groep: negers. Extra prijzen: Chineesche paar, Biedermayer. Tamboer, Russisch paar, Bergerette, Spaansche dame. Tot diep in clen nacht duurde dit dolle leest van mom en masker, van schijn en scherts, van vergeten en vroolljk zijn. En Haarlem's Tooncel kan aan de reeks geslaag de feesten ook dozen avond weer toevoegen. CREMATIEJL H. WENTHOLT. ZEER VEEL BELANCSTELLING. Onder zeer veel belangstelling had Zater dagmiddag de crematie plaats van het stof felijk overschot van den heer J. H. Wentholt, in leven oud-voorzitter der algemeene ver een iging voor bloembollencultuur en van de Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde, oud-lid van den gemeenteraad van Haarlem en oud-wethouder van Bennebroek, lid der winke'.directic van „Eigen Hulp" en commis saris van de N.V. van Wavercn's graanhan del. Onder de aanwezigen merkten wij op de heeron Mr. A. M. Miedema, P. Craandijk en Th. de Bye Dolleman namens de Haarlem- sche Hypotheekbank. Mr. G. van der Plaats en verschillende bestuursleden namens het distrlctsbestuur van do wlnkelvereeniging ..Eigen IIuIp": Ds. J. A. Gerth van Wijk, oud directeur der Rijkswerkinrichting te Veen- huizen: Jhr. Mr. D. E. van Lennep. oud-bur gemeester van Heemstede en oud-lid van God. Staten van Noord-Holland; Mr. J. Dee- nik. voorzitter van het scheidsgerecht der A'.g. Vereeniging voor Bloembollencultuur: Mr. M. Vcning Meinesz, griffier van Provin ciale Staten; Mr. Führl Snethlage en J. de Breuk namens de NuUspaarbank te Haar lem: Ds. A. Binnerts, Doopsgezind predikant te Haarlem; J. M. C. Hoog, voorzitter der af- deeling Haarlem der Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur; II. M. van Bemmelen. voorzitter der vereeniging „Onze Vloot"; Mr. P. Tide- man; Jhr. Mr, C. J. A. Reigersman, hoofd ingenieur van den provincialen Waterstaat van Noord-Holland; Mr. M. Toulon van der Koog, secretaris van den Bond van Bloem bollenhandelaren; A, J. Torley Duwel e a. Als spreker trad naar voren Mr. A. M. Miedema, die zekle dat de familie een uit zondering hod willen maken op het verzoek om geen toespraken te houden. Zij heeft ge meend dat men niet mocht heengaan zonder een woord van afscheid namens alle goede vrienden. Spreker weidde uitvoerig uit over de ken nis, oprechtheid en belangeloosheid van den overledene rn zijn werkzaamheid voor di verse instellingen, zooals Hubert Jansz. de firma van Waveren en Zn. etc. Ook wilde spr. dankbaar herdenken wat de overledene voor de Haarlemsche Hypotheekbank geweest is. Gedurende 25 jaar heeft spreker met hem mogen samenwerken, zoodat hij dit verschei den als een groot verlies beschouwt. Naast den heer Wentholt van het openbaar leven was er ook de Intieme Wentholt, de Wentholt die leefde voor zijn gezin. Hij kon ernstig zitten vergaderen, hij kon zijn belang stelling geven tot in het kleine, doch na vier uur werd hij ongeduldig, dan hunkerde hij naar huis. Na dit uur verlangde hij naar huis. Hij heeft geen zonnige ieugd gekend, al spoedig moest hij de hulp voor zijn moeder, broeders en zusters zijn. Toen heeft hij zijn levenslijn getrokken. Met ijzeren zelftucht heeft hij geleefd. Met zijn vrouw bouwde hij zijn gezin op. een gezin van tien kinderen. 3ie hij alien heeft mogen behouden. Moedig zag hij de moeilijkheden des levens die hem ook niet bespaard zijn. onder de oogen. Wat hij geven kon gaf hij uit de mildheid van zijn gemoed. Waneer men van Wentholt een karakteristiek zou moeten geven, zou dit zijn: een man van rein en edel leven. In zijn hart was hij diep religieus. Hier past dankbaar heid voor de liefde en genegenheid, die hij gaf aan de maatschappij, zijn arbeid, zijn gezin en zijn vrienden. Aan het einde zijner rede legde spreker een tuil witte rozen op de kist, als symbool van een zuiver geleefd leven. Daarna herdacht de jongste zoon, Dolf Wentholt wat zijn vader voor zijn tien kin deren is geweest, waarna de kist, onder de tonen van de „Litanei" van Schubert, lang zaam daalde. De oudste zoon van den overledene dankte de aanwezigen voor de bewezen eer. GEMEENTEBEDRIJVEN. GEGEVENS OVER 1931. Bij de Stortings- en Ophaaldienst werd in 1931 ontvangen f 1.460.395 tegen f 1.160.105 in 1930. Alzoo een vooruitgang van meer dan 3 ton. Het opgehaalde bedrag vermeerderde slechts met f 15.000, zoodat de grootste vermeerde ring bereikt werd door de hoogere stortin gen. Het aantal aangeslotenen bij den dienst steeg in 1931 van 7139 tot 7403. Gasfabriek. Irt 1931 werd door de gasfabriek afgeleverd 26.943.695 M3., tegen 25.382.749 M3. in 1930. Een vermeerdering dus van 1.560.946 M3. Het opmerkelijke is, dat in de maand De cember 67.054 M3. minder gas werd afge nomen dan in dezelfde maand van 1930. Werden de gebruikers zuiniger na de in gevoerde tarief sverhooging? Electrische Centrale. Door het clcctriciteitsbedrijf werden dit jaar afgeleverd 43.353.000 KWU. tegen 42.356.987 in 1930. Een vermeerdering dus van ongeveer 1 millioen KWU. Na Juli 1931 is een teruggang in de af levering te constatceren geweest, omdat de PEGEM. veel minder afnam daar het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf de beschikking kreeg over de P.E.N.-centrale te IJmuidcn. VERKEERSLESSEN VAN DEN A. N. W. B. SPRING NIET VAN EEN RIJDENDE TRAM! Op het linker plaatje is de tram in bewe ging en met een Hink vaartje ook. Zie maar eens hoe die onvoorzichtige jongen wordt meegesleurd en de conducteur met een passagier op het achterbalcon hem nog pro- beeren te helpen. Hy is van de tram ge sprongen, terwijl die nog in volle vaart was en dat is altijd uiterst gevaarlijk. Haastige spoed is zelden goed. Dat had die jongen moeten bedenken en hy had met afstappen moeten wachten, tot de tram aan een halte stilstond. Dat is de groote fout, die hij ge maakt heeft. Met de linkerhand houdt hij de handgreep vast en dat is goed, maar hij had een beetje meer geduld moeten hebben want als hij los laat en op straat valt, een eindje voorbij zijn schooltasch, die hij ai kwijt is, dan loopt hij ook nog groot gevaar door een. langsrijdende auto te worden, ge grepen. Wacht dus met uitstappen tot de tram aan een halte stil staat en stap dan uit zooals de kinderen op het plaatje rechts dat doen, op den vluchtheuvel en met de linkerhand aan de greep. Dat is veiliger dan met de rechterhand, want wie zich met de linkerhand aan de greep vasthoudt, zal niet zoo licht achterover vallen, wanneer de tram nog niet geheel stil zou staan, of nog een onverwachte beweging vooruit zou maken, want hij be weegt zich dan met de tram mee. Voor het instappen in een tram altijd wachten bij de halte en als er geen vlucht heuvel bij die halte is, wacht dan niet op den rijweg, maar op het trottoir. Dat is het veiligst. Spring ook nooit op een rijdende tram, dat is even gevaarlijk als het afspringen. BEGRAFENIS VAN PROF. MR. J. DE LOUTER Zaterdagmiddag is te Utrecht het stoffe lijk overschot van prof. mr. J. de Louter ter aarde besteld. Onder de vele aanwezigen wa ren o.a. de burgemeesters van Utrecht en Hilversum, in welke laatste gemeente prof. De Louter woonde. Voorts vertegenwoordi gers van Universiteiten en Studentencorpsen en uit Zuid-Afrikaansche kringen. Onder de bloemstukken waren een krans van de ko ningin en een van de koningin-moeder. Het was het uitdrukkelijk verlangen, dat de plechtigheid 'een sober karakter zou dragen. Prof. J. H. W. Verzijl uit Utrecht heeft een woord van afscheid gesproken namens dtn Acadeniischen Senaat te Utrecht en te vens voor allen, die op dit oogenblik gaarne van hun gevoelens van eerbied getuigenis willen afleggen. Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, minis ter van Staat, heeft daarna woorden van dank uitgesproken voor de vriendschap en den steun, die hij van den overledene heeft mogen ontvangen, ds. N. Blokker sprak na mens de Remonstrantsche gemeente te Utrecht en namens de Remonstrantsche Broederschap. Een zoon van prof. De Louter heeft namens de familie dank gezegd voor de betoonde be langstelling. LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL Hef Schouwtooneel. DE MAN ZONDER GELD. Wanneer het programma niet had ver meld, dat Een Man van Geld een blijspel was en wij niet Ko van Dijk en Sam *de Vries in twee kostelijke komische rollen had den gezien, dan zouden wij Zaterdag aan het slot van het eerste bedrijf ons midden in een allerdroevigst drama hebben gewaand. De jonge Fred Vargo wordt als kassier aan ae Credietbank ontslagen, nadat bij ae kas controle een te kort van 25000 schilling is ontdekt en de schrijvers Beda en Kiemen s behandelen dit geval zoo ernstig, dat wij moeilijk een zoo plotselingen ommekeer in II kunnen verwachten. Voor een vrij los in elkaar getimmerde satire is dit begin dan ook wel erg zwaar. In n slaan de schrijvers echter al gauw «en andere richting in. De employe's van de Crediet-Bank, die; Fred Vargo na het bekend worden van zijn fraude welke hij overi gens alleen maar pleegde om een vriend tij delijk uit de verlegenheid te redden den toegang tot hun club weigeren en hem hun' beleeaigingen niet sparen, draaien plotseling bij, zoodra zij door de verloofde van Vargo op een dwaalspoor gebracht hoo ren, dat het verduisterde 'bedrag niet 25 duizend maar 6 millioen schilling be draagt. Een man, die millioenen onder zijn berusting heeft, moet wel een grooten in vloed hebben en er is geen een onder deze moraal-predikers, die niet van de gestolen millioentjes mee profiteeren wil. Fred Vargo, die als de kleine dief een geminacht en veroordeeld man was, wordt plotseling de held, als men in hem den dief van mil lioenen ziet en hij wordt zelfs aan 't slot als president-commissaris 'binnengehaald door de zelfde Bank, welke hem wegens gepleegde In dit gegeven ligt ongetwijfeld de stof voor een rake, vlijmscherpe satire, maar de schrijvers hebben het zich wel wat al te gemakkelijk gemaakt. Zij «blijven met hun hekelen louter aan den buitenkant en zij zijn in II en ni ai heel weinig overtuigend. Het stuk zit zoo losjes in elkaar, dat het feite lijk niet meer dan een schets Is geworden, wat te meer een fout is na de veel te ernstige opzet in I. Zouden bankemploye's er werkelijk zoo onnoozel invliegen ais deze heeren van De Credietbank? Ik ben geen handelsman, maar ik rook aan alle kanten de onwaar schijnlijkheden van dit geval. En dat zou bij serieuser behandeling toch niet noodig zijn geweest. Hoeveel overtuigender, scherper en raker 'hebben wij der menschen onwaar achtigheid bij den dans om het gouden kalf niet herhaaldelijk op het tooneel zien he kelen en striemen! Toch was het allerminst een verloren avond. Er waren aardige amusante frag menten in dit blijspel en er waren twee verrukkehjk-geestig gespeelde rollen van Ko van Dijk en Sam de Vries. Dat was in het komische van beiden eerste-klas werk! Het nieuwe gebouw. Zaterdagmiddag zijn de nieuwe modema gazijnen van de Firma F. Wisbrun en Liff- mann (A. Funkc en Zoon) op den hoek van dc Groote Houtstraat en de Anegang in ge bruik genomen. In 44 jaar is deze zaak, die eerst.gevestigd Was ln een klein perceel in de Anegang. ge- uroeid tot een der mooiste inrichtingen op dit gebied in ons land. Zooals bekend, is het nieuwe gebouw wij mogen het wel een „modepaleis" noemen een schepping van den Hecmsteedschen architect, den heer K. Jonkheid, die er in geslaagd is een schoon, harmonisch geheel te leveren; de mystiek van het buitengewoon mooie, stemmige trap penhuis (met glas in lood van W. Bogtman) past zich op zeer gelukkige wijze aan bij de zakelijkheid die nu eenmaal bij een gebouw als dit behoort. De eigenaren toonden zich, toen wij Za terdagmorgen een kijkje kwamen nemen, zeer tevreden over de wijze waar-op de heer Jonkheid zich van zijn opdracht heeft ge kweten (in negen maanden is alles gereed gekomen) en roemden ook de aangename samenwerking met den aannemer, den heer H. Klaassen, te Heemstede. Met wetenschappelijke gestrengheid is het gehecle gebouw ontworpen volgens het kwa draatsysteem, dat overal spreekt: in de vloe ren aan den buitenkant tusschen de eiland- étalages, in de parketvloeren en de plaatsing der toonbanken en kasten daarop; ook in den gevel vindt men dit systeem terug van het werken met vierkanten van 55 bij 55 c.M., hetgeen een zeker rhythme aan deze geheele architectonische schepping geeft. De dienstafdeeling is absoluut gescheiden gehouden van de eigenlijke zaak en op alle verdiepingen is rekening gehouden met den eisch van den modernen tijd: zooveel mo gelijk expositieruimte. Van elke gelegenheid daarvoor is geprofiteerd en alle étalage- ruimten zijn voorzien van diffuus ljcht, ook de etalagekastjes langs de trappen. Van de verlichting is trouwens in de geheele zaak zeer veel werk gemaakt; vooral de artistieke sierkroon, midden in de lichthof, zal zeker de algemeene aandacht trekken. Op de eerste verdieping, waar een fraaie betimmering van grijs eschdoornhout is aan gebracht, is de confectieafdeeling en de af- deeling hoeden (hier is ook een telefooncel voor het publiek), op de tweede verdieping is de afdeeling mantels en kinderkleeding. De ruime paskamers hebben weer diffuse verlichting en draaibare spiegels. De tweede verdieping is evenals de afdeeling begane grond voorzien van een notenhouten betim mering. De opmerking is gemaakt, dat aan de Ane- gangzijde de ramen zoo hoog zijn aange bracht, maar dit moest gebeuren, omdat er veel muurvlakte noodig was, om er kasten enz. tegen te plaatsen. Natuurlijk loopt een lift van den kelder tot den zolder. Op die zolderverdieping zijn o.m. de ateliers, de calculatie-afdeeling, de offertenkamer enz. De firmanten hebben ge- wenscht, dat hier alles werd Ingericht vol gens de hoogste eischen van hygiëne en veiligheid. De Arbeidsinspectie heert zich dan ook buitengewoon tevreden getoond bij haar inspectiebezoek. Een brandtrap leidt naar de eerste verdieping. In de kelderverdieping bevinden zich o.m. de expeditie, het stookhuis voor de centrale verwarming (het oliestooksysteem wordt toe gepast). de garderobe voor het personeel, met ijzeren kleerkasten en de kantines. De ventilatie in het geheele gebouw is uit muntend verzorgd. Er zijn vier luchtkokers met vier zuigkappen met kleppen. Zij nog vermeld dat bij den bouw zoo goed als geheel alleen van Nederlandsch fabrikaat is gebruik gemaakt en dat voorts zooveel mogelijk Haarlemsche firma's zijn bevoor deeld. Zoowel de ondernemende eigenaren als de bekwame architect mogen worden gelukge- wenscht met deze mooie zaak die overal den stempel draagt van degelijkheid, goeden smaak en distinctie. Wat de uitwendige vormgeving van het gebouw betreft: deze wordt beheerscht door de omstandigheid, dat de achtergrond ge vormd wordt door den Westelijken eindgevel van de Groote Kerk, welke gevel op zoo prachtige wijze daar de Groote Houtstraat afsluit. Om dezen achtergrond niet te schaden is het gebouw zoo laag mogelijk ge houden en tevens is, zooveel doenlijk, ge streefd naar eenvoud en rust in architectuur en kleurwerking. De onderpui is uitgevoerd ln donker groen gepolijst syeniet. De doorgaande luifel is met koper bekleed, het bronzen bovenlicht daar boven bezet met opaalglas. De opgaande ge vels werden gemetseld van dunne, donker grijze handvormsteen, de banden en dorpels in deze gevels zijn van ivoorkleurige Euville zandsteen Het nieuwe gebouw va» dc firma Wisbrun Lijimann. Overzicht van dc eerste verdieping. Ko van Dijk was prachtig als Matzner. dè bankemployé en speelde het komische vat» deze rol met al zijn uitbundigheid wel vol komen uit. En niet minder was Sam. de Vries als Pawlicska, de bediende, die 55 jaar in het bankbedrijf is en de „haute finance" geheel in de zak van zijn versle ten, oud kantoorjasje heeft. Een levende fi guur, een creatie, waarop Sam de Vries trotsch mag zijn. Ook door de verdere bezetting kregen wij" althans na het ernstige eerste bedrijf een opgewekte levendige voorstelling te zien, waarin Dogi Rugani kittig en charmant het pientere secretaresje speelde, Van Slaa'.duy- nen vol waardigheid was als de bankdirec teur cn Ezerman en Willem de Vries naasc Ko van Dijk en Sam de Vries als employés fleur en leven aan het geheel wisten te ge ven Foikert Kramer was Suschka. de ouder- wetsche marqué en hij liet niets na ora hiervan, met alle nadrukkelijkheid en op zettelijkheid in zijn spel te getuigen. Een Mtan van Geld heeft het publiek Za terdag wel vermaakt. Er is veel gelachen en flink geapplaudisseerd. J. B. SCHUIL. MUZIEK. Lib. Soc. gem. koor „Zang veredelt", In de vijf en een half jaar dat dit koor bestaat, heeft het tal van mooi geslaagde uitvoeringen gegeven, waarin we 't steeds van zijn goede zijde konden hooren. Ditmaal had het, door de bijzonder slechte keuze der zaal, in alle opzichten moeite, zijn goede kwalitei ten, 2elfs voor den kenner, naar buiten te toonen. De zaal toch van het gebouw ..Haar lemsche Kegelbond" in dc Tempeliersstraat, die hoogstens nog voor militaire muziek een kans geeft, is voor zanguitvoering totaal on geschikt. en de verhevenheid, die als podium dienst doet, herbergt kwalijk een eenigszins bezet koor. Het koorwerk van Keja „De Vechters", waar de harmonieén een flinke stabiliteit moeten hebben, wil de indruk van dit werk eenigszins benaderd worden, had daarom evengoed of nog beter in de open lucht kun nen worden gezongen. Hoewel ons niet ont ging hoe directeur Adolphe Kareisen aan den tekst genoeg zorg had besteed. De fijnheden van nuanceering echter cn voorts al wat tot de muzikale voordracht behoort, ging den doorsneehoorder onbemerkt voorbij. Het vol gende koorwerk „Hirtenlied" van Mendels sohn, dat mooie melodische structuur bezit in tegenstelling met 't voorgaande, verkeer de hierdoor in minder ongunstige omstan digheden. Voor den dirigent is hier 't geheel gemakkelijker aaneengesloten te houden. De totaalindruk was echter, gezien de droevige omstandigheden (acoustiek) ver beneden datgene wat dit goed gevormde koor kan presteeren. Zangers die ik tusschen de rust- poozen sprak .verzekerden mij (en ik ver wonderde me daarover niet in 't minst) dat de andere koorpartijen vrijwel niet door hen werden verstaan. De hoorder verkeert in minder gunstige omstandigheden, maar ook voor dezen was toch 't genot ver te zoeken. Ook het later gezongen „Waldesnacht" gaf gelegenheid genoeg om op te merken, hoe deze uitvoering als die van voorheen degelijk was voorbereid. Jan Nieland's werkje is geen muziek om er hoog van op te geven. Mijn achting voor dezen musicus zou er niet minder op worden (integendeel!) zoo hij niet componeerde. Het mooie lied „Die Winter is verganghen" heeft niets behouden van heb volkstümliche, dat de oude, aan ieder beken de melodie, kenmerkt. En voor 't aanwenden van den „doorgecomponeerden vorm" is hier allerminst reden. Met het werk van Grieg („Hailing"), dat door Ad. Kareisen is be werkt voor koor, had „Zang veredelt" meer voldoening dan met al de vorige tezamen. Wij hooren het koor en zijn bekwamen leider hopenlijk spoedig weer in een behoorlijke zaal. Eenige damesleerlingen van Tilly Sylon's dansschool gaven een stijlvolle vertolking eener Mazurka van Chopin. „Poolsche Volks dansen" van Xaver Scharwcnka hadden de goede karakteristiek. Veel affiniteit toonend tot Rusland, heeft Polen toch nooit de felle tegenstelling tusschen de uiersten der ge moedbeweging, waardoor onmiddellijk de Tartaar om den hoek komt kijken. Dit werd door de vier danseressen juist gezien: het geheel was van een ingehoudenheid, die de muziek goed karakteriseerde. In Grieg's Gavotte was één en al bekoor lijkheid. De keurige rococo-costumes wekten aller bewondering, en niet enkel van die der dames-aanwezigen. Het onbeholpen podium, dat zulk een opvoering niet toeliet, bracht ons tegen zijn wil nog het voordeel, dat de danseressen een plaats zochten in de zaal en dit bekoorlijk tooneeltje duurde inder daad al te kort. Het was inmiddels heel laat geworden, zoodat er van een reprise niet kon komen. De leden van de Geheelonthouders- Tooneelvereen. „Nieuw Leven" hadden zich in hun twee op te voeren stukken zoodoen de, meer dan wenschelijk was, te reppen. Maar desondanks slaagden zij toch zeer. de aanwezigen een aangenamen avond te be zorgen. Ik meen, dat deze avond beter in 't gareel was gebleven, zoo daar bij de opening der zaal zich niet het hoogst onprettig en even onverwacht verschijnsel had voorgedaan der verplichte garderobe. Om acht uur stond men en queue, om half negen kon men be- g in nep met de uitvoering. Voor de onhebbe lijkheid, om ook den verslaggever, die veelal meerdere concerten heeft te bezoeken, in deze narigheid te betrekken, stellen wij ech ter de feestgevende vereeniging evenmin ver antwoordelijk als voor den m.i. niet te tolc- reeren aanslag op de beurs van den arbeider, die zich, zonder voorafgaande aankondiging, dit ongewoon hooge bedrag zag ontnomen. Vóóraf te nemen maatregelen, die zulke on aangenaamheden onmogelijk maken, lijken mij voor den goeden gang der concerten niet overbodig. G. J. KALT Het Sportfondsenbad te Haarlem. Zaterdagmiddag weTd dc heer H Nimis. di recteur der Betonwerken alhier, bezocht door een deputatie der afd. Haarlem van het Sportfondsenbad om hem mede te doelen dat zijn dochtertje Editha als 500ste spaarster werd ingeschreven. Mevr. C. E. Schmidt-Müsler die hierbij hefi woord voerde, zei. dat het voor de afd Haar lem een verrassing geweest Is, ondanks de slechte tijden, een zoo groot aantal spaar ders binnen zoo'n korten tijd te kunnen in boeken. Het bestuur der afd. Haarlem verheugt zich dan ook te kunnen vaststellen dat het wantrouwen waarmede het Sportfondsenwerk in den beginne ontvangen werd. gaandeweg verdrongen wordt door een groot vertrouwen en medeleven in het voorbereidende werk. Uit naam van het bestuur verzocht mevr. Schmidt den heer en mevr. Nimis een kope ren gedreven fruitschaal als aandenken te willen aanvaarden. Ook de kleine Editha werd bedacht; zy kreeg een groot chocolade paaschei.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6