BRIDGE EEN WEKELIJKSCHE RUBRIEK tram- en spoorweg- competitie zaterdacmiddac- competitie PAARDENSPORT BILJARTEN hRv-tT KEGELEN „RICHE FOTO ART. radio-programma HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAC T5 MAART 1932 SPORT EN SPEL. door M. W. ETTY LEAL. n. Wij zullen ons voorloopig nog even bij de theorie van het spel houden en willen in eerste plaats opmerken, dat hoewel Contract thans vrijwel algemeen woi'dt gespeeld en Auction is verlaten, er nog verschillende spelers zijn, die het oudere spel niet direct los kunnen laten en in hun biedmethoden nog te veel de „Auction-biedingen" in hun hoofd laten spelen, instede ervan doordron gen te zijn dat Contract heel andere eischen daaraan stelt; de heele bied-<tactiek is door Contract gewijzigd. Manning Foster, een van Engeland's be kendste experts, zegt daaromtrent o.a. het volgende: „In hot algemeen gesproken kan men wel aannemen, dat het openingsbod bij Contract een trek in de hand sterker moet zijn dan bij Auction. Men denke er maar aan dat het: „Do voorzichtigheid is de moeder van de por seleinkast' bij Contract nog meer dan bij Auction op zijn plaats is. Overbieden bij Contract kan een zeer dure grap worden met daaraan klevende „down-slagen". Wat bij Auction nog een goed bod was, kan bij Con tract fataal zijn". Forster gaat voor zijn bied-theorie uit van de z.g. „vaste slagen". Als men een spel heeft b.v.: A.H. vijfde van Harten, Ruiten Aas en Schoppen heer derde en de rest klein grut, dan kan men bij Harten troef rekenen op twee vaste slagen in de Harten, de Ruiten Aas is ook een vaste slag en de Schoppen Heer (omdat het Aas bij de tegenpartij kan zitten slechts 1/2 slag». Die taxatie van halve slag kunnen wij even toelichten; als Schop pen Aas bij de tegenpartij zit kan het Aas vóór de Heer zitten en kan men de Heer dus maken en telt de II dan voor 1 slag. Zit het Aas echter achter de II, dan vliegt de Heer erin, is dus geen slag waard en men neemt nu het gemiddelde van deze twee mogelijk heden en telt zulk een Heer zonder Aas dus als 1/2 slag. Het spel in kwestie heeft dus een taxatiewaarde van 3 1/2 slag. Hierop kan men volgens Forster 1 trek in de Harten bie den, bij 4 tot 4 1/2 vasten slag twee trekken, drie aan trek op 5 vaste slagen, vier op zeven, vijf op 8 1/2, zes op 10 en groot slem op 11 1/2 vasten slag. Die theorie der vaste slagen is later iets gewijzigd toen men daarvoor in de plaats heeft gesteld de z.g. „quick tricks" of hon- neurslagen. Wij komen daar t.z.t. op terug. Wanneer de bieder zijn bod doet, rekent hij bij dat bod erop, dat zijn partner ook wel iets in zijn hand zal hebben. Als deze echter een poppenlooze dertien in de hand heeft, komt hij natuurlijk bedrogen uit, maar in dat geval zal de tegenpartij ook wel iets van zich laten liooren en iets bieden, tenzij zij een brutalen bieder zit op te wachten en als het moment gekomen is, tot dubbelen over gaat en in zulk een geval is een débacle na tuurlijk niet te voorkomen! Bij een normale kaartverdeeling, waarbij dus geen spellen voorkomen dat b.v. in één hand vrijwel alles zit, ol' dat b.v. N zooiets als negen Schoppen heeft en O tien Harten, kan men ongeveer zijn bieden zoo regelen dat men wanneer men 1 aan trek biedt, bij den partner rekent op 31/2 trek; wanneer men 2 aan trek biedt, bij den partner rekent op 3 trek; wanneer men 3 aan trek biedt, bij den partner rekent op 2 12 trek; wanneer men 4 aan trek biedt, bij den partner rekent op 2 trek; wanneer men 5 aan trek biedt, bij den partner rekent op 1 1/2 trek; wanneer men 6 aan trek biedt, bij den partner rekent op 1 trek. Zooals men ziet, moet men bij hoogere biedingen niet te veel op zijn partner reke nen. Het is logisch, dat als men Groot Slem zelf biedt, men niet hoopt om bij den partner nog een paar trekken aan te treffen, als zijn spel opengaat! Bovenstaande tabellen 2ijn van toepassing op het bieden van een kleur, niet van Sans; in dat geval moet men meer in zijn mars hebben. Bij een Sans-bod van 1 zal de parner ook, wanneer hij dit steunt meer in de hand moeten hebben dan wanneer de bieder met 2 Sans begon, wat direct al op groote kracht wijst. Wij willen zij het misschien voor vele lezers ten overvloede nog eens wijzen op een fout, die bij Sans- biedingen herhaaldelijk gemaakt wordt. Als Z opent met 1 Sans en W zegt daarop 2 Harten, mag N het Sansbod niet steunen als hij niet in de Harten is gedekt. Zelfs een Heer tweede is niet genoeg dekking, want al biedt W Twee Harten, is het nog heelemaal niet gezegd, dat het Aas bij hem zit; het kan net zoo goed bij zijn partner O zitten en dan vliegt die Heer erin en loopen NZ kans, dat de Harten achter elkaar afgespeeld wor den en de tegenpartij daar alleen al in 6 of 7 slagen maakt. VOETBAL. A. G. T.Tramvogels (21). Van het begin wegen de ploegen goed tegen elkaar op. doch het is den A.G.T.-ers aan te zien dat voor hen veel op het spel staat en aan Tramvogels, dat er voor hen niets meer te verliezen valt. Nadat aan beide zijden eenige kansen zijn gemist, breekt rust aan met 00. Wanneer weder hervat is krijgen wij een herhaling van de eerste helft. Wanneer zeven minuten vóór hot einde de Tramvogels een goeden aanval opzetten weten zij een kans te benutten (01). Slechts enkele minuten later doelpunten de Tramvogels voor de tweede maal. wanneer heit. leder hoog inge schoten wordt, de A.G.T.-doelman vergeet» springt, doch het leder achter zich via dc dcklat ziet verdwijnen. De doelman slaat echter tien bal in het veld, doch geen der Tramvogelspelers doet meer moeite om den bal in het doel te werken, zelfs neemt een der spelers kalm den bal mede naar het mid den. Scheidsrechter Wagtendonk heeft ech ter niet geconstateerd dat het leder de doel lijn is gepasseerd en geeft géén goal. Daarna krijgt A.G.T. een penalty, die benut wordt. In de laatste minuten komen de A.G.T.- ers kort voor het doel der Tramvogels; wan neer een der backs een A.G.T.-er stevig van het leder afzet, wordt deze speler naar de kleedkamer verwezen en de gegeven straf schop in een doelpunt omgezet (21). Tegen liet niet toekennen van het tweede doelpunt en wegens het geven van den eersten straf schop werd door Tramvogels geprotesteerd. A. G. T. 2Tramvogels 2 (12) Van meet af aan werd hier een aangenaam partijtje voetfbal gespeeld. De A.G.T. zag kans. nadat zij reeds eenige malen tevoren hiertoe de gelegenheid voorbij lieten gaan, het eerst te doelpunten (10). Niet ont moedigd brengen de Tramvogels het leder weder aan hot rollen en smaakten het genoe gen om nog voor rust gelijk te maken (l1). Hoe er na rust ook door de A.G.T, ge zwoegd werd, het wilde niet lukken, steeds zond de Tramvogels-achterhoede het leder retour ofwel er werd zeer slecht geschoten. Wanneer dan weder de Tramvogels bijzon der dicht het A.G.T.-doel genaderd zijn, weet de zelfde Tramvogel te scoren (12). Hoe de A.G.T. ook werk' om het verloren terrein te herwinnen, het lukt niet. zoodat het einde kwam met een kleine 21 over winning voor de Tramvogels 2, welke hier mede op het oogenblik de beste kansen heb ben voor het kampioenschap in deze afdee- ling. ULYSSES 2—IJ. F. C. 2 (2—1) Door deze nederlaag is TJ.F.C. II voor de bovenste plaats vrijwel uitgeschakeld: al leen een gelukkige samenloop van omstan digheden zou dit nog kunnen veranderen. Intusschen kan IP.F.C. op een prettiger, wed strijd terug zien. De eerste helft bracht drie doelpunten, 2 voor Ulysses, 1 voor IJ.FC.. IJ.F.C. dat vrijwel voortdurend de sterkste was. vooral na de rust speelde zij zeer goed. mocht er niet in slagen de goed spelende verdediging van Ulysses te passeeren. twee penalties kort achtereen brachten ook al geen verandering in den stand. Het laatste kwartier stond het Ulysses-docl onder zoo'n jjwaren druk dat dc keeper al zijn krach ten noodig had om doelpunten tc voor- Komen waarin hij dan ook goed geslaagd Is. Scheidsrechter De Boer leidde uit stekend. SL. S. V.Kennemerland (23) In de eerste helft zijn de bezoekers, die met vier invallers verschijnen, sterk in de meerderheid. Fraai combinoerend, vormen zij een voortdurend gevaar voor de Z.S.V.- achterhoedc. Na tien minuten benut P. Sprokkreeff een voorzet van rechts op fraaie wijze en de gasten leiden met 10. Een £aar stille tegenaanvallen van Z.S.V. zijn niet zonder gevaar; eenmaal boffen de bezoekers als van Bcem ongehinderd het onbewaakte doel onder schot kan nemen en dan nog mist. Bij Kennemerland vlot het beter. Haar linksbuiten Luttik ontsnapt een oogenblik aan zijn bewaking, waarna hij van Oeveren geen schijn van kans geeft (02). Na de pauze brengt de Vries uit een fraaie throughpas van II. van der Goes den stana op 30; het heeft er alle schijn van, dat Kennemerland nu binnen is. maar niets is minder waar. Het Z.S.V.-elftal begint plotse ling veel beter te spelen, Kennemerland wordt totaal overrompeld. Eerst doelpunt Kornmann op fraaie wijze en onmiddellijk daarna Buis met een mooi schot. Er wordt bijna uitsluitend op de helft der bezoekers gespeeld; Berkemeyer is voortdu rend aan het werk. Buis passeert hem wederom met een hard schot, maar de paal brengt redding. Hoe Z.S.V. ook zwoegt, het helpt haar niet. de stand blijft 3—2 in het voordeel der bezoekers. Kennemerland kan met dezen uitslag meer dan tevreden zijn. CHELSEA IN MEI IN ONS LAND. De bekende Brltsche Profclub die vroeger Al eens aan dc rtpanjaardslaan alhier een voeabalwedstryd tegen Everton heeft gespeeld, komt In Mei een wedstrijd in ons land spelen tegen een Nederlandsch elftal. De Londenaars spelen eerst vier wed strijden in Duitschland, o.a. te Berlijn tegen Preussen op 14 Mei. Plaats en de juiste da tum van den wedstrijd In Nederland zijn nog niet bekend. De Haarlemsche Manege. Zaterdagmiddag vcreenigden één amazone en twaalf ruiters zich aan de Haanemsche Manége tot het houden van een jachtrit. Door afwisselend rijden van stap, draf en galop werd het Bloemendaalsche strand be reikt. In de richting IJmuiden waren hier een achttal hindernissen geplaatst, die door de meeste ruiters zonder moeite gesprongen werden. Na een stap-reprisc, teneinde de paarden eenige rust te gunnen, werd een galop in breed front langs het mooie strand ingezet. Hierna werden de duinen van „Duin en Kruidberg" ingeslagen. Ook dezen keer had de eigenaar goed gevonden, dat de rui ters de hindernLsbaan beredenhiervan werd een dankbaar gebruik gemaakt. Via Bloemend aal en Overveen keerde het gezelschap naar de manége terug. Tournooi „Hof van Holland-beker". Het jaarlijksch tournooi om den „Wilhel- mina-Biljart-beker". een evenement in de 1 Haarlemsche biljartsport. dat door het dé- finitief winnen van den beker door de Am- sterdamsche B.V. „Benoorden het IJ" dreigde verloren tc gaan. is door het schenken van een waardigen plaatsvervanger, don ..Hof van Holland-beker", door don heer Nobels, weder mogelijk geworden en zal dit jaar gehouden worden van 16 tot- en met 20 Maart in het clublokaal van dc B.V. „D-E-S." TNGEZONDEN MEDEDEELINGF.N a Ml Cu. per re*el. NEDERL. FABRIKAAT VERLAAGDE PRIJZEN De partijen zijn ter lengte van 250 caram boles cadre. Aan dit invitatie-tournooi nemen de vol gende acht spelers deel: D. A. de Foeljaeger (B.V. ,D.E.S.", Haar lem), H. J Mctz (B.v. „B.C.H.", Haarlem), H. Boerwinkel (B.V. ..Vriendenkring", Haarlem) A Polak (B.V. „Amsterdam", Amsterdam), A. Niessen (B.V. „K.E.T.S.", Amsterdam), Denker (B.V. „Victoria", Amsterdam), G. Lammes (B.V. „Ons Genoegen". Zaandam) en II. v. d. Heijden (B.V. „Anti Poedel", Zaan dam). Returnmatch AlkmaarHaarlem. Uit Alkmaar: Zondag heeft alhier de re turnmatch kegelen tusschen Haarlem en Alk maar plaats gehad, als vervolg op de- te Haarlem gehouden ontmoeting van 28 Fe bruari j.l. De Alkmaarsche Kegelbond gooide 6468 hout. tegen Haarlem 6199 hout. Dc einditltsiag luidt; Alkmaar 12363 hout. Haarlem 12894 hout. Haarlem heeft dus gewonnen met 531 hout. De hoogste gooier van Haarlem was N. P. Visser met 608 hout. Dc hoogste gooier van Alkmaar L. D. Boom met 580 hout. GYMNASTIEK. NEDERLAND-BELGIë. In de Nederlandsche ploeg voor den op tweeden Paaschdag in Den Haag te houden wedstrijd Nederland—België zijn twee nieuwelingen opgenormv n.l. Kerckhof (Breda) en Haufe (Heerlen). Vooral de laatste is een kracht van beteekenis. Door de deelneming van Melkman (Bergen op Zoom) en Van Dam (Den Haag) is onze ploeg, die ook overigens uit goede turners bestaat, zeer sterk. De Amsterdammers Ag- steribbe cn Zwaaf, en vooral Caranqa en Van der Vinden, zijn zeker hun plaats Waard. Van Ens (Oude Niedorp) wordt veel ver wacht. gelet op zijn gestadigen vooruitgang. Van Genderen uit Vlaardingen completeert de ploeg. Ook de Belgische ploeg zal waarschijnlijk iets verschillen van die van vorig jaar en daardoor iets versterkt zijn. Een span nende strijd is zeker te wachten, gelet op het geringe krachtsverschil. Vorig jaar brak Nederland in Antwerpen voor 't eerst met de traditie, dat de gasten steeds verliezen. Ook nu is er kans op een Nederlandsche overwinning. Voor den wedstrijd bestaat groote belang stelling. Daarop is gerekend, want voor deze gelegenheid wordt een zaal (die van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen in Den Haag) gebruikt, welke meer dan 2000 personen kan bevatten. Velen uit Kennemerland zijn reeds voor nemens, den wedstrijd (en eventueel des avonds de keur-uitvoering van Hygiëa) te bezoeken, zoodat de door den Kennemer Turnkring georganiseerde^ gezelschapsreis zeker doorgang zal kunnen vinden. JAARVERGADERING K. N. G. V. DE AMSTERDAMSCHE KWESTIE. Zondag werd in Utrecht onder leiding van dr. J. H. O. Reijs de jaarvergadering van het K.N.G.V. gehouden. Uit den Kennemer Turnkring waren ver tegenwoordigd de vereenigingen O. S. S. (Zandvoort*. Concordia (Haarlem*. Bloemen daalsche G. V„ TX. IJmuiden, T.V. Sant poort, Sparta (Velsen) en Turnlust (Bever wijk). Naar aanleidinb van de jaarverslagen ging de vergadering accoord met het voorstel, de inschrijvnng voor de athletiekkampioen- schappen K.N.G.V, ook voor dit jaar geheel vrij te doen zijn. De verschillende jaarverslagen, alsmede de begrooting, sluitende met een eindbedrag van f 21,850. werden goedgekeurd. Bij acclamatie herkoos de vergadering als Bondsbestuursleden de heeren C. Verburg, A. de Jong,, J. Hop en G. J. van Tongeren. Goedgekeurd werd het voorstel van de Technische Bondsvergadering betreffende de werkkleeding voor heeren ter gelegenheid van de Bondsuitvoering 1933 (lange zwarte of witte broek in den optocht, korte witte broek voorzoover noodig op het terrein). Een voorstel omtrent den grondslag van de prijzenvaststclllng zal behandeld worden door de e.v. Technische Bondsvergadering. De vergadering ging accoord met een pro test van liet Bondsbestuur tegen de houding van de K.N.A.U. inzake handbal. Als hoofdpunt kwam nu aan de orde het bestuursvoorstel, de afgescheiden Aimster- damsche vereenigingen op te nemen met als voornaamste voorwaarden, dat de A.T3. ook vereenigingen buiten K.N G V. verband mag aannemen, dat in het werk van den A. T. B. als kring van het K.N.G.V., alleen Bonds- vereenigingen mogen worden gemengd, cn dat benoemd za'. worden een a fwikkel in gs- commissie. bestaande uit de heeren P. Spaander. G. Ree cn H. W. Steegstra. De voorzitter achtte deze oplossing niet ideaal, maar toch in dit geval de eenigst mogelijke. Lang wordt over bovengenoemde voorwaar den gesproken. Vooral vindt tegenkanting 't voorstel, eventueel niet bij 't K.N. G. V. aan gesloten vereenigingen toe te laten tot den A. T. B. Ook vin.-:*, de verklaring van Bonds- bestuurzijde gedaan, dat het de door dit college gemaakte fouten betreurt, veel tegen kanting. Hot meerendeel der afgevaardigden blijkt het nl. eens met de meening, dat de handelwijze van het Bondsbetuur in de strijd jaren goedkeuring verdient. Het begir. van de verklaring wordt na deze protesten aldus geredigeerd, dat de verwijde ring tusschen K.N.G.V. en A. T B. wordt- be treurd, dus niet de dader, van K.N.G.V.-zijde, zooals oorspronkelijk was bedoeld. Voorts spreekt de vergadering den wensch uit. dat na 2 jaar in den A.T.B. geen ver eenigingen meer mogen' zijn opgenomen, die niet aangesloten zijn bij het K.N.G.V. Op andere punten wordt voldaan aan de voorwaarden van don A.T.B., nl. betreffende overgangsmaatregelen inzake contributie en officieel orgaan. Op boven genoemden grondslag zal nu ver der met den A.T.B. worden onderhandeld. Besloten werd de Bondsvergadering 1933 in Amsterdam te houden. Omtrent de volgend jaar met de Pinkster dagen in Rotterdam te houden Bondsfees- ten wordt medegedeeld, dat in het program ma oil. worden opgenomen een handbal wedstrijd Nederland-Duitschland en een 3- landen-gymnastiekwedstrijd Na een korte bespreking van interne za ken werd de vergadering gesloten. MOTORWIELRIJDEN MOTORCLUB HAARLEM. Zondag; organiseerde bovengenoemde ver- eeniging voor haar leden een vossenjacht. De heer H. Irreger, die ditmaal als „vos" fun geerde, had de route genomen van Overveen over Elswout, Aerdenhout, Leiduin. Vogelen zang, Bentveld. Zandvoort, Bloemendaal naar Santpoort, waar hij zich zoodanig had ver stopt, dat het slechjs één deelnemer gelukte hem te vinden en wel de heer J. Peetoom, die hierdoor den eersten en eenigen prijs won.. De eerste vossenjacht in dit jaar is succesvol verloopen. jes verduidelijken deze interessante techni sche gegevens en wij zien bekende interna tionale sterren (uit eigen land b.v. Timmér, C. Brij an cn Mr. v. d. Feen) deze grepen uit voeren en de voor- en nadeelen ervan in verschillende spelposities. Op gelijke grondige en deskundige wijze worden de drive en de service behandeld. Woord en daad van den heer Constandse en dan nog duidelijke lantaarnplaatjes ge ven alle aanwijzingen hoe deze slagen wel en niet uitgevoerd moeten worden. Eigenlijk nog niet eens aan het einde zijner lezing gekomen, wordt deze wegens het late uur afgebroken. Zeer hartelijk werd de heer Constandse bij monde van den heer van *t Lam bedankt voor zijn prettige en leerzame voordracht. Zeker heeft deze interessante lezing er toe bijgedragen de tennissport wat meer onder de leeraren in de Lichamelijke Opvoeding te brengen en reeds werd er gesproken over een tenniscursus voor de leden van de afdeeling Haarlem Dit als resultaat van deze lezing zou voor den heer C. M. M. Constandse zeker een groote voldoening zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Dr.H.NANNING's KEGELEN HAARLEMSCHE KEGELBOND. Bovengenoemde bor.d houdt zijn algemeene jaarvergadering op Dinsdagavond 22 Maart in het gebouw aan de Tempeliersstraat. De agenda bevat o.a. de volgende punten: Jaarverslag van den secretaris; Rekening en verantwoording van den penningmeester; Verkiezing 2e voorzitter, le secretaris, 2e penningmeester en le commissaris, respec tievelijk de heeren A. M. Joustra, M M. Slig- gers. J. C. W. de Paus en F. H. de Bruin, welke herkiesbaar zijn: Benoeming feest commissie; Benoeming afgevaardigden naai de jaarvergadering N.K.B. op 1 Mei 1932 Be handeling punten jaarvergadering N.K.B. op 1 Mei 1932. HANDBAL. 11 AA RI.EM—GRONINGEN. Het Haarlemsch elftal (heeren), dat op tw-eeden Paaschdag alhier een demonstratie wedstrijd tegen Groningen speelt, is als volgt samengesteld: Doel: J. Forwarter (Rapiditas). Backs: F. Dijkman (Concordia), K. Jur- riens (Lijnden). Halfs: P. Bart (Lijnden), J. v. d. Pol (Lijn den), Göbel (Rapiditas). Vóór: Chr. Jansen (Lynden), L. Buis (Lijnden), M. C. Pal (Rapiditas), J. Lievaart (Lijnden), D. Blokker (Concordia). Het dameselftal is hetzelfde gebleven, be halve dat mej. J. Goetink (Gymn.) de links buitenplaats inneemt. A.s. Zondag wordt te Haarlem de sleden- wedstrijd RapiditasAmsterdam gespeeld. KORFBAL. IIAARL. KORFBALBOND. De uitslagen luiden: le klasse: Voorwaarts 1Oosterkwartierl 01 Haarlem 3—K.V. 1 2—2 2e klasse: D. W. S. 1—T. H. B—1 1—4 3e klasse A: Ons Genoegen 1S.S.H. 2 101 Animo 3Zilvermeeuwen 3 13 S. V. 3Voorwaarts 2 10 Beker-series: Zilvermeeuwen 2D.S.V. l Series lagere twaalftallen: Pal vu 1De Kennemers 2. Kennemers 2 21 Flora 1—Palvu 2 2—0 Zeemeeuwen 1Aw. Ready 1 31 Kampioen van Haarlem: Haarlem 1—S.V. 1 3—3 T. H. B is kampioen der 2e kl., S.V. 3 van de 3e kl. A. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. le klasse: K. V. 1Advendo 2. Haarlem 3—S. S. H. 1. 2e klasse: K.V. 2—D. S. V. 2 3e klasse A: Voorwaarts 2Ons Genoegen 1 3e klasse B: Zeemeeuwen 1D. W. S. 2. S. V. 4—Aw. Ready 2. Kampioen van Haarlem: S.V. 1—Animo 1. Zilvermeeuwen 1Haarlem 1. Haarlem 2Advendo 1. Bekerserie: A.: Oosterkw. 1Zilverm. 2. B. De rennemersAnimo 2. Lagere twaalftallen: B. T.H.B. 3—S.V. 3. D.: Flora 1Oosterkw 2. LAWNTENNIS De techniek van Lawntennis. De heer C. M. M. Constandse hield in Ho tel Lion d'Or een lezing over „De techniek van Lawn-Tennis" voor de leden van de af deeling Haarlem der vereenigïng van Leera ren en Onderwijzers'in de Lichamelijke Op voeding in Nederland. Na een korte introductie van den afdee- lingsvoorzitter. den heer Th. van 't Lam, kon de heer Constandse zijn lezing aanvan gen. Na in het kort de oorsprong en de geschie denis van het tennisspel in het buitenland en hier te lande te hebben nagegaan, komt spreker tot de eigenlijke beoefening van het spel en wat daar voor noodig is. Spreker somt de eischen op waaraan een goede ten nisbaan moet voldoen, spr. noemt de uitrus ting voor een tennisspeler en hoe deze uit rusting qualitatief beoordeeld moet worden, vooral wat de hoofdzaak het tennisracket, betreft en tenslotte wordt in dit gedeelte van de causerie nog een lans gebroken voor het jeugd- en schooltennis. Zeer terecht wordt hierbij het Kennemer Lyceum als voorbeeld gesteld, waar o.a- het tennis als schoolvak op het rooster van Lichamelijke Opvoeding voorkomt. Na deze meer algemeene beschouwingen volgt de eigenlijke techniek. Spr. volgt hierbij de "methode van zijn onderwijs in tennis en wel: de greep van het racket en dan de sla gen de drive, de service, de lob cn de smash zoowel fore hand als backhand. De greep aan het racket kan zijn Engelsch (greep bovenopof Amerikaansch (greep meer terzijde). Verschillende lantaarnplaat OVEREENSTEMMING MET DE MIJN- DIRECTIES. Het bemiddelingsvoorstel, dat de RJK. Mijnwerkersbond heeft gedaan, n.l. 10 pet. loonsverlaging, doch behoud van eenige an dere arbeidsvoorwaarden is ook door de mijndirecties aanvaard. ONDERSCHEIDING VOOR DEN HEER P. H. GALLé. Op 24 Maart zal naar het Handelsblad meldt, de Ruyter-medail'.e worden aange boden aan den heer P. H. Gallé, directeur der füiaalinrichting te Amsterdam van het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch In stituut. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN- a 60 Cts. per regel. JUBILEUMSPORTRETTEN 169 CR. HOUTSTR. - TEL. 13472 WOENSDAG 16 MAART. HILVERSUM 1875 M. 6.45 VARA. Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper; 7.30 idem; 8.— Tijdsein en gra- mofoonmuziek; 9. Trio Willem Drukker; V.P.R.O. 10.— Morgenwijding; VARA 10.15 Uitzending voor arbeiders in de continube drijven; 12.Amsterdamsch solisten-kwin tet o.l.v. Loe Cohen; 2.Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.15 Onze keuken door P. J. Kers; 3.Voor de kinderen, Vara- kinderkoor; 5.30 Vara-septet o.l.v. Is. Eyl;' 6.40 Het beginselprogram der S.D.A.P. 7.— Russisch gezang-ensemble „Moskowa": 8.— Uitzending voor den Alge;neenen Bond voor Handels- en Kantoorbedienden; 8.15 Het Haagsche Toonkunstenaarsorkest o.l.v. Henri Zeiaenrust; 9.15 Klucht in twee bedrijven „De Dubbelgangers"; 10.Verv. concert; 11.- Vaz Dias en gram.muziek. HUIZEN 298 M. 8.N.C.R.V. Schriftlezing; 8.15 Morgen concert ;10.N.C.R.V. dameskoor. 10.30 Korte ziekendienst door Ds D. Tom: 11.— Tijdsein en Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz; 12— Politieberichten; 12.15 Mid dagconcert; 2.Verzorging zender; 2.30 Le zen van Chr. lectuur; 3.— Concert. 5.Kin deruurtje door mej. M. J. v Splunter; 6.— Uurtje voor de landbouwers door J. Hofstra; 7.Dr. F. J. Krop: „Staat men in Rusland aan felle vervolging bloot, alleen om het feit dat men geloovig is? 7.30 Politieberichten; 7.45 Berichten van het Ned. Chr. Persbureau; 8.30 Vioolduetten; 9.30 Passie programma, Bussumsche klein vocaal -ensemble o.l.v. van der Voort; 10.30 Vaz Dias; 10.40 Gramofoon muziek. BRUSSEL 509 M. Omroeporkest o.l.v. Jean Kumps; 6.20 gram. muziek; 8.20 Gramofoonmuziek; 8.50 harp- recital; 9.20 Concert o.l.v. Max Alexys. KALUNDBORG 1153 M. Gramofoonmuziek: 7.35 Operettemuziek door" het omroeporkest o.l.v. Launy Grödahl; 9.20 Concert; 10.20 Dansmuziek door de band van Rest. Lodberg o.l.v. Kai Julian; 11.20 Tijdsein en klokkenspel van den Raadhuis- toren te Kopenhagen. BERLIJN 518 M. 5.20 Wagner-concert door het Omroeporkest o.l.v. Bruno Se idler Winkler; van 10.30 tot 11.50 dansmuziek. HAMBURG 372 M. Concert uit Bad Nenndorf; 8.30 Concert door het kleine Noragorkest o.l.v. Gerhard Maasz; 9.50 Dansmuziek door het Sacrpa- orkest. LANGENBURG 472 M. 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt: 7.20 Uitzending uit hotel Kei-sergarten in Siegen, vrooüjke avond; 10.30 Dansmuziek. DAVENTRY 1554 M. 3.50 Concert uit Bournemouth; het stede lijk orkest o.l.v. Sir Adan Godfrey; 5.05 Or gelconcert door Reglonald New. 8.35 Concert; 11.05 Dansmuziek. MILAAN 331 M. 4.15 Kamermuziek: 6.25 Populaire muziek.; 7.50 Gramofoonmuziek. ROME 441 M. 4.50 Vocaal concert; 5.05 Orkestmuziek; 7.25 S ra mofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10