%Êk J. LOTTGERING 'fXrX STADSNIEUWS Gr.Houtstr.5a - Tel. 10771 BELANGRIJKE PRIJSVERLAGING ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. PIRIN Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterlar.J. A s °W> 2^ HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 15 MAART 1932 DE VOLKSUNIVERSITEIT. EEN FILMVERTOONING ALS SLUITINGS- AVOND. Men schrijft ons: De avond waarmee de V.U. haar lezingen in den Protestantenbond van dit seizoen denkt te zullen sluiten heeft een bijzondere aantrekkelijkheid. De heer H. C. Verkruij- sen zal Zaterdag a.s. een van zijn fraaie films, in dit geval „Brugge en Lier" vertoo- nen. Brugge wordt wel een der do ode ste den van Vlaanderen genoemd en ofschoon het weer herleeft is Brugge niet meer het le vendige kunst- en handelscentrum dat het in zijn grcoten tijd in de 15e eeuw is geweest. De kaden met de oude handels- en patriciërs huizen, de schilderachtige grachtjes, de kronkelende straten met hun prachtige oude gevelrijen, zijn nu stil geworden. Alleen in het reisseizoen nemen drommen toeristen bezit van de cude veste, zij bevaren in motor bootjes de weelderig begroeide grachtjes en zij bevolken tijdelijk de straten en pleinen, waar nog de statige pracht, uit vroegere da gen van welvaart bewaard is. In het betrek kelijk kleine Brugge is een enorme hoeveel heid kunstschatten bijeen, zoowel in den vorm van architectuur als van beeldhouw werk als van schilderijen die in kerken en mu sea bewaard- zijn. Wie aan Brugge denkt, noemt in gedachte onmiddellijk Memling en van Eyck. de groote schilders, van wie in het Sin>t-Janshospitaaï en in het Ste delijk Museum zulk een prachtige collectie werk te zien is, maar met zijn onsterfelijke schatten blijft leven in den geest. Brugge is een stad om rustig rond te dwalen, dan hier, dan daar rond te zien, dan zal men steeds meer schatten ontdekken in de boeiende as pecten, die het stadsbeeld met zijn vele wa terpartijen biedt en in de verzamelingen in kerk en museum. Verkruysen is er met zijn fototoestel en filmcamera rondgegaan, links en rechts de mooie punten vasthoudend en zoo kon hij dan een wandeling' op -het witte doek leiden naar de schoonste deelen van Brugge, naar de oude wallen en stadspoor ten, naar het Minnewater, het oude Begijn hof met de beroemde kantwerksters, naar de typische Zaterdagsche markt naar de haven en wat er meer in deze mooie oude stad te zien is. En dan trekken wij nog naar het stadje van Felix Timmermans, naar Lier bij Ant werpen, aan het riviertje de Nethe. Wanneer wij hier een wandeling maken op de stille Begijnevest onder de statige olmen, dan rijst het beeld van Begijntje Simforosa voor ons op. zooals zij stond te wachten op Mar- tinus en doorkruisend het stadsgedeelte om het begijnhof ziet onze verbeelding voort durend personen uit het werk van Timmer mans. Dwalend met het filmtoestel door dit verbeeldingrijke wereldje aan de smalle Net'he, treffen wij den schrijver zelf, rustig lezend op een weide achter zijn studeerver trek, zijn kinderen om zich heen, zoodat ook hij op de film is gekomen. In Lier stond zooals Timmermans het schrijft „een herberg naast de kapel". Vroomheid en zinnelijkheid nevens een. Beide eeuwig doorgonsd van de fee stel like LyriscJhe Lier, het zinnebeeld der poëten!" z In Lierke Plezierke besdhrïjt Lij de fol- folkloristische optocht, die reeds eenige jaren liet stille stadje in ongewone beroering brengt: het filmbeeld zal ons uit dezen op tocht en de voorbereiding ervan eenige snapshots geven. In verband met de oude schoonheid in Brugge en Lier is het te bedenken, hoe lang zamerhand meer en meer die oude sfeer wordt weggedrukt door de eisohen van het moderne verkeer en bedrijf. Die wordt gede monstreerd met enkele ppnamen van het ha venbedrijf te Antwerpen, waar de oude ge bouwen wel „vreemd" aandoen naast de groote Oceaanstoomers. DE VERBREEDING DER DAM STRAAT. AANKOOP VAN PERCEEL No. 12. DE C.O.V. MATTHaUS-PASSION. De eigenaar van het perceel aan de Dam straat no 12. groot 134 M2„ heeft zich bereid verklaard dat perceel aan de gemeente te verkoopen voor een bedrag van f 42.000. Aangezien de vraagprijs B. en W. aanne melijk voorkomt stellen zij den raad voor tot aankoop te besluiten. B. en W. merken hierbij op. dat het bij nader inzien gewenscht voorkomt, de Dam straat aan te leggen op een breedte van on geveer 14 M. Bij aanleg van trottoirs van pl.m. 2.50 M. verkrijgt men een dan voor deze straat behoorlijken rijweg van pl.m. 9 M. Op een enkele plaats zou de breedte voorloopig iets minder kunnen zijn. Ter vergelijking van bovengenoemde straat breedte met de breedte van een van de druk ste wegen in deze gemeente, noemen B, en W. den Kruisweg. Deze is nabij de Rozenstraat 13.90 M. en nabij de Nieuwe Gracht 13.80 M. breed. De rijweg van den Kruisweg is pl.m. 9 M. breed. Indien de Damstraat een breedte verkrijgt van pl.m. 14 M. wordt de mogelijkheid ge opend om een stuk grond grond, groot pl.m. 975 M2. na slooping van de daarop nog aanwezige opstallen als bouwterrein te ver koopen. Omtrent den verkoop van den zooevenbe- doelden grond hopen B. en W. nadere voor stellen te doen. Een minderheid in het college, de wethou der van Financiën, kan zich met dit voorstel niet vereenigen. Hoewel in beginsel bereid tiet in dit voor stel bedoelde winkelhuis aan te koopen, en hoewel ook den prijs niet onaannemelijk ach tende, is hij nochtans van meening dat dit voorstel op dit oogenblik niet aanvaard kan worden. De kaspositie onzer gemeente immers is naar zijn oordeel mede in verband met op- eischbare geldelijke verplichtingen van dien aard, dat het ontraden moet worden om nu en in de allernaaste toekomst nieuwe gelde lijke verplichtingen te aanvaarden. Alleen indien de betaling van de koopsom tegelijkertijd zou kunnen geschieden met de ontvangst van de koopsom van den te ver koopen grond, zou de wethouder van Finan ciën zich met den aankoop van het winkel huis kunnen vereenigen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN- a 60 Cts. per regel. DE NIEUWE DRANKWET. VERKOOP OP STRAAT. Op 1 April a.s. treedt in werking de ge wijzigde Drankwet. De toepassing van de hierbestaande verordening voor het toestaan van den verkoop van sterken drank in het klein op den openbaren weg is na dien datum praktisch niet meer mogelijk, omdat bij de nieuwe wet ook de verkoop van zwak-alco- holischen drank in het klein op den open baren weg is verboden, tenzij die verkoop bij verordening is toegestaan. Ten einde moeilijkheden te voorkomen voor vergunning- en verlofhouders, die van het voorjaar tot aan het winterseizoen hun bedrijf ook plegen uit te oefenen op den openbaren weg, voor de vergunnings- en ver lofslokaliteiten, komt het B. en W. gewenscht voor aan den Raad voor te stellen reeds thans eene nieuwe verordening vast te stellen, (die in werking zal treden op 1 April a.s.) UITGAAN. STADSSCHOUWBURG. Vincke-Schulchor. Donderdag 24 Maart wordt in den Stads schouwburg een „Konzert und Bühnenspiel" gegeven door het beroemde Vincke-Schulchor onder leiding van Dr. Wilhelm Kölsche. Dit koor heeft bij zijn laatste optreden al hier op 2den Kerstdag zeer veel succes ge had, zoodat velen met genoegen zullen ver nemen weder in de gelegenheid gesteld te worden dezen uitnemenden kinderzang te ge nieten. In vele groote Duïtsche en Holland- sche steden is het koor met groot succes op getreden. De „Dortmunder General Anzeiger" schrijft o.a.: „Dieser Schiilerchor ist ein Phanomcn". Het Utrechtsch Dagblad van 2 Sept. 1931 zegt: ..Er zijn stemmen bij om jaloersch op te worden" en de Utrechtsche Courant roept uit: „Wat is dit koor geschoold, welk een heer lijken samenzang, welk een benijdenswaar dige techniek. Zij kunnen alles zingen!" Het Volk schrijft: Het. is een buitengewoon goed geschoold kinderkoor dat van Von Schiller's „Lied von der Glocke"' met muziek van A Brede, een uitvoering gaf, waaraan menig koor van volwassenen een voorbeeld kan nemen. Ververij en Chemische Wasscherij SCHOUWBURG JAN6WEG. Het Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel, Dir. Cor v. d. Lugt Melsert zal Woensdag 16 Maart in bovengenoemden schouwburg een voorstelling geven van „Twee Menschen", tooneelspel in 3 bedrijven van Paul Gëraldy, schrijver van „Hélène". „Als ik wilde", enz. Medespelenden hierin zijnFientje de la Mar, Wilh. SchwabWeiman, Ceesje Speenhof, Estor Kiesewetter, Jan van Ees, Piet Bron, e.a. FRYSK SELSK1P „GYSBKRT JAPIUX". „Yn 'c Branning". Zaterdagavond woei van den schouwburg aan den Jansweg de „Fryske flagge", een welkom aan de vele Friezen, die derwaarts waren getrokken om er een „noflike Fryske joun" te hebben, zooals de voorzitter, de heer Metz hen die in zijn hartelijk openings woord ook toewenschte. Het stuk dat hen dezen keer dien genoeg lijken avond zou brengen was „Yrn 'e Bran ning", geschreven door de heeren Geertsema en Eppinga. Het gegeven is een in de Frie- sche tooneellitteratuur wel bekend en ge liefd onderwerp: het conflict tusschen oud en nieuw, hier gecompliceerd nog door eenerzijds het oude te stellen met daartegen over het gezonde, vooruitstrevende nieuwe èn het enkel maar extravagant en losbandig nieuwe. Douwe LJkema, een rustig, gezond oordeelend mensch, evenals zijn vrouw, heeft een wagenmakerij, die door den technischen vooruitgang vrijwel stil komt te liggen. Zijn knecht Rinse, een jongen met verstand en wars van alle overdrijving en losbandigheid, weet door het tijdig omschakelen van dit bedrijf in de richting van carrosseriebouw, de stille ondergang ervan te behoeden. Daar tegenover staat de neergang in de zaak van IJkema's zwager, een welgesteld winkelier, die het vele uitgaan van zoon en dochter nog aanwakkert, onder het motto, dat ze toch mee moeten doen. Het eind van het lied is, dat de zoon geen zin meer heeft om vader's zaak over te nemen en de dochter beu van dit alles tegen den zin van haar vader Rinse bemint. Door de toewijding van IJkema's vrouw komt tenslotte alles weer in orde, terwijl ook de oude huisknecht van IJkema, Geart, hierin een aandeel heeft, en een kostelijk humoristisch aandeel. Zonder een der andere spelers te kort te doen het sa menspel was vlot en geanimeerd is een bijzonder woord van lof voor de wijze waar op de speler deze figuur voor ons wist te doen leven wel op zijn plaats. Het leven is voor Geart hard geweest (het is in het arm huis begonnen) maar hij is er boven uitgeko men en kan lachen om ieders tfwaze gewich tigheid ,om alle overdreven doen der men schen. „Lalsje man!" is zijn raad aan zwartgallige menschen. „Laisje" het is de moeite van het puzzlen niet waard. En in derdaad weet te lachen en anderen te laten INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel fengetxig* van nerven nestoringen i c# deer over- n'erlftngo De jaarlijksche uitvoering van de Matthaus- Passion zal zooals reeds werd gemeld Vrijdagavond a.s. plaats hebben. De bezet ting die door verschillende omstandig heden ecnigszins afwijkt van vorige jaren, waarborgt een uitvoering, die aan hoog gestelde eischen kan voldoen. Solisten zijn thans: To van der Sluys, so praan, Theodora Versteegh, alt, Jac. van Kempen, tenor, Max Kloos, bas. Jac. Ph. Caro? bas, George van Renesse, clave-cimbel, Piet Halsema, orgel. De begeleiding wordt verzorgd door het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Een uitvoering van de Matthaus-Passion Is een kostbare onderneming en het risico dat de C.O.V. op zich neemt vooral in een tijd als deze is dus niet gering. De C.O.V. is zich hiervan bewust, maar zij weet tevens dat zeer velen het als een groot gemis zouden gevoelen, wanneer deze jaar lijksche uitvoering achterwege zou zijn ge bleven. Daarom werd besloten op den inge slagen weg voort te gaan. Het vertrouwen, dat daarmede in onze muziek-minnende stadgenooten werd gesteld, mag niet worden beschaamd. Laten zij allen medewerken om dc jaarlijksche uitvoering van de grootscho schepping van den genialen Bach in stand te houden. De generale repetitie wordt Donderdag avond gehouden en is voor publiek toe gankelijk. SNELVERBAXD. Bovengenoemde vereeniging organiseert ieder jaar een boottocht vcor lichamelijk gebrekkigen, zoovel voor kinderen aLs voor volwassenen. Een uitstekend idee. nietwaar, om naast deeerste hulp bij ongelukken, ook nog te zorgen voor hen, die door hun ge breken zooveel moeten ontberen, om d:ze menschen het leven eenigszins te veraange namen. Bij velen van hen is het n.l. zoo, dat zij alleen het huis uitkomen, wanneer Snel- verband hen komt halen, soms in een geheel jaar niet, denkt U dit eens in: Zooals U de vorige week hebt kunnen lezen hebben le den van Snelverband inteekenlijsten in hun bezit, waarip zij geld inzamelen. Er zijn eenige personen geweest, die, bui ten. de organisatie staande, meenden ook iets voor deze menschen te moeten doen, daarom hebben zij een uitvoering georga niseerd, welke op Zaterdag 2 April a.s. in den Schouwburg Jansweg wordt gehouden en waaraan mede zullen werken twee welbe kende vereenigingen, te weten: Symphonle Ensemble ..Orpheus' en de Gymnastiek Ver- leniging „TurnlUit". Om dezen avond te i uan uc» jc veilig. wai iscicn zc zien geen twe' naai doen slagen is het noodig, dat alle plaatsen i en spoedig zaten ze roet hun allen in het bondenbe sje. uitverkocht zjjn. Hef ademlooze fempo hef tegenwoordige econo mische leven met zijn ver scherpten concurrentiestrijd, zijn gejaagdheid en zijn drukte is de schuld van veel nerveuze storingen, welke zich door hevige hoofdpijn om en nabij de slapen doen gevoelen. In deze, zoowel als in andere gevallen van hoofd pijn werkf Aspirin ongeë venaard. 1-2 tableften met een slok water ingenomen, en na korfen tijd is men weer frisch, kan weer wer ken, zonder dat de hoofd zenuwen zich doen gelden. Weiger namaak en lef er op dat op elke tablet het woord BAYER' staat. Prijs 75 cts. lachen. Zijn humor Is droog en berust eigen lijk voor het grootste deel op he; geven van antwoorden dio zoo voor de hand liggen dat niemand er aan denk; en die als groote ver rassingen in je ooren klinken. Maar wat ccn warmte ligt er tevens in dit leven. Hoe zui ver was bijvoorbeeld dat einde van het eer ste bedrijf, waar Geart, bij zichzelf op visi te, als de familie tiit is. de voeten op de stoof achter het theeblad van moeder dc vrouw tot zichzelf zegt: Wat zeg je Geart. zal ik maar eens inschenken? Een werkelijk bijzonder fijn rolletje en door den speler zuiver gevoeld en gespeeld. De jury dit stuk is het voor den too- neelwedstrijd van de Friesche vereenigingen buiten Friesland aangewezene zal een moeilijke taak hebben en we zijn er evenals de heer Metz van overtuigd, dat Gysbert Japlcx zijn wisselbeker niet zonder slag of stoot zal verliezen, zoo hij hem al zal ver liezen Te ongeveer twaalf uur dankte de heer Schepers de medespelenden voor het gebO' dene en kon men nog „efkes fen 'e flier" Dat dit eerst zoo laat het geval kon zijn. is meerendeels te wijten aan de lange pauzes tusschen de bedrijven, die voor het vlot ver loop van een tooneelstuk niet bevorderlijk zijn en die zelfs door de vele fleurige Frie sche wijsjes die het orkest ten beste gaf, niet goedgemaakt konden worden. Vr. S. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt dc Redactie zich niet verantivoordclijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven AAN DE WERKGEVERS. Een ,doovc arbeider" vroeg dezer dagen in een ingezonden stuk ..Scheept ons niet af bij ons moeizaam zoeken naar werk". Wij herhalen dat verzoek en voegen er bij geeft vooral in dezen moeilijken tijd aan slechthoorenden geen ontslag, zoolang daar toe geen dwingende noodzaak is Bedenkt dat de goede kwaliteiten, welke met slechthoo- rendheid zoo dikwijls gepaard gaan o.a. meer concentratie en daardoor meer belangstelling in het werk dikwijls ruim opwegen tegen eenige moeite bij de bespreking. Maar be denkt ook, dat die goede kwaliteiten bij het zoeken van werk nog niet kunnen blijken en dat daardoor dat zoeken voor slechthooren den zoo uiterst moeilijk wordt. Zoo zelfs, dat reeds in normalen tijd het inrichten van een speciale arbeidsbemiddeling noodig bleek. Dit bureau van arbeidsbemiddeling voor siech (hoorenden werkt plaatselijk en lande lijk, maar het is thans overstelpt met aan vragen. Voor Haarlem en omstreken staan thans nog ingeschreven: tuinman-magazijnknecht (2). plaatwerker, bloemkweeker. corrector, grondwerker, letterzetter, hulp in de huish.. aöm. werkzaamh. (2), huishoudster, werk ster (2). Wie helpt door plaatsing voor langer of korter tijd? Wend u# tot den administra teur van het bureau, den heer W. van Orden, Kleverparkweg 61. Haarlem. HET BESTUUR VAN DE AFD. HAARLEM EN OMSTR VAN DE VEREEN. TOT BEV. DER BELANGEN S. H VEREENIGING VAN SCHILDERS PATROONS IN HAARLEM EN OMSTREKEN. Haarlem, Maart 1932 Bij het onderhoud van gebouwen is een tijdig en goed schilderen van groote betee- kenis. Niet alleen omdat een goed geschilderd perceel aangenaam is voor het oog en den goeden indruk van het onroerend goed ver hoogt, doch voornamelijk, omdat een goede verflaag, vakkundig aangebracht, noodig is voor de bescherming van hout- en ijzerwerk tegen de vernietigende invloeden van bulten. Roep den schilder. Anders moet gij timmeren, is een uitdrukking die menigeen kent, en waarvan heel veel eigenaars nu reeds de juistheid hebben ervaren. Men weet dus. dat het nuttig en noodig is op tijd te schilderen, en toch wordt het in deze tijden van verminderde maatschappe lijke welvaart te zeer veronachtzaamd. Ten einde onderhoudskosten te ontgaan stelt men het schilderen van zijn eigen dommen uit. Die tactiek is oneconomisch cn in tweeërlei opzicht onverantwoord. Ter eener zijde omdat de waarde van het eigendom daalt en het weer op peil brengen dubbele kosten d.w.z. kosten aan timmer man en schilder, medebrengt. Ter andere zijde, omdat door het steeds maar uitstellen van schilderwerk de werk loosheid onder de schildersgezellen grooter worden en men de kosten van den werklo zensteun op het belastingbiljet terug vindt. De fiscus slaat niemand over. die in de termen valt; komt op tijd cn elscht het noodige, van den huiseigenaar en ook van hem, die geld leent en als onderpand daar voor aanvaardt onroerend goed. te weten dus hypotheeknemer en hypotheekgever. Het is juist daarom, dat wij, georganiseer de schilderspatroons, ons wenden tot hen, die als vertrouwensmannen optreden tus- schcn dc hypothecknemers en de hypotheek- gevers. Tot de Directeuren van Hypotheekbanken en de heeren Notarissen. De werkloosheid is groot. Het onderhoud van honderden perceelcn in Haarlem en omstreken laat zeer veel tc wenschen over. in het bijzonder dat van de dikwijls aan het oog onttrokken achter gevels. Voor zoover op die perceelen hypotheek ls gegeven, Ls het In het belang van hypo theeknemer cif hypotheekgever. dat het on derhoudswerk, waaronder ook schilderen be hoort, regelmatig en goed geschiedt. Vandaar, dat de verplichting tot behoor lijk onderhoud dan ook ln bijna alle hypo- theekacten wordt vastgelegd. Wat wij nu willen vragen is het volgende: Werk ertoe mede, dat aan de verplichting tot behoorlijk onderhoud, waaronder zooals gezegd, behoort het op tijd schilderen van de perceelen, waarop door uw bemiddeling hy potheek is gegeven, krachtig de hand wordt gehouden. Gij zult daardoor medewerken aan het al gemeen belang. Het belang van den hypo theeknemer en den hypotheekgever. Het be lang van den werknemer en dat van den werkgever in het schildersbedrijf. Ten slotte het belang van alle belastlng- betalenden. omdat het verminderen van de werkloosheid beteekent het verlagen van do belastingen. Namens de Vereeniging van Schil derspatroons „Haarlem en Om streken": C. VAN wrLLIGENBURG, Voorzitter P. ESSENIUS, Secretaris Esschilderstraat 40 Namens de R.-K. Schilderspatroons- Verceniging „8t. Lucas": S. J. VAN LENT. Voorzitter J. VAN DER HAM, Secretaris Lange Begijnestraat 12 r. DE GEROOFDE BABY. Geachte Redactie, Zelf moeder zijnde lees ik geregeld met do grootste belangstelling de berichten, die da gelijks over de verdwijning en dc pogingen tot opsporing van het zoontje van hot echt paar Lindbergh gepubliceerd worden. In ver schillende richtingen heeft men reeds vruch teloos naar de daders der ontvoering gezocht.; in één richting echter is het onderzoek voor zoover ik uit de berichten heb kunnen op maken. niet gegaan, een richting, die mis schien nieuwe aanwijzingen zou kunnen ver strekken. Het wil mij n.l. hoe langer ho* meer onwaarschijnlijk voorkomen dat poging tot afpersing het werkelijke motief is; veel eer zal het vragen van een losprijs hebben moeten dienen om dat motief te eamouflec- ren en de zaak te vertroebelen. Men heeft aan de moeder het dierbaarste wat zij op de wereld bezat ontroofd welnu: kan daar achter misschien een uTaakneming van een van Lindbergh's vroegere vereersters zitten, die door teleurstelling en afgunst tot deze Infame daad is gekomen? Vrouwen ?;m ln haar wraaknemingen vaak geraffineerder en sluwer dan mannen. Deze ontvoering schijnt niet het werk van geroutineerde bandieten: laat men ook in dachtig zijn aan het „cherchez la femme"! U dankend voor de verleende plaatsruimte, EEN MOEDER. Wij veronderstellen dat men in Amerika alle mogelijkheden wel overwogen heeft. Deze is. voorzoover ons bekend, niet als waar schijnlijk aangenomen.. Althans niet. in hot openbaar. Wel rekent men met do mogelijk heid van een wraakneming op de familie Morrow (de familie van Lindbergh's vrouw). In 1929 is er snrake geweest van een poging om Constance Morrow, mrs Lindberghs Jon gere zuster, toen 15 Jaar oud, te ontvoeren. Red. BARMHARTIGHEIDSPOST VAN HET LEGER DES HEILS. Aan het Zuider Buiten Spaarne no. 146 ls een „SlunVpost gevestigd van het Leger des Heils. Stichter William Booth. Om de ingezetenen van Haarlem nog eens in herinnering te brengen, het practische nut, dat zoo n post voor velen heeft, dee len de belde. aan dien post verbon 'cn zus ters. de officieren De Lange en haar kadet helpster, het volgen ie mede: Het doel van haar werk is: Opheffen en niet ncclcrdrukken en zij willen dit berei ken door te helpen in gezinnen, waar dc vrouw des huizes ziek is, het waken bij zie ken, zoowel op den dag of des nachts Dan is er tevens een gelegenheid voor Jonge meisjes, om het breien en handwerken te leeren op Donderdagavond van 7—8 uur. Voor dienstmeisjes, gezellige avond op Woensdagavond van 810 uur. Naai-, brcl- of stopwerk kan mede gebracht worden. Op Dinsdagavond van 7 1/2 tot 9 12 is er een moederavond waar de moeders leerrijke lezingen kunnen volgen, en zij hun stop-, naai- of breiwerk, mede kunnen brengen. Op Zondagmiddag van 56 uur, Samen komst voor de jeugd. Alle geboden hulp, is zonder ecniee gel delijke voorwaarden, en kan door ieder, zon der onderscheid, ingeroepen worden. Spreekuren der zusters Zuider Builen Spaarne 's morgens van 89 uur, 's avonds van 7—8 uur. EUSIQL£ DE LANGE Hoofd der Barmhartlgheldspost ~n (S~yf» 0 - W - <Tj De andere kabouters, die wel zagen, dat de toestand erg ge vaarlijk was, renden van den eenen hoek naar den anderen en wisten door een raam in den stal te ontkomen aan den woedenden boer. Ze renden langs het hondenhok en de hond, die alle*. had gezien, schreeuwde hun toe: „Kom vlug in mijn bok, dan ben je vciiig!" Dat lieten ze zich geen twee naai zeggen Meneer de hond was dien dag erg waakzaam. Zoo gauw er maar iemand in de buurt kwam, begon hij te blaffen. Als de boer eten kwam brengen, deed hij net of hij razend was en zoo kon niemand de kaboutertjes zien fitten. Zc dankten den hond, door hem allerlei streken van Tuimeltje en Kruimeltje tc ver tellen cn zoo ging dc dag geluLLig nog al gauw om. Tegen den middag zagen de kaboutertjes in het hondenhok, dat de boer naar zijn velden ging kijken. Het was dien dag heel warm cn dc boer begon toch wel een beetje schrik tc krijgen, dat de dreigementen van dc kabouters eens waar mochten zijn. Maar hoc warm hij zelf het ook had. dc bloemetjes cn groenten verhieven nog fier hun kopjes en dat stcl-ic den boer een beetje gen t.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11