BUITENLAND. Mandsjoerije en de mogendheden. STA TEN- GENERAAL. Minister De Graaff stelt de portefeuillekwestie. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 17 MAART 1932 TWEEDE BLAD INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel De nieuwe republiek vraagt om erkenning door de mogendheden. De Vereenigde Staten hiertoe niet bereid. Rusland ant woordt niet. - Belangrijke besprekingen op de ontwapeningsconferentie na het Paaschreces. Wapenstilstand tusschen China en Japan! HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De regeeriwg van Mansjoerije heeft aan 17 mogendheden, die consulaire vertegenwoor digingen hebben in Mandsjoerije een ver klaring gezonden betreffende de politiek van den nieuwen staat. Daarin wordt erkenning der nieuwe republiek verzocht. De minister van Buitenlandsche Zaken van Mandsjoerije heeft aan de „Daily Telegraph" medegedeeld, dat de regeering van Mand sjoerije voornemens is, alle internationale verdragen en dergelijke overeenkomsten zooals bijv. de schuldverplichtingen, te er kennen en den buitenlandschen handel te zullen bevorderen. De politiek der Mandsjoe- rijsche republiek zal vriendschappelijk er. za kelijk zijn. Alle anti-buitenlandsehe elemen ten zullen worden uitgeroeid. De belangen van Mandsjoerije zijn zeer nauw met die van Japan verbonden. De Japanners zullen even wel de onafhankelijkheid van den staat op geen enkele wijze benadeelen. De regeering heeft den Russischen consul' generaal te Moekden een brief doen toeko men, waarin zij erkenning de jure en de facto verzoekt. Naar in Moskou verluidt, zal de Sovjetre- geering hierop niet antwoorden. Op het Amerikaansche ministerie van Bui- tenlan'dsche Zaken, aldus meldt de Tel., werd verklaard, dat de Ver. Staten de Mandsjoerij- sche regeering niet zullen erkennen. Gezien artikel twee van het negen-mogendheden- verdrag, lijkt het de regeering der V.S. niet toelaatbaar, dat een der onderteekenaars van dit verdrag de Mandsjoerijsche regee- ring als wettige vertegenwoordiging van de Mandsjoerijsche provincies van China er- ke&k Bij de discussie in de algemeene commissie der Ontwapeningsconferentie werd besloten, op 11 April de werkzaamheden te hervatten en od voorstel van den Amerikaanschen am bassadeur Gibson zullen dan in de eerste plaats de belangrijkste problemen betreffen de de ontwapening, de gelijkberechting en de Fransche veiügheiasvoorstellen in behande ling komen, zoodat deze vraagstukken zon der verdere onderbrekingen in op elkaar volgende zittingen afgehandeld kunnen wor den. Hierdoor laat men het tot nog toe ge volgde systeem van verdeeling der verschil lende vraagstukken over de technische com missies varen en treedt de Conferentie in April in een beslissend stadium. De vertegenwoordigers der verschillende groote mogendheden legden hedenochtend namens hun regeeringen verklaringen af. Tardieu verklaarde, dat de algemeene com missie en de politieke commissie na het Paaschrecès direct met de behandeling der groote vraagstukken dienden te beginnen, aangezien er nog principieele tegenstellingen bestonden. Frankrijk heeft bij het begin der conferentie een belangrijk voorstel ingediend waarover na Paschen een besluit moet wor den genomen. Ook de Amerikaansche ambassadeur Gib son was van meening, dat een beslissing over de voornaamste kwesties thans niet langer uitgesteld kon worden. De Duitsche ambassadeur Nadolny sloot zich hierbij aan en zeide dat ook de Duitsche regeering een beslissing over haar voorstel verlangt en be reid is loyaal tot een oplossing mede te wer ken. Tenslotte was ook de Engelsche regee- rinigsvertegerawoordiger, de markies van Londonderry van meening, dat ondanks alle moeilijkheden de beslissingen in het begin van het tweede gedeelte der conferentie in April as. moesten vallen. De door de buitengewone Assemblée samen gestelde bizondere commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van 19 mogendheden welke het Japansch-Chineesche geschil ver der behandelt, is Woensdag voor het eerst in geheime zitting bijeengekomen. De Japansche ambassadeur Sato deed de mededeeling dat een voorloopige wapenstil standsverdrag is tot stand gekomen. De juiste inhoud van deze overeenkomst is ech ter nog niet bekend Engeland. MacDonald naar de conferentie te Lausanne. Naar in de wandelgangen van het Lager huis verluidt, bestudeerde de regeering het vraagstuk der vertegenwoordiging van het Vereenigd Koninkrijk op de conferenties te Genève, Lausanne en Ottawa. Volgens de getroffen voorloopige regeling zal MacDo nald de voornaamste vertegenwoordiger zijn ter conferentie te Lausanne, terwijl Sir John Simon- en de andere ministers, die reeds te Genève zijn geweest ook verder zullen deel nemen aan de ontwapeningsconferentie. Litaucn. Stappen der mogendheden te Kowno? KOWNO. 16 Maart (VJ3.) Naar hwr ter stede verluidt, zijn stappen gedaan door de staten-onderteekenaars van de Memel-con- ventie, waarbij de Litausche regeering wordt opgewekt, een -directorium te vormen over eenkomstig het Memelstatuut en de wen- schen der bevolking van het Memelgebied. Dit zou derhalve een nieuwe verkiezing voor den landdag met zich brengen. Woensdagavond kon te Kowno geen offi- cieele bevestiging van dit bericht worden ver kregen. Joegoslavië. De regeering tegen den Donaubond. BELGRADO, 16 Maart. (V.D.l Dc ..Prawda". het blad van den minister van den minister van Buitenlandsche Zaken, meldt uit Genève. dat de Joegoslavische mi nister van- Buitenlandsche Zaken Marinko- witsch, den Franschen premier Tardieu heeft medegedeeld, dat Joego Slavië in geen geval zal toestemmen in een tolverbond tusschen Oostenrijk, Hongarije en Tsjecho Slowakije. Ierland. De Valera stelt afschaffing van den eed van trouw voor. Na de afhandeling der quaestie van de vrijlating van politieke gevangenen zeide De Valera in de Dail: Wij wenschen dat elk deel der gemeenschap in staat is om zijn ver tegenwoordigers te zenden naar deze verga dering, zonder dat iemand gedwongen zal zijn aan zijn geweten het zwijgen op te leg gen door het afleggen van een eed, en met het oog daarop stellen wij voor den eed van trouw op te heffen, waartoe wij het mandaat hebben. In een interview verklaarde de nieuwe pre sident van plan te zijn om alvorens onder handelingen tusschen Ierland en Engeland hebben plaats gehad, geen nieuwe jaarlijk- sche betalingen aan Engeland te doen voor grondrechten, daar deze betalingen naar zijn meening niet wettig zijn verschuldigd. De Valera zal ook terugbetaling eischen van de reeds betaalde rechten ten beloope van dertig millioen pond sterling. De Valera sprak de hoop uit, dat de onna tuurlijke grenzen tusschen Noord- en Zuid- Ierland een dag zullen worden opgeheven. Duitschland. Het Duitsche standpunt inzake een Donau-federatie. Het Duitsche antwoord op het plan tot vorming van een Donau-federatie is gisteren ter hand gesteld aan den Franschen ambas sadeur te Berlijn, Frangois-Poncet, om het de Fransche regeering te doen toekomen. Naar Wolff seint bevat het antwoord de verzekering, dat Duitschland met de Fran sche regeering van meening is, dat een hulp actie voor de midden-Europeesche staten noodig is. Maar de Duitsche regeering is het evenals de Italiaansche regeering. niet eens met het Fransche standpunt, dat het zwaar tepunt van de samenwerking gelegd moet worden op de aaneensluiting van de midden Europeesche staten, daar die elkaar toch niet kunnen helpen. Veel beter is het. de groote omringende landen voor deze zaak te inte resseeren en het tot stand komen van ver dragen tusschen hen en de Donaulanden te bevorderen. Evenals Frankrijk is Duitschland al bezig om toenadering te zoeken met de midden- Europeesche staten, in verband met het ver drag over meerbegunstiging bij de graan- afneming. Duitschland is bereid om in dien geest mee tc werken aan een internationale behande ling van de quaestie. Verkiezingsmanifest van de S. P. D. Het bestuur der soc.-dem. partij publiceert een manifest, waarin o.m. wordt gezegd, dal Hitier op 10 April nog grondiger moet. wor den verslagen -dan reeds op 13 Maart is ge schied. dat de landdagverkiezingen in Prui sen. Beieren, Wurtemberg e.a. landen tot een goed einde moeten worden gevoerd en dat aan de nat.-soc. volksvergiftiging definitief een einde moet worden gemaakt. Polen. De algemeene staking mislukt. De socialistische algemeene 24-uurstaking is volkomen mislukt. In totaal staakten 40.000 personen of 5% der arbeiders. Het spoorweg-, post- en telegraafverkeeer was STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT16 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN normaal. Slechts eenlge dagbladen zijn niet verschenen. In West-Galicië kwam het tot ernstige botsingen. Te Krakau betoogden ca. 8000 arbeiders. De politie schoot op de menigte en kwetste tal rijke personen. Tenslotte slaagde zij er in de demonstranten met traan gasbommen te verdrijven. Tot hevige gevechten kwam het ook in het West-Galicische stadje Saybusch, waar de politie-agenten, die zich hadden moeten aan eensluiten, op de betoogende aroeiders en werkloozen twee salvo's loste, waardoor een persoon gedood en drie zwaar gekwetst werden. GEEN AANSLAG OP HITLER. EEN OVERDREVEN BERICHT. BERLIJN. 16 Maart <VD.) Naar aan leiding van de berichten over een aanslag op den D-trein van München naar Weimar wordt door de Directie der Rijksspoorwegen medegedeeld, dat het gebeurde een volkomen onschuldig karakter had en dat de bescha digde ruit van een der wagons is ingewor pen door een steen, die waarschijnlijk per ongeluk naar den trein is geworpen toen deze een terrein passeerde waar gevoetbald werd. Van een aanslag op Hitler, die zich toe vallig met zijn medewerkers Dr. Goebbels en Dr. Frick in denzel-fden trein op weg naar Weimar bevond, is geen sprake. INTERNATIONALE ARBEIDSCONFERENTIE TE BERN. De te Bern te houden vergadering van het Internationaal Vakverbond is gisteren met een zitting van het bestuur ingeleid. Besloten werd, aldus seint Reuter, in April a.s. te Genève een vergadering te beleggen van alle nationale vakverbonden, ook die van buiten Europa. Deze -bal zich in de eerste plaats bezighouden met de economische crisis haar gevolgen en de plichten, die daaruit voor de vakbeweging voortvloeien. EEN MINISTER ALT KUNSTRIJDER. LONDEN. 16 Maart (VD.) Tijdens een liefdadigheidssoirée te Londen, verwierf gis teravond de Minister voor Indië Sirix Sa muel Hoare een ongekend succes door op de kunstijsbaan een solovoorstelling te geven waarbij hij prachtige staaltjes van kunst rijden vertoonde. Hoewel hij reeds over de 50 is en vijf jaar geleden voor het eerst heef: leeren schaatsrijden, heeft hij een groote vaardigheid in het kunstrijden verworven. In zijn studententijd was hij een buitenge woon goed athleet die tal van sportonder- scheidingen wist te winnen en waarschijnlijk zou hij een schitterende tennisloopbaan gehad hebben indien hij zich niet geheel aan de politiek had gewijd. Het spreekt van zelf dat de velen onder de aanwezigen, die den Minister zoo dikwijls bij zijn politieke werk zaamheden hadden gadegeslagen, groote be langstelling toonden voor zijn evoluties op het ijs. DE KINDERROOF BIJ DE LINDBERGHS. EEN NIEUW SPOOR? De politie te New-York is in kennis gesteld van een gesprek, dat zes maanden geleden in een gevangenis tusschen twee gevangenen is gevoerd en waarbij de één aan den ander voorstelde „een slag te slaan met den baby van Lindbergh". Hierdoor is de politie op een nieuw spoor gebracht, waaraan zij groot be lang hecht. Zij dankt dit spoor aan de ar restatie van een man en een vrouw, die bij hun ondervraging mededeeling van bovenge noemd gesprek deden. HOPEWELL (New Jersey), 16 Maart. Een specialist voor zenuwaandoeningen is naar Hopewell ontboden, vermoedelijk in ver band met het feit, dat mevrouw Lindbergh als gevolg van de spanning der afgeloopen veertien dagen aan slapeloosheid lijdt. Geen der nieuwe sporen, welke bij het zoe ken naar het kind zijn gevolgd, hebben tot eenig resultaat geleid. ONTVOERDERS VAN JAMES DE JUTE KRIJGEN LEVENSLANG. WARREN, (Ohio), 16 Maart. De bandie ten Dowell en Hargraves, die zich op 5 Maart, op denzelfden dag van de ontvoering van Lindbergh's baby, schuldig hebben gemaakt aan de ontvoering van James de Jute uit Youngstown, zijn heden tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld. TWEEDE KAMER. De luipaard in de woonkamer. De Berlijnsche schilder Von Othegraven, wiens luipaard ..Nanosch" in Januari van dit jaar ecu kind doodde, hoort een gevan genisstraf van 1 jaar tegen zich cischen. Links het vel van het inmiddels afgemaakte dier. Voor het ontwerp bestuurshervorming in de buitengewesten. Een levenswerk van den minister. Maar groote kans op verwer ping. De c.-h. fractie op de wip en in tweestrijd. Tijd voor be raad. Wankel ambtelijk stelsel gevreesd. 16 Maart, De Tweede Kamer opende haar vergadering met een mooi succes voor do regeering: het wetsontwerp tot een gedeeltelijk andere in deeling van de departementen werd aangeno men met een meerderheid van 6018 stem men. De tegenstemmers recruteerden zich uit alle fracties, het waren degenen, die riepen om een afzonderlijk directoraat-generaal van den Landbouw. Maar het late eind van den middag doet ons een even eclatante mededeeling doen. Minister de Graaff, van Koloniën-, heeft de portefeuillekwestie gesteld. Er dreigt groot gevaar voor zijn ontwerp, dat van de Kamer een beginseluitspraak vroeg over een plan tot bestuurshervorming van de buitengewesten. Daarom -deelde de bewindsman, die zijn heele ambtelijke loopbaan in Indië en hier te lande vrijwel gevuld heeft met het ontwer pen eener bestuurshervorming voor heel den Archipel, aan het eind der tweede instantie mede. dat hij de verantwoordelijkheid voor zijn departement niet langer wenschte te dragen, wanneer het ontwerp niet werd aan genomen. En de kans op verwerping is heel groot. Alleen de A. R. en de R.K. fracties, bleken tot nu volledig achter den minister te staan. De vrijz. en soc.-democratische fractie zijn sterk tegen het nieuwe ontwerp. De liberale fractie aarzelt en de C. H. Indische speciali teit, baron van Boetzelaer, heeft geen nei ging om voor te stemmen. Het- tegendeel schijnt eerder waar. Dat blijkt ook uit nog wat anders. De voorzitter, die volgens zijn ambt genoopt is politieke stemmingen telkens te peilen, had het hervormings ontwerp aan de orde gesteld bij de afdeelmg ..Binnen-1. Bestuur" maar heeft nu. in de critleke omstandigheden van het oogenblike de eindstemming over het hervormingsontwerp uitgesteld tot n a de af doening van- de geheele Indische begroeting. Die moet eerst binnen, dan gaat dc Kamer stemmen en een minister naar huis sturen? Voorloopig zeggen we niet meer dan: er is groote kans. dat het ontwerp verworpen wordt. Er is een wijs woord, dat zegt: dc r.acht brengt raad. Door de afhandeling der In dische begrooting voor de critïeke stem ming, zijn er zelfs twee nachten. En. wanneer we niet allen kijk op geba renspel en gelaatsuitdrukking verloren heb ben, dan zit de, altijd gouvernementeelc Chr. Hist, fractie een beetje in de knel. Moet zij want zij zit op de wip een minister van koloniën naar huis sturen of moet zij haar indischen specialiteit loslaten. In het onderhavige geval is dat laatste ook niet ge makkelijk. Want het hervormingsontwerp be treft een materie, die dat bleek herhaal- delenijk moeilijk te beoordeelen is door iemand zonder breede Indische ervaring. De minister-president is een meester in het lijmen en krammen. Wellicht dat hij er in de komende dagen nog wat op weet Maar anders kon 'i wel eens zijn, dat de zeventig-jarige koloniale bewindsman de dupe werd. Waar 't omging? We zullen ons tot de hoofdlijnen bepalen van dit uitermate speciale ontwerp, een materie voor koloniale specialiteiten om van te smullen: de koloniale tijdschriften hebben er dan ook al maancen aaneen vol van ge staan. Volgens de artikelen 119121 van de Indische Staatsregeling moest de bewinds man komen met nadere voorstellen tot be stuurshervorming van de buitengewesten. Dc minister achtte daartoe thans den tijd gekomen en nadat de Volksraad zich in meet derheid, in duidelijke meerderheid, verklaard had voor de grondlijnen van de manier van 's ministers hervorming, kwam deze thans voor de Kamer. Er werd van de Kamer niet meer dan een beginselverklaring gevraagd, wijl de andere practische uitwerking volledig behoort tot de taak van den Indischen or- d on n antie - wetgever. Bestuurshervorming kost geld. Geld heef', dc Nederlandsche schatkist weinig de In dische heelemaal niet. Waarom vroeg de be windsman. nu instemming met de hervor ming. terwijl er voorloopig toch van uitvoe ring niets komen kan. Alleen antwoordde de heer de Graaff wijl ik aan de Tweede Kamer beloofd heb, haar in de gelegenheid te zullen stellen zich erover te kunnen uit laten. En in Indië dient de hervorming thans te worden voorbereid. Wat de hervorming inhield? Wel. de buitengewesten zouden worden ingedeeld In drie groote ressorten, groote gouvernementen: Sumatra. Borneo en de Groote Oost (heel het eilandenrijk rondom Celebes. Een administratieve, ambtelijke her vorming. Hier rezen nu veler bezwaren, die de mi nister blijkbaar niet heeft kunnen wegnemen hoeveel moeite hij er zich ook voor gaf. Be zwaren der heeren Joekes, Cramer, en van Boetzelaer. Men zag in die ambtelijke her vorming niets dan het bouwen van een dak waar geen muren waren, een bovenbouw zon der onderbouw. Een onderbouw, die gevormd zou moeten worden uit lagere autonome ge meenschappen. voortgekomen uit en ge groeid in de inlandsche maatschappij. Die aut-onome gemeenschappen met eigen ver antwoordelijkheid zouden de grondzuilen moeten worden voor de provincie, met haar provincialen raad en als bekroning den gou verneur. die dan niet allereerst een ambte naar is. De oppositioneele Kamerleden zagen van dat alles niet veel In het voorstel. Zij vreesden dat ook op Sumatra, waar dan iets zou worden geschapen van een onderbouw, het ambtelijke, het lagere, uit het volk op- gekomene, zou dooddrukken. En dat de dan alleen ambtelijke hervorming heel wat geld zou kosten. De Kamer vreesde, dat de adatgemeen schappen, (die de Indische staatsrechtelijke cellen vormen) door het él te ambtelijke door het teveel aan toezicht van de dicht op die gemeenschappen zittende gouvernementeelc i diensten, zouden worden gehinderd in haar groei en haar uitgroei. Hier zat de hoofdzaak der tegenkanting. Tevens bleek nog van allerlei bij-bezwaren die wc nu maar laten rusten. Alleen vermei den we nog een hoofdbezwaar. De evenge- noemde heeren vreesden, dat de ontlasting van het centraal bestuur, die de ambtelijke hervorming ook bedoelt, geen succes hebben zal. En tenslotte vreesde men voor uitholling van den Volksraad. Maar dat zei Ir. Feber, die den minister trouw ter zijde stond hangt af van den Volksraad zelf. die immers allo hervormingsdetails voor zich krijgt. De minister zette uiteen, dat hij van den aanvang af niets anders heeft gewild, dan samen tot ontwikkeling te brengen, samen en gelijktijdig: de ambtelijke hervorming èn de staatsrechtelijke hervorming door het in. het leven roepen van de autonome inland sche gemeenschappen. EERSTE KAMER. WEGEN EN ONDERWIJS. Voorloopig geen Moerdijkbrug. De minister houdt van klinkers. Maar niet altijd! Lichamelijke opvoeding op alle scholen? Herziening der wet op het M. O. De Senaat heeft vandaag de begTooting voor hot Wegenfonds en die voor Onderwijs, K. en W. aangenomen. Slechts enkele aanteekeningenwant bui tengemeen belangrijk werd de dlsucsie nim mer. De heer Westerdijk pleitte voor een verzor ging van de tertiaire wegen. Minister Reymer zou ook daaraan gaarne zijn ijverige wegen bouwers zetten, maar voorloopig hebben die nog genoeg te doen met primaire en secun daire wegen. De heer Moltmaker voerde een pleidooi voor den klinker. Zooals steeds het was ook al reeds het geval bij minister v. d. Vdgte betuigde de bewindsman zijn liefde voor den klinker, maar hem overal toepassen, daarvan niet! De onbewaakte overwegen vormden even als verleden jaar den inhoud van de rede van Jhr. van Citters. Hij deed zien. dat het aan tal slachtoffers regelmatig toeneemt. Dat is ook het geval riposteerde Mr. Reymer met de bewaakte overwegen, maar dat ligt niet aan de bewaking, doch aan het toene mend verkeer. Het bleek, dat de minister nog geen be slissing heeft genomen waar de brug over het Hollandsch Diep komen zal, bij Willemstad of bij Moerdijk. Ook word duidelijk, dat we gens geldgebrek, voorloopig ook nog geen beslissing vallen zal. „Onderwijs had dit jaar heelemaal niet veel om het lijf. Enkele a anteeken In gen slechts! Op een vraag van don heer Ossendorp ant woordde minister Terpstra. dat de uitvoering van art. 195 hetwelk voorschrijft, dat op 1 Januari 1936 op alle lagere scholen de licha melijke opvoeding moet zijn ingevoerd, meer bij de plaatselijke besturen berust, dan bij de regeering. Intusschen heeft de bewindsman in zijn circulaire de aandacht gevestigd op eenvoudiger methoden, die de invoering vóór dien datum gemakkelijker maken voor veie gemeentebesturen, waar men om financieele redenen zich tot nu toe geheel had onthouden van onderricht in lichamelijke oefening. De minister deelde voorts mee. dat er op het departement hard gewerkt wordt aan de voorbereiding van de herziening der wet op het M. O. INTIMUS, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel Bescherm Uw keel! *^a\s\ Verzorg hanr dagelijks MrfTL lu Gorgel droog met b&étzsJl25. 45 en 65 c IETS NIEUWS VOOR HAARLEM OP RADIOGEBIED. De Fa. Plllnrd en Co Nassaustraat 2 doet van zich spreken door de oprichting van een geheel aparte afdeeling, n l. voor radio on- derhoudsabonnementen. en een spaarfonds voor radlo-ontvanglampen. Voor slechts 15 ct. per week staat elk toestel onder voortdu rende controle en worden alle reparaties met Inbegrip van bij te leveren materiaal onmiddellijk verricht. Wij nemen aan dat deze instelling vooral in de huidige crisis-omstandigheden voor velen In een behoefte zal blijken te voorzien. De langdurige radio-praktijk der firma is op zichzelf reeds een waarborg voor het wel slagen dezer moderne onderneming. AGENDA Heden: Protestantenbond: Conflict China-Japan. Spr. prof- dr. J. J. L. Duyvendak, voor Kerk en Vrede. 8.15 uur. Leger des Hcils, Schagchelstraat 26: Mee ting, 8 uur. Broederkerk. Parklaan 34: Opwekkingssa menkomst met zendeling Ph. Trostionetzky, 8 uur. Palace: „Afzwaaien". Op het tooneel: De Terrek Kozakken. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „In 't Gouden An ker". Op het tooneel: Grossmann Comp. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Inspiratie". Op het tooneel: Variété-attractie. 8.15 uur. VRIJDAG 18 MAART Gemeentelijke Concertzaal: ..Matthaus Passion" door de Christelijke Oratorium- Vereeniging, 7.30 uur. Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Fritz Hlrsch Operette: „Rund urn die Liebe 8 u. Bioscoopvoorstellingen- Nieuw programma. Benneb roek: Vergadering van den gemeenteraad. 7.30 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Th. A. van Rijn. Kleine Houtweg 15, Tel. 10539. Firma C. G. Loomeijer en Zn., Zijlweg 34 Tel. 12495 Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg Tel. 12711,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5