F Weerter VERKADE J. LOTTGERING MODE-THEE Nieuw winkelgebouw van de firma Cerzon. Beschuitjes _0: Gr.Houtstr.5a - Tel. 10771 BELANGRIJKE PRIJSVERLAGING HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 18 MAART 1932 STADSNIEUWS der firma F. Wisbrun en Liffmann. In het nieuwe gebouw hield deze firma Donderdagmiddag haar eerste mode-show die zeer druk bezocht was. Een zeer groote verscheidenheid op het gebied der mode viel daar te bewonderen: japon non, hoeden, mantels, pullovers, strand- pyama's, kettingen en armbanden, kinder- kleedtng, teveel om op te noemen, en zeker teveel en te groot in verscheidenheid, om aan beschrijvingen te kunnen denken. Enkele prominente punten van de huidige mode zijn hier echter wel op hun plaats. De lengte der rokken is vrijwel dezelfde gebleven, alleen dc avondjapon is iets korter, de heuplijn is duidelijk geaccentueerd, de taille ligt op do natuurlijke plaats of ook wel iets erboven; het decolleté is zeer be scheiden en veelal rond, terwijl van de mouwen over het algemeen buitengewoon veel werk is gemaakt. Veel korte mouwtjes behoorden bij de tolletjes, zoowel bij de wol len tricot strandpyama's met jasje, als bij de zomerjaponnetjes, waarvan er ook vele met jasjes waren. Een nieuwe kleur Is het geel-achtig bruin, waarin bijvoorbeeld enkele zomermantels, en ook een zeer flatteus costuumpje was, be staande uit een zwarte rok, een kort geel bruin jasje en een zwarte gespikkelde das. Het aantrekkelijke van al die zomerklee- ding is wel het kleurige, waarnaar ledereen aan het einde van den winter weer begint te verlangen. Merkwaardig is anders het ver schil tusschen de Weensche modellen en de copieën van Fransche modehuizen: de eer ste kleurig, veel met strookjes, soms met, men zou haast zeggen „schattige" ingénue modelletjes, de laatste voor het grootste deel in zwart-wit, zeer slank gehouden, chique van lijn en meestal van een geraffi neerde eenvoud. Ook in het meer simpele genre viel er ge noeg te zien en al maakt de mode dan ook bewerkelijke japonnen en mantels aanneme lijk, de eenvoudige soorten doen in aantrek kelijkheid niet voor hen onder, om de voor de hand liggende reden, dat de vrouw van een jongensfiguur weer naar een vrouwelijk sil houet is overgegaan. Veel rood werd er gedragen, zooals vuur rood, cerise en ook het bleeker koraalrood, verder blauw, zwart, wit, de nieuwe gele tint en gifgroen. Natuurlijk vielen er enkele bijzondere modesnufjes op. een toiletje in donker- en grijsblauw met een groote kraag en daarbij losse mouwen, die hoog om den arm met elastiek sloten. Verder het korte volletje tot op den news, veei pompadourzijde als garnee ring van de taille, een roode onderjurk met zwarte rok en bolero'tje waarbij dus de taille der onderrok als blouse dienst deed: lange handschoenen en mitaines, die bij enkele toiletjes een werkelijk allerliefst effect maken. En dan de hoedjes! Zou er de laatste tien Jaren wel een zoo flatteuze hoedenmode zijn geweest als de huidige, met zijn leuke, pittige garneering in frissche kleuren en zijn joligen stand op-één-oor? Een parelgrijs tollet met lila bloemen op de japon op den parelgrijzen hoed, bene vens een mofje van paarse bloemen gaf dui delijk een beeld van onze mode: hoed en tollet ln denzelfden geest. Tenslotte noemen wij nog als de note gaie bij dit alles de twee kleine meisjes, die ln lieve onbevangenheid, al spelende, eenige kinderkleedlng kwamen vertoonen, maar zichzelf van dat feit nauwelijks bewust waren. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël, gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 5 1/2 bur. Ochtenddienst te 8 uur. Mlddaedlcnst te 1 uur. Avonddienst te 6 51 uur. Werkdagen: Zondag: Ochtenddienst te 7 1/2 uur. Avonddienst te 7,45 uur. Maandag: Ochtenddienst te 7 uur. Middag en Avonddienst te 0 uur. Poerlem: Dinsdag: Ochtenddienst te 6.45 uur. Mid- dagdienst te 1 uur. Avonddienst te 8 uur. Overige dagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Zondag te 7 uur .Woensdag en Donderdag te 7.15 uur. De diensten op Sabbath en alle diensten op Poerlem vinden plaats ter Synagoge Lange Begijnestraat 11. De overige diensten,alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeentegebouw L. Wijngaardstraat 14. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN. (De Haarlemsche Reddingsbrigade hield Donderdagavond in Café Restaurant Brink man aan het Plein onder voorzitterschap van den heer Joh. M. Schmidt een algemeene ledenvergadering. De voorzitter herinnerde in zijn openingswoord aan de goed bezochte medische cursussen en op de oefenavonden in Stoop's Bad. Tot afgevaardigden naar de bonds-jaar vergadering, die op 28 Maart te Utrecht ge houden zal worden, werden aangewezen de hceren Joh. M. Schmidt, D. N. H. Haase en J. Thuis. De agenda voor die vergadering werd in den breede besproken en toegelicht. De afgevaardigden kregen voor sommige agendapunten een bindend, voor andere een vrij mandaat. De feestavond 22 MAart aa. werd nader besproken. In Februari hebben in Stoop's Bad onder linge wedstrijden plaats gehad. De uitslag dier wedstrijden werd bekend gemaakt; die luidt als volgt: A. Dames, 20 M. zwemmen en 20 M. met pop: No. 1. L. Kollerie, No. 2. Hermien Haase. Idem hceren: No. 1 de Leeuw, No. 2 Ko- ningsbrugge en Munsterman, No. 8 M. de Graaf. B. Doelwcrpen met drijfvoorwerp: dames. No. L. Kollerie, No. 2. Mej. Leyenaar. Idem heeren: No. 1. Van Heerde, No. 2 Van Huis, No. 3 Dauzon. C. Onderwaterzwemmen, dames: No. 1. H. Haase, No. 2 L. Bouckart, No. 3 mej. Nagtegeiler. Idem heeren: No. 1. KoningSbrugge. No. 2 Seubring, No. 3 de Graaf. De rondvraag was zeer geanimeerd; er werden alleen interne aangelegenheden be handeld. Aan het slot van de vergadering werd door den heer Schmidt een goedgeslaagde film afgedraaid van den boottocht naar de Groote Poel en Aalsmeer, in dezen zomer gehouden. Het was een prettige herinnering aan een goedgeslaagden brigadedag. De vrij goed bezochte vergadering werd te 12 uur door den voorzitter gesloten. WELDADIGHEIDSCONCERT. Evenals vorige jaren zal het orkest onder leiding van Joh. Steenman een weldadig heidsconcert geven in de gemeente Concert zaal op Woensdagavond 23 Maart as. ten voor dee le van de Centrale Vacantie-kolonies, afdeeling Haarlem. Het programma bevat o.a. een piano-concert van Mozart, waarin mejuffrouw Corry Koppen de piano-solo partij zal spelen. Wij verwachten dat het Haarlemsche pu bliek het groote belang, zooals ook vorige jaren het geval was, zal Inzien om dit con cert te bezoeken, waardoor vele kinderen in de gelegenheid kunnen worden gesteld, hun roode kleurtjes op hun wangen.' te her krijgen. ONDERWIJS AAN ZIEKE EN ZWAKKE KINDEREN. Uit het jaarverslag van de commissie ter voorziening in het onderwijs aan zieke en zwakke kinderen' over 1931 blijkt, dat begon nen werd met 28 leerlingen. In den loop van het jaar kwamen er 34 leerlingen bij. Gedurende den loop van het jaar werden afgevoerd: 4 leerlingen wegens gevorderden leeftijd; 16 leerlingen konden de school weer bezoeken; 4 leerlingen werden geplaatst op de openluchtschool; 1 leerling werd ge plaatst op de school voor achterlijken, 1 leer ling vertrok naar elders, 1 leerling is overle den. Sameni 27 leerlingen, zoodat op 1 Januari 1932 het onderwijs werd voortgezet met 35 leerlingen. Bij de ouders wordt veel waardeering ge vonden', de ouders van 49 leerlingen dToegen naar hun vermogen bij tot een gezamenlijk bedrag van f 694.75. Om de Vereenlging meer bekend te ma ke,n werd aan de Hoofden der scholen en aan de directies der ziekenhnuizen een kaart gezonden met verzoek deze in de spreek- of wachtkamer op te hangen, terwijl ook de medici een mededeeling ontvingen. BRANDJE. Donderdagmiddag vier uur was een 76-ja- dige dame in perceel Velserstraat 8 bezig met een clctrischen strijkbout. Zij vergat deze uit te trekken, waardoor een begin van brand ontstand, dat door de buren' met een emmer water gebluscht werd. Een japon ls verbrand. SPREEKUREN VAN WETHOUDERS. De heer W. van Liemt, wethouder, zal in- plaats van Maandag, a.s. Dinsdag van 11-12 uur spreekuur houden. Wethouder Mr. J. Gerritsz zal eveneens ln plaats van Maandag, Dinsdag spreekuur hou den te 12 uur. i jfcÜ INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Brosse, knappende stuk jes van de heerlijkste toast. Lichtbruin gebak ken en van een bijzonder fijnen smaakt ,CT. P. PAKJE (12 STUKS) Naar de plannen van den Heemsteedschen architect Adr. Moen is op het oogenblik ln de Groote Houtstraat in aanbouw een nieuw win'vigebouw voor Gerzon's Modema gazijnen, waan <vn de hierboven een afbeel ding roproduceeren. Het is niet minder dan 40 M. diep en 28 M. breed. Ongetwijfeld zal ook dit gebouw het aanzien van de Groote Houtstraat zeer ver fraaien. De opening zal tegen September plaate hebben. Ververij en Chemische Wasscherij UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING De heer Blaauw zal zijn plan nen voor een nieuw Raadhuis enz. nader uitwerken. Subsidie aan de school ,,'t Kopje" ver leend. Over de Montessori school stakén de stemmen. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal op Donderdagmiddag onder leiding van den burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. Den Tex. Afwezig de heeren: De Waal Malefijt, De Clercq en De Lestrieux Hendrlchs. Na een geheime zitting van drie kwartier wordt de openbare vergadering geopend. Nagekomen stukken. Ter verbetering en verbreeding van den Korten Zijlw.eg besluit de Raad van den heer G. J. van der Vliet eenige perceelen grond over te nemen op voorwaarde dat de gemeente op een nader door den heer Van der Vliet aan te duiden plek twee woningen zal stichten. Gerenvoyeerd wordt naar B. en W. om ad vies een verzoek van de buurtvereeniging „Aerdenhout-Bentveld" om verschaffing van speel- en sportterrein. In handen van B. en W. wordt gesteld om advies een verzoek van ouders van leerlin gen van school F te Aerdenhout om aanstel ling van een boventallige leerkracht. Bericht is ingekomen van den Commissaris der Koningin, dat hij op diens verzoek aan den burgemeester een ziekteverlof van 10 da gen heeft verleend, ingaande 18 Maart. Art. 10 sub. b der Alg. Politieverordening wordt zoodanig gewijzigd dat het op straat gooien van papier, enz. wordt tegengegaan. Benoeming tijdelijk wethouder. Benoeming van een tijdelijk wethouder tijdens de afwezigheid van den heer Laan. Bij eerste stemming worden 6 stemmen uit gebracht op den heer Dorhout Mees en 6 op den heer Kremer; bij tweede stemming 8 op den heer Kremer en 4 op den heer Dorhout Mees. De heer Kremer (V. B.) aanvaardt de benoeming, daar het slechts een tijdelijke is. De Montessorischool. Aan de orde komt het voorstel van B. en W., medewerking te weigeren voor de tot standkoming van een nieuwe lagere school van de Vereeniglng „De Bloemendaalsche Montessorischool", aan den Vijverweg. De heer Kremer (V. B.) pleit voor het verleenen van medewerking. Het is trouwens de vraag of het bestuur der vereeniging niet langs wettelijkcn weg haar zin zal zien te krijgen. Men zoeke de oplossing niet langs den stroeven weg. Die weg zal ook geld kos ten. De gemeente verleene. dus w e 1 mede werking, al is het waar dat op liet onderwijs bezuinigd moet worden. De heer Cassée (V3.) vindt ook wel dat men zuinig moet zijn, maar dan moet aan de Middelbare Meisjesschool ook geen subsidie van f 4000 gegeven worden, voor 3 jaar! De heer Cassée is het voorts met den heer Kremer eens. De heer S c h u 1 z (s.d.a.p.) ziet geen wet telijke redenen waarom het gemeentebestuur medewerking kan weigeren. Het geld zal en moet er komen. Het is niet Juist, dat, zoo als B. en W. zeggen, het gewone Montessori- onderwijs reeds te Bloemendaal wordt ge geven .Wat op de school der Bloemendaalsche Schoolvereenlging wardt gegeven is slechts onderwijs ln de richting van Montessori. De heer Noorman (sxLa.p.) wil ook medewerking verleenen. Wethouder Dr. Bornwater (partijloos) meent, dat wat in een groote stad mogelijk is, niet altijd opgaat in een kleine gemeente. Het ligt met op don weg der gemeente, der l gelijke proefnemingen aan te moedigen. Dc zaak moet maar principieel worden uitge-1 vochten. Wethouder Laan (lijst Laan) verzet zich tegen de medewerking om financieele rede nen. Er ls hier gesproken van recht; welnu intellectueelen als de bestuurders der Ver eenlging hebben niet het recht, het geld hunner medeburgers op deze wijze te ver knoeien. Er moet gezorgd worden dat het met de gemeentefinanciëp niet geheel in de war gaat. Het is nog niet zeker, dat de ge meente tenslotte in het ongelijk wordt ge steld. .Misschien krijgen ze in Den Haag nog wel eens hun verstand terug". De Mid delbare Meisjesschool heeft medegewerkt tot den goeden naam van Bloemendaal. Van het belang van deze school voor de gemeente is spr. overtuigd. De Voorzitter is het met beide wet houders eens. De heer H o g e n b 1 rk (C.H.) wil de zaak uitgemaakt zien. Daarom zal hij voor het voorstel van B. en W. stemmen De heer Prinsenberg (R.K.) meent dat dat principieel de zaak nooit uitgevochten zal worden. Men zal ln hooger beroep slechts vragen: is aan de eischen der wet voldaan? De heer Schulz (SJD.A.P.) zegt dat quaesties, als thans aan de orde, reeds meer malen principieel uitgevochten zijn. Bij stemming over het voorstel van B. en W. staken de stemmen. Er moet dus in de volgende vergadering over gestemd worden. (Deze vergadering zal 21 Maart plaats heb ben). Jubsidie voor „'t Kopje". B. en W. stellen voor gedurende 3 jaar f 4000 per jaar subsidie te geven voor in standhouding der Middelbare Meisjesschool ,,'t Kopje". De heer Schulz (S.D.A.P.) kan niet in zien, dat de Middelbare Meisjesschool ,,'t Kopje" zoo'n groot belang is voor Bloemen daal. Er is in de gemeente een goede mid delbare school: het Kennemer Lyceum. De belangstelling der ouders voor ,,'t Kopje" is trouwens aan het verminderen. Wethouder Dr. Bornwater (partijloos) acht ,,'t Kopje" een groote aantrekkelijkheid voor de gemeente. Het subsidie is trouwens maar voor een beperkten tijd. Het voorstel van B. en W. wordt met 7 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen stem men de heeren Cassée, Schulz, Noorman, Verdegaal en Prinsenberg. Huisvesting voor de politie. Met 9 tegen 3 stemmen wordt verworpen het voorstel van B. en W., voor f 1100 per jaar te huren perceel 309 aan den Bloemen- daalschenweg, voor huisvesting van de politie. Verbindingsweg. Met 10 tegen 2 stemmen voldoet de Raad aan het verzoek van B. en W. om een crediet van f 11.300 voor het het aanleggen van een weg tusschen Hoogen Duin en Daalschenweg en Duinwijckweg. Hamerstukken. Zonder hoofdelijke stemming worden aan genomen de in ons blad vermelde voorstellen betreffende: aanvrage crediet voor aanleg parkeerterrein bij het paviljoen van den heer Dijkstra aan den Zeeweg; wijziging der ver ordening op het beheer van het gemeentelijk waterbedrijf; vaststelling 4e suppletoire be- grooting 1931; rekening-courant met de Twentsche Bank; vaststelling verordening, a.Ls bedoeld bij art. 9 lid 3 der Winkelslui tingswet (de heer Schulz vraagt, aanteeke- ning, dat hij tegen ls; overneming strook grond langs de Dr. D. Bakkerlaan van J Walter; ruiling van grond met mevr. wed. W. Sepp en cons. Hooger beroep op bouwaanvrage. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschik ken op het beroep op den Raad van de stich ting „De Vrouwe van Nazareth" tegen het besluit van B. en W. waarbij haar op grond van welstand geweigerd werd de bouw van een 15 M. hoog kruis op den Tiltenberg. De Voorzitter merkt op dat B. en W. bewaar hebben tegen de groote afmetingen van het kruis. De heer Prinsenberg (R.K.) meent dat zulk een kruis uit een aesthetisch oogpunt geen bezwaren kan geven. Het voorstel van B. en W. wordt met 7 tegen 5 stemmen aangenomen. Ontheffing bouwverordening. Ontheffing van de bepalingen der bouw verordening wordt verleend aan: a. J. H. Baggerman voor bouw van vier garages aan de Ing. Bispinckiaan en de Kastanjelaan; b. A. Schipper voor vergrooting zijner garage aan de Prins Hendriklaan. De Raadhuisplannen. De Commissie van Voorbereiding voor den bouw van een nieuw Raadhuis enz. biedt den Raad een besluit ter bekrachtiging aan, waar In de Raad: I. genoemde Commissie uitnoodigt, a. den architect C. J. Blaauw te Haarlem zijn nader ontworpen schetsplan in overleg met de commissie te doen uitwerken; b. de noodige voorbereidingen te treffen voor de totstandkoming van een uitbreidings plan voor de onmiddellijke omgeving van het nieuw te stichten centrum; n. besluit de voor de stichting der ge bouwen en voor den aanleg van een weg, welke het centrum met den Duinlustweg zal verbinden, bestemde terreinen overeenkom stig een nader voorstel van de commissie, onder I genoemd, te doen egaliseeren. De heer Dorhout Mees (lijst Laan) zegt dat dit voorstel groote financieele gevol gen met zich zal voeren. Het bekroonde plan is mooi. maar om financieele redenen vrij wel onuitvoerbaar. Het zal f 900.000 kosten. Dit is nog veel te laag geschat, want elke begrooting voor een bouw wordt altijd over schreden. Alles komt over het millioen. Dan nog dc kosten van onderhoud, verlichting, verwarming, salaris voor nieuwe ambtena ren. Spreker adviseert, de commissie verder te bedanken, de zaak te brengen bij B. en W. en aan den heer Blaauw het hem verschul digde te betalen en hem te berichten dat misschien later, bij betere toestanden, iet-s van zijn plannen kan komen. De heer Schulz (SDA.P.) zegt, dat de 9 ten niet alleen zijn voor Raadhuisbouw. Er is f 200.000 bij voor een H. B. S., als die er zou komen. De kosten voor het gebouw voor de bedrijven zullen door die bedrijven moeten bekostigd worden. Blijft dus vijf ton voor een nieuw Raadhuis. Renvoyeert men nu de plannen naar B. en W. dan zijn alle tot nu toe bestede gelden ln het water gegooid. En dan moet later op nieuw veel voorbereidend werk worden ver richt. Spr. wil het voorstel van dc commis sie aanvaarden. De heer Ludezi AOHJ betreurt be* tfea aan de commissie van voorbereiding geen financieel limiet is gesteld Men weet verder niet welke mogelijkheden zich in de komende jaren zullen voordoen. Spr. raadt af, nu aan eenig plan te laten voortwerken. De genoemde bedragen zijn veel te hoog. Voor f 250.000 ls wel een goed Raad huis te bouwen, voor f 50.000 een goed poli tiebureau en voor f 150.000 een H.B.S. De heer Rinsenberg (R.K.) heeft er bezwaar tegen, thans plannen te laten uit werken, die over 4 of 5 jaar eerst tot uitvoe ring zullen komen. In dien tijd wijzigen zich de opvattingen van architect en opdrachtge ver. In ieder geval zal e e r s t het uitbreidings plan moeten worden vastgesteld. De heer Kremer (V.B.) meent dat de Raad met het Raadhuisplan in zijn maag zit. Elk raadslid is overtuigd dat er niets van komt. Raadhuisplannen hangen al een jaar of 10. Maar toen was er nog geen crisis. De plaats die is uitgekozen is slechts gekozen bij wijze van „pis aller". Misschien komen er spoedig geschikter gronden vrij. Spr. wil met het geheele plan ophouden. Wethouder Laan (lijst Laan) is altijd te gen het millioenenplan geweest en tegen de plaats. Spr. wil ook het plan laten rusten. De teekening van het Raadhuis is niet weg. Maar den opzet blijft spr. te groot vinden. De heer Noorman (S.DAP.) zegt dat de Raad indertijd met 10 tegen 4 stemmen heeft besloten dat het nieuwe Raadhuis aan het eind van den Zeeweg zou komen. De Raad zal zich belachelijk maken als hij het voorstel der commissie niet aanneemt. De heer Hogenbirk (C.H.) zegt dat de commissie wel een limiet heeft gesteld: eerst van f 550.000. Daarna van f 825.000. In het geheel is nu aan de Raadhuisplannen al f 28.000 uitgegeven. Men late nu de plancnen verder uitwerken. Wethouder Dr. Bornwater (partij- loos) spijt het, dat er zooveel oppositie komt tegen het voorstel der commissie. Het zou zeer te betreuren zijn, als de zaak nu weer gëheel op losse schroeven kwam te staan. Het is inderdaad de bedoeling, eerst het uitbrei dingsplan vast te stellen. Over de H.B.S. staat nog niets vast. Met den heer Blaauw valt al tijd nog over bezuinigingen te praten. De bouw van een nieuw Raadhuis is geen luxe, maar een noodzaak. Over 5 jaar behoeft pas beslist te worden, of de plannen worden uitgevoerd of niet. Het valt spr. tegen dat nu twee leden der commissie (de heeren Laan en Dorhout Mees) de voorstellen der commis sie aanvallen. De heeren Laan en Dorhout Mees verdedi gen hun houding. Het voorstel der commissie wordt aan genomen met 7 tegen 5 stemmen. Tegen stemmen de heeren: Luden. Dorhout Mees, Kremer, Verdegaal en Prinsenberg. Als de heer Laan vóór stemt gaan er uit roepen van verwondering op. De heer Laan (lijst Laan): Ja Uit col legialiteit! Werkloosheidsuitkeering. De herziening der Werkloosheidsuitkeering wordt aangehouden. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: F. Smid Kerkplein 7 Bloemendaal, een zakmesje Portier van het P. E. N. Korte Kleverlaan Bloemendaal, een rij wiel belast ingmerk; Kas- per, Noorder Stationsweg 9 Bloemendaal, een gouden ring met monogram; W. van Roode, Bloemendaalscheweg 206 Overveen, een lob van Weldadigheidsverioting t.b. een kinder fonds. Duijker, Grenslaan 22 Aerdenhout, een zwarte glacé handschoen; J. v. d. Meij, Ramplaan 97, Haarlem, een paar tennis* schoenen; Hobo, Duinlustweg 40 Overveen een jachtgeweer; aan den plojt-lepost te Aer denhout, een dames glacé handschoen, een koperen gewicht, een haijdbeschermer, een handschoen, een klein sleuteltje; aan het bureau van politie Overveen, een kinder handschoen. PAVILJOEN „ÏIET RONDE IIUIS". Waar de fraaie en fraai gelegen Zeeweg de laatste duinenrij bereikt en de wielrijder of automobilist de zee in al haar glorie aan schouwen kan, daar heeft de heer W. Dijk stra een nieuw paviljoen laten zetten, even terzijde van het oude, dat afgebroken is. Het punt Ls bijzonder goed gekozen. Op een hoo gen duintop is het paviljoen verrezen eenige meters boven den weg, zoodat men het ver keer nauwelijks bemerkt. Het uitzicht is in één woord schitterend. Onbelemmerd kijkt men links den Zeeweg af tot Zandvoort en rechts tot IJmuiden, terwijl men aan de achterzijde over de golvende duinen uitziet. Het paviljoen maakt een frisschen indruk, zoowel van buiten met de wit-blauwe be schildering, als van binnen, waar geel en groen de hoofdkleuren zijn. De ruime gezel lige cafézaal, heeft vrij uitzicht door de door- loopende ramen aar. drie zijden. Er is een ruimte boven het buffet voor eventueele mu ziek, die echter voorloopig niet op het pro gramma staat. Voorts is er een klein zaaltje voor clubjes. In een hoek van den grooten kelder bevindt zich de eigen electrlsche in stallatie. Aan de voorzijde en beide zijkanten Ls een ruim terras. En naast en achter het huis wordt een groot parkeerterrein voor auto's aangelegd. Het zaj velen bezoekers van het strand aangenaam zijn een zoodanige inrichting aan te treffen als de heer Dijkstra daar geplaatst heeft. Donderdag zal Het Ronde Huis officieel worden geopend. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.80—1.50 Griet per 50 K.G. f 75—30 Tongen per K.G. f 2.75—1.55 Groote schol per 0 K.G. f 24 Middelschol per 50 K.G. f 21—17.50 Zetschol per 50 K.G. f 25.50—17.50 Kleine schol per 50 K.G. f 25—6.50 Bot per 50 K.G. f 8.50—1 Schar per 50 K.G- f 4.60—1.30 Kabeljauw per 125 K.G. f 36—30 Wijting per 05K.G. f 7.50—3.20 Beugvisch: Levende visch. Kabeljauw per stuk f 4.201.55 Do ode visch: Rog per hoop f 184.90 Vleet per stuk f 2.501.07 Kabeljauw per 125 K-G f 31—28. Wijting per 50 K.G- f 12. Groote gul f 17. Kleine gul f 13.50—12. BESOMMINGEN Manden 65 Dordrecht f 1596. 60 Maria Elisabeth f 1818. Loggers: SCIi. 133 f 690. KW 51 f 1220. KW 19 f 542 Beugel-s: VL. 204 f 939. VL. 156 f 915. Kotter; E 157 f 503,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10