BRIDGE BÏOCbTÏN EEN WEKELIJKSCHE RUBRIEK ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Tuimelt je en Kruimeltje in het Kabouter lai J. AARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 22 MAART 1932 SPORT EN SPEL. door M. W. ETTY LEAL. Doorgaand op de bridge-theorie van Man ning Foster, komen wij dan op de slem-bie dingen. Volgens de regels van de Portland- Club krijgt men voor groot of klein slem geen extra bonus behalve dan voor even- tueele overslagen (boven het gedane bod van 50 per trek); volgens de telling van den Nederlandschen Bridge Bond krijgt men voor klein slem 50 en voor groot slem 100 als men het niet heeft geboden en wel heeft ge maakt; bij bieden en gemaakt krijgt men volgens beide tellingen in het eene geval 500. in het andere (groot slem) 1000 punten extra. Vermoedelijk zal dit jaar wel een re geling worden getroffen om de regels inter nationaal van toepassing te maken, iets waar ieder Bridger wel zeer voor zal voelen, want thans is het een chaos en als men op een boot naar Amerika zou zitten en daar in een rooksalon een partijtje wil maken, moet men eerst vragen: „Welke regels volgt U?". Voor onze bijdragen in deze rubriek zullen wij de regels van den Nederlandschen Bridge Bond nemen. Men zal wel begrijpen, dat die hooge bo nussen voor geboden slem een groote bekoor lijkheid hebben, vooral voor spelers die in het bieden niet aan waaghalzerij kunnen ontkomen. Daarom is het goed, dat men bij Bridge, steeds een, zij het laag, tarief toe past, want als men „om niets" speelt krijgr men dikwijls de raarste biedingen. Men hou- de nu in het oog, dat een gewonnen klein slem heel wat beter is dan een verloren ge boden groot slem. Wanneer men dus niet voor ongeveer 95?; zeker is van dien zeven den trek, doet men beter niet verder te gaan dan een annonce van „klein slem": beter één vogel in de hand. dan tien in de lucht! Wat Foster ook nog speciaal naar voren brengt, is dat men onder het bieden steeds zijn aandacht moet wijden aan den stand van het spel volgens het score-bloc. Wanneer men reeds onder de streep in een manche op 40 staat, heeft men niet meer zoo erg veel noodig om de 100 punten voor de manche te halen en richte er zijn biedingen op. Daar om is zulk een „stepje" van b.v. twee aan trek in een van de law kleuren (Klaveren en Ruiten 20 per trek. Harten en Schoppen 30 en Saus 35) dikwijls zeer nuttig en men doet bij schooncn stand soms beter, om maar niet al te hoog te bieden als de tegenpartij zwijgt, omdat men dan zulk een „stepje" fokt en eventueele overslagen toch nog met 50 per slag boven de streep worden beloond. Bij Contract is zulk een „stepje" veel nutti ger dan vroeger bij Auction omdat men bij Auction bij het bieden van b.v. 1 Sans toch uit was als men er drie maakte, al had men niet zoo ver doorgeboden, terwijl bij Con tract dat niet het geval is Iets waartegen ook niet genoeg gewaar schuwd kan worden is het z.g.n. redden van den robber; er zijn van die spelers, die coüte que coüte, kaarten of geen kaarten, aan de tegenpartij het maken van een robber onmogelijk willen maken en maar doorbieden tegen de veine van de tegenstanders in, in de hoop dat de veine op een zeker moment zal keeren en zij niettegenstaande de vele strafpunten die deze tactiek hun bezorgd heeft, toch nog met een „quitte" of een klein verlies eindigen. Was deze methode bij Auction dikwijls al zeer kostbaar, bij Con tract met zijn progessleve strafpunten kan dit ruïneus blijken; men zij dus voorzichtig. Nu nog iets over het dubbelen; Foster zegt terecht: „Dubbel niet, wanneer gij niet alles kunt dubbelen". Er zijn twee wijzen van dou- blettes. Wij hebben de z.g.n. „business- double" waarbij men hoopt dan tegenstan der een flink aantal strafpunten uit zijn zak te klopptn, en de z.g.n. „informatory double" waarbij men alleen dubbelt om den partner te vertellen (en dit op volkomen geoorloofde wijze) wat voor een spel men eigenlijk heeft. De meest voorkomende „informatory double" is het dubbelen van 1 Sans; men geeft daar mee te kennen, dat men vrijwel in elke kleur wel iets heeft en tracht van den partner een bod uit te lokken van 2 aan trek in diens sterkste kleur. Heeft b.v. W een Sans van 2 gedubbeld, dan moet O als hij in zijn spel b.v. heeft Harten: H.B. vijfde, als tenminste N geen Twee Sans heeft geboden, na die dub bel van W daarop zeggen: 2 Harten. Tenslotte nog eenige algemeene wenken: Contract is een nieuw spel, vergeet daar om Auction; probeer bij Contract geen lis- tigheidjes toe te passen, die bij Auction nog wel eens opgingen. Laat U niet door zwijgen van Uw tegen standers in de luren leggen; wees moedig, maar daarom niet zonder beleid. Weest te vreden met kleine snrongetjes in Uw score en als Gij weifelt of Gij Uw partner kunt steu nen, doe het dan maar niet! M. W. ETTY—LEAL. VOETBAL. N. Z. H. T. B. 2—R. E. T. 2 (1—2) Reeds spoedig had de R.E.T. de leiding ge nomen, doch door het dapper standhouden der gastheeren was het onmogelijk voor de rust meer keeren te scoren. De Leidenaars wisten zelfs na een algemeen opbrengen de partijen op gelijken voet te brengen. Na de hervatting konden de Leidenaars door stug verdedigen, den stand onveranderd houder., doch de keeper moest ten laatste voor een goed schot bezwijken, zoodat het einde kwam met een welverdiende overwinning van de R. E. T.'ers. WIELRIJDEN. H. S. V. „DE KAMPIOEN". Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar derden rit der wlnter-competitie, be staande uit 60 K.M. Door het goede weer was de opkomst zeer goed; 14 renners waren aan den start verschenen, nl. J. v. Egmond. W. Kruit, H. Schijvenaar. Fruitenier, v. Dijk, v. Duinen Jr., Kinket, Rijneveld, Baak, N. Huy- boom, M. Huyboom, Meng, Moerkerk en v. d. Hoeve. Na een spannenden rit was de uitslag: Amateurs: No. 1 v. Egmond, 2 Rijneveld, 3 v. DUk, B-klasse: no. 1 Moerkerk, 2 M. Huyboom, 3 v. d. Hoeve. De adspiranten reden 15 K.M. De uitslag was: 1 v. Egmond Jr., 2 Schijvenaar Jr., 3 Vrecnegoor. ZWEMMEN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN. ZIGNEA. De dames zwem en poloclub Zignea hield in Stoop's Bad het derde gedeelte der On derlinge Wedstrijden. Zignea had het voor recht dc nieuwe 25 M. baan in gebruik te mogen nemen, welke de direteur van Stoop's Bad heeft laten aanleggen. In het vervolg zullen dc tijden, in Stoop's Bad gemaakt, be ter vergelijkbaar zijn met die van andere inrichtingen terwijl records, hier gemaakt nu zullen kunnen worden erkend, wat voor de zwemsport in Haarlem een groote verbete ring beteeken t. Het eerste nummer 25 M. schoolslag voor meisjes lot 10 jaar bracht al dadelijk het publiek in beweging deels door de uitsteken de slag van Beppy Klijzing anderdeels door de aardige kleine /.wemstertjes van wie de jongste zes jaar telde. Voor het No. 100 M. schoolslag kwamen 11 zwemsters aan den start, van wie de meeste oen zeer goeden langen schoolslag de monstreerden. Dc laatste serie van Hermien Ilaase, Greet Knuljt en Gcrda Reindcrs gaf een mooie race. Dc dames gaven elkaar niets toe tot Greet Knuljt zich in de laatste baan met een feilen spurt los maakte en in den mooien tijd van 1 min- 39 3 5 sec. hot eerst aantikte. Dit jeugdige drietal zal bij voor zichtige training nog wel meer. van zich doen spreken. Een bijzonder aardig nummer was het cierzwemmen, waarbij meermalen een al te voortvarend zwemstertje eenige meters te rug moest om het drijvende ei op te visschen en weer op den houten lepel te legeen. Het nummer 50 M. Schoolslag voor 13- en 14-jarige meisjes bracht de overwinning aan Truus Bosnia, die opviel door mooi door glijden en een zeer krachtigen armslag, wat op dezen leeftijd wel oen bijzonderheid is. Daarna kwam dc 50 M. vrije slag voor den- zclfdcn leeftijd, waarbij Lcida Hamstra en Else Stool, beiden met een mooien socpclen crawlslag heftig kampten, tot dc laatste giet handslag wist tc winnen. Niet minder fel was de strijd der oudere zwemsters op 50 M. vrije slag. De vijf snelste varieerden tusschen 40 1/5 en 42 3/5 sec., wel een bewijs hoe gering het krachtsverschil In het No. schoonspringen kwamen 4 springsters uit, waarvan mevr. Venema bui ten mededinging meedeed. No. 1 werd Leida Hamstra, die mooi op weg is een allround zwemster te worden. Het programma werd besloten met een polowedstryd Zignea—H.P.C. Doordat H-P.C. niet volledig kon uitkomen, kwamen de da mes overeen twee gemengde zeventallen sa men te stellen uit beide clubs, die een pret- tigen oefenwedstrijd speelden onder de goede leiding van den heer C. Dekker. Na afloop reikte de heer Venema met een toepasselijk woord de mooie prijzen uit. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 25 31. Schoolslag tot 10 jaar. 1. B. Klijzing 25 4 5 sec.; 2. T. Klfjzing 31 3 5 sec. 100 31. Schoolslag vrije deelname. 1. G. Knuijt 1 m. 39 3 5 sec.: 2- H. Haase 1 m. 41 1 5 sec.; 3. G. Reinders 1 m. 413'5 sec.; 4. P. Roozen 1 m. 46 3/5 sec.; 5. P. Bongertman 1 m. 464/5 sec. 25 31. Schoolslag 1112 jaar. 1. C. Klijzing 22 2 5 sec.; 2. T. Boot 23 4 5 sec.; 3. M. Hol lander 23 4 5 sec. (na loting). 25 31. Vrije slag 11—12 jaar. 1. M. Hollan der 20 sec. 50 31. Schoolslag 1516 jaar. 1. G. Knuijt 45 4 5 sec.; 2. L. Hofsté 46 1 5 sec- Eicrzwemmen tot 12 jaar. 1. M. Hollander 31 3/5 sec.; 2. T. Boot 363/5 sec.; 3. R. Lijsen 40 3/5 sec. 50 M. Schoolslag 1314 jaar. 1. T. Bosma 47 sec.; 2. L. Hamstra 47 4 5 sec.; 3. A. ter Horst 48 4/5 sec.; 4. N. Wagemaker 51 sec,; 5. A. Wijminga 53 1/5 sec. 50 M. Vrije slag 13—1 jaar. 1. E. Stoel 47 sec.; 2. L. Hamstra 47 2/5 sec. 50 31. Vrije slag vrije deelname. 1. R. van Spaendonck 40 1/5 sec.; 2. B. Venema 41 sec.: 3. M. Bannink 412/5 sec.; 4. E. Bouwer 42 1/5 sec. Schoonspringen: 1. L- Hamstra; 2. T. Beun. INGEZONDEN 3 EED ET) RELINGEN a 60 Cts. per regel geeft ceo heerlijk gevoel van kracht onvermengde scheppingsvreugde, een frlsschen geest, nieuwen levenslust, meer eetlust, beter uiterlijk, gemakkelijke spijsvertering, een gexondeo slaap en stalen zenuwen aanbevolen voor hen, die zich uitgeput, nerveus of vroeg oud voelen. 8 Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in tablet- worm f 1.30 en f2.50, in pocdcrvorm f 2.50. Uit voerig drukwerk met monster gratis. Hermelas Eendcachtsweg 32* Rotterdam. Alleenverkoop voor Nederl, Oost-Indië: Firma Rathkamp 6 Co., Batavia GYMNASTIEK. NEDERLAND—BELGIë. DE PLOEGEN SA3IENGESTELD. Op Maandag 28 Maart (Tweeden Paasch- dag) vindt tc 's-Gravenhage in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen de landen- turnwedstrijd HollandBelgië plaats, die ge organiseerd is door den Turnkring 's-Gra venhage en omstreken van het Kon. Ned. Gymnastiek-Verbond. De ploegen zijn als volgt samengesteld: Nederland: M. Agstenbbe (Amsterdam); B. Kerckhof, Breda; W. Zwaaf, Amsterdam; J. van Genderen, Vlaardingen; W. Haufe, Heerlen; J. Caranca, Amsterdam; J. v. d. Vinden, Amsterdam; G. Ens, Noord-Schar- woude; E. Melkman, Bergen-op-Zoom; P. v. Dam, Den Haag. Leider de heer A. Metz te Leiden. Juryleden de heeren J. H. A. G. Schmitt te Amsterdam en E. de Wilde, te Utrecht. België: G. Wilmot, Gent; J. Clays, Deinze; K. van Dael, Antwerpen; G. Deck. Antwer pen: Ch. Decombe, Antwerpen; G. Gijsbrechts Berchem; F. Meeuwsen, Antwerpen; A. de Fer, Ostende; Fr. Gibens, Berchem en R. Reynaarts, Antwerpen. Juryleden voor Bel gië: H. Bodaerts, Ostende en H. Verbert, Antwerpen. Leider van den wedstrijd is de heer J. H. F. Sommer te Dordrecht, technisch bonds- bestuurslid van het K.N.G.V, BILJARTEN KA3IPIOENSCIIAP VAN HAARLE31 le KLASSE. Voor deelneming aan bovengenoemde wed strijden, die ter regeling aan de biljartver- eeniging „B. C. H." zijn opgedragen, hebben de volgende personen ingeschreven: P. Ko- bus, G. W. Metz, D. J. Metz (kampioen 2e kl.) H. J. Metz, J. de Jager en W. Houtkooper, G. Vos en F. v. d. Berg, M. v. d. Putten, W. H. Verheijde en H. Boerwinkel, kampioen le Evenals in de finale, die na Paschen zal ge houden worden, zijn de partijen van 250 ca ramboles cadre. De kampioen van verleden jaar LI Boer winkel is zonder voorwedstrijden in den eind strijd geplaatst. DAMMEN. C031PETITIE 3DE KL. NED. DAMBOND. Maandagavond begon in ,.'t Hof van Hol land" de competitie 3de klasse van den Nederl. Dambond (afdeeling noord) met de ontmoeting „Haarlemsche Damclub" UI— „Aalsmeer" I. De uitslag luidt als volgt: „Haarl. Damclub" m: „Aalsmeer" I: H. G. J. Andriessen—G. Spaargaren 0—2 H. RozijnF. de Voogd 02 C. Kool—C. Heeren 2—0 H. C. Stappers—W. Piet 2—0 W. J. A. MatlaC. Buis 1—1 Ph. F. AmelungA. Piet 20 T. Kerkman—C. Knecht 2—0 A. SmitJ. Noordhoek 0—2 H. W. C. van RhoonA. Krukenberg 2—0 H. SouvcreinJoh. Jongkind 2—0 Totaal 13—7 CLI/RKA3ÏPIOENSCHAPPEN „HAARL. DA3ICLUB". Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: H. G. Teunisse wint van J. van der Giessen. Tweede klasse: J. Wielenga remise met J. Otter. FINALE „VADERLAND'-TOURNOOï. Te 's-Gravenhage vond Zondag j.l. de finale plaats van het tournooi om den „Va- derland"-beker. De Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" (Amsterdam) won van de Damvereeniging „Constant" (Rotterdam) met 119 en legde hierdoor definitief beslag op den zilveren „Vaderland"-cup. KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. W. van Dartelen wint van Joh. Fabel. J. B. Sluiter Jr. wint van J. P. van Eijk. Eerste klasse: H. van Lunenburg Jr. remise met H. Berghuis. D. Kieen remise met J. Balk. Tweede klasse: L. J. Froonhof remise met H. ,C. Onkenhout. WANDELSPORT. JAN PASSTOORS. In den nacht van Zaterdag op Zondag, te drie uur precies startten acht leden van de Wandelsportvereeniging „J an Passtoors" voor een propaganda-wandeltocht HaarlemDen Haag en terug, afstand 82 K.M. De wande laars begonnen den tocht met een tempo van 8. K.M. per uur, dat men zonder rust vol hield tot het keerpunt in Den Haag, waar men te 8.20 uur 's morgens arriveerde. Daar zorgden de begeleidende leden van „Snelver- band", dat er voor de wandelaars reeds koffie met brood klaar stond. Na een rusttijd van 55 minuten werd onder het zingen van een vroolijk clubliedje de terugtocht aanvaard. Bij het Haagsche Bosch moest een der deelnemers van verdere deel neming afzien wegens een euvel aan een zijner schoenen. Bij het passeeren van Hille- gom werd wederom 13 minuten gepauzeerd voor een kleine verfrissching. Op het ver treksein van den leider aanvaardde men het laatste gedeelte van den tocht. Bij het pas seeren van Bennebroek gaf nog een deel nemer den tocht op wegens ondoelmatige schoenen, wat jammer was, want hij bleek een kranig wandelaar te zijn. De zes overigen bereikten zingend het eindpunt, café „Dreefzicht" te 3.20 uur n.m. Na een toespraak bood één der donateurs aan de vereeniging een groote verguld zilve ren medaille aan ter herinnering aan dezen welgeslaagden tocht. De voorzitter van „Jan Passtoors" aanvaardde de medaille in dank. De tocht werd volbracht in 11 uur en 12 minuten. DUDOK DE WIT. De Wandelsportvereeniging „Dudok de Wit" houdt Maandag 2den Paaschdag een marsch van pl.m. 60 K.M. HaarlemAlkmaar. Start 's morgen acht uur bij Hotel Bellevue aan het Houtplein. BRUGDEEL OP AUTOBUS GEVALLEN. GEVAARLIJKE OPHAALBRUG TE OOSTZAAN Maandagmiddag te omstreeks vier uur sprongen tijdens het passeeren van een der bruggen in het Zuideinde te Oostzaan, de kettingen alle stuk, waardoor de balans 'met donderend geluid omlaag stortte en terecht kwam op een autobus van den dienst Am sterdam Z a andam Wonder boven wonder zijn geen persoon lijke ongelukken voorgekomen. Toen de chauffeur het zware ijzeren stuk zag nade ren sprong hij van de cabine weg cn ont kwam daardoor terauwernood aan een ernstig ongeluk.^De autobus werd totaal vernield. De passagiers twaalf in getal waren doode- lijk verschrikt dochh bekwamen geen letsel. De chauffeur kreeg enkele onbeteekenende wonden aan het gelaat. De materieele schade is aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedkt. Het verkeer ondervond geruimen tijd stagnatie. Men heeft de balans weer op haar plaats gebracht en met nieuwe verbindings stukken bevestigd. ONDERZOEK NAAR DE ZUIVEL INDUSTRIE. DE KONINGIN IN FRIESLAND. Maandagmiddag te vijf uur is de Koningin, komende van Stavoren, te Leeuwarden gear riveerd. Daar dc reis streng incognito is, wa ren slechts weinigen getuige van haar komst. De reis der Koningin zal zeer zeker aanleiding gevonden hebben in den grooten nood in de Zuivelindustrie. Naar wij vernemen zal Hare Majesteit heden confereeren met enkele vooraanstaan de personen op landbouwgebied. Hare Majesteit logeert ten huize van den Commissaris in de Provincie Friesland. Baron van Harinxma Thoe Slooten te Leeuwar den. „DE STANDAARD" 60 JAAK. Het anti-revolutionnaire dagblad „De Standaard" hoofdorgaan der a.r. partij be staat 60 jaar. Commissarissen en directie zullen Maandag 4 April receptie houden in het American-Hotel tc Amsterdam, 's Avonds wordt in het Concertgebouw een herdenkings samenkomst gehouden, geleid door Mr. Th. Heemskerk. Dc samenkomst zal door de N- C. R. V. over Huizen worden uitgezonden. LANGS DE STRAAT. Regen in Monte Carlo. Het regent in Monte Carlo. Het water gutst in stroomen langs de gooten, overal suist en druipt het, overal spettert en stroomt het. Het regent aan de heelc Rivièra. het gan- sche land van zon en bloemen door rege'nt het. Het regent in Menton, waar het zoet en rustig m de zon liggen moet zijn, cn het re gent in Juan les Pins, waar men in zijn kleu rige en wel gedecollecteerde pyjama op het strand hoorde te liggen, en het regent in Nice, waar op het oogenblik de palmen zullen staan druipstaarten In liet plassende water, en het regent in St. Raphael, waar de roode, warme rotsen onder hooren te duiken in een felgroene zee, die eeuwig breekt op hun on vermurwbare kanten met een rand van blinkend wit schuim. Het regent al twee da gen lang en de hemel is grijs, zooals de he mel in Holland, die ik juist ontvluchtte, en de zee is een grijzig groene, langzaam dei nende watermassa, waaruit een Hollandsch landerige' stemming schijnt op te stijgen en zich neer te zetten op alles, wat zich maar bevindt in de eeuwig lachende, eeuwig stra lende stad Monte Carlo. Ik sta op de trappen van het Casino, en ben ontzettend uit mijn humeur. Ik ging toch. warempel niet naar de Rivièra om daar Hol- landsche regendagen te beleven; ik ben toch waarlijk niet naar Monte Carlo gekomen om daar rond te bggeren in doorweekte schoe nen, om den regen tot wildmakens toe te hooren tikken op mijn paraplue, om onver- hoedsche, koude straaltjes water plotseling naar beneden te voelen druipen langs mijn rillerige hals! Ik wilde zon en ik wilde zomer hier sta ik op de druipende,, glimmende hard steenen trappen van het beroemde Casino, en het regent, regent, dat het giet! De hard blauwe stoelen van het café de Paris aan den overkant glimmen treurig in het halve licht; een bruine stroom water gulpt omhoog van de wielen van een juist wegrijdende auto, en de gegalonneerde portier naast mij. die eer biedig buigend het deurtje heeft dichtgeklapt, redt zich haastig weer onder den bescherm den kap, en zwiept een heel straaltje drup pels van zijn van goud glimmende pet op de roode looper, waar ze blijven liggen als kil glinsterende diamanten. Landerig span ik mijn van het water al loodzware paraplue maar weer. en waag me in 's hemelsnaam, met kwaad humeur en al, in den Hollandschen regen. In Monte Carlo, nu vraag ik u! In het land van zon en bloe men! Een mallotige vogel zit hoog boven mijn hoofd in een citroenboompje een zoet wijsje te fluiten, maar ik ga hem voorbij, met een opgetrokken neus. De palmen in den tuin van het Casino staan als nijdige' kribbebijters hun spitse bladeren in de vochtige lucht te spiet sen, en zien er uit of ze goddank zij ook! zoo woedend zijn, dat het gevaarlijk zou kunnen wezen om hen te na te komen. De bedden met viooltjes staan half onder water, de bloemen heffen er smeekend hun paarse en gele natte gezichtjes uit op, alsof ze iede- ren voorbijganger, ieder grooter en sterker wezen dan zij, in laatste instantie zelfs de meedoogenlooze, gutsende hemel om genadé vragen. En aan het einde van iedere gras spriet parelt een blanke waterdruppel. Ah bah! Het rege'nt, regent in Monte Carlo aan dc Cöte d'Azur, die nu een landerige, kleurlooze Cöte de Gris is, en ik. die er ge komen ben om zon cn zomer té zoeken, bcri zoo vreeselijk, zoo allerontzettendst uit mijn humeur! Met woedende smakken stamp ik het wa ter van mijn doorweekte paraplue, en stap op mijn kletsnatte voeten naar binnen. In de hall van mijn hotel zitten aan drie tafeltjes bridgende menschen, en uit de conversatie zaal jenkt de gramofoon, en hoor ik de schelle lach opklinken van de wonderlijke dame met het platinakleurige haar, die aan het tafeltje naast het onze haar maaltijden pleegt te gebruiken Ik stap door naar boven, naar mijn kamer, waar het warm is. Ik gooi de deuren open van mijn verrukkelijk balcon, waar ik mij bruin had willen laten branden in de koesterende stralen van de Zuidelijke zon en een riviertje stroomt schielijk naar binnen en kabbelt neer op mijn al drijfnatte voeten. Bah, bah, bah! Ik sluit ze weer met een smak, en val op den eersten den besten stoel neer. Regen in Monte Carlo! Dit is, geloof ik, wat men de ironie van het noodlot pleegt te noemen. Ik ontvlucht den Hollandschen re gen aan de Rivièra. en hij reist met me mee, en stapt zoo goed als gelijk met mij uit den trein. En er is nog maar één ding. dat ik zou wil- weten: is het nu soms in Holland mooi? W. T DE EERSTE KRANT OP DEN ZU1DERZEEBODE3Ï. De eerste krant in de Wieringermeerpolder is verschenen onder den naam van „Wie- ringermeerbode". Deze uitgaven zal voorloopig tweemaal per week verschijnen. Dat scheen te helpen. De kikkerstoet ging hoe langer hoe meer achteruit en werd in de velden teruggedreven. Ook de vrouw en de jongen kregen moed cn begonnen rncc tc helpen. Maar daar zoude» ze spijt van hebben. Want ze kwamen hoe langer hoe dichter bij een sloot cn toen dc kikkers cr in spron gen, gleden dc vrouw en de boeren cr met een vaartje ook in. Ze kwamen alle drie druipnat thuis. Kikker Karei ging van tijd tot tijd eens naar Tuimeltjc toe en had al verschillende keeren geprobeerd het glas om tc gooien, maar dat was zóó zwaar, dat er geen denken aan was. „Hebt nog een paar dagen geduld," sprak kikker Karei, „we zullen je wel redden," cn voor het verdere gedeelte van den nacht ging hij bij Tuimelt je zitten waken. Kikker Karei, die goede vriend van Tuimeltjc, zat uren achtereen tc denken, hoe hij de twee gevangen' kabouters zou kunnen verlossen. Nu hing cr aan het plafond van dc kamer een groote petroleumlamp en daaronder stonden de glazen :nct de arme kaboutertjes. Kikker Karei nam ccn flinken sprong cn tjoep.daar zat hij boven op de lamp. Met een r< u ',c vaartje liet hij het ding op en neer bengelen cn toen?

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10