BUITENLAND. De Memelsche Landdag ontbonden. DE VALERA's POLITIEKE PLANNEN. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 23 MAART T932 TWEEDE BLAD Motie van wantrouwen tegen het nieuwe directorium met groote meerderheid aange nomen. - Treedt ook goeverneur Merkys a£? De verhouding Engeland-Ierland. Minister Thomas acht den toestand ernstig. - Uit Grie kenland: Het ministerie Venizelos treedt a£. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Dinsdag heeft de landspresident Simmat in de zitting van den Memelschen Landdag de regeeringsverklaring voorgelezen, waar voor groote belangstelling bestond, aldus seint Reuter. De president stelde zijn nieuwe medewer kers aan den Landdag voor en zette daarna de redenen uiteen, die volgens de opvatting van de Litausche regeering hadden geleid tot het afzetten van het directorium-Böttcher. Hij gaf daarna een overzicht van de onder handelingen voor de vorming van een nieuw directorium. Daarbij verklaarde Simmat met nadruk, dat het noodig was de ambtena ren, die niet Litausch onderdaan waren, uit den dienst van het Memclgebied te ontslaan. De rede werd door den Landdag koel ont vangen. Alleen hier en daar plaatsten eenige afgevaardigden interrupties. Nadat de rede uitgesproken was. werd de zitting voor een half uur onderbroken. Bij de daarna volgende bespreking van de regeeringsverklaring begonnen de meerder heidspartijen in den Landdag met een motie van wantrouwen tegen het nieuwe directo rium voor te stellen. De Litausche fractie in den Landdag sprak daarentegen haar ver trouwen in de nieuwe regeering uit. De afge vaardigden van de sociaal-democraten en van de arbeiderspartij verklaarden tegen het directorium-Simmat te zijn. Ten slotte werd de motie van wantrouwen van de meerderheidspartijen met 22 tegen 5 stemmen (van Litauers) aangenomen. Daarna las president Simmat een besluit van den Gouverneur voor, waarbij de Memel sche Landdag werd ontbonden. In welingelichte kringen verluidt, dat gou verneur Merkys met de ontbinding van den Landdag ook zijn rol als vertegenwoordiger van de politiek der centrale regeering in het Memelgebied geëindigd heeft en dat zijn af treden nog slechts een kwestie van enkele dagen is. Dinsdagavond verspreidde zich het gerucht, dat binnenkort de publicatie verwacht kan worden van de nieuwe Litausche Sejmver- kiezingswet. In den Ierschen senaat verklaarde de Valera gisteren, dat de eed van trouw zou worden afgeschaft en de betalingen aan Engeland zouden worden ingehouden. De Ierse he regeering wen echt echter ook verder in goede betrekkingen met de andere staten cn vooral met Engeland te leven. De Hooge commissaris van den Ierschen Vrijstaat heeft medegedeeld, dat hij thans door den Ierschen minister van buitenland- sche zaken ingelicht is over diens voorstel len tot afschaffing van den eed van trouw aan den Engelschen kroon. Dc Iersche re- geering is van meening, dat de eed van trouw geen uit de verdragen voortvloeiende verplichting is en dat zij een absoluut recht heeft tot het veranderen van de grondwet van Ierland volgens de verlangens van het volk. Verder is het haar meening, dat alles wat samenhangt met de grondwet tot de onaan tastbare souvereiniteit behoort van Ierland. De eed is de oorzaak van vele onrust cn meeningsvcrsehillen in Ierland geweest. De Iersche regeering wcnscht niet in een on vriendelijke relatie te komen tot Engeland, integendeel, maar de Engelsche regeering moet inzien, dat de werkelijke vrede in Ier land onmogelijk is. zoolang de volledige en vrije vertegenwoordiging van het volk in het Iersche parlement door de verplichte eed van trouw onmogelijk gemaakt wordt. Blijkens een nader V. D.-bericht is de Engelsche regeering reeds officieel op de hoogte gesteld van de Valera's plannen, aan gezien de minister voor de Dominions Thomas in het. Lagerhuis mededeelde dat hij juist van den Ierschen Hoogen Commissaris in Londen een zeer belangrijk en ernstig document over den toestand in Ierland had ontvangen. Het document is te belangrijk, aldus zeide hij, om er onmiddellijk op in te gaan. Hij zal echter Woensdag bij de eerste gelegenheid een of ficieel antwoord geven. Spr. twijfelde niet aan den ernst van den toestand. Deze mededeeling van Thomas verwekte bij de afgevaardigden groot opzien. Griekenland, De regeering-Venizelos treedt af. Venizelos. ATHENE. 23 Maart (VD.) In den nacht op Woensdag heeft de regeering Venizelos •besloten af te treden, daar op 1 April 375.000 pond sterling voor den schulddienst verval len, betaling waarvan de dekking van de zou wegnemen, iets, waarvoor Veni zelos de verantwoording niet wil dragen voor het volk. Vennizelos heeft den uitslag der onderhandelingen te Parijs over een finan- cieele hulp voor Griekenland niet afgewacht. De ministerraad zal Woensdag definitief be sluiten Donderdag aan staatspresident Zaimis het ontslag van het kabinet aan te bieden. Chili. De regeering staakt de buiten- landsche betalingen. Hoewel een desbetreffend wetsvoorstel pas in den loop van de week in behandeling zal komen en zeer waarschijnlijk zal worden goedgekeurd, heeft de Chileensche regsering reeds thans besloten de betaling van alle buitenlandsche schulden te staksn. Japan. apansche marinetroepen landen te Hankau. Het telegraaf-agentschap der Sovjet Unie meldt uit Sjanghai dat Dinsdag te Hankau Japansche marinetroepen zijn ontscheept. De chef der Japansche marine, admiraal Jos- jawa verklaarde, dat de landing geschiedt op grond van het besluit der Japansche regee ring inzake bescherming der Japansche be langen. Duitschland. Inhoud van de nota aan Engeland inzake de kalender kwestie. Dc Duitsche nota aan Engeland, die giste ren is afgezonden, behelst de verklaring, dat Duitschland met het oog op den moeilijken toestand in de Duitsche steenkoolindustrie zich genoopt heeft gezien de beperkende maatregelen te nemen, die zulk een hevige critiek in Engeland hebben uitgelokt. Duitschland stelt beperkingen voor. niet slechts over het kolenvraagstuk. doch over de Duitsch-Engelsche handelsbetrekkingen in haar geheel en wijst erop, dat Duitschland reeds twee maal besprekingen heeft voorge steld. De nota spreekt de hoop uit, dat Enge land den voorgestelden weg zal inslaan. Tij dens deze besprekingen kan dan ook hol probleem der kolenlevcranties worden be handeld. Radiorede van Hitier ook nu verboden. Het verzoek van Hitier om voor do Berlijn - sche radio te mogen spreken is door de poli tieke commissie van toezicht op radio-uit zendingen geweigerd. Als reden wordt o.a. opgegeven, dat de rijksregeering vasthoudt aan haar besluit, dat ook tijdens den tweeden verkiezingsstrijd dc radio niet voor partij-politieke doeleinden ter beschikking kan worden gesteld. Motiveering van Stahlhelm's houding. Het bestuur van den Stahlhelm heeft, zooals bekend, besloten Düsterberg bij de tweede stemming niet meer candidaat te stellen. In een toelichting deelt het persbu reau van den bond mede. dat er geen sprake kan zijn van een eenzijdige dictatuur van een bepaalde partij. Met alle erkenning van de beteekenis der nationaal-socialistische parttj ïs de Stahlhetm van meeiting. dat iets beters dan het huidige systeem niet bereikt kan worden door de heerschappij van een bepaalde partij. De Stahlhelm acht geener lei motief aanwezig, om deel te nemen aan de tweede stemming. Het bestuur van den rijks-landbond heeft een motie aangenomen, waarin onder de mo tiveering, dat ..een Duitsche beer op 10 April niet arm in arm met de aan de boeren vijan dige socialisten den Rijkspresident kan her kiezen" aanbevolen wordt op Hitier te stem men. Naar aanleiding van de berichten, dat er handteekenlngen worden verzameld voor de candidatuur van den boerenleider Klaus Heim, worde eraan herinnerd, dat van diens candidatuur volgens de wet geen sprake kan zijn. Hij is tot tuchthuisstraf veroordeeld we gens medeplichtigheid aan bomaanslagen en is levenslang uitgesloten van de vervulling van openbare ambten. IVAR KREUGER'S BEGRAFENIS EEN EENVOUDIG VERLOOP. Ivar Kreuger's stoffelijk overschot is Dins dag in het crematorium alhier verascht. Dc plechtigheid had op verlangen der nabe staanden een zeer eenvoudig verloop. Aanwezig waren de ouders, de persoonlijke vrienden en intieme medewerkers van den overledene, de directeuren der Kreuger- maatschappijen. de secretaris van Ivar Krcu- ger en de buitenlandsche leden van de be heersraden van het Kreuger-concern. De baar was met een groot aantal kransen be dekt. De plechtigheid werd ingezet met een or gelpreludium. waarna een lied van Beetho ven ten gehoord werd gebracht. Vervolgens werd door de aanwezigen een psalm gezon gen De plechtigheid werd na de verassching besloten met psalmgezang en Largo van Handel. Toespraken werden op verzoek der nabestaanden niet gehouden. POINCARé'S TOESTAND. PARIJS. 22 Maart 'N.T.A.) Uit betrouw bare bron verluidt, dat in net buitenland in omloop zijnde geruchten over verslechtering van den gezondheidstoestand van Poincaré, niet met de feiten overeenkomen. De toestand van Poincaré is, naar verzekerd wordt, on veranderd. ENGELAND EN DE LOTERIJEN. LONDEN 22 Maart Reuter). Het. Lager huis gaf Sir William Davison met 176 tegen 123 stemmen toestemming voor het indienen van een wetsontwerp strekkende tot het ver- leenen van vergunning van loterijen voor lief dadige. wetenschappelijke of artistieke doel einden of in het algemeen voor openbare doeleinden. Het wetsontwerp, dat groote belangstelling in het Lagerhuis wekt. heeft geen kans nog dit jaar tot wet te worden verheven, tenzij de regeering faciliteiten verleent, om het in behandeling te nemen. MacDonald en een in vloedrijk deel van het kabinet hebben prin cipieel bezwaar tegen het wetsontwerp. POOLSCH COMMISSARIS VAN POLITIE TE LEMBERG VERMOORD. HEMBERG. 22 Maart (Reuter). Hier ter stede is heden een Poolsch commissaris van politie door twee onbekend gebleven mannen doodgeschoten. De Poolsche bladen verklaren, dat de daad van een Oekrantöche militaire organisatie is uitgegaan. HOLLANDSCH BIER IN HET LAGERHUIS TER SPRAKE. LONDEN, 22 Maart (Reuter». In het Lagerhuis werd hedenavond de vraag gesteld, of aan de leden van het Lagerhuis Neder- landsch Amstelbier wordt geschonken Ganzoni antwoordde namens den voorzit ter der keukencommissie van het Lagerhuis, dat sedert 1914 aan dc Amstelbrouwerij geen bestelling meer was gedaan en dat. thans geen buitenlandsch bier meer aan de keuken commissie werd geleverd. Verder werd de vraag gesteld, of bekend was dat bovengenoemd bier onbeperkt werd verkocht te Rangoon en in het geheele Oos ten. voorzien van het etiket: ..zooals gele verd aan het Lagerhuis". Ganzoni bevestigde dit en zeide, dat. al pogingen waren gedaan om aan deze practijk een einde te maken. Ganzoni zeide voorts, dat thans een 14 Sep tember 1931 gedateerde brief in zijn bezit was. waarin de belofte werd gegeven dat deze etiketten zouden worden afgeschaft en dat de agenten de opdracht hadden gekregen, na te laten het bier aldus aan te bevelen. Engelsch expert voorspelt drogen zomer. De Bilt durft niet te profeteeren. Eer. Engelsch meteoroloog heeft tegen de News Chronicle gezegd, dat dit jaar een zeer heeten en drogen zomer zal brengen Een droogte-periode komt eens per 11 jaar terug De zomer van 1921 is droog geweest, cie van 1910 ook en eveneens die in 1899. En der halve zal het dezen zomer ook zoo zijn. Dat het nu reeds angstwekkend droog is geweest in Engeland is een niet te looche nen feit. Er is minder regen gevallen dan in 11 jaar. Ofschoon millioenen van dit fraaie weer profiteeren. hebben de boeren een zwaar hcafd in het lukken van hun oogst als het zoo droog blijft. Dc watervoorziening in sommige streken is reeds een probleem geworden. In Londen moeten de tuin-bezit- ters hun stukje grond al begieten, en het is pas Maart.. Het beetje regen dat enkele we ken geleden de droge periode brak. kon na tuurlijk niets goed maken. Zelfs in Manches ter met zijn reputatie voor regen, is al ruim 40 dagen geen druppel gevallen. Wij hebben ons tot het meteorologisch in stituut te de Bilt gewend met de vraag of hier in Nederland ook van een komende droogte kan worden gesproken. Ons werd ten antwoord gegeven, dat men zich daar met voorspellingen op langen termijn nooit bezig houdt, en er ook geen waarde aan hecht. Dit geschiedt neg wel op enkele plaatsen in Duitschland en Engeland. De wetenschap is nog niet zoo ver gevorderd, dat men eenig succes het weer op langen termijn voorspeld kan worden. De statistieken hebben dan ook uitgewezen, dat voorspellen op dezen termijn slechts heel weinig succes heeft gehad. De Bilt kan over den a.s. zomer niets positiefs voorspellen. Tot. zoover de Bilt. En als wij ons goed her innoren was de zomer van 1911 veel warmer dan die van 1910. OP DEN STERFDAG VAN GOETHE. REDEVAART NAAR ZIJN GRAF. WEIMAR. 22 Maart (V. D. i Hedenmorgen te half twaalf begonnen alle klokken van het oude Weimar to luiden en vulde het kerkhof zich met een honderdkoppige menigte. Voort durend arriveerden nieuwe delegaties met kransen cn bloemen. Toen ook de ex-Groot- hertogin van Saksen Weimar was gearriveerd in gezelschap van Rijkskanselier Dr. Brue- ning en Staatssecretaris Meissner als verte genwoordiger van Rijks president Von Hin denburg. sprak Prof. Petersen enkele herden kingswoorden. waarna de ex-Groothertogin, de Rijkskanselier. Dr. Meissner en Prof. Pe tersen met eenige vertegenwoordigers van met Goethe verwante families in den graf kelder afdaalden om hun bloemen en kran sen op de kist neer te loggen. De overige de legaties legden hun bloemen voor de Goethe- bustc In de voorhal', van het monument, eerst do vertegenwoordigers dor buitenlandsche regeeringen, vervolgens de ministers dor ver schillende Duitsche landen, de vertegenwoor digers der verschillende Rijks- en Landsin- stellingcn. de Rijksdagvoorzitter Paul Loebe namens den Rijksdag, een vertegenwoordi ger van de stad Frankfurt, als Goethe's ge boortestad en tal van andere stedelijke ver tegenwoordigers. oen delegatie van Duitsche schrijvers bestaande uit Von Munchhausen. Lilienheim. Thomas Mann, Schaffner en Kol- benheyer. intendanten van Duitsche theaters vertegenwoordigers van de universiteiten van Leipzig. Jena. Frankfurt en Berlijn en tal van anderen. Na de officieele vertegenwoordigers was het publiek In de gelegenheid, bloemen in de hal neer te leggen, zoodat men er ten slotte niets meer zag dan één groote bloemen zee. Het hoogtepunt der Goo theherden kings- feesten was de eere-voorstelling te W*eimar van het Weensche Burgtheater. Opgevoerd word ..Torquato Tasso". Er was aan het eind der bedrijven stormachtig applaus. Raoul As ian vertolkte den rol van Tasso. Fred. Hen- nlngs. Else Wohlgemuth. Emma Johannsen en Ewald Balser speelden de overige hoofd rollen op even schitterende wijze. De regie berustte bij Albert Heine Britsch-lersche wrijving. (Van onzen Londenschen correspondent.) Sedert de Valera duidelijk heeft ge maakt dat hy den eed zal afschaffen en dat hij de sommen, welker betaling verband houdt met de regeling van de landkwestie in Ierland niet- meer aan do Britsche Schatkist zal overdragen, is de toon in de Britsche pers, in het bijzonder de Conservatieve pers, tegenover den Vrijstaat zeer scherp gewor den. De hoofdredacteur van den Observer. Gar vin. die zelf een Ier is, schrijft naar aanlei ding van de Valera's voorgenomen politiek dat er veel redenen zijn om te betreuren dat een gemeenschap aldus de vlag van slecht vertrouwen ontplooit en dat een persoon, op wien openbare verantwoordelijkheid rust, beproeft den weg van oneer in te slaan Hij stelt vast dat Groot-Brittannië, wat het in- achtnemen van het Britsch-Iersch verdrag betreft, veel door de vingers heeft gezien en dat het dit heeft gedaan in de verwach ting dat Ierland zich geleidelijk zal ontwik kelen lot een solieden staat met een juist ge veel van eigenwaarde. De Valera's verkla ringen doen dit schoone vooruitzicht verdwij nen. Zij zijn een waarschuwing voor allen, die met Ierland te doen hebben, dat dit land geen ..gentleman's agreement" kan aangaan. De schrijver hoopt, dat de Valera nog tot bezinning zal komen, dat het idealisme van een mooi ras niet in een put van dwaasheid en bedrog zal wegzinken. Indien het parle ment met de Valera meegaat in de venver- ping van de richtsnoeren, welke rechtscha pen mannen leiden, dan moet de politiek van Groot Brittannië in overeenstemming wor den gebracht met het spel dat Ierland ver kiest te spelen. Garvin zegt, dat het zonaer ingewikkelde methoden en zonder machts middelen kan geschieden, indien de Vrij staat trouweloos wordt dan kan Groot Brit tannië alle wederkeerlge verplichtingen op zeggen. Het zal in dat geval Engeland on verschillig zijn dat 90 pet. van den uitvoer van Iersche landbouwproducten op dc En gelsche markt wordt verkocht Engeland kan zich voeden van landen die trouw blijven aan het rijk en het zou niet moeilijk zijn 3.000 000, het bedrag van de landbelasting. dat de Valera in Ierland wil houden, te ver krijgen in den vorm van een tarief op den invoer uit Ierland. Tot zoover het artikel in de Observer dat In zij-n toon weinig geschikt lijkt, om de Ieren tot redelijkheid te stemmen maar in tegendeel als geknipt is Iersch verzet tegen hetgeen op het Groene Eiland Britsche aan matiging wordt genoemd, te versterken. De Sunday Times is wat minder scherp en wat minder dreigend omdat dit blad meent dat de Valera zijn extremistische politiek niet zoo gemakkelijk zal kunnen doorzetten, aan gezien hij geen volstrekte meerderheid heeft in de Dail. Het blad waarschuwt echter ook dat het Engelsche volk den toestand, die zou worden geschapen Indien de Valera de fout beging, waarmede hij heeft gedreigd tot haar logische conclusie te brengen, niet zou kunnen aanvaarden. Het volk van Engeland zal echter geduld oefenen en een volledige uiteenzetting van de voornemens van den president van den Ierschen Vrijstaat afwach ten. De eed welke voor de Valera en zijn vol gelingen zulk een doorn in het vleesch is, luidt als volgtJk zweer plechtig ware trouw en gehechtheid aan den grondwet van den Ierschen Vrijstaat, zooals deze bij de wet is vastgesteld, en dat ik trouw zal zijn aan Zijne Majesteit, Koning George V. zijn wetti ge erfgenamen en opvolgers, krachtens het gemeenschappelijk burgerschap van Ierland met Groot. Brittannic cn Ierland's aan hankelijkheid aan en lidmaatschap van de groep naties die het Britsche Gemeencbest van Naties vormen". Een der onderteekenaars van het Britsch- Iersch verdrag heeft Juist doen weten dat de eed in dezen vorm is opgesteld door de Valera zelf. In de onderhandelingen welke tot de onderteckening van het verdrag leid den. bleek ten duidelijkste dat de Britten den eed van het hoogste belang achtten. In ruil voor den eed ontruimden Britsche troepen en Britsche politie Iersch grondge bied; maar de bindende kracht is door rechtsgeleerden altijd in twijfel getrokken. De Iersche belofte onder eede verschilt aanzien lijk van die der andere Dominions. Wijlen Lord Birkenhead, die naar men weet een zeer belangrijk aandeel heeft- gehad in de totstandkoming van het verdrag, heeft in dertijd den eed, welke de Iersche parlements leden moeten afleggen „de gróótste draaierij in de geschiedenis" genoemd. De jaargelden voor land in Ierland, tot een bedrag van 3.000.000 een andere scherpe steen des aanstoot voor de nieuwe Regeering en haar getrouwen zijn rente-betalingen op kapitaal, waarmee dc Iersche pachters de landerijen, die zij in pacht hadden, hebben gekocht. Het kapitaal werd verkregen door de uitgifte van aandeelen en aangezien de Britsche Schatkist de rente waarborgde zou de Britsche belastingbetaler haar moeten op brengen indien dc Vrijstaat, die voort zou gaan het geld bij de Iersche boeren te innen, het voor zijn eigen Schatkist zou bestemmen. Volgens de Iersche lezing zijn deze gelden het eigendom van het parlement te Dublin, zoo als ze het altijd zijn geweest van het parle ment in Belfast. In dit. verdrag wordt er niet over gerept. De betaling is geregeld bij speciale wetgeving van 1920. Een wijziging van die wetgeving, in 1926. was volgens de Ieren een geheime overeenkomst tusschen Churchill, toen Kanselier van de Schatkist, en den toenmaligen Ierschen Minister van Financiën. Blythe Die zoogenaamde wijzi ging mist alle rechtskracht en is nimmer door de parlementen goedgekeurd. Dat zeg gen de Ieren. A. X. VAN R. INGEZOVDFV MEDEDLELINOR* a 60 Ct«. per regeL Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstraal 16 Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers HOE DE TORNADO HUISHIELD. Vijf staten geteisterd. Honderden slachtoffers. NEW-YORK. 22 Maart- (V. D Het totaal aantal personen dat te Bermlngham in den staat Alabama ten gevolge van den tornado om het leven is gekomen bedraagt 126. De meesten hunner zijn negers. Het aantal ge wonden wordt op 500 geschat. Uit West-Alabama alleen worden reeds 108 dooden gemeld. De geweldige wervelstorm in het Zuiden der Unie. aldus wordt nog aan de Tel. ge meld. heeft ook dc staten Georgia en Caro lina niet gespaard, zoodat dus vijf staten, nl. de twee genoemde en Alabama, Kentucky en Tennessee, zijn geteisterd. Elk oogenblik stijgt het cijfer der dooden en gewonden. Volgens de laatste berichten, welke uit het rampge bied zijn ontvangen, bedraagt het aantal doo den 214 en dat der gewonden 700. In de staten Indiana cn Ohio, ten Noorden van Kentucky gelegen, hebben de sneeuw stormen groote schade aangericht. Trouwens alle staten langs de Oostkust, van Virginia Cape tot aan Eastport (Maine» zijn door de hevige regens en sneeuwstormen geteisterd, hoewel hier gelukkig nog geen menschen- levens zijn te betreuren. De vlootmanoeuvres in den Stillen Oceaan moesten wegens den storm worden afgebro ken. Een van de torpedojagers heeft ernstige averij opgeloopen. BISBEF (staa-t Arizona. V S.) 22 Maart, (Reuter». In den afgeloopen nacht heeft ook in een deel van Arizona een hevige storm ge woed. Ten einde niet uit hun bed te worden ge slingerd. hadden twee boeren hun legerstede met touwen aan de balken van de zoldering bevestigd. Op een gegeven oogenblik rukte de storm echter hot- dak van het huis weg. met het gevolg, dat de twee mannen met het dak en de er aan bevestigde bedden een paar honderd meter ver door de lucht vlogen, al vorens tegen den grond te smakken. Een hun ner werd daarbij verpletterd BEHALVE DE PARIJSCHE SCHOUW. BURGEN OOK DE BIOSCOPEN? SLUITING WAARSCHIJNLIJK GEACHT Reuter seint dat het thans waarschijnlijk is dat de bioscopen te Parijs evenals de schouwburgen op 29 Maart gesloten zullen worden. Volgens de Parijsche bladen zullen door het sluiten van de schouwburgen 20.000 per sonen werkloos worden. ONLUSTEN IN QUEENLAND. SPOORBRUG DOOR STAKERS OPGEBLAZEN. LONDEN. 22 Maart. (V. D.» Stakende ar beiders hebben te Dobbyn in Queensland een spoorwegbrug en een met ijzererts geladen goederentrein in dc lucht laten vliegen. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN MEXICO. 4 DOODEN, 35 GEWONDEN. NEW-YORK, 22 Maart (V. D.) Bij Calama- nero in Mexico is een personentrein in bot sing gekomen met een goederentrein; 4 per sonen werden gedood. INGEZONDEN MEDE DE KLINGEN a 60 Cts. per regel BI) apothekers en drogisten verkrijgbaar. AGENDA WOENSDAG 23 MAART Stadsschouwburg: Balletavond Tilly Sylon 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Jonge Liefde. 8.15 u. Gent. Concertgebouw; Wcldadigheldscon- cert voor centrale vacantie kolonies, orkest onder leiding van Joh. Steenman, 8 uur. Noordcrkerk: Concert door Noorderkerk koor, dir. Piet Halsenta. 8.15 uur. Remonstrantsche kerk: Wijdingsavond vo cale kunst. 8.30 uur. RemonstrantonhSis. Wilhclmlnastraat 22. Ver. v. Spiritisten ..Wetenschap en Religie", Lezing H P. van Wall. 8.15 uur. Palace: ..Rango". Op het tooneel: Dr. Ca- ligarl en Cos., moderne wonderen. 815 uur. Rembrandt Theater: „Liefde:-parade". Op het tooneel: The 4 Bronetts. 7 en 915 uur. Luxor Sound Theater: „Madame Satan". Op het tooneel: eerste klasse variété-attrac tie. 8.15 uur. DONDERDAG 24 MAART Stadsschouwburg: Vinckc-Chor, Castrop- Raa.xel -Duitschland» o. 1. v. dr. Wilhelm Kölsche, Konzert und Bühnensplel. 8 uur. Altenastraat 14zw., Jaarl. alg. verg. v. aan deelhouders N.V. ..Lebeemo". 10 uur v.m. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op weikdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrU. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Grijseels en Van Hees, Lange Vaart straat 14. Tel. 11.000. L. Schoor 1, Fr. Halsplein 1. Tel. 11180. Bosch- cn Vaart-Apotheek, Bosch- en Vaartstraat 26. Tel. 132öö

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5