KON. NED. VOETBALBOND. De Promotie-degradatiewedstrijden. DE ÜITSLAGEN RANCLIJSTJES E.D.O.-H.V.V. (5—3) O De wedstrijden om het landskampioenschap voortgezet. Groote overwinning van Feijenoord op Veendam. P. S. V. door Enschedé gesla gen. E. D. O. behaalt een verdiende over winning op H. V. V. D. H. C. klopt Gouda met 2O. Een goed begin van Zandvoort in de promotiecompetitie der derde klasse. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. ZONDAG: Feijenoord—Veendam 8—1 MAANDAG: EnschedéP.S.V. 52 AFDEELING I. Promotie tweede klasse: E.D.O.H.V.V. 5—3 Promotie reserve tweede klasse: O.V.V.O.—O.S.V. 1—1 ZandvoortAlphen 10 Promotie reserve tweede klasse: t Gooi 2—K.F.C. 2 2—1 AFDEELING II: Promotie tweede klasse: Gouda—D.H.C. 02 Tweede klasse A: Steeds Hooger—O.D.S. 2—3 Derde klasse A; HillinenU.V.S. 3—2 AFDEELING V. Promotie tweede klasse: Sneek—F.V.C. 2—2 AFDEELING IV. Eerste klasse. Beslissingswedstrijd om de laatste plaats: BleijerheideDe Valk 40 Feijenoord 2 2 0 0 4 10—2 2.— Ajax 1 1 0 0 2 4—0 2 Enschedé 3 2 0 1 4 7—4 1.33 P. S. V. 1 0 0 1 0 2—5 0.— Veendam 3 0 0 3 0 1—13 0.— Kampioenschap van Nederland. gesp.gew. gel. verl. j>nt. v.-t. gem. Promotiedegradatie. AFDEELING I Haarlem 2 1 1 0 3 8—5 1.50 E. D. O. 2 10 12 6—7 1.— H. V. V. 2 0 1 1 1 7—9 0.50 AFDEELING II D. H. C. 2 2 0 0 4 8—0 2.— Gouda 1 0 0 1 0 0—2 0— H. F. C. 1 0 0 1 0 0—6 0.— AFDEELING V. Sneek 2 1 1 0 3 6—3 1.50 F. V. C. 2 0 2 0 2 2—2 1.— Noordster 2.0 1 1 1 1—4 0.50 De groote promotiewedstrijd E.D.OH.V.V., waarnaar zoovelen alhier en in Den Haag zoo reikhalzend hebben uitgezien, heeft Maandagmiddag op het terrein aan de Kle verlaan plaats gehad. Het veld was aan de vier zijden dicht om zoomd door een compacte massa voetbal liefhebbers. De regeling was in één woord schitterend. Er heeft niet het minste gedrang plaats gehad en ontevredenheidsbetuigingen hebben wij niet gehoord. Zij, die een zit plaats gekocht hadden, hebben er ook ge bruik van kunnen maken, want het E.D.O.- bestuur had maatregelen genomen, dat niet meer zitplaatsen verkocht werden, dan toe gelaten kon worden. Alle zitplaatsen waren genummerd. Ook voor de persvertegenwoor digers was uitstekend gezorgd. Er was een legertje ordecommissarissen, dat zich uitste kend van zijn taak gekweten heeft. De velen, die de positie van E.D.O. somber inzagen en reeds aan een tweede nederlaag dachten, zijn bedrogen uitgekomen. De rood zwarten hebben zich heel goed gerehabili teerd, door na een hartstochtelijken strijd, die helaas af en toe door te forsch spel ont sierd werd, op beide punten beslag te leggen. En hoewel H.V.V. technisch beter speelde, verdiende E.D.O. de overwinning toch vol komen. De strijd. Het spelpeil stond niet hoog, doch er was volop sensatie. Er werd stevig gespeeld ear niet minder dan acht doelpunten werden ge scoord. Vóór rust was H. V. V. mét behulp van den wind overwegend in de meerderheid en trof bovendien een zwak spelende ach terhoede tegenover zich, waarop Van Roon een heel gunstige uitzondering maakte. De vurig spelende Hagenaars kregen slechts twee doelpunten vóór rust als belooning, wat eer te weinig dan te veel was. De weinige E.DO.-aanvallen, waren echter zeer gevaar lijk; deze leverden ook twee doelpunten op, zoodat met de rust de papieren voor ED.O. niet slecht waren. Bij H. V. V. was de linkervleugel het best; bij E.D.O. noemen wij in de eerste plaats Van Roon, die een heel groot aandeel in de overwinning had. Van de backs was Zand- stra de minste. In de middenlinie had Dinkla veel tijd noodig om er in te komen, terwijl de kanthalves nuttig werk verrichten. De elftallen waren als volgt: h. v. v.: Kremer. De Granada. Neuerberg, v. Staay, Roelofsema, Van Suchtelen v. d. Haeren. Sillevls, Van den Bosch, Pasteur, Jansen, Vermeer. E. d. o.: Koene, Perukol Sr., Steffens, S. v. d. Laan, Perukel Sr. Oomen, Dinkla, Koppen, Swart, Zandstra, v. Roon Tegen den sterken wind in trapt E.D.O. af; spoedig neemt H. V. V. het spel in handen; de E.D.O - achterhoede krijgt het zwaar te verantwoorden; de bal is bijna niet weg te krijgen. Een corner voor H.V.V. levert niets op. Even moet Jansen het veld verlaten als hij van kortbij een bal tegen zijn bril aan krijgt. Vermeer krijgt een fraaie kans, doch hij schiet hoog over. Een kogel van- Jansen vliegt langs het doel. Dan volgt een zeer gevaarlijke aanval van E.D.O.; als de bal is weggewerkt brengt K;ppen op, passeert dan handigNeuerberg en zet scherp voor. Perukel Jr. kogelt ineens hard in I—0). Direct is de H. V V.-aanval weer bij het E I),O.-doel. waar Van Roon een fraaien om haal van Pasteur corner werkt. Uit een vrijen trap wordt goed voorgezet; Van den Bosch kopt hard tegen de lat. Het langzaam wegwerken van Neuerburg wordt H. V. V. bijna noodlottig, doch Kremer kan het schot van J. Perukel nog juist weg trappen. Van kortbij houdt Van Roon schoten van Jansen en Pasteur. H.V.V. heeft dan einde lijk succes, als Pasteur met een schot langs den paal Van Roon passeert. 11 - Spoedig herneemt E.D.O. de leiding als Kremer naast een voorzet van Perukel Jr. valt en S. v. d. Laan vallend scoort. (21). Weer is H. V.V. volop in den aanval: uit een voorzet van Vermeer brengt Van den Bosch de partijen wederom op gelijken voet. Korf na de hervatting krijgt H.V.V. een penal tv te nemen, die benut, wordt (2—3). Dit ontmoedigt E.D.O. zoodanig, dat totaal elk verband zoek is; slechts Van Roon blijft zichzelf; op verbluffende wijze keert hij twee harde schoten in beide hoeken van het doel. Het spel is thans allesbehalve zachtzinnig met als gevolg vele vrije trappen. Dan komt voor ED.O. het keerpunt; nadat H.V.V. op gelukkige wijze aan een doelpunt ontkomt, volgt er succes voor E.D.O.; Peru kel Sr. zet voor-- Kremer vangt, dóch Van der Laan loopt hem met bal en al in het doel (33). Dit brengt moed in de E.D.O.-gelede- ren; steeds beter worden de aanvallen; een corner op het H.V.V.-doel wordt weggewerkt, doch de bal komt bij Dinkla, die met een hard schot E.D.O. de leiding geeft. (4—3). Uit een corner, genomen door Perukel Jr. kopt Van der Laan in. Met een 53-voorsprong is E:DO. binnen. De laatste zeven minuten speelt E.D.O. veel rustiger; het combLneeron is nu beter verzorgd. Dan wordt het einde aangekon digd. G0UDA-D. H. C. (0"2) Blijkens het verslag in De Crt. hebben 10.000 personen dezen wedstrijd te Gouda kunnen gadeslaan. Het spel verplaatste zich aanvankelijk snel van doel tot doel; doch aan weerskanten wis ten de goed op dreef zijnde verdedigingen de situatie te behcerschen. Gouda was met den wind in den rug iets sterker en hoewel in haar ploeg een beter verband bleek te be staan dan b(j D.H.C. kon zij het niet tot scoren brengen. Na de hervatting was D.H.C. er beter in. Het elftal vormde een prachtig sluitend ge heel, terwijl de doortastende voorhoede een tempo sneller speelde, dan die der thuisclub, waarvan weinig kracht uitging. Nadat Pie- terse bij de Delftenaren door de Bruijn was vervangen, gaf v. d. Bragt den bezoekers de leiding (0—1). Gouda bleef kranig volhouden, de kansen werden echter niet benut. Uit een vrijen schop bracht v. d. Sloot den stand op 0—2, waarmede het einde kwam. D.H.C. speelde zonder bepaalde uitblinkers. De Gouda-ploeg kan ondanks de nederlaag op een goeden wedstrijd terugzien, de back C. de Jong was de beste speler. De aanval was te langzaam en niet schotvaardig. Promotie Derde Klasse. ZandvoortAlphen (10) Zandvoort is er in geslaagd haar eersten degradatie-wedstrijd te winnen, zij het slechts met den oneven goal. De overwinning was wel verdiend, had zelfs nog grooter kun nen zijn, als Zandvoort zich niet de luxe ge permitteerd had, een strafschop te missen. Toch zal Zandvoort in do volgende wed strijden geducht op moeten passen, want het spel van de derde klassers valt niet tegen. Vooral de uitwedstrijd tegen Alphen zal een zeer zware zijn. Zandvoort speelde in de volgende opstel ling: Scheffers. E. Keur. Keesman, G. Keur, Molenaar, G. Paap. E. Paap. Rinkel, Koper, Weber, Van den Bos, Zandvoort trapt af met den wind in den rug en is direct aanvallend. Koper lost eenige schoten, die óf over gaan, óf goed gestopt worden. De achterhoede van Alphen laat in deze periode zien. dat ze een hechte is: Zand voort ziet dan voorloopt ook geen kans om tot scoren te komen. De linkervleugel van Alphen is zeer ge vaarlijk; zij weet den middenvoor eenige kansen te scheppen, maar de goede schoten, die deze lost worden even goed door Schef fers gestopt. Dan onderneemt Zandvoort een mooien aanval geleid door den rechtervleugel; Paap wordt in het beruchte gebied gehaakt, waar voor de scheidsrechter zeer terecht aan Zandvoort een penalty toekent- Onder groote stilte van het publiek plaatst. Koper zich achter den bal. doch schiet tot teleurstelling van alles, wat voor Zandvoort is, hard in keepers handen. Na een anderen mooien aanval van Zand voort schiet Van den Bos hard in, waarbij de bal de doellijn even passeert, wat den scheids rechter ontgaat- Nadat beide doelen nog eenige malen In gevaar geweest zijn, breekt de rust aan met blanken stand. In de tweede helft begaat Alphen de fout om Zandvoort in te sluiten, waardoor de beide backs steeds kunnen wegwerken. Na cenigen tijd werkt Zandvoort zich los 'eri dan komt ook het oogenblik, waarop het Zandvoortsche publiek zoo hoopte. Koper krijgt den bal goed toegespeeld: hij pas seert eenige tegenstanders en maakt dan een hard laag schot dezen zoo kostbaren goal (1—0). Door dit succes komt Zandvoort er wat be ter in, maar tot een tweeden goal kan zij het niet brengen. Ruw spel van E. Keur be zorgt Alphen eenige vrije trappen buiten het penaltygebied. welke veel gevaar voor Scheffers opleveren. Hij slaat zich er echter kranig doorheen. Ook voor het doel van Alphen gebeuren geen noemenswaardige dingen meer. zoodat tenslotte het einde aanbreekt onder uitbun dig gejuich van do Zandvoortaanhangers Scheidsrechter Jannes leidde heel goed; hij maakte wel eenige foutjes, wat zeer begrij pelijk is in zulk een belangrijken wedstrijd, maar verdeelde deze over beide partijen. Om den Nederlandschen Voetbalbeker. StormvogelsH. V. G. (150) Stormvogels heeft wat men pleegt te noe men de Oostelijke „cup-fighters" met spre kende cijfers „ingemaakt". Van de H.V.G.'ers kan gezegd worden, dat zij zich pas een kwartier vóór het einde gewonnen gaven Vóór dien tijd hadden zij gevochten, alsof zij slechts één punt achter stonden. Toen echter zakte de achterhoede in elkaar; vooral de doelman gaf er de brui aan. Van de Stormvogels was de nieuwe mid voor Van der Steen „topscorer" met 6 goals. Na hem volgden Prins <4), Ketting (3), Lang broek (1) en Effern (1). Opvallend was het verschil In balcontrole, tempo en positiespel. Als Stormvogels deze onderdeelen eens, altijd zoo goed verzorgde. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: De Waard, Haak, v. Gelder, Effern, Langbroek, v. d. Velde, De Jonge. Prins, v. d. Steen, Ketting, Boeke- laar. n. V. G.: Vogelaar, Woerkom, Daniels, Tolhuizen. Ger ritsen, Arends, Wemmers, De Bruyn. Slijkhuis, Lebrun, Stevens. Het spel Is pas begonnen, of Van der Steen maakt uit een voorzet van Boekelaar een doelpunt, dat wegens off-side wordt geannu leerti. Nog even domineert Stormvogels en dan trekt H.V.G. er tusschen uit. Woerkom lost een vliegend schot, dat De Waard keurig stopt. Pas heeft dit „wapenfeit" plaats, ge had. of na keurig samenspel tusschen tal van spelers weet Prins met een keihard schot te doelpunten. (10). Een minuut later verschalkt Van der Steen de verdediging en het is 2—0. Een halve mi nuut later stelt dezelfde speler Prins in de gelegenheid om te scoren. (30). In de volgende minuut zitten we al gereed om nummer 4 te noteeren, als Van der Steen alleen voor den doelman staat, maar deze weet keurig te redden. Ondanks den tegenslag houden de Ooste- lijlcen dapper vol. Het. baat echter niet, want Van der Steen is, als hij een kans krijgt, onverbiddelijk. (40). Voorloopig komt er nu even stilstand in den deelpuntenregen. Wol is Stormvogels door fraai veldspel in den aanval, maar de Ooste iijke backs laten niet meer zoo vaak schieten en bovendien komt hun doelman beter op dreef Toch moet het vijfde doelpunt dat Van der Steen tenslotte weer uit een voorzet van De Jonge scoorde, voor een deel op zijn reke ning worden geschreven. (50). Na dit doelpunt krijgt de linksbuiten op een meter van het doel de kans om de eer te redden. Hoe. is onbegrijpelijk, maar hij ziet inderdaad kans om het niet te doen. Toch moedigt dit vrij negatieve succesje de Ooste lijken in zooverre aan, dat ze eenigen tijd het spel gelijk weten te doen opgaan, zonder tot erootsche daden te komen. Rust 50. Pas Is de strijd hervat, of Van der Steen doelpunt alweer. (60). De bal blijft nu geruimen tijd op de H.V.G. helft, waar men echter met man en macht verdedigt. Dit gevoegd bij het feit, dat Storm vogels het wel eens te mooi wil doen is oor zaak, dat doelpunten voorloopig uitblijven. Na 20 minuten spelen echter heeft Ketting succes. (70). Nu is het hek weer van den dam; kort hier op kopt Langbroek op onverbeterlijke wijze een corner in de touwen. (80). Twee minuten later scoort Prins. (90). Nu gaat het op het tiende doelpunt af. Dit maakt Prins een kwartier voor het einde. (100). Thans wordt om het dozijn vol geroepen., Effern maakt er een begin me?. (110) en.... Ketting maakt het inderdaad vol. (120). Nog een aanval en Boekelaar krijgt zoo'n gemakkelijke kans, dat hij niet doelpunten wil. Direct hierna doet Ketting het dan. (13—0). Vijf minuten voor het einde legt Boekelaar Van der Steen den bal voor de voeten en het is 14—0. Vlak hierna scoort dezelfde speler via een H.V.G.er. (150). Met dezen stand komt het einde. BUITEN DE COMPETITIE. V. S. V.Eindhoven (42) Op tweeden Paaschdag speelde V.S.V. een vriendschappelijken wedstrijd tegen den ster ken Zuidelijken ecrste-klasser Eindhoven, die in zijn afdeeling de tweede plaats bezet. De eerste helft was het aantrekkelijkste gedeelte van den wedstrijd, waarin Eindho ven dikwijls technisch goed spel te zien gaf. Het spel van V. S. V. was daarentegen veel productiever; vooral Michel gaat zich hoe langer hoe meer aan het eerste klassespel aanpassen; hij scoorde twee goede doel punten. V.S.V. is geheel volledig en Eindhoven telt •wee invallers, zoodat als scheidsrechter v.d. Burg beginnen laat, de volgende elftallen zich binnen de krijtlijnen bevinden: V. S. V. Van der Wint. Van Zutphen, Van der Griendt, C. We ij, Jac. Weij Heijerman, Koning, Wolf, Michel, de Koning, Hillekamp, EINDHOVEN: De Gies, Vos, v. Gennep. Peterse, Rutten Snel, Franse, Bezema, v. Tuljl, Oosterhout. Maas. Van der Wint krijgt- het- eerste de gelegen heid om zijn kunnen te toonen bij een goed schot van den Eindhoven-rechtsbuiten. Dan i volgt een goede V.S.V.-aantal. De Koning geeft een lange pass naar Hillekamp; deze zet van de lijn af scherp voor, doch Wolf kopt over. Aan beide kanten volgen eenige goede aanvallen, waarvan een Van der Wint nog al wat moeilijkheden bezorgt, doch vallende weet- hij het schot tot corner te verwerken. Nadat Wolf op een meter afstand voor het doel nog ver naast- schiet, doet hij het even hierna beter als hij een voorzet van De Ko ning ineens inschiet. (10) Hoewel Eindhoven technisch beter speelt, blijven de aanvallen van de V.S.V.-voorhoe- den toch gevaarlijker, daar deze steeds vlug worden opgezet. Het duurt dan ook niet lang of Michel pas seert zeer handig den uitloopenden Eindho ven-keeper door kalm langs dezen heen te schieten (20). Eindhoven komt dan eenigen tijd opzet ten, doch de V.S.V.-verdediging, waarvan Van Zutphen een mooie partij staat te spelen, weet voorloopig stand te houden. Toch kan de V.S.V.-verdediging niet verhinderen, dat de rechtsbuiten vlak voor de rust den ach terstand met een goed schot verkleint (21), terwijl even later de midvoor de kans van den dag krijgt, doch deze mist, waarna de rust intreedt. Na de hervatting is het spel nog maar één minuut oud, als Wolf een voorzet van Hille kamp weet te benutten en zoodoende den stand op 31 brengt. De V. S. V.-voorhaede begint dan weer het spel veel te kort te houden; de Eindhoven sche verdediging grijpt keer op keer met goed gevolg in. Een heel aardig moment ontstaat als Mi chel eerst tegen de lat schiet, den bal weer met het hoofd opvangt en dan tegen den paal kopt, van waar de bal wordt wegge werkt. Jac. Weij veroorzaakt heel onnoodig een strafschop, die door Van Gennep in een doelpunt wordt omgezet. Vlak voor het einde weet Michel den stand tenslotte op 42 te brengen. Het Paaschtournooi van Ajax. De uitslagen van het op het Ajaxterrein gehouden Paaschtournooi (eerste dag) lui den: Z. F. C.Wimbledon 53 (na verlenging, het einde kwam n.l. met 22) AjaxAltona (Hamburg) 1—2 (na verlenging). HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. 1 A: Haarlem 3R.C.H. 3 uitgesteld. 1 B: SpaarnevogelsBloemendaal 2 6—4 Haarlem 4Stormvogels 3 uitgesteld I.V.O D.I.O. 2—3 2 A: Droste—Kennemers 3 uitgesteld. Schoten 2aHaarlem 5 uitgesteld. 2 B: Bloemendaal 3F.H.B. 2 uitgesteld R. C. H. 7D. S. K. uitgesteld. 2 C: Bloemendaal 4R.C.H. 6 Liitgesteld. Zandvoort 3D.OA. uitgesteld, 2 D.: Hillegom 2Haarlem. 3a, uitgesteld. 3 A: Geen wedstrijden. 3 B: Geen wedstrijden. 3 C.: Geen wedstrijden. 3 D: Geen wedstrijden. 3 E. Geen wedstrijden. 3 G: Damiatcn 2I.V.O. 3 uitgesteld. 3 H: V.S.V. 5—Spaarndam 4 uitgesteld. Spaarnevogels 3VI. Vogels 2 uitgesteld. JUNIOREN. Zandvoort bHaarlem c uitgesteld. Bloemendaal dStormvogels b 32 ADSPIRANTEN. Haarlem aD.S.K. a 210 I. V. O.—D. I. O. (2—3) D.I.O. telt twee en I.V.O. drie invallers. De bezoekers zijn aanstonds iets in de meer derheid: zij nemen op fraaie wijze de leiding. De roodwitten blijven sterker en als I.V.O.'s rechtsbinnen zich ook moet laten vervangen en de midvoor eenigen tijd het veld verlaat, is het met de geblokten heelemaal mis. Als de midvoor weer terug komt, gaat het even beter, maar toch blijft het initiatief van D.I.O. uitgaan en uit een corner wordt- met een mooien kopbal het tweede doelpunt ge scoord. Rust 02. Kort- ha de hervatting laat I.V.O.'s ver dediging zich rustig passeeren en is het 0—3. Een opleving in de I.V.O.-gelederen heeft een tegenpunt tot resultaat, spoedig na een fout van den D.I.O.-keeper gevolgd door No. 2. I.V.O. tracht nu nog gelijk te maken, maar het lukt niet. Zeer verdiend wint D.I.O. dezen onbeteekenenden strijd. Schoolvoetbal te Velsen. Zaterdagochtend begonnen de schoolvoet- balwedstrijden op het Stormvogels-terrein. Drie velden van verkleinde afmetingen en dito doelen waren door de goede zorgen van het Stormvogelsbestuur gereed gebracht. Te tien uur begonnen de wedstrijden. Dank zij de goede zorgen van den heer Lindhout, ge assisteerd door den heer Koopmans, Dep het met de scheidsrechters-aanstellingen als op rolletjes, zoodat de wedstrijden een vlot ver loop hadden. Hieronder volgen de verslagen: U.L.O. (IJm.O.)Julianaschool (IJm.O.) 4—1 School F (Santp.)Gr. v. Prinstererschool (IJ.) O—l School D I (IJm. O.School E (IJm. O.) 3—0 School D (IJm.O.)School 3 (Beverwijk) 60 Herv. School (Velsen N.)School 2 (Bever wijk) 1—0 School A I (IJm.)School J (IJm.) 0—0 School J. wint met 2 tegen 1 strafschoppen School 1 «Beverwijk)P. Vermeulenschool (IJm. O.) 8—0 Emmaschool (IJm. O.)School K (IJm. O.) 2—1 School G (Velsen N.)—School H. (IJm. O.) 4—2 School G werd door het laten meespelen van een niet gerechtigd speler in de verliezers ronde geplaatst. Cort v. d. Lindenschool (IJm.)School C (IJm.) 0—6 U. L. O. «Beverwijk^H. B S. 4 (Velsen) 4—8 H.BS. 5 (Velsen)Comsté-sc£ool (IJm.) 12 Het programma voor heden (Dinsdag) Heden Dinsdag worden voor de tus- schenrode de volgende wedstrijden gespeeld: U. L. O. «IJ. O.)—School D 1 2—3 uur Herv. SchoolSchool 1 23 uur School H.—H. B. S. 4 2—3 uur Gr. v. PrinstererschoolSchool D 34 uur Voor de-verliezersronde worden gespeeld: Juliana-schoolSchool E 34 uur School 2 P. Vermeulenschool 34 uur School G—U. L. O. Beverwijk) 45 uur School FSchool 3 45 uur t De promotie-degredatie- wedstrijden. A. s. Zondag wordt aan de Span- jaardslaati de wedstrijd H.F.C.Gouda gespeeld. Zondag 10 April volgt op het terrein aan de Kleverlaan de ivedstrijd E.D.O.Haarlem: Daarna zal beslist worden wanneer de wedstrijden H.V.V.—E.D.O. en Haarlem—H.V.V. ge speeld zullen worden. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. De uitslagen der wedstrijden van Zater dag luiden als volgt: Afd. A. Ie ronde. 3. Middelb. Techn. SchoolDa Costa- kweeksehool 3—0 A.s. Woensdag 30 Maart wordt voor deze afdeeling gespeeld: Middelb. Techn. SchoolGem. Lyceum 1. terrein H.F.C. 2 uur. Afd. B. Ie ronde. 7. P.L.O. A 2Instituut Oranje Nassau 3—0 8. U.L.O. (Zandvoort-)—Noorderschool 1 52 9. UL O. B 1—Nijverheidsschool 1 (IJm.) 1—4 10. U.L.O. A 1Gem. Lyceum 4 60 11. Gymnasium—Ambachtsschool 5 4—2 Afd. C. Ie ronde. 7. HB S. 3» (Velsen)Ambachtsschool 10 20 8 H.B.S. B 3—U.L.O. Zandvoort 8—0 9. H.B.S. A 4—Ch. U.L.O. Bl'daal 0—0 H.B.S. A 4 wint met strafschoppen 10. Gem. Lyceum 8—Ambachtsschool 6 013 Afd. D. 2e ronde (winnaars) 31. NassauschoolJuliana van Stolbergschool 10 32. O. L. S. 142e Doopsgezindeschool 20 33. Ambachtsschool 12Da Costa- leerschool 1 51 34. O. L. S. 35—O. L. S. 19 2—2 O. L. S. 19 wint met strafschoppen. 2e ronde (Verliezers). 40. RijksleerschoolO. L. S. 9 0—6 41 DreefschoolNoorderschool 2 12 42. H.B.S. B 5—le Doopsgezindeschool 03 43. Da Costa-leerschool 2—O. L. S. 18 22 O.L.S 18 wint met strafschoppen. MeteoorSchoten (12) Voor de serie wedstrijden, die uitgeschre ven zijn door het Amsterdamsche Meteoor, en waarin meedoen de vereenigingen z.v.V., O.S.V., Volewijckers en Schoten, had op eer sten Paaschdag de wedstrijd.Meteoor-Schoten plaats. Het was een spannende wedstrijd want pas in de laatste 71/2 minuut van de verlenging, wist Van Roon fraai in te kop pen. Te half drie wordt begonnen; we zien een gelijk opgaanden strijd. Wel is Schoten iets meer aanvallend, maar niet direct gevaarlijk. Het samenspel van de Meteoor is ook niet onberispelijk, zoodat de Schoten-achterhoede steeds goed ingrijpt. Van Roon zendt een hard schot -in, dat doel treft (01). Met dezen stand wordt gerust. In de tweede helft pakt Meteoor direct flink aan; van een fout in de Schoten achterhoede weet de Amsterdamsche links binnen te profiteeren (11). Aan den anderen kant wordt eenige malen tegen den doelpaal geschoten. Onbegrijpelijk blijft het Meteoor-doel ver der schoon. Het einde komt met gelijken stand. Zooals reeds gemeld, valt- de beslissing pas in de tweede 7 1.2 minuut verlenging wan neer Hebem een corner fraai voor het doel plaatst en de toestormende Van Roon inkopt (1—2) Direcht daarop is het inrukken Schoten plaatst zich dus in de volgende ronde. TramvogelsFord (03) Van het begin af wegen de ploegen goed tegen elkaar op, doch er worden aan beide kanten eenige zeer mooie scoringskansen on benut gelaten. Nadat Ford een weinig meer in den aanval komt-, neemt zij kort voor rust de leiding (01). Nadat van goal verwisseld is, genieten de Tramvogels een weinig voordeel van den wind. Tot ongeveer een kwartier voor het einde onderging de stand geen verandering, doch daarna zag Ford nog kans om den Tram vogels-doelman tweemaal het nakijken te geven (03). CarelsVan der Sluys. Op tweeden Paaschdag speelde „Van der Sluijs" wederom tegen de bakkers, maar deze waren nu sterker dan bij de eerste ontmoe ting. Er werd veel last van den wind onder vonden. Al dadelijk na het begin nam „Carels" de leiding (1—0). Even voor het einde maakte „Van der Sluys" gelijk. TRAM- EN SPOORWEG- COMPETITIE Voor bovengenoemde competitie is gewerkt aan de afwerking van het vastgestelde pro gramma. N. Z. II. T. B.—A. G. T. (0—3) Rust 0—2. Einde 0—3. R. E. T. 2—N. Z. H. T. B. 2 (7—0). Rust 20. Einde 70. N. Z. H. T. B.—TRAMVOGELS (2—4). Terstond nadat afgetrapt is. onderneemt de N. Z. H. eenige goede aanvallen; Ruigrok heeft al spoedig succes. Weinige minuten hierna krijgt- de mid-half der Tramvogels het leder toegespeeld; hij passeert de achterhoede der N.Z.H. en brengt daarna de partijen op gelijken voet. Bij een doorbraak der N. Z. H.-voorhoede schiet men goed in. De Tramvogels-doelman kan het leder niet voldoende wegwerken; de bal komt voor de voeten van Ruigrok, die deze kans benut (2—1). Kort- voor rust zetten Tramvogels er nog eens alles op en wanneer Holst het leder naar v. d. Mey speelt, maakt laatstgenoemde geen fout (22). Na rust een gelijk opgaand spel. Bij een algemeenen aanval der Tramvogels ziet v. d. Mey kans om aan Tramvogels de leiding te geven (23). Er volgt nu een periode van pittig spel aan beide zijden. Nadat de Tramvogels het weer eens gepro beerd hebben, benut Holst een kans (2—1).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10