EngelancTs welvaart. BUITENLAND. De Volkenbondscommissie voor China. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 31 MAART 1932 TWEEDE BLAD Haar rapport aan Genève. Over eenige weken naar Mandsjoerije. Moeilijkheden met de nieuwe regeering te wachten; Chineesch-Japansche besprekingen hebben nog geen resultaat. Joshisawa voor uit treding uit den Volkenbond. De Iersche kwestieAfschaffing van den eed van trouw twijfelachtig HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De enquête-commissie van den Volkenbond heeft uit Sjanghai de volgende mededeeling aan den secretaris-generaal van den Volken bond gezonden „De enquête-commissie kwam op 29 Febr. in Japan aan, vertoefde den meesten tijd te Tokio en verliet Japan weer op 11 Maart. Ondanks het korte verblijf is de commissie in Japan in contact geweest met den minis ter van Buitenlandsche Zaken, den minister van Oorlog, den minister van Marine, de voornaamste vertegenwoordigers der zaken wereld en de Volkenbondsvrienden, waarbij zij zich op de hoogte kon stellen van de ver schillende standpunten met betrekking tot de hoofdpunten van haar onderzoek. Soort gelijke besprekingen had de commissie te Osaka met leidende zakenlieden. Op 14 Maart kwam de commissie te Sjang hai aan en vertrok op 26 Maart naar Nan king. Gedurende haar verblijf te Sjanghai stelde zij zich op de hoogte van de inzichten van talrijke Chineezen en huitenlanders, van de politieke kringen, van de universiteiten en van de kerkelijke kringen, alsmede van do zakenlieden over het geheele complex van, kwesties in verband met de betrekkingen tusschen China en Japan. De commissie tradi ook officieel in contact met de vertegen woordigers der nationale regeering van de republiek China en had een bespreking met» den vice-president van den uitvoerenden raad en den vertegenwoordiger van het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken. De commissie is van plan vier dagen te Nanking te blijven, aan het einde van de eer ste Aprilweek Peking te bereiken en zich iru het begin van de derde week van April naar Mandsjoerije te begeven. De „Daily Telegraph" verneemt uit Tsjangt sjoen, dat 'de nieuwe Mandsjoerijsche regee ring de Chineezen en buitenlanders, die de enquêtecommissie van den Volkenbond ver gezellen, heeft gewaarschuwd, dat zij van plan is, hun activiteit op strikte wijze uit sluitend tot het werk der commissie te be perken. Wat de eventueelc pogingen van Welling ton Koo en anderen betreft, „om de com missie te bezigen als scherm voor hun be doelingen ten einde de regeering van Mand sjoerije omver te werpen" wordt verklaard, dat de regeering vastbesloten is. allen die het haar lastig mochten maken, uit het land te zetten. De betreffende personen zullen aan hun consulaten voor deportatie worden uit geleverd. De Japansche minister van Oorlog Araki heeft medegedeeld, dat de politieke toestand in Mandsjoerije op het oogenblik zóó gevaar lijk was, dat van het terugroepen van Ja pansche troepen geen sprake kon zijn. De Japansche regeering heeft besloten, ook de achtste divisie naar Mandsjoerije te zenden. Van officieele Japansche zijde wordt thans toegegeven, dat te Sjanghai tot nog toe geen overeenstemming is bereikt. Men hoopt, dat de onderhandelingen heden beëindigd zul len zijn. Volgens een bericht van de Ag. Indopac uit Sjanghai heeft de Chineesche bijzitter van de Volkenbondscommissie, Wellington Koo, verklaard, dat China zich opnieuw, tot den Volkenbond zou wenden indien de on derhandelingen te Sjanghai mislukken. De Russische pers meldt uit Tokio, dat de Japansche minister van Buitenlandsche Za ken Joshisawa zich op het standpunt van den minister van oorlog Araki plaatst inzake het uittreden van Japan uit den Volkenbond aangezien de Volkenbondspolitiek niet in overeenstemming met de Japansche belan gen is. Te Moskou verwacht men, dat Japan reeds in de eerstvolgende zitting van den Volkenbond niet meer vertegenwoordigd zal zijn. Ierland. Afschaffing van den eed nog niet zeker? De Valera ziet zich voor nieuwe moeilijk heid geplaatst; door een telegram uit Canada heeft hij namelijk vernomen dat, als hij uit voering geeft aan zijn, voornemen den eed van trouw op te heffen, waardoor een breuk met de Britsche regeering zou worden veroor zaakt, hij of zijn vertegenwoordigers niet ge rechtigd zullen zijn deel te nemen aan de economische rijksconferentie te Ottawa. Dit zou naar men zegt De Valera en zijn kabinet er toe gebracht hebben den toestand opnieuw onder de oogen te zien. Nader meldt V. D. uit Dublin: Het Iersche kabinet heeft besloten het ant woord op de Engelsche nota betreffende den eed van trouw en de schadeloosstellingen nog niet te verzenden. In de eerstvolgende da gen zal het kabinet nog nadere besprekingen ter zake voeren. België. Leo Moulin op vrije voeten? De Tel. meldt: Het zal dezer dagen een jaar geledon zijn, cat de Belgische lecraar, Léo Moulin, tot twee jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, welke straf hij uitzit in de gevangenis te Rome. Moulin werd. zooals indertijd gemeld, tijdens een vacantiereis in Italië gevangen genomen, omdat hij zich schuldig zou heb ben gemaakt aan anti-fascistische propagan da en het overbrengen van brieven van anti fascisten naar Italië. Ondanks krachtige pro testen uit België werd hij deswege' veroor deeld. Naar de „Dernière Heure" verneemt wor den pogingen gedaan, om de vrijlating van Moulin te verkrijgen en hoewel zijn ouders en verdediger nog geen officieel bericht van de Italiaansche regeering hebben ontvangen, acht genoemd blad het geenszins uitgesloten, dat spoedig de invrijheidstelling verwacht kan worden en Moulin naar België zal kun nen terugkeeren. Amerika. fnheemsche prinses eischt zestien eilandjes op. Prinses Dajang, de zuster van den sultan van Soeloe, heeft volgens een Reuterbericht uit Manilla van de Britsche en de Ameri- kaansche regeering zestien kleine eilanden in de Soeloezee bij Britsch Noord-Borneo opge- eischt. De sultan zelf had naar men meent bij ver drag van 1899 alle aanspraken op deze' eilan den opgegeven. Belasting op telegrammen en telefoonberichten. Het Huis van Afgevaardigden heeft het voorstel goedgekeurd om belasting te stellen op het verzenden van telegrammen, telefoon berichten en draadloos over te seinen berich ten. met uitzondering van zekere categorieën persberichten. De opbrengst van deze belas tingen wordt geschat op 223 millioen dollar. Het briefporto in de Vereenigde Staten wordt voor den duur van twee jaren tot drie dollar cents verhoogd. Deze voorstellen zijn een onderdeel van de ontwerpen, ingediend om een evenwicht in de begrooting te kunnen krijgen. De Geneefsche conventie be treffende verdoovende middelen. De senaatscommissie van buitenlandsche zaken heeft, naar Reuter uit Washington seint, de conventie van Genève goedgekeurd tot regeling van de distributie van ver doovende middelen en de beperking der fa bricage er van. De verkoopsbelasting aangenomen. Reuter méldt, dat het Huis van Afgevaar digden het voorstel om een verkoopsbelasting van twee tot tien procent te heffen op de in ons blad van gisteren genoemde artikelen aangenomen heeft. Duitschland. Coalitievoorstel van Hugen- berg heeft weinig succes. Het voorstel van den leider der Duitsch- nationale Volkspartij, Hugenberg. aan de Duitsche Volkspartij, het Landvolk en de Economische Partij tot een gedeeltelijk sa mengaan bij de as. Pruisische verkiezin gen. is naar Wolff seint, door de verschil lende betrokken partijen zeer sceptisch ont vangen. De Economische Partij zal het voorstel morgen in haar vergadering bespreken. De leider van het Landvolk dr. Gereke acht het voorstel onaannemelijk, terwijl de Duitsche Volkspartij het ook van de hand wijst. Duitsch-Fransche besprekingen binnenkort geopend. De Duitsche en de Fransche regeering heb ben al geruimen tijd geleden besloten dat de voorzitters en de rapporteurs der eerste sub commissie van de Duitsch-Fransche econo mische commissie binnenkort te Parijs zullen samenkomen. Het is echter onzeker of de sa menkomst, zooals oorspronkelijk beraamd, op 11 April kan plaats vinden daar te voorzien is dat eenigen der betrokken heeren op dien tijd door andere onderhandelingen in beslag genomen zullen worden. Tsecho-Slowakye Staat van beleg te Naeriscj- Ostrau en Karwin. Woensdag is het ook in het stakingsgebled Maerisch Ostrau tot bloedige botsingen ge komen tusschen de gendarmerie en de sta kers. Toen een vrij groote menigte optrok naar de schacht te Neder Suchau (bij Ostrau) ten einde de werkwilligen te bewe gen eveneens in staking te gaan. werd zij door een detachement agenten bij de schacht opgewacht. Nadat met steenen was gegooid, gingen de stakers met stukken en latten be wapend tot dèn aanval op de politie over. Er werd uit de menigte ook geschoten. Een po litiebeambte werd ernstig gewond. De politie beantwoordde het vuur met het gevolg dat INGEZONDEN 1MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT16 TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN LAKEROL bij guur en vochtig weer! 30 en 50 Os. bij Apoth. an Drog vijf arbeiders min of meer ernstig werden gewond. Ook te Karwin ls het tot botsingen geko men tusschen gendarmerie en de '.stakers- De staat van beleg is afgekondigd voor het geheele mijngebied van Maehrisch Ostrau en Karwin, In de mijnstreek van Brux hebben de ar beiders zich bij de stakers aangesloten. Ook in het kolengebied van Kladnoe wordt ge staakt, waarby het eveneens tot botsingen is gekomen tusschen gendarmerie en mijn werkers. Frankrijk. Begrooting in den Senaat aangenomen. De Senaat hoeft met 217 tegen 19 stem men de begrooting in haar geheel aangeno men. De ontvangsten worden op 41 milliard 87 milljoen 273.326 francs becijferd. <ie uit» gaven op 41 milliard 83 millioen 385.794 fres. Britsch-Indië Een of twee kamers in het wetgevend lichaam? De vraag of het wetgevend lichaam der federatie van geheel Indië een of twee kamers moet omvatten, is heden besproken op een officieuze samenkomst van de vorsten met de ministers. Besloten werd de quaesUe naar een com missie ad hoe te verwijzen, Oostenrijk. Handelsverdrag met Hongarije opgezegd. De Oostenrijksche kabinetsraad heeft he den besloten het. handelsverdrag met Hon garije per 1 Juli 1932 op te zeggen en on middellijk onderhandelingen te openen over het sluiten van een nieuw verdrag. De over eenkomst tot aanvulling van het Oosten- rijksch-Italiaansche handelsverdrag werd, evenals de overeenkomst in zake de verlen ging van de modus vivendi in de handels betrekkingen met Roemenië goedgekeurd. Engeland. Chamberlain en Runciman op de Londensche conferentie? Het wordt waarschijnlijk geacht, dat Ne ville Chamberlain, die thans in Schotland vertoeft, naar Londen zal terugkeeren, om deel te nemen aan de onderhandelingen. Het is mogelijk dat de quaestie der schulden zal worden besproken. Waarschijnlijk zal ook Runciman aan de besprekingen deelnemen. Litauen. Duitsche onderwijzers in Memel ontslagen. De president van het directorium van Memel. Simmat, die zelf leeraar van een middelbare school is, heeft twintig onder wijzers die Duitsch onderdaan zijn. uit den staatsdienst ontslagen. Gelijk bekend werd het aanstaand ontslag van staatsambtenaren die niet Litausch onderdaan waren in de re- geeringsverklaring, die eenigen tijd geleden in het parlement werd voorgelezen, reeds aangekondigd. Tot nog toe wist de meerder heidspartij dergelijke ontslagen op grond van de nationaliteit, te verhinderen. Daar het parlement nu ontbonden is. heeft de direc torium vrij spel voor zijn antj-Duitsche cam pagne. SürstStahremberg. dc vroegere leider der Oostenrijksche Heimwehrcn :.il in groote financieele moeilijkheden. Zijn schuld- eischers dreigen met faillissementsaanvrage. ERNSTIGE BRAND IN JOEGO-SLAVIë. 5 DOODEN EN 29 ZWAARGEWONDEN. BELGRADO. 30 Maart. (V.D.) In den naoht van Woensdag heeft te 'Agram een verschrikkelijke brand gewoed, welke volgens het te Belgrado verschijnende avondblad „Prawda" grooter omvang heeft aangeno men dan men eerst vermoedde. Volgens de laatste berichten zijn vijf riooden en 29 zwaargewonden te betreuren. De brand ont stond door een ontploffing in een filmate lier dat was ondergebracht op de tweede etage van een gebouw dat zes verdiepingen hoog is. Het vuur vond nieuw voedsel in eenige groote met benzine gevulde reservoirs welke eveneens ontploften. Dc operateurs sprongen ijlings door de vensters op straat- Door den geweldigen luchtdruk werden in een omtrek van een halven kilometer tal rijke vensterruiten vernield. Spoedig daarna werden ook dc andere verdiepingen door het vuur aangetast. Onder de bewoners van het brandende gebouw brak een verschrikkelijke paniek uit. De moesten sprongen uit de vensters op straat, waar zij dood of ernstig gewond werden opgenomen. .Planning", hef nieuwe productiesysfeem. (Van onzen Londenschen correspondent)-. Dezer dagen komt in Londen een interna tionale vrijhandels-conferentie bijeen. In de protectionistische pers is de komst van deze conferentie met wat achterdocht tegemoet- gezien. Maar daar is geen aanleiding voor want de gedelegeerden, die uit verscheidene landen van Europa worden verwacht, zijn uiteraard niet voornemens op eenigerlei wijze de jongste protectionistische maatregelen van de Britsche regeering in hun beraadsla gingen te betrekken. Dat de conferentie in Engeland bijeenkomt zal wel te wijten zijn aan het besef dat wat de groote landen be treft Engeland de prij h a ndelsged ach te nog het sterkst bewaart ondanks het feit dat dit land zich nu practisch gesproken in den rij der protectionistische landen heeft geschaard De regeeringsmannen, die voor deze revolutie in handelspolitiek verantwoordelijk zijn, heb ben naar bekend telkens te verstaan gegeven dat zij tot hun maatregelen gedwongen wa ren geworden uit zelfbehoud en omdat vrij handel, als de liefde,niet van een kant kan komen. De conferentie zal zich ongetwijfeld in uni- verseele belangstelling verheugen want alle deskundigen in de wereld zijn het er over eens dat de voornaamste oorzaak van ma laise in handel en productie, waaraan elk land lijdt, moet worden gezocht in de verme nigvuldiging en de verhooging van tarieven die het handelsverkeer tusschen de verschil lende landen belemmeren. Indien de bewo ners van de wereld de noodzakelijke en ook de minder noodzakelijke maar aangename dingen voor hun bestaan willen verkrijgen op de beste wijze en met de minste kosten dan kan dit alleen geschieden door de burgers in elk land in staat te stellen hun producten vrij en in elk geval zoo oordeelkundig moge lijk uit te wisselen tegen die van de burgers in elk ander land. Die landen, welke van pro tectie heil hebben verwacht, lijden even ern stig in economischen zin als de weinige lan den die tot voor kort den vrijhandel waren trouw gebleven, zoo niet ernstiger. Dit feit moet leiden tot het besef bij alle naties dat. protectie hoeft gefaald, zoo vrijhandel niet is geslaagd. De conferentie moet daarom ruime belang stelling gaande maken (zekér indien zij zich niet tot- een verdediging van oude stellingen bepaalt.) ook al is te vrcezen dat haar woord voerders op het oogenblik nog voor doove- mansooren zullen spreken aangezien de lan den klaarblijkelijk nog niet weten hoe zij zich van hun protectionistische boeien moeten bevrijden, terwijl zoo zij het wel wisten, een verbreken van die boelen verwarring en on heil zou scheppen in een wereld welke op het oogenblik grootendeels op het protectionis tisch stelsel is georganiseerd, of juister uit gedrukt is gedesorganiseerd. Engeland weet maar al te goed dat de nieuwe protectionistische maatregelen zijn problemen niet kunnen oplossen. Het is mis schien meer afhankelijk van buitenlandschen handel dan elk ander land. Het effect'van zijn tarieven kan slechts zijn dat de handel, welke als gevolg van de steeds toenemende concurrentie van andere landen op de we reldmarkt. toch al was verminderd, nog meer inkrimping zal ondergaan Engeland beseft dit en zijn regeering heeft dan ook te kennen gegeven dat het er haar vooral om te doen is de in de wereld bestaande tariefmuren te verlagen en dat het zijn eigen nieuw inge stelde tarieven wil gebruiken als middel om zulk een verlaging van tarieven in de wereld te bewerken. Als zoodanig moeten dc tarieven in Engeland» niet alleen worden beschouwd als een verdedigingsmiddel voor do binnen- landsche markt, en als Schatkist-vullers maar ook als een middel van aanval op de tarief- fouten van andere landen. De geschiedenis heeft echter geleerd dat tarieven als aan valsmiddelen niet veel uitwerken. Op dien grond en op andere gronden (het feit o.a. dat al slaagde de Ottawa-conferentie nog zoo goed, de markt der Dominions nooit de vroegere wereldmarkten van Engeland zal kunnen vervangen) vreezen vooraanstaande economen dan ook dat Engeland in dit tijd perk zijn vroegere handelswelvaart niet zal herwinnen. Die vrees is alleszins gewettigd indien men de positie van Engeland beoordeelt naar de voorbeelden van het verleden. Maar er is alle reden te verwachten dat deze voorbeelden niet meer zullen gelden voor de toekomst. Uit de misere yan den dag zal vroeg of laat een weg naar verlossing worden gevonden en in Engeland wordt in elk geval nijver naar dezen weg gezocht, niet in de eerste plaats door de heeren die thans in dc zetels der macht zitten maar door wetenschappelijk ge trainde mannen, die nieuwe theorieën pro- pageeren voor handel, industrie en sociologie. Indien de vrijhandelsconferentie niets meer zal doen dan pleiten voor terugkeer naar het oude ongeordende vrije ruilverkeer dan zal •hij, naar het oordeel van do beste denkers van den tijd, weinig hebben bijgedragen tot een oplossing van de netelige vraagstukken van den tijd. Het beginsel van vrije concurrentie, die in dezen tijd van sterk verhoogde productie met sterk vermenigvuldigde producenten, ont aardt tot een woeste grabbelpartij om omzet, is bij de moderne economen in Engeland vol strekt in ongenade. Een internationaal ruil verkeer, dat niet zou weten van afspraken tusschen de ruilers, moet worden verwezen naar den afval, waarmede de weg der men- schelijke evolutie, voor zoover afgelegd, is getceker.d. Klaarblijkelijk is welvaart weggelegd voor alle landen, maar op anderen grondslag dan waarop welvaart tot heden heeft gerust. Dit geldt in de eerste plaats voor Engeland, dat zijn welvaartsmiddelen op andere wijze zal moeten gaan aanwenden, zijn natuurlijke wel vaartsbronnen anders zal moeten gaan cx- ploiteercn, zijn nationale talenten in andere richtingen zal moeten leiden en zal moeten helpen concurrentie nationaal en internatio naal uit te schakelen of te beperken in zoo danige mate dat alleen het heilzame er van het wedijverend effect dat tot superieure productie en „service" leidt zich nog kan doen gelden. Dit is ongeveer wat men in dit land bedoelt met „planning". Het is een vorm van produceeronde en dienst verschaffende activiteit, die berust op studie en samenwer king en uitschakeling van alle verspilling van energie. De IJveraars voor dit „planning", die in de Week End Review een orgaan hebben, waar in zij hun ideeën kunnen propageeren heb ben tot heden weinig aandacht geschonken aan den internationalen factor. Zij beschou wen zich aks pioiiiers voor een nieuwe sociale orde, die stoffelijk welzijn en daarmee tevre- denheid ln de samenleving zal brongen. Zij beginnen thuis omdat dit het diehtstbij is. Eer. van de woordvoerders van „planning- heeft zijn stelsel gekenschetst als ..the happy medium" tusschen het Soviet-stelsel in Rus land en het Fascisme in Italië. Het zaad voor ontwikkeling is reeds lang gezaaid en heelt wortel geschoten in zulke moderne corpora ties „tot. het nut van het algemeen" als de Port of London Authority, de British Broad casting Corporation, Imperial Airways, het „rooster stelsel" voor nationale electric iteits- voorzlening (in wording) en de straks te ver wachten verkeers combinatie voor Londen. Waarschijnlijk zal het probleem motor versus locomotief straks ook worden opgelost door de instelling van een „Public Utility" lichaam dat, op aandrang of met zachten drang van het landsbestuur ingesteld door groepen van bedrijfsleiders <dle een wettelijke regeling van hot gecombineerd bedrijf moeten ge- rioogen) do voordeelen van particulier initia tief of individucelen ondernemingszin en die van officieele controle verbindt- en dat de ge varen van het monopolio uitschakelt of ver mindert. Zulk „planning" toegepast voor alles dat is bevorderd tot noodzakelijke leven sb?v hoef te, kan het vrije ruilverkeer, zooals de traditloneele vrijhandelaars dit verstaan, niet verdragen. Het eischt controle op don in voer van buiten, hetgeen echter heel wat an ders zou zijn dan protectie. „Planning" is een idee van jonge economen, die geheel vrij zijn van de theorieën, die tot nu toe hebben overhcerscht. Zij geven noch dat „exces dTionneur" aan het particulier bedrijf noch „cette indignite" aan staatsbe moeiing noch omgekeerd. ZIJ schatten laag allerlei geliefde generallscorende econo mische stellingen. welke in Engeland en el ders een moeilijken dood sterven. Ongetwij feld zijn de moeilijkheden, die in den weg van toepassing van deze nieuwe denkbeelden staan, groot; en het. zou ook wel kunnen blij ken dat de menschelijke geestesgesteldheid, die niet steeds de beste vriend van den mensch Ls. bij voorbaat „planning"' in uni- verseelen zin tot mislukking doemt. Maar dc practische waarde en de logica er van sprin gen zoo zeer in hot oog en verschaffen zoo veel stof tot ernstig nadenken met het ver schiet van internationale productie en klan dizie. gebaseerd op beschikbare vraag en evenredige vcrdeeling, dat dc denkbeelden van „planning" wel zeer gunstig afsteken bij het gemodder van het oogenblik. A. K. VAN R, ONSCHULDIG VEROORDEELD? NIEUWE BEHANDELING DER ZAAK BUIXERJAIIN. De vierde strafsenaat van het rijksgerechb heeft, aldus de Te!., besloten bevel te geven, om dc procedure in de zaak-BullorJahn to heropenen. Van dit besluit. Ls gisteren aan do betrokken personen mededeeling gedaan. Dc zaak-Bullerjahn heeft do gemoederen' in Duitschland langen tijd ln beroering ge houden. Het betreft hier een Duitschor, die wegens landverraad tot een langdurige ge vangenisstraf werd veroordeeld, doch in den laatsten tijd is men steeds gaan twijfelen aan de juistheid van dit vonnis, dat in oen pe riode van heftige politieke tegenstellingen werd geveld. Al .sedert 3 Jaren zijn pogingen in het werk gesteld om een nieuwe behande ling der za^k te verkrijgen, waarbijmor* vooral hoop heeft gevestigd op de verklarin gen van den Franschen officier Jost. welko ten gunste van Bullerjahn zouden lulden. KAAPSTAD DOOR EEN AARDBEVING GETEISTERD. GEBOUWEN ERNSTIG BESCHADIGD. KAAPSTAD. 30 Maart (V.D.) In den nacht op Woensdag is de stad Johannesburg en omgeving door een buitengewoon hevige aardbeving geteisterd. Talrijke gebouwen in het centrum der stad werden ernstig be schadigd. Verscheidene personen worden licht gewond. Een mijnschacht is geheel in gestort. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Dr. H.NANNING's ■BTSo- pER tube! neiniqt mond en tanden.I mmmmtmsm*neder lam dsch fa br/kaa r mém AGENDA Heden: DONDERDAG 31 MAART Gem. Concertzaal. Excelsior Film Onder neming. „De Negerhut van Oom Tom". 8 uur. Brocdcrkerk, Parklaan 34: Opwekkingssa menkomst. 8 uur. Palace: „Der welsse Rausch". Tooneel: Erich, Lou en Willy. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Caught Short". Too ncel: Variété-attractie. 815 uur. Rembrandt Theater: „Madame en haar Chauffeur". Tooneel: 4 Albeteso's. 7 en 9.15 uur. Heemstede. Raadhuis: Gemeenteraad. 8 uur. VRIJDAG 1 APRIL Stadsschouwburg: Mij tot Bev. der Toon kunst. Haarlemschc Motet en Madrigaalvcr- eenlglng. 8 uur. Gebouw Zang en Vriendschap. Lezing: „Nieuwere inzichten omtrent onze voeding. 3 uur nam. Bioscopen. Nieuw programma. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, tei. 11596. Firma Begemann en Sncrtjes. Jansstraal 21 tel. 10013,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5