Radiomuzieh der week. EEN VOORBESPREKING BIOSCOOP. KON. NED. VOETBALBOND. INGEZONDEN MEDEDEELIXGEN. a 60 Cts. per regel. VARTA-ACCU'S 'N ACCU NOODIG? Wij hebben alle type'« in voorraad. UW ACCU DEFECT? Wij repareeren alle merken ■nel en billijk. N.V. Keiler Macdonald JANSWEG 42 TELEF. 14049 tranen doen lachen, en dat genoegelijke blijft zoo tot het eind, zoodat we tenslotte nog- lachend en r.a-genietend op straat staan Een gezellige avond met onschuldige pret, waarbij we niet overwegen, „kan het ooit zoo in het leven gaan of bestaat het zoo niet?" maar ons enkel en alleen, laten amuseeren dus ons zelf zoo passief mogelijk houden, en dat is ook wel eens fijn niet allee'n, maar ook noodig voor algeheele ontspanning. „DE VEREENIGDE 1IAAGSCI1E SPELERS". door KAREL DE JONG. Het Concertgebouw-programma vdn Zon dag brengt allerminst „Neues vom Tage", maar daarentegen oude kost, die tegen alle aanvechtingen haar onvergankelijkheid toont: Weber's Freischütz-Ouverture en Beethoven's Zevende. Daartusschen in het cello-concert van Lalo H8231892), dat in de niet overrijke cellolitteratuur een voor name plaats inneemt en die vermoedelijk voorloopig nog wel behouden zal. Want de cello-virtuozen draaien bij de keuze van een concert voor cello en orkest doorgaans in 't zelfde kringetje: Haydn, Saint-Saëns. Dvo rak, Lalo: een enkele maal komen Schumann en D'Albert nog eens op de proppen. Veel meer gangbaars is er al niet: de muffe con certen van Romberg zijn niet meer te genie ten en daarom alleen nog als studiemateriaal in gebruik en de vele andere bestaande cello concerten zijn óf nimmer algemeen doorge drongen of alweer vergeten. Tot de eerste groep kon men het interessante en zeer oor spronkelijke concert van Corn. Dopper, tot de laatste b.v. het eertijds nog al eens ge speelde c.mln. concert van den beroemden Belgischen cellovirtuoos Jules de Swert (18431891) rekenen. Opmerkelijk is dat de solo-litteratuur voor het zangerigste en meest expressie van alle instrumenten, het instru ment welks toonomvang bovendien het meest met dien der gezamelijke menschelijke stem men overeen komt, juist door de grootste componisten zoe weinig verrijkt is. Noch Beethoven, noch Mendelssohn, noch Brahms hebben er aandacht aan geschonken; ook van Mozart is mij geen celloconcert bekend, en deze allen hebben toch heerlijke viool concerten geschreven. Op het gebied van kleinere werken voor cello en orkest hebben vooral de Variations symphoniques van Boëllmann beroemdheid verworven; in de laatste jaren hebben wat ons land betreft, Rudolf Mengelberg en Henrietta Bosnians waardevolle bijdragen geleverd. Weber en Beethoven's Zevende op één pro gramma men kan zich nu nauwelijks voor stellen dat de componist van „Der Frel- schütz" destijds zeer weinig waardeering voor Beethoven's op. 92 had. Volgens de berichten van tijdgenooten moet hij zelfs, na de pre mière der Zevende gezegd hebben, dat hij Beethoven nu rijp voor het gekkenhuis vond! De extase der Zevende, de humor der Acht ste verheffen zich zóó ver boven gewoon aardsch peil, dat ze met conventioneele be grippen geen rekening houden; Beethoven's eigenzinnigheid kon niet overal genade vin den. Het is een geschiedenis die zich, mutatis mutandis, telkens herhaalt, maar die, hierop zij nog eens de nadruk gelegd, ook telkens weer misbruikt wordt als argument om de afkeuring van allerlei afwijkende producten te ontzenuwen. Niet elke stelling ls voor om- keerLng vatbaar en het feit dat vele genieën aanvankelijk niet begrepen zijn brengt nog niet mede dat elke onbegrepene een genie is. Nu Beethoven's Zesde (Warschau Zondag avond). Zevende (iïilv. Zondagnam.) en Achtste (Leipzig. MaandagaV.) In één week uitgezonden is het wellicht voor menigeen interessant, niet alleen om ze onderling te vergelijken, maar ook om eens na te gaan hoe uiterst eenvoudig, om niet te zeggen pri mitief, de melodische bouw en de harmoni sche ondergrond van de hoofdthema's en van vele voorname periodes dezer werken zijn. De 3 hoofddrieklanken op de 1ste, 4de en 5da trap van de toonsoort gebouwd, vormen na genoeg de ëenige harmonische basis; veelal zijn het alleen die van lste en 5de trap (to nica en dominant). Waarin schuilt dan dc geweldige kracht dezer themas, dezer wer ken in 't geheel? Als ik het wist, kon ik het ook. Ik weet het niet; niemand weet het, of kan het althans definieeren. Het geniale is niet voor analyse of formulcering geschikt. Ook van Beethoven's op. 57 (Sonate appas- sionate) is de thematische bouw zeer eenvou dig, in het Andante zelfs de uiterste grens van eenvoud bereikend. Het thema, dat hier tot enkele variaties dient, zou men als volgt kunnen voorstellen: sol. la. sol: do. do, si, do, dat dan nog eens herhaald wordt. Deze toonsopvolging ligt echter ten deele eenlgs- zins verscholen onder hoogere tonen, die een schijnbaar thema van nog simpeler bouw, doch aanmerkelijk minder melodische kracht veroorzaken (sol, la, sol. sol. sol. sol, sol). Bij het spelen dient men door verschillende nu anceeringen daarmee rekening te houden. In de beide Allegro's, die het Andante omlijsten toont Beethoven een voorliefde voor chro matische harmonie-opvolgingen: in beide komt het hoofdthema eerst in de hoofdtoon soort f min., dan wordt het in ges. maj. her haald. Opmerkelijk is, dgt die neiging tot chromatiek, overigens bijBeethoven vrij zeldzaam, ook in oen ander f, min. stuk, n.l. het. eerste hoofddeel van zijn strijkkwartet op. 95 waar te nemen is en dat een in de So nate op. 57 veelvuldig voorkomend motief van 3 tonen, waarvan 2 dezelfde en daar tusschen een, die 1/2 toon hooger of lager- ligt (dus b.v. c-des-c of e-b-c) ook al in de finale van zijn eerste klaviersonate op. 2 No. 1. ook al in f. min. geschreven, voorkomt. Het epitheton „appassionata" is niet door Beethoven zelf aan zijn op. 57 gegeven. Deze Sonate zal Zondag door F.lly Noy gespeeld en door Londen Reg. uitgezonden worden, ge volgd door het Rondo op 129. een gril uit Beethoven's laalsten tijd 'gccomp. in 1823. verschenen in 1828)Dit rondo heeft ook nog een bijtitel, n.l. „Die Wut iiber den verlornen Groschen. ausgetobt in elnem Caprice". Me> vond het in B's nalatenschno; en of men al dan niet met Von Biilow bij het hooren de papleren van Beethoven's schrijftafel in ge dachte liet rondvliegen, zal men het met Bekker eens zijn als hij zegt. dat daarin ..Beethoven's Erfindungsrelchtum sich eben- so wie seine an paradoxen Kin fa llen uner- schapfliche Unterhaltungsgabe in sprühen- dem Uebermut betiitigen". Een werk datvrij zelden op de con certprogramma's voorkomt is de 2de Sym phonic op. 61 van Schumann (Boekarest, Donderdag). Niet geheel ten onrechte. Ver geleken met de voorafgegane symphonieën in Bes en d min. (resp. als op. 38 en 120 ge publiceerd) staat de C dur-symphonle op. 61 ten achter wat frischheid en natuurlijkheid betreft. De componist heeft in dit werk hoo- ge intenties gehad; hij is door vereerders deswege tot erfgenaam van Beethoven ge proclameerd. Maar hij heeft diens Negende allerminst geëvenaard, laat staan overtrof fen. Intussehen bevat zijn op. 61 in de twee middengedeelten mooie momenten, vooral ln het Adagio, dat ook nog in de finale even terugkeert. Deze finale ls rijk aan grootsch ontworpen combinaties; de uitwerking een ter staat niet met het ontwerp op één lijn. De uitvoering van Bach's II moll Messe (Daventry. Woensdag) en Beethoven's Missa Solemnis (München, Donderdag) op twee op eenvolgende dagen biedt prachtige gelegen heid om het zoo verschillend karakter van belde reuzenwerken te vergelijken. Men heeft wel eens gezegd: bij Bach's H moll Messe ge voelt men zich onder de Gotische gewelven van een reusachtigen Gotischen Dom, bij Beethoven's Missa Solemnis ziet men niets boven zich dan het azuur van den hemel. De vergelijking moge niet volkomen zijn, er ls toch iets waars in. Liefhebbers van het clavecin mogen nog gewezen worden op de mogelijkheid om ae opperpricsteresse van dit oude instrument, Wanda Landowska, tweemaal kort na elkaar te hooren en wel Maandag uit Beromünster, Vrijdag uit Motala. MUZIEK. óe Ledenconcert van Toonkunst. De reeks der Ledenconcerten van dit sei zoen vond zijn afsluiting met een door de Haarlemsche Motet- en Madrigaalvereeni- ging onder leiding van Sem Dresden gegeven uitvoering Wat deze eminente toonkunste naar als koordirigent weet te bereiken heb ben we in vroeger jaren kunnen hooren, toen zijn oorspronkelijke Madrigaalvereeniging, een keurbende van Nederlandsche zangeres sen en zangers, nog bestond. Dat men aan de althans grootendeels uit dilettanten sa mengestelde Haarlemsche vereeniging niet dezelfde eischen kan stellen als aan een col lege van vakmenschen spreekt van zelf. Toch moeten we bewondering hebben voor het geen Dresden getoond heeft met de Haar lemsche krachten te kunnen doen. Tegen over onzuiverheid van intonatie in den a-capellazang op het beslissende oogenblik staat de dirigent vrijwel machteloos en hel is dan ook Dresden niet te wijten dat het koortje in het eerste nummer, „Ave verum" van Josquin des Prés, bijna anderhalve toon zakte; dat de moduleerende harmonieën in het werk van Diepen broek en de unisoni in „Laudi alia Vergina" van Verdi niet steeds zuiver klonken. Daartegenover stonden tal van oogenblikken, waarin het fijne coleriet op intensieve studie en stemcultuur wees en dit zijn wel zaken die des dirigenten zijn. Door de afwezigheid van enkele goede sopra nen was het koor eenigszins gehandicapt. Het begin van den avond klonk weifelend en niet gelukkig; met het tweede nummer, „Paree Domini" van Obrecht werden krach tiger tonen gehoord en bleef de zuiverheid beter bewaard. Zes- en meerstemmige zan gen volgden: "één motet en vijf madrigalen, van welke die van Tollius en Sweelinck bij zonder goed vertolkt werden; ook de geestige doch zeer moeilijke madrigalen van Orlando di Lasso werden verdienstelijk voorgedragen, hoewel de figuraties nog meer in de perfectie hadden kunnen worden uitgevoerd. Van de Volksliederen stond „Le sommeil de l'Enfant Jésus" zoowel qua bewerking als qua voor dracht bovenaan: de eenvoudige harmoni seering deed prettig aan na de eenigszins gezochte van A. C. Schuurmans bewerkingen. Aan het slot van „Koladky" onderscheidden zich de sonore bassen; van den Russischen tekst heb ik geen woord begrepen. Na de pauze waren werken van nieuwere componisten aan de orde. Met het lange „Stabat Mater speciosa" van Diepenbrock naderden we den eoncoursstijl, waar we latei- door „De drie Princessen" van Jan Nieland geheel en al in verplaatst werden; de brom stemmen ontbraken -hier ook niet. Het tus- schen beide nummers in gezongen vrouwen koor van Verdi heb ik al vermeld; hiervan klonk het slot zeer mooi. Het laatste num mer van het programma werd gevormd door een geestig koorliedje van Ravel. Vóór het begin der pauze werden aan den leider twee prachtige bloemenmanden aan geboden en las cle presidente der Haarlem sche M.- en M.-vereenigïng een adres voor, waarin ijuldc en dank aan den dirigent, dank aan hel. Afdcclingsbestuur van dc M.T.B.d.T. en de wensen om spoedig Haarlem's roem ook in het buitenland te kunnen verkondigen uitgesproken werden. Het op deze woorden volgende applaus vertolkte de instemming van het publick met het gesprokene. Der vereeniging zij nog veel succes bij haar streven toegewenscht! K. DE JONG. DE SJANGHAI-EXPRESS IN HET REMBRANDT-THEATER. Een gave, sterke film. Mariene Dietriech. Het drukke perron in Peking, de Sjanghal- express staat klaar vertrekt. Onderweg een oponthoud door rebellen, de leider wordt ge dood, d trein gaat verder. Komt met vier uur vertraging aan. En de reizigers nemen afscheid en verspreiden zich weer. Maar twee hunner Sjanghai-Lily en Donald Harvey blijven samen, voor goed. Zij hadden elkander jaren geleden ge kend. waren van elkaar gegaan. Hun liefde was echter gebleven. Niets waren zij veran derd. alleen heette Madeleine nu anders. „Is ereen man geweest?" vraagt Do nald. En Madeleine antwoordt: „Om Sjanghai- Lily van mij te maken, waren verscheiden mannen noodig Er zit. iets dlep-tragisch in die woorden, zooals er in de neele film zit, achter het cor recte, strakke gelaat van Ilarvey, achter de mysterieuse kalmte van Madeleine's reisge- noote. achter de hopelooze, rustelooze oogen van Sjanghai-Lily, die pas op het allerlaatste hun rust terug vinden, als de trein, en Sjan ghai-Lily en Harvey samen de plaats van bestemming bereikt hebben. Regisseur Joseph von Sternberg heeft van deze geschiedenis een bijzonder gave film ge maakt, gaaf in opzet, gaaf in fotografie, in dialoog «die werkelijk goed is), in ensccncc- ring en montage. Hij heeft de juiste sfeer ge troffen, al dadelijk bij het begin op het drukke perron, en op suggestieve wijze het rollen der wielen óver de rails uitgebuit. Er zit een climax in de film, men leeft intens en steeds sterker mee, wat al de grootste lof is, die men een film als deze kan toe zwaaien. Een krachtige' regie heeft von Sternberg gevoerd, die tot soberheid in het spel dwong. Maar tot een soberheid, die aangrijpend en fel is. Zooals hij deze' film maakte, zooals Mariene Dietrich, Clive Brook, Warner Hand, Ann May Wong en anderen speelden, zoo moést het, het kon niet anders. En men mag denken over de verhouding van den dokter met iemand als Sjanghai- Lily zoo men wil, men zal niet kunnen ont kennen. dat de kwalificatie „meesterwerk" hier zeker op zijn plaats is. Het voorprogramma bevat behalve actueel nieuws uit alle deelen der wereld en een uit muntende Fleischer screen song. Sam Barton op het tooneel. die we een woord van hulde brengen voor zijn waarlijk: geestig nummer. Mahasoctji. Van het ontbonden gezelschap van Dr. W. Frans, hebben zich een deel der spelers gecombineerd, teneinde de reeds afgesloten voorstellingen alsnog te spelen. Zij hebben zich reeds verzekerd van het opvoeringsrecht van „Christus Verworpen", J. Vuysters, waarna ook een Vlaamsch blijspel op het re pertoire zal worden genomen, zoomede „Luchtkasteelen" van Frans de Prez. De leiding is in handen van Pierre Balle- dux, terwijl verder deel uitmaken o.a Erna Bailadux Haffert, Annie van Duyn. Bob van Leersum, Willem v. d. Hoog en anderen. SPORT EN SPEL VOETBAL. INGEZONDEN MEDEDEELINGEX. a 00 Cts. per regel. OMZET-VERGROOTING Reclamechef uil enkele vrije uren benutten voor 't ontwerpen van docltreiien ie reclame-campagnes voor winkeliers. Br. nr. 22S7 Bur. van dit Blad. NED. B-EI.FTAL—SPARTA (Praag) 3—2. Het Nedeiiandsch B-elftal speelde Vrijdag avond op het V.U.C.-terrein in Den Haag een voetbalwedstrijd tegen Sparta (Praag). Met rust was de stand 11. Het einde kwam met een 32 overwinning voor de Hollan ders, In het B-elftal speelden o.a. de drie R.C.H.'ers Geutskens, Verkerk en Smit. STORMVOGELS—HAARLEM. Stormvogels speelt morgen een vrienschap- pelijke wedstrijd tegen Haarlem. Stormvogels komt aldus uit: De Waard. Haak, v. Gelder, Effern, Langbroek, v. a. Velde, v. d. Steen, Prins. Schcorl, Ketting, v. d. Steen. Haarlem stelt er het volgende elftal tegen over: Kammeijer, Van Polanen, Breeuwer, Bieshaar. Iseger, Vreeken, Buissink, De la Mar, Huijsmans. P. van Daalen, Kaan. Zondagmorgen wordt in het Rembrandt- theater het eerste deel van den Maha-Cyclus vertoond van I. A. Ochse. Wij vestigen de aandacht op deze film, die de schoonheden van Java's vulkanen en Bali toont. LUXOR THEATER. „Kameradschaft". Het Luxor theater komt wij hebben het reeds in een voorbespreking geconstateerd deze week weer met een schlager, de anti oorlogsfilm „Kameradschaft". De toeschouwers beleven een mijnbrand in het mijngebied aan de Fransch-Duitsche grens. In de Fransche mijn worden honder den Franschen meteen ontzettenden dood be dreigd. Dan trekken Duitsche reddingbriga des er op uit, om aan de vroegere vijanden uit den oorlog hulp te verleenen. Kamerad schaft! De oude haat is vergeten, betere ge voelens spreken. Mannen die tezamen in de brandende mijn geworsteld hebben om aan den dood zijn prooi te ontrukken, kunnen niet meer in den oorlog elkaar naar het leven staan. Kameradschaft! het is een eed voor de toekomst! Er komt in deze anti-oorlogsfilm heel wei nig oorlog op het doek. Maar genoeg om de toeschouwers het besef bij te brengen, dat een uur offensief in een modernen oorlog misschien nog meer ellende brengt, dan een dozijn mijnrampen. De mijnwerkers roepen uit: het mijngas en de oorlog zijn onze vijanden! Tegenover het verraderlijke mijngas staan zij machteloos, maar zij bezweren elkaar te zullen strijden voor de nooit-meer-oorlog-leus. En die deze film gezien hebben roepen met hen uit: Kameradschaft! De vredesvrienden hebben in de film een machtige steun gekregen! Ook als filmwerk kan „Kameradschaft" ge prezen worden. De vervaardigers zijn er uit stekend in geslaagd om dc verschrikkingen van een mijnramp uit te beelden de ellen de onder den grond van de mijnwerkers die om het behoud van het leven worstelen, en de ellende boven op den grond onder de vrouwen en kinderen, die in bange onzeker heid verkeeren over het lot van hun mannen en vaders. Voor de pauze werden eenige kluchten ge draaid, „Vliegenthousiasten" en „het Spook- hotel". Vooral deze laatste film brengt wat de titel belooft. Verder is er nog een aardige teekenfilm en het interessante Luxor-nieuws. Wij zijn overtuigd, dat deze week duizen den naar Luxor zullen trekken. CINEMA PALACE. Das blonde Glück vom Mode- haus. Pracht-prestatie van Max Adalbert als Professor Cal- vari, de helderziende. Zonder eenig voorbehoud kunnen we het programma van Cinema Palace deze week warm aanbevelen. De wekelijksche „geïl lustreerde couranten" met hun belangwek kende beelden, een wel bekende, niet nieuwe, maar niettemin zeer géwaardeerde Max Flei scher geluidsteekenfilm, op het tooneel de „Fanella's, the Man with the BruSh", een schilder, die voor de oogen van het publiek met zijn borstels een verrukkelijk landschap schildert, waarvan hij met eenige vernuftige borstelstreken een smederij maakt, welke op weer even handige' wijze in korten tijd wordt omgetooverd in een gevangeniscel. Het succes van den avond is echter de hoofdfilm „Das blonde Glück vom Mode- haus". Zie hier de inhoud: Gerda Heberlein (Marianne Winkelstern) en Ellie Wallis (Trude Berliner) zijn winkel juffrouw in een heerenmodezaak. Gerda's vader (Max Adalbert) is op kantoor bij Mr. Hans Agerty (Johannes Riemann). De zaken van Agerty gaan verschrikkelijk slecht, de cliënten laten op zich wachten, voor de be dienden ziet het er daardoor ook lang niet fraai uit. Gerda's vader. Anton Heberlein. put zich uit in het bedenken van een mogelijke oplossing en slaagt daarin wonderwel. Intus sehen heeft Gerda in de bus kennis gemaakt met Mr. Agerty, op een feest van haar sport club ontmoet ze hem weer, ze wil niet, dat hij weet. dat ze dochter is van Agerty's employé, Haar vriendin, die tusschen twee haakjes over heel wat meer durf en fantasie beschikt dan zij, stelt haar aan hem voor als Gerda von Frankenstein, een filmactrice uit Weenen. Agerty doorziet heel gauw het leugentje, maar hij doet of hij het geloofd, daardoor komt Gerda herhaaldelijk in moeilijkheden, waar uit. ze zich, zonder de hulp van haar zooveel handiger collega'tje Ellie, maar heel lastig weet te redden. Intussehen is de bijna verloopen praktijk van Agerty, zich op een onverklaarbare wijze aan het herstellen, hij krijgt het zoo druk, dat hij voortdurend zijn personeel heeft moe ten uitbreiden. HU komt er achter, dat hij zijn cliënten te danken heeft aan een ge heimzinnige persoonlUkheld, nl. prof. Calvari, een helderziende. De wijze waarop prof. Cal vari achter de levensbijzonderheden van zijn klanten komt, is werkelijk ingenieus gevon den. zijn bezoekers staan paf, zijn roem ver breidt zich. Tot- dc grappigste gedeelten van de film be hoort ongetwijfeld Adalbert in zijn functie van Professor Calvari. In zijn professor ar huis spelen zich scènes af, die dc bezoekers Het programma voor Zondag. H. F. C.Gouda. A.s. Zondag is de groote trek natuurlijk naar het fraaie terrein aan de Spanjaards laan, waar H.F.C., onze oudste eerste-klas- ser (want zoo mogen we nog altijd de Good old noemen) zal probeeren haar laatste kans om in de eerste klas te blijven, te benutten. Daartoe zou ze moeten winnen van Gouda, die natuurlijk eveneens alles ln het werk zal stellen om het op tweeden Paaschdag tegen D.H.C. verloren terrein te herwinnen. Het wordt reeds vrijwel als vaststaand aan genomen. dat H.F.C. het niet halen zal en dat zij haar zoo moeilijk heroverd eerste klasserschap aan D.H.C. zal moeten afstaan. En als men naar het tot dusver verkregen resultaten ziet, moet toegegeven worden dat er veel reden voor dit pessimisme bestaat. D.H.C. heeft immers reeds twee van de vier promotiewedstrijden op overtuigende wijze gewonnen: met cijfers die aan duidelijkheid niets te wenscher. overlaten. Een even sterke vóór- als achterhoede. Bij H.F.C. is dit helaas niet het geval. Haar verdediging daar is iedereen het over eens is prima. Menige club zou zulk een drietal wel willen bezitten. Maar haar voorhoede heeft ook weer in den wedstrijd tegen D.H.C. te Delft gefaald. Veel vertrouwen wekt dit dus niet. Maar nu men ondervonden heeft, hoe hard er in deze zware competitie gewerkt moet worden, zal men waarschijnlijk wel anders aanpakken. In ieder geval moet nu eindelijk eens die hatelijke nul uit de uitslagcijfers verdwijnen. De elftalcommissie is blijkbaar deze meening eveneens toegedaan; zij heeft de samenstelling van de voorhoede geheel gewijzigd, zooals men ln één onzer vorige nummers heeft kunnen lezen. De nieuws gierigheid is natuurlijk groot of deze op stelling nu zal voldoen. Op denzelfden weg kon echter niet meer voortgegaan worden. Op het oogenblik. dat dit geschreven wordt, is het nog niet bekend, of Van der Meulcn van de partij zal zijn. We wenschen H.F.C. met deze laatste kans veel succes toe. De wedstrijden om het landskampioen schap worden voortgezet met de ontmoetin gen Veendam—Ajax en P.S.V.—Feijenoord. Dit wordt waarschijnlijk weer de vierde nederlaag voor Veendam en de derde over winning voor Feijenoord. Zandvoort speelt haar tweeden wedstrijd in de promotiecompetitie derde klasse. Het geldt thans een uitwedstrijd tegen Water graafsmeer. die door de bezoekers wel ge wonnen zal kunnen worden. Er is ook weer een flink aantal wedstrij den voor den Ncd. Voetbalbeker vastgesteld. Bloemendaal speelt o.a. thuis tegen Roda; R.C.H. in Utrecht tegen U.V.V.: Kinheim in Amsterdam tegen de onbekende club S. A. V. M.; de Kennemers te Rotterdam tegen Feijenoord (waarbij de ontvangende club natuurlijk wel met haar tweede elftal zal verschijnen) en V.S.V. heeft een thuiswed strijd tegen Avanti. De voetbal wordt dus nog lang niet op geborgen. E. D. O. II—'T GOOI II Promotic-Degradatie A.s. Zondag speelt E. D. o. n haar tweeden wedstrijd tegen 't Gooi II. K. F. C- II heeft zoowel van E. D. O. als van 't Gooi verloren en is dus vrijwel kansloos. Een overwinning voor E. D. O. beteckent dus een flinke voor sprong. De opstelling is als volgt: Van Roon. S. v. d. Laan. N. N„ Steffens Jr.. Lasschuit. Jansen. C. dc Waard, v. Norde, v. d. Hurk. H. Koene Calandt. V. S. V—AVANTI. Voor deze bekerontmoeting komt V.S.V. als volgt uit: v. d. Wint. v. Zutfen. v. d. Griendt, P. Wey, Jac. Wcy, Heyermans, de Wolf, Michel, de Koning, de Wolf. Hillekamp. V. V. v.—R. C. H. Men schrijft ons: R.C.H. gaat Zondag in het strijdperk voor den K.N.V.B.-beker legen een oud-tegenstan der uit de eerste klasse. Het toeval wil dat destijds, toen de Racing nog derde klasser was en U.V.V. zijn groote jaren doormaakte in de eerste klasse, eveneens een bekerwed strijd gespeeld is ln Utrecht tusschen deze beide clubs, welke wedstrijd toen door U.V.V. werd gewonnen met 31. Thans zal de uit slag wel andersom zijn; althans we verwach ten dat de R.C.H.'ers hun kans om den be ker te winnen niet zullen laten vallen door een nederlaag. Het elftal komt als volgt uit: Kos, Pre vost. Krom. Hessels, Ruis. N. N., Hanse, Ruigrok, Verkerk, Smit, Paape. HAARL. VOETBALBOND. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Afd. I A: Haarlem 3Ripperda 10 uur. R.C.H. 5Kennemers 2 10 DamiatenSpaarnestad 10 Gem. terrein Middenweg. E.D.O. 3—R.C.H. 3 10 uur. Kinhelm 2—D.W.O 10 Afd. I B Haarlem 4Stormvogels 3 10 Promotie-competitie 2e klasse E.D.O. 4H.F.C. 4 10 uur terrein R.C.H. Promotic-competitie 3e klasse. Afd. I. Kenau—Ripperda 3 10 uur terrein Spaarnevogeis Afd. 2. Spaarnestad 2I.V.O. 2 10 uur terrein D.O.A. Gewone competitie.è Afd. 2 A: DrosteKennemers 3 10 uur Schoten 2aHaarlem 5 10 Kinheim 3Droste uitgesteld. Afd. 2 C Bloemendaal 4R.C.H. 6 10 uur Zandvoort 3D.O.A. 10 Afd. 3 F. DeCeO 3—Hillinen 4 10 Afd. 3 G Damiaten 2Zeemeeuwen 5 uitgesteld Afd. 3 H. V.S.V. 5—Spaarndam 4 12 uur Droste 2VI. Vogel e 2 uitgesteld. Afd. 31 D O A. 3—D.I.O. 4 uitgesteld. T. H. B.—Damiaten 3 10 uur Junioren-competitie. Afd. C. Zandvoort bSpaarnevogeis Kenau—Haarlem c 12 uur 10 Afd. D D.I.O.—EDO. b 3 Bloemendaal dI.V.O. 10 Wedstrijd programma voor Zaterdag 2 April. Zaterdag-competitie. Afd. A: Ulysses—Z.S.V. 4.30 uur Afd. B. V.E.W. 2Ke n nemerland 3 3 uur Ulysses 3Z.S.V. 2 2.30 Adspiranten-competitie. Afd. A. D.S.K.—R.C.H. a 3 uur Afd. D. Spaarndam bED O. d 3 uur. I.V.O. 2—SPAARNESTAD 2. De Promotiewedstrijd I.V.O. 2Spaarne stad 2 wordt niet gespeeld op het D.W.O.- terrein aan den Vergierdeweg, maar op het D.O.A.-terrein aan den Meerweg om 10 uurr DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Vrijdag werden nog de volgende wedstrij den gespeeld, die noodig waren om de elf tallen voor den eindstrijd aan te wijzen: Halve eindstrijd. 19 Ambaschtsschool 6Nijverheidsschool 3 (IJm.) 44. (Ambachtschool wint). Afd. D.: Halve eindstrijd (Verliezers). 70 O.L.S 27—O.L.S. 5 4—1 Halve eindstrijd (Winnaars). 68. HoutmanschoolU.L.O. A 7 30 69 O.L.S 33Ambachtschool 12 21 O.L.S. 38 kwam nu voor de vierde, achter eenvolgende maal in den eindstrijd. Een keurige prestatie. Hun eindstrijd gaat nu tegen de Houtmanschool. Tot onze spijt is er gisteren een fout in dc uitslagen geslopen.. De scheidsrechter van den wedstrijd afd. B. U.L.O. A I—H.B.S. II CVelsen) gaf als uitslag op 21, terwijl dit moet zijn 12. Het betrof juist een halven eindstrijd, zoodat als finalist opgegeven werd U.L.O. A. terwijl dit moest zijn HB.S. II (Velsen). De eindstrijden voor heden zijn als volgt: 10 uur Middenweg: Eindstrijd Verliezers: H-B.S. A 6—O.L.S. 27. 10 uur R.C.H.-terrein: Eindstrijd Afd. B: H.B.S. B I—H.B.S. 2 (Velsen). 10 uur R.C.H.-terrein: Eindstrijd Afd. C: H.B.S. A 3Ambachtsschool 6. 2 uur R.C.H.-terrein: Eindstrijd Afd. D: O.L.S. 38—Houtmanschool. 3 uur R.C.H.-terrein: Eindstrijd Afd. A: H.B.S. I (Velsen)—Gem. Lyceum I. HONKBAL' BEGIN VAN IIET SEIZOEN. Naar wij vernemen hervat ook dc H.H.C. haar oefeningen op Zondag 3 April. Voorloo pig wordt alleen des Zondagsmiddags ge oefend op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10