Bij Veis en's nieuwen Burgemeester. oVERVEEN HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 5 APRIL 1932 VELSEN. .Waf hij in Schoonhoven tot stand bracht. Een persgesprek in de Amersfoortsche „Witte" INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cu. p«r r„«l Wanneer U de moeite gedaan hebt naar den Bloemen- daalscheweg 259,te Overveen te komen,om de mooie dingen in de etalages van BOSKAMP te bewonderen, dan doet U verstandig ook bij BOSKAMP binnen te gaan, en daar, gezeten in den gemakkelijksten stoel, U een en ander te laten toonen van het vele schoons dat BOSKAMP voor handen heeft. U zult tot koopen niet gedwongen worden. BOSKAMP, Bloemendaalscheweg 259, Overveen. LETOPHET FABRIEKSMERK yelseiïs nieuwe burgemeestermr. F. L. J. E. Rambonnet. Schoonhoven, stadje aan de Lek op de grens van Zuid-Holland en Utrecht, het ligt er een beetje vergeten aan het eind van de stoom tramlijn en aan het veer. Ieder kent den naam, maar hoevelen weten precies waar het is en wie kent er de opmerkelijke pracht van Schoonhoven's oude gebouwen, de gothi- sche kerk en het middeleeuwsche raadhuis? Den luister hunner gave vormen dragen zij eerst weer gedurende enkele jaren. Kostbaar kunstwerk, kostbaar als het zilverwerk, dat in dit merkwaardige en innerlijk rijke stadje aan den voet van den zwaren dijk, vorm krijgt onder de handen van de eenvoudige stedelingen, kostbaar, maar verborgen in een schrijn, dreigde dit alles te verschrompelen b'1 gebrek aan zorg. Het is de verdienste ge weest van den burgemeester van Schoonho ven, Velsen's nieuwe burgemeester, dat hij de stad dit heeft terug gegeven. Zoo draagt Schoonhoven zelf den stempel van de werk zaamheid van een burgemeester, aan wien het den roem dankt op oven-ijk bezit. De burgemeester op zijn beurt, rekent het zich een taak op Schoonhoven's roem de aandacht te vestigen. Het was nauwelijks een uur, nadat op onze redactie het telefoonbericht van onzen Haag- schen correspondent was ontvangen, dat Schoonhoven's burgemeester, mr. F. L. J. E. Rambonnet benoemd was tot burgemeester van Velsen. of de snelle Ford sneed al door het waterrijke en in den voorjaarstijd van tinten zoo verscheiden landschap van Zuid- Holland, Alphen, Bodegraven, Gouda door, den Krimpenerwaard in. op den vierkanten toren van Schoonhoven aan, die het land be- heerscht. De burgemeester zou juist vertrekken v ..El- burg, waar hij een buitenplaats bezit, naar Schoonhoven en er was slechts een telefoontje noodig om met hem af te spreken, dat wij hem tegemoet zouden rijden en ontmoeten. Halfweg Elburg en Schoonhoven is Amers foort en zoo stoof dé Ford weer verder. Wil lige Langerak door, dat tegen Schoonhoven aangebouwd ligt maar in Utrecht den hoogen Lekdijk langs, dwars door een land schap, waarin de zware torens de donkere accenten zijn in de eenvormigheid van rijen wilgenboomen. Vreeswijk, Utrecht. Huis ter Heide. Wij troffen den burgemeester in de Amers foortsche „Witte". Een kleine levendige man Ife Velsen's bur gemeester, grijzend, *7 jaar oud. De staal grijze oogen zijn doordringend, maar toch vol vriendelijkheid. Velsen! Ik ken het vluchtig. Hoe zou het ook anders kunnen bij een zoo uitgestrekte gemeente, als men er niet gewoond heeft. Ik stel mij van het burgemeesterschap daar zeer, zeer veel voor. Ik ben met de benoe ming buitengewoon Ingenomen. Gelijkenis met Schoonhoven? Dat heeft Velsen niet, of het zou moeten zijn. dat beide gemeenten voor een voornaam deel industrie- gemeenten zijn. Voor het overige wacht den nieuwen burgemeester in vele opzichten een, nieuwe taak. Ik zie die als een zeer ver antwoordelijke. Mijn inzichten in modem gemeen- tebeheer? In Schoonhoven was de burgemeester in het college van B. en W. be last met de afdeelinger financiën en veeTbe- drijf. Het was mijn stieven om bij een voort durende werkzaamheid om de gemeente voor uit te brengen, toch de belastingen laag te houden; haar aantrekkelijk te maken als woongemeente vooral. Ook in Velsen zie ik ln dit opzicht een groote taak. Zoo dient- het moderne gemeentebeheer in de eerste plaats opgevat- te worden. Zoo zijn er ook voorbeelden van te vinden jrn Schoonhoven. Het gemeenteveer over de Lek werd op initiatief van burgemeester Rambonnet verbeterd door het in dienst ne- imen van een motorpont volgens geheel nieuw systeem. Er kwamen nieuwe opritten en alles bij elkaar was het een werk. dat de gemeente een ton kostte, maar het Lekstadje kan er door worden opgenomen in de groote verbin ding. die geprojecteerd is als parallelweg naast de Moerdijkroute. Een provinciale weg Am sterdam, Gouda, Schoonhoven. Gorkum. Bre da. Daarmee openen zich voor Schoonhoven nieuwe perspectieven. Daarmee komt Schoon hoven vooruit. Onmiddellijk na zijn intrede in Schoon hoven nam de burgemeester het initiatie' voor de restauratie van de kerk en van hei stadhuis. In 1925 moest de Nederduitsch Hervorm de Groote kerk gesloten worden wegens bouw valligheld. Acht honderd a negen honderd mens oh cn plachten de godsdienstoefening bij te wonen, men kwam kerkruimte te kort. Mr. Rambonnet. juist burgemeester geworden, pakte de wak aan, vestigde de aandacht van „Monumentenzorg" er op. Nu Is het midden schip gerestaureerd, het werd 27 Februari Ingewijd. Om den zwaren toren van de Groote Kerk staan nog de steigers. Tot nu toe werd er f 320.000 aan ten koste gelegd, maar na tuurlijk betaalde de gemeente dit niet al leen. Rijk en provincie dragen aan de in standhouding van het monument het hunne b" Het prachtige stadhuis is thans geheel ge restaureerd, met een gevel van wit-grijzen natuursteen. Het gebouw is van 1450. Er werd negentig duizend gulden aan ten koste ge legd. Er zijn in Schoonhoven straten vernieuwd en gerioleerd, er is bouwterrein gereed ge maakt in werkverschafifng. Bestemd voor pleisterplaats aan een groote verbindingsweg heeft de stad gewonnen aan innerlijke waarde zoowel als aan uiterlijk schoon. Dit alles kwam tot stand in zes en een half jaar burgemeesterschap van mr. Ram bonnet. 1 Augustus 1925 werd mr. Rambon net te Schoonhoven benoemd. De burgemeester is een zoon van de Veluwe. Hij werd geboren in Doornspijk bij Elburg, waar zijn vader burgemeester was. Hij was gymnasiast in Zwolle, later korten tijd ad vocaat aldaar, na studie te Leiden. Na vijf mobilisatiejaren de heer Rambonnet is re serve-kapitein bij het 1ste regiment veld artillerie was hij van 1919 tot 1925 burgemeester van Rockanje op Voorne bij Brielle. U komt zeker spoedig te Velsen wonen? Het zal wel Mei worden. Ik ben benoemd met ingang van 16 April, maar ik heb nog te veel zaken af te doen in mijn oude ge meente. Ik ben er waarnemend kantonrech ter sinds 1928, er is nog een en ander af te wikkelen. De burgemeester is ook voorzitter van het Plaatselijk Crisiscomité, voorzitter van de plaatselijke Landstormcommissie, lid van de gewestelijke Landstormcommissie te Gouda, voorzitter van de Provinciale com missie voor het in te stellen vakonderwijs aan gemeente-veldwachters. Eenige malen was de burgemeester candi- daat voor de Provinciale Staten van Zuid- Holland. Mijn verdere politieke werkzaamheid? Ik behoor tot de Christelijk-Historische Unie. zooals u weet, maar een buitengewoon „poli tieke" figuur ben ik niet. Wat de Raad be treft, in Schoonhoven is die meer rechts ge tint dan in Velsen. De verhouding is hier 7 rechts tegen 4 links. Ook te Elburg heeft mr. Rambonnet nog bestuursfuncties. Hij is er curator van het Instituut Van Kinsbtrgen, een aloude onder wijsinstelling, waar bekende lieden, zooals Cort van der Linden, hun opleiding genoten In 1919 publiceerde mr. Rambonnet bij de Erven J. J. Tijl te Zwolle een brochure over legerreorganisatle. En wat het particuliere leven van mr. Rambonnet betreft, zijn belangstelling gaat uit naar het automobilisme. Ik ga mijn wagen weer opzoeken, zei de burgemeester. Een warme handdruk. Met zijn beide zoon tjes vertrok mr. Rambonnet naar Schoonho ven. Een vriendelijk en energiek man, Velsen's nieuwbenoemde burgervader. Pk. HEEMSTEDE JAARVERGADERING IJSVEREENIGING „DE VOLHARDING". Bovengenoemde Vereeniging hield Zater dagavond haar jaarvergadering in Café- Restaurant „de Beuk". De voorzitter be treurde de slechte opkomst, maar vemacht meer belangstelling voor de feestelijke bij eenkomst. Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat hot ledental is teruggeloopen van 229 tot 188; aan contributie is ontvangen f 308.74 en uitgegeven f 196.67. Besloten werd 50 pCt. van het batig saldo te storten in het reservefonds voor eeri vaste ijsbaan. Als bestuursleden werden herkozen de heeren N. J. v. d. Linden, G. J. Arnold en D. Kat. Bij de rondvraag werden inlichtingen ge vraagd over de vaste ijsbaan. De voorzitter zegde toe. zoo spoedig mogelijk rapport uit te brengen over de gevoerde onderhandelin gen, waartoe hij thans nog niet in staat was. Hierna werd de ledenvergadering gesloten, en werd een feestelijke bijeenkomst gehou den. waarbij de Jazz-band „The Five Boys" en de humorist F. W. v. d. Broek de aan wezigen cenigc uren prett-lg bezig wisten te houden. SPAARVEREENIGING „ST. ANTONIUS". Bovengenoemde instelling van den Ned. RH. Volksbond hield Maandagavond een druk bezochte ledenvergadering, i De heer R. Deelissen gaf een uitvoerig verslag van de algemeenc vergadering van I de Diocesane Inkoop Centrale Haarlem waar- bij deze afdeeling ook bij is aangesloten. De bespreking van de keuze der mijn waaruit dit jaar de brandstoffen betrokken zullen worden, lokte nog al discussies uit. De heer N. J. v. d. Linden brak een lans voor onze eigen industrie, mét als gevolg, dat het overgroote cleel der leden er voor was om de kolen ook dit jaar weer van de mijn „W31- helmina" tc betrekken. De voorzitter dankt dc vergadering voor dit besluit, waaruit naar hij constateerde, blijkt, dat de leden, allen uit den arbeiden den stand, den geest des tijds begrijpen, i Verleden jaar werd 220 ton geleverd. LEZING DR. A. DE VLETTER. Donderdag, 7 April as. hoopt Dr. A. de Vletter, Rector van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal in de Kapel Nieuw-Vredenhof aan de Joh. van Oldenbarneveltlaan een le zing te houden over „Problemen en moeilijk heden in de opvoeding van de rijpere jeugd". GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij; P. Buis, Binnenweg 69, een rozenkrans; mej. M. Jansen, Raadhuisstraat 54, een cein tuur; mej. Boohn, Heerenweg 145, een zilve ren sierspeld; C. v. Houten, Berkenlaan 1, een rijwielbelastingmerk; B. Vaandering, Bil- litonstraat 28, een hondenriem; H. A. v. d. Aar, Kadijk 8, een autovelg met band; C. Prins, Binnenweg 14, een zilveren rozenkrans Sondorp, Zandvoortschelaan 98, een dop van een radiateur; Bureau van Politie, Raadhuis straat, een rozenkrans, rijwielbelastingmerk, een rijwieltasch en een paar grijzen wollen handschoenen. BLOEMENDAAL JAARVERGADERING „BLOEMENDAAL'S BLOEI". Zaterdagavond hield „Bloemendaal's Bloei" haar jaarvergadering in het jeugdhuis aan de Donkere Laan. De voorzitter Mr. F. J. D. Theyse wees er op, dat, daar gedurende de eerste 25 jaar van het bestaan der Vereeniging een ge deelte van haar arbeid bestond in het tegen gaan van destructieve factoren, zij in de periode, die nu komt constructieven arbeid kan leveren en haar aandacht uitsluitend kan wijden aan den bloei der gemeente. Annexatie acht spr. uit den booze, samen werking is beter en die moeten wij ook eer lijk betrachten. Op voorstal van den voorzitter werd aan den heer C. W. de Visser, bestuurslid en eere lid, een gelukstelegram gestuurd bij diens 25- jarig huwelijksfeest. In het jaarverslag van den secretaris, den heer Bruyn, werden de voornaamste gebeur tenissen uit het jubileumjaar herdacht, waarbij de viering van het groote feest na tuurlijk niet vergeten werd. De vereeniging is van, 173 op 239 leden ge komen. De rekening en verantwoording van den penningmeester den heer Boskamp, werden in orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden bij ac clamatie herkozen de heeren Mr. F. J. D. Theyse, H. L. van Beusekom en Mr. T. A. M. Westerwoudt. In de vacature ontstaan door het bedan ken van den heer W. J. M. Westerwoudt werd voorzien door de benoeming van Mr. A. J. En schedé te Aerdenhout. De begrooting werd goedgekeurd. Bij de rondvraag informeerde de heer De Vries naar het bestaan van ,31oemendaal Vooruit" Het bestuur had aan de jaarvergadering een specialer filmavond verbonden. Begonnen werd met een Bloemendaal's jour naal, foto's van de feesten en met de film van Dick Laan van de opvoering van Don Quichote, de kermis en de volksfeesten. De heer Mol vertoonde nu eenige zijner mooie films en schetste met enkele woorden het groote belang van de cultureele films, die het mogelijk maken kennis te nemen van de wonderen uit de natuur. Mooi was cok de film van het ontluiken der bloemen. Mevrouw Dyserink sprak nog een opwek kend woord ten bate van het Crisiscomité. Mr. Theyse sprak tot slot een woord van dank. SANTPOORT EERSTE STEENLEGGING. Gisteravond werd onder groote belangstel ling de eerste steen gelegd van de nieuwe R.K. kerk aan de Frans Netscherlaan. Onder de vele aanwezigen merkten wc om. op De ken Lucassen. Pastoor Goossen, pastoor v. d. Meer, pastoor Williger.borg uit Bloemendaal, pastoor Dessing ui:- Haarlem-Noord, pastoor Schoenmaker uit Velser.-Noord. pater Arts, pater Strijbosch en den heer J. P. Nijssen, wethouder van Velsen. Nadat een oorkonde voorgelezen en onder teekend was, werd zij in een looden koker in een gedenksteen gemetseld. Op dezen ge denksteen stond te lezen: Clcro ac Populo. Laetantibus. Laetus me posuit J. M. Lucas sen, Decanus A. D. 1932. 4 April. De kerkelijke plechtigheden werden ver richt door den Deken, geassisteerd door pas- •oor v. d. Meer (diaken), pastoor Dessing (sub-diaken) en pater Arts (ceremonaris) Tenslotte hield Deken Lucassen een predi katie, waarin hij o.m. allen, die het hadden mogelijk gemaakt, dat deze kerk hier ge bouwd werd, van harte feliciteerde met het heugelijk feit van de eerste steenlegging, in het bijzonder bouwpastoor Goossens, die wel voor de totstandkoming had gedaan. Pa ast oor Goossens dankte voor de vrien delijke woorden tot hem gericht en gaf daar na de aanwezigen de gelegenheid een steen te metselen. Zij tenslotte nog vermeld, dat ter eere van de eerste steenlegging 's morgens in de R.-K. kerk te Driehuis het H. Misoffer was opge dragen door Deken Lucassen van Beverwijk met assistentie van den bouwpastoor Goos sens. en pater Arts, van het Missiehuis. OVERVEEN SERENADE. De muziekvereeniging „Euphonia" bracht Maandagavond een serenade ten huize van den heerJ. P. van Buggenum, die gisteren zijn £?uden jubileum vierde bij de firma P. Rij- nierse en Zoon te Overveen. Onder het spelen van een vroolijken marsch trok „Euphonia" naar het Binnen pad. waar onder groote belangstelling van het publiek enkele feestmarschen ten gehoore werden gebracht. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.20—0.85 Griet per 50 K-G. f 63—26 Tongen per K.G. f 2.60—1.50 Zetschol per 50 K.G. f 31—23 Kleine schol per 50 K.G. f 28—6.50 Bot per 50 K.G. f 8 Schar per 50 K.G. f 7.50—1 Tongschar per 50 K G. f 31—21.50 Rog per 20 stuks f 2211 Vleet per stuk f 2.101.31 Pieterman en poon per 50 K.G. f 12.50—2 Groote scheClvisch per 50 K.G. f 30 Middelschelvisch per 50 K.G. f 2818.50 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. 16-50—6.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 35—16 Gullen per 50 K.G. f 12—4.70 Leng per stuk f 1400.40 Heilbot per K-G. f 1.60—1.20 Wijting per 50 K.G. f 4.20—0.83 Koolvisch per stuk f 1.250.12 Makreel per 50 K.G. f 51.05 BESOMMINGEN De Ita bracht een steur mee van 56 KG- welke f 70 opbracht. Manden 690 Christine f 2200 150 Johanna Elisabeth f 1800 110 Ita f 1500 70 Magpie f 1800 100 Frisia f 1200 190 Asimuth f 1800 150 Donald f 1400 230 Eveline f 1600 800 Cornells 70 Jenny Elsa f 1700 65 Zeemeeuw f 1900 50 Dolfijn f 1600 Kotter: E 157 f 990. Logger: KW 16 f 620- ZANDVOORT VERLIES OP „D'ORANGE" EN DRIEHUIZEN. WINST VAN „E PLURIBUS UNUM" GESLONKEN. Blijkens het jaarverslag over 1931 der Buf fet Maatschppij „E. Pluribus Unum" is het saldo verlies der exploitatierekening „Hotel d'Orange" te Zandvoort 8215. Het Badhotel te Wijk aan Zee behaalde een winst van 4019 en de dependance Wijk aan Zee een winst van 1544. Het Hotel Café Restaurant Driehuizen te Zandvoort leed een verlies van 1169; de badinrichting „Neptunus" behaalde een winst van 1793. Het saldo winst der „Mulu- ru" te Zandvoort beloopt 2307. Het saldo winst der Buffet Maatschappij E. Pluribus Unum bedroeg over het afgeloo- pen Jaar 13.421 (v.J. 17.276). hetgeen wordt voorgesteld aan tc wenden voor af schrijvingen. Het saldo der exploitatiereke ning bedraagt 13.510 (v.j. 17.276). Op de balans staan de bouwterreinen te Zandvoort voor 50.000, badinrichting Zand voort 13.250. Onder de passiva: hypotheek Hotel Drie huizen 65.000. LETTEREN EN KUNST TABLEAU DE LA TKOUPE-TOL'RNIAIRE VAN PRAAG. Het Nederlandsche Tooneel Gezelschap, dat onrer leiding van Oscar Tourniaire en'Elias van Praag voorloopig gedurende de maand Mei het theater „Carré" te Amsterdam zal bespelen, heeft voor de kernbezetting van Sardou's „Flora Tosca", thans de beschikking gekregen over de dames Magda Janssens, Julia Cuypcrs, Julia de Gruyter, Miep Go- bau-v.d. Berg en de heeren Oscar Tourniaire, Elias van Praag. John Gobau, Jules Ver- straete. Willem Hunsche, Richard Flink, Rien van Noppen, e.a. HET TOONEEE De Cabaret-avond van Nieuw Leven. De groote zaal van ons Gemeentelijk Con certgebouw was Zaterdagavond bij den jaar- lijkschen cabaret-avond van de Geheel Ont houders Tooneelvereeniging Nieuw Leven weer stampvol. Nieuw Leven heeft zoo veel leden, dat het de cabaret-avonden wel in dc concertzaal moet geven, al leent deze zich er feitelijk minder goed voor. De nummers van Tummers en Suzie Klein die liedjes aan den vleugel ten beste gaven zullen bijvoorbeeld meer tot hun recht komen ln een klein cabaret-zaaltje dan in de groote ruimte van ons Concertgebouw. Nu ging er althans op de plaats, waar ik was gezeten heel veel van den tekst verloren en moes ten wij nu en dan maar gissen wat er ge sproken en gezongen werd. Suzie Klein her innerde ik mij van vorige cabaret-avonden. Haar repertoire schijnt niet heel uitgebreid te zijn zij zong tenminste precies dezelfde liedjes als den vorigen keer maar haar optreden is beschaafd, los en natuurlijk en haar voor deze groote ruimte wat kleine stem leent zich uitstekend voor het caba ret-genre. Den heer Tummers hoorde ik voor het eerst. Hij mist de flair van cabaret-zan gers als Willy Derby, Lou Bandy en Kees Pruis om van een Louis Davids nog maar te zwijgen en heeft ook niet zoo den slag om de zaal mee te krijgen. Maar hij mocht zich tocli in een flink succes verheugen. De nummers van het ook te Haarlem al meer opgetreden Wladimir Pique Trio. en het danspaar waren meer voor de groote zaal berekend. Helene Gorwatt lijkt mij een zan geres, die van de operaplanken naar het ca baret verhuisd is. Haar stem is krachtig ge noeg om een nog twee maal grootere ruimte te vullen, maar die aria's met opera-allures deden vooral, omdat wij den tekst niet kenden en dus absoluut niet wisten, wat zij zong toch wel heel zonderling aan in deze omgeving. Wladimir Pique is een uitstekend balalaika speler en hij werd zeer goed bege leid door Henck Valckenier, die ook nog een wel wat erg goedkoope pianosolo ten beste gaf. Het danspaar Tjemkanoff gaf meer acroba tiek dan dans, maar had niettemin toch een daverend succes, vooral na het apachen-num mer, dat al heel weinig van een apachen- dans had. De leden van Nieuw Leven bleken de verschil lende cabaret-nummrs op hoogen prijs te stellen en er is dan ook flink en veel geap plaudisseerd. Toch blijf ik er bij, dat het vroe ger cabaret van Nieuw Leven, hetwelk door de leden zelf gegeven werd en waarin dc „Five Follies" zich zoo onderscheidden voor deze beroepsartisten als geheel niet onderdeed. JT B. SCHUIL. Ver. Rotferdamsch Hofstad Tooneel Hef Huis der Vreezen. Op de theaterbiljetten, die de voorstelling van Het Huis der Vreezien aankondigden, stonden Fie Careisen. Louis Gimberg. Louis van Gasteren en Hans van Ees vermeid, maar de naam van Adri van Hees ontbrak. Dat was een omissie, want deze jonge acteur had op dit biljet feitelijk het eerst vermeld dienen te worden. De avond van gisteren was de avond van Adri van Hees. Dat Fie Careisen een Lady Lebanon met Lady Macbeth-allures vermag te spelen, verwon derde ons allerminst, dat Louis van Gasteren een detective van de Scotland Yard; met aplomb weet weer te geven, wisten wij van te voren, dat Louis Gimberg van inspecteur Totty een soort parodie op den politiechef - iets kostelijks maakte, ook dat vonden wij heel gewoon, maar dat een jong acteur ons verrast met een zeer bijzondere en sterk persoonlijke creatie van Lord Lebanon, een adelijk heerschap, dat een neef van den jeugdigen graaf de Grancé uit Van Riems- dijk's Pro Domo kon zijn, dat was de ver heugenis van de voorstelling van Het. Huis der Vreezen. Want in dit spel van Adri van Hees ontdekten wij gisteren evenals in dertijd in dat van Georgette Hagedoorn en Ank van der Moer tal van schoone be loften. In enkele kleine rollen had Adri van Hees reeds getoond, dat hij wat wij noemen „van het goede timmerhout was"; gisteren bewees hij meer, liet hij ons zien, dat hij alle aanleg heeft voor jeune premier met een dramatisch talent. Jeunes premiers zijn witte raven op ons tooneel en wanneer hij wordt, wat hij ons gisteren in de rol van den jongen Lord Lebanon beloofde en dat mogen wij hopen, omdat hij ook een hoogst serieus en intelligent acteur is dan lijkt het mij zeker, dat Adi van Hees en mooie toekomst tegemoet gaat. De jonge Lord Lebanon bracht in alle op zichten de verrassing gisteravond ook in het spel van Edgar Wallace. Wallace heeft in dit, zijn laatste stuk, nog eens laten zien, waar voornamelijk zijn kracht lag. In zijn soort, als thriller, voldoet het aan alle eischen, die je er aan stellen moogt. Er zit de ncodige spanning in, je griezelt lekker, je verdenkt tot tegen het slot precies de verkeerde per soon en als je bij de ontknooping hoort, wie de misdaad gepleegd heeft en je recon strueert het stuk, dan zeg je tot je zelf: Het zit toch knap in elkaar. Die Wallace kende zijn vak als weinig anderen." Maar in den hoofdinspecteur Tanner van de Scotland- Yard hebt je minder vertrouwen, want wan neer je aLs politiechef een zoo grooten ezel als inspecteur Tolly meeneemt, wanneer 't er om te doen is een mysterieuze moordzaak op te lossen, dan moet je toch zelf een beetje van lotje getikt zijn. Wat niet belette, dat wij Tanner dankbaar waren voor die ingeving want wij hadden er het amusantste deel van den avond het spel van Louis Gimberg aan te danken. En tenslotte heeft Tanner het hierom alleen gedaan, om Wallace on het publiek eon pleziertje te gunnen. Na afloop der voorstelling zagen wij onze twee schouwburgdirecteuren elkander de hand drukken. Het Huis der Vreezen was plots Het Huis der Vreugden geworden en in de hall speelde zich af the Sketch „Vader trots". Hoofdrollen Van Hees en Kaart. Onze twee schouwbrugdirecteuren vonden elkaar ook op hot terrein van de vaders en zij glommen van trots. J. B. SCHUXL. LUCHTVAARTBERICHTEN Raaf: 4 April te Jodpoer. van Calcutta. Thuisreis. Reiger: 4 April te Bagdad van Cairo. Uit reis. Graf Z e p p e lin 5 April 6.32 uur van ,'aedrichtshafen naar Zuid-Amerika.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10