BUITENLAND. De Engelsche Fransche besprekingen te Londen. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 5 APRIL 1932 TWEEDE BLAD Officieel communiqué acht oplossing der Donaukwesties mogelijk. Geen beslissingen genomen. Ook andere vraagstukken van actueel belang besproken. Viermogend- hedenconferentie een inleiding voor de onderhandelingen in Lausanne. Stimson's onverwacht vertrek naar Europa. De premier van Joego-Slavië afgetreden, Marin- kowitsj opvolger. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Maandagmorgen zijn in de ambtswoning van den Britschen eerste Minister in Dow- ningstreet de officieele Engelsch-Fransche besprekingen over den economischen toe stand van Europa begonnen. Aan de bespre kingen wordt deelgenomen door den Fran- schen Ministerpresident Tardieu. den mi nister van Financiën Flandin en eenige fi- nancieele deskundigen, terwijl van Engelsche zijde aanwezig zijn MacDonald, die tevens als voorzitter fungeert, de Britsche minister van Buiteniandsche Zaken Sir John Simon, de kanselier van de Schatkist Neville Cham berlain, de minister van Handel Runciman, de onderstaatssecretaris van het Foreign Of fice Vansittard, de economische adviseur van de Engelsche regeering Sir Frederic Leith Ross en eenige deskundigen van het departe ment van Financiën. Aan het einde der besprekingen, welke bijna den geheelen dag werden gevoerd, werd het volgende communiqué uitgegeven: .Fransche en Engelsche ministers hebben elkander heden van 10 tot een uur en van half drie tot vijf uur ontmoet. De bespre kingen hadden in hoofdzaak betrekking op de economische en financieele moeilijkheden waarvoor de Donaustaten geplaatst zijn. De ministers der beide landen waren van mee ning. dat de problemen welke zij onderzoch ten slechts bij algemeene overeenkomst var. internationalen aard kunnen worden opge lost en dat te dien einde een hechte en har telijke samenwerking essentieel is voor de viermogendhedenconferentie, welke Woens dag bijeenkomt. De Britsche en Fransche re geeringen deelen de hoop dat het mogelijk zal zijn spoedig samen te werken aan maat regelen welke, met eerbiediging van de wet tige belangen van derde partijen, het moge lijk zullen maken economische toenadering tusschen de Donaustaten tot stand te bren gen. Naar Reuter mededeelt is tijdens de ge voerde besprekingen geen enkele beslissing genomen en dat Frankrijk en England vol komen vrij zijn hun uiteengezette standpun ten te wijzigen. I-Iet staat wel vast, dat de ministers geen enkelen staat om politieke re denen van de samenwerking tusschen de Do naustaten wenschen uit te sluiten en dat zij uitsluitend de economische betrekkingen tusschen de staten hebben besproken. Be halve de Donaukwestie is bijna elke andere kwestie van actueel belang ter sprake geko men, w.o. de herstelconferentie van Lausan ne, de ontwapeningsconferentie en de Brit sche rijksconferentie te Ottawa. De vlugge en bevredigende voortgang, die werd bereikt, is hoofdzakelijk toe te schrijven aan de al gemeene opvatting, dat spoedig maatrege len moeten worden genomen. Na de officieele besprekingen werd het voorstel aan de hand gedaan in de toekomst het informeele vriendschappelijke contact, zooals dit vandaag heeft plaats gehad, voort te zetten met andere staten en men gelooft, dat deze methode van contact houden een van de belangrijkste resultaten van de con ferentie van vandaag zal kunnen zijn. Reuter verneemt voorts van bevoegde zijde dat op de viermogendhedenconferentie hoofd zakelijk de Donaukwestie zal worden behan deld, waarbij echter dan ook het verband tusschen deze kwestie en de problemen der oorlogsschulden en herstelbetalingen ter sprake zal worden gebracht. De Londensche conferentie zal dus tevens dienen ter voorbe reiding van de conferentie van Lausanne over de herstelbetalingen en de ontwape ningsconferentie te Genève. De Fransche ministers Tardieu en Flandin verlieten Downingstreet even voor halfzes en keerden naar hun hotel terug. In afwijking van het aangekondigde voornemen, heeft de Britsche minister van luchtvaart, lord Lon donderry, een diner aangeboden, waarop de eenige gasten Tardieu en MacDonald zullen zijn, die aldus gelegenheid zullen hebben tot een informeel onderhoud en persoonlijk contact, wat reeds verscheiden malen door MacDonald werd gewenscht. Tardieu, die nog een bezoek heeft gebracht aan den oud-minister van Buiteniandsche Zaken, lord Reading, is gisteravond met de nachtboot naar Parijs vertrokken Joegoslavië. Generaal Zivkowitsj af getreden. De minister-president, generaal Zivkowitsj, is Maandagmorgen afgetreden. Dit aftreden heeft, ofschoon het reeds sedert December verwacht werd, in politieke kringen in zoo verre verrassing gewekt, dat het schier on middellijk gevolgd is op de ernstige betoo gingen aan de universiteit van Belgrado. Hij motiveert zijn aftreden hiermede dat zijn taak vervuld is. Marinkowitsj opvolger. Ir. plaats van generaal Zivkowitsj, die waarschijnlijk weder tot commandant van de garde zal worden benoemd, is de minister van buiteniandsche zaken Marinkowitsj tot premier aangewezen. Deze werd om 6 uur gisteravond door ko ning Alexander beëedigd. De nieuwe premier zai de portefeuille van Buiteniandsche Zaken behouder.. De samenstelling van het ministe rie blijft overigens ongewijzigd. De nieuwe regeering zal zich Woensdagmor gen voorstellen aan het parlement. Ierland. Kans op nieuwe verkiezingen? Hoewel de Valera reeds eenige malen heeft verklaard dat in zijn kabinet absolute een stemmigheid heerscht betreffende het be kende standpunt van afschaffing van eed en grondbelasting, verluidt toch dat het kabinet het in het geheel niet eens is over den vorm waarin de Iersche eischen aan de Britsche regeering overhandigd zullen worden, (aldus Reuter) Men krijgt hoe langer hoe meer het gevoel dat wanneer werkelijk Ierland den eed zou weigeren af te leggen, een nieuwe algemeene verkiezing zal plaats hebben, nog vóór het eii;de van het jaar in verband met de gewij zigde omstandigheden. Cosgraves partij zal vandaag bijeen komen om de pulannen te be spreken bij mogelijke nieuwe verkiezingen. Het kabinet van den Vrijstaat zal heden bijeen komen om den uiteindelijken vorm vast te stellen, waarin de Iersche eischen aan de Britsche regeering overhandigd zullen worden. Amerika. Stimson's vertrek baart opzien. Eenige hooge functionarissen van het de partement van buiteniandsche zaken hebben verklaard dat zij hooge waarde hechten aan de besprekingen tusschen Tardieu en Mac Donald en aan de a.s. viermogendheden con- ferehtie. In dat verband wordt er de nadruk op ge legd dat het besluit van Stimson om naar Europa te gaan, geheel onverwacht kwam. Zelfs zijn kabinetscollega's spraken er hun verwondering over uit aangezien een gang naar de ontwapeningsconferentie alleen, een zoo plotselinge en snelle reis niet rechtvaar digt. In diplomatieke kringen verluidt, dat het geen verwondering behoeft te baren indien een conferentie van ministerpresidenten zal worden gelegd, b.v. te Parijs waar Stimson op de terugreis van Genève eenigen tijd zal blij ver.. Stimson zelf heeft trouwens al gezegd dat hij met zijn Europeesche collega's parti culiere besprekingen wenschte te voeren. De Philippijnen binnen acht jaar zelfstandig. Het Huis van Afgevaardigden heeft een wetsvoorstel aangenomen, dat aan de Philip pijnen binnen acht jaar onfhankelijklieid verzekert. Het wetsontwerp bepaalt, dat ge durende die periode de organisatie van de nieuwe regeering zal worden vastgesteld en de grondwet door den president der Ver. Staten moet worden goedgekeurd. De minister van Buiteniandsche Zaken, Stimson. heeft volgens Reuter, een brief ge publiceerd, waarin hij de vrees uitspreekt, dat indien de Ver. Staten niet meer de lei ding op de Philippijnen hebben er economi sche chaos en politieke en sociale anarchie zullen ontstaan, hetgeen zal leiden tot bui teniandsche overheersching. waarschijnlijk van China of Japan. Het vrijmaken der Phi lippijnen zou een onherstelbaren slag toe brengen aan den invloed van Amerika in het Verre Oosten en hij eindigt met de woorden ..Wij zijn reeds een groote mogendheid aan de Stille Zuidzee en moeten onze toenemen de belangen beschermen. Hoover drinrrt nogmaals op zuinigheid aan. In een boodschap aan het congres bepleit president Hoover nogmaals de wenschelijk- om een commissie te benoemen, welke de mogelijkheid van ingrijpende bezuiniging in de onderscheidene takken van bestuur zal overwegen, zulks wegens de noodzakelijkheid om de begrooting in evenwicht te brengen. Rusland Handelde Stern op eigen initiatief Bij het proces wegens den moordaanslag op Twardowski bleek, naar Reuter mededeelt dat de verklaringen der beide beklaagden met elkaar in strijd waren. Wassiljev bevestigt alle mededeelingen in de akte van beschuldiging omtrent het be staan van betrekkingen tusschen bekl. Stern en de terroristengroep van Wassiljev. als mede tusschen deze groep en Poolsche agen ten; Stern daarentegen beweert, dat de aan hang zijn persoonlijk werk was, hij had met niemand een afspraak gemaakt en geen hulp gehad. In de akte van beschuldiging wordt de daad voorgesteld als het resultaat van een denkbeeld der genoemde terroristengroep. Zuid-Amerika Conflict tusschen Bolivia en Paraguay? De bladen te Buenos Aires melden, dat vol gers berichten van de grens tusschen Bolivia en Paraguay daar Boliviaansche troepen en legervliegtuigen worden geconcentreerd. Uit Washington wordt aan de Tel. ge meld. dat daar r.og geen bepaalde berichten over Boliviaansche troepenconcentraties zijn ontvangen, doch de meaedeeiing, dat Bolivia onlangs in het buitenland oorlogsmaterieel heeft gekocht, veroorzaakt bezorgdheid in Inmenging der mogendheden niet gewenscht. Masarijk over de Donauplannen. (Van onzen Londenschen Correspondent) President Masarijk. De hoofdredacteur van den Spectator heeft een onderhoud gehad met Thomas Masarijk, den President van Tsjecho-Slo- vakije. om diens meening te hooren over het Donauplan, waarmede zooveel gedachten in Europa zich thans bezighouden. Masaryk zeide in dit onderhoud, dat zijn land zeer verlangend is vriendschappelijk met de rest van Europa om te gaan en daartoe eerst ver standige economische verdragen wil sluiten met kleine buurlanden als Oostenrijk, Hon garije, Roemenië, Joego-Slavië en Bulgarije. De voorgestelde regeling zal weliswaar zui ver economisch zijn maar Masaryk hoopte dat ze meteen de politieke betrekkingen tus schen de kleine Centraal-Europeesche lan den zou verbeteren. De President stelde vast dat eenige van die landen gerechtvaardigde politieke grieven hadden en Hongarije had ongetwijfeld het duurst moeten betalen voor zijn aandeel in den oorlog- Voor den oorlog had Hongarije 20 000 000 inwoners, nu had het er slechts 8.000.000. In Hongarije rees hier en daar verzet, tegen het Donauplan, omdat er bij een deel der politieke partijen de vrees bestond dat Hongarije, door deel te nemen aan het economische plan, een en ander van zijn politieke plannen zou moe ten prijsgeven. Masaryks idee was dat die politieke kwesties de eerstvolgende jaren op den achtergrond zouden blijven, dat de Donaulanden eikaars goederen zouden koo- pen en dat zij later, in economische samen werking betere vrienden geworden, over po litieke vraagstukken konden gaan praten. Masaryk was geen vijand van Hongarije maar hij meende dat dit land door verkeer de voorstellingen te geven van zijn proble men bij de groote mogendheden, de waar heid en de mooie tradities van Hongarije minder goed had gediend. Het onderhoud had plaats voordat de Brit sche regeering een conferentie had voorge steld der vier mogendheden Engeland, Duitschland, Frankrijk en Italië, voor bespre king van het Donauplan en Masaryk toon de zich in het onderhoud afkeerlg van het denkbeeld, door den interviewer geuit, dat Duitschland in het plan zou worden betrok ken. Masaryks Ideaal ls een hooge mate van eensgezindheid te verkrijgen tusschen de vijf of zes kleine Donaulanden. die daardoor economisch sterker zouden worden. Hij ver klaarde openhartig dat hii bang was voor Dultsche concurrentie en Duitsche overheer sching In het plan. indien Duitschland van het begin af mee zou doen. Om dezelfde re den had hij ook bezwaar tegen aansluiting van andere groote mogendheden. Het Do nauplan voor economische samenwerking was echter geenszins tegen Duitschland ge richt en hij was er zeker van dat het suc ces er van ook Duitschland voordeel zou brengen. Als alle kleine Donaustaten wel varend werden, dan moest dat onvermijde lijk ook aan de welvaart van den grooten buurstaat ten goede komen. Duitschland was de voornaamste klant van Tsjecho-Slowaklje en om die reden was het fantastisch te ver onderstellen dat Tsjecho-SIovakije ooit een politiek zou willen bevorderen welke Duitsch land zou kunnen verbitteren. Tenslotte bleek uit het Interview dat de buiteniandsche politiek van Tsjecho-SIova kije gebaseerd is op den wensch dat Frank rijk en Duitschland eikaars toenadering zul len zoeken. A. K. VAN R. diplomatieke kringen, evenals het feit, dat er geen vooruitgang is te constateeren in de onderhandelingen tusschen Bolivia en Pa raguay over een pact van non-agressie. Duitschland. Nazi-leiders van hoogverraad beschuldigd. Naar Wolff verneemt is uit het bij de na tion aal-socialistische partij-instanties in be slag genomen materiaal gebleken, dat eenige leider zich vermoedelijk hebven schuldig ge maakt aan landverraad (het verraden van militaire geheimen). Het materiaal is ter be schikking van de justitie gesteld. Bijzonder heden mogen op grond van de wettelijke be palingen niet worden medegedeeld. Radiorede van Bruening Rijkskanselier Bruening heeft de tweede ronde van den verkiezingsstrijd in Zuid- Duitschland geopend met een redevoering te Karlsruhe voor een vergadering van naar schatting 6 tot 7000 personen. Gemeld wordt, dat de rede. die de Rijks kanselier op Zaterdag 9 April a.s. te Konings bergen zal uitspreken, door alle Duitsche ra diozenders zal worden uitgezonden. Britsch-Indië Zal de regeering het Indisch Congres verbieden? Naar Reuter uit Bombay meldt ziet men in politieke kringen met spanning uit naar de beslissing van de Britsch-Indisehe regeering in verband met de jaarvergadering van het Indisch Nationaal Congres, dat op 24 Aprli a.s. te Delhi gehouden zou worden. Men weet niet zeker of de regeering de vergadering, die gepresideerd zal worden door de oude na tionalistische leider Malavija, die aanwezig was op de Indische rondetafelconferentie te Londen, zal toelaten. Men wijst erop. dat de regeering nog niet heeft verklaard dat het congres zelf een on wettige vereeniging is. maar men verwacht wel dat de regeering het houden van de jaarvergadering zal verbieden. Spanje. Catalaansche communisten breken met Moskou. Reuter seint uit Barcelona dat de bij de Catalaansche Communistische Federatie aangesloten communisten in een door hen gehouden congres hebben besloten zich defi nitief van de Internationale van Moskou af te scheiden. Bom in een regeeringsgebouw ontploft Te Barcelona is Maandagmorgen vroeg naar Reuter meldt, in een regeeringsgebouw een bom ontploft. Verscheidene personen ver klaren, dat zij om 12 uur 's nachts een huur auto gezien hadden, waarvan de inzitten den zich een oogenblik bij een der vensters van het gebouw ophielden. De aangerichte schade is aanzienlijk. Venezuela. Geruststellende mededeeling over den toestand. 's-GRAVENHAGE. 4 April (Haagscli Corr. Bur.) De legatie van de Vereenigde Staten van Venezuela hier te lande verstrekt een zeer stellige tegensoraak van het bericht, af komstig uit Columbia en gepubliceerd in de pers, waarin gezegd wordt, dat generaal J. V. Gomez, president van Venezuela, ern stig ziek is en dat de troepen en de politie verhinderen, dat er ongeregeldheden ont staan. Dit bericht is geheel onjuist. De constitutioneele president van Vene zuela. generaal Gomez, geniet een uitsteken de gezondheid en in het land heerscht de meest absolute rust. Het Venezolaansche volk houdt zich slechts bezig met arbeiden en verheugt zich over den vrede en de wel vaart. welke het vurig patriotisme en de voortdurende toewijding van generaal Go mez het heeft gegeven. BANKDEPOSITO VAN REMARQUE IN BESLAG GENOMEN. Naar een over het algemeen goed ingelicht persbureau aan Wolff mededeelt hebben douane-ambten aren Vrijdag jl. bij de Darm- stiidter Nationalbank de aldaar door den beroemden schrijver Erich Maria Remarque gedeponeerde gelden in beslag genomen. De schrijver van „lm Westen nichts Neues" wiens ware naam Kramer is, vertoefde den laatsten tijd veel in Nederland en volgens de jongste berichten reisde hij in Frankrijk, om materiaal voor zijn nieuwen roman te verzamelen. Waar hij op het oogen blik precies is, weet men niet. Naar genoemd persbureau verder meent te weten, is de verdenking onstaan, dat de schrijver het geld, dat hij in Duitschland met zijn boek heeft verdiend, naar het buiten land heeft overgebracht. De ambtenaren heb ben bij de bank 20.000 mark in beslag geno men, doch de autoriteiten stellen vooral be lang in de briefwisseling, die gevoerd is tusschen de bank en een Berlijnsch tus- schenpersoon. Het onderzoek van de brief wisseling en de rekening duurt nog voort en daaruit zal moeten blijken in hoeverre de ver denking gefundeerd is. ELLY BEINHORN BEREIKT HAAR BESTEMMING. BERLIJN. 4 April (Wolff). Elly Bein- horn is Zaterdagmorgen van Brisbane naar Sydney gevlogen en heeft daarmede haar doel definitief bereikt.. Zij heeft sinds den aanvang van haar tocht 23.000 K M. afgelegd. VERTRAAGD VERTREK VAN DE „ZEPP". LICHT BESCHADIGD BIJ DE START. FRTEDRICHSHAFEN. 4 April (Wolff). Do ..Graf Zeppelin" zou hedenmorgen vroeg opstijgen voor de tweede vlucht naar Zuid- Amerika. Het gevaarte stootte evenwel tegen een antennemast, waardoor het omhulsel be schadigd werd en reparaties noodig werden. Ofschoon de schade onderweg hersteld had kunnen worden, achtte kapitein Lehmann het beter weer te landen en het vertrek uit te stellen. De reparatie behoeft slechts eenige uren in beslag te nomen, doch omdat de gas- vulling beter 's nachts kan geschieden is be sloten morgenochtend te vertrekken. Er zijn acht passagiers, onder wie een knaapje van vijf jaar. AUTO IN BOTSING MET BENZINE RESERVOIR. VREESELIJKE DOOD VAN VIJF INZITTENDEN. NEW YORK. 4 April (Reuter). In het Oosten des lands 2ijn zes personen in een auto verbrand. De wagen reed tegen een benzine-reservoir, de uitstroomende benzine ontbrandde en stortte zich 'uit over de inzit tenden van de auto, die aan de gevolgen zijn overleden CL'BAANSCHE REVOLl'TIONNAIREN VOOR DE MICROFOON. LONDEN. 4 April (V.D.) Te Havanna drongen zes gewapende mannen de studio van den radioomroep binnen. Met revolvers hielden zij het omroep-personeel in bedwang en uitten toen voor de microfoon felle ver wijten en beschuldigingen tegen de Cubaan- sche regeering. Na acht minuten verlieten zij ongehinderd het gebouw. INGEZONDEN MFDEDFFI.INGEN a 60 Cts. per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS 98.- LANCS DE STRAAT. De jolige bank. De zon scheen met eenige voorkeur op een breede bank van versch geschaafd hout. die zoo onbeschreven en maagdelijk was temid den van zijn talrijke collega's in de Haar lemmer Hout, dat die voorkeur van de zon niet anders dan begrijpelijk was. Hij was daar juist in naam van „de ge meente" neergezet door eenige bezadigd» mannen, waarmee zij bewees a^le spotters ten spijt dat lyrische stemmingen zelfs haar niet vreemd zijn en een zeker soort lentegevoeligheid ook haar kan overkomen. De nieuwe bank stond er, en zijn Intred» was het beste bewijs, dat ook de liefde slijt en dat dus oude banken voor nieuwe plaats moeten maken. Met alle eerbied voor hun groote verleden overigens, want er zijn onder de rustieke zetels op leeftijd, die wat scheef gezakt zijn onder den last der jaren; en er zijn er, die zoovee! van hun joviale breedhcio hebben ingeboet, dat men er zich slechts moeizaam balanceerend opzittende kan hou den. Leuningen van slanke, door dichters bezongen, berkestanunen zijn hier en daar door al te teederc omstrengeling bezweken. Sommige bloeden uit door pijlen gewonde harten en in hun ziel zijn de namen van vele geliefden diep en onuitwlschbaar ge- grifd. Daar kan ee.n bank op den duur niet ongevoelig voor blijven. Het is tenslotte maar een bank. En de jaren gaan niet zonder meer langs hem heen. Bovendien is een functie in de Haarlemmer Hout werkelijk geen zorgeloos bestaan. Het is voor een bank een vrij sloopend, zwaar en emotievol leven. Afgezien dan natuurlijk van de late ochtenduren, als een oud man op zijn dagelijksche wandelingetje steun en rust bij je zoekt, of een proper dienstmeisje zich in je armen vleit met een bock of een verstel- werkje. terwijl de kinderen in de buurt spe len. Afgezien ook van het vroege en zonnige middaguur als een kokette duif sierlijk en reikhalzend om Je voeten draait of op je schouder wipt en af en toe een paar dikke musschen elkaar uit pure verveling op je rug in de vecren vliegen. Dat zijn de rustige oogenbllkken Maar o, die schemeravonden in dc lente, die lichte zomernachten en die overvolle maannachten, als de liefde in zijn blindheid ook de meest vulgaire bank een koningszetel noemt, enkel en alleen omdat in de hoogte een heldere maan schijnt en misschien ook nog omdat de breede takken van een patriar chalen boom den al te blanken gloed wat •temperen Daarvan stonden de oude en versleten ban ken te vertellen, toen onverwacht in hun midden de nieuwe bank verscheen, met alle uitdagendheid de jeugd eigen, en zonder zich ook maar een oogenblik beklemd te voe len tusschen de vele, hun verleden bepein zende banken, die men het best naar een tentoonstelling voor binnenhuis-architectuur zou kunnen zendon, met als opschrift: „in tieme eenvoud", en die zeker verdienden eer vol vermeld te worden in het boek: „De cha- perone in den loop der eeuwen", dat voor zoo ver ik weet niet geschreven is, De nieuwe bank van verschgeschaafd hout, waar de zon mee speelde, omdat hij nog zoo blijmoedig en argeloos was, dc bank met het smetteloos en ongekerfdc hout. merkte nauwelijks hoe aandoenlijk deze in dc strijd vergrijsde banken waren. Ilij begreep zijn toekomst niet en vroeg ook niet die te begrij pen. Hij was bereid en stond vol vreugde ge reed. En ik merkte, dat ik me vergist had. De oude banken bewijzen slechts dat de liefde slijten doet. Dat de liefde als zoodanig nim mer slijt, juist daarvan zijn de banken in den Hout het levende bewijs. Juist daarvan zingt de blankgeschaafde jonge bank een loflied. De zon had gelijk, dat ze Juist hem be scheen. Vr. S. KINDERWAGEN IN DE GRACHT. Te Amsterdam Is een kinderwagen van de Marnixkade af de Buitensingelgracht in gereden. Drie heeren sprongen den wagen na en brachten dc kinderen op het droge. Zij hadden geen letsel bekomen en zijn in den kinderwagen naar huis gebracht. AGENDA Heden: DINSDAG 5 APRIL Stadsschouwburg: „Süss. De Jood". Volks voorstelling. 8 uur. Gem. Concertgebouw: Concert Haarl. Bachvereeniging. 8 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond. Bazar H. G B. 2—5.30 en 7.30—11 uur. Kunstzalen „RcekerWagenweg 102. Cri sis-tentoonstelling van werken van Haarl. Kunstenaars. Gebouw Caecilia: Ncd. Vereen, van Spiri tisten „Harmonia". Lezing van den heer II. H. Theunisse: -,Het spiritisme en de Bijbel". 8 uur. Rembrandt Theater: Mariene Dietrich in: „Shanghai Express". Op het toonecl: Sam Barton, de ocrkomlsche parodist. 7 en 9.15 u. Palace: „Das blonde Gluck vom Modehaus" Op het toonecl: Fanclla's „The Man with the Brush". 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Kameradschaft" 8.15 uur. WOENSDAG 6 APRIL Gebouw Haarl. Kegelbond: Bazar H. G. B. 25.30 en 7-3011 uur. Kunstzalen ..Rocker Wagenweg 102. Cri sis-tentoonstelling van werken van Haarl. Kunstenaars. Gem. Concertzaal: Tentoonstelling Vereen, voor Handenarbeid. 3—10.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyleris Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma C- G. Loomeyer en Zoon, Bartel jorisstraat 11. Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13. Tel. 11*593,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5