W A STADSNIEUWS TH. SMIT Fa. KLEIN ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING, Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. HAARLEM'S DACBLAD DINSDAG 5 APRIL 1932 Voor den Politierechter. De eed. Z« komen voor het hekje en als de rechter eegt: „steek de beide voorste vingers der rechterhand op", aan doen ze dat en ze zeg gen den rechter na, zoo goed en zoo kwaad «Ls ze kunnen: „Zoo waarlijk helpe mij God almachtig". Meen nu niet, dat dat zoo eenvoudig is, want negen van de tien kunnen het niet na zeggen en die doen het dan in drie tempo's, hetgeen geen hoogen dunk geeft van het be vattingsvermogen der meeste menschen. Ze staan danj onder eede, hetgeen wil zeggen, dat hun verklaringen bewijskracht hebben, maar wat tevens wil zeggen, dat ze, wanneer ze opzettelijk liegen of de waarheid verzwijgen, strafbaar zijn en leelijk ook, want de wet bedreigt de meineedigen met zes en negen jaar gevangenisstraf, zoodat je beter kan gaan stelen dan een valsche verklaring onder eede afleggen. De meeste menschen hebben daar geen benul van en komen voor het hekje zonder te beseffen, wat hun boven het hoofd kah hangen. •Nu is 't merkwaardig, dat diezelfde men schen, als ze bij den commissaris van politie zijn, meestal de waarheid vertellen, terwijl ze bij dc politie kunnen liegen, zonder dat dit hen strafbaar maakt, terwijl als ze voor de rechtbank staan, ze niet voor de waarheid uitkomen en dat Is dan, omdat ze den ver dachte vreezen of hem van dienst trachten te zijn. Dit laatste dacht zeker ook de jongeman, die tegen een kameraad moest getuigen, die ervan verdacht werd een ruit te hebben in gegooid en die b'ij de politie verklaard had te hebben gezien, dat die kameraad een gooiende beweging maakte, waarop onmid dellijk glas gerinkel volgde. Nu liet zijn memorie hem in de steek: „t was al zoo lang geleden", zei hij en nu meen de hij eerst glas gerinkel te hebben gehoord en daarna een gooiende beweging te hebben gezien: ja, die gooiende beweging van zijn kameraad stond hem niet helder voor den geest. De kameraad hield zijn onschuld vol; ze zullen wellicht gedacht hebben, dat zoo de zaak wel marcheeren zou. De rechter kwam uit de plooi, zei dat hij den getuige niet geloofde en bracht hem met stemverheffing onder het oog, dat hij de waarheid had te zeggen, want dat hij an ders voor mein-eed vervolgd zou worden en gelukkig keerde toen het herinneringsvermo gen van den getuige terug, wel niet direct geheel, maar bij gedeelten, zoodat hij toen wel wist, dat zijn maat had gegooid. Is wel heel mooi om een kameraad te willen helpen, maar als je onder eede staat, is 't toch maar 't verstandigste om te den ken: het hemd is nader dan de rok; zooveel vriendschap mag toch niemand van je ver gen, dat je voor hem de gevangenis ingaat. De vriend mag dan zeggen: Jan, je zal me de kast niet inhelpen", maar Jan doet dat niet: dc ruitengooier helpt er zich zelf in en •als hij van Jan een meineed vraagt, doet hij tegenover Jan, wat deze tegenover hem niet moet doen, want hij brengt Jan achter de tralies. Denk er om, vrienden: het opsteken der vingers en bet nazeggen der eedsformule is heusch geen grapje of iets, waar men zich niets van aan moet trekken. y Zinsverbijstering. Heb ik laatst niet eens gelezen, dat ergens een officier voor den krijgsraad had terecht gestaan, die in staat van dronkenschap een politieagent zou geslagen hebben en dat die officier is vrijgesproken op grond van de overweging, dat hij, toen hij het feit pleegde, niet toerekenbaar was vanwege de dronken schap? Ik verneem zelfs, dat dit geval nog al in de dagbladen besproken is en het zou mij niet verwonderen, dat dit drinkebroers hoopvol gestemd heeft en wellicht speelde het de beide lieden, die zich hier hadden te verantwoorden, ook door het hoofd. De eene mijnheer uit Zandvoort. was dron ken geweest, had toen een zekere overtre ding begaan en de agenten, die hem be trapten. uitgescholden voor vuile schooiers, huichelaars en boeven. Toen ae agenten hiermee niet tevreden, hem meenamen, had hij zich met geweld verzet. De ander, 'een zeeman uit IJmuiden, die niet tegen drank kon en toch drinkt, als hij er zijn vreugde over wil uiten, dat hij bin nen is en geld op zak heeft, die was dus ook dronken geweest, want hij verkeerde in de gezegde conditie, maar hij had niet geschol den," zich alleen maar verzet, maar beiden waren alle heugenis aan het voorgevallene kwijt, wisten alleen nog maar hetgeen ge beurd was. vóór de dronkenschap en na de ontnuchtering, zoodat er een hiaat in hun leven is; als dat geen zinsverbijstering is ge weest, wat is het dan wel? Tot hun ongeluk stonden ze echter niet voor den krijgsraad maar voor den politie rechter die geen drinkebroers, psychiaters of andere deskundigen raadpleegde; zich niet verder bezighield met liet geheugenverlies, maar alleen met hetgeen door de agenten deugdelijk was ervaren, wat maar heel goed Is, want als iedereen in dronkenschap onge straft op de politie kon loshakken, werd het baantje van agent al heel weinig benijdens waardig. De Zandvoorber had overigens een schoone lei en die kwam er met f 30 boete af; dc IJmuidenaar. die geen schoone lei had en zich ook niet als de ander kon beroepen op de omstandigheid, dat zijn meisje hem in don steek had gelaten, wat dien ander aan het drinken had gebracht, die IJmuidenaar kreeg 34 dagen voorwaardelijk de rechter wou 't nog eens probeeren omdat de zeeman geen kwade kerel is. 't, Is maar te hopen, dat zijn memorie hem hiet in den steek laat, als hij weer aan wal is en hij goed onthoudt, dat die 14 dagen op de plank staan. Een ruitenwerper. Den laatsten tijd is het eenige malen voor gekomen, dat in de gemeente Velsen bij po litiebeambten ruiten zijn ingeworpen. Als verdacht een dergelijk feit te hebben gepleegd, had zich heden een jongmensch voor den politierechter te verantwoorden. Hij ontkende, maar twee kameraden verklaar den in zijn nadeel, doch niet dan nadat eén hunner zelf het beklaagdenbankje naderde, want de rechter moest hem uitdrukkelijk op het strafbare van meineed wijzen. D? Officier vond het feit ernstig, omdat het ruit inwerpen een politieman gold en cischte écn maand: de rechter veroordeelde $ot 14 dagen. HAARL. POLITIE-Ml'ZIEKVEREENIGES'G. De Haarl. Politic-Muziekvereeniging geeft op Woensdag 13 April a.s. een feestavond, met welwillende medewerking van „Haar lem's Tooneel", voor leden, donateurs en be gunstigers, voor wie ..Haarlem's Tooneel" zal opvoeren: „Van je vrienden moet je 't maar hebben", blijspel in vijf tafereelen door George M. Cohan, bewerkt door C. van Kerckhoven Jr. De regie is van Joh. Kaart Jr. Na afloop is er bal onder leiding van den heer Van den Berg. PONT-EXAMENS. Bij het vorige week alhier afgenomen examen ter verkrijging van de officieele Pont-Praktijk-Diploma's slaagden: Voor Boekhouden: Mej. P. F. Brantjes, de heeren J. N. v. d. Heyden en Mr. J. Hollan der. Voor Handelscorrespondentie: (Neder- landsch) Mej. G. D. v. Dijk, de heer J. Vink; (Duitsch) Mej. J a. M. Brouwer. Voor stenografie: A. Kantoorstenograaf Nederlandschde dames W. M. v. d. Sluys, J. Kol, J. Binnebösz. H. G. Meerkerk. A. H.'Rel- ber en de heer N. A. Bart. B Kantoorsteno graaf Fransch: de dames C. M. Alta, A. M. G. C. Driessen, V. E. J. Hartman. C. A. Nicolaï, K. A. v. Pieterson en R B. Valck Lucassen. C. Kantoorstenograaf Duitsch: Mej. A. Treck- mann. D. Kantoorstenograaf Bngelsch: de dames A. M. Ligthart, A. A. Rikkers en J. P Stuy. Voor Machineschrijven: A. Snelheidsdiplo ma: de dames J Binnebösz. M. A. C. G. Driessen. C. A. Nicolai. V. J. E. Hartmann. C. W. J. Kaape, J Pronk. W. J. Ruvs en R. B Valck Lucassen. B. Practijkdiploma: de da mes C J M. Mooy. A. H. Reiber. H G. Meer kerk, E. de Wit. H. J. Jacobs (Zr. M. Aquina), M J. Brus. W. M. v. d. Sluys. C. Veerman, J A. Bruinsma, A. M. E. Giebels. B. Bruins. C. M. Alta, J. de Jong en de heeren G. J. Rel- merink. A. C. Lui. A. W. de Kruyf, J. de Moei R. Ruitenbeek en C. P. Emans. VEERTIG JARIG BESTAAN DER FIRMA COEBERGH. Zondag was het 40 jaar geleden dat de boekhandel der firma Coebergh, alhier, werd opgericht. Ofschoon dit feit slecht in den familie kring werd gevierd, kwamen toch tal van telegrammen, schriftelijke gelukwenschen en bloemstukken in. Ook ontving de firma nog vele bezoeken. De stichter der firma, de heer H. Coeftergh. ontving het eerekruis Pro Ecclesia et Pon- tifice. wegens zijn verdiensten als Katholiek boekhandelaar FEESTAVOND VAN „DE SIER KA V. Zaterdagavond had de voetbalvereeniging „De Sierkan" een feestavond georganiseerd, die gehouden werd in den Haarlemschen Ke gelbond. in verband met haar éénjarig be staan Zij had voor deze gelegenheid neder- ioagwedstrijden uitgeschreven, waaraan tien verschillende rereenigingen hadden deelge nomen. Fraaie prijzen zooals bekers, lauwer takken en medailles waren beschikbaar ge stéld. De voorzitter, de heer J. B. H. D de Graaf, opende het feest met eén woord van welkom: hij bracht dank aan de directie van „De Sierkan" voor hetgeen zij voor de vereeni- ging heeft gedaan; tevens sprak hij woorden van dank aan de voetbalverenigingen die in de nederlaagwedstrijden hebben gespeeld. Ook de heer Stoete. die alle wedstrijden cor rect geleid heeft, had een dankbetuiging in ontvangst te nemen. Namens de directie van ..De Sierkan" voer de de heer Gonlach het woord, waarbij hij onder het aanbieden van een bloemenmand, de beste wenschen voor de vereniging uit sprak. Eén der leden bood namens zijn mede leden het bestuur een mooicn beker aan. Daarna kon men genieten van het werk dei; humoristen, hot duo Chapro. Dit deed zijn best met verschillende liedjes, o.a. Eigen Fou ten". Vervolgens werden de prijzen door den voorzitter van De Sierkan" met een toepas selijk woord uitgereikt. De le prijs werd behaald door ..Brockway", 2e prijs Electr. Materieel": 3e prijs „Gem. Lyceum IVa": 4e prijs ..Kilometervreters" (IJmuiden), 5e prijs „Vooruitgang"; 6e prijs Carels" 'Amsterdami na loting: 7e prijs V.VJ?.: 8e prijs Carets (Haarlem!; 9e prijs „Graficus" en 10e prijs „Haarlem's Dagblad". Nadat we nog even het duo Chapro gehoord hadden en de verloting voorbij was, nam de balletmeester, de leiding over. ..The Melody Makers", een uitstekende band, zorgde den geheelen avond voor muziek en voor de goede stemmeng. De H.V.V. ,.De Sierkan" kan op dezen zeer geslaagden feestavond met genoegen terug zien. PERSONALIA. Bij Koninklijk Besluit is toegekend de zilveren medaille van d» Oranje-Nassau-orde aan A. B Daans, wonende te Limmen. mees terknecht bij de N.V. W. J. Eldering Zoon te Bloemendaal. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct». per reent. HANDELSAVONDSCHOOL VER- EENIGING. Zaterdagavond organiseerde de H.A.V. haar eersten feestavond in de tuinzaal van het Concertgebouw. De zaal was geheel vol, hetgeen voor een pas opgerichte vereeniging een succes mag worden genoemd. In zijn openingswoord heette de voorzitter, den directeur den heer E. ten Broeke en eenige leeraaren der school welkom. Eenige dansmeisjes, als matrozen verkleed openden het programma. Zij traden op: in „Happy feet". Evenals op den intiemen feest avond boekten zij weer veel succes. Mej. Offenberg zong eenige cabaretliedjes, waarbij ze goed geassisteerd werd door de pianist. Een tooneeLstukje oogstte veel bijval De rol van een knecht vertolkte de heer Wieringa uitstekend, bijgestaan door zijn „kinderachtige" Doortje. Na het optreden van de dansgirls in: „Waarom zijn de ba nanen krom?" dat keurig uitgevoerd werd. dank zij de uitstekende begeleiding op de piano, volgde pauze. Engelsch zonder leermeester werd vervol gens vertoond. De Engelschc heer. C. Roozen. was zeer goed en ook het spelveranderen liet niets te wenschen over. Na het optreden van de dames Glatz en De Jong in eenige cabaretliedjes, vroegen de dansmeisje voor het laatst de aandacht. Mej. Schagen en de heer Disseveld gaven een rumba-demonstratie. Aan hoofdvertolkers, leidsters van de dans jes: de dames Schagen en de heeren C. Roozen en H. v. Wieringa. werd bloemen aan geboden, waarna dit gedeelte van het pro gramma ten einde was. Tusschen de nummers gaf de heer Roozen- daal eenige pianosoli. Tot 2 uur bleef men gezellig dansen, waar bij de „The Jazz Symphonianh" voor muziek zorgde. 1 MEI PROGRAMMA REV. 1 MEI-OOMITé. Het Rev. 1 Mei Comité heeft op Zondag middag 1 Mei een meeting vastgesteld in den tuin van het Brongebouw (na afloop demon stratie), terwijl in de zaal een groot kinder feest georganiseerd is. 's Avonds zal in het gebouw een openbare vergadering plaats hebben, waarop de heer Fenay als spreker zal optreden. De avond wordt voorts gevuld met muziek, zang, declamatie en door de agit. prop. groep. T JUBILEUM H. CORNET. Dc heer H. Cornet, ketclmaker bij de Centr. Werkplaats herdacht op 2 April den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst der Cen trale Werkplaats trad. De Chef der Centrale Werkplaats bood hem namens zijn kamera den een oorkonde en een enveloppe met in houd aan. Van zijn collega's van zijn af- deeling kreeg hij een divankleed en vele bloemstukken. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Aantal bezoeken in Maart 12367 waarvan 5712 aan de Krantenkamer en 2343 aan de algemecnc leeszaal. Uitgeleend werden 10974 boeken. Filiaal Haarlem-Noord: Aantal bezoeken in Maart 2484 waarvan 776 aan de leeszaal. Uitgeleend werden 2315 boeken. LUCHTVAARTBERICHTEN Reiger 3 '4 te Cairo van Athene. Uitreis. R a a f 3 4 te Calcutta van Rangoon. Thuis reis. Duif 3 4 13.30 uur op Schiphol van Ba tavia. Golf bij onweer. Wat te doen? Op de golfclub tc Maidenhead (Engeland1 zijn een lid dier club en zijn caddie doodden bliksem getroffen en gedood. Het waren dc 72-jarige FelLx Joseph Kelly en dc 16-jarige J. Miles. Een tweede golfer werd gewond, doch is herstellende. Het slachtoffer werd getroffen onder een paraplu, terwijl Miles de golfsticks droeg. De natuurkundige dr. Four- nier d'Albe, die vele observaties gemaakt, heeft bij onweer gedurende vele jaren, zeide aan de News Chronicle, dat het beste in on- wcers-omstandlghcdcn voor een golfer, is plat op den grond te gaan liggen. Het hoog ste punt op een overigens vlak terrein heeft dc meeste kans getroffen te worden door den bliksem. De gewone golf-club met stalen kop is niet speciaal gevaarlijk afs ze in de hand gehou den wordt, daar in het algemeen de stick van hout is. Doch de club geheel van staal zou als geleider fungeeren als ze den grond raakte. Overvallen door een onweer moet de golfer zijn clubs op den grond leggen en een eind daarvandaan zelf op den grond gaan liggen. Financiëele berichten. „INTERMAAS", SLIKKERVEER. De NV. Internationale Scheepbouw Mij. „De Maas" te Slikkerveer heeft in 193J een ver lies geleden van f 62.377. Het nieuwe boekjaar is men vrijwel zonder belangrijke opdrachten ingegaan. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt dc kopij den inzender niet teruggegeven. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Meer steun voor den voet i de nieuwe „ORTHOLUXE" STEUNSCHOEN met voetkussens NASSAUSTRAAT 1, TELEF. 13490 DE NEDERLANDSCHE MUSICI. Geachte Redactie, Vergun mij een plaats in Uw veelgelezen blad, teneinde het groote publiek eens dui delijk te maken hoe het dc belangen der Hollandsche musici kan bevorderen. Ik spreek namens tientallen collega's, van wie velen ook een huisgezin tc onderhouden hebben evenals ik. voor wie In ons land werk genoeg is en die het toch niet krijgen. Nu het winterseizoen teneinde loopt cn al het ambulante werk voor onze muzikanten opraakt, kijken allen reikhalzend uit naar het zomerseizoenwerk op de badplaatsen en andere buitengemeenten, waar veel publiek en toeristen komen, hopende, ook in den zomer in hun onderhoud te kunnen voorzien. Nu ben ik met verschillende collega's er op uit geweest, om tc trachten een engagement tc krijgen. Wij hebben persoonlijk de diverse exploitanten, ondernemers, muziek en thea teragenten bezocht cn veel gecorrespondeerd maar wij stuiten overal op weigering. Alles is en wordt bezet door Duitschers, Russen en Hongaren en meestal voor hetzelfde hono rarium als wij vragen. De zaken waar derge lijke orkesten werken, worden grootendecls door Hollanders bezocht en die vreemde bui- tenlandsche musici dragen onze Hollandsche guldens naar hun „Heimat" of „home" en wij kunnen onze instrumenten beleenen om den zomer door te komen. Heusch, geachte redactie, dit is geen overdrijving, maar dc werkelijkheid. Nu zal men vragen: zijn de buitenlanders dan zooveel beter dan onze Hollandsche vak- menschen? Een kleine greep, uit mijn omgeving. Mijn vriend A is pianist, speelt eerste klas viool en harmonica en saxophoon, heeft een aar dig voorkomen cn Is in merg en been muzi kant. Vriend B. heeft diploma muziekschool voor viool, speelt saxaphoon en klarinet en zingt. Vriend C. heef: jarenlang bioscoop orgel gespeeld, is zonder werk door de klank film. speelt nu af en toe :n bands piano cu accordeon, kan meesterlijk variaties op di verse thema's componeeren en is tevens ..oen verschijningin een zaak. Vriend D. is eerste klas trompettist, speelt fluit en schulftrom- bone. Vriend E ls slagwerker, bespeelt mot buitengewone vaardigheid zijn „winkel- inventaris" aan instrumenten, xylofoon enz» en is als refreinzanger In alle talen een ge weldige stemmingmaker. Ziehier, geachte redactie, eenige collega's; doch ik kan cr nog veel meer opnoemen. Waarvoor zorgt onze regeering niet dat er wat meer vreemden buiten het land gezet worden, wijl hier de spoeling toch al zoo dun is. Een van mijn beste vrienden ls als eerste klas vakman, als „ongewenscht vreemdeling" na twee weken spelen met z'n band. uit drie verschillende landen gezet. Zij kwamen terug ln Holland, cl? twee Duitschers uit hun band vonden direct werk in Amsterdam, een Argentijn die cr ook in zat voor harmonica en bandeon, vond werk ln den Haag. en de drie Hollanders zijn maanden zonder engagement, terwijl dio vriend van mij de bandleider was. en haast al de in de band aanwezige instrumenten kan bespelen. De Nederlandsche gulden trekt al die vreemdelingen aan, en onze Regeoring houdt tal van conferenties over de crisis en malaise, en hoe ons volk geholpen moet wor den en gaat dan na afloop van die ver moeiende conferentie zich eert weinig verfris- schen in een „zitje" waar Juin amusement wordt geboden door een butenlandsch orkest. Dit kan wellicht iets tc sterk uitgedrukt zijn doch het gebeurt toch maar. Daar komt nog bij, dat die meeste buitenlanders nog niet eens belasting behoeven te betalen cn het hun veel gemakkelijker gemaakt wordt dan ons. Ik weet van een geroutineerd muzi kant, die een zestal Russen „in" moest wer ken in een dancing, wat betreft, de werk wijze en na drie weken kon vertrekken cn natuurlijk zelf niets meer kon krijgen. Eit zoek nu eens in 't buitenland naar Neder landsche musici. Je vindt hen haast nergens. Daar worden ze overal in 's lands belang ge weerd. hoewel men daar ook wel weet, wat onze musici prestoeren. En hier. hier geeft men ons zelfs nog niet dc kans om proef te spelen en onze bekende Nederlandsche thea- terbureaux dirigeeren steeds meer vreemde orkesten naar dc diverse zaken, want daar is flink van te plukken. „Zaken zijn zaken". Is het niet typeerend, voor ons, Hollanders, dat zij zoo aan het vreemde hangen? Hoe komt het. dat ik zelf veel meer werk kreeg, toen ik mijn goeden HoUandschen naam veranderde en een vreemd klinkenden schuilnaam aannam? De prestaties bleven hetzelfde. Wat is er onlangs In Parijs voorgevallen'' In een van de grootste zaken werkte eer* flink bezet orkest, bestaande uit Hongaren met groote titels en de noodlgc reclame ge durende vele maanden. Op zekeren avond stond midden in dc volle zaal iemand op. en verzocht stilte Hij vroeg namens een twin tigtal collega's die bij hem waren, om werk voor hen en zei: „Eischt in uw Frankrijk Fransche kunst en Fransche musici! „Vive la France!" Wat gebeurde er toen? De aan dacht was cr bij het groote publiek op ge vestigd en hun nationaliteitsgevoel ontwaak te. Deze musici hebben allen engagementen gekregen. Mij dunkt, zooiets kunnen wij hier in enkele van onze beste zaken ook wel eens probeeren. Al zou jo dan in het gedrang komen, dan is er tenminste de aandacht op gevestigd. Doch zoover moet het niet komen. Het is te hopen, dat deze regels doel zullen treffen en het mogelijk wordt, dat cr aan onze Hollandsche musici een kans geboden wordt. De secretaris der Nederlandsche Artsen organisatie. de heer M. L. Blitz, heeft juist den Ned. Bioscoopbond aangeschreven om meer Hollandsche artisten in ons land op de programma's te zetten. Tot slot nog een enkel woord. Destijds heeft de regeering bekend ge maakt. dat er geen vreemde muzikanten over de grens kunnen worden gezet, doch dat er in elk orkest minstens voor de helft Hol landers moeten zitten. En het resultaat is schitterend Er zijn verscheidene Hollanders, die vlug dc Duitsche taal geleerd hebben, althans de meest voorkomende woorden eta met Duitschers een engagement krijgen ca voor Duitschers doorgaan, terwijl in een an dere plaats waar zr wonen heel netjes cci origineel Hollandsch belastingpapiertje be zorgd wordt, met hun echte Hollandsche namen er op. En stem eens je radio 's avonds af op Engeland. Frankrijk. Dultschland, enz, enz.. Dan hoor je Engelschc, Fransche. Duit sche orkesten, echte musici, die voor hun eigen volk spelen. Doch lees eens in onze Hollandsche radlogldsen. wat zie Je dan: „Aansluiting met die of die zaak" enje leest natuurlijke buitenlandsche namen. Fijn om te hooren, als Je zelf zonder een cent verdienste zit. met een kapitaal aan. instru menten thuis cn je kan ze niet productief maken! Wij zullen maar hopen, dat zich spoedig eenig perspectief zal openen, zoodat wij be hoed blijven voor algeheelc armoede. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend. JACK FUNNY. Haarlem, Maart 1932. Qy- Cfl"U: „Kikker Karei, je gedraagt jc niet behoorlijk," zei de oude kabouterbaas, maar toen de kikker wilde spreken, kwamfen er nog meer goudriscbjcs uit zijn mond gevlogen en nu kreeg ook dc oude kabouterbaas zijn deel cr van. „Naar bed met hem,"' schreeuwde dc kabouterhaas uit cn kikker Karei moest direct inct hem moe, om opgesloten tc worden. Kkker Karei werd naar de strafcel gebracht. Brrrrrrwat een koud, naar vertrek. Een stuk droog brood, het strafbed, de kan met water. Kikker Karei vond bet erg vervelend en nu kwamen bij hem al heel gauw groote tranen voor den dag. maar de cclbcwakcr mocht hem niet laten gaan cn hij werd in het bed £CStOpL Toen kikker Karei in zijn strafbed zat vastgebonden, kwam er door het celraampje ineens een bekende stem. „Ik ben het. Tuimelt jé," werd cr zacht gefluisterd en ineens viel cr allerlei lekkers op het bed neer. Het was nu heelcmaal geen straf meer voor kikker Karei cn gulzig begon tc smullen. °P

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7