NEBERLANB-BELGIë. DE ELFTALLEN SAMENGESTELD. DAMRUBRIEK VOETBALVOORSPELLING HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAG 7 APRIL 1932 SPORT EN SPEL De Keuaecommissie van den K.N.V.B. heeft Woensdag besloten, het Nederlandsen elftal, dat op 20 Maart te Antwerpen op zulk een kranige wijze van België heeft gewonnen, ongewijzigd te laten voor den strijd, die op Zondag 17 April in het Amsterdamsche Stadion plaats zal hebben. Hieronder ziet men de Hollandsche ploeg: Staande (v.l.n.r. Van Run ,Van Heel, Van Male, Mol, Anderlessen, Paauwe en Wels. Zittend: Van Nellen, Weber, Lagendaal en Adam. Reserves zijn Veenendaal 'Naaldwijk, Lelieveld (VUC). Paauwe Jr. (Feijenoord), v. d. Wildt (VUC) Bonsema (Velocltas Gro ningen), v. d. Broek (P.S.V.). Van der Meulen heeft verzocht buiten be oordeeling te blijven, dar zijn kniewond nog niet geheel is genezen. Het elftal der Belgen. Het Belgisch elftal is als volgt samenge steld: Doel: v. d. Berghe (Daring Club Brussel) Achter: Nouwens (Racing Club Mechelen De Deken (Antwerp F. C.) Midden: Simons (Antwerp F. C.), Helle mans (F. C. Mechelen), Claessens (Union St. Gilloise). Vóór: Versijp (F. C. Brugge), Voorhoof (Liersche S. K.), Capelle (Standard C.L.). Grimmonprez (R.C. Gent, Bastin (Antwerp F. C.). Reserves: Badjou (Daring Club Brus sel), Lavingne (R.C. Brussel), De Clercq (Ant werp F. C.), Secretin (R.C. Montegnee), J. Didens (R.C. Mechelen). Hooydonckx ontbreekt dus nog. VOETBAL. NED. PROEFELFTAL— COVENTRY CITY (0—3) GEEN INTERESSANTE STRIJD. Uit Rotterdam: De wedstrijd tussohen het Ncderlandsch proef-elftal en de Engelsche derde klas profclub Coventry City, welke Woensdagmiddag op het Spar tater rein ge speeld werd, mocht zich slechts in een zeer matige belangstelling verheugen; naar schat ting waren er ongeveer 3000 toeschouwers aanwezig. De wegblijvers hebben ditmaal niet veel gemist, want interessant is de wedstrijd in geen enkel opzicht geweest. Het Bondselftal stond als volgt opgesteld: Doel: Odyk (De Hollandiaan). Achter: van Stokken (D.WJ3.), en Weber (A.D.O.) Midden: Pelicaan (Longa), v. d. Wildt (V.U.C.) en Scheffers (Hermes D.VB.). Vóór: Wels (Unitas), Bonsema (Velocitas Groningen), Ophorst (HJ3.S.), Smit (R.C.H.) en Krul ver (KJ.C.) De EngeLschen zijn aanvankelijk ecnigs- zins in de meerderheid; heel spoedig moet Odijk handelend optreden. Na een goeden aanval lost Landerdale een hard schot, dat goed gestopt wordt. Even daarna wederom een schot van denzelfden speler, dat Odijk nog juist tot hoekschop weet te verwerken Wanneer White den bal zuiver voor doei plaatst en Odijk uitloopend mist. heeft Lan derdale weinig moeite om aan Coventry de leiding te geven (01). Er zijn dan tien mi nuten gespeeld. Eerst nu ontplooit het Bondselftal zijn spel, waarbij de voorhoede het tot eenige goede aanvallen brengt. Direct /evaar is er echter in het geheel niet. De Engelschen zijn zeer actief: na onge veer een half uur benut Call een voorzet van den linksbuiten (02). Nadat Ophorst een schot heeft gelost, waarmede de Engelsche doelman geen moeite heeft, volgen weer verschillende gevaarlijke aanvallen van Coventry City waarbij Odijk steeds zijn uiterste best moet doen om doel punten te voorkomen. Langzamerhand komen de Hollanders los maar de gaster, blijven den toon aangeven In de laatste minuut vóór de pauze neemt Mason een vrijen schop, waaruit Landerdale met den rug naar het doel staande, het leder langs Odijk weet to krijgen (03). Na de rust zijn Wels en van der Wildt ver vangen door van Spaendonck van Neptunus en van der Tuyn van Hermes D. V. S. In het begin is Holland sterker, maar er wordt te slordig gecombineerd om succes te kunnen hebben. Komt het leder al eens een enkele maal in het doelgebied, dan blijkt dat de Engelsche keeper een uitstekende op vatting van zijn taak heeft. Na een kwartier weten de Engelschen zich weer los te werken, nvaar hun spel is niet meer zoo aantrekkelijk als in de eerste he'.f'. Een maal lijkt een doelpunt zeker, als Lakr de geheele verdediging passeert, maar hij trapt naast. Een icwartier vóór het einde begint het te regenen, zoodat het publiek reeds het veld gaat verlaten. De Engelschen missen nog eenige kansen. Weber verlaat het veld en spoedig daarop is het einde. Coventry heeft dezen onbelangrijken oefenwedstrijd met 3-0 gewonnen.. DAMMEN. D. C. IJ. I—H. D. c. ra. Dinsdag had bovengenoemde ontmoeting plaats in het clublokaal van D.C.LT; die gold voor de competitie 3e klas ND/B. De D.C.IJ'ers, die deze ontmoeting moesten winnen om hun kans op de eerste plaats te behouden, hebben zich allen geheel gegeven en al is de uitslag nog niet definitief bekend, de kans is groot dat D.C.LJ. een kleine over winning behaalt. De eerste uren gingen in groote spanning voorbij, toen gaf Koetsier na 2 uur spelen aan D.C.LT. de leiding. Hierna behaalde Smit een benauwde remise (31 voor D.CJJ.). Post, die aanvankelijk een betere stelling had weten te bereiken, moest zich tenslotte met remise tevreden stellen (42 voor D. C. IJ.) Dan is D.C.IJ. weer aan de beurt; de in valler Diedericks toonde wat hij waard is door op volkomen regelmatige wijze den Haarlemmer Van Rhoon tot overgave te dwingen; hiermede D.C.IJ. een schijnbaar zekeren 6—2 voorsprong te geven. Wij zeggen schijnbaar, want bij het na- loopen der borden bleek reeds dat de over winning nog niet zeker was. Schaap stond verloren, terwijl Dukel en De Jong belden een stuk achter stonden. Dan weet Dukel er echter remise uit te halen (73 voor D.C.IJ). Eindelijk moet Schaap na een hardnekkigen strijd zijn hopelooze partij opgeven (75). De Jong is Inmiddels nog een schijf achter geraakt en staat thans definitief verloren Toch is de hoop op een overwinning voor D.C.IJ. nog niet verkeken, want v. d. Kuil is een schijf vóór geraakt. Wegens het ver gevorderde uur moeten hierna de overgeble ven partijen afgebroken worden. De gedetailleerde uitslag is: 1. DukelTeunissen 1—1 2. v. d. Kuil—Rozijn afgebr. 3. Bass traKleen afgebr. 4. De JongSouvereign afgebr. 5. Smi U-Stappers 1—1 6. KoetsierMatla 2—0 7. SchaapAmeling 0—2 8. OttKerkma afgebr. 9. Post—Smit 1—1 10. Diederiksv. Rhoon 2—0 Voorloopige uitslag 75 D.C.LT. speelde aan de oneven borden met wit. Verder had in het clublokaal van D.C.IJ. een wedstrijd plaats tusschen negen spelers uit de 4e klas van D.C.IJ. en negen spelers van de damclub Instuif uit IJmulden-Oost De spelers van de Instuif bleken nog niet sterk genoeg te zijn; zij leden dan ook een alleszins verwachtte 135 nederlaag. HANDBOOGSCHfETEN. NED. BOND VAN HANDBOOG- SCHUTTERIJEN. In café ..Brederode" te Bloemendaal heeft de jaarvergadering plaats gehad van den Ned. Bond van Handboogschutterijen. De aangesloten vereenieingen waren door drie 'eden vertegenwoordigd. Na een openingswoord van den voorzitter was het woord aan den secretaris voor diens '•erslag, dat onder applaus werd goedgekeurd Hierna volgde de bestuursverkiezing. Wegens het bedanken van den voorzitter weid als zoodanig gekozen de heer Kroeze 'Concordia, Amsterdam), met algemeene stemmen. Ook de penningmeester de heer Duyn had. na vele jaren deze functie bekleed te heb ben bedankt. Nadat dc kas in orde was be vonden en de voorzitter dezen ouden vete raan bedankt had voor diens uitstekend be heer, werd in zijn plaats benoemd de heer J. van Poppel (Claudius Civilis, Amsterdam). De secretaris werd met algemeene stemmen herkozen; hem werd hulde gebracht voor zijn werk. Vice-voorzitter bleef de heer De Beeï (Jonge Batavieren, Bloemendaal) ter wijl als 2de secretaris werd gekozen de heer De Langen, beiden van „Vooruitgang zij- ons Streven", (Santpoort). Na de rondvraag sloot de nieuw gekozen voorzitter de goed geslaagde vergadering, waarna door verschillende boogschutters op de banen der vereeniging ,De Jonge Bata vieren" nog een pijltje werd getrokken. (Herplaatsing wegens misstelling). SCHAKEN. TWEEKAMP FLOHREUWE. Te Amsterdam, had Woensdagavond de laatste partij plaats van den tweekamp Flohrdr. Euwe. Het resultaat hiervan was dat dr. Euwe de partij na 27 zetten won. De eindstand luidt: Flohr 4 pnt; dr. Euwe 4 pnt. ATHLETIEK DE SCHORSING VAN NURMI Over de schorsing van Nurmi lezen we het volgende in de N. R. Crt,: De Internationale Athletiek Federatie heeft den Fin Paavo Nurmi, een der grootste figu ren. zoo niet de allergrootste, uit de moder ne athletiekgeschiedenis. den Fin, die voor de propaganda van athletiek over de geheele wereld waarschijnlijk veel meer gedaan heeft dan alle bestuursleden van de Internationale Athletiek Federatie tezamen, als dankbaar heid voor al zijn buitengewone verdiensten op athletiekgebied, thans, nu hij zelf ver klaard heeft een oud man te zijn, aan het einde van zijn athletiekloopbaan staande geschorst wegens overtreding der amateurs- bepalingen. Wat datzelfde bestuur thans zal doen tegenover de vereenigingen en bonden die aan Nurmi hoogere vergoedingen hebben betaald dan reglementair toegelaten is, doch die door de medewerking van Nurmi flinke recettes hebben gemaakt, zullen wij moeten afwachten. Vermoedelijk zullen die vereeni gingen en bonden, na hun kassen door Nur mi gevuld te hebben, de rol van verrader hebben gespeeld en de noodige bewijzen heb ben verschaft om Nurmi te doen vallen. Nurmi heeft thans immers afgedaan: hij is niet langer meer de groote attractie; thans kan men hem dus zonder bezwaar wegwer pen als een uitgeknepen citroen. Men heeft hem niet meer noodig om de duizenden toe schouwers te trekken! Na Ladoumègue is dus thans Nurmi het slachtoffer geworden van de athletiek-auto- riteiten die door het organiseeren van inter nationale wedstrijden en het maken van de sport tot een kijkspel het langzamerhand zoo ver hebben gebracht, dat iemand die niet toevallig het voorrecht heeft gehad een rij ken vader te hebben, het onmogelijk ge maakt wordt aan die wedstrijden deel te ne men zonder in conflict met de verouderde en in de tegenwoordige tijden volkomen on bruikbare amateursbepalingen te komen. De Internationale Federatie heeft Nurmi nog slechts voorloopig geschorst, ze heeft het aan den Finschen Athletiek Bond overgela ten om het definitieve vonnis uit te spreken Men brengt hiermede den Finschen bond wel in een zeer lastig parket Men bedenke, da' Nurmi in Finland een nationale figuur is. H" is de man die den naam van Finland over de geheele wereld heeft doen klinken en die voor zijn verdiensten op dit gebied tegen over zijn vaderland, door de Finsche regee ring werd geridderd. Men heeft zelfs een standbeeld voor hem Nurmi blijft in training. Uit Helsingfors. Ondanks het feit dat hij gedisqualificeerd is, blijft Nurmi lustig door- trainen. De meening in Finland is hem ook zoodanig verder gunstig, dat niet verwacht wordt, dat hij door den Finschen Bond zal worden gedisqualificeerd. ONZE LADDERWEDSTRIJD. Hieronder public »?ren wij den stand van onzen ladderwedstrijd (bijgewerkt t.m. wed- strijdprobleem No. 1769): Deelnemers Pnt. S. van Duijn, Abbenes 36 J. B. Sluiter Jr., Haarlem 36 Chr. Gerritsen, Bennebroek 36 J. P. Exl, Bloemendaal 36 H. Auvent, Haarlem 36 C. M. Beek, Haarlem 36 H. Beek, Haarlem 36 F. A. Berkemeier, Haarlem 36 J. van Berkum, Haarlem 36 J. Claus, Haarlem 36 J. P. van Exel, Haarlem 36 W. Stroo, Haarlem 33 W. J. v. d. Voort. Nieuw-Vennep 36 W. C. Groening, Haarlem 35 C. Rietman. Haarlem 35 P. A. Nooij, Haarlem 35 J. van Steenwijk, Ede (Gelderland) 35 J. v. d. Vlugt, Haarlem 35 H. W. Germeraad, Haarlem 34 L. P. Huges, Haarlem 34 W. Jonkhof, Haarlem 34 H. G. Andriessen, Haarlem 31 J. H. Hilders, Lisse 28 A. J. Luske, Haarlem 24 J. L. Veen, Heemstede 24 H. Greeuw, Haarlem 23 H. F. Anthonisse, Santpoort 23 B. Henneke, Haarlem 22 A. v. d. Wiel, Overveen 19 J. Weber, Haarlem 14 D. Kleen, Heemstede (1) 14 J. W. Luiten Jr., Haarlem 13 W. van Daalen, Haarlem 10 H. van Lunenburg Jr., Haarlem 10 A. Smit, Haarlem 9 H. Berghuis, Haarlem 8 F. van Merrelo, Haarlem 8 C. Smit, Vijfhuizen 5 Mej. A. Schreurs, Haarlem (1) 4 M. A. G. Cats, Haarlem (1) 4 A. Paap, Zandvoort 2 J. Siegerist, Haarlem 2 P. G. M. Ottolini Sr., Haarlem 2 J. J. Knopper, Heemstede 2 OPMERKINGEN UIT ONZEN LEZERSKRING NOGMAALS DE CANADEES VOOR HET VOETLICHT. De auteur van de inzending onder het motto „Logica" schreef ons naai' aanleiding van de Canadeesche inzending onder het motto „Hollande" No. I geplaatst onder No. 1764 het volgende: „Ik heb mij de moeite getroost om No. 1764 eens op te lossen en als het iemand's genre niet is, dan het mijne zeker niet. Hoe dit vraagstuk nog aan 27 punten komt is mij een raadsel. De logica is hier absoluut zoek, want er moet toch wel, veronderstel lende als steeds, dat het al spelende tot dien stand kwam, op z'n zachtst uitgedrukt, ont zettend vreemd zijn gespeeld. U zult begrijpen dat het mij niet zoozeer om de critiek is te doen, dan wel om de zeer ver doorgevoerde logica en vind zelfs dat de plaats waar dammen zich bevinden en zelfs in verband met het aantal stukken ,er sterk mede te maken hebben. Immers hoe minder stukken op het bord, hoe gemakkelijker dammen, door de bewegingsvrijheid, een on- - gewone of vreemde plaats kunnen innemen. Echter moet ik ook andere meeningen eerbiedigen, omdat ze nu eenmaal ver schillen. Toch had de Canadees hier, door even na te denken, z'n werk nog wel wat kunnen verbeteren door de drie dammen tot twee te reduceeren. Zulks is mogelijk in den volgenden stand: Zwart: 7 8 13 14 17 19 21 en 23 en dammen op 18 en 22. Wit: Onveranderd, dus 15 24 28 30 32-34 36-38 40-42 45. Oplossing als bij No. 1764, namelijk: Wit: 34—29, 32—27, 40—35. 35—30, 36— 31, 37—32, 45-40, 40:9 en 15.33 en wint. Zonder dammen, doch ook zonder de zet ten verwisselbaar te maken, gaat het ook: Zwart: 7 8 13 14 17-19 23 25 en 30 Wit; 15 24 27 31 33 35 38 39 41 en 45. In dezen stand kon Wit geen voordeel behalen door 2420 wegens 19—24. Wit wint door: 39—34, 35—30, 27—22, 4540 enz. De oplossing is hier wel wat vergemak kelijkt, doch het geheel heeft m.i. gewon nen". Wij kunnen „Logica" verwijzen naar de ïpmerkingen van de jury, gepubliceerd bij de oplossing van No. 1764. De jury: „Goed fantasiewerk met bijzon der economischen slotstand. Voor de logica der aanvar.gspositie konden slechts 2 punten worden toegekend in verband met het ge bruik van drie zwarte dammen". „Logica" bemerkt dus wel, dat de Jury wel degelijk rekening heeft gehouden met den onlogischen aanvangsstand. Dat het een knap stukje problematiek was al zal fantasiewerk nu eenmaal niet iedereen kunnen bevredigen blijkt wel uit 't feit dat verscheidene oplossers over dit vraagstuk gestruikeld zijn en vele zeer be kwame probleem-speurders meer dan acht uur noodig hebben gehad om de op lossing te vinden. Wij danken intusschen „Logica" voor de beide nieuwe bewerkingen van dit thema, doch kunnen de opmerking niet achterwege laten dat vooral in de laatste bewerking (zonder dammen) de oplossing vrij gemak kelijk is geworden. Juist een diep verborgen ontwikkeling ver hoogt de waarde der compositie en daaraan dankt „Hollande" No. I z'n 27 punten! BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM le KLASSE. Woensdagavond werden weer drie partijen gespeeld met den volgenden uitslag: pnt. brt. hs. gem. F. v. d. Berg 207 32 31 6.46 H. Boerwinkel 250 32 46 7.84 F. v. d. Berg 207 22 35 9.40 P. Kobus 250 22 58 11.36 M. v. d. Putten 97 12 16 8.08 G. W. Metz 250 12 55 20.83 NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. De jaarlijksche algemeene ledenvergade ring van den Ned. Biljartbond zal dit jaar gehouden worden op Zaterdagmiddag 30 April te Amsterdam. Behalve de gewone punten van de agenda zullen ook worden behandeld: een voorstel van de B. V. „Vondel" en een van dc B. V. „Ons Genoegen" tot wijziging van respectie velijk art. 22 eerste alinea en 37 tweede alinea Haarlems Dagblad roept opnieuw de voetbalprofeten op. A.s. ZONDAG 10 APRIL worden er twee uiterst belangrijke wedstrijden gespeeld in de promotie-degradatie-competities. Te Haarlem: E.D.O.-HAARLEM Te GoudaGOUDA-H.F.C. En wij vragen opnieuw aan de Haarlemsche voetbalenthou siasten: Hoe zullen deze belangrijke ontmoetingen afloopen? Wij vragen ditmaal niet om eindcijfers, doch slechts om over winning of gelijk spel. Maar voor twee wedstrijden tezamen, oplossing van één der twee geeft geen kans op een prijs. De oplossingen moeten uiterlijk ZONDAG 10 APRIL a.s. te 12 uur 's ochtends in ons bezit zijn, om voor een prijs in aanmerking te komen. En wederom loven wij een maximum aantal van 100 boeken uit voor evenveel goede oplossingen. Als er meer goede voorspellers komen, wordt om de toewijzing der honderd boeken geloot Men vuile hieronder in: Haarlem s Dagblad. een overwinning voor E.D. O. De wedstrijd E.D.O.HAARLEM wordt.- een gelijk spel een overwinning voor HAARLEM De wedstrijd GOUDAH.F.C. wordt een overwinning een overwinning voor GOUDA voor H.F.C. (DOORHALEN WAT MEN NIET VOORSPELT) een gelijk spel Naam Adres: (Niemand mag meer dan één voorspelling inzenden).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10