NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK Automobilisten ENORME hFONGERS HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 9 APRIL 1932 HET VRAACSTUK DER ARBEIDERSWONINGEN. De arbeiderswoningbouw vraagt opnieuw de aandacht van gemeentebestuur en inge zetenen. In vroeger jaren was de eenlge vraag: „hoe vergrooten wij het aantal be schikbare arbeiderswoningen?" Nu Is er evenwei geen tekort meer aan huizen, eerder is er een te veel, maar de huizen zijn te ddhr geworden voor den tegenwoordigen tijd. Er is behoefte aan goedkoope woningen! Er staan nu vele huizen leeg omdat, dub- belbewoning wordt toegepast. Door werk loosheid of loonvermindering zijn velen niet meer in staat de volle huur te betalen, zoodat zij gedwongen waren een deel van hun huis te verhuren of bij anderen in te trekken. Aan dit samenwonen zijn natuurlijk na- deelen verbonden. De arbeiderswoningen zijn niet geschikt om aan twee gezinnen onderdak te verzekeren. Er komen ook woningen van woningbouw- vereenigingen leeg. Het rijk heeft een commissie (onder voor zitterschap van den heer W. H. Vliegen) be noemd om een onderzoek in te stellen naar de vraag, wat het rijk moet doen met de huren van de met rijksvoorschot gebouwde arbeiderswoningen. Het rapport dezer com missie is juist dezer dagen gepubliceerd. De conclusie is in het kort: een deel van het bouwkapitaal afschrijven, opdat de huren verlaagd kunnen worden. De gemeentebesturen zullen het rijk in deze moeten volgen. Door B. en W. van Haar lem is reeds in den raad toegezegd, dat zij het vraagstuk der saneering van de arbei derswoningen bestudeeren en voorstellen aan den raad zullen doen. Ook het gemeentebestuur van Velsen zal aan dien plicht niet ontkomen. Er zullen middelen gezocht moeten worden, om den financieelen strop voor de gemeente zoo ge ring mogelijk te maken, maar de huren der woningen zullen toch in overeenstemming gebracht moeten worden met de tegenwoor dige bouwkosten en het inkomen der arbei ders. Een particuliere huiseigenaar moet als de marktwaarde der panden daalt, het verlies aanvaarden. De overheid kan daaraan ook niet ont komen. IJMUIDEN FONDS VOOR SOCIALE VOOR ZIENINGEN. UITKEERING BIJ WERKLOOSHEID MET 1 MEI a.s. STOPGEZET. EEN BRIEF VAN DEN RAAD VAN BEHEER AAN DE ORGANISATIES. Door den Raad van Beheer van het Fonds voor sociale voorzieningen is aan de besturen der IJmuiden Federatie aangesloten bij den Centralen Bond en van den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportarbeiders afd. IJmuiden onderstaand schrijven verzon den, hetwelk per circulaire aan de opvaren den der stoomtrawlers werd verspreid. „In aansluiting op onze beide brieven van 11 Mei 1931 en van 4 December 1931, waarin wij den financieelen toestand van het Fonds in verband met de nog steeds voortdurende crisis behandelden, moeten wij U thans be richten dat het Algemeen Reservefonds vrij wel geheel uitgeput is. in de eerste plaats als gevolg van de enorme bedragen, welke aan werkloosheidsuitkeering moesten worden uit betaald (van 1 Januari 1930 tot 31 Maart 1932 pl.m. f 190 000) en mede ten gevolge van het opleggen van een groot gedeelte van de vloot waarvoor dus geen bijdrage was verschuldigd. Zoo werd over 1931, ongerekend de vele ach terstallige bijdragen van een groot aantal reederljen, f 21.000 minder aan bijdragen ont vangen dan over 1930. Door het verbruiken van de geheele re serve bestaat het Fonds thans uitsluitend van hetgeen maandelijks aan bijdragen wordt ontvangen. Dat bedrag zal in de komende maanden de f 4000 zeker niet te boven gaan en dat terwijl alleen voor werkloosheid nog steeds per week meer dan f 1000 noodig is (12—18 Maart f 1151.35; 19—25 Maart f 1418,25E Van het maandelijks binnenkomende geld is dus zelfs de werkloosheidsuitkeering niet te betalen. Maar er dient ook gezorgd voor hen die door ziekte of ongeval getroffen worden. Als de Reeders bereid gevonden zijn, naast, de wettelijke uitkeering bij ongeval, achttien weken uitkeering per ziektegeval te betaler, dan geschiedde zulks ook en vooral omdat men rekende en rekenen mocht, op een uit stekende geneeskundige behandeling bekos tigd door het Fonds, als gevolg waarvan door hen niet meer aan ziekengeld zou behoeven te worden betaald dan strikt noodzakelijk was. Vandaar dat de verplichting tot betaling van de kosten van geneeskundige behande ling en verpleging door het Fonds in het col lectief contract werd vastgelegd. De enorme werkloosheid bracht echter vol komen begrijpelijk mede dat door ons alle beschikbare middelen werden aangewend voor uitkeering bij werkloosheid en de nota's voor behandeling bij ziekte en ongeval tijdelijk op zij werd gelegd. Zoo liggen er ruim f 6000 aan onbetaalde nota's. üwe besturen zullen begrijpen dat deze toe stand niet langer kan voortduren. De buiten gewoon ernstige crisis in het bedrijf, de lange duur er van maakt dat het Fonds tijdelijk zijn arbeidsterrein moet inkrimpen tot uit sluitend de zorg voor door ziekte of ongeval getroffen opvarenden; terwijl ook de ver plichtingen tegenover de nagelaten betrek kingen van tengevolge van ziekte overleden opvarenden blijven Gehandhaafd. Deze regeling zal 1 Mei as. in werking tre den. Uitkeering bij werkloosheid of z.gn, extra steun zal dus nog slechts worden be taald tot en met de laatste Fondsweek van April. Tenslotte wenschcn wij nog uwe aandacht te vestigen op het steeds grooter omvang gemende euvel van niet betaling van wel ver- I schuldlgde bijdragen door een groot aantal reederljen. waarvoor wij uwe besturen mo gen verwijzen naar bijgaande lijst. Het ligt o.a. op uw weg zich als contracteerende par tijen met dit door de reeders niet-naleven van contractueel vastgelegde verplichtingen te bemoeien. Tot en met de maand Februari bedroeg deze achterstand aan bijdragen f 10469,79; waarbij dan nog f 3495,98 komt van gefail leerde maatschappijen. In totaal f 13965,77. Waren deze bijdragen betaald, dan hadden wij zeker nu nog niet in de noodzakelijkheid verkeerd de uitkeering bij werkloosheid stop te zetten en wellicht zou dat het geheele jaar 1932 niet noodig zijn geweest. Ziehier de stand van zaken. Dat het fonds niet door kan blijven gaan met het betalen van meer dan duizend guldens per week al leen aan werkloosheidsverzekering, terwijl maandelijks nog geen f 4000 van de Reeders wordt ontvangen en bovendien nog groote bedragen voor ziekte en ongeval noodig zijn, is duidelijk. Dat het stopzetten van de uit keering bij werkloosheid door het Fonds nog niet en misschien heelemaal niet noodig zou zijn geweest indien de reederijen aan hun contractueele verplichtingen hadden voldaan Is even duidelijk. En daarom is het volkomen luist, dat de Raad van Beheer van het Fonds, deze zaak in handen van de Vakorganisaties heeft; gesteld. Wij hebben hier zonder meer te doen met het door de Reeders niet nale ven van hetgeen contractueel overeengeko men werd. Volkomen terecht wijst het Bestuur der Reedersvereeniglng de in gebreke z.ijnde ree derijen er dan ook op, dat de bijdrage aan het Fonds „geheel op denzelfden voet als de gage moet worden betaald en dat derhalve voor de betaling hiervan dezelfde eischen gel den als voor loon- en procentengeld" Onze besturen kunnen niet anders zeggen, dan dat hier het bestuur der Reedersvereeni- ging de aangegane verplichtingen ot> de meest ^yale wijze erkent en dit de aangesloten ree derijen doet weten. Maar daarmee kan niet worden volstaan. Oe besturen der vakorganisaties zullen zich daadwerkelijk met dit euvel moeten gaan be moeien en van de betrokken reederijen moe ien gaan vorderen: lo. dat de loopende bijdraeen van maand 'ot maand moeten worden voldaan, en 2e. dat de achterstand binnen den kortst mogelijken tijd wordt ingehaald. De opvarenden zullen van eventueel te treffen maatregelen tegen bepaalde reede rijen. die nalatig blijven met onze Vakorga nisaties een regeling te treffen, tijdig in ken nis worden gesteld. Onze besturen rekenen bij dit rechtmatig invorderen van hetgeen, gelijk het bestuur der Reedersvereeniging erkent, tot de gage moet worden gerekend, op de volle medewer king van alle opvarenden. Eerst als alle reeders hunne bijdragen aan het Fonds weer regelmatig en ten volle be talen en hun achterstand hebben ingehaald zal. na het vormen van eenige' reserve, weer aan het doen van uitkeering bij werkloosheid kunnen worden gedacht". B VZAR VAN HET CHR. FANFARECORPS „JULIANA". Naar men ons mededeelt heeft het Bazar- Comité de beschikking gekregen over de turnzaal van de P. Vermeulenschool te IJmuiden-Oost, teneinde daar een bazar te houden voor bovengenoemde vereeniging, welke gehouden zal worden op 27, 28, 29 en 30 April a.s. Een groot aantal jonge dames heeft zich bereid verklaard, een bezoek tc brengen bij de ingezetenen, teneinde goederen te verza melen waarmede zij geruimen tijd bezig zijn. Alle giften zijn welkom, vele kleintjes maken een groote. Zij die nog niets bijdroegen of geen toe zegging deden worden verzocht dit alsnog te willen doen. Verschillende attracties zullen op den bazar aanwezig zijn, terwijl de Muziek-ver- eeniging eiken avond een rondgang zal ma ken door de Gemeente en zich ook tijdens den bazar zal doen hooren. Adressen waar goederen, of boodschappen tot het afhalen van goederen kunnen worden bezorgd: Mej. Post, Bontekoe 'aat. Mei. Yp- ma, Alb. Cuipstraat 5, Mej. M. D. Vellinga, v. d. Heistraat 10, Mej. G. WalthuizenVel linga, v. d. Heistraat 10, Mej. v. d. Meide, Ruisdaelstraat 18, Mej. Lust, Stationsweg 1, (IJmuiden-O.), Mej. Brouwer, Gerard Douw- straat, Mej. Kemker, tegenover V.S.V.-ter- rein, Mej. D. Veldman, Zeeweg, Mej. Ver hoog. Willebrodstraat. Mej. v. d. Brink. Zee weg, Gez. Wiersma, Wijk aan Zeeërweg, Mej. van Houwelingen, Planciusstraat, Mej. Ras, Zanderstraat. DE VISSCHERIJ. WEEKOVERZICHT. Het aantal stoomtrawlers dat deze week aan den afslag kwam is slechts 38 stuks, dus het getal booten dat in de vaart is blijkt toch nog steeds kleiner te worden. De ont slagen van personeel bij enkele reederijen is daar natuurlijk mede het gevolg van. Voor de Paschen was er nog een glimpje van hoop dat het iets beter zou worden in de visscherij. doch door de zeer lage prijzen van nu blijkt dit ijdele hoop geweest te zijn. Deze 38 stoomtrawlers besomden gezamen lijk ongeveer f 78000, dus dat is een gemid delde besomming per boot van f 2040. en menigeen zou nu denken, dat is nu toch zoo heel erg slecht nog niet voor dezen tijd. maar het zijn meest groote booten de z.g.n. schelvischbooten waar het hier om gaat en dan zal men begrijpen dat dit bedrag te laag zal zijn! De reederijen van do Motorloggers kunnen deze week eerder tevreden zijn daar er in dit zelfde tijdvak 46 loggers binnen kwamen welke totaal ongeveer f 26000 be somden en hier het gemiddelde per logger dus f 570 is. Dit ziet er dus beter uit voor de motorloggers als voor de stoomtrawlers Hoewel er van winst nu niet direct sprake zal zijn kan men bij dezen tak van de vis scherij toch beter het hoofd boven water houden door deze resultaten dan bij de stoomtraw'er-reederijen. Met de stoom - beugers is en blijft het ook al treurig ge steld, een enkele kan zoowaar boven de duizend gulden komen, de anderen veel en veel minder, doch deze reeders houden liever hun bemanning van deze schepen aan het INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Alle origineele onder- deelen voor de eledrische uitrusting van Uw auto bij: N.v. Keiler Macdonald JANSWEC 42, TEL. 14049 PRIJSDALING THANS 758 werk opdat men straks met vertrouwd per soneel ter haringvangst zal kunnen gaan een motief war men alle respect voor moet heb ben. Dat de haring visscherij loonend zal worden is nog lang geen zekerheid, doch laten we daar straks het beste van hopen De cijfers betreffende den totalen verkoop aan visch in de rijksvischhallen te IJmuiden over het eerste kwartaal werden deze week bekend en er blijkt voor ongeveer een mil- iloen gulden minder verkocht te zijn dan ove: hetzelfde tijdvak van het vorig jaar, een heel groot verschil dus. Als men daarbij bedenkt dat het vorige jaar ook al slecht was in de vischerij, dan komt men tot de conclusie da: het nu toch wel heel treurig gesteld moet zijn! Naar verhouding is er dit kwartaal niet veel minder aangevoerd, doch de prijzen zijn over het algemeen veel en veel lager dan toen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 8 April. Duitsch, Orinoco. Guatemala. Engelsch, Langleibrook, Conception Ned. Benkalus, Batavia. Ned. motor, Antwerpen, Brest. Ned. Jason, Hamburg. Engelsch, Dunmore Head, Antwerpen. Ned. Midsland, Immingham. Ned. motor. Castor, Antwerpen. Zweedsch. Gellivare, Oxelosund. Grieksch George M. Livanos Villa, Consti tution. Vertrokken schepen. 8 April. Ned. Euterpe, Rotterdam. Ned. Colombia, West-Indië. Ned. motor, Tabinta, Napels. Engelsch, Ousel, Liverpool. Duitsch, Orinoco. Hamburg. Ned. Fauna, Malaga. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Nederl. motorpassagiersschip „Colom bia" van de K.N.S.M. is Vrijdagmiddag 12 uur van Amsterdam met passagiers en stuk goederen naar West-Indië vertrokken en pas seerde de sluizen te IJmuiden om 15.30 uur. Het Deensch stoomschip „Nelly" is Vrijdag morgen in ballast van Penarth (Engeland) voor het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, ver trokken, teneinde een lading ruwijzer voor Zweden in te nemen. Het Zweedsch stoomschip „Patria" is Vrij dagavond met stukgoederen van Rotterdam vertrokken voor het Hoogovenbedrijf te IJmuiden, teneinde een partij ruwijzer voor Zweden bij te laden, waarna het schip naar Amsterdam zal opvaren voor verdere bela ding. Het Duitsch motor passagiersschip „Ori noco" van de Hamburg Amerika Lijn is Vrij dagmorgen met passagiers en stukgoede ren van West-Indië te IJmuiden aangeko men en opgevaren naar Amsterdam. Het Engelsch stoomschip „Langeleebrokk" is Vrijdagmorgen met een volle lading graan van Conception voor Amsterram aangeko men en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 67 dM. BEVERWIJK CONCOURS IN HET SPORTPARK Het bestuur der Beverwijksche Harmonie kapel overweegt het plan om in de maand September van dit jaar ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van het corps oen muziekconcours van bescheiden omvang te organiseeren. Hieraan zouden slecht? vier van de beste muziekvereenigingen uit 't land kunnen deelnemen. Aan B- en W. is bereids toestemming ge vraagd om deze muziekwedstrijd in het ge meentelijke sportpark te doen plaats vinden. Aangezien van verschillende zijden werd opgemerkt, dat het gebruik van het sport park voor dergelijke doeleinden eenige ma len geweigerd werd is ons bij informatie ge bleken, dat toch wel eenig verschil in de aanvragen bestaat- Van de sportvelden zal bij den muziekwedstrijd namelijk geen ge bruik worden gemaakt, in dien zin dat de voetbalterreinen niet door het publiek wor den betreden. Alleen zou op het middenveld een muziektent los op den bodem worden geplaatst. Bulten de afrastering kunnen de bezoekers voldoende plaats vinden. Naar wij vernemen is het bestuur van de N.V. De Kennemers. dat omstreeks dien tijd de vel den in huur heeft, bereid zijn medewerking te verleenen. Ook ae commissie voor de li chamelijke opvoeding zou tegenover het ver zoek van de. Beverwijksche Harmoniekapel niet afwijzend staan CONCERT BEVERWIJKSCHE HARMONIE KAPEL De Beverwijksche Harmonie-kapel gaf voor een geheel bezet Kennemer Theater haar tweede en laatste winterconcert, dat als ge bruikelijk met een welkomstwoord van den voorzitter geopend werd. Onder leiding van haar bekwamen dirigent den heer H. W. Hofmeester voerde de kapel een keurig programma uit, waarvan voor de pauze in het bijzonder de ouverture Thétis van Watelle en ae Pastorale Suite van Ph- Vlessing de aandacht vroegen. De heer Sam. Vlessing complimenteerde na beëindiging den dirigent voor de juiste opvatting en de goede vertolking van de compcsïtie van Vles sing Jr. De jongensharmonie legde getuige nis af van haar vooruitgang in eenige ferm geblazen marschen en voorts in de „Dancc Turque" van Guillaume en ,.1'Echo du Vil lage" van Pütz. De gebruikelijke afwisseling van het optreden der geheele kapel werd dit maal weer eens door de leden zelf verzorgd. Het musiceeren van het uit het koor ge vormde kwartet en sextet bleek over het al gemeen de instemming der toehoorders te kunnen wegdragen. Het kwartet speelde ver dienstelijk twee werken van Joh. Zaagmans n.m.l. ..Avondvertelling" en „Spölkwartier ble 'n Dorpsschole", terwijl het sextet veel suc ces oogstte met de veelelschende „Altfran- zoslsche Tanze" opus 11 van Scherrer. De Harmoniekapel vergastte tot slot het publiek nog op de fraai gespeelde Marche- Hongroise van Berlioz, die met veel bravour werd vertolkt en op de melodieuze Strauss' wals „Rosen aus dem Sliden" van Johann Strauss. Het concert werd met een bal besloten on der leiding van den heer J. Schmitz en met muzikale medewerking van Roemer's Band. HET CRISISCOMITé. Niettegenstaande het feit, dat het plaatse lijk cirisiscomité met ingang van 10 April zijn uitkeeringen zal moeten staken, zullen de voor de maand April toegezegde bijdragen op de gebruikelijke wijze worden afgehaald. Omdat nog zooveel nood valt te lenigen zaï in de maand Mei door middel van collecte bussen eenmaal de gelegenheid worden ge boden bijdragen te geven. Overigens neemt de penningmeester gaarne steun in ont vangst. Het damescomité blijft aan den arbeid en zal voortgaan met de uitreiking van kle dingstukken enz. Deze week werd nog een bedrag van 117 ingezameld, waardoor de totale ontvangsten tot 5506.zijn gestegen. DE WERKLOOSHEID. EEN KLEINE TERUGGANG. Het aantal bij de Arbeidsbeurs ingeschre ven werkloozen daalde voor deze gemeente in de afgeloopen week van 364 tot 255. Voor de eveneens bij dezen dienst aangesloten ge meenten Wijk aan Zee en Duin en Heems kerk viel daarentegen weer een stijging waar te nemen, resp. van 151 tot 162 en van 70 tot 73. DE RADIO-DISTRIBUTIE. Nadat de plaatselijke installateurs blijkens hun laatst ingediende plan om de concessie verzochten voor het exploiteeren van ccn radiocentrale, mits het net, behoudens op belangrijke kruispunten, bovengrondsch mocht worden aangebracht, werd van deze reeds zoo lang aanhangig zijnde aangelegen heid niets meer vernomen. Het destijds in gediende adres werd in handen gesteld van B. en W. Naar wij vernemen moet deze ver traging voor een deel worden geweten aan de voorwaarde, die de installateurs stelden, dat de gemeente binnen een tijdvak van vijf jaren niet zal overgaan tot radio-distributie langs het lichtnet. In verband hiermede heb ben B. en W. in gezelschap van den techni- schen adviseur een bezoek gebracht aan de Philips-fabrleken te Eindhoven, teneinde zich omtrent dit vraagstuk te laten voor lichten. Het onderzoek in deze richting duurt nog voort. FEESTAVOND R.K. VROUWENBOND. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Vrouwenbond gaf in de groote zaal van het KB>A.-gebouw haar jaarlijkschen feest avond voor de leden. Nadat de geestelijke adviseur, rector Th. Boonekamp een woord van aansporing had laten hooren om ook op de gewone ledenvergaderingen regelmatig te verschijnen, werd het scherm gehaald voor de opvoering van „Het hoogste goed" een tooneelspel in drie bedrijven van Louis Haver. Deze opvoering geschiedde door de too- neelclub der St. Jozefgezellen te Velsen- Noord, die dit stuk reeds eerder ten tooneele brachten. Zoowel het stuk als het over het algemeen vlotte spel schonken veel bevredi ging en de toehoorders lieten niet na van hun ingenomenheid door een dankbaar ap plaus blijk te geven. Bij wijze van attractie had het bestuur een verloting van aardige geschenken georgani seerd, waarvoor veel animo bestond. Het ge slaagde jaarfeest werd met een woord van dank aan de tooneelisten gesloten. DE GROEP-VISSER EN DE O.S.P. Zooals men zich herinneren zal heeft bij de jongste gemeenteraadsverkiezingen een groep kiezers, die de candidatuur van het raadslid J, Visser steunde, zich van de S.D. A P. afgescheiden. In verband hiermede heb ben wij bij den heer Visser geïnformeerd of naar aanleiding van de scheuring in dc S.D.A.P. kans bestond, dat hier ter plaatse een afdeeling van de Onafhankelijk Socia listische partij zou worden opgericht. De heer Visser deelde ons mede, dat hij zich daarover nog geen oordeel heeft gevormd. Persoonlijk heeft hij nimmer tot de llnksc'ne vleugels In de partij behoord. In hoeverre de leden van zijn kiezersgroep daartoe neiging zouden ver- toonen was spr. onbekend. Wel kon de heer Visser ons mededeelen, dat binnenkort door zijn kiezersgroep een vergadering zal worden gehouden, waarin zal worden overwogen de groep om te vormen in een Soclaal-Demotra- tische groep. De heer Visser gaf voorts te kennen, dat hij geen pogingen zal aanwen den om weer in dc S.D.A.P. terug te keeren. Het initiatief daartoe zal volgens onzen zegsman juist van haar dienen uit te gaan. Het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk. Het Roode Kruis Ziekenhuis, dat door den volhardenden arbeid van een groep ingeze tenen, krachtdadig gesteund door het hoofd bestuur van het Ncd. Roode Kruis, aan de Vondellaan is verrezen heeft in den korten tijd van zijn bestaan op de meest afdoende wijze aangetoond in een behoefte te voorzien. De vestiging van groote industrieën langs den Noordelijken oever van het Noordzce- kanaal (Hoogovens, Mekog, P.E.N.-centrale e.a alsmede de snelle uitbreiding der be volking van Beverwijk en Wijk aan Zee cn Duin. maakte het zlekenhuisvraagstuk voor de omgeving zeer urgent. Met alle waardee ring voor dc volharding cn het energieke werk van die Ingezetenen, die IJverden voor hun ideaal, stond men in uiteenloopende kringen nogal sceptisch tegenover de stich ting van een klein ziekenhuis, een mcenings- verschil. dat trouwens ook in medlschcn kring meermalen aan de orde komt. De voorspoedige exploitatie van dit be scheiden ziekenhuis deed echter zien. dat de belangensfeer zeer uitgebreid ls. Ondanks de stichting van het St. Antoniuszirkenhuts te IJmuiden-Oost, bleven in het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk de patiënten toe vloeien. Hierin speelt niet alleen het ver voer een rol, maar ook het feit. dat men zich een treinreis bespaart om de zieken te be zoeken en bovendien, dat dit bezoek allicht in de plaats van inwoning menlgvuldiger malen kan geschieden, doet velen uit Bever wijk de voorkeur aan het Roode Kruis Zie kenhuis geven. Zoo mocht het bestuur ook in het afgeloopen jaar weer veel waardecring ondervinden, waarvan die van de zijde der Koningin-Moeder, die op 27 April 1931 een bezoek aan de inrichting bracht, wel een der belangrijke uitingen was. De exploitatie stemde blijkens het jaarverslag van den se cretaris. Dr. D. A. Boon, tot tevredenheid. In het geheel werden opgenomen 543 patiënten met 11565 verpleegdagen. De bezetting per dag bewoog zich van 18 tot 47. Een zeer be langrijke verbetering was de uitbreiding der eelegenheld tot specialistische behandeling. Aan Dr. Land uit Haarlem werd de Rönt genologie en aan Dr. Mol de behandeling der orthopaedische patiënten opgedragen, terwijl Dr. S. PostMima. evenpens uit Haarlem, be reid gevonden werd als specialist-internist zich aan het Ziekenhuis te verbinden. Aan het gebouw werden twee belangrijke verbeteringen aangebracht. In de eerste plaats werden alle ramen aan de frontzijde voorzien van markiezen, terwijl verder werd overgegaan tot verdubbeling der ramen. Zoo zijn meer verbeteringen tot. stand gekomen, waaruit blijkt dat het ijverige bestuur er naar streeft het Roode Kruis Ziekenhuis in alle opzichten aan zijn bedoeling te laten be antwoorden n.m.l. van te zijn een weliswaar klein, maar goed geoutilleerde zlekcnlnrlch- ting, die tot zegen van de streek midden- Kennemerland zal zijn. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: A. van der Mast en J. M. Wernke. Bevallen: D. J. KochxValkering, z., G. PirovanoNuman, d., G. van VlietSalo mons, d., E. Zwitser—van dc-n Burg, d.. S. E. M. Kuilman—Rijndcrs, d., J. H. E. Johan- senFreek, z. Overleden: T. Duinmeijer. 59 Jr., onge huwd. A. A. G. Groen, 5 weken, gewoond hebbende te Wijk aan Zee en Duin. MARKTBERICHT VAN 8 April 1932. Spinazie per kist f 0.40—0.80. Andijvie per kist f 0.85—0.90. Raapstelen 100 bos f 25. Koolrapen per zak f 0.65—0.75 Wortelen per K.G. f 0.04—0.05 Bieten per K.G. f 0.05—0.06. Schorseneeren por K.G. f 0.08. Aardappelen klei per K.G. f 0.06—0.07. Idem, zand, per K.G. f 0.08. Spruitjes per K.G. f 0.14—0.18. Boerenkool per bak f 0.400.50 Roode kool per 100 f 48. Savoije kool per 100 f 58. Bloemkool per 100 f 30—35. Uien per K.G. f 0.12—0.14. Prei per bos f 0.140.18. Sla per 100 krop i 47. Rabarber per 100 bos f 15—20. Pieterselie per bos f 0.05O.OC Selderie per bos f 0.030-05. Appelen per K.G f 0.240.35. Peren per K.G. f 0.20—0.30. VELSEN BURGEMEESTER F. L. J. E. RAM- BONN ET. BEZOEK AAN VELSEN. VERMOEDELIJK INSTALLATIE OP DON DERDAG 21 APRIL. Vrijdagmorgen bezocht Mr. F. L. J. E. Rambonnet. de nieuw benoemde burgemees ter. onze gemeente HIJ bracht tevens een be zoek aan burgemeester R. G Rijkens, welk bezoek geruimen tijd duurde. Hierna werd de nieuwe burgemeester door het raadhuis ge leid waarna dc lunch werd gebruikt in hotel .Velserbeek". Na de lunch werd de zoogenaamde oude burgemeesterswoning aan den Velserduinweg bezocht, thans bewoond door den heer J. Dal hulzen. In tegenwoordigheid van den heer J C Dunnebier, wethouder van Openbare Werken, werd per auto een tocht door de gemeente tcmaakt, waarbij eenige woningen werden bezichtigd, waaronder ook „Roos-wijk". Naar men ons mededeelt zal de installatie van oen nieuwen burgemeester vermoedelijk op Donderdag 21 April as. plaats vinden. BEVOLKING. De bevolkine der gemeente Velsen bestond op 1 April 1932 uit, 21432 mannen en 21223 vrouwen, in totaal dus 42655 zielen. Over -de maand Maart had een vermeer dering plaats van 7 personen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 17