K. L. M. jubileum Uw oude wagen. Het Belangrijkste. 49e Jaargang No. 14966 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon-en Feestdagen Maandag 11 April 1932 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. HeofJredecteur- ROBERT PEEREBOOM. e. ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per weck 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post 3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per weck 0.05, per maand 0.22, per 3 mnd. 0 65, franco per post 0.72! Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie: 10724, 14825 Drukkerij: 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 5 regels 1.75. elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 1I regels 060, elke regel meer ƒ0.15. buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (icdcren dag) 13 regels 0.30, elke regel meer 0.10. uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonncs. Levenslange 0 Idem voor Abonnés op het Geïll. ZondagsbladLevenslange ongcschik igescluktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f250.-, theid f 2000.-, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Verlies Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 1 50.-. Arm- of Beenbreuk f 100.-. Duim f75.-. Vcilies Wijsvinger f 75.-, Vetlies andere vinger f 30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, April. Von Hindenburg herkozen. 'DuLt-schland heeft op draen Zondag Von Hindenburg vlot als Rijks president herkozen. Bij de eerste stemming behaalde hij niet de volstrekte meerderheid ofschoon het weinig scheelde. Daardoor was deze tweede stemming noodig. Ofschoon hierbij juist geen volstrekte meerderheid vereischl werd, en candidaat met het hoogst aantal stemmen reeds ge kozen moest worden verklaard, behaalde de oude Rijkspresident ditmaal wèl de absolute zege over zijn tegenstanders. Met 19.637.688 stemmen bleef hij meer dan twee millioen boven het gezamenlijke totaal van Hitier (13.419.603), den Nationaal-Socialist, en Thalmann (3.705.898) den Communist. Zooals bekend was de Duitsch-Nationale candidaat Düsterberg, die de vorige maai 2 1/2 millioen stemmen haalde, ditmaal niet meer in den strijd. Van zijn aanhangers is blijkbaar het grootste deel op Hitier overge gaan, want die had ruim twee millioen meer stemmen dan de vorige maal. Misschien kan hij dat ook gedeeltelijk danken aan den steun, van den ex-kroonprins ontvangen. Over dit akelige onderwerp is in deze rubriek een week geleden al het noodige gezegd. Ik kan dus nu volstaan met te constateeren dat Adolf Hitler en Wilhelm von Hohenzollern samen, na een door den eerste op geweldig- intensieve wijze gevoerde campagne. nog niet meer dan 37 1/2 pet. van de stemmen van het Duitsche volk op zich hebben kun nen vereenigen. De communisten haalden nog geen 10 1/2 pet. van het totaal (hun aantal was meer dan een kwart lager dan de vorige maal), en ruim 53 pet. stemden op Hinden burg. Het resultaat is een geruststelling voor ge heel Europa, maar niet meer dan een tijde lijke. Bij de eerste stemming hebben wij er al op gewezen dat de candidatuur-von Hin denburg geen georganiseerde politieke strooming in den lande vertegenwoordigt, in tegendeel gesteund wordt door het op den duur onhoudbare „nood-huwelijk" van cen trum en sociaal-democraten, en zijn eigen lijke succes te danken heeft aan de buiten gewone. in alle opzichten eerbiedwaardige persoonlijkheid van den candidaat-zelf. Von Hindenburg is evenwel vijfentachtig jaar oud, en derhalve een man-van-een-dag. Als dit broze leven bezwijkt valt ook het symbool, dat hij door zijn prachtige loyaliteit jegens de Republiek voor de meerderheid der Duit- schers geworden en gebleven is. En wat dan? Het is een zwak régime, dat aan het broze leven van één enkelen ouden man is verbon den, en dat in zichzelf alle kiemen van on dergang draagt, met geen anderen weer stand dan die van het gezonde verstand, dat een slechte toestand weigert te verergeren door in het wilde een nationalistische revo lutie te ontketenen. Zou dit gezonde ver stand nog zegevieren, als von Hindenburg er niet meer was? In ons land ware zooiets, bij een dergelij- Len toestand als in Duitschland. misschien heel wel denkbaar. Maar het Duitsche volks karakter is anders dan het onze, veel min der individualistisch, veel meer geneigd zich aan een streng oppergezag te onderwerpen en van den leider van dat gezag een idool te maken. Zoo is het thans nog mogelijk dat in dit land met vele millioenen .werkloozen, waai' talloozc jongens de school verlaten zonder eenig uitzicht hoe zij aan den kost moeten komen en zich een loopbaan schep pen, het idool Von Hindenburg de rust blijft waarborgen. Het kan niet voor lang meer zijn, tenzij de mogendheden eindelijk tot da den overgaan, afzien van verder „va banque" en met vuur spelen, en het vertrouwen her steld wordt door werkelijke internationale samenwerking. Eén gunstige factor in de Duitsche situatie is de persoon van den rijkskanselier Brüning. die inderdaad gebleken is een man uit een stuk te zijn. een politieke figuur van bui tengewone vastberadenheid en scherpe in tuïtie. Ofschoon geen leider van Europeesche visie, zooals de betreurde Stresemann. Het schijnt niettemin mogelijk dat Brü ning bij volgende internationale onder handelingen succes zou kunnen bereiken en zelf krachtig medewerken tot verbetering, als hij den juisten Franschen partner vond. Dien vindt hij niet in Tardieu of in andere Fran- sche politici der regeerende rechterzijde. Van het grootste belang blijft dus de vraag, of bij de Fransche verkiezingen op 1 Mei de Kamer „om" zal gaan en oen linksch bewind aan het roer zal komen. Het staat evenwel te bezien wie dat leiden zal. Wel schijnt de kans op een linksche overwinning in de laat ste weken in Frankrijk stijgende, maar de linkerzijde heeft niet de beschikking over veel menschen van buitengewone capacitei ten. Er wordt in Parijs alweer gepraat over een kabinet-Herriot. De burgemeester van Lyon staat bekend als een handig politicus en een harde werker, maar de titel ..verzor ger van Briand's politieke erfenis", hem te genwoordig toebedeeld ligt hem vooralsnog niet al te best. Hij is geen internationaal - erkende figuur, zooals Briand. niemand zou ooit neiging hebben hem ..een groot Euro peaan" te noemen, en ook in de rij der Fran sche premiers heeft hij geen bijzonderen in druk gemaakt. Hij is voor het buitenland meer ,.die han dige burgemeester van Lyon, die aan veel politieke touwtjes trekt". Zoo zijn er meer, in Frankrijk en in andere landen. Onder de jongere politici der linkerzijde schijnen nog geen bijzondere figuren op den voorgrond te treden evenmin als trouwens rechts, waar men drijft op Tardieu en Laval en met den gerctireorden Poincaré als vcrkiezir.gs- schutspatroon werkt en als den bekwaam- gtcn man ter linkerzijde, wordt door zeer velen der leider der socialisten, Léon Blum, beschouwd. Maar diens premierschap is niet te verwachten. Bij deze bespiegelingen over Frankrijk's re geering, steeds als vanzelf voortvloeiend uit den Duitschen toestand moeten wij maar hopen dat Frankrijk op het critieke moment weer eens een nieuwen man van buitenge wone „allure" en dan éen die ver over de grenzen van zijn vaderland ziet zal produ- ceererr. R. P. OUD BANKHUIS VRAAGT SURSeANCE AAN. Scheurleer en Zoonen in moeilijk heden. DOOR TIJDIG OVERLEG TE VOORKOMEN GEWEEST? De bekende bankfirma Scheurleur Zoo nen te 's-Gravenhage heeft meegedeeld, ge noodzaakt te zijn haar kantoren in Den Haag en Scheveningen te sluiten. Zij zal surséance van betaling bij de Rechtbank aanvrager- Naar zij mededeelt zijn de haar toevertrouw de effecten volledig aanwezig. Scheurleer Zoonen is een der oudste bankhuizen van Nederland. Over de surséance-aanvrage van het huis Scheurleer Zoonen te 's-Gravenhage meldt het Haagsch Corr. Bureau nog het volgende: Een groote ontsteltenis is hedenochtend bij een aanzienlijk deel der Nederlandsche be volking gewekt toen bekend werd dat het sedert 1804 bestaande Haagsche Bankiershuis Scheurleer en Zoonen zijn kantoren zal slui ten en surséance van betaling zal aanvra gen. Wij hebben getracht, bij de Directie van het Bankiershuis nadere inlichtingen te ver krijgen omtrent de oorzaken, die tot dezen voor de firma zoo pijnlijken stap geleid heb ben. Op onze vraag, of er directe redenen geweest waren die tot de surséance-aanvraag geleid hebben, werd ons echter met de mees te stelligheid verzekerd dat dit niet het ge val was. De firma is tengevolge van de alge- meene wereldcrisis in steeds moeilijker om standigheden geraakt. De huidige economi sche toestand maakt het schier onmogelijk bankzaken te drijven op den ouden voet, zoo als de firma Scheurleer dat gewoon was. Tot het jaar 1918 waren de zaken zeer bevredi gend en kon het Huis inderdaad „een mooie zaak" genoemd worden, waar de familie Scheurleer een groot vermogen in verdiend had, dat zij echter zoo goed als geheel in de zaak heeft gelaten. Na genoemd jaar echter gingen de zaken achteruit en de groote restrictie die thans allerwege wordt toegepast, maakt het verkrij gen van hulp steeds moeilijker en op het laatst zelfs uitgesloten. Men verzoekt ons echter de pertinente ver zekering te publiceeren, dat de zaken der firma absoluut in orde zijn en dat er niets gebeurd is wat het licht niet mag zien. Van vooraanstaande frnancieele zijde werd ons nog medegedeeld, dat Scheurleur. behal ve commissionnairs in effecten, vooral ook een belangrijk credietbedrijf hadden, dat credieten verschafte aan den Middenstand. Zeer belangrijke bedragen verschafte het kantoor Scheurleer aan verschillende zaken, inzonderheid tuinderijen in de omstreken van Den Haag en reeder ij en te Scheve ningen. Met de terugbetaling van de credieten ging het steeds minder en men wist in ban kierskringen wel, dat het met de liquiditeit van Scheurleer, er niet al te best voor stond, vooral nu de visscherij in zoo moeilijke omstandigheden verkeert werd Scheurleer de dupe van het niet terug be talen van credieten door derden. Zoo is de firma buiten haar directe schuld voor zoover insiders daarover thans kunnen oordeelen. in moeilijkheden geraakt. De surséance-aanvrage was, behalve voor inkele ingewijden, voor iedereen een groote verrassing. Had de firma tijdig met bevriende relaties overleg gepleegd, wellicht had er nog een weg gevonden kunnen worden om deze ge- beuhtenis te voorkomen. Reeds eenige jaren was het Bankiershuis bezig zich op kleinere schaal in te stellen. Ook werd het kantoor voor eenige jaren reeds gesplitst in de firma Scheurleer en Zoon. te 's Gravenhage en Scheveningen en de N.V. Scheurleer en Zoonen''s Bank, welke laatste kantoren had o.a. te Gouda. Delft en Dordrecht. Deze vennootschap was sinds eenigen tijd in liquidatie. EEN VERRADERLIJKE WOND. Iemand te Venlo werd bij een politieke vechtpartij met eenige Duitse hers te Viersen (Duitschland). verleden week Zondag met een boksbeugel vrij ernstig aan het hoofd gewond. Hij liet zich verbinden en bekom merde er zich verder niet om. De geheele week deed hij gewoon zijn werk, tot hij Za terdag plotseling dood op zijn bed werd ge vonden. De wond was gaan etteren en tenge volge van infectie de hersenen aangetast. (De K.L.M. bestond op 7 April 121,2 jaar). Wel wel, is die hooge geboorte Weer twaalf en een half jaar gelèe? Wat hebben die kaerels gevlogen En hoe vloog de tij met hen mee. Reeds ver over vierduizend, dagen Sinds 't eerste de K.L.M. vloog En steeds gaat zij zonder versagen Nog daaglijks vooruit en omhoog. Haar heele bestaansrecht zij vluchtig, Toch is het solied gefundeerd, 't Bedrijf, uit den aard der zaak luchtig, Is grondig georganiseerd. Als vliegop haar geest moge wezen, D i e vliegop is b 1 ij v e n d e geest. Zij viert, hem met vliegende vaandels. Vol trots op haar koperen feest. Of 't vriest dan wel hitte komt, golven, De dienst staat- er niet meer voor stop, 't Mag regenen, hagelen, stormen, Haar vlieger gaat altijd weer op. En waar men' haar naam ook hoort, noemen, Je hoort om zijn moed en beleid Den Vliegenden Hollander roemen, Geen sage, maar werkelijkheid. P. GASUS. ONTPLOFFING IN EEN HUUR KAZERNE. VIJF DOODEN. 1b GEWONDEN TE SPRINGFIELD. NEW-YORK, 11 April (V. D.) Te Spring field is een hevige ontploffing ontstaan in een drie verdiepingen hooge huurkazerne. De ontploffing was zoo hevig, dat de schok in de geheele stad werd gevoeld. Vijf per sonen werden gedood en 16 gewond. Vier van de vijf gedooden zijn vrouwen. Een hunner is de echtgenoote van den leider der Syrische kolonie te Springfield. De politic neemt aan. dat men met een dvnamietaanslag te doen heeft. MANDSJOERIJSCHE COMMISSIE TE PEKING. PEKING, 11 April V.D.i De Mandsjoc- rijsche commissie van den Volkenbond onder leiding van Lord Lytton is Zaterdag te Peking aangekomen. Allo hoofdstraten waren met vaandels versierd en groote op schriften wierpen de commissie het welkom toe en verzochten haar onpartijdig in haar oordeel te zijn. China zal liever vechten dan zich onderwerpen aan een onrechtvaardig oordeel. De commissie zal ongeveer een week in Peking blijven en de gast zijn van gene raal Sjang Tsoe Liang. Inmiddels doen zich moeilijkheden voor met de regeering van Mandsjoerije, die den voormaligen Chinec- zen minister van buitenlandsche zaken dr. Wellington Koo. die de commissie als Chi- neesch diplomaat begeleidt, niet wil toe laten. Lord Lytton heeft gezegd, dat de com missie zich niet naar Mandsjoerije zal be geven en zal weigeren haar werkzaamheden in Mandsjoerije voort te zetten, indien ae Mandsjoerijsche regeering niet de geheele delegatie ongehinderd toegang verleent. Lord Lytton gaf als zijn meening te kennen, dat voor het einde dezer week de Mandsjoerijsche regeering haar houding wel zal wijzigen. Ik dit geval hoopt hij met de delegatie Zater dag naar Moekden te vertrekken. PREDIKANT OVERREDEN DOOR TIl.AM. In de Marnixstraat bij de Rozengracht te Amsterdam is Zondagavond een predikant, die den weg overstak doordat hij niet oplette, gegrepen door een tramwagen. Hij werd een eind meegesleurd, kwam onder de baanschui- ver terecht en is met een bekkenfractuur naar een gasthuis vervoerd. VERKEERSTENTOONSTELLING. IN ONZE TIJDINGZAAL. Tot en met Donderdag wordt in onze Tij dingzaal een kleine tentoonstelling op ver keersgebied gehouden. Wie de Tijdingzaal binnentreedt ziet da delijk. waar het eigenlijk bij het geheele ver keer op aankomt. Zijn oog zal dan n.l. dade lijk vallen op de waarschuwing: „Gebruik gezond verstand tijdens het besturen van een auto!". Dit is inderdaad het geheele ge heim voor een veilig verkeer, niet alleen voor den automobilist, maar ook voor den wiel rijder. den voetganger, den motorrijder en wie zich nog maar meer op voet- of rijwe gen voortbewegen: „Gebruik gezond ver stand!" Al die Engelsche en Amerikaansche ver- keersplaten. met sprekende kleuren en pak kende opschriften «zooals bij voorbeeld de plaat met twee groote dobbelsteenen boven een auto en die het opschrift draagt: ..Don't gamble with Death. Drive carefully!") roepen ons allen toe: Wees voorzichtig! Denk na! Houd u aan de verkeersregels. En ook een belangrijk ding Wees hoffelijk. Aardig is de Duitsche plaat van het Poli- zeiprasidium te Leipzig, die in vijf afbeel dingen laat zien: „Wie cs nicht sein soil" en in 5 andere: „Wie es sein musz". Talrijk zijn ook de vele Hol'.3ndsche uitga ven op verkeersgebied, die op de tentoonstel ling te zien zijn. zooals Ten Brink s Ver- keersplaten en dan de zegels, briefkaarten, brochures enz., uitgegeven door het Bureau voor Veilig Verkeer te Amsterdam, den Bond van Vrijwillige Verkeersiuspectiën in Neder land en den A. N. W. B. Velen zullen op deze tentoonstelling nog heel wat kunnen leeren! MINISTER BF.EI.AFRTS NAAR GENèVF.. De Minister van Buitenlandsche Zaken is naar Genève vertrokken ter bijwoning van de voortgezette ontwapenings-conferentie. LINDBERGH'S BABY NEDERLAND? IN ENGELSCH BERICHT ZONDER GROND? VD. meldt uit Londen: Volgens een bericht in de ..Star" zou Majoor Schoeffel, cle Amerikaansche politie ambtenaar. die onlangs naar Engeland ge komen is. weger..- de ontvoering van de baby van Lindbergh, drie dagen geleden naar Nederland zijn gekomen om ook hier een om derzoek in te stellen. Noch bij de Nederlandsche politie, noch bij de Amerikaansche diplomatieke vertegen woordigers hier te lande, kon het Persbureau V.D. van bovenstaand bericht eenige bevesti ging ontvangen. Omtrent, een onderzoek in Nederland door de Amerikaansche politie is hun niets bekend. NEW YORK 10 April Reuter)Thans wordt gemeld, dat Lindbergh den losprijs van 50.000 dollar reeds heeft betaald en de roovers eenige dagen heeft toegestaan, om aan de voorwaarden te voldoen, doch na het betalen is niets meer van de ontvoerders gehoord, waarom de hulp van de regeering is inge roepen. om de bankbiljetten, waarmede be taald is, terug te vinden. NOG HOOGER EISCHEN AAN LINDBERGH? NEW-YORK, 11 April (V. D.) In politie kringen te New-York vermoedt men, dat nu dé ontvoerders van Baby Lindbergh het ge- eischte losgeld hebben ontvangen, zij al vorens de baby terug te willen geven een poging zouden willen doen om nog meer geld los te krijgen. GEEN VLIEG DIENST NAAR GRONINGEN. De autoriteiten in Groningen en Drente hebben besloten niet te zullen medewerken aan een proefvliegdlenst Amsterdam—Gro ningen, omdat de plannen voor een zoo kost bare onderneming niet definitief genoeg zijn Van een dienst dezen zomer zal dus wel niets komen. De gemeente Eeldc heeft haar sub sidie-aanvrage aan de gemeente Groningen ook al ingetrokken. Hebt gij een ouden wagen? Kraakt hij lichtelijk in de gebinten, werken de rem men niet al te best meer. verloonen zich velerlei verschijnselen die erop wijzen dat hij zijn beste dagen gehad heeft, maar trekt zooals het vaak gaat <ie motor nog goed? Leest u dan het volgende bericht De constructeur Frits Koolhoven heeft een goedkoop sporivliegtuig ontworpen, dat voorzien wordt van een gewone auto-motor uit een popuiairen wagen Het blijkt mogelijk deze machine voor f 4000 re leveren. Naar keuze van den besteller kan men een open of een gesloten vlieg tuig krijgen. Ook is het mogelijk het cabrioletsysteem er op toe te passen, zoodat men al naar do weersomstandig heden zijn, open of gesloten kan vliegen. De vliegmachine wordt voorizen van twee schroeven. De motor bevindt zich in het midden en brengt de schroeven In beweging. Hot. toestel, dat zeer stabiel is. zal oen snelheid kunnen ontwikkelen van 90 a 100 kilometer. Reeds heeft de heer Koolhoven vier be stellingen voor dit toestel kunnen boe ken. Zoodra hij 12 stuks geplaatst heeft zal hij dit nieuwe type in serie gaan bouwen. Zoowel de sericbouw als de toe passing van den goedkooperen auto motor hebben den lagen prijs beïn vloed. (Tel.) Nieuwe mogelijkheden openen zich Ten eerste. U rijdt in uw „populaire" maar ietwat overjarige product van Ford. General Motors of welke firma dan ook naar Frits Koolhoven, stapt uit en zegt: „Hoor cons Frits, wij kunnen zaken doen. Ik wil jou helpen om die twaalf bes tellingen te halen, maar dan moet je mijn motor gebruiken om een vliegtuig voor me te bouwen, en een flink sommetje van die vierduizend pop af doen. Hier heb je mijn motor. Neem er dat ouwe rijdende omhulsel af en bouw er dien goedkoopen vogel van je om heen. Twee duizend pop, zullen we zeggen? Nou goed. slaap er nog eens over. Denk er aan dat we oud-stadgenooten zijn. Ik heb geen zin meer om een nieuwen wagen te koopon. want 'k voel wel dat we vroeger of later toch allemaal de lucht in moeten, en die fietsers en voet gangers vervelen me bar. Zc '.ceren nooit dat de weg van ons. is. Dus wou ik nou maar opstijgen Tweede mogelijkheid U hebt geen lust de lucht in te gaan. uw leverancier wil niet genoeg voor het. oude ding geven bij inruil van een nieuwe. Dan spoort u uw ondernemender buurman aan om zoo'n ding van vier mille bij Frits Koolhoven te bestellen, bericht dit aan Frlts cn zcet: „Ik heb een kooper. Zal hem opgeven onder één conditie. Neem mijn motor over en stop die in zijn vliegtuig, of bestem hem voor de serie die volgt na het eerste dozijn. Zaken zijn zaken, we zijn oud-stadgenooten cn trotech op de vliegtuigbouwers, die onze stad voort gebracht heeft.... enz. Derde mogelijkheid. U wacht eenvoudig op de stijging in den .prijs van populaire auio- mobielmotoren, die moet komen als Frits in vollen gang raakt met zijn sericbouw. En dan werpt ge uw exemplaar op de markt Er zit werkelijk muziek in. En u ziet eruit dat. al is het crisistijd of misschien Juist daarom de nieuwe moge lijkheden en plannen niet ontbreken. W. A. SCHOLTEN. 1 GRONINGEN, 11 April (V. D.> Op 61-jari gen leeftijd is te Groningen na een lang durige ziekte overleden de bekende industri eel W. A. Scholten. kleinzoon en naamge noot van den bekenden stichter van dc ver schillende aardappelmeel-, suiker-, .stroo- carton-, turfstrooisel- en chemische fabrie ken in de stad en provincie Groningen en in Duitschland. De teraardebestelling cn bijzetting in het familiegraf is Donderdag 14 April op de lui- dcrbegraafplaats te Groningen. CRISISCOMITc. C. F. v. h. personeel Personeel Kremer f 16. 9.85 De strijd met de solven. De Zuidelijke pier te IJmuiden tijdens een der talrijke aanvallen, vmxjg-jaataftjjflaep. Hindenburg met absolute meerderheid her kozen tot Rijkspresident. (2e blad, le pag.) Mislukte aanslag op den directeur van ae Duitsche Rijksbank, dr. Luther (2e blad, Ie pag.) Auto in de Jord&iii te icatcr. Man ver dronken. (2c blad. 2e pag.) WielrennenVan Kempen cn Pijnenburg winnen de Parijsche Zesdaaaschc. (3e blad, 3e pag.) ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Von Hindenburg herkozen. (Ie blad lc pag.) Vierster: Uw oude wagen. (le blad le pag.) Van den AbeéleLuchtvaartnlcuws. (3e blad. 3e pag.) Lcttinga: Financieele Kroniek (2c bla j, 3e pag.) Henry A. Th. Leslurgcon: Indrukken van de Zesdaagschc. (3e blad, 3e pas4,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 1