CADEAU! AMSTERDAMSCHE VLEESCHHOUWERIJEN Parijsche wafels Verkade STA TEN- GENERAAL. Beroep voor gedupeerde pachters op den rechter? llAVtRSCHHjlvSs!! larVAN HEDEN AMSTERDAMSCHE VLEESCHHOUWERIJEN VET-RECLAME WIE DEZE WEEK VOOR f1.00 BESTEEDT, ONTVANGT EEN HALF POND DIK VERSCH NIERVET CADEAU!! A. MEIJER HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAG 13 APRIL 1932 MUZIEK. Haarlem's Muziekinstituut. De zesde leerlingen-uitvoering (de derde van dit jaar) vroeg op bijzondere wijze de aandacht voor zich, waar het gold, het werk der oudere leerlingen te beluisteren. Aller minst wil ik beweren, dat het genot, zulk een eind-uitvoering bij te wonen, is te preie- reeren boven het luisteren naar het spel der aanvangers en van hen die nog niet tot de verst gevorderden behooren. Doch de wijze waarop men reageert op de uitinsen van hen die welhaast afgestudeerd zijn, verschilt he melsbreed van, laat ik zeggen: het genoegen, waarmee men een heelen avond kan luiste ren naar het spelen van de beginnelingen in de kunst. Onwillekeurig stelt men. bij de namen Debussv, Handel, Schubert, Beet hoven, Alessandro Scarlatti, zijn eischen in evenredigheid met de waarde der te vertol ken muziek. Dat hierin een onbillijkheid schuilt, volgt genoeszaam uit het feit, dat de executant dikwijls met heel veel zelfbe- heersching heeft te overwinnen velerlei te genstrevende dingen, die een vrije, vlotte uitvoering in den weg staan. Zeker, daar waren dezen avond leerlingen die al heel weinig de nadeelige gevolgen der podium vrees ondervonden. Bij dezulken viel op, na een aanvankelijkelijk weifelen, het spoedig hervinden van het zelfvertrouwen; wat in de gezellige atmosfeer die over deze slot-uit- voering ging, meestal niet moeilijk viel. Het beste onder het beste te noemen, lijkt mij ditmaal onnoodig. Ieder nauw luisterend toehoorder heeft voor zich zelf wel de mee ning gevormd, die in hoofdzaak gelijkluidend is met wat ik daarover zou kunnen zeggen. Met mij zal wel ieder hebben bewonderd de mooie schemerklanken eener „Mélancoli- que" van Bortkiewlcz, als gold het een Cho- pinsche mazurka. Een ..rêverie" van Debussy zal hem even sterk hebben geinteresseerd als een „Valse" van Chopin, omdat de ver tolker (vertolkster) zoo intens het wezen van den vleugelklank aanvoelde. Hoe ten slotte in een Suite van Scarlatti al de goede eigenschappen van speeltechniek. klankge- ving en muzikaliteit schoon vereenigd wa ren. zal hem even veel vreugde hebben ge schonken als mij, die van deze heel bijzon dere prestatie gaarne gewag maakt. Van de viool leerlingen sprak ik nog niet. Maar 't zij dankbaar geconstateerd, hoe zij alle zonder uitzondering den sterken in vloed ondergingen van Frans Vonk's per soonlijkheid. Ondanks de veel grootere zwa righeden die de bespeler van het strijkin strument heeft te overwinnen, als de groote zaal hem noodt om voor 't voetlicht te komen, mag toch geen der vioolleerlingen ontevreden zijn over de behaalde resultaten; daar was bij allen, maar dan ook zonder uitzondering, genoeg te waardeeren aan techniek hier. aan muzikaliteit daar, en aan mooi zuiver spel overal. Volledigheids halve zij in dit* verband meegedeeld, dat de pianoleerlingen, daareven genoemd, res pectievelijk leerlingen waren van de heeren Nico Hoogerwerf en Jan Couvée. In even moeilijke omstandigheden als de violist verkeert de zanger. Plankenvrees kan veel, haast alles bederven. Dick Welman's leerlingen hebben niet alles aan ademtech- niek kunnen geven waarover zij in andere omstandigheden beschikken; dit is even dui delijk als de verklaring van de in Schubert's „Standchen" tweemalen weerkeerende c voor cis in de pianobegeleiding. En even duidelijk als 't opsporen der oorzaak, die een Handel- aria (vooral het middendeel) veel te snel deed nemen. Men weet dit alles wel zelf; maar weten en doen zijn op zulke uitvoerin gen twee onderscheiden dingen. Het zijn tenslotte de bemerkingen die welhaast elk voor zich zal hebben gemaakt. Doch ik zou heel onvolledig zijn, als ik daarbij ook niet voeg de overtuiging, dat naar het algemeen oordcel het onderwijs aan Haarlem's Mu ziekinstituut in handen is van uitnem'en- dc leeraren. Die meening is gerechtvaar digd naar aanleiding van de tastbare resul taten, die deze slotuitvoering opleverde. Aan de directie daarmee onze gelukwensch, en niet het minst om het feit, dat zij aan een zoo -roote schare leerkrachten mogelijk maakt hot. geven van goed geordend en op stevige basis gefundeerd muziekonderwijs. G. J. KALT. De Cala-voorstelling van Cremer. Hel nieuwe sluk van Jan Fabricius. De Prijsuitdeeling. in een lichten champagne-roes verkeert, is dat voor Hans voldoende om den grootsten sprong tot referendaris te maken. Daar op die hoogste sport vindt hij ook Guusje en overwinnaar over de geheele linie houdt hij een lofrede op de domheid, zonder zelfs de beteekenis van zijn woorden te beseffen. Want het zijn de woorden van den minister, die hij in zijn champagne-stemming her haalt .De domheid, dames en heeren, is een macht! Het is de brute macht, waarbij alle menschelijke vernuft te pletter slaat als te gen een granieten rots. Tegen domme men- schen kan niemand op!" en met een alge meen hoera en met confetti brengen alle feestgenooten aan het slot hulde aan de zoo hoog geroemde domheid. Uit dit beknopte resumé zal het een ieder duidelijk zijn, dat Fabricius met ..Hans Hop per maakt carrière" een spotternij een charge heeft willen geven. Jammer is het. dat hij nog niet wat verder is durven gaan en er maar niet flink weg een satire van heeft gemaakt. Waar het de bedoeling van den auteur moet zijn geweest, dat wij zijn stuk niet au serieux noch als zedenschildering noch als karak terkomedie zouden nemen, had hij den spiegel, waarin hij zijn personen te kijk stelt, gerust nog wat boller kunnen maken. Het is. of hij hiervoor huiverig is geweest. Voor een satire is zijn stuk te mat en te mak en een zuiver blijspel is het toch ook niet geworden. Het hangt nu tusschen deze twee in. Maar wanneer wij eenmaal over het zwakke en wat langdradige begin heen zijn, is er in dit. blijspel van het oogenblik af, dat Hans Hopper verschijnt, veeï, dat wij hartelijk kunnen waardeeren. Het geeft op dezen 60- jarigen altijd nog jeugdizen schrijver weer eens 'n geheel nieuwen kijk en men moet ook in dit stuk ziin vitaliteit daarom weer bewon deren. Hans Hopper is een aardige en voor een acteur ook dankbare schepping en de amusante, dikwijls geestige dialoog helpt de spelers ook over de nu en dan wat leege plek ken heen. Het groote succes van de voorstelling was zeker wel in de eerste en voornaamste plaats aan Henk Bakker tc danken. Hij heeft als Hans Hopper stuk en opvoering gedragen. Zelden heb ik Bakker beter gezien dan gister avond en het kan haast niet anders, of Fa bricius moet over deze creatie wel bijzonder tevreden zijn geweest. Bakker gaf werkelijk de .domheid met aplomb,en hij deed dat op een uiterst fijne, aldoor geestige wijze. Deze Hans Hopper werd een sympathieke jongen, wien je zijn snelle promotie en zijn Guusje Flink van harte gunde. Bakker toonde gisteren weer eens, dat zijn grootste kracht ligt in de karak terrol. die fantasie vereischt. Hij had blijk baar zelf plezier aan dezen Hans Hopper en hij haalde met tal van fijne en bijna altijd rake nuances uit de rol alles, wat er uit te halen viel. Voor Bakker was dan ook de triomf van den avond. De figuur van Hans Hopper is in dit stuk zoo domineerend, dat eigenlijk alle andere rollen daarnaast bijrollen worden. Mej. Cor Visser, die in het begin van het seizoen zoo verrast heeft met haar zeer sterke creatie van Aafke Aaikes in De Koekoek., kon als Guusje Flink blijkbaar den juisten toon niet treffen. Zij tastte en tastte, maar wist aan dit ambtena- resje geen leven te geven. Wel groeide zij langzamerhand in de rol, zoodat het derde be drijf van haar verreweg het beste werd. Ook de referendaris en de minister hadden meer teekening kunnen verdragen. Hirs en Schin kel waren beiden wat mat en veel relief kre gen deze twee rollen dan ook niet, wat te meer opviel naast het aldoor levendige, gees tige spel van Bakker. Een heel aardig figuurtje echter werd Mona Lisa van Eki Bouwer. Mej. Bouwer speelde dat meisje'fijntjes en in lich ten toon en de tooneeltjes tusschen haar en Hans Hopper behoorden dan ook tot de beste van den avond. De twee beproefde krachten Boon en Crombouw gaven beiden iets zeer goeds als Blom. den portier en Tichelaar, den chef van de horlogezaak Tichelaar en Co., zoodat deze rollen volkomen tot hun recht HET TOONEEL Fen stampvolle zaal, vele gasten, een vroo- lijke stemming en de première van 'n nieuw stul: van Jan Fabricius, waarlijk onze Kon. Letterlievende Vereer.iging Cremer had haar gouden feest moeilijk op glorieuser wijze kunnen vieren. En laten wij het maar da delijk zeggen, de eerste opvoering van het blijspel „Hans Hopper maakt carrière" is èn voor de jubileerende vereeniging en voor on zen populaircn tooneelschrijver een groot succes geworden. De Lof der Domheid had dit nieuwe stuk var. Fabricius ook kunnen heetcn. Want het is de domheid, die hier door Fabricius in het zonnetje wordt gezet. Hans Hopper's eehige verdienste is eigenlijk zijn domheid, maar hij is oom met aplomb en dat is voldoende deugd om het binnen enkele weken aan een mi nisterie van klerk tot referendaris te bren gen. In zijn onnoozelheid helpt Hans Hopper tot tweemaal toe Zijne Excellentie den Mi nister van Oorlog uit den brand, den twee der. keer zelfs doordat zijn potlood louter bij toeval en tot puur geluk op het juiste punt uitglijdt en een komma krast op een fatale piek. waardoor hij licht brengt in de duister nis en een onmogelijk, den Minister compro- mitieerend stuk plotseling in een heel logi sche en zelfs verstandige legerorder veran dert. Maar behalve aan zijn domheid heeft Hans Hooper zijn vlugge carrière te danken aan Guusje Flink, het aardige ambt-en aresje, want zonder haar zou hij in zijn heilige on- r.cczelheid waarschijnlijk nooit zijn opge merkt. Doordat de minister, de referendaris en Hans toevallig alle drie verliefd zijn op ce bij do hande Guus en de liefde toch altijd nog de sterkste motor in dit leven is. gaat Hans Honoer met sprongen de maatschappe lijke ladder op en als de minister op een bal kwamen. En een bijzonder woord van hulde komt regie en figuratie toe voor het levendige en goed verzorgde ensemble op het feest in het Savoy-hotel in III. Daar kregen wij ook door de aardige en de verzorgde aankleeding de echte champagne-stemming, die toch aldoor beschaafd bleef. Voortreffelijk wisten Bakker en Schinkel in hun gesprek dien be schaafden toon ook in hun licht-angeheiterte stemming te bewaren, zoodat het stuk ook door het geestige slot op frissche en pret tige wijze uitklonk. Na afloop der-voorstelling verscheen Jan Fabricius ten tooneele en werd den populairen auteur een warme en langdurige ovatie ge bracht. De voorzitter van Cremer, de heer Kruyshoop, wenschte den schrijver van Hans Hopper maakt carrière hartelijk geluk met zijn succes en bood hem namens de Kon. Letterlievende Vereeniging het eerelid-maat- schap van Cremer en een krans aan. Met da verend applaus werd deze mededeeling door de leden ontvangen en het duurde heel lang. voordat Fabricius aan het woord kon komen om op de van hem bekende gulle en spontane wijze Cremer voor de hem gebrachte onder scheiding te danken. Nog eenige malen moest het doek omhoog, waarmee het eerste be drijf van den avond geëindigd was. Het tweede bedrijf het slotwoord van den heer Kruyshoop en de prijs uit deeling ving eerst na de pauze tegen half 12 aan. De voorzitter van Cremer bsgon met dank te brengen aan alien die zich verdienstelijk voor Cremer hadden gemaakt, aan den be schermheer en den eere-voorzitter de heeren Herbert en J. T. Cremer aan het eerc-comité, de vereenigingen, die in den wedstrijd waren opgetreden, deri directeur van den schouwburg en het personeel, aan de muziek, de pers, het dames-comité en aan de leden, die voor vriendschap en har monie dat gouden feest ondanks de slechte tijden tot eer. zoo groot succes hadden ge maakt. Daarna richtte de heer Kruyshoop zich in het bijzonder tot den nestor van het bestuur, één der twee nog levende oprichter^ van Cremer den 87-jarigen altijd nog kranigen heer C. H. van Looy en sprak hij er zijn spij; over uit, dat de man, die 47 jaar aan het hoofd van Cremer had gestaan <le heer G. J. van Gasteren op dezen ook voor hem zoo belangrijken avofld niet tegenwoordig kon zijn. Maar in de huldiging van den heer Van Looy, aan wien namens Cremer bloemen en eon medaille werden aangeboden, betrok de voorzitter den mede-oprichter Van Gasteren. Toen volgde de benoeming van 7 nieuwe leden van verdienste en wel van de dames Lucasde Lugt en Agnes Koorenbük en de heeren Paff die 50 jaar kunstlievend iid van Cremer is en in al die jaren slechts 3 voorstellingen van de vereeniging gemist heeft K. Bakker. J. S. de Bruyn, C. van Looy en A. M. Duyjshoff. En daarna gebeurde het, dat de heer Kruyshoop zelf in het zonnetje werd gezet door den eere-voorzitter den heer J. T. Cre mer, die hem hulde bracht voor zijn buiten gewoon organisatie-talent en zijn nooit ver minderde geestdrift voor zijn vereeniging, en het warme applaus van ée zaal bewees, hoe zeer deze woorden weerklank vonden bij het publiek. Even een korte rust en toen kregen wij het hoofdmoment van het stuk na de pauze- de uitdeeling der prijzen door den voorzit ter der jury. den heer Carel van Hees. Van Hees deed dat op de hem eigene, prettige en bondige wijze en hij wist voor elke ver eeniging en eiken „bekroonden" speler het passende en juiste woord te vinden. De voorzitter van Jan van Beers uit Utrecht de heer W. de Haan en de artistieke leider van Litteris Sacrum uit Leiden, de heer B. Hageman dankten met een kort woord en brachten in het bijzonder hulde voor de pret tige. hartelijke wijze waarop Cremer de op tredende vereenigingen in dit seizoen had ontvangen. Nog eens was het woord aan den heer Kruyshoop en toen om half één in den nacht zakte voor goed het doek en sloot daarmee het gouden feest van Cremer af. J. B. SCHUIL. Inxtiatiefontwerp-Ebels in behandeling. Was dit taak voor de regeerir.g? Bijna algemeene instemming. Maar toch veel amendementen. De heer Van Vuuren herdacht. 12 April. Ook ditmaal kwam na een recès de Kamer niet bijeen, zonder een doode te moeten be treuren: de heer Van Vuuren. Als steeds wist ook nu de heer Van Schaik een welgebouwde, inhoudsrijke speech te houden, die uitsprak wat er in de Kamer leefde. De minister van Justitie sloot zich namens de regeering bij 's presidenten woorden van heeler harte aan. De Kamer luisterde naar beide redevoe ringen staande. Om het werken tot het zomerrecès in te leiden, werden enkele hamerstukken afge daan. Even werd er gesproken over de wijziging van de inkwartieringswet, welke wijziging tegemoet wil komen bij inkwartiering aan het groote gezin, n.l. dat met 4 of meer kin deren. Gemakkelijk kon de minister van Defen sie de formeele bezwaren van den heer Tila- nus ontzenuwen. Ds. Faber stelde oen vraag, n.a.v. een opmerking des ministers in de Me morie van Antwoord, n.l. of iemand, die elke landsverdediging uit humanitaire overwe gingen verkeerd acht, bij het nlet-toelaten tot zijn woning van een militair, die inge kwartierd werd een menschlievende daad doet. of niet. De minister meende van wel de heer Faber niet. En deze zei, dat er toch inrichtingen genoeg zijn, waar een militair onderkomen vinden kan. Waarop de minister en hij had het laatste woord weer ant woordde. dat het toch Ds. Faber's bedoeling en wensch was. dat ieder zijn standpunt dee- len zou en een militair dus nergens onder komen zou kunnen vinden. Het ontwerp werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Het verdere gedeelte van den middag was gewijd aan de algemeene beschouwingen over het initiatief-ontwerp-Ebels, dat maat regelen treffen wil ten bate van die pachters, wier verpachters in de huidige omstandig heden geen pacht-verlagine willen toestaan, toewei zulke verlaging alleszins gewettigd moet worden genoemd. Gelukkig zijn er veel verpachters, die vrijwillig reductie toestaan voor hen is het ontwerp niet geschreven. Het ontwerp wil. wanneer een pachter meent in een bepaalden termijn te veel te moeten betalen, dezen de gelegenheid gever., zich tot den kantonrechter te wenden. De kantonrechter poogt eerst bemiddelend op te treden. Blijkt dit geen resultaat te kunnen bréngen, dan komt de zaak voor de crisis- pachtcommissie. bestaande uit den kanton rechter en twee leden. De commissie moet bij haar oordeel allerlei factoren in rekening brengen, vermogenstoestanden, uitkomsten van vroegere Jaren enz. De Kamer, alle sprekers het waren er heel wat: de heeren Van Rappard. Bakker, Fleskens. v. d. Sluis. Goseling, Braat, v. d. Heuvel, de Boer en Rutgers van Rozenburg alle sprekers stemden met de algemeene gedachte van het ontwerp in. Men was al gemeen van oordeel, dat men hier niet een crisis-ontwerp te doen had, waarvoor in het Burgerlijk Wetboek reeds de kiemen aan wezig waren de heer Rutgers van Rozen burg). Of wanneer men deze kiem niet zag. dan achtte men toch de Huurcommissiewet een uitmuntend voorbeeld en wel te gebrui ken voorganger, ook in crisis-omstandig heden opgezet. De Kamer gaat gaarne met de algemeene strekking van 't ontwerp mede de s.d. af gevaardigden v. d. Sluis en de Boer zelfs zeer gaarne, wijl de positie van den pachter cr wc r door versterkt wordt. Waarop de heer v. d. Heuvel nadrukkelijk stipuleerde, dat hij met het voorstel (hetwelk een zekere toepassing van een remissie-recht is) alleen wil medegaan. wijl het een tijdelijke en een crisis-maatregel betreft. De heer Fleskens had liever een voorstel gezien, dat alle pachten tijdelijk over de ge heele linie met een bepaald percentage zou verlaagd hebben. Dus ^en automatische ver mindering. volgens bijzondere, bij de wet vastgestelde normen. Intusschen. de heer Fleskens wilde het betere niet den vijand doen zijn van het goede en zal het ontwrp aanvaarden, al had hij zich ccn logischer ontwerp kunnen denken, al heeft hij niet al te groote verwachtingen van het ont werp. Ook de heer v. d. Sluis koestert geen sterke verwachtingen hij vreest (zijn partijgenoot De Boer bouwt meer op den bond van landpachters) dat gedupeerde pachters zich niet gemakkelijk tot den kan tonrechter zullen wenden. De heer Goseüng en ook de heer Bakker kenden de meeste be teekenis toe aan de preventieve werking van het ontwerp, die zich nu reeds doet selden. Natuurlijk kwam de vraag ter sprake of het. in het ontwerp geregelde nu wel een materie was voor een initiatief-ontwerp, of ni-1 de regeerins hier had moeten optreden Men vroeg den minister van Justitie ol er niet van hem een zelfstandig ontwerp te wachten is. Men wist toch. dat hij iets der gelijks had overwogen. De minister zal deze vraag wel beantwoorden hij woont toch de initiatief-discussie bij vooral nu hem, bij motie-v. d. Heuvel verzocht werd op e. v. Kamer-vrasen mondeling te antwoorden. Er zal zoo nu en dan voor een vraag nog wel eens aanleiding zijn. Want het. raakt hier 't Burg. Wetboek, en al wat in dit wet boek staat is wetstechnisch zeer moeilijk! Dat heeft om te beginnen Mr. Goseling wel duidelijk gemaakt. Mr. Goseling zei. dat de initiatief-nemers volledig vergeten hebben te regelen, alles wat derden In een pachtcontract raakt. Hij repte van de absolute noodzaak van reselen t. o. v. derden en illustreerde 't met te her inneren aan den borg in het pachtcontract. Mo*t hij worden aansprakelijk gesteld, ook ai zou de kantonrechter tot pachtverlaglng besluiten? De heer Braat noemde het ontwerp onbe duidend. En de heer Wijnkoop zag er een element tot politieke misleiding van de strijdende boeren in. HIJ had een betere ge dachte: pachtsommen moeten door de boe ren der onderscheidene dorpen zelf worden bepaald. Een motie in die richting werd niet ondersteund. De heer v. d- Heuvel evenals de hc<r Goseling komt hij met amendementen wil in de pachtcommissie deskundigen doen zitting nemen, maar niet bepaaldelijk een verpachter en een pachter aanwijzen. Morgen ls de initiatief-nemer aan het woord. INTIMUS. ADVERTENTIES CARET, ALPHE-VAAR AGATÏIA AT.PHKXAAR—BOXS beluigen hiermede hun harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun hu welijk ondervonden. De Heer en Mevrouw DE VRIES—STRVKXHAAGF.X geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter HAXNY Amsterdam. 18 April 1932 Rietwijkerstraat 7. Heden overleed tot onze diepe droefheid Sn de Ma- rlastichting te Haarlem onze geliefde Echtgenoot, Ynder. Behuwd- en Groot vader, de Heer Johan Carel Bennink in den ouderdom van 63 jaar. Uit aller naam: F. C. M. BEXXIXK— DE RIDDER Heemstede. 13 April '32 Raadhuisplein 7. Geen bezoek De teraardebestelling *al plaats hebben Zaterdag 16 April a.s. to 12.30 op de Algemeene Begraafplaats tc Heemstede. Heden overleed plotseling te Breda onze lieve Zuster en Schoonzustaf Herminc Tin der Sande in den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: D. VAX DER SAX DE Tapijten - Loopers stoonien, machinaal stofvrij ma ken. Ook do grootste maten wor den In enkelo dagen afgeleverd. Kennisgeving Uitloting Schuldbrieven jeldleeningen BURGEMEESTER en WET HOUDERS van HAARLEM brengen ter kennis van belang hebbenden. dat de lijst van de op 11 April 1932 uitgelote schuldbrieven ten laste dezer ge meente op de 3e afdeeling der gemeente-secretarie ter inzage is ncdergelcgd. BELASTINGADVISEUR J F. G. BODE. oud adj. Inspect. der directe belastingen Kleine Houtweg 39 - Tel. 1361R Gelden v. hyp. gevr. en aangeb. Heerlijk croquant. gevuld met een zachte crème. HUWELIJK Heer. goed gefortuneerd. 36 Jaar, zoekt kennismaking met be schaafde dame. Br. no. 24."5 bu reau van dit blad. 5 Nette Meisjes gevraagd, voor liet verpakken van suikerwerk. Aanm. Ged. Schalkburgergracht 96, H. Xrd. TOT EN MET ZATERDAG A.S. WORDT IN DE EEN SPECIALE GEHOUDEN. HIER ZIJN ONZE RECLAME-PRIJZEN: Ons beroemd Gehakt, half om half3 pond voor 75 cent Versch gemalen Ossengehakt, 25 ct. per pond, 3 pond voor 60 ct. Fijn gekruide Rollades 40 ct. per pond, 3 pond voor 100 ct. RECLAME LAPPEN 30 ct. per pond, 3 pond voor 85 ct. RIBSTUK, kort model40 ct. per pond, 3 pond voor 100 ct. KALFSLAPPEN 40 ct. per pond, 3 pond voor 100 ct. VARKENSLAPPEN40 ct. per pond, 3 pond voor 100 ct. VARKENS FRICANDEAU 45 ct. per pond, 3 pond voor 1ZS ct. CARBONADEN 30 cent per pond HEEL MAGER ROOKSPEK 20 cent per pond GROOTE HALVE VARKENSKOPPEN 30 ct. per stuk GEKOOKTE- EN RAUWE ROOKWORST25 cent per pond LEVERWORST en GEKOOKTE WORST25 cent per pond Overheerlijk PEKELVLEESCH 12 ct. per ons, 25 ct. per half pond RAUWE REUZEL 15 cent per pond DUS ALLEN NAAR DE BEKENDE VAN PAUL KRUGERSTRAAT 15. BEGIJNESTRAAT no. 18. SPAARNWOUDERSTRAAT 69. LEIDSCHEVAART no. 334.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 3