HET HAARLEMSCHE STADSBEELD. Het presidentschap van de V. S Sus! sii i i l li Zwitsersche Impressies. H.D. VERTELLING ,j i i Hoe het eens was. DE BURGWAL. Hoe het geworden is. Gezicht van den Burgwal naar het Donkere Spaarnc (Gemaakt in 1812). De candidaten en hun kansen. (Bijzondere correspondentie). Onlangs werd de naam van president Hoover voor het eerst officieel als republi- keinsch candidaat voor den nieuwen ambts termijn genoemd. De in politiek opzicht ac tieve postmaster-general van het tegenwoor dige kabinet, Brown, heeft zich tot deze verklaring gemachtigd gezien. Daarmede is dus de republiekeinsche lijst geopend; er staan verder op het oogenblik als tegencan- didaten op senator France van Maryland en burgemeester Coxey van Massillon in den staat Ohio. Dat de loyale republikeinen zich aan Hoover zullen houden, is aan te nemen, indien zijn thans tot stand gekomen Recon struction Finance Corporation de economi sche crisis tot stilstand kan brengen. Hoe sterk de rijen van deze loyale partijvrienden zullen staan, staat echter nog in het geheel niet vast. Franklin D. Roosevelt. In de eerste rij van de democratische can didaten vindt men den gouverneur van den staat New-York, Franklin D. Roosevelt. Deze door een heupgewrichtziekte in het gaan belemmerde en zonder zijn stok ondenk bare politicus is een lid van de verspreide, maar in politiek opzicht versplinterde familie Roosevelt. Hij is de exponent van den demo- cratlschen tak. De republikeinsche tak van de familie heeft, wanneer men het zuster paar Theodore Roosevelt en Alice Longworth- Roosevelt bulten beschouwing laat, geen be roemde leden. Theodoor, zoon van den po pulaire» president, heeft als bekwaam gou verneur van Porto Rico een rol gespeeld; thans is hij met het gouverneurschap van de Philippijnen belast.. Alice Longworth Roo sevelt, de bekende „prinses Alice", die met den republikeinschen spreker van het huis van afgevaardigden, Longworth, was ge trouwd, is de andere exponent van den repu blikeinschen tak van de familie. Maar acti viteit concentreert zich meer op het society- lev en van Washington. Daar echter oefent zij krachtigen Invloed uit; zij kan als het middelpunt van de politieke en diplomatieke Washlngtonsche society worden beschouwd. Haar politieke overtuiging scheidt haar van haar familielid Franklin Roosevelt; zij zou stellig liever geen Roosevelt aan het hoofd van het land zien dan een democratische af stammeling van deze familie. Bovendien her innert zij zich. dat haar vader van dezen Franklin eens heeft gezegd, dat hij niet de kenmerken van een echten Roosevelt heeft. De politieke familietwist heeft echter den gebrandmerkten neef van „Teddy" in den vijfden graad weinig schade gedaan; hij heeft voor het overige, gelijk bij de Roose- velts gebruikelijk is, ook een Roosevelt ge trouwd en merkwaardig, een lievelingsnicht van den vermaarden president. In ieder ge» val heeft hl) de democraten van Noord-Da kota toegestaan, zijn naam op de lijst voor de primaire verkiezing te zetten, waarmede hij zelf voor het eerst zijn aspiratie, presi dent van de Vereenigde Staten te worden, officieel heeft aangekondigd. Achter zijn candldatuur zullen, gelijk van democratische zijde wordt verzekerd, bij het Juniconvent van de partij in Chicago ten minste G78 ge delegeerden staan. En meer dan 770 stemmen heeft de presidentschapscandidaat voor de nominatie niet noodlg. „Frank", dat is de populaire naam van den Ncw-Yorkschen gouverneur, heeft den wensch, dien president Cleveland hem in de wieg heeft gegeven, vergeten. Die w'enschtc den jongen Roosevelt toe. dat hij nooit presi dent van de Vereenigde Staten zou worden! Franklin Roosevelt is op 30 Januari 1882 ge boren; hij kwam in 1907 als democraat in den New-Yorkschen staatssenaat. toen Wil son nog gouverneur van New Jersey was. Eenmaal in het Witte Huis. benoemde de democratische president dezen telg van het geslacht Roosevelt tot plaatsvervangend se cretaris van het departement van marine. In het jaar 1920 stelde de partij hem candidaat voor het vlce-presldentschap. Daar hij ech ter geen succes had. .stelde hij zich tevreden met het vice-prcsident-schap van de Fidelity and Deposit. Co. van Maryland, een verzeke ringsmaatschappij en nam een ...:- crc'-r praktijk ter hand. Een verkoudheid eu haar gevolgen brachten hem op den rolstoel, dien hij ook thans nog niet zonder stok en hulp kan veriaten. In dezen Roosevelt zit echter den ijzeren wil van zijn Nederlandsche voor ouders. Met krukken voerde hij de president schapscampagne voor Al Smith, dien hij in het Jaar 1928 als gouverneur van den staar New-York afloste. Met, 725.000 stemmen meer dan hij noodig zou hebben gehad, werd „Frank" in het jaar 1930 voor de twee maal gekozen, een verkie zing, die den grondsteen legde voor zijn qua- lificatie als president van de Vereenigde Staten. Volgens het oordeel van zijn politieke vrienden en vijanden is Franklin Roosevelt resp. ee.n moe-ig, eerlijk man en een zwakke ling, die voor den Tammany-tijger (voorko mend op het wapen van de New-York be- heerschende democraten) wegkruipt, resp. een van de beste en succesrijkste gouver neurs. die de staat ooit heeft gehad en zwak ke epiggoon van Al Smith, hij wordt beschre ven als charmante, geestige persoonlijkheid, die trouw is aan de democratische beginse len en als vertegenwoordiger van de demo cratische overtuiging, zooals zij door de ge goede, met een conservatief jasje gekleede partijleiders wordt bepleit, als „te nat" of „te droog" in zijn eigen partijkamp. Roosevelts halfnatte standpunt inzake het prohibitie- vraagstuk (geen herroeping, maar herstel van de souvereiniteitsrechten der staten) heeft tot een verzwakking van de vroegere vriendschap tusschen Roosevelt en Smith ge leid, waarvan, men thans nog niet weet, of zij zich niet tot openlijke vijandschap zal ont wikkelen, wanneer Al Smith sis tegencandi- daat zou optreden. Daar echter vooreerst de plannen van Al Smith nog niet bekend zijn, staat naast Roo sevelt als democratisch pretendent de vroe gere secretaris van oorlog Newton D. Baker. Achter Baker staan onzichtbare, maar zon der twijfel werkzame krachten; men zal ze in de naaste toekomst opmerken, sedert Ba ker zich heeft afgewend van hetgeen zijn candldatuur in den weg stond: het pleiten voor toetreding van Amerika tot den Vol kenbond. Baker heeft zijn inzichten gewij zigd en is alleen aan voor toetreding, indien achter deze actie de eensgezinde wensch van het volk zou staan. Of deze afwending van Genève echter voldoende is, om den oorlogssecretaris van Wilson op den voor grond te brengen, dient te worden afge wacht. Al Smith. De heer Hearst echter is met geen van deze beide democratische candidaten tevre den en daarom heeft hij een ijverige cam pagne voor den nieuwen democratischen woordvoerder van het huis van afgevaar digden, Garner, ingeleid. De overige candi daten zijn den krantenmagnaat te interna tionaal georiënteerd. Daarbij is Hearst echter het ongeluk overkomen, dat zijn candidaat, enkele dagen nadat hij door Hearst was ge propageerd, zich voor een ..permanente in ternationale economische conferentie" ver klaarde. wier taak slechting van de tarief barrières, strijd tegen de dumping e.d. zal zijn. Nu begint zich cok Al Smith te melden. Zijn tot dusver volgehouden zwijgen is aldus uitgelegd, dat hij al zal hij de candldatuur Roosevelt niet steunen, zichzelf althans op den achtergrond zal houden: nu heeft zijn verklaring van 7 Februari het aspect weer veranderd. Smith zal weliswaar afzien van een voorconventie-campagne en geen geld middelen aanwenden om zich den steun van de democratische conventsgedelegeerden te verzekeren en ook niet tegen andere candi date» optreden noch vcor hen pleiten. Hij zal echter, wanneer hij op de nominatie wordt gezet, niet neen zeggen. Men zal stel lig trachten een wig te drijven in het Roose velt-front in den staat Pennsylvania en ver der New-Yorks Tammanypartij te versnip peren. Een car.didatuur var. Smith wil echter niet zeggen, dat hij op het convent, de noo- dlge stemmen op zich vereenigt. maar het geval kan zich voordoen, dat zijn vrienden met een derde van de stemmen de nominatie van een tegertcancLJaat kunnen voteeren. Wij geven hier ter vergelijking een twee tal teekeningen van de Burgwal met een ge zicht op het Donkere Spaarne. Veel verandering, maar geen verfraaiing. Eerst was er kans, dat dit punt opnieuw een wijziging zou ondergaan, maar nu afge zien is van het plan om over het Donkere Spaarne een nieuwe brug te bouwen, zal de tegenwoordige toestand voorloopig wel be houden blijven. Evenzeer kan zich echter het geval voordoen, dat ook Roosevelt het derde deel van de gedelegeerden voor zich wint en deze de no minatie van Smith zullen verhinderen. Het zou dus niet verwonderlijk zijn, indien bij deze wedren de beide voornaamste candida ten zouden verliezen en de plaats voor een derde werd vrijgemaakt. De zwakheid van de positie van Smith schuilt hierin, dat hij zijn oppositie tegen Roosevelt niet. openlijk kan bekennen en het niet aandurft, hem te desavoueeren. Dat een nominatie van Smith den religiestrijd weer zou ontketenen die bij zijn eerste candidatuur oplaaide, kan zonder meer worden verondersteld en het ontbreekt niet aan aanwijzingen, dat het Amerikaan- sche Zuiden dan alarm zou blazen. Vcor Roosevelt vloeit uit deze tactiek van den de mocratischen partijleider het inzicht voort: „Wie niet voor mij is, is tegen mij". Dat de republikeinen hopen, uit deze versplintering van de tegenpartij munt te slaan, spreekt vanzelf. M. R. K. (Nadruk verboden.) De Koppige Het is waarlijk niet om onnoodig eenige blaam te leggen op den gehoornden, zwart- witten bok. dat ik u dit langs-de-straat-geval verhalen wil. H Bok is te bokkig, om er zich iets van aan te trekken. Dit wordt geschre ven ter leering van begeleiders en ter waar schuwing aan koopers in spe. die bij aankoop het verzuim maken uitdrukkelijk te bepalen, dat de bok ten huize van hunne naar-bok- ken-hunkerende zonen door den verkooper zal worden afgeleverd. Want ziehier, wat er anders gebeuren kan Ongetwijfeld was de modieus gekleede pa, of oom. overmoedig geweest, want deze oom of pa liep zélf met den bok door de straat, waar auto's in pasten als een vleugel in def- tigen salon, waar ook, om wille van de nood druft, slagers, melkboeren en bakkers met hunne wagens of bakfietsen in werden ge duld, maar waar een bok een te ongekend vervoermiddel was, om niet met verbaasde blikken te worden aangestaard. Echter, dit kijken alleen kon oom of pa geen ziertje schelen, zoolang de bok gewillig meeliep en zelfs gehoorzaamde aan kleine rukjes, welke zijn begeleider aan het touw, dat hen samen verbond, wenschte te geven. Tot hiertoe mag geen woord kwaad worden gezegd van dezen Idealen bok. Maar nu gebeurde het, dat een peenharige hit in die straat van den groenteman twee kroppen andijvie verlangde, daartoe bulten hare behuizing en op den welgebouwden groenteman toetrad, vervolgens den bok in het oog kreeg en gichelde: Vooruit met de geit! De psychiaters in de dierkunde mogen er een verklaring van geven, waarom deze bok op ditzelfde oogenblik totaal van natuur veranderde, maar leeken kunnen dit niet. Zij zien slechts de gevolgen en deze waren ver schrikkelijk. De bok verhief zich, bijna plechtig. Zijn voorpooten gingen omhoog, zijn kop bcog zich 'n tikje en daarop volgde een gil van het peenharig kind, dat andijvie, groenteman en de straat in den steek liet, om zich veilig te stellen achter de deur van haar huis voor den niet meer te herkennen bok. Stel u voor, dat een standbeeld van rui ter te paard plots gaat steigeren en ge hebt de situatie duidelijk vóór u. Als een tol draalde de bok in het rond, viel jonge kinde ren en oude dames aan, ontzag geen oude heertjes en porde tegen 'n kolonel. En terwijl verschrikte, woedende, geaffecteerde en ruwe uitroepen uit verschillende monden klonken, probeerde oom of pa van alles, om het dier te kalmeeren Noa steeds hield hij krampachtig het touw vast, waardoor hij in de dwaaste situaties kwam, omdat hij mee- tolde en evenzeer de dames en heeren op de meest onverwachte momenten op de tecnen trapte, tegen den grond probeerde te loopen en door den bok gedwongen en door hem op sleeptouw genomen het laatste restje waardigheid in deze oogenbiikken vtrloor. Allengskens begreep de eigenaar van dezen bok, dat een zoet lijntje het beest niet meer in bedwang hield. Hij gooide het dus over een anderen boeg, zich nu niet meer bekom merend om wat of wie ook, en hij trok aan het touw en hij schopte naar den bok en hij schold. Hij was over zijn zenuwen heen en het was hem te vergeven. Zij" oogen ston den wild en er lagen op zijn voorhoofd zweet druppels als groene erwten. Zijn hoed was achterover gezakt en toch begon nu pas de aanval. Door vreemd, en voor leeken alweer onverklaarbaar instinct had de bok tot nu den eigenaar zelf ontzien, maar ook dit laat ste restje van goede houding gaf hij op. Met een plotsellngen ruk wendde hij zich een kwartslag en reeds had oom of pa den eer sten kopstoot beet. Hij trapte terug. De bok stootte weer. Het werd een formeele vecht partij en nu pas kregen de toeschouwers den waren schik in het geval Een ieder had zijn favoriet, de een hield het met den bok, de ander met den eigenaar. De groenteman, weer op zijn kar geklommen, leek te fungee- ren als scheidsrechter. De heer ging verliezen. De bok wilde terug en hij scheen zijn zin tc krijgen. Stap voor stap moest de heer hem volgen en zijn ne derlaag was bijna zeker. Toen reed door die straat een taxi, claxoneerend om door de inmiddels aange groeide menigte te dringen. De pa. die voor zijn zonen, of de oom, die voor zijn neven dezen bok gekocht had. richtte zich bliksem snel op, na Juist een duik van het beest te hebben afgeweerd en hij wenkte den taxi- bestuurder. De taxi stopte, juist naast het trottoir, geen vUftig centimeter van den bok af. Die taxi reed een minuut later weer weg. In den wagen zat de bok. Oom of pa naast den chauffeur en wischte zich hr- zweer van het voorhoofd. TON RUYGROK, Hoe diezelfde plek er nu uitziet. Beneden aan het meer ligt het kleine oude stadje. Het is een brok historie, beginnend met paalwoning-nederzettingen aan den drassigen oever, daarna een Romeinsche ver sterking, toen een klein vechtstadje, de Mid deleeuwen door en nog lang daarna, gedu rende heel de rumoerige geschiedenis van Zwitserlands vrijheidskrijg. Er is nog 'n Romeinsche toren over en een brok muur, zooals overal in deze kleine ste den aan de drie Jura-meren de N.W. hoek van Zwitserland schijnt van groot strategisch belang geweest te zijn voor de Romeinen. Dan is er het oude witte kerkje, dat al in de kronijken van omstreeks 800 vermeld staat; en de wallen en poorten, die dit gat van 2400 inwoners het recht geven, zich „stad" te noemen. Alles is oud, hecht en in stijl, al is er tusschen 12Q0 en 1750 aan één stuk door gebouwd en verbouwd; 't is alles Berner architectuur, die eigenaardige bouw met arcaden voor de huizen en wonderlijke klokken torens. Een jaartal hier en daar: 1747, en op het huis ernaast: 1340. En tóch een eenheid. Het heel jaar door ligt net stadje verlaten te droomen aan het meer; de witte wegen kronkelden omhoog tegen de Jura op, verlie zen zich in de bosschen. Als een roofnest hangt het Middeléeuwsche kasteel boven de stad, de weg beheerschend. En van deni oever af tot aan den zoom van het bosch, steil te gen den berg opgeplakt vaak, staan dan de wijnstokken in rij en gelid, op de wonderlijk ste plaatsen soms. Tot tusschen de spoor baan die langs het meer loopt en het meer- zelf een breedte van enkele tientallen me ters minder zijn wijngaarden aangelegd. Een eentonig gezicht 's zomers, al dat vlakke groen, vaak door de. ziekte-werende behan deling met 't een of ander middel blauwig ge kleurd. En zoo spiegeld' het eeuwenoude Neu- veville z'n muren én poorten in het meer van Biel en is diep In slaap. Eind Juli de eerste symptomen. De wijn gaardeniers trekken dag aan dag de witbe- poederde wegen op, waar op de kalksteenen muurtjes aan weerszij de bloemen in over vloed bloeien en controleeren hun stokken. Dit arme land, waar alleen de wijn goed groeit, hangt van het gelukken van de oogst geheel af het grootste gedeelte van de be volking vindt zijn werk in de gaarden of bij de wijn productie. En het- kweeken van de jonge stokken, die zoo lang noodig hebben eer ze vrucht gaan dragen, is een moeilijk werk, vol risico. Maar als de zon maar goed schijnt op dit vlakke stukje Zwitserland, dan rijpen de druiven, dan is er einde Juli al wat te zien in de gaarden, dan komen overal de trossen witte eni hier en daar ook roode druiven te voorschijn. Dan stelt de Société des Vlgnerons een paar wachters aan, die met een buks ge wapend de wijngaarden afloopen en de spreeuwen wegschieten tevens een oogje houden op ongewenschte bezoekers. Een wijngaardenier is een vreedzaam en gastvrij mensch, behalve in de maanden Augustus en September, wordt er hier algemeen be weerd! Augustus. De drie Jura-meren liggen in stralende zonneschijn. Over de lage heuvel rug aan den overkant zien we de Alpen weer 's avonds in roze gloed: Aplengli'ben, in den nazomer géén teeken van naderend slecht weer! September. De ochtenden zijn kil cn nevelig. Den heelen dag blijft er een lichte nevel hangen; het meer is spiegelglad, zooals alleen maar in den herfst mogelijk is. De Alpen zijn nu 's morgens al zichtbaar, staan als onwezenlijke achtergrond, witbe- sneeuwd met blauwe schaduwen achter het zonnige landschap aan het meer. waar het late gouden licht over de nog diep-groene bosschen valt. De eerste druiven worden geplukt, voor etgen gebruik meest, als voorproef en voor het hotel, waar al wat doortrekkende touris- ten druiven verlangen. Dan weet het stadje ook heel gauw: de roode druif is niets dit jaar. maar de witte „knappende" (er zijn nog soorten druiven) is prachtig. 's Ochtends heel vroeg de zon is nau welijks op en alles is kil en bedauwd dan ratelen de lange, leege karren al door de straten. Twee a vier paarden er voor, met belletjes opgetuigd en de manen gevlochten: wijnoogst is een Eeest, in dit gezegende land. Dan op de karren de houten kuipen, een oor aan weerszij; nog wat gereedschap en dan als verdere l:u>t weldra de vendangeurs en -euses. Onder gezang en gelach gaat het dan dc stad uit en de witte wegen naar de gaarden op. En daar blijft het den heelen dag rumoerig, overal duiken de gekleurde zakdoeken die de meisjes om hun hoofd knoopen op, overal wordt gezongen, geplaagd en gelachen. De druiven, in kleine kuipjes geplukt (met een sikkelvormig scherp mesje) gaan dan in de bijna manshooge kuipen die de „brandards" op hun rug dragen en waar ze mee tusschen de rijen wijnstokken heen en weer gaan. De bovenrand van de kuip steekt hoog boven hun hoofd uit. Is zoo':' hooge kuip vol, dan wordt hij in de breede lage kuipen-met-ooren gestort, die voor de gaarden op den weg staan. Een primitieve molen kneust dan de druiven meteen wat, zoodat ze den verderen dag in hun sap in de zon staan te gisten. Om twaalf uur algemeene uittocht om te eten. Dan rust. Een oud gebruik geeft den Wijnoogstfeest. jongemannen recht, een meisje, dat een tros vergeet aan een stok, een zoen te geven. Hiervan wordt druk gebruik gemaakt. Zelfs zoo, dat je je verbaast over de vergeetach tigheid van het vrouwelijk geslacht. Na een week is dan wel de oogst voorbij, tenminste het grootste deel is binnen. Dan moet tegen Zondag de eerste „mout" (most) klaar zijn, de ongegiste wijn; voor het feest. Dan mag er overal gedanst worden: dan ver gadert het feestcomité voortdurend, en loopt de plaatselijke fotograaf, tevens ailistiek lei der, overal bedrijvig rond. Hij heeft het in- tusschen ook nog druk met het kieken van heele wijngaardeniersfamilies temidden van de wijnstokken, zoodat hij op het terrein van den strijd ook steeds present is met een geweldig apparaat. Z'n gekleede jas deto neert ietwat in deze landelijke omgeving. Zondag. Neuchatel de eenige andere stad hier die er een wijnfeest op na houdt, en het natuurlijk grootscheepscher doet is tijdig gewaarschuwd en zet zijn eigen feest een week later. Leent tevens gracelijk twee verkeersagenten aan Neuveville, gezien het feit dat de plaatselijke politie-macht (twee personen) niet tegen de moeilijkheden van een druk autoverkeer opgewassen is. En zoo staan die twee gehelmde en gehandschoende ordebewaarders al van 's morgens acht uur af op de kruispunten en leiden de lange file's om de stad heen, naar het parkeer terrein aan den oever van het meer, waar een man-met-pijp onder een bordje „streng verboden te rooken" toezicht houdt op al die blinkende wagens van Fransche, Italiaan- sche en Duitsche nationaliteit, tusschen de vele auto's, die uit de andere kantons zijn gekomen. De vier banketbakkers hebben griezelt* groote hoeveelheden in hun winkel opgesla* gen; toch zal 's middags om vier uur al ge brek aan levensmiddelen gaan heerschen; en dan is er nog de kermis, een schiettent, waar de Zwitsersche schuttersneigingen kunnen worden voldaan, een draaimolen, een zweef molen. De burgerij slentert overal rond, lang zamerhand verloren in den steeds aanzwel lenden stroom vreemden. Onder de arcaden van de hoofdstraat- hou den de oude gilden in hun costuums ver tooning van hun ambachten: de schoenma kers, de kuipers, de visschers. Er is een ten toonstelling van de verschillende druiven- soorten, prachtige pondenzware trossen. En overal staan lange banken en tafels buiten, klaar om den vreemdeling met „mout" te ontvangen. Een van de wijnkelders is open het ruikt er zurig, een typische jonge- wijnlucht en daar wordt gedemonstreerd met een wijnpers. Troepen nieuwsgierigen, de inwoners kijken ietwat minachtend naar die leeken-belangstelling. 's Ochtends optocht van het muziek-corps (erg valsch. erg veel koper) en dan 's mid dags eindelijk de clou: dc historische op tocht. Neuville heeft een zoo rijk historisch verleden, dat er altijd wel iets uit de ge schiedenis van de stad te vinden is, dao zxch voor een optocht leent. Dan trekken tusschen de dichte rijen kij kers al de bekende inwoners voorbij, waardig en heldhaftig in hun historische pakje. Wat maakt de bakker een geweldigen indnik, als hij hoog op een zwaar paard als ridder troont! Morgen zit hij weer op de fiets, met z'n broodmand op den rug! Er komt steeds een ontvangst ten stad- huize bij te pas, en een menuet, waarbij dan erg hard un deux trots geteld wordt, om niet in de war te komen. En de fotograaf rent steeds voor den stoet uit, met fladde rende jaspanden, om dan opeens weg te dui ken achter z'n toestel en een foto te nemen. Na ontbinding van den stoet verspreiden de deelnemers zich onder het publiek. De oude kanonnen uit het museum, waar het etiket nog op zit, worden bewonderd, de held haftige lansknechten, decoratief onder den boog van de oude Romeinsche poort, steken een cigaret op, en de vrouwelijke hoofdper soon, die door haar draagstoel is gezakt, ziet met belangstelling toe hoe haar vehikel wordt gerepareerd. Een detachement ..krijgs lieden, terugkeerend van den slag bij Mur- ten" bivakkeert in een zijstraat en bakt er visch in een pan uit 't museum. Overal zijn Kodaks in actie, en dc banken voor de wijn kelders zijn propvol. De voorraden bij de banketbakkers naderen hun einde Dan komt de avond. Nog eenmaal gaat de stoet rond, nu met fakkels. Dan komen de muzikanten, twee harmonica's, een saxofoon, en men danst onder de guirlandes, tusschen de ruischende fonteinen, tot de nacht te koud wordt en het feest in het hotel wordt voortgezet. Maar dat is dan alweer vvoor de gecostu- meerden eu verdere Inwoners. De ..re lingen zijn weggetrokken, de laatste trein is heen. en verlaten hangt het versierde bord met „welkom" voor het station. Den volgenden morgenmotregen. Ver trapte bloemen, verflenste guirlandes. Leege uitstalkasten, verlaten parkeerterrein vol oli°'tlekken. Maar voor het venster van den fotograaf hangen alweer dc eerste kicken van het feest. L.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 16