order kreeg. Had Frits zich niet noon pijn gedaan, dan zou hij Be rend zeker dadelijk gefloten hebben of teruggeroepen. In de toestand waarin hij zich bevond kwam het echter niet in hem op. De enkel stak en pijnigde hem verschrikkelijk. Toen hij viel, was er een schater lach opgestegen uit het troepje Jon gens, die hem hadden staan nakij ken, toen hij met de twee honden wegrende. Dit lachen verstomde echter spoedig, toen men bemerkte, dat Frits zich blijkbaar leelijk be zeerd had. Op een holletje kwamen de kameraden aangeloopen om te Zien, of zij niet konden helpen. Een van hen had een fiets bij zich. Daar heesch Frits zich met veel moeite op en zoo werd hij naar huls gereden. Een der vriendjes volgde met Flan el ry aan de lijn. Mijnheer Bastiaanse schrok eerst toen hij de optocht van jongens na deren zag. Toen hij echter Frits en kel terdege onderzocht had en vast gesteld had, dat er niets gebroken was, bemerkte hij, dat alleen Flan- dry nog aan de riem zat. Waar is Berend? vroeg hij. Frits vertelde nu, hoe alles geko men was. Mijnheer Bastiaanse was blijkbaar te zeer verheugd met den goeden af loop van den val, dat hij zich niet boas maakte over het onbesuisde en woeste doen van zijn onvoorzichti- gen zoon. 't Is gelukkig goed afgeloopen, zei hij, en wat Berend betreft, die et.-1 den weg wel weer terugvinden. Maar Berend kwam niet thuis tenminste voorloopig niet. Het eene uur na het andere verstreek en de hond bleef afwezig. Tenslotte sprong mijnheer Bastiaanse op zijn fiets om het dier te gaan zoeken. Hoe hij echter floot en riep, geen Berend kwam opdagen. Frits' Vader begon hoe langer hoe ongeruster te wor den over het lot van zijn prachtigcn hond. Teneinde raad begaf hij zich naar het politiebureau om de com missaris van het zoekraken van Be rend in kennis te stellen. Er moet iets met het dier ge beurd zijn, zei mijnheer Bastiaanse verdrietig, anders was hij allang weer naar huis toegekomen. De commissaris beloofde natuur lijk dadelijk al het mogelijke te zullen doen, om den vermiste weer op te sporen. De eene dag na den anderen ver streek echter, zonder dat er eenig spoor van den hond gevonden werd. Frits' enkel was weer genezen en hij ging reeds weer enkele dagen op school, zonder dat er iets nieuws omtrent Berend bekend werd. Hij was er werkelijk verdrietig van. Hoewel hij er niet geheel en al do schuld van droeg, was het toch door zijn ondoordacht toedoen, dat het gebeurd was. Stilletjes had hij er om gehuild. Het ergste was voor hem, dat zijn Vader hem geen oogenblik een verwijt maakte, na dien eenen keer, vlak na het ge beurde. Had hij het maar gedaan, inplaats van zoo niets zeggen, ter wijl Flits maar al te goed begreep, hoe zeer het den man spijten moest, dat zijn trots verdwenen was. Op een avond, drie weken na het gebeurde, to ende familie Bastiaanse om de huiskamertafel geschaard zat, werd er plotseling en luidruchtig ge beld. Frits ging opendoen en daar stond Karei Brugge en het vol gende oogenblik klonk het vreugde- geblaf van Berend door de gang. Wat waren Frits en zijn Vader blij. Bijna net zoo blij als Berend, die als een dolleman door de gang rende. Heen en weer. Wat zag het dier er uit. Vuil-, ma ger en zijn oogen waren met bloed doorloopen. Toen men een beetje van de alge- meene vreugde en verbazing beko men was, moest Karei vertellen, waar en hoe hij Berend gevonden had. Karei had de gewoonte, om des avonds na zijn schoolwerk, nog even wat te gaan wandelen, voordat hij raar bed ging. Dan liep hij de straat waar de familie Brugge woonde eens op en neer. Dat had hij dien avona v.oeger gedaan dan gewoonlijk. Lenige huizen van de ouderlijke wo ning af, schoot uit een donker zij straatje plotseling een groote hond naar voren. Karei schrok natuurlijk verschrikkelijk van die onverwachte verschijning. Het volgende oogenblik had hij evenwel Berend herkend en «o1s een haas holde hij den hond achterna. Met veel moeite gelukte het hem het touw te grijpen, dat Berend om den hals had en dat aan het einde nat was. Vermoedelijk had het dier zichzelf in vrijheid gesteld, door het dikke touw door te knagen. Woedend was Berend op den jongen aangevallen en hij had Karei twee keer fiksch in de handen gebeten. Maar Karei had stevig vastgehouden en toen de woedende herder eindelijk wat tot bedaren gekomen was, had hij hem zoo spoedig mogelijk naar zijn huis en baas gebracht. Mijnheer Bastiaanse verbond de beten voorloopig en ging toen met Karei mee naar den dokter. Hon denbeten kunnen zeer gevaarlijk zijn zei de vader van Frits. Je had het dadelijk en veel eerder moeten ver tellen. Gelukkig hadden de verwon dingen geen akelige gevolgen. Het spreekt vanzelf, dat Frits en Karei elkaar de vriendschapshand reikten, de eerstvolgende maal, dat zij samen in het gymlokaal aanwezig waren. Dat gebeurde in het bijzijn van nagenoeg de geheele klas. Het is een feit, dat sedert iedere willekeurige partij-trekking uitbleef. Zoowel in als buiten de school. De aanleiding tot de oude twee dracht was weggenomen. De onderwijzers waren zeer ver baasd toen zij het merkten en be grepen er niets van. Eerst veel latei- werd het hun uitgelegd, toen velen van hun leerlingen reeds van school af waren. POSTZEGELRUBRIEK. ITALIë. VII. /Q JG rc /ac. /oe. JSC. 4cc 4 Sc. Ste. •r/ In 1891 werden eenlge portzegels van de serie 1870 overdrukt. Het witte ovaal, waarin het waardecij fer. werd geheel zwart overdrukt, waarbinnen in gearceerde cirkeltjes het nieuwe waardecijfer. Het zijn: 10 c. op 2 c., 20 c. op 1 c. en 30 c. op 2 c. (alle oranje en karmijn). Grootte van de vakjes 2.3 bij 2.8 c.M. Een geheel nieuwe serie verscheen in 1910. De lage waarden vertoonen een adelaar met het wapen, terwijl de hoogere waarden de beeltenis vertoonen van den tegenwoordigen koning Victor Emanuel n, die in 1900 aan het bewind kwam. De beel tenis staat in een veel kleiner ovaal dan bij de vorige series, eveneens recht van voren. Bovendien is de rand hiervan versierd. In een rech te band onder de beeltenis staat „Poste Italiane" en daaronder de waarde. Bij de lire waarden is deze band boven de beeltenis aange bracht. Uitgegeven werden: in het adelaarstype 1 c. bruin*, 2 e. bruin rood), 5 c. groen); in 't konings type 10 c. (karmijn), 20 c. loranje), 25 c. (blauw). 40 c. (bruin), 45 c. (olijf), 50 c. (violet), 1 lire (groen en bruin) en 5 lire 'blauw en rose). Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.3 c.M. In 1903 verscheen de eerste ex preszegel in groot formaat. Op den linkerhelft van de zegel staat de beeltenis van den koning, zooals die op de frankeerzegels van 1901. Op de rechterhelft staat in een breede witte band ..Espresso", waarboven ..Poste Italiane" en er onder de waarde. Het ls 25 c. (rood'. Grootte van 't vakje 2.8 bij 4.3 c.M. Zie voor de Indeeling 't schetsje. Enkele zendingen heb ik nog niet terug ontvangen. Het zijn die van Hoofdgroep A. groep 6 (omg. Spaar- ne), groep 8 (Amsterd. kwartier) en groep 20 «Indische buurt. Hrl. Nrd). Willen de deelnemers in die groepen even trachten na te gaan. waar de schuldige zit en die tot meer spoed aanmanen? S. UIT DE NATUUR. IEP. 'Ulmus canapêstris) Zie fig. 1. Fam. Iepachtigen (Ulmaceeën). In onze stad ls veel natuurschoon te aanschouwen. De parken, plant soenen, bolwerken, singels en niet te vergeten de stadskweekerij getui gen van smaak cn toewijding. Dc boom die vooral in de oude stad den hoofdtoon aangeeft is de iep. Helaas zijn er de laatste jaren zeer veel gesneuveld door de iepenziekte. De dienst Hout en Plantsoenen heeft daarom de nieuwe stadsge deelten meest met andere soorten beplant. Als we nu de takken der iepen bekijken, zien we dat ze veel dichter zijn dan in den winter en een donkerroodbruine tint hebben. Dit komt, doordat de boom nu bloeit. Dc bloemen vallen echter heelemaal niet op: ze zijn zeer on aanzienlijk en staan in bundels bij elkaar. Ze hebben zoowel meeldra den als stampers en een onbedui dend bloemdek. (Zie fig 1 O. Als de boom pas in blad is zijn de vrucht jes reeds rijp en vallen bij hon derdtaaien naar beneden. Het zijn gevleugelde zaadjes, eirond, ter grootte van een dubbeltje «zie fi guur b'. WILG «Salix viminalis). Zie fig. 2 fam. Wilgachtlgen (Solicaceeën*. Deze wilg wordt voor stadsbeplan- ting weinig gebruikt. De treurwilg met zijn hangende takken geeft de eerste groene tint boven onze grachten. De mooie zilverwitte kat jes, die nu overal te koop worden aangeboden, worden van buiten aangevoerd. In ons land komen ver scheidene soorten wilgen voor: de hier afgebeelde is de bindwilg, die aan waterkanten en plassen alge meen voorkomt. De planten zijn tweehuizig, d.w.z. aan één plant ko men of alleen mannelijke of alleen vrouwelijke bloemen voor. De helm knopjes van de meeldraden worden na het stuiven geel. De stijl van de vrouwelijke bloemen is verlengd. Bloeitijd Maart- April. Fig. 2 a zijn de mannelijke katjes, 2b de vrouwe lijke. POPULIER. (Populas trémulak Zie fig. 3. Wilgachtlgen <6allca4 ceeën). Een tweehuizige boom metl hangende katjes. Een boom heeft dus of mannelijke, of vrouwelijke katjes. De mannelijke katjes vallen na den bloei af, de vrouwelijke heb ben purperen stempels cn geven evenals de wilg vruchtjes met vruchtpluis. Dit laatste is een mid del voor de verspreiding, evenals de vleugeltjes bij iep en berk. Deze populier heeft bijna cirkelvormige bladeren, stomp getand. De blad stelen zijn iets gedraaid, zoodat de bladeren bij het minste zuchtje be wegen, vandaar de naam ratclpo- pulierè. Bloeitijd MaartApril. Aan den tuinkant komen veel populieren voor, die van onderen wit-viltig zijn, d. i. de witte abeel (Populus alba). Een mooi exemplaar van dezen boom kunnen we vinden op de Raamvest, tegenover de Raam gracht. De vaste planten die nu reeds vol op bloem hebben zijn o.a.: Voorjaarszonnebloem (Doronicumi caucasicum) fam. Composite» Een sierplant uit Perzie, één van de vroegst bloelende vaste planten met helder gele, lang gesteelde bloe men. De plant houdt zich in stand cn breidt zich uit door wortelstok ken. Ze houden van vetten tuin grond en een zonnig plekje. Hoogte ong. 75 c.M. Er bestaat ook een klei nere variëteit, die ong. 50 c.M. hoog wordt. ERICA CARNEA «heide). Deze prachtige voorjaarsheide die 25 c.M. hoog wordt, bloeit reeds ln Februa- ri-Maart met paarsroode bloempjes. De Erica carnea alba is de wit bloeiende soort. De vorige week werden ee paar gewassen behandeld voor den groen- tentuin. We kunnen nu ook zaaien: RADIJS. Wie lust ze niet, die pit tige roode of witte bolletjes bij zijn boterham? Ik geloof wel dat de meeste kinderen graag een radijsje oppeuzelen. Maar als je die boven dien zelf hebt gekweekt is ze dubbel lekker. Probeer het maar eens. Van radijs bestaan heel veel ver schillende .soorten, verschillend in vorm en kleur. De gewone ronde wordt heel veel geteeld. Zorg dal de grond goed doorgewerkt en voed zaam is (geen versch bemeste grond). In slechten grond wordt ze voos. Het zaad wordt ruim uitge strooid. want als de planten te dicht op elkaar staan, schaadt dit de knolvorming. Het moet ongeveer met 1 c.M. aarde bedekt worden en goed ondergeharkt. Wanneer je den grond dan nog flink aanslaat, heb je ook geen last van vogels, die de zaadjes graag lusten. Wil je zoo lang mogelijk van radijs profiteeren en heb je nog wat ruimte, zaai dan cenige weken achter elkaar een kleine hoeveelheid. Heb je later de radijs opgegeten, dan kan je op 't vrijgekomen hoek je nog beste andere groenten of bloemen kweeken. RAADSELS. (Deze raadsels zijn ingezonden Soor Jongens en Meisjes, die Onze eugd lezen. Iedere maand worden onder de feeste oplossers vier boeken verloot.) AFDEELING I (Leeftijd 10 Jaar en ouder). 1. (Ingez. door Trosroosje.) Ik ben een mooi bloempje, dat te- yens een schuilnaam is en uit 12 let- lers bestaat. 1 3 12 4 is een meisjesnaam. 2 6 9 is een vogel. 8 10 is een jongensnaam. 5 8 7 8 9 is een muziek-instrument. 10 11 12 is een verkleiningsuitgang 5 7 9 is niet leeg. 2. (Ingez. door Boschviooltje.) I Verborgen vogels. 1 Welke vogels zijn: Leo Komes, Arie C>ova en Eli Kapan? 3. (Ingez. door Kerstpop. Verborgen plaatsen. Waar wonen: Dora Polen, Mera pal, Hans Meis.se en Tine Chomed? 4. (Ingez. door HeideprinsesJej Mijn geheel ls een eilandengroep yan 15 letters in Ned. Oost-Indië. 1 12 2 6 is een meisjesnaam. 5 3 7 is een zangstem. 14 9 legt een kip. 11 is een rivier in N- Brabant. 4 8 15 is een eiland in de Iersche pee. 13 is de 4de letter van het A. B. C 10 11 12 13 is geen water. 5. (Ingez. door Vaders Hulp). Mijn 1ste ls rond, mijn 2de is rond en mijn geheel is rond cn tevens een lekkernij 6. (Ingez. door Mandarijntje.) Verborgen spellen. Waarmee spelen Ank Tera, An porgbend en Do Nomi? AFDEELING II (Leeftijd 9 jaar en jonger). 1. (Ingez. door Prinses Marse- peintje.) Vul de puntjes in met klinkers, Koodat er een versje ontstaat. ..t d. dr.pp.ls d.nkt .r..n .s ..n li..l. z..ntst..n 2. (Ingez. door Boerinnetje.) Neem uit de volgende bloemenna men telkens een letter, zoodat er een nieuwe bloemennaam ontstaat. Primula. Duinviooltje. Paarden- bloem, Meizoentje, Sneeuwklokje. Le lietje van dalen. 3. (Ingez. door Gwendoline.) Strikvragen. a. Wanneer is een mensch het luist? b. (Ingez. door Mandarijntje.) Waarom gooit men eieren in 't .Water? c. Waarom vallen kinderen eerder uit een boom dan oude menschen? d. (Ingez. door Strandjuttertje.) Welke hond wordt een meisje, als je zijn naam omkeert? 4. (Ingez. door Zilverschoon). Ik ben een Rubriekertjesnaam van J7 letters. 1 2 3 is speelgoed. 9 10 is versterkend. 11 12 13 14 is een hemellichaam. 16 17 15 is een verkorte meisjes- haam. T 5 4 zit aan ieder huis. 2 2 8 6 is een plaats in Utrecht. 5- (Ingez. door Christiaan Wale- veld). Verborgen vogels. Welke vogels zijn: Arie Kan, Roos je Bordt en Aal Getnach? 6. (Ingez. door Vaders Hulp) Met k geef ik licht. Met p. ben ik een kleur. Met b ben ik een visch. Met 1 schoeisel. Raadseloplossingen. De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I 1. a. bal. b. zwemkunst, c. alarm, d. baker-bakker, e. brancard, f. waar de diepste dalen zijn. 2. Uitwellingerga. 3. Oost west. thuis best. 4. Engeland. 5. Blauwdruifje. 6. Ansepans. AFDEELING II 1. Moeders kleinste. 2. Schrikkelkindje. 3. Rozekoontje. 5. Bellaroontje, Graspieper, Gla- diooltje, Alba, Mandarijntje. 6. Wie met pek omgaat, wordt er mee besmet. Goede oplossingen ontvangen van: Dik Trom 4 Gelukspop 6 Bijenprin sesje 6 Zwemstertje 5 Christiaan W., 6 Bellaroontje 6 Bruintje Beer 6 Op timist 6 Hermlen Janssen 6 Bruin oogje 2 Prinses Marsepeintje 6 De Tijgerkat 5 Nevada 6 Uitlooper 6 Handballertje 5 Kerstroosje 6 Pechvogeltje 6 Gen tiaan t je 6 Juffertje Zwemgraag 5 Lentekind 5 Reinaard 6 Topsy 6 Crocusje 6 Nikkertje 6 Directeurtje 6 Prlkkebeen 6 Accaciatakje 6 Een naamlooze 5 Kerstroosje 6 De kleine Vogelvriend 6 Twee Blondjes 6 Moe ders Beste 5 Boschviooltje 6 Zand- kevertje G Meiroosje 6 Duinpieper 5 Kerst pop G Mickey Mouse 6 Gouden Regen 6 Klein Duimpje 6 Bellefleur 6 Ansepans 5 De tijgerkat 6 Wenda G Graspieper 6 Prochel 5 Muur bloempje 5 Boerinnetje 6 Vaders Jongen 5 Wim 5 Gwendoline 6 Schrik kelkindjc G Tuimeltje 6 Duinkonin ginnetje 5 Ritmeester 6 Slaapmutsje G Boschnimf G Bellaroontje 6 De looze Vos G Mandarijntje 6 Heide bloempje 6 Hansje Teddybeer G Dc kleine Sportman 6 Duinviooltje 0 Trambestuurder G Wipneusje 6 Bal- lenbreistertje 5 Moeders Kleinste 6 Boertje 5 Rozenknopje 1 Orgelist 6 Iris 5 Heideprlnsesje 4 Handwerk- stertje 4 Concordlaan 6 Waterrotje 6 RUILRUBRIEK. W. F. Kruyff, Voortingstr. 33, heeft 34 Hille (Utrecht; 2 Hille (Geld.) 30 Karnemelk. 12 Hagenbeek. Hiervoor vraagt hij Cactussen-Verkade. C D. WALEVELD, v. Marumstr. 24 r., heelt 1 Wijbert, 1 Dubec. 1 Kiazim, 2 v. Houten, 1 Dijkstra, Hier voor vraagt hij Weegschalen. JOH. WHEDA, Wilgenstr. 41. heeft 13 Verkade, 47 Wennex, 8 Dubec, 3 Klaverblad, Vogel-Album 1, (nr. 87, 88. 131) 6 Leven der Zee (nrs. 3, 4, 110, 117, 118, 120) 2 Dobbelman, De Wereld in Beeld (nrs. 56 57 58 66 67 75 77 86 87 96 97) 4 BussinJf (nrs. 35 37 38 42» 2 Hoe heet die Vogel? 2 Roodband, 12 Haas, 3de Album, 3 Hag, 2 Kiazim, Ruiltijd 's avonds na half 8. 's Zaterdags niet. Hiervoor vraagt hij Leupen, D. E. en Kwatta. KERSTROOSJE dankt een vrien delijken onbekende hartelijk voor de ontvangen bonnen. T. VERHAGEN, Leidschevaart 20 heeft 1 Dubec, 1 Droste, 11 Roodband 2 Miss Blanche, 8 Cavanders, 1 Bat- co 4 Slckesz,, 2 Funke 1 Voetbal, 10 Meco, Voor dit alles vraagt ze Weegschaaltjes. ALI VAN NORDEN, Olycanstraat 11 heeft 15 Roodband, 7 Cactus, 6 Haka. 6 Turmac, 2 Bussink. 2 Haas 3de Album, 1 Leupen, 8 Kwatta, 7 Slckesz, 3 Weegschaaltjes, 5 Tur mac, Mickey Mouse, 3 Bloemen, 15 Wapens, 7 Filmsterren. Hiervoor vraagt ze Erdal, Amstel, Ruiltijd 6-7 ANSEPANS, Turfmarkt 8, heeft 2 Tiktak. 1 Keg, 5 Ons mooie Land, 1 Film, 1 Bobble, 1 Honing's Maïzena 2 Oude Meesters, 5 Hille (Utrecht) 2 Mooiste plekjes van ons land, 1 v. Houten, 1 de Boer, 1 Franken. 1 Carels, 1 de Reszke, 2 v. d. Linden, 6 de Gruyter. 5 Haas, 2 Batco, 1 V- S.. 1 Hoe heet die vogel? 1 Leupen, 1 Haka. 2 ter Wee, 3 Victoria, 3 Tik tak, 6 Grlmm, 2 Hille Spaarbobn, 3 Bataaf, 25 Rademaker. Hiervoor vraagt ze Kwatta, Weegschaaltjes. Slckesz Droste, Cactus (Verkade en Pette). Duifjes en Lux. WENDA. Waldeck Pyrmontstr. 34 heeft veel Weegschaaltjes. Deze wil ze ruilen voor Voetbalpl. 4de serie. MUURBLOEMPJE, Pepijnstr. 14 heeft een leeg Keg-Album. Een va- cantie-rels langs den Rijn. Hiervoor vraagt ze 60 Hille (Utrecht), of 60 Franken, of 30 Hiile-Utrecht en 30 Franken (Vogel-album). Verder heeft ze 14 Meco. 170 Rood band. 2 Turmac, 1 Gold-Flake, 13 Goolsche koek, 3 Indiaantjes, 1 Pet- te-cactus. 2 Haust. 112 Dobbelman, 2 Klok, 1 Ira. 3 Niemandsverdriet, 1 Egyptica. 1 Wijbert. 1 Oldenkott. 40 Funke, 3 Haalmeyer, 10 Verdel, 4 Slckesz, 2 Karnemelk. Hiervoor vraagt ze: Keg, Een vacantle langs den Rijn en Filmsterren. PROCHEL, Pepijnstraat 14 heefc 4 Lieftlnck, 4 Ark, 11.2 Starek, 1 Haka. 17 Paddestoelen, 3 D. E., 1 Filos, 7 Leupens, 1 v. d. Linden, 1 Franken inr. 29) 21 Droste, 2 de Reszke, 10 Carl Hagenbeek, 31 Sickesz. Hiervoor vraagt ze Franken (Vogel-album; en Keg (Een va cantie langs den Rijn). BOERINNETJE, Tempeliersstr. 26 rood, heeft Haust, v. d. Linden, Brood cn Meelfabriek, 2 Ever fine 2 Zeewater, Victoria, 2 Franken, Langs de Zuiderzee, Use), Vecht, Naardermeer, Friesland, Roode Ster, D. E. Maas thee Hag, Scholten, Weegschaaltjes, Meco, Hille (Utr.) Bloemen en Vlinders- Daarvoor vraagt ze Sickesz, Taminiau, Cactus. Leupen, Carlton en Elftallen. Ruil tijd Vrijdag van 55.30. Zaterdag van 56 HAARKNIPSTERTJE. Loidschestr. 141 heeft 50 Roodband, 16 Mickey Mouse, 2 Pleines, 2 Zeewater. 4 Vim 2 Sunlight, 7 Keg. 42 Soldaatje, 5 Bensdorp, 4 Rademaker 3 Brood cn Meelfabriek, 5 Scholten. l Tik-tak. 8 v. d. Linden, 10 v. Delft, 1 Miss Blanche, 9 Sickesz. 11 Amstel. 28 Weegschaaltjes 50 Starreveld, 16 Be nito, 15 Ira. 20 Verkade, 1 Karne melk, 6 Hille, Hiervoor vraagt ze Turmac. Leupen, Indiaantjes en Roode Ster. A. W. v. Leeuwen, Gasthulsvest 31 zwart, heeft 16 Victoria 2 Bobbie, 15 Meco, 4 Taminiau,-2 Hille, 1 Stand- aardkock, l Vogelpl. 20 Weegschaal tjes, 14 Indiaantjes 23 Pelikanen, 2 Stark 7 Amstel- Hiervoor vraagt hij Kwatta, Sickesz. RITMEESTER. Gen. Bothastraat 55 heeft Kwatta en de Wereld ln Beeld. 1ste serie. Hiervoor vraagt hij Hagenbeek en Duifjes. JAN VET Engelszstr. 42 heeft 22 Keg, 31 Weegschaaltjes. 33 Rinso, 4 Sunlight, 1 Radion, 8 Vim, Hier voor vraagt hij Droste en Hag. Ruiltijd Woensdag 3—4 DUINVIOOLTJE. Plataanstraat 60 Haarlem-N. heeft 44 Kwatta, 9 Meco, 1 V. S., 8 Indiaantjes, 2 Batco 8 Miss Blanche. 2 Duifjes, 1 Sopla. Hiervoor vraagt ze Leupen, Stark en Haka. JULIA EIBINK. Santpoorterstraat 36 heeft 15 Roodband 32 Sopla. 5 Sluis, 5 v. Beek, 31 Pleines, 13 Hille (G. en U.) 12 Paddestoelen. 10 Schol ten, 2 Amstel, 2 Wijbert, 5 Dobbel man, 35 Pelikanen. Hiervoor vraagt ze D. E- Droste en Verkade-cactus sen. PAASCHWEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van: Bellaroontje, oud 8 jaar, Viooltje oud? MAART-WEDSTRIJD Orgelist, oud 13 jaar, Iris oud 8 jaar, Draaitol oud 15 jaar, Bellefleur oud 11 jaar. Klein Duimpje oud 8 jaar, Zandkorreltje oud 7 jaar, Pechvogeltje oud 12 jaar. Ansepans oud 8 jaar, De kleine Fluitspeler, oud 13 Jaar, De Tijgerkat. oud 13 J. Rubriekertjes-lijst Dolly Bosman, oud 10 jaar, Julia- nalaan 6 ONZE BIBLIOTHEEK. Opgericht 2 October 1928. Klein Heiligland 66- Rulltijden Woensdag 5—6 uur n.m. Zaterdags 12 uur n.m. Leenprijs: 2 ets. per deel en per leesweek, d. i. van Woensdag-Zater dag of van Zaterdag-Woensdag. Inschrijvingsgeld 12 ets. met inbe grip van catalogus en opbergmap. Nieuwe deelnemers mogen één week GRATIS lezen. Dit geldt niet voor hen. die door anderen worden aangebracht. LIJST VAN NIEUWE BOEKEN (1931—1932) 282. Het Kamp in 't Spookbosch, C. Joh. Kieviet. 283. Gouden Yacantiedagen, I. R. Hoekstra. 284. Onder van Heutsz, H P. Geerke 285. Alkmaar onder den Prins, P. v. Vorden. 286. Een oceaanvlucht met hinder nissen. J. v. Schalkwijk. 288. Zaansche spitsbroeders, W. v. Doorn, 287. De Friezen van het Flevo- meer, E. Zandstra. 289. 't Zonnehuis, 290. Hans Boogaard, beide: Rei- nler Valkhoff. 291. De twee vlssohers van de vijï sluizen, Ch. Krienen. 292. De tocht naar Ohattam, J. G. Kramer. 293. Jongens op de ranch. Th. Franck. 294. De Veldkamp Jongens, G. J. Meinen. (Wordt vervolgd) DEELNEMERSLIJST 41. Annie Hendriks, Korte Hof.str. 6, 11 jaar. 35. Corry Valkenier, 36. Jaap Valkenier, 37. Joop Valkenier, Dorreboom straat 11. 29. Marietje v. d. Munnik, 39. Jan v. d. Munnik, de Keystr. 13 13. Hans Kranenburg, Berkcrode- straat 22. 42. Wouter Havenaar ~>r. Steyn- str. 66. 38. Betsy Antonisse. Korte Hof straat 13. 44. Hilda Heynen, Kleine Houtstr. No. 45. (Dit is het einde van de deelne merslijst. SLUITINGSDATUM De sluitingsdatum van O. B. is voorloopig vastgesteld op Woeiudag 1 Juni 1932. Nadere bijzonderheden hierom trent worden binnenkort vermeld. APRIL-AANVULLING De April-aanvulllng zal bc .taan uit: De avonturen van Dik Trom, door C. Joh. Kieviet, waardoor ook deze serie geheel compleet, ln O. B. aanwezig is. W. LASSCHUIT. Gr. Houtstraat 155z. HET POPPETJE. door MANDARIJNTJE Er was eens een poppetje. Een heel klein poppetje. En dat popje wou zoo dolgraag iets van de wereld zien. Ze was van een klein, vijfjarig meisje. Dat meisje, Tini heette ze. had nog veel meer poppen. Ons popje was de jongste. De groote pop pen. Lize en Anneke, hadden ge zegd: „De wereld ls heusch zoo mooi niet. kleintje!" Kleintje, zoo werd Linie, zoo heette ons popje, meestal genoemd. Ook Ansje, Mieke, Liesje Minle en Tillie, de andere meisjespoppen, Jan Kees, Piet en Bobbie, de Jongens, raadden het Linie af. Maar Linie, kleine domme Linie, stoorde zich ei niet aan. Dom hè. Eens op een keer. het was een stralende zomerdag, stond het raam van Tini's speelkamertje open.... Ons popje zag het en wipte het raam uitDaar stond ze op het drukke trottoir van de straat waar zij woon de. Wat was het druk op dat oogen blik! Ons popje keek, tegen oen muur gedrukt, naar het drukke stadsge woel. Toeterend en snorrend vlogen de auto's voorbij. Rinkelend reed de tram langs en fietsers gingen bel lend langs de straat en het ergste was nog dat het trottoir vol was met voetgangers. Op eens schrok Linie zóó dat ze op de grond viel. Wat was dat voor een raar, snorrend geluid, in de lucht? 'Het was een vliegma chine maar dat wist Linie niet). „Het lijkt wel een groote vogel, maar een vogel bromt niet zoo!" dacht ze „en wat gaat dat ding vlug. 't is al weer weg!" Ze was opgestaan. Nu besloot ze om werkelijk verder te loopen. Op eens voelde ze een schok. En ze werd opgenomen door een meneer die uit een auto stapte. „Dat lijkt precies Tinie's vader," dacht ze „precies de zelfde auto, precies dezelfde Jas!" En Tinie's vader dacht: Dat is precies Tineke's popje!" Hij nam Linie mee naar binnen. Tinie kwam hem in de gang tege moet. Het kleintje zei: ..Pappie moet je nou 's hooren, Linie ls weg!" Toen zag ze het popje dat in va ders hand lag en riep: „O, Pappie jij hebt Linie gevonden!" Toen werd Linie ln bed gestopt. Toen ze opstond, was ze gezond als een visch- En ze wou nooit meer de wereld in. Ze was nu wel wijzer ge worden. Gelukkig maar! MANDARIJNTJE. z oud 10 jaar,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 20