ONTWAPENING IN ETAPPES De Ontwapeningsconferentie. BUITENLAND. HAARLEM'S DACBLAD DINSDAG 19 APRIL 1932 TWEEDE BLAD Het Tsjechische voorstel in de hoofdcommissie der Ontwapeningsconferentie. Een defini tieve ontwerpresolutie aangenomen. De Commissie van Negentien bijeen. Een over eenkomst inzake de onderhandelingen over de terugtrekking der Japansche troepen. Japansche interventie in het Russisch-Mand- sjoerijsch conflict: De Internationale Kamer van Koopkandel beraadslaagt over de Donaukwestle. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. In de Hoofdcommissie der Ontwapenings conferentie ontspon zich een uitvoerig debat over het voorstel der Tsjech o-Slowaaksche delegatie inhoudende dat de Conferentie zich zou vastleggen op het besluit om definitief het principe van de vermindering der bewa pening in étappes te aanvaarden. Het Tsje chische voorstel werd gesteund door de dele gaties van België, Denemarken, Spanje, Noorwegen, Esthland en Uruguay. De Tsje chische gedelegeerde zeiae in zijn toelichting dat het ontwapeningsprobleem zoo ingewik keld was, dat in de huidige politieke omstan digheden een directe algemeene oplossing onmogelijk was. De vertegenwoordigers van Frankrijk en Polen betuigden hun instemming met het voorstel. De Duitsche ambassadeur Nadoiny voerde echter als bezwaar aan, dat het voor stel slechts op zeer discrete wijze rekening houdt met het Duitsche standpunt en dat het eerst door een kleinere commissie diende te worden onderzocht. Ook de Russische Volkscommissaris Litwinov oefende critiek op het Tsjechische voorstel. Met eenig voor behoud verklaarden de Zweedsche Minister van Buitenlandsche Zaken en de Nederland- sche Minister van Buitenlandsche Zaken Jhr. Beelaerts van Blokland, zich accoord met het Tsjechische voorstel, evenals de vertegen woordigers van P^rzië en Japan en de Ita- liaansche Minister van Buitenlandsche Zaken Grandi. Op voorstel van den Voorzitter Henderson werd terstond een kleine Commissie ingesteld ter behandeling van het Tsjecho-Slowaaksche voorstel. In deze Commissie is de leiding in handen van Benesj en Politis. Er zijn veer tien staten vertegenwoordigd, waaronder alle groote mogendheden. Zij kwam des avonds te zes uur bijeen. Na vrij langdurige moeilijke geheime on derhandelingen nam deze commissie met al gemeene stemmen de volgende ontwerp-re solutie aan: „De hoofdcommissie der Ontwapenings conferentie staat op het standpunt dat de verlaging der bewapeningen, zooals voorzien bij art. 8 van het Volkenbondsstatuut door op elkander volgende fasen na gezette tus- schenruimten door te voeren is, nadat de huidige conferentie de eerste beslissende stap eener algemeene verlaging der bewape ningen tot het minimum zal hebben verwe zenlijkt. In de bijeenkomst van de Commissie-van- Negentien der Buitengewone Volkenbonds vergadering hebben Maandag bijzonder moeilijke en opgewonden besprekingen plaats gehad nopens een evacuatietermijn voor de door Japansche troepen bezette Chineesche gebieden. Ten slotte werd het volgende over eengekomen: Een beperkte redactiecommis sie zal zich met de gemengde commissie te Sjanghai, de vertegenwoordigers van de re geeringen van Engeland, Frankrijk, Italië en de Vereenigde Staten en twee vertegen woordigers van het Japansche hoofdkwartier in verbinding stellen, ten einde te vernemen welke datum deze commissie geschikt acht voor de terugtrekking der Japansche troe pen. Voor de evacuatie is de linie vastgesteld welke de Japansche troepen voor het inci dent te Sjanghai dd. 28 Januari 1932 inna men. Op grond van het voorstel der Com missie van Sjanghai zal dan de Com missie van Negentien in onmiddellijke on derhandelingen' met de regeeringen van Ja pan en China den definitieven ontruimings termijn vaststellen. China. Verscherpte actie van de Wit- Gardistische Russen te Charbin Via Peking ontvangen berichten uit Char bin melden, dat in de laatste dagen Witgar- distische Russen op sterk provoceerende wijze optreden tegen Sovjetonderdanen te Char bin en dat de Chineesche politie slechts zeer zwak of in het geheel niet ingrijpt. Zaterdag j.l. hebben vierhonderd Witgardisten tijdens oen demonstratie betoogd voor het Russische directiegebouw van den Chineeschen Ooster spoorweg. Zij drongen het gebouw binnen, sloegen eenige deuren in en haalden eenige stapels papieren overhoop. De directeur. Koeznetorf, was tijdens dit incident niet aan wezig. Wél was hij korten tijd tevoren op straat door Witgardisten bedreigd, doch hij had zich toen tijdig in veiligheid kunnen brengen. Volgens de Russische berichten heeft de Chineesche politie zoowel als de spoorwegweer van den Oost-Chineeschen- Spoorweg tijdens het incident zoo goed als werkloos toegezien. Interventie in het Russisch- Mandsjoerijsche conflict Den te Tokio geaccrediteerden persvertegen - woordigers werd officieel medegedeeld, dat Japan de Russische troepenconcentraties aan de Mandsjoerijsche grens eerst met kalmte beziet, doch bereid is in het geschil tusschen Rusland en de nieuwe republiek Mandsjoerije te intervenieeren. De ..Istwestia" meldt dat de politieke toe stand in het Verre Oosten zich ernstig heeft toegespitst. De situatie aan den Chineeschen Oosterspoorwez bewijst, dat men de schuld op Rusland wil schuiven. De verantwoorde lijkheid wordt evenwel gedragen door de Japansche regeering, welke de regeering Poe Yi drijft tot een conflict met Rusland. De Japansche pers brengt sprookjes over Rusland en schept aldus een oorlogsstem ming. Het blad waarschuwt Japan voor een dergelijk spel tegenover de Sovjet Unie. Sovjet-Unie roept een Chinee schen consul terugi Het Volkscommissariaat van buitenland sche zaken heeft volgens Reuter de regee ring van Mandsjoerije verzocht den Chinee schen consul van Blagowertsjensk terug te roepen, aangezien deze telegrammen in cij fercode heeft verzonden, welke niet toelaat baar waren. Totdat zijn plaatsvervanger zal zijn aangekomen, zal censuur op zijn* tele grammen worden uitgeoefend. Japan. Geen vertegenwoordiging in de Commissie van Negentien. De regeering heeft de Japansche delegatie te Genève opdracht gegeven de zittingen van de commissie van Negentien niet bij te wonen, hoewel het zou kunnen zijn dat er een ondergeschikt ambtenaar werd heen gezonden, die niet de positie van gedelegeer de zou hebben, om inlichtingen te verschaf fen indien de commissie de aanwezigheid van een Japansch vertegenwoordiger vraagt, Scheuring in de Japansche sociaal-democratisch e partij. In de Japansche sociaal-democratische partij, welke met 200.000 leden tot nu toe de belangrijkste partij in de proletarische bewe ging van Japan was, is een scheuring ont staan. De versnippering van een groot deel dei- beweging heeft, naar verluidt, geleid tot de vorming van een nieuwe partij, welke het staatssocialisme op haar program zal zet ten. VjD. meldt voorts uit Tokio: De nieuwe door de afscheiding van de helft der sociaal-democratische centrale executieve commissie ontstane nieuwe Japansche partij heeft zich geconstitueerd als nationaal-socia listische partij. Haar doel is een verbinding van de fascistische en socialistische gedach ten. Tot nu toe schijnen zich reeds 42.000 leden te hebben aangemeld. Hoover stelt invoering van de vijf-dagen-week voor. President Hoover heeft ter bestrijding van de werkloosheid invoering van de arbeids week van vijf dagen voorgesteld en het con gres geadviseerd, te beginnen met toepas sing er van voor de ambtenaren. Duitschland. Nationaal-Socialistisch protest tegen de ontbinding van de Hitier Jeugd. Het rijksbestuur van de nationaal-socia- lislische partij en de voorzitter van de ver- eeniging der Hitler-jeugd hebben den advo caat dr. Frank opdracht gegeven met alle juridische middelen op te treden tegen het verbod van de organisatie Hitler-Jeugd. De Internationale K. v. K. over de Donau-kwestie De conferentie van de Internationale Ka mer van Koophandel te Innsbruck heeft Maandagmiddag naar Reuter meldt het Do- nau-vraagstuk besproken. De gedelegeerde van Oostenrijk Streeruwitz legde den nadruk op de noodzakelijkheid van directe industrieele preferenties voor Oostenrijk. De gedelegeerde voor Hongarije Gratz ver klaarde dat zijn land alle oplossingen die het aan de hand gedaan werden wilde onderzoe ken. De vertegenwoordiger van Tsjecho-Slowa- kije Dvorak gaf als zijn meening te kennen dat vóór alles de houding vastgesteld moest worden van de staten die buiten een Donau- blok zouden blijven staan. Volgens den vertegenwoordiger van Italië was de Donaumarkt te klein voor de over productie van den landbouw en de industrie. Daarom was een economische zelfstandig heid van de Donaustaten niet mogelijk. De Britsche vertegenwoordiger Owen Jo nes zeide dat de Britsche delegatie niet al leen bereid was elk voorstel in overweging te nemen, maar zij zou elke goede oplossing voor den nood der Donaustaten ondersteu nen. Engeland heeft in midden-Europa zware handelsverliezen geleden en er waren talrijke stemmen opgegaan om deze markt nu maar op te geven. De stemming in Londensche financieele kringen was tegen het verschaffen van nieuwe credieten aan de midden-Europee- sche staten. Daartoe zou men eerst over kun nen gaan wanneer er daar financieele reor ganisaties zouden plaats hebben gehad en er zekere garanties gesteld konden worden. Zoowel de Engelsche vertegenwoordiger als de Duitsche, die na hem aan het woord kwamen waarschuwden voor een onbezonnen rationalisatie in de Donaulanden en voor het gevaar van cojitingenteering onder staatstoezicht. De Oostenrijksche gedelegeerde Tilgner wees er op. dat sinds den oorlog de Oosten rijksche industrie steeds meer afgesloten wordt van de agrarische landen die Oosten rijk omringen, terwijl de Duitsche vertegen woordiger Kaiser ling de bewering bestreed dat men vrees moest koesteren voor de mo gelijkheid dat Duitschland de eenige afne mer van eigen landbouw zou worden. Men rekent er op dat de conferentie he denavond beëindigd zal kunnen worden. Uitslag der stemmingen in Saksen en Oldenburg. Bij het Volksentscheid over het door de nationaal-socialisten, Duitsch-Nationalen en communisten ingediende voorstel tot ontbin ding van den Saksischen Landdag hebben van de 3.664 047 stemgerechtigden slechts 1.392.254 kiezers hun stem uitgebracht, zoo dat het Volksentscheid is verworpen. Uitge bracht werden 1.318.042 ja-stemmen. 53.542 neen-stemmen en 20.770 ongeldige stemmen. OLDENBURG. 17 April (Wolffbureau). Bij de volksstemming over het voorstel der com munisten en Nationaal-socialisten werden 125.365 stemmen vóór. 5.796 stemmen tegen ontbinding van den Oldenburgschen Land dag uitgebracht, zoodat de Landdag zal wor- len waarschijnlijk 29 Mei plaats hebben, den ontbonden. De nieuwe verkiezingen zul- Herstel van het Harzburger Front? Wolff meldt uit^erlijn: De „Lokal Anzei- ger" meldt uit Cuxhaven. dat tijdens een aldaar gehouden Duitsch-nationale verga- leiding der nationaal-socialistische partij de Rijksdagafgevaardigde Telschow. het woord vroeg. Telschow verklaarde, dat de eidling der nationaal-socialistische partij bereid is, samen met. de Duitsch-nationalen tegen het Marxisme te strijden en gezamen lijk een regeering van het nationale front te vormen. Een ander nationaal-socialistische spreker schetste vervolgens de basis, waarop een ver stevigd Harzburg-front zou moeten steunen. België. Vlaamsche meerderheid in het leger. Overeenkomstig de nieuwe Belgische taal wetten hebben de recruten het recht, zelf te bepalen in welke taal zij hun militaire op leiding wenschen te ontvangen. Van de lich ting van dit jaar hebben 21.825 recruten de Vlaamsche taal en 18.688 recruten de Fran- sche taal gekozen. Er blijkt dus een Vlaam sche meerderheid in het Belgische leger te zijn. Rusland. Trotzky terug naar Rusland? V. D. meldt uit Constantinopel dat volgens een bericht in het dagblad „Djumhuriet" een verzoening tot stand gekomen zou zijn tus schen Stalin en Trotzki. Stalin zou Trotzki hebben verzocht naar Rusland terug te kee- ren. Engeland. Anti-Britsche actie van Nahas Pasja. De leider der Egyptische Wafd-partij en oud-premier Nahas pasja heeft aan het graf van Zaghloel pasja een rede gehouden, waar- De werkzaamheden hervat. Gibson s offensief tegen Tardieu. Rog steeds de groote tegen stellingen: veiligheid door ontwapening? of ontwapening door veiligheid Munch herhaalt zijn bemiddelingsvoorstel. Genève, 14 April 1932. Wij zijn weer begonnen! Tardieu, Sir John Simon, Grandi, Litvinow en zoovele andere ministers van buitenlandsche zaken, onder wie zich natuurlijk ook weder minister Bee laerts van Blokland bevindt, zijn in de Vol- kenbondsstad teruggekeerd door eenge hon derden andere gedelegeerden, technische raadslieden, secretarissen en tikjuffrouwen vergezeld. En ook de „Schlachtenbummler" zijn weder in grooten getale aanwezig. Even als natuurlijk de journalisten uit alle deelen der wereld, die zoo talrijk zijn teruggekeerd, dat de perstribune in de zaal. waar de alge meene commissie haar bijeenkomsten houdt, nog steeds te klein voor hen is, zoodat de eigenlijk voor ..het publiek" bestemde ach terste rijen ook den vertegenwoordigers der wereldpers ter beschikking gesteld blijven en het publiek, voor zooverre het zich niet op de een of andere wijze tot correspondent- van het een of andere meer of minder obscure blaadje heeft weten te „verheffen", nog .steeds met leede oogen moet aanzien, dat de openbare vergaderingen voor het publiek gesloten zijn! Met dat al is de toeloop naar Genève nog altijd beneden de hooggestemde verwachtin gen der Geneefsche hoteliers en pensionhpu- ders gebleven. Wij hebben in de drie dagen, dat de werk zaamheden hervat zijn, weder tal van rede voeringen gehad, zonder dat natuurlijk reeds eenig besluit van praktische beteekenis genomen is. Gisteren heeft de algemeene commissie, waar thans de voornaamste be- -aadslagingen plaats vinden, zich weder tot Maandag verdaagd, hetgeen natuurlijk we der een uitstekende aanleiding tot goedkoo- pen spot biedt! Tot zulken spot bestaat echter geenerlei aanleiding. Want al brachten de deze week eehoorde redevoeringen uit den aard der 'aak heel wat herhalingen van hetgeen in Februari in de voltallige conferentie geuit is, zij waren over het algemeen toch heel wat orecieser van inhoud en verschillende gede legeerden eindigden hun betoog met het in dienen van scherp omlijnde voorstellen, zoo dat wij eindelijk toch beginnen uit den kring loop van min of meer vage. theoretische be schouwingen bevrijd te worden. Al die nieuwe voorstellen van Amerika. Italië. Sovjet-Rusland, Denemarken, Perzië, Turkije en Zuid-Slavië moeten weder zorg vuldig geklassificeerd en op de agenda der algemeene commissie gerangschikt worden, een werk van niet alleen technische, doch ook politieke beteekenis. waarmede vandaag en morgen het Volkenbondssecretariaat en het algemeene bureau der Conferentie zich zullen hebben bezig to houden. Het feit, dat de sprekers thans precieser, concreter in de vertolking hunner inzichten en gevoelens zijn geworden, heeft ten gevol ge gehad, dat thans nog duidelijker aan het licht is gekomen, welke diepgaande mee- ningsverschillen tusschen de verschillende delegaties nog steeds bestaan. Het zou ver wonderlijk zijn geweest, als het anders ware gegaan. Men kan gemakkelijker de scherpte van het verschil van opvatting door enkele woorden van „goeden wil" en van ..bereidwil ligheid tot samenwerking" verdoezelen, zoo lang men slechts algemeene beginselen ver kondigt! In precies uitgewerkte voorstellen is voor de verzachtende werking, die van goede-wil-verklaringen kan uitgaan, geen plaats! Gibson. Intusschen zijn de tegenstellingen niet al leen nog duidelijker dan in Februari tot uiting gekomen, zij zijn ook op een scherpe- ren toon ten gehoore gebracht. Er hing voor al op dc beide eerste dagen dezer week een atmosfeer van geprikkeldheid in de verga derzaal, die in de eerste twee conferentie- maanden nog steeds vermeden was. Het was vooral Tardieu, die zijn misnoegen over den gang van zaken niet verheimelijkte. Toch had hij geen reden zich te beklagen. Toen de algemeene commissie half Maart Paaschvacantie nam. uitte Tardieu zelf den wensch, dat deze commissie onmiddellijk na de vacantie den moed zou hebben de strijd- STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS 98.- vragen zonder langer aarzelen aan te pak ken. Deze wcnsch van Tardieu is vervuld. Doch in een eenigszins anderen zin als Tar dieu wel gewenscht had. Gibson is Maandag een offensief tegen de bekende Franschc voorstellen tot hechtere organisatie van den vrede begonnen, dat zoo de algemeene be langstelling getrokken heeft, dat Tardieu gevaar loopt zijn voorstellen naar den ach tergrond gedrongen te zien! Men kan niet ontkennen, dat Gibson op een uiterst handige wijze getracht heeft de bekende Angelsaksische opvattingen (die over het algemeen ook die van Duitschland, Italië, Sovietrusland en dc ex-onzijdige sta ten van Europa zijn) aan een voorsprong te helpen. Tot dusverre hadden de Angelsaksers steeds in algemeene, eenigszins academische termen de opvatting verdedigd, dat bewa peningsvermindering het beste middel tot verhooging der veiligheid was. „Door ont wapening tot veiligheid!" klonk het aan Angelsaksisch - Duitsch - Italiaansch - Rus sische zijde, waartegenover dc Franschc veiligheidsschool telkens weder het „Eerst veiligheid, dan ontwapening", dus „door veiligheid tot ontwapening" herhaalde. Gib son nam thans deze Franschc leuze over en stelde voor. dat de conferentie de gevaar lijkste aanvalswapenen (voorloopig had hij het slechts over die van de landmacht, tanks en zwaar geschut) zou afschaffen, waar door van zelf een veiligheid zou verkregen zijn, die nog verdere kwantitatieve bewape ningsvermindering zou mogelijk maken. Want als er geen „aanvalswapenen" meer zijn, zijn de volken veilig, voerde Gibson met klem van redenen aan. Juist in het belang der veiligheid bepleitte Gibson dus de af schaffing der aanvalswapenen! Tardieu vond het niets prettig, dat Gibson zich zoo op het vciligheidsargument beriep, om tot de kwalitatieve bcwapeningsvermln- dcring te komen. En nijdig werd dc Fransche staatsman, toen er een neiging bleek te be staan, om Gibson's voorstel tot afschaffing van tanks en zware kanonnen het allereerst te behandelen. Tardieu eischtc opnieuw, dat men het ontwapeningsvraagstuk ..in zijn geheel" behandelen zou. <Maar men moet toch eindelijk met één punt daarvan een begin maken!) Zoo moest de Decnsche mi nister van buitenlandsche zaken Munch gisteren met leedwezen constatecren, da>, de twee groote tegenover elkander staande richtingen nog eerder zich van eikander ver wijderd dan elkander genaderd hadden! En toch leert de economische, financieele en poli t'.eke toestand der wereld, dat het hoog tijd is het eens te worden. Munch herhaalde dus zijn bemiddelingsvoorstel van Februari: de Fransehen moeten in de gewenschtc kwantitatieve en kwalitatieve bewapenings- vermindeflng toestemmen, doch de Angcl- saksers en hun aanhang moeten den Fran- schen tegemoetkomen door uitbreiding van de verplichtingen tot hulpverleening aan een aangevallen staat en door goedkeuring van de intcmationaliseering der militaire burgerlijke luchtvloten. Nog steeds ben ik overtuigd, dat Munch den weg naar een succes gewezen heeft. Doch misschien zal de uitslag der Fransche verkiezingen op 1 Mei de oplossing der moeilijkheden vergemak kelijken! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. INGEZONDEN MF.DEDFELINGFN a 60 Cts. per regel in hij den oorlog aan Engeland verklaarde. „Egypte moet thans gereed zijn", aldus Nahas pasja, „een actieve politiek van vijandschap jegens Engeland te voeren". Mevrouw Zagh loel, die eveneens tegenwoordig was.noodigde vervolgens alle aanwzlgen uit. om bij het graf van den overleden partijleider een eed af te leggen, „om tegen den Britschen vijand te strijden". Amerika. Nieuwe immigratie bepalingen. Het Huis van Afgevaardigden heeft naar Reuter seint een wetsontwerp aangenomen dat vreemdelingen die gehuwd zijn met Amerikaansche vrouwen vrijstelt van de be perkende bepalingen betreffende het contin gent vreemdelingen dat in de Vereenigde St-aten wordt toegelaten. Vrouwen uit het buitenland die gehuwd zijn met Amerikaan sche staatsburgers zijn reeds van die beper kingen vrijgesteld. Het ontwerp is naar den Senaat doorgezonden. Peru. Nieuwe opstandige beweging. Uit Lima wordt gemeld, dat in Peru nieuwe revolutionnaire onlusten zijn uitgebroken. Dc Peruaansche kruisers „Almoranto Grau" en „Coronel Bolognesi". die in do haven van Panama voor anker lagen, hebben terstond de ankers gelicht om naar Peru terug te keeren. Frankrijk. Mevrouw Hanau over de herkomst van het geheime document. Mme Hanau werd Zaterdagochtend we derom door don rechter van Instructie in de aangelegenheid van het uit het kabinet van een minister van financiën Fiandin ont vreemde document verhoord. Zij verklaarde, dat zij in December door een persoon werd opgebeld, die zich als de minister van finan ciën uitgaf. Hij deelde haar den feitelljkcn inhoud van het document mede en eenige dagen later ontving zij een afschrift van dit 80 bladzijden lange document. Dit heeft- zij. toen de gerechtelijke vervolging tegen haar werd geopend, vernietigd. ERNSTIGE AARDBEVING IN CHINA. HONDERDEN SLACHTOFFERS IN DE PROVINCIE IIOEPEH? NANKING. 18 April (Reuter). Do pro vincie Hoepei ls door een hevige aardbeving geteisterd, waarbij honderden menschen het leven zouden verloren hebben. Het provinciaal bestuur heeft de regeering van Nanking telegrafisch om hulp verzocht, daar in het gebied dat door de aardbeving getroffen is, duizenden menschen dakloos zijn cn door hongersnood bedreigd worden. ITALIAAN SC II WATER V LI EGTLIG VERONGELUKT. Bij een proefvlucht boven de vlleghaven Orbetcllog is een watervliegtuig over don kop geslagen. Van de vijf inzittenden kwa men er drie om het leven, terwijl de beide anderen zwaar werden gewond. VISCHKOTTER VAN DE FAROcR EILANDEN VERMIST. KOPENHAGEN, 18 April <V.D.) Vol gens een bericht uit Thorshavn wordt ccn vischkotter van de Faroër met 21 man equi page vermist. Men vreest, dat het schip tij dens den laatsten storm op de Noordzee is vergaan. Alle andere visschersvaartuigen van dc Faroër zijn reeds binnen. AGENDA. DINSDAG 19 APRIL Schouwburg Jansweg: Centraal Toonccl „Mijn vader cn lk". 8.15 uur. Go^i. Concertzaal: H. O. V. o. 1. v. Frits Schuurman. Herdenkingsconcert Jozef Haydn. 8 uur. Gebouw Ned. Protestantenbond. Jacob- straat. Groote openb. vergadering O S. P.. 8 uur. Gebouw Caecolia. Jansstraat. Ncd. Ver. van Spiritisten „Harmonia". Psychometr*;che Séance Mevr. Koster -Poot. 8.15 uur. Gebouw „De Nijverheid" Jansstraat 85. Alg. verg. v. aandeelhouders Alg. Koll. Hypotheek en Crcdietbank. 8 uur. Luxor Sound Theater: „Op dwaalwegen'. Tooneel: Variété. 8.15 uur. Palace: Meisjes ln Uniform. Toonccl: Ward en Metrenga. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Mijn nichtje uit Warschau. Toonccl: Gezelschap Dammho- fcr. 7 en 9.15 uur. Kunstzalen ..Reeker", Wagenweg 102, Cri sis-tentoonstelling van werken van Ifaarl. Kunstenaars. 10—7.30 uur. WOENSDAG 20 APRIL Consultatiebureau. Ged. Oude Gracht 41. Jaarl. Alg. Ledenvergadering Ver. tot Bcstr. der Tuberculose. 8 uur. Lange Heerenvcst 22. Alg. ver. N.V. Techn. en Luxe Metaalindustrie Cuprea, 4 uur. Kunstzalen „Reeker", Wagenweg 102. Cri sis-tentoonstelling van werken van Haarl. Kunstenaars. 10-7.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags cn dc« avonds. Teyler's Museum, Spaarnc 16. Geopend op wez-kdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Grijseels en Van Hees, Lange Vaart straat 14. Tel. 11000 L. Schoorl, Fr. Halsplein I. Tel. 11180. Bosch- en Vaart-Apotheek. Bosch- cu Vaartstraat 26, Tel. 13290.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5