DE BRITSCHE BEGROOTING Ceneefsche bedrijvigheid. BUITENLAND. INGEZONDEN MEDEDEELTNGEN- a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisslraat 16 - Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 20 APRTC. T=932 TWEEDE BLAD Neville Chamberlain kondigt nieuwe anti- dumpingsrechten aan. Egaliseering van den wisselkoers. Subsidies voor de binnen- landsche suiker gehandhaafd. Invoer rechten op thee. Fransch memorandum op de Ontwapenings-conferentie, inzake de luchtvaart-voorstellen. De redactiecom missie bereikt een accoord over de criteria der bewapeningsvermindering. Gelijktijdig met de Ontwapeningsconferentie zijn hier de Internationale Arbeidsconferentie, de Buitengewone Volkenbondsvergadering, de Volken bondsraad, de Opiumcommissie, de Commissie voor de bestrijding van den Vrouwenhandel en de Commissie voor Kinderbescherming aan den arbeid. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het Lagerhuis was Dinsdagmiddag tot de laatste plaats bezet, toen de minister van Financiën, Neville Chamberlain, het woord nam tot 't uitspreken van zijn begrootings- redevoering. Op de gaanderij hadden o.m. plaats genomen de prins van Wales en tal rijke leden van het Corps Diplomatique. Neville Chamberlain. De minister wees er in den aanvang van zijn redevoering op ,dat sinds November j.l. groote bezuinigingen zijn ingevoerd. Toen heeft het deficit 74 millioen bedragen, ter wijl hij thans kan wijzen op een klein over schot tot een bedrag van 364.000. Feitelijk is de toestand echter 9 millioen gunstiger dan geraamd was. O.m. zijn als gevolg van de afneming der werkloosheid in plaats v?/.i 22 millioen, 341 2 millioen kunnen be zuinigd worden. Dank zij de nieuwe douane- politiek is 3 millioen meer ontvangen dan in November werd geraamd, terwijl de bier belasting met 3 1 4 millioen niet geheel de raming van £41.2 millioen heeft bereikt. De inkomsten uit de alcoholbelasting waren opnieuw achteruitgegaan en zijn 1 millioen achtergebleven bij de verwachtin gen. De successiebelasting brengt een ver schil van 18 millioen, terwijl d, inkomsten belasting 15 millioen meer heeft opgebracht In het algemeen gesproken, zeide Chamber lain te hopen, dat thans voor Engeland het zwaarste achter den rug is. De begrooting der uitgaven voor het volgende begrootingsjaar wijst een eind cijfer aan van 766 millioen. met inbegrip van het amortisatiefonds voor de binncn- landsche schulden. Chamberlain besprak vervolgens de dou ane politiek, welke hij door de gebeurtenis sen gerechtvaardigd noemde. Aangenomen dat de antidumping-rechten, welke den 19 Mei expireeren, op hun huidige hoogte blij ven, zullen zij 250.000 en de dumpingtarie ven op landbouwproducten 750.000 op brengen. De ontvangsten uit hoofde van het in voerrecht ad 10 pCt. worden op 27 millioen geraamd. De minister hoopt nog voor het einde der week verdere anti-dumpingtarie- ven te kunnen aankondigen, welke naar zijn schatting 5 millioen zouden kunnen op brengen. Dan blijft er nog een deficit van t' 1.700.000, aangezien de uitgaven 766 mil lioen, doch de gewone uitgaven slechts 764.300.000 zullen bedragen. De minister zeide door de macht der ge beurtenissen gedwongen te worden ter ver mijding van heftige en gevaarlijke valuta fluctuaties een goudreserve en buitenland- sche deviezen ter beschikking te stellen, ten einde plotselinge kapitaal-opvragingen het hoofd te kunnen bieden. Derhalve verzoekt de minister het Lager huis een leening van 150 millioen te willen toestaan om den wisselkoers te egaliseeren en een goudreserve te vormen. De minister deelde voorts mede. dat hij voor dit jaar geen verlichtingen zal kunnen geven bij de heffing der inkomstenbelasting. Chamberlain kondigde vervolgens aan dat de inkomstenbelasting zal worden geheven door de onmiddellijke betaling van de ver vallende belastingbedragen door de werk gevers ten behoeve van de werknemers. De subsidies voor binnenlandsche beetwortel suiker ten bedrage van 12 shilling per cen tenaar blijven bestaan. Door de nieuwe maatregelen is het deficit, zooals dat oor spronkelijk moest worden verwacht, omgezet in een surplus van 760.000. Tenslotte zeide Chamberlain nog, dat de rechten op thee weer zullen worden inge voerd en wel van 4 pence per pond van bui- tenlandsche thee en twee pence per pond voor de uit het Britsche Rijk afkomstige thee. Op de aanwezige voorwaarden zal een recht van twee pence fler pond worden ge heven. Een en ander zal 3.600.000 per jaar opbrengen. De schuldbetalingen aan Amerika zijn niet op de begrooting geplaatst. De Fransche regeering heeft bij de Ont wapeningsconferentie een memorandum in gediend. waarin de Fransche voorstellen in zake internationaliseering der burgerlijke verkeers-luchtvaart worden ontwikkeld. In het Fransche memorandum wordt een aantal practische voorstellen uiteengezet. Behalve de internationaliseering der ver keersvliegtuigen worden maatregelen ge- ëischt. welke de verandering van civiele vliegtuigen in militaire toestellen onmoge lijk maken. Luchtschepen welke een te be palen tonnage te boven gaan, zouden slechts in het bezit mogen zijn van een internatio nale organisatie, welke onder den naam ..in ternationale vereeniging voor vlicgtuigtrans- port" zou moeten worden gevormd. Voorts zou deze organisatie vérgaande rechten in zake exploitatie en controle van interna tionale lijnen verkrijgen. Het Fransche memorandum voorziet er voorts in afzonderlijke statengrocpen on derling dergelijke organisaties te doen vor men, sooals bijv. dc Europeesche sfcaiesi ot de staten van Zuid-Amerika. Uitvoerig wordt dan in het Fransche memorandum de orga nisatie en het bestuur dezer nieuwe interna tionale luchtvaart-bonden behandeld. De financiering der luchtvaartunie wordt in het Fransche memorandum allereerst gedacht door j aarlijksche subsidies vanwege de aan gesloten staten. De geheele controle zal volgens de Fransche voorstellen bij den Volkenbond berusten. Den Volkenbondsraad zou het permanente recht worden toegekend over alle luchtsche pen te beschikken. De betrokken staten moeten zich verplichten onder geen en kele omstandigheid de luchtschepen zelf te gebruiken en met allle middelen het gebruik der luchtschepen door den Volkenbond ga randeeren. Het memorandum der Fransche regeering is in handen gesteld van de luchtvaartcom missie der Ontwapeningsconferentie. De redactie-commissie, welke Dinsdagoch tend door de hoofdcommissie der ontwape ningsconferentie is benoemd, ten einde de resolutie van Italië eenerzijds en die van Cechoslovakije, Noorwegen. Spanje en Zwit serland anderzijds, betrekking hebbend op de criteria, volgens welke de ontwapening zal moeten plaats vinden, samen te smelten, is naar aan de Tel. geseind wordt, hierin gisteravond geslaagd. Het practische gevolg hiervan is, dat de ontwapening zal worden gebaseerd op arti kel 8 van het Volkenbordsstatuut, dat de beperking en vermindering der ontwapenin gen tot een zoo laag mogelijk peil zal wor den doorgevoerd, rekening houdend met de nationale veiligheid, met de nakoming der internationale verplichtingen en met de geo grafische ligging der individueele staten. Hieraan is thans nog een alinea toege voegd, waarbij de hoofdcommissie besluit, dat onverwijld zal worden overgegaan tot het instellen van een onderzoek naar de practische toepassing der criteria en de te volgen methoden. Deze laatste alinea, welke uit de Italiaan- sche resolutie is overgenomen, laat de mo gelijkheid open, dat niet uitsluitend de indi vidueele methode van ontwapening zal wor den gevolgd. China. Communistische troepnconcen- tratie in de provincie Foekien. Naar de ..Times" uit Peking meldt, heb ben zich 30.000 man goed uitgeruste troepen onder bevel van generaal Soen Llen-tsjang, vroeger onderbevelhebber van generaal Feng Joe-siang, geconcentreerd in het Z.O. van Foekien. Volgensc de jongste telegrammen uit Amoy hebben deze troepen, die goed schijnen te zijn afgericht, Boengjentsjau bezet, op 160 K.M. van Amoy en zal weldra ook Tsjangtsjau, op 64 K.M. van Amoy, bezet worden. In Amoy komen, naar Reuter seint, duizenden vluchtelingen aan. Tot handha ving van de orde zijn duizend Chineesche mariniers aan land gezet. Ernstige toestand in Mand- sjoerije. Uit Tsjangtsjoen wordt gemeld dat er een staat van anarchie heerscht in den sector Imienpo-Pogranitsjnaja van den Chinee- schen Oosterspoorweg. De schade door_ onge regelde Chineesche troepen en bandieten veroorzaakt, wordt op 200 millioen dollar ge raamd. Japansche bewoners van Soeifenho en Taheiho vluchten op Russisch gebied. Het geheele personeel van den Chinee- schen Oosterspoorweg heeft naar Reuter mededeelt besloten heden in staking te gaan, als protest, tegen de arrestatie van een veer tigtal employé's na den dynamietaanslag op den Japanschen troepen trein op 12 April. Deze staking zal liet transport van Japan sche troepen sterk belemmeren. DiiitseTiland. Hitier en de Amerikaansche journalisten. Naar aanleiding van Hitler's ontkenning dat hij de ontbinding van zijn stormtroepen aan Fransche pressie zou hebben toege schreven hebben de drie Amerikaansche journalisten. Knickerbocker, Edgar A. Mow- rer en Sefton Delmer. die een onderhoud met den nat. socialistischen leider hebben gehad, verklaard, dat zij Hitler in een inter view eenige vragen hadden gesteld, welke hij bereid was te beantwoorden. „Gelooft u, dat de Duitsche regeering bij het verbod der stormafdeelingen toegegeven heeft aan druk via het buitenland", luidde de eerste vraag, waarop Hitier heeft geantwoord: ..Ja. volgens mijn overtuiging is dat het ge val geweest. Reeds een jaar geleden heeft de Fransche regeering Brucning om de ont binding van de stormafdeelingen gevraagd. Dr. Brucning heeft dat toen beloofd, doch kon pas nu zijn belofte nakomen". Hierna vroeg Sefton Delmcr nog: ..Hebt u voor deze bewering bewijzen?" waarop Hitier ant woordde: „Neen, ik heb er geen bewijzen voor". (Wolff). Geen ontbinding van den Hessischen Landdag. Het voorstel der nat. soc fractie om den Hessischen landdag te ontbinden werd gis teren volgens Wolff verworpen. De naturalisatie in Memeiland. De landspresident Simailis verklaarde tij dens een interview on., dat door de door hem opengestelde naturalisatie ongeveer 6000 groot-Littauers ce Memellandsche nationa liteit hadden verkregen. 80 pet. van deze ge- naturaliseerden hebben reeds meer dan een jaar in het Memelland gewoond. In buitenlandse he kringen gevoelt men eenige bezorgdheid ten opzichte van een mo gelijk ongeldig-verklaren van de Landdag verkiezingen in verband met deze massa naturalisatie. De conferentie der Inter nationale K. v. K. Reuter meldt uit Inssbruck: In de plenaire zitting van Dinsdagmorgen zijn dee algemeenee debatten op de confe rentie der Internationale Kamer van Koop handel beëindigd. De Duitsche gedelegeerde heeft in. een interview het resultaat der dis cussies aldus samengevat, dat de conferentie geen bepaalde concrete plannen of denk beelden als eenige geneesmiddel voor de situatie in de Donau-landen heeft erkend. Geconstateerd werd. dat eerst een grondig onderzoek moet plaats hebben, waarbij met de onderscheiden belangen rekening moet worden gehouden. Voorts moeten in de eerste plaats ce financieele zorgen der Donau-lan den worden behandeld. Heden zullen verschillende resoluties wor den besproken. Er zal een werk-commissie worden ingesteld, die de kwestie van de moeilijkheden der Donau-landen verder zal bestudeeren. Gcncvc. Resolutie inzake terugtrekking der Japansche troepen opgesteld. De door <ie Buitengewone Volkenbonds vergadering samengestelde Commissie-van- Negentien is het in de Dinsdagmiddag ge houden vertrouwelijke zitting eens geworden over den tekst der resolutie inzake de vast stelling van den termijn waarbinnen de Ja pansche troepen uit Sjanghai moeten worden teruggetrokken in dier voege, dat een te Sjanghai uit vertegenwoordigers van China, Japan en vier belanghebbende groote mo gendheden samen te stellen gemengde com missie den termijn voorstelt en in geval van niet aanneming door de beide strijdende partijen hierover rapport zal uitbrengen aan de Commissie-van-Negentien welke dan ver dere besluiten zal nemen. Engeland. Koerdische opstandelingen door Britsche vliegtuigen gebombardeerd Reuter meldt uit Bagdad: Een Britsch vliegtuig bracht zware verliezen toe aan een grooten troep Koerdische opstandelingen, die een versterkte plaats in de bergen bezet hielden. Andere vliegtuigen wierpen bommen op een troep rebellen, van wie er naar men meent tien werden gedood. Verdere verlie zen werden toegebracht door machinege weervuur uit vliegtuigen. Zuid-Afrika. Generaal Smuts critiseert Hertzog's beleid. In het Zuid-Afrikaansche Huis van Afge vaardigden heeft de leider der Zuid-Afri kaansche Partij, Generaal Smuts, een scherpen aanval gedaan op de regeering, om dat deze heeft goedgekeurd, dat in Zuid-West-Afrika, de voormalige Duitsche kolonie, het Duitsch $Ls derde officieele taal naast het Engelsch en Afrikaanseh wordt in gevoerd. Generaal Smuts verklaarde, dat deze maatregel zeer kostbaar zal blijken te zijn. Bovendien kon men verwachtendat bij de practijk van deze bepaling de Duitschers in Zuid-West-Afrika bevoorrecht zullen wor den, terwijl de uit Zuid-Afrika komende ambtenaren in een nadeelige positie komen, als zij het Duitsch niet machtig zijn. De minister-president generaal Hertzog, verdedigde het beleid van de regeering en verklaarde, dat Zuid-West-Afrika zijn amb tenaren zelf betaalde en hun benoeming dus zelf in ce hand had. Ten aanzien van dc voorgenomen leening der Zuid-Afrikaansche Unie aan Zuid-West-Afrika. deelde Hertzog mede. dat deze leening 200.000 pond zou be dragen. waarvan 100.000 pond bestemd is voor delging van de huidige schuld en de rest voor werkloosheidsbestrijding. Amerika. Marine-budget in het Huis van Afgevaardigden goedgekeurd. De begrootingscommissie heeft naar Reu ter uit Washington meldt het marinebudget goedgekeurd en doorgezonden naar het Huis van Afgevaardigden. De uitgaven beioopen 326.340.000 dollar, waarvan 25,3S8.000 voor cc luchtvaart en 4.123.000 voor nieuwen aan bouw en moderniseering van, oorlogsschepen een bedrag van 27 millioen. dat in 1931-1932 niet is uitgegeven, kan eveneens nog voor laatstgenoemd doel worden uitgegeven. TOKIO GETEISTERD DOOR MUNITIE ONTPLOFFING. TOKIO. 19 April (Reuter). Tengevolge van zelfontbranding is in een van de voorsteden van Tokio hedenochtend vroeg een munitie depot in dc lucht gevlogen, waardoor een vijftigtal huizen werd vernield en een groot aantal personen werd gewond. AFSTAND VAN DEN GOUDEN STANDA\RD IN CHILL LONDEN, 19 April (Reuter). Uit San tiago de Ch51i wordt gemeld, dat het wets ontwerp inzake devalorisatie van den Chl- leenschcn Peso waardoor Chili practlsch den gouden standaard zou opgeven, door de Ka mer vaa ft&^raajöigden Is aaogenocne.n Gcnève, 16 April 1932. Wie tegenwoordig .Genève" zegt. denkt natuurlijk aan de Ontwapeningsconferentie. Doch men zou zich vergissen, wanneer men meent, dat hier op Volkenbondsgebied niets anders te doen is. De bovenstaande opsomming van de Vol kenbondsorganen, die hier thans eveneens aan 't vergaderen zijn (zonder dat daardoor de woningnood ontstaan is, die men bij voor baat reeds bij gelegenheid der Ontwapenings conferentie gevreesd had, hetgeen wel aan toont, hoe de regeeringen bij de samenstel ling hunner delegatie naar de Ontwapenings conferentie bezuinigd hebbeni, wijst reeds op een heel wat grootere bedrijvigheid dan men meestal veronderstelt. Over den arbeid der commissies voor de bestrijding van den vrouwenhandel en voor de kinderbescherming zal ik hier maar zwij gen. Dit zijn wel de ondankbaarste volken- bondscommissies, die bestaan, zy hebben over slechts zeer weinig geldmiddelen te be schikken, hetgeen een spoedigen voortgang met aangevangen studies onmogelijk maakt Zoo vinden wij nu reeds jaren lang steeds dezelfde kwesties op de agenda terug en steeds is het resultaat: „de besprekingen zullen het volgende jaar worden voortge zet!" En komt men al eens een enkelen keer tot een conclusie, dan laat het praktische gevolg meestal nog langen tijd op zich wachten. Want voor internationale confe renties. ten doel hebbend de een of andere wettelijke hervorming op het punt van kin- Üerwetgeving tot stand te brengen, zijn op 't oogenblik bij de regeeringen noch de be langstelling. noch het bcnoodigde geld aan wezig. Over de opiumcommissie is op het oogen blik evenmin iets te zeggen, om de eenvou dige reden, dat deze commissie haar zitting eerst gisteren begonnen heeft. Wanneer zij over twee of drie weken (men weet. dat opiumbesprekingen steeds geruimen tijd vor deren!) haar taak zal beëindigd hebben, zal misschien nog wel aanleiding bestaan tot een nabeschouwing over de in de opiumcommissie gehouden nabeschouwing over de conferentie van Bangkok voor de bestrijding van het opiumrooken in het Verre Oosten. De Volkenbondsraad is nog altijd met zijn in Januari begonnen 66ste zitting bezig. In- tusschen werd eergisteren al weder de agenda voor de op 9 Mei beginnende 67c zitting openbaar gemaakt. Het Chineesch-Japansche geschil is de oor zaak geweest, dat de 66ste zitting nog niet gesloten kan worden. Deze week heeft men hiervan gebruik gemaakt, om snel het rap port van het financieele Volkenbondscom- mi'té over den noodtoestand in Bulgarije, Griekenland. Hongarije en Oostenrijk te be spreken. De goede (doch geen geld kostende) raadgevingen van het financieele comité over de middelen tot herstel van het budgetairc evenwicht, voornamelijk natuurlijk door be zuiniging op de staatsuitgaven, werden goed gekeurd en deze staten kunnen ook, indien zij dit verlangen, financieele deskundigen in hun land krijgen, om hun van advies te dienen in het belang van een beter admini stratief beheer van de spoorwegen en andere takken van staatsbedrijf. Doch de interna tionale leening waaraan het financieele Vol kenbondscomité dien landen had willen helpen, krijgen zij nog niet. Men was alge meen van mecning. dat het op geld-werpen in een bodemlocze put zou neerkomen. Indien men dezen reeds zoo zwaar door schulden belaste staten nog meer leeningen zou geven, indien niet tevoren maatregelen van econo- mischen aard- getroffen zouden zijn, waar door de groote mogendheden het tg Londen niet eens konden worden over de economi sche redmiddelen, die den Donaustaten, waartoe ook Hongarije en Oostenrijk be- hooren:, „aanbevolen" (om niet van „opge legd" te spreken!) zouden worden, moest de Volkenbondsraad zijn beslissing op het advies van het financieele Volkenbondscomilé waarin een internationale leening bepleit werd, wel tot de Mei-zitting uitstellen. In de hoop. dat de groote mogendheden het dan eens zuilen zijn geworden! Hetgeen thans weder voor niet onmogelijk wordt gehouden, want er schijnt tusschen Tardieu. Sir John Simon, Grandi en von Biilow eenige ontspan ning. althans ten aanzien van dit econo- misch-politieke vraagstuk, te bespeuren te zijn. De grijze Venizelos, die cvanals de nog oudere Apponyi zijn jaren met eere draagt, hield, door het uitstel der leening teleurge steld. een verdiende boetpredikatie tot de groote mogendheden, hen bezwerend, om nu ook eindelijk eens onder elkander vrede te maken en met gemeenschappelijke krachten Europa nog van den steeds meer nabij ko menden afgrond te redden! De Zestiende Internationale Arbeidscon ferentie staat, eerst- aan het begin van haar werk. Zij is in een weemoedige stemming door den Belgischen voorzitter van den Raad van Beheer professor Mahaim geopend. Want drie mannen, die van 1919 af aan alle inter nationale arbeidsconferenties hadden deel genomen en wier woord steeds groot gezag in de vergaderzaal had. zijn haar sinds ver leden jaar ontvallen: Arthur Fontaine, voor zitter van den Raad van Beheer, en twee oud-voorzitters der arbeidsconferentie. Mon seigneur Nolens, de president uit het jaar 1926, en de Pool Sokal, die verleden jaar de leiding der debatten heeft in handen gehad. Het waren drie mannen met groote verdien sten voor den vooruitgang der internationale sociale wetgeving, wiens woorden en raad gevingen, gedragen door de liefde voor de gedachte van den socialen vooruitgang en gesteund door hun algemeen erkende groote deskundigheid, hier nog vele jaren noode zuilen gemist worden. In tegenstelling tot de laatste jaren heeft de Internationale Arbeidsconferentie dit jaar de algemeene beschouwingen tot het einde der tweede week uitgesteld. Zij is dit maal met den meer technischen arbeid in de commissies begonnen. Slechts één belangrijk resultaat, voor zooverre althans de voltallige conferentie het voorstel der commissie zal goedkeuren, is hierover te vermelden. De Itallaansche regeering. die het steeds minder verkroppen kon, dat zij ieder jaar door de arbeidersgroep ter verantwoording werd ge roepen over de benoeming van een lid der fascistische arbeidersorganisatie tot arbei- dcrsgedelcgeorde op de conferentie, heeft eindelijk voldoening van dc conferentie ver kregen, Voortaan zal JouNotx zijn Jaarlijk se he aanklacht^rede tegen het fascisme niet meer in de openbare conferentie kunnen houden. De reglementscommissie heeft, on danks het protest der arbeidersgroep voorge steld. dat de gcloofsbrievencommissie be zwaren tegen dc benoeming van een gede legeerde voor niet-ontvankelijk zal moeten vorklaren, indien de bezwaren van soortge lijken aard zijn, als reeds een vorig jaar werden te berde gebracht en door de con ferentie ongegrond verklaard. Door deze re glementswijziging zal de voortdurende mede werking der Italiaansche regeering aan de internationale arbeidsconferenties verzekerd worden. In het tegenovergesteld geval zou een ernstig conflict tusschen Italië en de internationale arbeidsorganisatie te wachten zijn geweest. De andere regeeringen vonden blijkbaar, dat wij reeds conflicten genoeg hebben en dat het genoegen van een jaar lij ksche protestreden van Jouhaux tegen het fascisme niet opwoog tegen het belang van den vrede met Italië. De Commissie van 19 van de Buitengewone Volkenbondsvergadering is deze week onder voorzitterschap van Paul Hymans eveneens weder bijeen geweest voor de bespreking van de moeilijkheden inzake de wapenstilstands onderhandelingen te Sjanghai Doch daar de besprekingen nog niet. tot een formeel besluit geleid hebben, meen ik goed te doen op deze kwestie later terug te komen. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. AARDVERSCHUIVINGEN IN HET MOEZELGEBIED. VERKEER GESTAGNEERD, GELEIDINGEN VERBROKEN. COCHEM ad MOEZEL. 19 April (V. D.) De reeds iaren dreigende groote aardver schuiving bij Cochepi is hedenavond aange vangen. Reeds in den gcheelen middag be vond het bergmassief zich in voortdurende onrust. Tegen 11 uur des avonds stortte eindelijk onder donderend geweld het groot ste gedeelte van den vcrschuivenden berg ongeveer 1000 kubieke Meter grond en ge steente naar beneden. De naburige plaatsjes aan den Moezel werden in dichte stofwolken gehuld. Een voor de grootste steengroeve gelegen meubelfabriek werd vol komen bedolven. Groote steenmassa's zijn in den Moezel gestort. Een groote menigte nieuwsgierigen is naar de plaats der aardverschuiving gestroomd. De telefoon- en telegraafdraden zijn voor een groot gedeelte verbroken. Ook dc elec- trische geleidingen zijn voor een groot ge deelte vernield, zoodat de omliggende Moe zelplaatsjes in het donker zitten. Het rij- cn voetgangersverkeer op den er langs loopen den weg is volkomen versperd. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. FELLE BRAND IN BUENOS-AIRES. ZES MARINE-PAKHUIZEN IN VLAMMEN. BUENOS AIRES. 19 April (V. D.) In het arsenaal van de marine brak heden brand uit. Eerst hadden eenige hevige ontploffin gen plaats, welke in dc geheele stad te hoo- ren waren. Kort daarna stond een pakhuis in lichtelaaie. Hoewel onmiddellijk honder den brandweerlieden ter plaatse waren, breidde het vuur zich zeer snel uit en weldra brandden zes pakhuizen, gevuld met hout, verfstoffen en levensmiddelen. In een er van waren zuurstofcylinders opgeslagen, welke met luiden knal ontploften. Eerst na eenige uren gelukte het den brand in te dammen; de schade in aanzienlijk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. AGENDA. Heden: WOENSDAG 20 APRIL Consultatiebureau, Ged. Oude Gracht 41. Jaarl. Alg. Ledenvergadering Ver. tot Bestr. der Tuberculose. 8 uur. Luxor Sound Theater: „Op dwaalwegen". Tooneel: Variété. 2.30 en 8.15 uur. Palace: Meisjes In Uniform. Tooneel: Ward en Metrenga. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Mijn nichtje uit Warschau. Tooneel: Gezelschap Dammho- fer. 2.30, 7 en 9.15 uur. Kunstzalen „Reeker". Wagenweg 102. Cri sis-tentoonstelling van werken van Haarl. Kunstenaars. 107.30 uur. DONDERDAG 21 APRIL Stadsschouwburg: Faust, met Moissi. Bas- sermann en Karin Evans, 8 uur. Remonstranten hu is. Wilhelminastraat: Bijeenkomst Vereeniging van Spiritisten „Wetenschap cn Religie" 8.15 uur. Kunstzalen ..Reeker". Wagenweg 102. Cri sis-tentoonstelling van werken van HaarU Kunstenaars. 10—7.30 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarnc 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Bloemendaal: Gemeenteraadsverga dering in het raadhuis te Overveen, 2 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Grijseels en Van Hees, Lange Vaart straat 14. Tel. 1 3000 L. Schoorl. Fr. Halspleta 1. Tel. 11180. Bosch- en Vaart-Apotheek. Bosch- en Vaartstrw* 20. THL 1329a

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5