BUITENLAND. Gemengd nieuws uit het buitenland. ENOPME hFONGERS STA TEN- GENERAAL. De Staat deelt in het verlies van de Ned. Bank. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 23 APRIL 1932 VIERDE BLAD Fransch voorstel te Genève verwacht tot ver daging der ontwapeningsconferentie. De technische commissies komen Maandag bijeen. Motie in het Amerikaansche Huis van Afge vaardigden, waarin op hervatting der handels betrekkingen met Sovjet-Rusland aangedrongen wordt. Mevrouw Naidoe gearresteerd. Genève. De Technische Commissies bijeengeroepen. De Hoofdcommissie der Ontwapenings- conferentie heeft tot besluit van de bespre kingen van heden een Engelsch voorstel aan genomen, waardoor de technische commis sies der conferentie opdracht krijgen de ver schillende wapencategorieën, die als aanvals wapenen kunnen worden beschouwd vast te stellen. De technische commissies zijn bij eengeroepen op Maandagmorgen as. De hoofdcommissie komt niet eerder bijeen dan Maandagmiddag doch het presidium der Ontwapeningsconferentie is voor morgen ochtend bijeengeroepen in een, zooals Hen derson mededeelde, buitengewoon belangrijke zitting. Fransch voorstel tot verdaging der ontwapeningsconferentie? De Duitsche deskundige voor het Donau- vraagstuk ministerialdirektor graaf Schwe- rin Krosigk is te Genéve aangekomen. De besprekingen der Donaudeskundigen begin nen Zaterdag. Bevestigd wordt, dat de Franschen voor nemens zijn in de voor Zaterdagmorgen bij eengeroepen zitting van het presidium van de ontwapeningsconferentie eep verdaging van de onderhandelingen der eerste com missie en practisch daarmede van de ge- heele ontwapeningsconferentie tot nu de Fransche kamerverkiezingen na te streven. Rijkskanselier Bruening zal Zaterdag om 11 uur begeleid door staatssecretaris Von Bulow naar Duitschland vertrekken, ten einde zijn stem uit te brengen voor de Prui sische verkiezingen. De plaats, waar de rijkskanselier Zaterdag zijn stemplicht zal vervullen, wordt niet bekend gemaakt. Van Duitsche zijde verluidt, dat tot dusverre nog geen beslissing is genomen aangaande een ontmoeting van Bruening en Groener. Amerika. Geen gratie voor Tom Mooney Uit Sacramento wordt gemeld, dat de gouverneur van Califomië, James Rolph, de finitief geweigerd heeft gratie te verleen en aan Tom Mooney, die met een arbeiderslei der Billings reeds vijftien jaar als gevangene verblijft in de gevangenis San Queautin be schuldigd van medeplichtigheid aan den bomaanslag, die in 1916 te San Francisco werd gepleegd, Waarbij tien personen werden gedood en veertig gewond. Gouverneur Rolph verklaarde ervan over tuigd te zijns dat Mooney bij den bomaanslag betrokken was. Naar men weet, is over de geheele wereld een beweging ontstaan om te protesteeren tegen de gevangenhouding van Mooney en Billings. Mooney zelf ontving het bericht van de afwijzing zonder zichtbare teekenen van Ontroering, doch zijn oude moeder, die er vast op gerekend had, dat het verzoek dit maal zou worden ingewilligd, werd door de mededeeling van de weigering diep geschokt. r Stimson over de Europeesche schulden. - Volgens V. D. heeft Stimson aan het de partement van buitenlandsche zaken te Washington op grond van zijn besprekingen te Genève officieel medegedeeld, dat geen enkel land van Europa vóór de conferentie van Lausanne zijn schulden zal betalen, dat de landen him oorlogsschuldbetalingen af hankelijk stellen van de betalingen van Duitschland, en in weerwil van het protest van Amerika de herstelbetalingen in verband brengen met de quaestie der oorlogsschulden. Ambtenaren van het departement wijzen er op, dat te Lausanne weliswaar onderhan delingen zullen plaats hebben, maar dat de Amerikaansche regeering zal aandringen op het nakomen der bestaande betalingsver plichtingen, hierbij verwijzende naar de ver dragen met de debiteurlanden. Hervattingen der handels betrekkingen met Rusland. De democratische afgevaardigde Sabath heeft, naar Reuter verneemt, bij het Huis van afgevaardigden een motie ingediend, waarin president Hoover wordt gevraagd de diplo matieke' en handelsbetrekkingen met Sovjet- Rusland te hervatten. jBritsch-Indië. Toeneming van het aantal politieke gevangenen. Naar Reuter aan de Engelsche bladen meldt worden honderden gevangenen, die wegens misdrijven zijn veroordeeld, uit de gevangenissen van het gewest Bombay ont slagen vóór hun straftijd om is teneinde plaats te maken voor politieke gevangenen. Het aantal dezer laatsten zal naar verwacht wordt nog toenemen in verband met het- feit dat leden van het congres zich niet storen aan het verbod om Zondag te Delhi in ver gadering bijeen te komen. Aan de waarnemende voorzitster van het congres, Sorajini Naidoe, is verboden deel te nemen aan de burgerlijke ongehoorzaam heidsbeweging of Bombay te verlaten zonder toestemming der politie. Zij heeft echter al te kennen gegeven dat zij toch naar Delhi zal gaan om de verboden congreszitting bij te wonen. Mevrouw Naidoe gearresteerd. Mevrouw Sarojlni Naidoe, de beroemde In dische dichteres die voorloopig de functie van voorzitster van het Indisch Nationaal Congres waarnam, is, volgens een Reuter- telegram, gearresteerd omdat zij niettegen staande een verbod van de politie de stad lerliet. Duitschland, Dr. Goebbels ernstig ziek. Dr. Goebbels. In een heden gehouden vergadering der nat.-soc. partij deelde het partijbestuur, vol gens het Wolff-Bureau, mede, dat de voor zitter der afdeeling Berlijn van de N.SDA.P. dr. Goebbels, ernstig ziek is. Hij lijdt aan darmvergiftiging, moet het bed houden en heeft 40 gr. koorts. China. Wellington Koo's arrestatie op handen? De Mandsjoerijsche regeering zou naar Reuter verneemt, besloten hebben Welling ton Koo en andere Chineezen, die de Volken bondscommissies vergezellen, te arresteeren, indien zij de zone van den Zuid-Mandsjoe- rijschen spoorweg verlaten. Men voegt hier aan toe, dat de Mandsjoerijsche regeering al degenen, die de souvereinc rechten van Mandsjoerije overtreden en die den vrede en de rust in gevaar brengen, streng zal straffen. De Volkenbondscommissie te Moekden. De door don Volkenbond ingestelde en quête commissie voor Mandsjoerije is te Moekden aangekomen. Japan. Moordenaar van Hamagoetsji ter dood veroordeeld. Sagoja, die in November 1930 een aanslag pleegde op den vroegeren premier van Japan Hamagoetsji, is ter dood veroordeeld. Naar men zich wellicht herinnert had de aanslag plaats op het station te Tokio. Ha magoetsji werd vrij ernstig gewond, maar hij herstelde zoover dat men dacht dat hot ge vaar geweken was en hij zijn arbeid als mi nister-president weer hei-vatte. Na cenige maanden moest hij echter weer geopereerd worden tengevolge van de verwondingen die hij bij den aanslag had opgeloopen cn hij overleed vorig jaar Augustus. Zwitserland Theunis voorzitter der confe rentie te Lausanne? Een speciale correspondent van de „Ex celsior" te Genève meent naar Reuter seint te weten, dat bij de gisteren gehouden be sprekingen tusschen Stimson, MacDonald. Bruening. Grandi en Tardieu ook de repa ratie-kwestie is aangeroerd en dat besloten is den datum van de opening der conferen tie te Lausanne op 16 Juni te bepalen. Te vens zou men het er over eens zijn gewor den den Belgischen ex-minister van flnan- nanciën, Theunis te verzoeken de conferen tie te presideeren. De besprekingen zullen in het kasteel Ouchy gevoerd worden, dat voor een maand gehuurd is. TsjecSho-Slowakije. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. a 60 Cts. per regeL Oorlogsbegrooting aan genomen. Het huis van afgevaardigden heeft heden met de stemmen der oppositiie tegen de nieuwe begrooting van oorlog aangenomen. Bij deze begrooting wordt de diensttijd verlaagt tot 14 maanden. Het aantal recru- ten wordt echter verhoogd met 5000 per jaar, terwijl het aantal onderofficieren verhoogd wordt tot ongeveer 135000 ook zullen een aantal schietbanen en oefenterreinen wor den aangelegd. Bezuinigingen worden door deze begrooting niet gemaakt. Tijdens de debatten beweerde de spreker van de nat. soc. Tsjechische partij Spatny, dat Duitschland, Oostenrijk en Hongarije in het openbaar en in het geheim zich bewa penen. Mexico. Drastische maatregelen tegen het banditisme. V. D. meldt uit Mexico City: Te Huatusco zijn wederom 36 leden der rooverbende, welke indertijd de stad Paso del Macho en een trein hadden overvallen, ter dood veroordeeld. Terstond na het uitspreken van het vonnis werden de bandieten een voor een tegen den muur geplaatst en neer geschoten. Tot nu toe zijn in totaal 61 ben deleden geëxecuteerd. PRIJSDALING THANS 758 Ierland. Verlaging van het Bank- disconto. De Bank van Ierland heeft haar disconto van 4 1. 2 pet. tot 4 pet. verlaagd. Grieken! and Oneenigheid in het ministerie-Venizelos. Naar een B. T. A.-telegram uit Athene meldt is de minister van financiën Maris afgetreden Hij had, volgens de bladen een meeningsverschil met Venizelos over den da tum der kamerverkiezingen, die hij ver vroegd wenschte te zien. Naar wij in de N.R.CI. lezen is tot zijn op volger benoemde de juridische adviseur van de Bank van Griekenland, Vargarescos. Italië. De oorlogsbegrooting goedgekeurd. De Kamer keurde na een rede van den minister van oorlog de oorlogsbegrooting goed Do afgevaardigden brachten hierop het leger, dat door talrijke officieren op de tri bunes werd vertegenwoordigd, staande een geestdriftige ovatie, waarbij Mussolini en de geheele regeering zich aansloten. De minister van oorlig zeide in zijn rede o.m., dat het Italiaansche leger dan oorlog niet zoekt, doch ook niet schuwt; het weet wat leven en strijden beteekent voor de mannen zoo goed als voor de volkeren, ZONDERLINGE VERTOONING IN HET LAGERHUIS. MINISTER RUNCINAN BIJNA BEBOET. LONDEN, 22 April (Reuter). De merk waardige grondwettelijke comedie, welke het resultaat is van de ontdekking, dat de wet den Britschen minister van Handel, Runci- man, verbiedt zitting te hebben in het Lager huis, is heden in het parlement behandeld. Te dien einde was dc gewone agenda ter zijde geschoven om het mogelijk te maken, dat in een enkele zitting in alle lezingen een wetsontwerp kon worden aangenomen, waar door minister Runciman gevrijwaard wordt van de boete, die op overtreding van de wet staat. Deze boete zou in totaal 30.000 pond sterling hebben bedragen. Vijfhonderd pond is het bedrag, dat Runciman zou moeten be talen voor eiken dag, dat hij, zonder het zen te weten, dc oude wet heeft geschonden, die van 1707 dateert en het den dragers van be paalde ambten verbiedt in het Lagerhuis zitting te hebben. Runciman en negen andere voormalige ministers van Handel, o.a. ook Baldwin, zou den, indien een of andere particulier <en vervolging tegen hem had ingesteld, in to taal 300.000 pond sterling hebben moeten be talen. Het Lagerhuis heeft dc wet geheel aange nomen en naar het Hoogerhuis gezonden, waar de wet Maandag all? phases zal door- loopen. MEN VERGIST ZICII WEER MET LINDBERGH'S BABY. SYRACUSE. 22 April (Reuter). De po litie alhier ontdekte heden in een boerderij, gelegen in de nabijheid der stad. een baby nret blonde krulletjes, die veel op Lindbergh's zoontje leek. Het kind werd naar het hoofd bureau overgebracht en daar nauwkeurig onderzocht. Een beschrijving van den baby werd onmiddellijk telefonisch aan Lindbergh meegedeeld. Later moest evenwel blijken, dat men met het kind van een onderwijzer uit Burlington in den staat Vermont had te doen. VEERTIG BRUILOFTYTERDERS DOOR EEN VLOER GEZAKT. PARIJS, 22 April (VD.) Terwijl te Alen^on een gezelschap van ongeveer 40 personen, dat bruiloft vierde ln het huis van de bruid aan het dansen was, stortte plotse ling de vloer van het vertrek in en kwamen alle gasten ln den kelder terecht, waar het water een halve meter hoog stond. Gelukkig kwamen alle aanwezigen met eenigc schram men en een onvrijwillig bad eraf. FINSCII ATTACHc TE WARSCHAU BEROOFD De militaire attaché van het Finsche ge zantschap te Warschau, kolonel Svensson, is naar Reuter meldt, gistermorgen vroeg ln de buurt van het centraaal station door zes bandieten overvallen en beroofd. Een taxi chauffeur had de berooving gezien en waar schuwde dc politic. De daders konden ge arresteerd worden. De geroofde voorwerpen werden aan den attaché teruggegeven. WEER EEN ERNSTIG SKI-ONGELUK WEENEN, 22 April. In de Oostenrijk- sche Alpen heeft een ernstig lawine-onge luk plaats gevonden. Vier sklloopers uit Weenen zijn tijdens een skitocht naar het gebied van de Hohc Tauem door een lawine bedolven. Wegens het groote gevaar moes ten dc verschillende reddingsexpedities, die zijn uitgestuurd, haar pogingen opgeven. Daar de slachtoffers sinds Maandag vermist worden, neemt men aan, dat zij dood zijn. (Reuter.). TWEEDE KAMER. Het ontwerp aangenomen met 3423 stemmen. Minister De Geer verdedigt prof. Bruins. Een Staatsbank afgewezen. Geen aanspreken van de algemeene reserve. Hooge winsten niet te verwachten. De Bank staat er weer goed voor. 22 April. Ook vandaag heeft de Tweede Kamer haar aandacht gegeven aan het wegwerken van het pondenverlies van de Nederlandsche Bank. Het belangrijkste van den middag was de rede van minister de Geer het andere was een onsamenhangend woord van den heer Wijnkoop, die duidelijk het ontwerp geestelijk niet onder de knie had, en voorts repliek, zonder nieuws. Vervolgens werden nog een drietal amendementen behandeld, die op het slot tot een eenigszins bewogen halfuurtje hebben aanleiding gegeven. De minister van Financiën dan stelde vast dat er over het behalen van winsten in de naaste toekomst geen enkele zekerheid Is. Voorts deelde hij mede, in antwoord op een vraag van den heer Fleskens. dat er inder daad over gedacht en gesproken is, om door een verdrag te bereiken, dat voor buiten landsche wisselportefeuilles algemeen de goud-clausule zou worden aangenomen, met de Internationale Bank te Bazel als tus- schenschakel. Tot dusver nog zonder resul taat: de internationale knobbel Is op het oogenblik niet buitengewoon sterk ontwik keld zei de minister. De beheerder vna onze schatkist deelde verder mede, dat de regeering in geen enkel opzicht gekend is in de samenstelling van het Pondencommuniqué. Wat de regeeringscommissaris aangaat tot dusverre heeft de regeering geen na- deelen gevoeld van het verblijf in sommige gedeelten des jaa-s van Prof. Bruins buiten slands. Zij heeft van diens internationale bankrelaties zelfs voordeelen geconstateerd. Intusschen kon de minister toch tegelijker tijd mededeelen, dat hij, in overeenstemming met Prof. Bruin een termijn heeft vastge steld, waarna combinatie van de beide func ties, als commissaris van de Ned- Bank en als toezichthouder op de Creditanstalt te Weenen, niet meer mogelijk zal zijn. Voorts deelde de bewindsman ook mede, dat de salarissen en dc tantièmes van de directie en de commissarissen aan een maximum-bedrag voortaan gebonden zijn. De minister van Financiën heeft zich dit was de hoofdzaak aangesloten bij de heeren Fleskens, de Wilde en Rutgers van Rozenburg toen zij tegenover de heeren Oud en v. d. Waerden betoogden, dat het wel degelijk gerechtvaardigd was een deel van de lasten van het Pondenverlies door den Staat te doen dragen. Hij zette daarbij uit een, dat de Staat het verlies zelf niet voor een deel voor zijn rekening neemt, maar wel in dien zin in de lasten mededeelt, door ge noegen te nemen met een kleiner portie b;l de winstverdeeling dan waartoe de Staat thans gerechtigd is en dat met het doel zoo veel mogelijk af te schrijven. Van een staatscirculatie-bank wil minister do Geei' niet weten. Overal zoo onder streepte hij zijn zienswijze overal, waar de finahcieele deskundigen van den Volkenbond ergens zorgen gaan voor een circulatie-bank vermijden zij een staatsbank. Een amendement-v. d. Waerden om de re serves niet op totaal 8 millioen te houden, haar ook nog de 5 millioen algemeene re serve aan te spreken, het bedrag, waarop het wetsontwerp deze reserve bracht, werd ver worpen met 32—23 stemmen. De Kamer (d.w.z. de rechtsche en de liberale groepen tegenover de soc. dem. en vrijz. democra tische groepen), de Kamer wilde nog wat be waren voor mogelijke nieuwe tegenvallers. De heer Oud meende, dat de reserves kon den worden aangetast voor groote verliezen, zoo ver maar eenigszins mogelijk. Met 4410 stemmen nam de Kamer een ander amendement-v. d. Waerden aan. Gis teren hebben we uiteengezet, dat de Staat volgens het ontwerp op de balans van de Ned. Bank een schuldvordering van 20 mil lioen gulden gaat doen voorkomen. Het kan nu zijn, dat op 1 April 1937. wanneer het octrooi moet worden vernieuwd, de winsten op do bank zoo gering zijn gebleven, dat de schuldvordering niet volledig is gedelgd. Be teekent dit nu. dat de Staat niet volkomen vrij zal staan bij het vernieuwen van het octrooi? Neen. meende de minister, want uit de wettelijke bepalingen vloeit voort, dat dc schuldvordering alleen zóólang bestaat als de Staat uitkeeringen van de Ned. Bank krijgt Zou dus de Ned. Bank de minister noemde dit geval overigens zuiver theore tisch na April 1937 niet de octrooihoud ster worden, dan zou elk recht op de rest van dc schuldvordering zijn vervallen. De heer v. d. Waerden wilde dat echter nog met zooveel woorden ln het ontwerp opnemen. De minister had er geen bezwaar tegen, al vond hij dc aanvulling dan ook onnoodlg cn onelegant. De Kamer ging met Ir. v. d. Waerden mede. Ten slotte wilde de heer v. d. Waerden nog een andere, nieuwe verdeeling der win sten, een andere dan in het ontwerp stond. Dc aandeelhouders betoogde de heer v. d. Waerden en de lieer Oud sloot zich volko men bij hem aan zou dan wat meer moe ten derven, dan het ontwerp voorstelde. De beide heeren berekenden het was alles heel erg ingewikkeld dat. over 10 jaar gerekend, de Staat volgens het ontwerp 10 millioen zou oogsten en de aandeelhouders 10 millioen (waarbij dan het verlies vol komen zou gedekt zijn) en volgens het amendement v. d. Waerden de Staat 12 mil lioen en de aandeelhouders 8 millioen. De minister stelde daartegenover, dat het amendement-v. d. Waerden alleen zulke voordeelen zou afwerpen bil zeer hooge win sten. die z.l. niet te verwachten waren in de eerste jaren. Overigens de minister verklaarde het amendement onaannemelijk. De Nod. Bank zou voor een dergelijke winstverdeeling niet te vinden zijn. Het spreekt van zelf. dat Mr. Oud, die het geleden verlies volledig door de aandeelhouders wilde gedragen zien, er heel geen bezwaar tegen had het ontwerp te verwerpen. Dan zouden de aandeelhouders gedwongen zijn geworden zelf het verlies op e lossen. Door nieuwe aandeelen-uitgiftc. Maar hiervan vreesde de minister weer na doelen voor den Staat. Het amendement-v. d. Waerden viel met 32—23 stemmen. Het hcelc wetsontwerp werd aanvaard met 34—23 stemmen. Door de aanvaarding van het ontwerp staat de Nederl. Bank er weer goed voor. Dat alles werd door den heer v. d. Waerden openhartig gezegd. Waarom ook niet? Ieder die eenige kijk op zulke dingen heeft, wist hoe de zaken stonden. We kunnen ons dan ook de interruotie van Mr. Heemskerk niet begrijpen, die hier den heer v. d. Waerden een onverantwoordelijke houding verweet. INTIMUS INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. oer reeel. CORPULENTE MENSCHEN kunnen door een consciëntieus gebruik van het natuurlijke „Franz-Jo*eF'-i»itter\vater bereiken, dat zij ruimen stoelgang zonder forceeren hebben. HET JUNKERS-CONCERN. BEDRIJF ZAL WORDEN VOORTGEZET. DESSAU. 21 April (Wolff). Naar verno men wordt, hebben de onderhandelingen over den toestand bij het Junkers-concem tot resultaat gehaddat men bereid is de be drijven voort te zetten. Heden werd besloten een van prof. dr. Junkers onafhankelijke bedrijfsmaatschappij op te richten. Deze maatschappij zal van middelen worden voor zien. waardoor het mogelijk zal zyn het be drijf in stand te houden, materialen aan te schaffen en loonen te betalen. GROOTE BRAND IN JAPAN. 1300 HUIZEN VERNIELD, 1 MILLIOEN SCHADE. TOKIO. 22 April CV. D.) In de Japansche stad Omija heeft een geweldige brand ge woed, waardoor 1300 huizen in de asch wer den gelegd. Verscheidene menschenlevens gingen verloren en talrijke personen wer den gewond. De materieele schade wordt geschat op ongeveer anderhalf millioen dollar. NIEUW SNELHEIDSRECORD VOOR TREINEN NEW YORK, 22 April. (VJ> Het wereld - snelheidsrecord voor treinen is belangrijk verbeterd. De afstand New YorkChicago van 960 Engelsche mijlen wordt thans afge legd in 18 uur. Tot voor kort duurde deze reis twee uur langer. RAMP IN MEXICO. CYCLOON VERWOEST 200 HUIZEN. GRANAAT IN VOORMALIG FRONT GEBIED ONTPLOFT. VIER SLACHTOFFERS. BRUSSEL. 22 April. (V.D.) Vrijdagmid dag te ongeveer 2 uren heeft op het voor malige Belgische frontgebied een ernstige ontploffing plaats gehad ten gevolge waar van vier menschenlevens zijn te betreuren. Het ongeluk, dat waarschijnlijk te wijten is aan onvoorzichtigheid der slachtoffers ge schiedde te Julien bij Langemark. Vier bewoners van LanRemark. waaron der twee jongelieden die kortelings uit Ame rika waren teruggekeerd, werden door het oxplodeeren van een obus. nabij een onder komen in de oude loopgraven, deerlijk ver minkt en on slag gedood. Men vermoedt dat de slachtoffers het koperen gedeelte van den obus (een granaat van zwaar kaliber) hebben willen verwijderen. EDWARD SCOTT OMGEKOMEN. HOOFDREDACTEUR VAN DE „MANCHES TER GUARDIAN", LONDEN. 22 April. (Reuter). De hoofd redacteur van de „Manchester Guardian", Scott, is heden op het Windermorc-meer (West Moreland' verdronken. Met zijn zoontje begaf hij zich in een bootje naar een Jacht, het vaartuigje sloeg onderweg om. het zoontje kon zich aan de kiel van het bootje vastklemmen cn werd later gered, doch Scott. ofschoon een geoefend zwemmer verdween bij een poging om het land te be reiken na een 50 M. te hebben gezwommen ln dc diepte. NEW YORK, 22 April- (V.D.) Naar uit Merida wordt gemeld, heeftc heden op het schiereiland Yucatan een cycloon gewoed, welke 200 huizen volkomen verwoestte en de telefoon- en telegraaflijnen vernielde. Het spoorwegstation van Tekax werd letterlijk weggevaagd. Behalve Tekax hebben nog drie andere steden buitengewone schade ge leden. De cycloon ging gepaard met ccn he- vigen hagelstorm. ERNSTIGE AANRIJDING. Op het kruispunt SI ape rsd ijk—Rijksweg te Santpoort heeft een aanrijding plaats gehad doordat de bestuurder L. van een luxe-auto. wonende te IJmuiden ln de richting Haar lem rijdende geen voorrang verleerde aan v. d. O. die een vrachtauto bestuurde en op den Sla pc rsd ijk in de richting Spaamdam reed. Beide auto's werden zwaar beschadigd, zij zijn later door kraan-wagens weggesleent. PersconHJke ongelukken kwamen niet voor. Door de politic werd proces-verbaal opge maakt. PERSONALLY Mej. E. Jonkmans te Haarlem slaagde te Amsterdam voor het examen apothekers assistent,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11