NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIBEN EN BEVERWIJK Een koninklijke kunst CIRCUS CLEICH HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 23 APRIL 1932 DE BELASTINCVERHOOCINC TE BEVERWIJK. Zooals wij reeds gisteren konden bericht ten zijn B. en W. voornemens den Raad voorstellen tot belastingverhooging te doen, o.m. zou het aantal opcenten op de gemeen-, tefondsbelasting tot 50 moeten worden ver hoogd. Bij de vaststelling der gemeentebe- grooting voor 1932 was gerekend op 30 op centen, een aantal, dat overeenkomt met de heffing in het belastingjaar 19311932, De voornaamste oorzaak van deze belas tingverhooging is gelegen in het feit, dat het voor de Instelling Maatschappelijk Hulpbe toon op de gemeentebegrooting uitgetrokken bedrag van f 55000 reeds thans geheel is uit gegeven. Naar schatting zal nog f 40000 noo- dig zijn. De gemeentebegrooting, die eerst twee maanden geleden sluitend werd vastgesteld, zal dus tot dit bedrag een tekort vertoonen. Dit nadeelig saldo wordt bovendien nog ver hoogd door de tijdelijke korting van drie pet. op de uitkeering krachtens de financieele ver houdingswet, welke korting berekend is op f 5000 per jaar. Het eenige middel om de ver mindering der Rijksuitkeering krachtens de financieele verhoudingswet te ontgaan is van een korting op de wedden en loonen van het gemeente-personeel. Omtrent den vorm, waarin deze korting van gemiddeld drie pet. zou moeten worden geheven is reeds advies ingewonnen van de Commissies van Overleg voor de ambtenaren en de werklieden. Naar wij vernemen heeft dit overleg tot resultaat gehad, dat de organisaties bereid zijn haar medewerking te verleenen. Men kon 'het echter over den vorm niet eens worden. Het gemeentebestuur staat echter op het standpunt, dat verhaling van drie pet. der bijdrage voor het ambtenaren- pensioen de voorkeur verdient. Voor de resteerende maanden van 1932 kan daarvan een bedrag van f 4000 ten goede voor de ge meentekas komen, terwijl van de heffing van 50 opcenten op de gemeentefondsbelasting over dezelfde periode een bedrag van f 15000 mag worden verwacht. De heffing van 50 opcenten op de vermogensbelasting zou ten slotte nog een .bedrag van f 4000 a f 5000 over de komende acht maanden opleveren. Een en ander zou tot gevolg hebben, dat het tekort op de begrooting dan tot f 16.000 zon zijn teruggebracht. Dit bedrag denken B. en W. nog te kunnen dekken door ver door gevoerde bezuinigingsmaatregelen, wijziging der steunregeling voor de uitgetrokken werk- loozen en (of) verhooging der tarieven voor gas of electriciteit. Resumeerend heeft de gemeenteraad dus te beslissen over voorstellen tot het heffen van 50 opcenten op de gemeentefondsbelasting, 50 opcenten op de vermogensbelasting en tot verhaal van 3 pet. van de verschuldigde bij drage voor het ambtenanenipensloen, met in gang van 1 Mei a-s. IJMUIDEN DE VISSCHERIJL .WEEKOVERZICHT. In ons overzicht van deze week kunnen wij helaas nog niet van vooruitgang spreken in de visscherij, daar het nog steeds slechter wordt. Er zijn in deze week 36 Stoomtrawlers aan de markt geweest welke totaal een be drag van f 89.100 aan visch verkochten, dus gemiddeld per boot f 2475; oogenschijnlijk nog zoo slecht niet. Dit vereischt echter een nauwkeuriger beschouwing. Allereerst waren er eenige groote Stoomtrawlers onder die f 5000 en meer besomden, doch dit waren er slechts enkele en deze waren met zeer lange reizen. Dan hebben we de kleinere de z.g.n. kustbooten, deze hebben bijna allen slechte reizen gemaakt en er waren hier be sommingen van f 800 en zelfs f 600 bij en ook al met lange reizen. Er moesten dan ook weer eenige booten uit de vaart worden ge nomen waarvan de uitkomsten het slechts waren. Deze week kwamen de twee motor trawlers Antje en de Bet-je na een lange reis van 15 dagen binnen en besomden respec tievelijk f 1500 en f 16.00, dus ook bij deze moderne visscherij-schepen al zulke slechte resultaten. Het slechte weer op zee heeft daar ook wel eenig aandeel in gehad daar de meeste schepen verscheidene dagen heb ben moeten liggen steken omdat visschen absoluut onmogelijk was. Met de motorlog- gers is het deze week veel minder dan in de vorige week van ons overzicht, want nu heb ben deze 63 loggers gemiddeld f 470 besomd en daarvoor kwam het gemiddelde nog steeds boven de f 500. Er waren een Maandag 36 van deze loggers tegelijk aan den afslag en deze keer boften ze dat er sleohts enkele stoomtrawlers binnen waren anders waren de vischprijzen beslist veel lager geweest. Het is daarom onbegrijpelijk dat deze loggers bijna altijd in zoo'n groot aantal gelijk bin nen zijn en als het ware hun eigen becon- curreeren. Vroeger toen het nog alle zeil- loggers waren moest men op een gunstige wind wachten terwijl men nu door de motor het toch grootendeels zelf in handen heeft. Vrijdag was er een Deensohe-motortrawier met IJslandsche visch aan den afslag; dit is ook al niet bevordelijk voor de vischprij zen, doch deze buitenlandsche concurrentie is deze week in de Tweede Kamer ter sprake gekomen maar er blijkt nu eenmaal niets aan te doen. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Noorsche stoomschip „Loke" is Don derdagavond met een volle lading papier hout van Hangö aan de Papierfabriek te Vel sen aangekomen. Dit is de eerste lading hout welke dit seizoen aan de papierfabriek is aangevoerd. Het Duitschr stoomschip „Santa Theresa" van de Hamburg Siid-Amerikanische Dampf-' schiffahrts Ges. m.b.T. te Hamburg is Don derdagmiddag met stukgoederen vanBremen via Ëmbden aangekomen en opgevaren naar Amsterdam.Dit schip vaart in den ge 'combineerden dienst op Zuid-Amcrika en vertrok Vrijdagmiddag via Antwerpen. Het Duitsche stoomschip „Hohenstein" van de H A.L. is Donderdagavond na lossing harer lading graan in de Amsterdamsche haven in ballast naar Hamburg vertrokken. Het Nederl. stoomschip „IJstroom" van de Holland West Afrika Lijn te Amsterdam is Donderdagnacht met stukgoederen van Am sterdam naar West-Afrika via Antwerpen vertrokken. OPENBARE LES. Door de leerlingen van Willem van Til burg. muziekonderwijzer te IJmuiden zal op Woensdagavond 27 April een opvoering gegeven worden van een door hen ingestu deerd kinderzangspel in drie bedrijven „Piggelman". Tevens zullen de leerlingen zich dien avond op solistisch gebied doen hooren. Daar het programma nog al uitgebreid is, wordt reeds om 7 uur begonnen. CONCERT. In de gereformeerde kerk aan de Wilhel- minakade wordt op 26 April een concert ge geven ten bate van het orgelfonds. De toe gang tot dit concert is vrij, doch bij den uit gang zal een collecte gehouden worden. De Chr. Gemengde Zangvereeniging Hallelujah en een clarinet-trio, bestaande uit de hee- ren K. Hollander, Albert Mey en B. Koeman zullen hun belangelooze medewerking ver leenen evenals de heer A. de Jong, die dien avond eenige stukjes zal declameeren. De orgelcommissie der Gereformeerde Kerk bestaat uit de A. W. van Leeuwen, voorzitter, K. Brouwer Jr., secretaris en C. Morriën, penningmeester. Het orgelfonds dient voor restauratie of vernieuwing van het orgel in de Gerf. Kerk aan de Wilhelminakade. De gelden hiervoor tracht men bijeen te krijgen door middel van jaarlijksche, maan- delijksche en wekelijksche bijdragen; door het organiseeren van een bazar, waarvoor reeds een damescomité aan het werk is, be staande uit mevr. Van der Meulen, presi dente, mevr. Van Rijn, secretaresse en mevr. Van 't Hoff, penningmeesteresse. Tenslotte door het organiseeren van con certen. Het is voor de orgelcommissie, die zich zeer veel moeite getroost, te wenschen dat de kerk geheel met belangstellenden gevuld zal zijn. ONKLAAR GERAAKT. Vrijdagmiddag ongeveer 4 uur is het uit zee komende Fransche stoomschip Enseigne M. Preach binnen de pieren, oniklaar ge raakt en heeft daarbij vermoedelijk schade toegebracht aan een hopper en een bagger molen. Omtrent eventueele schade aan het stoom schip is nog niets bekend. Het schip werd geassisteerd door twee sleepbooten van bu reau Wijsmuller in. de sluizen gebracht. JONG-HERVORMDEN. In IJmuiden-Oost wilde men Vrijdagavond door een openbare vergadering trachten te komen tot de oprichting van een afdeeling van Jong Hervormden. De vergadering was belegd in de consistoriekamer van de kerk aan de Kal verstraat. Behalve jonge lid maten der afdeeling IJmuiden-Oost waren er vertegenwoordigers van Haarlem en Velsen. Vooral de afdeeling Haarlem was sterk vertegenwoordigd. De heer J. de Sma len uit Haarlem, hoofdbestuurslid der fede ratie, hield een inleiding, na de opening der bijeenkomst door Ds. A. A. Wildschut, die herdacht de oprichting van de eerste afdee ling en wel te Haarlem, waai' spreker dien avond het woord had gevoerd. De heer Sma len deelde in aansluiting hieraan mede, dat dit geweest was 25 September 1925. De ver- eeniging begon met 110 leden, terwijl zij er thans over de 300 telt; over geheel Neder land bedraagt het aantal ca. 1400. De heer Smalen gaf een uiteenzetting waarom be hoefte gevoeld werd aan een beweging van jongeren, lidmaten der Hervormde kerk. en wel, omdat na de belijdenis de overgang van catechisatie tot gemeenteleven te groot is en men zich alleen voelt. Door de Jong Her vormden-federatie werd een band gevormd en kon men de voornemens van het moment der belijdenis in daden omzetten, ze bewaren en ermede bouwen. Spreker zette verder de beteekenis der vereeniging uiteen; ook welke beteekenis zij heeft voor de kerk. Van zelfsprekend kon spreker slechts de Haar- lemsche afdeeling tot voorbeeld stellen; een lijn aangeven voor IJmuidcn-Oost was niet mogelijk, daar de plaatselijke toestand ge heel anders is en een systeem van werken al naar gelang de leiding en ontwikkeling der vereeniging vanzelf naar voren komt. Na een pauze waarbij de Haarlemsche ver tegenwoordigers door een persoonlijk woord tot elk der aanwezigen nog een beteren kijk op de vereeniging gaf. was gelegenheid tot gedachtenwisseling. Hierna werden de aan wezige'jonge hervormden in de gelegenheid gesteld door het opgeven van naam en adres al of niet hun steun voor de oprichting van de nieuwe afdeeling te geven. Met groote blijdschap en dankbaarheid kon Ds. Wildschut mededeelen, dat de oogst uiter mate tevredenstellend was; spoedig zal dus wel een avond voor de definitieve oprichting belegd worden. In den loop van den avonci lieten enkele Haarlemsche bezoekers hooren, wat op muzikaal gebied gepresteerd werd. terwijl een der dames met pianobegeleiding eenige liedoren zong. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. oud als onze beschaving zelve en reeds be oefend door de vorstinnen van Egypte, is de gelaatsmassagc. Zij hergeeft het gelaat de soepelheid en elasticiteit, die de charme van het gezicht van meisje en jonge vrouw uit maken. Volg dezen koninklijken weg en masseer van tijd tot tijd Uw gelaat met Purol. dat alle vetten bevat, welke Uw huid voor haar gezondheid en schoonheid behoeft. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.85f 1.60. Tongen per kilo f 2.f 1.50. Kleine schol per 50 kilo f 21f 2.60. Bot per 50 kilo f 6.50. Schar per 50 kilo f 8.50f 5. Kabeljauw per 125 kilo f 40 Gullen per 50 kilo f 16.5(1—f 10. Wijting per 50 kilo f 4.70f 1.55. BESOMMINGEN. Maria Elisabeth 30 manden f 935. Kotter: E. 530 f 2860. Loggers: Sch. 133 f 960, LTm. 204 f 320. KW 4 f 630, KW 41 f 742, KW 43 f 842, KW 62 f 358, KW 68 f 299, KW 20 f 340. NUT VAN T .ALGEMEEN. Het departement IJmuiden van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen houdt op Woensdag 27 April e.k. een algemeene le denvergadering in de bovenzaal van hotel „Augusta", op de agenda komt o.m. voor: uit brengen jaarverslag der Nutsspaarbank. P.A.L.V.U. De commissie voor ontspanning aan werkloozen uit de moderne arbeidersbewe ging organiseert op Woensdag 27 April as. een tooneelavond in de schouwburgzaal van „Thalia" te IJmuiden, waaraan de Arbeiderstooneelvereeniging „P-A.L.V.U." be langeloos hare medewerking verleent. KUNST NA ARBEID. De harmonievereeniging „Kunst na Ar beid" houdt op Maandag 25 April e.k. een. buitengewone vergadering in de lunchroom van den heer D. H. Eynthoven aan den Sta tionsweg te IJmuiden. Op de agenda komt o.m. voor: Bespreking van het eventueel te houden festival voor zang en muziekvereenigingen in de maand Augustus as. ter gelegenheid van het 10-ja- rig bestaan van bovengenoemde vereeniging. VELSEN De openingsvoorstelling. Circus Gleich heeft Vrijdagavond zijn eer ste voorstelling te Velsen gegeven. Op den Wij kerstra a tweg heerschte een ongekende drukte van auto's, wielrijders en voetgangers welke zich allen naar het circus begaven. Tusschen twee rijen programma-verkoop sters in travesti, met coquet scheefstaande petjes, komen de duizenden belangstellenden naar binnen. Het blijkt toch wel. dat een cir cus zijn groote aantrekkingskracht blijft be houden. De groote tent was bijna geheel ge vuld. De arüsten en de medewerkenden had den tengevolge van de reis van Zaandam naar Velsen en de werkzaamheden bij den opbouw van het circus een vermoeienden dag achter den rug. maar dit had geen merk baren invloed op de prestaties. De opmarsch van den kunstenaarsgroep bestaande uit athleten, cowboy's, jockey's, rif- kabijlen, trapezekunstenaars, clowns, etc. ter begroeting van de inwoners van Velsen, voorafgegaan door eenige muziekcorpsen, maakte een zeer goeden indruk. Aan de vele paardennummers is veel zorg besteed. De Spaansche fantasie een rijscène gereden door de directrice, mevr. Gleich, met medewerking van het balletkoor, was een succesnummer. Op een gegeven oogenblik waren niet minder dan ruim vijftig paarden tegelijk in de manege. Ook de bruine vuur eter, die groote vlammen uitspuwt had aller bewondering. De Arabische pyramidebouwers maakten een menschelijke pyramide van vier hoog en hadden een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Voor de zeeleeuwen, nijlpaard, olifanten, bisons en de kameelen bestond een groote belangstelling, evenals voor do balletmeisjes, die als een kleurige afdeeling huzaren met getrokken sabels een ballet uitvoerden, Lucht-acrobatiek wordt op een hoogte van 20 Meter in de tent uitgevoerd. Deze lucht- acrobatiek was overweldigend, doch tevens beangstigend. Het is een sensatienummer evenals de leeuwentemmer Jackson met zijn leeuwen, waarvan de grootste „Cesar" ge naamd, geen erge goede bui scheen te heb ben. De Oostersche optocht en het werk dei- Arabische springers waren in één woord prachtig. Verder zagen wij nog Romeinsche wagen renners, cowboy's die op kundige manier met de lasso weten om te gaan en de stoutste stukjes op ongezadelde paarden te zien ge ven. Onder ademlooze stilte kwam het slot van den avond: het levende projectiel uit het monsterkanon en de racketmensch, die vele meters ver door den enormen luchtdruk door het circus vliegen, doch tenslotte goed te recht komen. Er valt in dit circus buitengewoon veel te bewonderen. BILJARTEN. De heer C. B. Koopman, eigenaar van hotel do Prins te Velsen <N.t, werd door den Nedcr- landschen Biljartbond uitgenoodigd ons land te vertegenwoordigen in een concours inter nationaal de Fantaisle Classique (wereld kampioen) dat gehouden zal worden op 7 Mei a.s. in Lille (Rijssel) in Frankrijk. De heer Koopman heeft in de 66 wedstrij den cadre klein biljart die hij speelde 51 eer ste prijzen behaald. Hij werd eerst kampioen 2de klasse van Nederland in 1924 en behaalde 1926 het kam pioenschap van Nederland le klasse op een driebanden wedstrijd. In 1928 behaalde hij den tweeden prijs We reldkampioenschap op een driebanden wed strijd te Rheims, waar hij slechts op 3 ca ramboles verloor van Sousa. In 1931 behaalde de heer Koopman het wereldkampioenschap te Vichy. EEN „INSTUIF". De C. J. M. V. „Philadelphia" te Velsen hield een gecombineerde vergadering met den Kerkeraad en de Ver, voor Jong Hervorm den om te komen tot het oprichten van een „Instuif". Besloten werd, zoo mogelijk in September te openen. Voor dien tijd zal ge probeerd worden om alle benoodigdheden hiervoor te verzamelen. BEVERWIJK UITBREIDING VAN DE HAVEN. EEN VOORSTEL VOOR WERKVER SCHAFFING. Herhaaldelijk werd van verschillende zij den aangedrongen op bespoediging van de uitvoering der voorgenomen uitbreiding van de haven en den aanleg van een toegangs weg vanuit de gemeente Velsen naar de haven. Vooral met het oog op de heerschen- de werkloosheid zouden deze werkzaamheden eenigszins tegemoet kunnen komen aan de nooden der vele werkloozc arbeiders in deze gemeente. Zooals bekend is, kan aan dc uit voering dezer werken geen gevolg worden gegeven, zoolang het tracé van den primal- ren weg nog niet bekend is. Vooral de inge stelde pogingen van het comité van actie om den weg door de gemeente te krijgen, maken de kans groot, dat de weg over of na bij de haven zal worden aangelegd. Nu de beslissing over het juiste tracé zoo'n langen tijd op zich laat wachten, heeft de directeur van openbare werken zooals wij reeds be richtten uitsluitend ter bestrijding van de werkloosheid bij B. en. W een plan in gediend om tot gedeeltelijke uitvoering van de bovenomschreven werken over te gaan, waarbij dan zooveel mogelijk rekening is ge houden met den aan te leggen primalren weg. De bedoeling is het werk zonder ge bruikmaking van machines bij wijze van proef in eigen beheer uit te voeren, waardoor vanzelfsprekend de kosten van het werk aan merkelijk hooger worden. Indien zich bij de uitvoering der werkzaamheden onverhoopt moeilijkheden mochten voordoen, zullen B. en W. echter onmiddellijk tot stopzetting der werkzaamheden moeten overgaan. Het behoeft geen betoog, dat de werken in nor male tijden niet op deze wijze zouden wor den uitgevoerd, doch B. en W. zijn van mee ning, dat. deze handelwijze door de huidige tijdsomstandigheden alleszins gerechtvaar digd is. Volgens het ontworpen plan van den directeur van openbare werken zal het werk aan de haven enkel bestaan uit het ontgra ven van 13500 M3. grond, welke na ontgra ving over het aangrenzend terrein zal wor den verspreid. De kasten hiervan worden door hem geraamd op 25.000. De aanleg van den weg. loopendc van de Zwaaihaven naai den WÏjkerstraatweg onder de gemeento Velsen, met inbegrip van de benoodigde rioolkolken, lantaarns, hekwerk en rioleering worden geraamd op 35.000. Bij bovengenoemde berekening is het loon voor de tewerkgestelde arbeiders berekend naar 24 per week, bij een werkweek van 40 uren. Het betreft hier zworen arbeid, waar door de korte werktijd noodzakelijk is. In een vergadering van de commissie van open bare werken is omtrent dit loon en den werk tijd met de organisaticbesturen algemeene overeenstemming verkregen. De kosten der werken kunnen worden be streden uit het bedrag van 75.000, aan deze gemeente door de Nederlandsche Spoorwe gen te Utrecht betaald voor het verleende recht een vaste spoorbrug over de haven te mogen leggen. Dit bedrag is dan ook in de eerste plaats bestemd om de kosten der noodzakelijk geworden havenuitbreiding te dekken. De directeur van openbare werken hcefs zich ook in verbinding gesteld met den Pro vincialen Waterstaat ter verkrijging van een bijdrage in de kosten van deze werkverrui ming. Hem werd echter medegedeeld, dat op een bijdrage der Provincie geen kans be stond zoolang het tracé van den primairen weg nog niet bekend is. De commissie voor openbare werken heeft medegedeeld zich met dc ingediende voor stellen te vereenigen. Ook B. en W. kunnen met die voorstellen volkomen instemmen. Zij stellen den raad derhalve voor tot de uitvoering van bovenbedoelde werken te be sluiten en het daarvoor benoodigde crediet van 60.000 te verstrekken. KON. MAATSCH. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Donderdagavond hield de afd. Beverwijk van de Kon. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde een ledenvergadering in ..Suisse'' onder voorzitterschap van den heer B. Hel- nekamp. Na opening der vergadering werden verzoeken behandeld van de afdeelingen Utrecht, Rotterdam en Dordrecht om be schikbaarstelling van medailles voor dc al daar te houden tentoonstellingen. Besloten werd alleen voor Rotterdam oen zilveren medaille beschikbaar te stellen. Na afhan deling van enkele huishoudelijke zaken hield de heer P. J. Haanen. leeraar in plant- en dierkunde aan de Bisschoppelijke Kweek school een causerie over insecten. Van on geveer 12000 insecten-soorten, welke ons land telt behandelde de heer Haanen de veel vuldlg voorkomende, waarbij hij tal van in teressante bijzonderheden omtrent de le venswijze en lichaamsbouw dier soorten mededeelde. Voorts besprak de heer Haanen o.m, de zeer schadelijke emclten en behan delde de voortplanting van enkele groepen Insecten, alsmede de ware plagen, die som mige zwermen voor gehcele landstreken kunnen vormen. Tenslotte wees spr. op dc beteekenis van het beschermen van den vogelstand, omdat dc vogels In staat zijn insectenplagen te voorkomen. Nadat spr. enkele vragen had beantwoord werd de ver gadering met een dankwoord aan den spreker gesloten. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 26 April des avonds te 7.15 uur ter afhande ling van onderstaande agenda: 1. Benoeming van: a. twee leden der Commissie tot wering van schoolverzuim; b. drie leden der Commissie van advies voor den gemeentelijken dienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling; c. twee leden van elk der Commissies van bijstand in het beheer der financiën, der bedrijven, der openbare werken en van het openbaar slachthuis. 2. Voorstel tot overplaatsing van een on derwijzeres. 3. Voorstel tot vaststelling van den huur prijs voor hel woonhuis Meester van Lingen- laan no. 1. 4 Voorstel tot het verleenen van machti ging voor het in gebruik geven van gemeen tegrond voor het plaatsen van benzlnc-mect- pompen. 5. Voorstel tot het verleenen van voorschot ten aan school besturen op de gemeente lijke vergoeding ex art. 101 der L.O. Wet over 1932. 6. Vaststelling kohier hondenbelasting, dienst 1932. 7. Voorstel tot verhooging van het subsidie aan de Instelling voor Maatschappelijk Hulp betoon over 1931. 8. Voorstcl-Visser om de verstrekking van schoolvoeding voort te zetten. 9. Voorstel tot het toestaan van een cre diet voor het dempen en rioleercn van de sloot achter de Wolff- en Dekenstraat en de de VLssoherstraat. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een perceel grond gelegen achter de Stumphius- straat, voor de stichting van een centralen schooltuin. 11. Voorstel tot het gedeeltelijk uitvoeren der haven plannen. 12. Voorstel tot heffing van 50 opcenten op de Gemeentefond.sbeia.stin'-. 50 opcenten op de Vermogensbelasting en tot verhaal van 3 pet. bijdragen voor eigen pensioen. 13. Mededeel ingen cn ingekomen .stukken en hetgeen verder ter tafel zai worden ge bracht. Burgemeester Rambonnet en. mevrouw, tc midden van den Gemeenteraad, na dc installatie.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 19