Nog iemand heeft genoten van de beste sigaret voor ieders gezondheid! ONTBOEZEMINGEN HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 23 APRIL 1932 TWEEDE BLAD INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel ^«mn^u'l'MTr* r 1 I Voor den Politierechter. De nieuwe hoed. In Hillegom is de coöperatie Onderling Belang en daar verkoopen ze aan zich zelf onder veel andere nuttige zaken ook hoe den. Een der bedienden in dien winkel be keek zijn ouden hoed en zag, dat die uit den vorm was. vlekken had en een vetten rand, waarom hij in den voorraad zocht naar een, die die kenmerken niet had. Dat mocht hij natuurlijk en hij mocht er ook zijn voorletter in vastknijpen, waarmee hij den hoed tot den zijnen stem pelde. maar het onderling belang gebood, dat hij den hoed betaalde, anders zou je slechts van een eenzijdig belang kunnen spreken. Dat deed hij echter niet. maar hij bracht den hoed naar de vestiaire, stopte hem in zijn ouden hoed en toen allebei in een zak. waarmee hij bij 't naar huis gaan den winkel wilde verlaten. De chef vroeg hem wat hij in den zak had en hij zei: mijn ouden hoed. aangezien hij zich op dat moment wonderlijk genoeg niet herinnerde, dat in den ouden en nieuwe zat. Maar de chef was een looze chef, die te voren had opgemerkt, dat de jongen zenuw achtig deed, toen hij in de nieuwen hoe den aan 't scharrelen was en niet begrij pende, waarom iemand zenuwachtig moet zijn als hij bij de hoeden is, had hij later in de vestiaire gekeken en toen den dub belen hoed gevonden. Dat leek geen zuivere koffie, maar hij wlide wachten of de jon gen hem over betaling zou spreken. Als gezegd deed hij dit niet, repte niet van den nieuwen hoed en zoodoende kreeg de chef het gerechtvaardigde vermoeden, dat hier geen onderling belang voorzat. De chef rapporteerdé het geval aan het bestuur en de jongen moest voor de vier schaar verschijnen, waar hij beweerde, dat hij den hoed had willen betalen, maar men nam dit niet aan en ontsloeg hem, er op zinspelende, dat er misschien nog wel andere dingen waren gebeurd. Nu waren er wel eens twee gulden verdwenen uit het taschje van Annetje en de jongen zei. zon der dat men er naar vroeg, dat dit was gebeurd, maar dat hij het geld niet had weggenomen maar een andere bediende en toen die dat hoorde, diende hij een klacht in, terwijl het bestuur ook een klacht in diende over den hoed. omdat de jongen geen verklaring wou teekenen, dat het ontslag rechtvaardig was. De jongen zocht zijn heil in ontkennen; hij wilde den rechter ook wijs maken, dat hij den hoed had willen betalen en dat hij vergeten was, dat er in den zak twee hoeden zaten. Ook was het niet waar, dat hij den anderen jongen beschuldigd had, maar het heele bestuur bezwoer het- tegendeel. Dat speculeeren op de goedgeloovigheid of de onnoozelheid van een rechter is gevaarlijk, speculeeren brengt gewoonlijk geen voordeel aan, hem bezorgde het veertien dagen voor den hoed en acht dagen voor den smaad, zijn collega aangedaan; 't beroep op zijn zenuwachtig gestel ging ook niet.'op. Soepelheid. Bij de spoorwegen, althans op het station Wormerveer, bestaat de bepaling, dat een reiziger die ook zijn fiets laat vervoeren, een dubbeltje boete moet betalen, als hij die fiets niet aan bagagewagen afhaalt, maar wacht, totdat ze naar de loods is gebracht om ze daar dan in ontvangst te nemen. Het voorschrift luidt, dat bij het toepassen van die bepaling soepelheid betracht moet worden. In den laten avond van 28 Februari kwam een jonge man, die naar een voetbalwedstrijd was was geweest en uit sympathie met het winnende of het verliezende team even te veel gedronken had, aan de loods zijn fiets halen, want de bagagewagen was leeg en verlaten, het scheen dat de spoorwegbe ambte zoo vlug was geweest- met het naar de loods brengen, dat den reizigers de ge legenheid werd benomen ze aan den wagen te halen. Hen reclameerde zijn fiets en vanwege de voetbalmatch niet op bijzonder beleefden of van een Optimist. Het toonder de Electrische Fiets. Onze Hitier neemt de heenen. De Nieuwe Bezem, en de con currentie in antisemitisme. Is het Leven e enhazardspel, of niet? Mogen toij kienen? De gespannen verwachtingen in den lande omtrent de electrische fiets product van Philips in samenwerking met vijf rijwiel- fabrieken neemt nog steeds toe. Er is al een verslaggever die er geruischloos op rondgetold heeft, maar hij is tot dus ver in de positie van uitverkorene ge bleven. Philips en de rijwielfabrieken pakken het slim aan. Zij laten Nederland wachten tot het, naar zij hopen, letterlijk zal reikhal zen naar de electrische fiets. Dat deed Ford indertijd ook, toen hij zijn nieuwe model aankondigde. De heele wereld was in de hevigste spanning. Tenslotte bleek het, ter wijl velen onzer, na het oorspronkelijke pro duct van Ford, op een nieuwe uiting van verkeers-humor gehoopt hadden, een zeer respectabele automobiel. Sinds Ford zijn nieuwen wagen aan de markt bracht is de grappige kant van het merk heelemaal ver dwenen. Het dartelt niet meer jolig over den weg. zooals zijn eerste uiting, het is niet hoogpootig. enfin't is eigenlijk een deftige automobiel geworden. Moge de electrische fiets ons niet dus danig teleurstellen.. Dit is een tijd waarin wij wel wat extra humor gebruiken kunnen. Ik geef toe dat er wat zit in het idéé van een vervoermiddel, dat zich 's nachts op de licht leiding bijlaadt terwijl ge slaapt, maar vol doende is dat niet. Het moet de vermaarde knetterfiets overtreffen. In snelheid zal het dat zeker niet doen. Reeds is bekend dat het nieuwe ding niet harder zal gaan dan 22 K.M. per uur. De knetterfiets haalt, zegt men, met gemak de dertig. Maar de electrische is geruischloos en kan 80 K.M. op een lading afleggen. De knetterfiets, op een benzinevulling, maar vijftig. Daarentegen kunt u bij deze laatste, als het literbusje leeg is, makkelijk overal even bijvullen. Een benzinepomp wordt er niet eens voor vereischt. Met de electrische fiets lijkt het mij lastiger. Stel dat u op een regenachtigen avond ergens op den Rijks straatweg bij Santpoort merkt dat uw lading op is. Wat dan? Aanbellen bij een garage, en vragen of u even van het stopcontact onderdanigen toon. Nu is er niets wat amb tenaren zoo ontstemt als de gedachte, dat het publiek zich verbeeldt dat het een amb tenaar iets commandeeren kan en dat deze een streep van zijn gedragslijn zal afwijken. Waar dus die ambtenaar had besloten eenige andere menschen eerst op zijn gemak te helpen, kon hij niet tegen den man zeggen, neem je fiets maar, die staat in de gang De jongeling, weinig onderdanig vanwege de match, moest hooren, dat, als hij niet rustig zijn beurt afwachtte, hij een dubbeltje moest betalen en toen de ander kwaad werd, greep de spoorman hem beet, drukte hem in een hoek en slingerde hem tegen den vloer, daar mee te kennen gevende wat hij onder soe pelheid verstond. Ook de politie werd ge roepen en de voetballiefhebber moest mee, maar werd dadelijk weer vrij gelaten en toog opnieuw naar het station, waar hij tegen de deur en tegen de schenen van den spoorman getrapt zou hebben, wat voor den rechter bracht en hem vijf gulden kostte. Hoe 't nu met die fiets ging? Hij kreeg die die en omdat hij geen dubbeltje kon betalen gaf de spoorman hem dat, wat het toppunt van soepelheid is en ik hoop, dat de be lastingambtenaren daaraan een voorbeeld zullen nemen als zij soepelheid moeten be trachten bij het invoerderen; op zoo'n ma nier zal het een plezier worden belasting te betalen. VEERTIEN DAGEN GEëlSCHT. TEGEN DEN OFFICIER. DIE EEN AGENT MISHANDELDE. De advocaat-fiscaal bij het Hoog-Militair Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft veertien dagen gevangenisstraf geëischt tegen den luitenant der jagers, die in dronkenschap een politie-agent mishandeld had, en die door den Krijgsraad was vrijgesproken, omdat hij op dat oogenblik niet toerekenbaar zou zijn geweest. AGENDA. Heden: Stadsschouwburg. WilsonspleinHet Ned. Indisch Tooneel met „Dokter Stieglitz" 8 u. Kunstzalen „Reeker", Wagenweg 102. Cri sis-tentoonstelling van werken van Haarl. Kunstenaars. 10—7.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Palace: „De Ooievaar staakt". Op het tooneel: Gills Pack, de oerkomische. 8-15 uur. Rembrandt Theater: „Ronny". Op het tooneel: De Kaeth's, het Hollandsche Ac cordeon-kwartet. 7 en 9-15 uur. Luxor Sound Theater: Ben-Hur, 8.15 uur. Gebouw Caecilia: Haarl. Vereen, voor Huis vlijt. Tentoonstelling. 79 uur. Vel sen: Circus Gleich. 2.30 en 8 uur. ZONDAG 24 APRIL Rembrandt Theater: Populair-wetensch. voorstelling: „Waterbewoners". 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Kunstzalen „Reeker", Wagenweg 102. Cri sis-tentoonstelling van werken van Haarl. Kunstenaars. 2—5 uur. Gebouw Caecilia: Haarl. Vereen, voor Huis vlijt. Tentoonstelling. 114 uur. Veis en: Circus Gleich. 2.30 en 8 uur. MAANDAG 25 APRIL O. L. School, Parklaan 108. Alg. Vergad. „Pro Juventute". Kunstzalen „Reeker", Wagenweg 102, Cri sis-tentoonstelling van werken van Haarl. Kunstenaars. 107.30 uur. Bioscoopvoorstellingen. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur, Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6 Tel. 10354. gebruik moogt maken? Gaat niet. Duurt te lang. Wat zit er dus op? Trappen! Maar dat is het nu juist. Eenmaal aan nietsdoen in den zadel gewend, vindt u trappen de ergste beproeving die u kan overkomen. Bovendien zal het ding onvermijdelijk zwaarder dan een gewone fiets zijn. Enfin, misschien valt het allemaal erg mee, behalve den prijs, die „minstens f 230 zal zijn". Duurder dus dan de knetterfiets. Ik twijfel er evenwel niet aan of Philips, Simplex. Burgers, enz., hun Pappenheimers kennende, hebben dit netjes uitgerekend en het bestaan van een vraag naar een ge ruischloos, niet te snel. niet al te goedkoop vervoermiddel onomstootelijk vastgesteld. Het was trouwens te verwachten dat er een reactie op 't lawaai en 't kilometervreten zou komen. Op iedere actie volgt reactie, en het optreden van de auto en de motorfiets is inderdaad actief genoeg geworden. Derhalve treedt thans, zeer begrijpelijk, dit voertuig op. waarvan de Simplex-directie poëtisch zegt dat het zich zal voortspoeden „als door den wind voortbewogen", terwijl het de kilo meters, inplaats van ze te vreten, zal goü- teeren. of savoureeren Al schrijvende krijg ik weer plezier in het nieuwe wonder. Wie weet misschien wordt het de nieuwe aristocraat van den weg, waarbij Hispano. Mercedes. Cadillac, Rolls- Royce in het niet zullen verzinken. Mijn vriend Adalbert Smit, de „Hollandsche Hitier", moet zich evenwel van sneller ver voermiddel voorzien. Met droefheid heb ik gelezen dat de Leider van de Nnsnap der Nnsnappen een relletje met een stel werkloo- zen heeft gehad voor het .Bruine Huis" in Den Haag. De werkloozen wilden betaling hebben voor het colporteeren met pamflet ten, konden het er met onzer Hitler niet over eens worden, deden dreigend, en het ge volg was dat. Adalbert met zijn nieuwen Eer sten Schriftvoerder de beenen nam. Dit is geen beste reclame voor hem. Van Nazis, Duitsche of Hollandsche. verwacht het pu bliek nu eenmaal een groot vertoon van heldhaftigheid. Dat vloeit, om zoo te zeggen, uit het ietwat holklinkende partijprogram voort. Veeleer had ik dan ook van Adalbert vernacht dat hij, onder den roep „Wee u! Wee u!", bij wijze van tegenhanger van den clubkreet „Heil! Heil!" zich op de onverlaten gestort zou hebben. Het is een teleurstellend geval. Ook is er in Den Haag, waar tegenwoordig nogal wat gebeurt anders heb je er alleen de Kamers, en daar schrikt niemand meer van een splitsing in den Fascistenbond ..De Bezem" tot stand gekomen. Ook gij, DE GEANNEXEERDE BLOEMEN DALERS. ONJUIST GEFORMULEERDE QUITANTIE. In de Haarlemsche raadsvergadering van 3 Maart is, nadat 5 jaar daarover nagedacht was, besloten de eigenaars van perceelen in het geannexeerde deel van Bloemendaal, de gelden terug geven, die zij destijds gestort hebben voor den aandeg der leiding. Dit be sluit werd genomen omdat Haarlem zijn wa tergebruikers niet voor den. aanleg der dienst leidingen laat betalen, doch dit verdiscon- 1 teert in het tarief. Het was dus billijk dat de Bloemendalers die hun leiding zelf betaald hadden, het geld terugkregen, omdat zij nu voor de leiding betaalden door middel van het gewone tarief. Nu deelt een belanghebbende ons mede. dat de betrokken ex-Bloemendalers hun geld van Haarlem nog niet hebben gekre gen. Bloemendaal heeft destijds een quitan- tie verstrekt waarbij werd vastgelegd, dat geld ontvangen was voor het aansluitings- recht, maar niet de koop. Haarlem weigert op dit bewijs het geld te restitueeren. Onze inzender meent, dat Haarlem zich niet aan den plicht tot betalen mag ont trekken door een onjuiste formuleering van een quitantie. De fout moet z.i. zoo gauw mogelijk worden hersteld. I Bezem! De afgescheiden groep richt zich te gen den rassenhaat, bij den ouden Bezem bestaande, maar de Maasbode, die een spe ciale studie van alle partijtjes schijnt te ma ken en een der weinige bladen is die ze nog allemaal uit elkaar kan houden, verzekert dat de oude Bezem heelemaal niet anti-se- mietisch is. en dat de oude Nnsnap er ook van heeft afgezien, zoodat het nu een wed strijd in anti-anti-semitisme onder elkaar wordt. In deze omstandigheden lijkt het niet erg gemakkelijk voor den Nieuwen Bezem om te bewijzen, dat hij schoonveegt. Hetgeen toch zeker wel de bedoeling moet wezen van den nieuwsten Leider, genaamd Hooykaas. Meer vreemde dingen gebeuren er in Den Haag. Ik bedoel niet zoozeer de hardnekkig heid van de spaarders, die nu al millioenen hebben weggehaald uit de onbedreigde Nuts- spaarbank cn ze haastig overbrengen naar de Rijkspostspaarbank, terwijl de kamer zit te debatteeren over de vraag hoe er weer een lek van eenige millioenen gestopt moet wor den. en zij straks de gemeente Rotterdam, die over 1931 vijf millioen tekort kwam na een overschot van zes ton geraamd te heb ben. zal moeten gaan bijstaan. Dit gedrag der Haagsche spaarders is niet al te verklaarbaar ofschoon ik geenszins (de hemel beware mij er voor) alarm wil maken over de vervaarlijke soliditeit der Rijkspostspaarbank. Maar er gebeuren nog wel wonderlijker dingen in Den Haag. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad wenscht namelijk uitgemaakt te zien. door een gerechtshof, of kienen een hazardspel is. De Maastrichtse he rechtbank beweert van niet. maar is dat voldoende? Neen. Er moet een arrest ontstaan. Deze zaak is te belang rijk. Ons hoogste goed. de nationale braaf heid, staat op het spel. En dat spel heet kienen Eerlijk gezegd heb ik het altijd een beetje gewantrouwd Als jongen van twaalf heb ik wel eens een visioen van Monte Carlo's speel bank geha.i. als' ik kiende. Goed be schouwd heeft het wel iets van de roulette. Het stomme toeval neen, laat ik liever zeggen: de verleidelijke godin Fortuna speelt er een niet te loochenen rol bij. En dan de inzetten! Ik ken menschen, volwassen staatsburgers van die overigens onverge lijkelijke degelijkheid, die men alleen in Nederland maar dan ook nergens anders ter wereld vindt, die plegen te kienen om wild! Om wild. zeg ik u! En ik weet zeker, dat het „hasard". in zuiver Nederlandse!: vertaald: „het toeval" beslist wie de win naar van den haas, d: eend of het koppel patrijzen zal worden. Is dit toelaatbaar TE LAAG OVER ZEE GEVLOGEN. VERGISSING OORZAAK VAN DE VLIEGRAMP. De commissie, welke een onderzoek heeft ingesteld naar de ramp van de Dornier Wal op Donderdag, 14 April, meldt naar Aneta seint, in haar rapport o.a. dat het lijk van den bestuurder Leder werd gevonden met den vliegbril afgerukt in de linkerhand, waaruit de conclusie is te trekken dat hij zich vergist heeft in den afstand tusschen het vliegtuig en de zee. Hij rukte toen blijk baar den vliegbril af om beter te kunnen zien. DE COLORADO-KEVER De Tweede Kamer zal Dinsdag het wets ontwerp tot wering van den Colorado-kever in behandeling nemen. Financiëele berichten. DIVIDEND J. C. KLENE EN Co. 6%. De N.V. Fabriek van Chocolade en Suiker werken J. C. Kiene Co. te Amsterdam boekte een winstsaldo van 53.406. Er zal 6% dividend uitgekeerd worden. Heeft onze dierbare Vader Staat niet reeds veel te lang toegestaan dat aldus zijn braafste troetelkinderen, zij het dan in hun blanke onschuld en onwetendheid, zich ln den zondigen poel van het hazardspel stort ten? Er is meer. Er is halma. Denkt u eens even na over halma. Is het Zuivere Rede, die u bij de be oefening van dit boeiende spel tot de zege voert? Ik heb het sinds onheugelijke tijden niet beoefend, naar ik vurig hoop: uit na tuurlijken weerzin tegen zoo lichtzinnig be drijf. maar het staat mij voor dat ik de laatste maal ongeloofelijke veine erbij had. Genoeg van dit zondig onderwerp. Dan domineer en. Bij blind domineeren vooral speelt Hasard een overwegende rol. En bij biljarten, voetbal, tennis, cricket, hockey Bij handeldrijven, bij medische of advoca- .tenpractijk uitoefenen! In de politiek! In de Kunst, in den arbeid der uitvinders! In het verkeerswezen! Inja, in het Leven! Overal speelt het Hasard, het toeval, een verschrikkelijk belangrijke rol mee. Het is allemaal hazardspel. Weshalve ik mij ern stig afvraag: moet er niet een arrest ko men over dat opperste hazardspel van ons allen: het Leven? En als het er is en mee- doogenloos, in de volle scherpte en prachtige klaarheid van het Nederlandsch-der-juris- ter.. het Leven ais hazardspel kenmerkt? Wat doen wij dan? Ik zou zeggen want dan schijnt alles toch verloren laten we er dan maar om kienen. Of zoo'n braaf volk eigenlijk nog wel in dit onnette Leven kan blijven, of niet. Het befaamde geval van den eersten luite nant der Jagers, die door den Krijksraad in Den Bosch werd vrijgesproken van mishan deling en wederspannigheia (jegens een Haagschen politieagent gepleegd) omdat gezegde Krijgsraad aannam dat hij. in staat van dronkenschap verkeerend, „niet toere keningsvatbaar" was. is in hooger beroep voor het Hoog Militair Gerechtshof geweest. De advocaat-fiscaal heeft nu veertien dagen gevangenisstraf geëischt, en de uitspraak volgt later. Een wonderlijke zaak. Het zijn de twee deskundige getuigen, de doktoren Tempel mans Plat en Hoelen. wier rapport tot her- haalde vrijspraak zou kunnen leiden. Zij kennen blijkbaar drie soorten van roes: de pathologische roes. de abnormale roes en de gewone roes. Volgens hen verkeerde deze ver dachte in een „abnormale roes", en daarom zou hij niet toerekeningsvatbaar gcaoht kun- SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 22 (n.m.) v. N.-York naar Rotterdam. Damsterdijk, Rotterdam naar Vancr. 20 van Cristobal. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nieuwkerk (thuisreis) 21 van Port Elisa beth. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (thuisreis) 21 van Tencriffe. IJstrooin, (uitreis) 22 April te Antwerpen. HOLLAND—BRITSCII-INDIc LIJN. Streefkerk (thuisreis) 22 te Madras. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 22 v. Narvik te Vlaar- dlngen voor Pto Ferrajo, ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 22 v. Rotterdam te Hamburg. Alwaki (thuisreis) 21 van Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (thuisreis) 22 (5 v.m.) v. Napels. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 22 April van Port Said. nen worden voor zijn optreden Jegens den agent. Verder komt er allerlei narigheid bij. De bewuste luitenant heeft kort tevoren eenigen tijd in een sanatorium vertoefd we gens een zenuwcrisis, veroorzaakt door huise lijke ellende. Hij schijnt overigens geweldig te kunnen drinken, want volgens een getuige a décharge kan hij wel twintig a vijfentwin tig borrels verwerken. Dit laatste vind ik. ronduit gezegd, wal gelijk. Niet dat de man er tegen kan. maar wel dat hij ze drinkt Als de militaire geest een voorbeeld van discipline wil zijn moeten dergelijke «dingen eenvoudig zijn uitgeslo ten. Hoe beschouwen wij een burger die 20 a 25 borrels drinkt? Ik laat de quali- ficatie aan u over. Ook had deze luitenant al eens een glas naar superieuren gegooid, in de officierscantine ln Oldenbroek. Öok een raar voorbeeld van discipline. Als dat bij burgers gebeurde, als een ondergeschikte zijn directeur een glas naar zijn hoofd gooide, zou hij 99 pet. kans ioopen van ontslag op staan - den voet. Ik weet niet precies hoe de discipli naire opvattingen bij het leger tegenwoordig zijn, maar krijg er een vreemden indruk van. En dat bij de Jagers, beschouwd als een keur regiment! Iemand die vijfentwintig borrels kan drinken, een doodbedaard-opiredenden politieagent op zijn gezicht slaat, met een glas naar zijn chef gooit Ik dacht dat er vrede was. en geen oorlog, waarin zulke dingen beschouwd zouden kun nen worden als uitingen van het algemeene verlies aan zelfbeheersching en gezond ver stand. Deze luitenant heef; eCn mooi stukje propaganda voor de militaire discipline ge- maak*.. Wij burgers stellen aan gewone bur gerlijke discipline heel wat hooger eischen. Wordt de man veroordeeld, dan zal het we! niet bij de gevangenisstraf blijven. Mogelijk wordt zUn militaire loopbaan erdoor be ëindigd. In elk geval zal zijn..conduitestaat" een rol meespelen in het stuk. En dat heeft invloed op de promotie. Er zijn dus wel „kantjes aan", en enfin: hij die zonder zon den is Maar wat zou een vrijsprekend vonnis voor gevolgen kunnen hebben? Ik ben er heelemaal niet gerust op. De .Abnormale roes" schijnt geen erg duidelijk vaststaand begrip, en zal dat zeker niet zijn voor ander geuniformde en aan lichtelijke wanbegrip pen lijdende Jongelui, die in dronkenschap neiging mochten hebben om politieagenten of andere lieden op hun gezicht te slaan en zich daarna op hun zeer bizonder soort roes te beroepen. Het Is wel heel erg, maar net zoo goed als u en ik weten da*, wij ons te beheerschen hebben, moet een luitenant van de Jagers- dat weten. OPTIMiea.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5