Raadsrook. Het Belangrijkste. 49e Jaargang No. 14981 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 28 April 1932 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nrs. 0-06. Geïllustreerd Zondagsblad per week 0.05, per maand 0.22, per 3 mnd. 0.65, franco per post 0-72^. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Telefoon Nos.: Directie 13052 Administratie: 10724, 14525 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Postgiro 35510 ADVERTENTIëN: 5 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames 0 60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer 0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels 0.30. elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-. Duim f 250.-, Wijsvinger f 150.-. Elke andere vinger f 150.-, Arm-of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-. Overlijden f 600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f 75—, Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN HAARLEM, 28 April. Het Monument. Gisteren heeft de gemeenteraad weer eens gezellig gebabbeld over Het Monument. U weet natuurlijk wat ik daarmee bedoel: het monu ment dat er al sinds zooveel jaren nog steeds niet is. Dat voor Hildebrand, den schrijver van Camera Obscura, een boek dat wij allen nog waardeeren zouden als het niet op school in de letterkundige snijkamer werd gelegd. De sectie, die men in zijn jongensjaren op een litterair product ziet geschieden, heeft vaak tengevolge dat men het later niet meer lezen kan, zich herinnerend hoe die zin door den leeraar uit elkaar geplukt werd en dat beeld verduidelijkt, tot er geen grein fantasie meer in scheen te leven. Maar ik wou het over Het Monument heb ben. Een eigenaardigheid van alle monu menten is, dat zij geweldige locale belang stelling en zelfs felle locale disputen uitlok ken zoolang zij er nog niet zijn, en in ver getelheid plegen te vervallen zoodra zij er staan. Als ik ooit een beroemd man ware geworden maar daar is het nu te iaat voor. en ik troost mij met de gedachte dat er al veeleer te veel dan te weinig zijn zou ik in mijn laatsten wil zetten dat er in geen geval ooit een monument voor mij opgericht mocht worden. Wijlen Hildebrand, die later Nicolaas Beets heette, zijn humor verloor en een hekel aan zijn eerste ik kreeg, moet zich wel vele malen in zijn graf omgedraaid hebben bij de spektakels die het gedenk- teeken 'voor dat eerste ik heeft uitgelokt. Het verloop van de zaak blijft intusschen voor de levenden nogal amusant. Nadat prof. Bronner eerst jarenlang op nieuwe inspiratie heeft gewacht en deze hem tenslotte geluk kigerwijze deelachtig is geworden, zoodat het monument nu bijna klaar is, bleek de oude standplaats niet meer beschikbaar. Prof. Bronner, een vaardig penvoerder en thans zeer actief, vindt een nieuwe plek, ten Zuiden van de Hertenkamp, en houdt daar aan vast met de stugge volharding die hem ook in het wachten op nieuwe inspiratie gekenmerkt heeft. Wie .zou meenen dat nu iedereen, dolblij dat het er eindelijk toch heusch van komen gaat. haastig zijn in stemming zou betuigen, heeft het totaal mis. De omgeving van een monument is een in- tegreerend 'dëel van het kunstwerk zelf, heb ik eens ergens gelezen. Niettemin schijnen de meeste monschen zich in de schepping van dit onderdeel voikomen veilig te voelen. De eniourage-Bronnertjes staan op. Zij deen zich overal hooren: in de kamer van B. en W.. in de Raadszaal, in de velerlei ingezon den stukken, en natuurlijk cp het midden gedeelte (rooken) van de tram. Het loopt zoon vaart dat de professor, wien thans hulde gebracht wordt en die t.ot nieuwe glorie is gestegen, diplomatieke ulti mata stelt en het dreigement doorsiepelt (uit den kunstzinnigen mond des heeren Johan Visser) dat het monument aan een andere stad zal worden aangeboden als Haarlem niet met den prof. accoord gaat. Laat hij daarmee voorzichtig zijn, want in alle ge meenteraden wemelt het van entourage- Bronnertjes, en hij zou jaren met het geval kunnen rondgaan eer ei' een was die zijn uit verkoren plek aanvaardde. Tenzij hij ergens begon met een punt te kiezen, dat hij zeif eigenlijk niet hebben wou. Dan zouden ze hem ongetwijfeld voetstoots geven wat hij eigenlijk wèl wou, en zich op de borst slaan en zich super-Bronners voelen. Had hij aie tactiek maar in Haarlem toegepast Maar des proffen kennis van den levenden mensch is blijkbaar niet zoo heel diep. Hij pakt hem tenminste niet handig aan. In den Raad kwamen de bezwaren tegen de plek ten Zuiden van de Hertenkamp tot- uiting. De doorkijk op het. Paviljoen zou ge schaad (iemand riep de sohim van Zocher op» en het- zou er tc eenzaam staan, hetgeen meteen het gevaar zou opleveren dat de straatjongens het zouden vernielen. Dr. Adrian, voorstander van het Florapark, voorspelde zelfs dat het binnen enkele jaren een ruïne zou zijn, waarbij de professor en de monument-commissie zouden staan hui len. Wethouder van Liemt, zei" ..Wij weten hoe wij waren toen wij jongens waren. Als het monument er toen geweest was. zouden wij op den kop van Nurks geklommen zijn „De jeugd van 40 jaar geleden was anders dan de tegenwoordige jeugd", verzekerde de heer -Toosten. Als Lour ens Coster 'u weet wel. dat standbeeld op de Groote Markt ja. het staat er nog altijd) eens praten kon! Wat, zou hij een boekje open doen over die jongens van Adrian, van Liemt en Joosten en hun kornuiten, een jaar of veertig' geleden! „En jullie moogt het gelooven of niet'", zou Louw •zeggen, „maar dat was allemaal éen pot nat hoor! Geen verschil van partijkleur bij te bekennen. Allemaal leden van de Baldadige Staatspartij, en geen grein respect voor een arm, oud, eenzaam standbeeld. dat ten eeuwigen dage gedoemd is zijn arm op te steken en A^te zeggen, zonder ooit tot B te kunnen komen!" Enfin, de heeren Reinalda, Bijvoet en Cas- fcrlcum. zelfs zonder uiterste noodzaak hierbij stoelend cp denze'.fden wortel des geioofs. en zich geen Bronners voelend, bezwoeren ten slotte het geval zoon beetje. De jongens zijn heelemaal zoo stout niet meer, zei de leider van de SDA.P.. want de bloemen in de bloembakken aan de school in de Sara- cenenstraat zijn niet afgeplukh Nu, dat valt mij ook mee. Maar misschien komt het wel doordat anders aantrekkelijke objecten zich voordeden. O.a. oncergeteekende. veorbij- roeiend in een skiff op he' Zuider-Buiten- spaarne. en daarbij bekogeld met steenen, zooa's hem en anderen ai zoo vaak overko men is. Enfin. Hei, slot was dat de Raad zich voor- loopig uit den kamp terugtrok, en B. en W. overliet een vrije overeenstemming met den prof te bereiken. Waarom die eigenlijk luk ken zou weet niemand. Tot dusver zijn zij het grondig oneens. Blijft dat zoo dat gaat de commissie een maquette op verschillende plaatsen opstel len. De heer Johan Visser opperde het Wil- helminapar-k ook nog, en behoeft het bij de al reeds genoemde punten te blijven? Wei neen. We hebben nog het Pretoriaplein oc-k, en het Frans Halsplein (neen. denkt u nou niet dat Frans Hals daar staat) en. het Wil- sonsplein en het Soendaplein. enne, enne, enne. Hoevele malen zal Beets, eertijds Hilde brand. zich nog in zijn graf moeten om draaien terwijl zijn vereerde nagedachtenis, in maquettevorm. van plein tot plein en van park tot park wordt gesleept, om door het kunstzinnig oog van 39 politici getaxeerd te worden? En dan zegt men nog dat Kunst in dit land geen regeeringszaak is! R. P. AANBESTEDING VAN VIER TWENTEKANAALBRUGGEN. NED. IN SCHRIJFSTER HET LAAGST. Het Haagsch Corr. Bureau meldt: Vanwege den Rijkswaterstaat, werd heden aanbesteed het leveren en stellen van vier ijzeren bruggen over de Twente-kanalen. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. Gebr. Stork en Co. te Hengelo voor 49.800 gulden. DE WINKELSLUITINGSWET WAT WèL EN WAT MET MAG. In het algemeen moeten de winkels ge sloten zijn gedurende den geheclen Zondag cn op werkdagen tusschen 8 uur des avonds en 5 uur dps morgens. Op dezen algemeenen regel bestaan ver schillende uitzonderingen. Zoo zijn de be palingen dezer wet niet van toepassing o.a. op: Apotheken, voor zoover betreft den ver koop cn de aflevering van genees- en ver bandmiddelen; a Koffiehuizen, restaurants en andere "in richtingen waar uitsluitend of in hoofdzaak spijzen of dranken voor gebruik ter plaatse worden bereid of verkocht, voor zoover be treft den verkoop »van spijzen of dranken voor gebruik ter plaatse: Den verkoop van dag- en weekbladen; Den verkoop en de aflevering van ijs; De 'aflevering van maaltijden en koks waren: Het verrichten van herstellingen; cn De aflevering van in herstelling gegeven voorwerpen. Behalve naast deze algemeene uitzonde ringen bestaat een groot aantal bijzondere afwijkingen. Winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht mogen op Zondag geopend zijn gedurende ten hoogste vier achtereen volgende uren. welke gelegen zijn tusschen 9 uur des voormiddags en 8 uur des namid dags. doch alleen en uitsluitend voor den verkoop van brood, banket, suikerwerk en chocolade, mits aan de deur. die tot den winkel toegang geeft, te allen tijde een ge schreven of gedrukt bordje bevestigd is. waarop de vier achtereenvolgende uren waarop de winkel des Zondags geopend is, staan vermeld. Deze winkels mogen tusschen 5 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags ge opend zijn op 1 Januari. 24, 26 en 31 Decem ber. indien deze op een Zondag vallen. Win kels waarin de verkoop van brood, banket, suikerwerk of chocolade geen hoofdzaak is moeten des Zondags den geheelen dag ge sloten zijn. Bloemenwinkels moeten des Zondags ge sloten zijn. doch mogen openblijven tusschen 5 uur des voormiddags en 8 uur des namid dags op 1 Januari. 14 en 15 Augustus, 1 en 2 November, 24, 26 en 31 December, indien deze op een Zondag vallen. Melk-, 'visch- en fruitwinkels mogen op Zondag geopend zijn tot 12 uur des middags, doch uitsluitend voor den verkoop van melk, room, visch en fruit (dus niet voor den verkoop van eieren, boter, kaas. enz.). Sigarenwinkels moeten den geheelen Zon dag gesloten zijn. De verkoop door middel van automaten is te allen tijde geoorloofd doch niet voor tabaksartikelen. De verkoop van sigaren en cigaretten in cafés is alleen geoorloofd zoolang de win kels geopend zijn en overigens des Zondags verboden. Kapoers- en barbierswinkels mogen op Zaterdag, den dag vóór goeden Vrijdag, den dag voor Hemelvaartsdag, op 14 Augustus, 31 October en 24 December, zoo deze werkdagen zijn. tot 11 uur des avonds open zijn; tus schen 10 en 11 uur mogen echter uitslui tend kappers- en barbierswerkzaamheden worden verricht. Op straat mag na sluitingstijd niet ver kocht worden. Echter geldt dit verbod niet voor het venten met geringe eetwaren (si naasappelen. fruit, ijs, augurkjes e.d.) op Zondag. Nieuwjaarsdag, tweeden Paaschdag, Hemelvaartsdag, tweeden Pinksterdag, en de beide Kerstdagen na 5 uur des voormid dags. (Ter vervanging van de onge schreven wet, dat in raadver gaderingen te Haarlem vóór half vijf niet wordt gerookt, stellen de vrouwelijke raads leden gezamenlijk voor, bij verordening te bepalen, dat tot 4 uur het rooken niet is toe gestaan. ivaartegen echter de raadscommissie zich weer verzet.) Kijk eens aan, dat is nu vrouwlijk Altruïstisch en charmant. En dit feit verdient vermelding. Zelfs cum laude, in de krant. Nurks zal zeggen, dat de dames Voor dit eerder rooken zijn. Om er zelf een op te steken, Maar dat -is echt nurksch venijn. Als ze werkelijk wilden rooken, Tijdens de vergadering. Zouden zij eenvoudig lachen Om elke verordening. Neen, dit is een lieve geste Aan het mannelijk geslacht, Dat totnutoe te langdurig Naar zijn rooktuig heeft gesmacht. En de dames zeggen guhveg: Valt het jullie mannen zwaar, Nou vooruit, een half uur vroeger Gunnen wij je de sigaar. Is er nog een bijgedachte, Dan is die in deze lijn Mannen, die niet mogen rooken. Kunnen deksels lastig zijn. Maar nu komt nog het voornaamste, Het verhaaltje is niet uit, Zie. de mannen raadscommissie Voelt niet veel voor dit besluit. Onbaatzuchtigheid der dames. Maakt het sterk geslacht galant Ook de politieke liefde Komt niet enkel van één kant. Het Hildebrand-Monument. B. en W. zullen over de plaats alsnog overleggen' met Prof. J. Bronner. Onze lezers weten, dat het Hildebrand-co- mité aan den gemeenteraad verzocht heeft om voor de plaatsing van het Hildebrand- monument aan te wijzen het terrein ten Zuiden van de Hertenkamp, omdat dit ter rein door den vervaardiger van het monu ment, Prof. J- Bronner, alleen geschikt ge acht wordt. B. cn W. hadden tegen dit terrein bezwa ren en wilden voor het monument aanwijzen een terrein ten O. van de Dreef (waar nu de kiosk staat) of een terrein voor het Pa viljoen, De heer G Adrian had voorgesteld om het monument in het Florapark te zetten. Prof. Bronner had al deze plaatsen onge schikt verklaard. Na een breedvoerig debat in de raadszit ting van Woensdagmiddag hebben B. en W. zich bereid verklaard met Prof. Bronner te overleggen waar het monument het best ge plaatst. kan worden. B en W. zullen zoo werd toegezegd hun afwijzende houding ten opzichte van het. terrein ten Zuiden van de Hertenkamp niet a priori handhaven maar verwachten ook. dat Prol. Bronner on bevangen zal staan tégen de bezwaren die tegen dit- terrein zijn in de brengen. Verwacht werd, dat door overleg een goede oplossing te verkrijgen zal zijn. Als B. cn W. en Prof. Bronner het niet eens worden, zullen B. en W. daarvan aan den raad mededeeling doen. Dan zal het denkbeeld van Mr. F. A. Bijvoet, om op de in debat gebrachte plekjes een maquette van het monument op te stellen, opdat de raads leden beter georiënteerd zullen zijn. overwo gen worden. De Haarlemsche financiën. Veel werkloozensteun. Minder besteden aan de straten. De Haarlemsche gemeenteraad heeft Woensdagmiddag, op verlangen van den wethouder van financiën Mr. M. Slingen- berg, een geheime vergadering gehouden. Deze duurde ongeveer 3 kwartier. Na de heropening werd zonder discussie of stemming een voorstel van B. en W. aan genomen om den post voor Armenzorg op de begrooting voor 1932. in verband met de hooge uitgaven voor steun aan werkloozen met f 50.000 te verhoogen. De post. was reeds f 837.000. zoodat hij nu f 887.000 wordt. Daarentegen werd de post voor .het on derhoud van stralen en we en met f 50.000 verlaagd. Deze post was f 175.800 en wordt dus nu f 125.800 Op de begrooting voor 1931 was f 25.000 voor dit doel uitgetrokken. AANDEELHOUDERS WENSCHEN DIVIDEND. OPPOSITIE IN DE VERGADERING DER AMST. BANK. In de Woensdag gehouden vergadering van aandeelhouders in de Amsterdamsche Bank te Amsterdam is oppositie gevoerd tegen het niet uitkeeren van dividend Verschillende aandeelhouders meenden, dat een dividend van 4 pet. mogelijk was en dat de daarvoor benoodigde 2 millioen de vennootschap niet zouden schaden. Van directiewege werd dit laatste toegegeven, doch er is niets verdiend werd gezegd, dividenduitkeering zou moeten geschieden uit de reserves en dit wordt niet verantwoord geacht. De heer B. Jb. Citroen, pit Haarlem, die ook vorige jaren heeft aangedrongen op minder reserveering en uitkeerin? van meer dividend, zei nu, dat men toch ook rekening moet houden met <ie behingen van de le vende aandeelhouders. Hij berekende, dat de netto-winst grooter is. dan het winst saldo van f 254.852, omdat, de reserveering van 1930 n.l. 500.000 er eigenlijk ook bijgeteld moet worden. Hij hoopte, dat het bestuur alsnog de rust onder de aandeelhouders zou doen terugkeeren door uitkeering van een dividend. De directeur de heer Hofstede de Groot antwoordde op een vraag, dat het behang in ponden geheel geliquideerd is. De fondsen zijn opgenomen tegen de koersen van 31 December 1931 of lager. De Duitsche cre- dieten moet. men niet voorstel'en als vorde ringen. die totaal niet deugen. Het uitkeeren van intorim-dividend wordt door de statuten verboden. Een motie-Norden om de directie uit te noodigen' in een volgende vergadering met een voorstel tot. uitkeering van dividend te komen, kwam niet in stemming. Een motie- Schoonhoven om 4 pet. dividend uit te kee- ren, werd verworpen. Een aantal aandeel houders verliet uit protes' de vereaderme. Aan den heer A. J. van Hengel werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend en de herren D. Andresa en mr. W. M. Houwing benoemd tot directeuren. Mr. A- J. van Hengel werd tot commissaris benoemd in de vacature F. X. M. H. Keiler. CHANTAGE DOOR KEN GEVANGEN BEWAARDER. Een gevangenbewaarder van de gevangenis te 's-Hertogenbosch, is gearresteerd onder verdenking V3n het plegen van chantage. GLAZENWASSCHER GEVALLEN. Te Amsterdam is Woensdag een 33-jarige glazenwasscher uit de vensterbank van de tweede verdieping van de St. Vincentius- schooi aan de Bilderdijkstraat gevallen. De man kwam op de binnenplaats van de school terecht, 's Avonds Is hij overleden. VLIEGONGELUKKEN. In de laatste dagen zijn er weer verschei dene vliegongelukken gebeurd met militaire toestellen uit Soesterberg, hetgeen de Tele graaf aanleiding geeft te vragen hoe het toch wel komt, dat bij de KL.M. haast nooit on gelukken voorkomen en bij de militaire lucht vaart zoo vaak. Het blad veronderstelt dat de militaire vliegers misschien te gauw ..losge laten" worden op hun eentje, vraagt of het materiaal in Soesterberg wel deugt en is ooral gealarmeerd door het feit dat verleden week een majoor van de Luchtvaart Afdee- ling op een plein te Amersfoort neerkwam. Bij toeval was daar juist niemand en liep het goed af. Het komt ons voor dat het Amsterdamsche blad de zaak lichtelijk naïef bekijkt. Mis schien is er nog wel wat te verbeteren aan de opleiding der militaire vliegers en aan de controle op het materiaal, maar ook als d e den allerhoogsten graad van perfectie be reikt hebben zullen er altijd meer ongeluk- ken bij de militaire- dan bij de burcer-lucht - vaart gebeuren. Waarom? Dood°envondlg omdat de eerste op destructief-, de laagte constructief werk wordt afeericht. Terwijl bij de civiele luchtvaart het begrip Vnilighe'd hi alles vooropstaat in den bouw van de daarvoor gebezigde toestellen zoowel n^s in de wijze van vliegen, overwegen bij de mili taire luchtvaart, die trouwens niets met het veilig vervoer van passagiers te maken heef:, heel andere overwegingen. Snelheid, behen digheid. het oplossen van moeilijke puzzles, die zich alle in het luchtgevecht kunnen voordoen, zijn eischen die tot allerlei dingen aanleiding geven. „Worden cr soms te veel bravourstukies beproefd? vraagt de Tel - "raaf. Ja. die moeten zeker niet. boven be bouwde centra worden uitgehaald en liefst alleen boven een vliegveld. Maar wat ver wacht het Amsterdamsche blad verder e'gon- lijk? De aviateurs in Soesterberg worden na tuurlijk afgericht op luchtgevechten, op bommenweroen. op vliegen in formatie enz. Niet op Veiligheid. Een oorlog is niet erg vei lig. En het gevolg is natuurlijk dat die vlie gers niet geneigd zijn rustic op de veM'cste hoogte met de veiligste snelheid te vliegen. op de veiligste manier op te stijgen en te landen, op de secuurste manier hun bochten te nemen enz. Een ander doe!, andere ge dachten beheerschen hun werk. Ook in Engeland cn in Frankrijk b.v. ge beuren er veel en veel meer ongelukken bij de militaire luchtvaart dan bij de civiele. Oorlogsvoorbereiding heeft de hebbelijkheid, ook in vredestijd een aantal slachtoffers 'e eischen. En alle legers, alle vloten, ter z.-e zoowel als in de lucht, zijn niets anders dan oorlogsvoorbereiding. Zoo moet men de vliegongelukken bij de L. A. beschouwen. Wij betalen alvast wat op de rekening vooruit. Het kost niet alleen geld! Waarachtig niet. Het kost natuurlijk ook menschenlevens. Daarvoor Is toch im mers de oorlog! VOOR EEN NIEUWEN „ADRIAAN". ZATERDAG GAAT EEN CIRCULAIRE IN ZEE Naar wij vernemen zal de commissie, die zooals wij Woensdag meldden, gistermiddag vergaderd heeft. Zaterdag a.s. een van de Vereen. „De Hollandsche Molen" uitgaande circulaire doen verspreiden, waarin steun gevraagd wordt voor het bouwen van een nieuwen molen .De Aarlaan". De circulaire is door eenige Haarlemmers onderteekend. Ie en 2e lijst Wed. G. L. S. Fam. K. W. H. v. d B Laat de molen draaier. Oud R.Kws'cr Fam. B C. V. per giro f 317.— Totaal f 335.30 Vier hoofdpersonen uit het geruchtmakende moordproces op Honolulu. V.l.n.r. Robert Beil dc broer van mevr. Fortes cue, mevrouw Fortescuc, mevr. Massic en luitenant M assie. Boycot tegen Duilschland? Industricclcn verzoeken rcgeeringmaalregclcti '2o blad. 2e pag.j De Engclsghe tarieven. Nieuwe protectionis tische inaatregelcn der Britsche ragcering. (2e blad. Ie pag.) Dc Nationaal Socialisten eischen ontbindin gen van den Rijksdag. (2e blad, le pag.) Tweede Kamer: Aanvaarding der vlcesch- contingentcering verzekerd? (3c blad, 2e pag.) Uit Haarlem's Gemeenteraad (2e blad, 3c pag.) ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Het monument. (le blad. le pag.) Vierster: Vliegongelukken. (le blad. le pag.) C. G. B.: De Kreuger-Af faire (le blad. 3c pag.) Jhr. J. C. MollerusExport van groenten. '2e blad. 2e pag.) Voor de forensen: Vergelijkende belasting- cijfers. (3e blad, 2e pag.) I H. v. B.: Brieven uit Berlijn. (2e blad le pag.) I L. S.: Langs dc Straat. „De Duiven". (2e blad, 2c pag.) I Rubriek Fcmina. (4e blad, 2e pag.X

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 1