r Lenteweelde in de bloembollenvelden.' De Gestolen Professor HOOG BEZOEK. Z. K. H. Prins Hendrik heeft Woensdag een bezoek gebracht aan de werkzaamheden bi] het laatste gedeelte van den afsluitdijk der Zuiderzee. De prins werd vergezeld door de heeren de Biocq van Kuffeier, Laman Trip en Ir. Ringeling. HET SCHEEPSBOUWKUNDIG PROEFSTATION te Wagenlngen zal 9 Mei a.s. officieel geopend worden door den heer M. C. Koning, directeur der Stoomvaart Maatschappij „Neder land" en voorzitter van den Raad van Beheerder Stichting: „Het Nederlandsch Scheepsbouw kundig Proefstation". EEN ZWAARDVISCH VAN KAPITALE AFMETINGEN werd onlangs door „Carrie Fin" een der meest bekende sportbeoefenaarsters van Nleuw-Zeeland, gevangen. De eigenares was trotsch op haar vangst. VOOR HET KOMENDE VOORJAARSFEEST IN DEN HAAGSCHEN DIERENTUIN zijn d« werkzaamheden In vollen gang. Druk is men bezig met het oprichten van de diverse ker mistenten, waarvan de geraamten reeds zijn opgesteld. TER BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID in de gemeente is te Bloemcndanl in het bekende park Duin en Daal een groote vijver gegraven, welke thans gereed is gekomen en door de schilderachtig* l een sieraad voor de omgeving is. HEEFT U DE BLOEIENDE BLOEMBOLLENVELDEN REEDS GEZIEN? Neen? Dan wordt het toch heusch tijd, dat ook U daar eens een kijkje gaat nemen. De hyacinthenvelden staan volop In kleur en wie er een bezoek komt brengen zal zeker een herinnering eraan mede naar huis nemen. FEUILLETON Een romantisch verhaal uit de Grieksche bergen. ERNST KLEIN. Uit het Duitsch vertaald door B. Zody. 18) NEGENTIENDE HOOFDSTUK. Het landhuis in den mooien tuin. Wat denkt u ervan? vroeg Vitus, toen hU klaar was. Hamid haalde de schouders op. Het is een ontwikkeld man, die dat ge schreven heeft, zeide hij. Hij kent zelfs Duitsch, want anders zou hij den professor niet toegestaan hebben, in bet Duitsch te schrijven. Hij moest toch weten, wat voor nieuws die de wereld instuurde. Ik ben steeds van de veronderstelling uitgegaan, dat de eigenlijke leiders van deze zaak in heel an dere kringen, dan bij de gewone antartes gezocht moeten worden. Het is zeer goed mogelijk, dat de „Vereeniging voor Natio nale Bevrijding" te Athene erachter zit. Ik zal het ministerie eens telegrafeeren. Wacht daarmee, tot ik terugkom! U zult toch niet zoo gek zijn, om u In het hol van den leeuw te wagen? Dan hebben wij er twee te bevrijden. Zij schrijven uitdrukkelijk, dat zy, voor mijn persoonlijke vrijheid ten vcrlle instaan Als de schrijvers werkelijk ontwikkelde men- schen zijn, dan weten ze, dat men zich aan een verzekering als deze, ook houden moet. Maar Thavon, mensch, dat zijn im mers Grieken! schreeuwde Hamid buiten van ontzetting over de naïviteit van zoo'n opvatting. Ja. als het Turken waren! Maar het zijn Grieken! Grieken! Zijn woorden waren doorgloeid van den fanatieken haat van den Osmaan. Slechts een onverzoenlijke vijand sprak op die wijze den naam van den ander uit! Grieken Grieken! Elk woord een sabelhouw! Hamid moest eerst eenige malen op- en neerloopen, voor hij weer wat gekalmeerd was. Toen rukte hij Vitus den brief uit de handen en las hem nogmaals. Daar! Kijk maar! riep hij, terwijl zijn vinger zenuwachtig naar de betreffende plek wees. Daar staat het zwart op wit, dat uw aanwezigheid beslist gewenscht wordt. Lees maar! „Mocht u niet komen, dan zullen zij daaruit de gevolgtrekking maken, dat u be vreesd zijt Die doen een beroep op uw eergevoel, mijn waarde, en trekken u zoo doende naar zich toe! Vitus las den brief eveneens nogmaals door. Mogelijk, dat u gelijk hebt. Hamid, zeide hij. Het klinkt inderdaad verdacht. Maar wat gebeurt er met dien ongeluksvogel van een professor, als ik niet ga? Daar gebeurt niets mee. Ze denken er natuurlijk niet aan, hem te dooden. Daar voor geven ze hem nu toch al te lang te eten. Ze willen hun geld hébben een kleine tegemoetkoming in hun onkosten. En voor een vermoorden professor betaalt geen sterveling een rooien duit. Dat weten de heeren even goed als wij. Ik zal u zeggen hoe wij de zaak aanpakken. U stuurt een uitgebreid telegram aan uw blad, waarin u alles vertelt, en er vóór alles de aandacht op vestigt, dat de Atheners erachter zitten Maar dat weten wij toch niet zeker. Ik durf er mijn rechterhand onder te verwedden, dat het zoo is. Uw regeering neemt dan onmiddellijk doortastende maat regelen in Athene, de onze sluit zich daarbij ran en nu. dan zou ik wel eens willen zien, of dé Grieksche regeering zich dan niet dadelijk met de bende in verbinding stelt en zegt: Hoor eens, de zaak loopt mis. Thans worden wij ex ook nog bij betrokken, voor den dag dus met dien professor! En ik raad u zelfs aan. Thavon, uw artikel een gezwol len tintje te geven en met cultuur en be schaving te schermen. Het mist bij Grieken. Serven en Bulgaren nooit zijn uitwerking, als men hun goede verstandhouding tot de groote mogendheden in twijfel trekt. Wan neer u het telegram thans verzendt, is de professor over drie dagen vrij. Ga zitten en schrijf! Ik maak snel mijn rapport voor Const antinopel klaar en zend belde nog dezen nacht naar Ellassona. Vitus antwoordde niet dadelijk. Voor het voorstel van Hamid viel zeer veel te zeg gen En toch en toch! Waarom deed de schrijver van dien brief een beroep op zijn persoonlijke eer? ,Dan zul len zij daaruit de gevolgtrekking maken dat u bevreesd zijt!" Irene's waarschuwing! Neen neen! Honderdmaal neen! De zaak was voor hem een persoonlijk uitvech ten. Hamid. zeide hij. Wat zoudt u doen, als men u zooiets schreef? Ik zou er geen seconde aan denken, om erheen te gaan. Wanneer men niet Grieksche antartes te doen heeft, dan kan men eer en ridderlijkheid gerust uitschakelen. Het zou immers aan waanzin grenzen, om vrij willig ln de val te loopen. Hamid, u mag mij voor gek verslijten, of voor wat u maar wilt ik ga. Salomon vergat alle respect voor Vitus, stormde op hem toe en greep hem bij beide schouders. Dat zult u niet doen al moest lk u ook vastbinden, gromde hij. Of ik ga mee Geen van beide. En voor u, Hamid. zal ik vooraf een verklaring opmaken, waarin ik u van alle verantwoordelijkheid onthef. Voor mij behoeft dan geen mensch losgeld té be talen, begrepen? Trouwens Wij kunnen het vijandelijke terrein van te voren nog eens verkennen. Wij beginnen met te onder zoeken, waar de gang heen voert. Tusschen nu en morgenavond ligt nog een heele tijd Het compromis werd aanvaard. Salomon zette vlug koffie. Men at brood en kaas. gaf de gevangenen te eten en maak te zich toen gereed. Vitus stak zijn compas en een kaart bij zich. Zij lieten den haard draaien en daalden af in de diepte. Salomon bleef achter om de wacht te houden. De gang liep tamelijk vlak en gelijkmatig in Zuidwestelijke richting. Op elke twee honderd schreden afstand brandde een eiectrische lamp. Alle oneffenheden waren uit doen bodem verwijderd. Jarenlang moest eraan gewerkt zijn. Het was een, volgens alle regelen der kunst, aangelegde tunnel, die. zooals het compas aanwees, bijna loodrecht door het gebergte naar Griekenland voer de. WIJ moeten ons op een marsch van drie vier uren voorbereiden, zeide Hamid. Zoo was het ook. Het was ongeveer één uur in den morgen, toen de weg plotseling sterk begon te stijgen. Zij staken hun siga retten aan. hielden even halt en raadpleeg den de kaart. Het leed geen twijfel zij waren onder de Grieksche grensstad Tlrno- va. Gaan wij verder? Natuurlijk! ZU vervolgden hun weg maar langzamer, /oorzichtiger. Ieder oogenblik bleven ze staan en luisterden. Eindelijk kwamen ze aan een 'rap, die met weinige treden naar een val deur voerde. Naast de trap bevond zich een zware ijzeren deur, die gesloten was. Met ingehouden adem liepen ze de treden op en drukten de ooren tegen de deur. Ze hoorden geen geluid. Toen keken ze elkander aan. Ze waren beide* vermetel hadden beiden <^el£dé, gedachte voorwaarts! Aan den wand bevond zich, evenals bij den Ingang aan de andere zijde, de schakelaar voor het eiectrische licht. Vitus draaide het uit en ze tilden met de grootste voorzichtig heid de valdeur op. Niets verroerde zich. Zij stonden in een tuinhuisje, waarover de maan haar licht in breede stralenbundels uitgoot. Ze bukten zich zoo diep mogelijk slopen naar de glazen deur en gluurden naar buiten. Een mooie, welverzorgde tuin strekte zich voor hen uit. Hij was niet groot en lag achter een bekoorlijk landhuis. De IJzeren deqj- beneden aan de trap, gaf waarschijn lijk toegang tot voortzetting der geheime ?ang, die onder den tuin door naar het huis zelf voerde. Wie kan hier wonen? vroeg Hamid. Een rijk man maar zie een.?! Het gebouw had slechts één verdieping vaag lieten meerdere vensters een licht schijnsel door. Achter de gordijnen zagen zij telkens schaduwen voorbijglijden. Beneden op de kelderverdieping was eveneens oen vertrek verlicht ervoor zaten twee mannen gehurkt. Hun geweren stonden tegen den muur. Boven geeft de kapitein een bal be neden zit onze goede professor Martius ge vangen. Hamid knikte grimmig. Mogelijk. Jammer, dat wij er niet dadelijk aan kunnen deelnemen. Maar eer wij den neus buiten de deur steken, hebben de wachtposten ons gezien. Morgen komen wij echter terug en dan brengen wij tweo dozijn zaptlehs als gasten mee. CWordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9