DE BILT HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAG 29 APRIL 1932 Heringa Wuthrich, Haarlem voorbeurs te Amsterdam CENTRALE VERWARMING HERINGA-JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Ingez. Med.) de winkelsluiting. UITZONDERING WEGENS BLOEM BOLLEN-ZONDAGEN. Burgemeester en Wethouders van Haar lem, overwegende, dat het vreemdelingcnije- zoek aan de bloemenvelden in en om Haar lem zich dit jaar waarschijnlijk op den. eer sten en tweeden Zondag van de maand Mei zal concentreeren, hebbrgi in verband met artikel 9, lid 5, der Winkelsluitingswet 1930 bepaald, dat de verbodsbepalingen van bo vengenoemde wet niet zullen gelden op 1 Mei cn 8 Mei 1932. vervolgcursus ii (Nassaulaan 37a) Het was Donderdagavond weder een gezel lige drukte in het tentoonstellingslokaal van den vervolgcursus no. 2. Voor de vierde maal werden de werkstukken der meisjes, ver vaardigd onder de leiding van mejuffrouw S. M. Hulshoff en die der jongens onder de leiding van den heer C. Visser, aan het pu bliek voorgelegd. Men las niets dan tevre denheid op de gezichten der talrijke ouders, leerlingen, oud-leerlingen en verdere belang stellenden. Vol bewondering keek men o.a naar een prachtige, stijlvolle schemerlamp en tal van keurige japonnetjes. Jammer is het, dat dezen keer de tijds omstandigheden de uitreiking van prijzen achterwege moest blijven. kasper iiiddink's wijnhandel uitgebreid. De bekende wijnhandel van Kasper Hid- dink die tot nog toe gevestigd was in de Groote Houtstraat cn in de Gen. Cronjé straat, heeft een belangrijke uitbreiding on dergaan dezer dagen. Immers zoowel in Heemstede aan de Bin nenweg 11 en aan de Amsterdamstraat 8 in Haarlem heeft de firma Kasper Hiddlnk een nieuw filiaal geopend. Zooals te verwachten was. maken deze aanwinsten voor de straat een keurigan in druk. De étalages geven goede gelegenheid tot het uitstallen van een zeer groot aantal flcs- schen en kruiken. Ook In de winkels zelf heeft men zóó met de beschikbare ruimte ge woekerd. dat in de zeer handige schappen en wandkasten een bizonder groote voorraad opgeslagen kon worden. Toch is alles rustig gebleven, waar ook de gedekte beschilderingen het hunne toe bij dragen. Ook het glas in lood geeft een gezel ligen aanblik. Ter gelegenheid van de ope ning op Vrijdag waren vele bloemstukken geschonken. Wij wen.sc.hen de firma ook in deze nieuwe omgeving veel succes toe. synagogediensten. Ned. Israel. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 7 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdlenst te 1 uur Avonddiens! te 8.13 uur Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zon dag te 7.30 uur. Middagdiensten te 7.30 uur. Avonddiensten bij het, invallen van „nacht". Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werkdagen: fcusscheu dc Middag- en Avond diensten De Middagdienst. Talmoed Torah en de Avonddien;t op D'mdag vinden plaats ln hot Gemeenteopbouw Lange Wijngaardstraat 14. Alle overige diensten vinden plaats ter Synagoge Lange Begijnestraat 11. het 1 meifeest niet in den speeltuin aan de zomervaart. Naar aanleiding van oen bericht in ons blad van Dinsdag 26 April over de Meiviering door de Libertair socialisten, waarin stond, dat deze viering op den speeltuin aan dc Zo- mervaart zou geschieden, deelt het bestuur dor speeltuinveveeniging „Het Oostcvkwar- tier mede. dat het zich op het standpunt stelt, dat het speelerrein alleen voor spel en sport voor de jeugd beschikbaar moet zijn. De overeenkomst met het gemeentebestuur bevat evenwel een artikel, dat het terrein in opdracht van het College van Burgemeester en Wethouders afgestaan moet worden. Aan gezien de betreffende vereeniging. voor zoo ver het bestuur der Speeltuinvereeniging weet. geen vergunning van B. en W. heeft, wordt het Meifeest niet op den speeltuin ge houden. Dit om een misverstand weg te nemen. Ter Beurze van Amsterdam bestond heden ochtend een flauwe stemming. Het zwakke verloop van Wallstreet oefende een ongun- stigen invloed uit en daarbij kwam nog dat de Zwitsersche arbitrage wat materiaal ter markt bracht., hetgeen vooral met Konink lijken het geval was. De handel was van kal men aard. Koninklijken verloor ten opzichte van het slot van gisteren, opnieuw plm. 5 pCt. Ook H.V.A.'s waren aangeboden en deze vielen terug tot 132. Industrie-aandeelen waren zopr kalm, maar dit verhinderde niet, dat ook hier tegen verlaagde koersen werci afge daan. DE BLOEMBOLLEN. ER IS NOG VEEL TE ZIEN! VERGADERING „ALGEMEENE" Donderdagavond hield de afdeeling Haar lem van den Ale. Nod. Bond van Handels- en Kantoorbedienden een druk bezochte le denvergadering in het gebouw „dc Cen trale". Goedgekeurd werd hel voorstel tot regie- men tsherziening, waarbij is bepaald, dat om de twee jaar een jaarvergadering zal wor den gehouden, terwijl elk jaar de helft van het bestuur zal aftreden. Ditmaal waren de aftredenden: F. C. Gies. voorzitter. W. Bar- tels, secretaris-penningmeester. IT C. v. Oort Jr.. 2e voorzitter. H. C. v. Oort. 2e pen ningmeester. Aangezien de heer Gies ln verband met zijn ziekte gedurende eenlgen tijd niet ln staat is de functie van voorzitter te ver vuilen werd in diens plaats gekozen de hoer H. C. v. Oort Jr.. In dc plaats van den heer Bartols word gekozen de heer Bakkelo. Voorts werd als bestuurder gekozen de heer May en van Oort Sr. Door den Bondssecre- tarls werd voorgesteld het bestuur met één lid uit te breiden en deze functie van Alge meen Bestuurder op te dragen aan den hoer Gies, zulks als blijk van waardeering voor de wijze waarop de heer Gies zijn func tie als voorzitter van de afdeeling hooft vervuld. Dit voorstel werd door do vergade ring mot algemeene stommen goedgekeurd. Tengevolge van deze bestuursverkiezing waren de discussies vrij levendig, waardoor de agenda niet geheel kon worden afgewerkt en tot een vervolg-lcdcnvergadcring zal .worden overgegaan. Men schrijft ons uit Hillcgom: Al is do officieel genoemde Bollen-Zom dag voorbij, toch kunnen wij het bollen. - minnend publek nog met gz-ooten aandrang een bezoek aan de bollenstreek aanbevelen. Een groot gedeelte dor narcissen en hyacin then is verdwenen, doch daarvoor komen nu do enkele en ditbbele vroege tulpen in bloei en naar onze meening weegt het in alle variaties getinte kleurenspel wel op tegen de schakeeringen der hyacirvthen. De in ons stukje van de vorige week ge noemde wegen prijken ook nu nog in volle kleurenpracht, zoodat een bezoek, werkelijk de moeite loont juffrouw van de fiets gevallen. Donderdagmiddag half vijf geraakte de fiets van een juffrouw op den Zijlweg tus- schen de tramrails. Zij viel juist tegen een auto, die achter haar reed. Zij kreeg een lichte hersenschudding en een kwetsuur aan de heup. Door een lid van den Ongevallen- dienst. werd zij per ziekenauto van de firma Mathot naar haar woning aan de Wilhel- minastraat vervoerd. voor den herbouw der adriaan. De fotograaf J. H. Fortgens, God. Oude Gracht 26. heeft van de brandende Adriaan mooie fotokaarten gemaakt, die hij ver koopt voor 15 cent. waarvan 1 3 ten goede komt aan het fonds voor den herbouw. Ver der heeft hij in zijn etalage een fraaie artis tieke vergrooting van deze foto geplaatst, die hij voor f 7.50 verkoopen wil, welke op brengst geheel ten bate van het fonds komt. Als er meer gegadigden voor deze vergrooting zijn, wil hij er nog meer maken. Ook de op brengst daarvan zal hij afdragen na aftrek van zijn kosten. Inderdaad een sympathieke daad. orgelconcert professor schweitzer. Professor Albert Schweitzer, die een tour nee door ons land maakt, is voornemens, ook het beroemde Bavo-orgel in onze stad te bespelen en wel op Vrijdagavond 20 Mei a.s. Het koor van de Christelijke Oratorium vereeniging o.l.v. George Robert zal daarbij zij n medewerking verleenenDe toegangs prijs is gesteld op f 1.— en zal ten goede ko men aan Prof, Schweitzer's werk in Lamba- rene. De adressen, waar kaarten en program ma's verkrijgbaar zullen worden gesteld, zullen tijdig bekend gemaakt worden. Ter ontvangst van Prof Schweitzer en ter voorbereiding van het Concert heeft zich inmiddels oen commissie gevormd, waarin o,m. vooraanstaande personen op muzikaal gebied zitting hebben, naast een aantal pre dikanten. Voorzitter is Ds. J. A. van Leeuwen em. pred te Heemstede, secretaris Ds. D. Drijver, Kleverparkstraat 5. Haarlem. JUBILEUM M. VAN TIGGELEN. De heer M. van Tlggelen, wcrklzaam ter administratie der firma Joh. Enschedé en Zonen herdacht heden. Vrijdag, den dag waarop hij vóór 25 jaar bij genoemde firma in dienst trad. Namens de administratie der drukkerij sprak de heer G. vanMans hem hartelijk en waardeerend toe en bood hem namens de afdeeling bloemen, een palm en een rook tafel aan. De onmiddellijke chef van den jubilaris, dc heer A. de Roo, sprak hem eveneens toe en overhandigde hem persoon lijk twee geschenken. Ten kantore der drukkerij werd de heer Van Tiggelen namens de firma bij afwezig heid van Mr. H. J. D. D. Enschedé, ont vangen door den heer F. B. Enschedé, die hem een portefeuille met inhoud aanbood. De firma had ook reeds een bloemstuk ge zonden. VOETBAL. H. V. V.—E. D. O. Men schrijft ons: A.s. Zondag gaat E.D.O. haar laatsten wed strijd voor de promotie spelen tegen H.V.V. in Den Haag. Zij kan Haarlem door minstens gelijk te spelen eerste-klasser maken. Wel heeft E-D.O. zelf geen kans meer. doch daar door speelt zij rustiger. Het E.D.O.-elftal is als volgt: Van Roon, Zandstra. Swart, Koppen. Dinkla, Oomen. Perukel Sr., S. v. d. Laan, Steffens, Pcrukel Jr., Koene. E.D.O. II—K.F.C. II is uitgesteld. HERCULES—H. F. C. H.F.C. speelt Zondag te Utrecht met het volgende elftal den eere-wedstrijd tegen Her cules: Van der Meulen. 'A. van Baasbank. Dorsman. R. Jongeneel, N. N.. P. Jongeneel. M. Houtkooper, Van Riemsdijk, Mlezérus, Lamp, Slgmond. Khuyer is verhinderd. K. J. J. LOTSY CANDIDAAT VOOR DE F. I. F. A. Naar de Tel. verneemt is op de bestuurs vergadering van den K.N.V.B. besloten bij een eventueele vacature in het bestuur van de F. I. F. A. voor ons land den heer K. J. J. Lotsy candidaat tc stellen. Nederland zal op het congres, dat van 13 tot 16 Mei in Stockholm gehóuden wordt. vertegenwoor- digd worden door dc heeren dr. D. J. van Prooye, K. J. J. Lotsy en J. Moorman. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel O oe besteedt U dezen gulden? Het is natuurlijk van het grootste belang, dat dc waren, die U Gr voor koopt. Uw geld waard zijn. Dat kan men lang niet van alle verbruik «artikelen zeggen. ..DE VELUWE" kunt U" echter gerust Uw vertrouwen schenken, zij levert door bijna geheel Nederland haar Kruidenierswaren in keurige verpakking aan huis. ..DE VELUWE" heeft liever den naam, dat zij wel dure maar goede waar verkoopt, dan den naam van goedkoop maar slecht! Wa'.lr stelt U prij« op? En wilt U dan niet gaarne in hot hivit komen van dc luxe- en huishoudelijke 'artikelen, die U tegen inwisseling van spaarbons kunt ver krijgen ver beneden winkelprijs? n.v. handel mij „de veluwe" 's-Gravenhage, Scheepmakers straat. Tolef. 771850. BELANGRIJK BERICHT Weet U dat wij een groote collectie Tapij ten, Bouclé en Wilton Loopers vanaf 0.45 per el hebben? Dat onze vloerzeilen vanaf 0.85 per el GRATIS gelegd worden? Vraagt onze rekening courant voorwi W. Christiaans' Goederenh N V Zaanenstraat 1, H.-N., Tel. 16620. Zomerkade 53, H.O., Tel. 13250. ALTIJD BETER. ALTIJD GOEDKOOI ir. a. knappert ver ongelukt. bekende tennisspeler. Hedenmorgen is ir. A. Knappert, leide van de afdeeling Bankwerkerij cn Bouwbe drijf der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven met zijn two-seater bij de be ruchte bocht bij het Groene Kerkje ti Oegstgeest in de tramrails blijven haken, Ln botsing gekomen met een boom en op slag- had één kind. Het ongeluk heeft zeer belangrijke figuur in de tenniswereld, een veelbelovend speler, zoodat ook de sport oud geworden. tusschen perron en trein geraakt. AMERSFOORT, 29 April (V. D.> Heden morgen wilde de 49-jarige heer Müller, wo nende te Rotterdam op het perron te Amers foort in den nog rijdenden trein uit Amster dam, die om 8.30 aankomt, steppen. Hij viel en raakte bekneld tusschen den trein cn het perron. Toen hij na eenlgen tijd bevrijd was bleek dat beide beenen gebroken waren, terwijl zijn borstkas was ingedrukt-. Een geneesheer moest den dood constateeren. nieuwe onderzoekingen naar het goud van de „egypt". Naar V D uit Brest meldt, is het Ita- liaansche berg in gsvaartu ig „Artigio" wederom aldaar aangekomen. Verwacht wordt dat de pogingen om het goud en zilver, dat zich aan boord van het wrak „Egypt." bevindt, bin nenkort zullen worden hervat. 5400 O-SP.'ERS Naar De Fakkel meedeelt, bestaat dc On afhankelijke Socialistische Partij thans uit 70 afdeelingen met 5418 leden. FRANSCHE ZEEVISCHOONTING ENTEN UITGEPUT. PARIJS. 29 April tReuter). De drie maandelij ksche contingenten voor uit Ne derland komende versche zeevisch zijn voor de loopende periode uitgeput. nog geen besluit in het proces-massie. HONOLOELQE, 29 April (Reuter). De jury heeft in het proces tegen luitenant Massie nog geen' oordeel weten te vellen en zal wederom gedurende den. nacht worde:, afgezonderd. URIBURU OVERLEDEN. OUD-PRESIDENT VAN ARGENTINIc PARIJS, 29 April (Reuter). Generaal José Uriburu, oud-president van Argentinië, is alhier te 1 uur "s nachts na een operatie overleden. dujtschland verdedigt zijn pantserkruiser. GENcVE. 29 April (Reuter) Heden hield de Duitsche vertegenwoordiger ter Ontwape ningsconferentie Von Rheinbaben te Genève een pleidooi voor het Duitsche pantser- scheepje waarin hij alle verwijten over groo te snelheid, groote actie-radius enz. ontze nuwde. Hij noemde deze verwijten een voor beeld van de fabel „De wolf en het lam". De zakformaat-kruiser is in geen geval een aan valswapen, doch een verdedigingswapen. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 29 APRIL 1932 opgegeven door de rotterdamsche bankvereentging kantoor haarlem gemeenteraad zandvoort. te HET PERCENTAGE DER OPCENTEN OP 70 GEBRACHT. In de Donderdagavond gehouden raads vergadering te Zandvoort werd goegekeurd het voorstel van B. en W tot opheffing van den gemeentelijken teekencursus om daar door een bezuiniging van f 1000 in IV voeren en gelegenheid te maken in Haarlem het vakonderwijs te volgen. Een amendement, van don heer Elffers om de bezuiniging tot f 1200 te bepalen wordt bij steking van stemmen aangehouden. Door het heffen van een 3 pet. pensioen bijdrage. stellen B. en W. voor een bedrag van f 3250 te vinden tot dekking van het tekort. Het voorstel wordt aangenomen. Door het water met drie cent per kubieke Meter te verhoogen, denken B. on W. f 6000 te kunnen vinden tot dekking van het tekort. Aangenomen. Dan wordt voorgesteld de gemeente te brcigen in de tweede klasse der Gemeente fondsbelasting wat f 3000 op zal leveren. Dit voorstel, dat een verhooging van het zuiver inkomen van f 100 voor gehuwden en f 200 voor ongehuwden op het tarief der hef fing beteeken t, wordt aangencmen. Deze maatregel tot dekking van het tekort van f 27,090 verhoogd met de f 10.000 voor de aflossing van het rijkscrediet-, maken een percentage van 75 opcenten noodzake lijk. Daar B. en W. meener. nog een;gc voordeel tjes in het voorupitzicht te hebben en de verzekering hebben gegeven het percentage zcovcel mogelijk te zullen terugdringen wordt dit vastgesteld op 70. 1 30 1-45 Staatslccn. BinL 4 1/2 pCt. Nederl. 1017 97V4 5 pet. Ned, 1910 10 4 1/2 pet. Nederl. Indic 1030 II.. 79M Staatslccn. Bultl. 6 l/2pct.DuitschL 1930 (Youngleen) 7 pet. Duitschl. 1924 (Dawesleen) 47M Schcepv. Ml jen. Oude Vaart l°/s 9 Scheepv. Unie 40 Stoorav. Mij. Ncd. 42H Industrieën Binl, 3V? Alg. K.zljdo Unie 27H A.N.I.E.M. (Nat Bezit) 184 v. Berkel's Patent 15H 40 Nederl. Ford.... 97K Ncd. Ind. Gas (Nat Bezit 166 Gem. Bez. Philips 58 Unilever N.V. 95?* Industrieën Bultl. Anaconda Copper I0J4 Associated Gas 2 Betlilohom Steel 14H Ccntr. Publ. Sorv, V» Cities Servlco 4Vj> General Aviation 2V? Intern. Nickel 5H Nevada Copper.. 4 North Amer. Cy. 24* 31^2 29K Banken BinnenL Ivolonlale Bank 40 Cert. Handel Mij. 5?7/f Indische Bank 49 Banken Buitcnl. DeutscheReichsb. 3 Franscho Ban- 80 - Pctrol. MIJ, BinL lion. Petroleum 159 160-105 84 Petroleum BuitL 5 Continental Oil.. - Shell Union 3 Cultuur Maatsch. H. V. A 137* 131* Java Cultuur 91 - N. 1. S. U 08 Vorstonlanden 54 Mijnbouw Mij. 108 Alg.Exploratie 190 12 Tabak Maatsch. Dell Batavia Ta bak 86 Del! Maatsch. 94 - 83 lOi - Rubber Mnatscb. A'dam Rubber 27 H Dell Bat. Rubber 8 Ned.Ind, Rubber 21V4 Ver. Ind. Cultuur 14 - Spoorw. Buitcnl. Comm.Milwaukee 1% - Missouri Kansas 4H Wabash Railway 2*4 - Union Pacific 58* 54* Prolouga tiekocra 1 - eldt: 768,3 m.M. f 745,6 m.M. te m Hoogste barometerstand: Abisco. Laagste barometerstand: Scilly. en voorspelt: Zwakken tot matigen. Zuidelijken tot Oos telijken wind, gedeeltelijk bewolkt, mogelijk eer.igen regen met kans op onweer; iets warmer. Uit het buitenland: De depressie die gisteren ten Westen van IJsland lag heeft zich naar het Zuid-Zuid- Oosten verplaatst, en schijnt in ongeveer Zuid-Oostelijke richting verder te gaan. Over West-Dultschland daalde dc barometer doch in Oost-Duitschland en vooral over Scandi navië nam dc luchtdruk toe, terwijl ook over IJsland zich hooger druk ontwikkelde Of deze samenhangt met den rug van hoo- gen druk die zich sinds gisteren ten Westen van de depressie heeft gevormd is nog niet te zeggen. In Duitschland en ons land is de' ochtend temperatuur hooger en een aanhou den van de geleidelijke temperatuursstij- ging is nog tc verwachten. Het is heel goed mogelijk dat daarbij nog regenbuitjes optre den, waarbij het onder deze omstandigheden gemakkelijk tot plaatselijke onweersbuitjes kan komen. Barometer Stand van heden 754 m.M. (Veranderlijk) Vorige stand 754 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van: Fa. W. KUIPERS Zn., Opticiens Zijlstraat 97. Telefoon 12726 Thermometer Hoogste gisteren 59 F. Laagste heden nacht 49 F. Hoogste heden tot 12 uur 60 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 29 April. Ondertrouwd: 28 April: N. C. B. Heertjes en L. M. Seifert; J. A. P. v. d. Bogaardt en P. Bijster; W. R. Zuidema en L. Dufour; H. W. Nelis en B. C. v. d. Burch; J. A. Derni- son en A. A. Bak; A. Wijnberg en F. C. Jansen. Getrouwd 28 April: B. Hovenier en G* Lengl; G. Meerman en C. W. H. Klander- man; A. G. Klaver en M. Schaap; P. S. Nij- dam en J. H. Kroonenburg; J. L. Alderts en C. J. Wezenbeek; L. de Boer en M. Vogt; P. H. Meijlis en S. P. J. Ronner; J. H. Vos en A. Welbedacht; J. A. C. Mijnlieff en M. H. Hengeveld; B. J. A. Smit en T. M. Klok, P. H. Arendse en W. Praag. Bevallen 26 April: A. M. M. van Musschei! Weber, d.; W. CoronelSernee. d.; W. A. BonBinnekaöe, d.; E. A. van TolVoorn, d.; T. PetriKoelmeij. d.: 27 April: M. J. VerbeekHirs, d.; A. VeldinkBosch, z.; C. H. Haaze-Box, d.; 28 April: H. Schoorlv. Galen, d.; A. D. Gerritsende Jonge, z.; C. van BoekhovenGeuzebroek, d. Overleden 27 April: A. Vroegindewey. 51' j., Hazepa terslaan; A. C. NeijenhuisNijs- sen, 61 j.. Vroomstraat; J. T. Schmidtvan Lingen, 56 j., Wilhelminastraat; 28 April; A. A. Hoenderdos, 81 j., Hazepaterslaan. hevige reactie op den bom- aanslag gevreesd. Dader een 25-jarig Koreaan JAPANSCHE AUTORITEITEN AFSCHUWELIJK VERMINKT. SJANGHAI. 29 April (Reuter). Onze correspondent te Sjanghai deelde mede. dat hij zich tijdens den aanslag op de tribune van de Japansche autoriteiten bevond, doch op wonderbaarlijke wijze aan den dood ont snapte. Hij vertelde dat Shigemitsu, toen de bom ontplofte, als door een windhoos werd opge nomen en bloedend op den grond viel. Consul-generaal Mural was een onherken bare massa vleesch. Generaal Uyeda werd een wang afge scheurd en een oog uitgerukt. Japansche verpleegsters drongen zich on verschrokken door de 20.000 toeschouwers en verzorgden de gewonden. Shigemitsu werd een noodverband gelegd, teneinde doodbloeden te verhoeden. Admiraal Nomura verloor een oog. en de doktoren vreezen, dat Shigemitsu een been afgezet zal moeten worden. In ieder geval zal hij eenige maanden in het ziekenhuis moeten blijven. Men wanhoopt er aan den voorzitter van den bond van Japansche inwoners van Sjanghai Kwabata te kunnen redden. SJANGHAI, 29 April (Reuter). Omtrent den bomaanslag worden nog de volgende bij zonderheden bekend. IO.Ocü Japansche sol daten hadden aan de parade deelgenomen, welke werd gehouden ter eere van den ver jaardag van den keizer van Japan. Honder den Japansche schoolkinderen waren rondom de tribune vereenigd, die gereserveerd was voor de legerchefs. Toen de bom geworpen werd, werden allen die zich op de tribune bevonden, door de kracht van de ontploffing op den grond geworpen. De dader van den aanslag is een Koreaan, genaamd Yinho- kitsu. Hij is 35 jaar oud. Het feit dat hij den aanslag bedreven heeft juist op het oogen- blik dat gegronde hoop bestond voor het sluiten van een wapenstilstand, zal. naar men aanneemt, de verbittering in Japansche militaire kringen sterk aanwakkeren. Men vreest dat de terugslag in Japan zeer hevig zal zijn. SJANGHAI. 29 April (V.D.) Naar ver luidt zou de Koreaan, die de bom zou heb ben geworpen, deel uitmaken van de voor- loopige Koreaansche regeering, die met de Kwo Min Tang in verbinding zou staan. Vol gens Japansche meening zou de dader in opdracht van dezen groep, die zich de be strijding der Japanners in China met alle middelen ten doel zou hebben gesteld, heb ben gehandeld. Nader word: nog bekend dat de Engelsche, Fransche. Italiaansche en Amerikaansche marine-attachés, die dc parade hadden bij gewoond, korten tijd vóór den aanslag cie tribune hadden verlaten.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2