JSON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL Het eerste treffen tusschen Feijenoord en Ajax om het landskampioenschap eindigt in het voordeel van de Amsterdammers. P. S. V. neemt revanche tegen Veendam. De pro motie in Af deeling II beslist: D.H.C. wordt eerste-klasser en H. F. C. degradeert naar de tweede klasse. E. D. O. lijdt tegen H. V. V. in Den Haag een gevoelige nederlaag. Kampioenschap van Nederland: Feijenoord—Ajax 2—4 Veendam—P. s. V. o5 AFDEELING Promotie tweede klasse: H. V. V.—E. D. O. 5—2 Promotie derde klasse: Watergraafsmeer—Alphen i_6 Promotie vierde klasse: PurmersteynW. M. S. 2—2 Halfweg—H. E. D. W. 3—2 AFDEELING II Promotie tweede klasse: D. H. C-Gouda 31 AFDEELING Hl Promotie tweede klasse: Quick—Z. A. C. 3—2 AFDEELING IV: Promotie tweede klasse: Juliana—De Valk 01 HelmondMiddelburg 52 AFDEELING V Promotie tweede klasse: F. V. C.—Snoek 2—4 Kampioenschap van Nederland. Ajax gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. 23—6 1.81 14—8 1.2 Enschedé 5 2 2 1 6 12—9 L20 P. S. V. 5 113 3 7—10 0.60 Vccndam 6 10 5 2 4—27 0.33 AFDEELING I gcsp.gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. Haarlem 3 2 10 5 10—6 1.67 H. V. V. 3 111 3 12—11 1 E. D. O. 4 10 3 2 9—14 0.50 AFDEELING II D. !L C- 3 3 0 0 6 11—1 2. H: F. C. 3 10 2 2 3—7 0.67 Gouda 4 10 3 2 2—8 0.50 AFDEELING UI Ensch. Boys 2 110 3 5—4 1.50 Quick 2 10 1 2 4—4 1.— Z A. C. 2 0 11 1 5—6 0.50 AFDEELING IV Dc Valk 3 2 10 5 6—2 1 67 Middelburg 3 2 0 1 4 9—8 1 33 Helmond 3 111 3 8—6 1— Juliana 3 0 0 3 0 2—9 0.— AFDEELING V. Sncek 3 2 10 5 10—5 1.67 Noordster 3 111 3 4—5 1.— F. V. C. 4 0 2 2 2 5—9 0.50 Adam niet in het Nederlandsch elftal. Daar gebleken Is. dat het uit Zurioh over komen van Adam in verband met zijn rtr-ie aldaar ernstige bezwaren oplevert., heeft de keuze-can: missie van den K.N.V.B. besloten diens verkiezing als rechtsbinnen in het Nederlandsch elftal voor den Regen den Iersehon Vrijstaat te spelen wedstrijd niet te handhaven. Eerst Vrijdag as. zal de keuzecommlssie zijn plaatsvervanger aanwezen. Haarlemsch ElftalNicholson. Zaterdag a.s. verschijnt het Haarlemsch Elftal in de volgende opstelling: Doel: v. d. Wint (V.S.V.). Achter: Haak (Storfnvegels) en Van der Griendt (WS.V.). Midden: Jongeneel (H.F.C.), Dinkla (ED.O.) en Vreeken (Haarlem). Vóór: Hanse (R.C.H.), De Bock (Bl'daal), Verkerk (R.C.H.\ Smit (R.C.H.), en Koenen (E.D.O.). Mr. Magner weer bij Stormvogels. Men deelt ons mede. dat Stormvogels weer gaat trainen onder leiding van haar vroege- ren trainer Mr. E. Magner. Deze traint ook Blauw Wit. HAARL. VOETBALBOND. E. D. O. 3—H. F. C. 3 (1—1) Van het begin af ontwikkelt zich een ge animeerde strijd, met de thuLsclub een tikje in de meerderheid. Verschillende goede aan vallen worden op belde doelen ondernomen, maar de achterhoeden blijken te sterk. Voor al de keepers zijn in uitstekende conditie. Door een misverstand in de HF.C.-achter- hoede weet E.D.O. te scoren (1—0>. Ook de tweede helft wordt enthousiast ingezet: om beurten zijn beide doelen in gevaar; ook nu weer krijgt E.D.O. de beste kansen om te scoren. Eenmaal belandt de bal tegen den paal en gaat via den keeper nog naast. Ook de H.F.C. aanvallen zijn niet van gevaar ont bloot; zij weet dan ook een verdiend tegen- punt te scoren (1—1). Verder wordt niet meer gescoord. Kampioenschap van Nederland. Feijenoord-Ajax (2-4) Scheidsrechter is de heer Muiters. Van Heel wint den itoss en kiest den wind óie vrijwel van doel tot doel staat, maar niet hinderlijk is. mee. Er wordt snel begonnen, Ajtfx met listig samenspel, doch Feijenoord met gevaarlijke open aanvallen. Daar gaat Barend re gt er van door, hij passeert in fraaien dribbel, maar schiet vlak langs het doel. Ajax antwoordt met een paar snelle open aanvallen, van Male stompt voorzetten van Volkers het veld in, een doelworsteling voor het Feijenoorddoel, maar de rood-witten geven geen kans tot schieten. Feijenoord neemt den aanval over in enorm tempo worden de aanvallen opgezet en weldra ontstaat er een scrimmage voor De Boers doel, maar Groenendijk kan den bal niet niet bereiken. Als er 13 minuten gespeeld zijn, brengt J. Pauwe op den rechtervleugel op. zijn voor zet. geeft Barendregi een tikje, zoodat het leder bij Burg komt, die ineens keihard in een hoekje schiet en volkomen onhoudbaar doelpunt (10). Prachtig vallen de Amsterdammers aan. Twee hoekschoppen na elkaar op het Ajax- doel brengen cit in ernstig gevaar. Na den tweeden hoekschop kopt een Feijenoorder in, de Boer trapt weg, de bal wordt weer inge kopt, maar nu is het Strijbosch die den bal uit. het doel haalt met hel hoofd en de on middellijk weer ingeschoten bal wordt weg getrapt. Na 28 minuten maakt Ajax gelijk. Mulders krijgt in ver vooruit geschoven positie den bal te pakken. Van de hoekvlag zet hij voor. Van Male onderschept het leder niet, Van Dijke laat Van Reen en koppen en het leder belandt precies in het hoekje (11). Ajax is thans sterker en ze drukt na vijf minuten haar meerderheid uit in een doel punt. Van Heel dribbelt op het middenveld, tot hij den bal kwijt raakt; van Reenen komt met een fraaie schijnbeweging langs van Dijke, dan ook langs Bul, schiet en via Pauwe's been verdwijnt de bal in het net (1—2). Feyenoord ontworstelt zich wat aan den druk en in de laatste minuten voor de rust zijn de Rotterdammers sterker. Bijna slagen Barendregt en Groenendijk er in om uit een voorzet van Pauwe te doelpunten, maar de Boer stort zich op den bal en redt. Groenen dijk wil het een paar maal alleen probeeren, hij strandt echiter op de buitengewoon spelende Ajax-backs, Na de hervatting heeft Feijenoord haai- opstelling gewijzigd. De middenlinie word: nu gevormd door Van Heel, B. en J. Pauwe, Van Ooyen is linksbinnen en Burg rechts buiten gaan spelen. De Rotterdammers pakken krachtig aan. ze belegeren minuten lang het Ajax-doel. De Boer wordt cenige malen in het nauw ge bracht. maar al gauw brengen een paar snelle Ajaxaanvallen opluchting. Dan een kans voor Groenendijk als Baren dregt hem mooi den bal toespeelt. Doch een duwtje van Diepenbeek zet hem van den bal af en de Boer redde. Prachtig werk liet toen Ajax' rechter vlegel zien. Volkers rende langs Van Dijke, maar Van Male redde fraai. Van dien vleugel kwam toch de derde goal. Weer was het Volkers, die prachtig opbracht, zijn dribbel was van Dijke -te machtig, 'tac tisch plaatste hij het leder van bij de out- lijn terug naar Van Reenen, die hard in het hoekje schoot 13. De Feijenoord-aanval stelde teleur, het was een verademing voor den Feijenoord-aanhang toen eindelijk Groenendijk eens van ver een schuiver afzond, die de Boer uit een hoekje werkte. Na 21 minuten een hevige doelwor steling in het Ajax-doelgebied. Van kop tot kop ging de bal, tot Groenendijk Ir. den rug werd geduwd. De strafschop werd door B. Pauwe goed genomen (2—3). Weer veranderde Feijenoord haar opstel ling. Fel viel Feijenoord aan. Dan liep Groenen dijk door de verdediging. De Boer in het doel wordt ook gepasseerd, maar bij het laatste tikje gleed Groenendijk uit, zoodat nog een doelpunt werd voorkomen. Direct daarop weer een doelworsteling, Barendregt schiet tegen den paal. Na een goeden aanval van den rechtervleugel was liet Groenendijk die een goed schot loste, doch de Boer stopte goed. Vijf minuten voor het einde maakte Bul aan alle onzekerheid een eind. Mulders en Van Reenen speelden prachtig samen, drie maal passeerden bet leder naast elkander, toen liep Mulders door. Bul wilde terug spelen op Van Male, maar Jiij deed het zoo goed precies in het hoekje waar van Male niet stond, dat de bal onhoudbaar in het net rolde (24) Vlak voor tijd kreeg Ajax wegens hands van Bul nog een vrijen schop op de rand van het strafschopgebied, via een Feljenoord- been ging de bal achter en de hoekschop bracht Ajax geen resultaat. Nog eens kwam Van Reenen vrij voor doel, maar zijn schot op het hoekje gericht werd door Van Male net naast den paai geslagen. De hoekschop was de laatste gebeurtenis van Ibeteekenis van dezen wedstrijd, maar Ajax vergrootte er haar voorsprong niet door. Veendam-P. S. V. (0-5) P.S.V. wint den "toss en Veendam trapt tegen den matigen wind in af. Er ontwikkelt zich direct een vrij snel spel. waarbij belde partijen uitstekend tegen elkaar zijn opge wassen. Talrijke pogingen worden door beide voorhoedes ondernomen, om reeds direct na het begin de leiding te nemen. Beide doel- verdedlgers weren zoch echter geducht en weten steeds op het laatste moment redding te brengen. Als er ongeveer een kwartier ls gespeeld, krijgt v. d. Broek den bal in vrije positie toegespeeld en voordat Roossies het kan ver hinderen ligt het leder reeds achter hem. Direct hierna komt bij een algemeenen aanval van P.S.V. een der voorwaar toen. in botsing met Kniggé. Deze laatste blijft lig gen en een beenbreuk wordt geconstateerd., ILÖhr kom|t den linies-back (van Veendam vervangen. Zooals reeds gezegd, vervangt de invaller den geblesseerde Knigge onvoldoende Philips krijgt nu veel meer bewegingsvrij heid en het i.s v. d. Ley, die uit een hoek schop voor de tweede maal Roossies weet te passeeren (02). Kort hierop kent scheidsrechter Vuyk aan P.S.V. een strafschop toe en v. d. Broek pas seert Roossies met een onhoudbaar schot (0—3). De strijd wordt er niet beier op. Er wordt geduwd en gesmeten van je welste. Kort voor de rust weet de Graaff voor de vierde maal Philips-een doelpunt te bezorgen. Ook na de rust wordt het er niet beter op. Hadden, de gasten voor de rust het spel het meest in handen, het eerste gedeelte na de rust is geheel voor Veendam en is de thuisclub overwegend in de meerderheid. Boumans in het doel wordt geducht aan de tand gevoeld. Het dient gezegd te worden, dat Veendam nog al pech heeft in deze periode. Scheidsrechter Vuyk ziet zich dan genood zaakt Snijders het veld uit te zenden. De thuisclub speelt verder met tien man, doch het pleit is beslecht. Nadat PB.V. den stand op 05 heeft ge bracht is de spanning er geheel uit en wordt zonder energie verder gespeeld. Met een 5—0 overwinning voor Philips komt <lan het einde van een minder preittigen wedstrijd. Promotie Tweede Klasse. H.V.V.-E.D.0. (5-2) Met de rust was de uitslag nog zeer on zeker en gelet op het spel van E. D. O. was de verwachting, dat E. D. O. den 32 ach terstand zou inloopen. Binnen een kwartier had H. V. V. een 30 voorsprong en toen waren de Hagenaars blijkbaar van meenrag dat zij binnen waren en kreeg E. D. O. vol op gelegenheid om haar spel te ontplooien. H. V. V. mocht van geluk spreken dat de stand met de rust niet gelijk was, In de tweede helft is H. V- V. in strijd met de verwachting bijna steeds in de meerder heid geweest-, wat in hoofdzaak te danken was aan de thans goed steunende midden linie, waarin Van Suchtelen v. d. Haeren uitblonk. Onder de goede leiding van den heer Boek man stellen de volgende elftallen zich op: H. V. V. Rekkers, De Granada, Neuerberg. v. Suchtelen, v. d. Haeren Roelfsema, v. Staag Sillevis, v. d. Bosch, Pasteur, Jansen, Vermeer. E. D. O.: Koene, Perukel Jr., Steffens, S. v. d. Laan, Perukel Sr. Oomen, Dinkla, Koppen, Swart, Zandstra, Vfin Roon Direct is H. V. V. in den aanval; Pasteur schiet hard naast. E.D.O. komt wel in den aanval, doch Rekkers hoeft er niet aan te pas te komen. Nu volgt er een fataal kwar tiertje voor E.D.O. ep Vermeer, die te veel vrij wordt gelaten, opent de score met een flink schot. Even komt E. D. O. in den aanval en dan ls het weer Vermeer, die scoort (2—0) Als Pasteur dan langs Zandstra passeert en het derde doelpunt maakt, lijkt het er veel op dat het-e-enirmraakpartijtje zal worden. Dan komt het keerpunt. H. V. V. r.eemt het gemakkelijker op en E. D. O- komt ge vaarlijk opzetten. Het afgeven is bij E. D. O. niet al te best, zoodat de H- V. V. verdediging steeds in kan grijpen. Eindelijk heeft. E. D. O. succes als Stef fens een voorzet van rechts Ineens langs Rekkers jaagt. E. D. O. is thans overwegend sterker: han dig passeert Perukel Jr. twee H. V. V. spelers en de voorzet wordt door zijn broer benut. Vlak vóór rust krijgt Van der Laan een kans om gelijk te maken, doch hij schiet langs den uitloopenden keeper net naast. De tweede helft begint met een heftig H. V. V.-offensief, niet minder dan acht corners worden er binnen enkele minuten op het E. D. O.-doel genomen. Het spel blijft op de E- D. O. helft; slechts enkele aanvallen brengen eenige opluchting. De vleugels van H. V. V. doen voortdurend goed werk en de E. D. O. achterhoede heeft het zwaar te verantwoor den. Jansen, wiens schot niet best was, heeft dan geluk; met een geweldig hard schot brengt hij via den paal den stand op 4—2 Geluk heeft Rekkers als een voorzet langs doel van v. d. Laan onder zijn arm doorgaat zonder dat er ongelukken uit voortkomen. Dan komt Jansen voor Van Roon: tot vier keer schiet hij op doel, het laatste schot gaat langs van Roon (52). Dan komt het einde. Om den Nederlandschen Voetbalbeker. De KennemersHillegom (40) Reeds aanstonds zijn de Wijkers sterker, doch het eerste kwartier weten de bezoekers stand te houden. Dan doelpunt Horeman met een onhoudbaar (1—0). De Hillegommers trachten door hard werken er iets van te maken, wat hun echter door onbesuisdheid niet gelukt. Als na een serie aanvallen Ten Wolde een kans krijgt is het 20. Ettelijke kansen mist de Kennemer-voor- hoede, doch ook de doelman weert zich ge ducht. Eindelijk weet Steeman Jr. onhoud baar No. 3 tc scoren (30). Na de rust heeft de strijd niet meer te beteckenen. Het gelukt weer aan Steeman Jr. den stand op 4—0 te brengen. Hardnekkig vallen de bezoekers thans aan, doch het lukt hun niet, de eer te redden. Ook de Kennemers zien geen kans meer om de score op te voeren. Hemelvaartsdag voor de tweede ronde Kennemers—Schoten ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE EINDSTRIJD OM DEN KENNEMERLAND- BEKER. V. V. IJ.—IJ. F. C. (6—7) Deze ontmoeting, waarvoor groote belang stelling bestond, vond plaats op het V.S.V.- terrein. De heer Chr. Klerk fungeerde als scheidsrechter. Zoowel vóór als na rust was de strijd uitermate spannend. Over het ge heel genomen was V.V.IJ. iets sterker, doch haar doelman was zoo onfortuinlijk eenige houdbare ballen te laten glippen. Met rust as de stand 44. In de tweede helft wist de bekerhoudster IJ.F.C. éénmaal meer te scoren dan V.V.IJ. cn kwam daardoor wederom voor één jaar in het bezit van dit fraaie kleinood. BUITEN DE COMPETITIE. De feesten van „Hercules". Hercules—H. F. C. (6—3) EEREWEDSTRIJD Tot besluit van de feestelijkheden ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van het Utrechtsche Hercules waren de veteranen en het eerste elftal van H. F. C. uitgenoo- digd een feestwedstrijd te spelen. Onder een hevige gietbui werd de match der oude garde gespeeld. De Haarlemmers waren door hun mèerdere geoefendheid hun tegenstanders verre de baas. Het gladde veld maakte goed spel bijna onmogelijk. De H. F. G'. backs, Ben Verwey en Bosschart, waren niet gemakkelijk te passeeren. De eindstand werd tenslotte, nadat de rust ingegaan was met 31, een 41 overwinning van de H. F. C. veteranen. Om ongeveer drie uur betreden dan de eerste elftallen het veld. Alvorens begonnen wordt biedt aanvoerder Van der Meulen na mens de spelers der H. F. C- een vaantje aan hetgeen met eenige vriendelijke woorden beiderzijds gepaard ging. Onder leiding van scheidsrechter Van Moorsel stellen zich de volgende elftallen op: Hercules: Balt, Neeve, Versluys Verhoeven, de Vries, Faassen Wijhe, Rijnberk, w. Buitenweg, de Zeeuw, D. Buitenweg. II. F. C.: Sigmond, Lamp, Miezérus, Denijs, Houtkooper, P. Jongeneel, Marchant, R. Jongeneel, Dorsman. Van Baasbank, Van der Meulen. Het begin is voor H. F. C., reeds direct wordt een serie aanvallen opgebouwd: de Hercules-achterhoede heeft de grootste moeite zich te handhaven. Het is dan Denijs die met een heel mooi schot in den hoek de score opent (01). De gebr. Buitenweg zijn nog zeer gevaarlijk en Van der Meulen moet er nogal eens aan te pas komen. Uit een goed aangegeven bal van de Vries maakt de Zeeuw gelijk (1—1) Er ontwikkelt zich nu een aardige strijd, aan den eenen kant schietDenijs eenige ma len hard in, aan de andere zijde ontstaan ook gevaarlijke momenten. Als bij een daarvan Van der Meulen den bal uit zijn handen laat loopen geeft Wijhe Hercules de leiding (2-1) Miezerus krijgt eenige mooie throughpas- ses, hij is echter juist iets te langzaam. De rust breekt met onveranderden stand aan. Na de hervatting is Hercules een tijdlang sterk in de meerderheid; het combineeren is soms uitstekend en vooral de beide bin- nenspelers roeren zich nu geducht. De Zeeuw vergroot na een fout van Van der Meulen den voorsprong. Steeds komen de Utrechtenaren weer te rug en mede doordat de buitenspelers veel vrij spel hebben ontstaan er hachelijke si tuaties voor het H. F. C.-doel. Het is dan ook niet te verwonderen dat kort achter el kaar de Vries en de Zeeuw de score opvoe ren. H. F. C. heeft intusschen ook eenige aan vallen gedaan en uit een hoogen voorzet van Houtkooper doelpunt Lamp met een kopbal De Zeeuw maakt dan het halve dozijn vol terwijl Miezérus voor de helft daarvan zorgt Keeper Balt verricht nog eenige goede saves en als het einde aanbreekt heeft Her cules een dubbel en dwars verdiende over winning behaald. Robur et Velocitas 50 jaar. RoburHaarlem (57) Ter gelegenheid van het- 50-jarig bestaan van Robur et Velocitas speelde Haarlem ais- ieren een eere-wedstrijd* tegen de gouden- Jubilaresse. De roodbroeken speelden met een invaller voor Breeu-wer als volgt: Hoeben, Van Daalen, Huysmans. De la Mar, Oldenburg, Vreeken., Iseger, Bieshaar, Verwaal, v. Polanen, Kamaneij'Sr. Reeds spoedig, als beide voorhoeden enkele verseef.sehe aanvallen hebben gedaan heeft Haarlem door middel van Verwaal succes (0—1). Even spoedig echter is Robur weer op ge- lij kon voet als de linksbuiten Kres scoort (1—1). Over het geheel is Haarlem iets sterker. Het combineeren gaat bij haar toeter, doch een verkeerd ultloopen van Hoeben stelt den rechtsbinnen Langelaar in de gelegenheid, den bals in .het verlaten doel te trappen (2—1). Niet. ontmoedigd blijven de roodbroeken aan-vallend optreden, waarbij Verwaal het spel uitstekend verdeelt. Bieshaar maakt den s'and weer gelijk; een minuut vóór rust brengt Verwaal met een mooi schot den stand op 2—3. Onmiddellijk na de rust brengt de voor hoed van Haarlem den bal tot dicht bij 't Robur-doel, maar Van Polanen treuzelt en de kans is weg. -Aan den anderen kant doet Robur het beter en maakt gelijk (33). Dan komt Iseger plotseling los en maakt 34. Robur laat het hierbij niet zitten; zij pro fiteert nogmaals van een verkeerd uitloopen van Hoeben en maakt weer gelijk (44). Het is Kammeijer die dan met een Uit stekend schot opnieuw aan. (Haarlem de leiding geeft (45). Lseger speelt nu zeer goed en is zijn tegenstanders steeds te vlug af; uit een goeden voorzet van zijn voet kopt Van Polanen. no. 6 in doel (46). Dit is niet naai* den zin van Robur; het is tenslotte Grooshof die met een hard schot het vijfde doelpunt voor Robur scoort (56). De wedstrijd is dus wel rijk aan doelpun ten en het blijft hier niet bij, want als Ise ger weer langs de lijn rent en goed voorzet, weet Verwaal voor doel no. 7 in het net te plaatsen. Zoodat Haarlem dezen wedstrijd met 75 wint. RoburHaarlem (37) (VETERANEN). Het feest were ingezet met een wedstrijd tusschen de „oudheden" van Robur et Ve locitas en Haarlem. Dit was natuurlijk een aardige strijd, waarin Haarlem zich al spoedig een 20 voorsprong verzekerde. Dcch de Robur-spelers waren er de menschen niet naar om zich maar zoo gewonnen te geven; met twee harde schoten wisten aij spoedig geüjk te maken (22). Met dezen stand werd gedraaid. In de tweede helft was Haarlem met doelpunten maken gelukkiger. Langen tijd echter bleef de stand echter ongewijzigd. Als echter een maal de weg tot scoren is gevonden, dan moet de grijze keeper eenige ballen uit zijn, net halen. De score wordt op 2—6 gebracht". IDan scoort Robur weer tegen. Ondanks den achterstand blijven de oudjes zich geheel j geven en nog dikwijls komen zij voor het doel van De Vries. Haarlem maakt er 37 van; verder brengen de stramme ledematen het niet. Het einde van dezen gcanlmeerden wed strijd brengt aan Haarlem de overwinning. TramvogelsGraficus (14) Van den aftrap af zijn de Tramvogels het meest in den aanval, doch men voert het sa menspel te ver door. zoodat keeper en backs van Graficus steeds tijdig in kunnen grijpen. Bij een tegenaanval van Graficus talmt de achterhoede der Tramvogels even met weg werken; de rechtsbinnen weet een kans te be nutten (01). De Tram vogels blijven het meest in den aanval; hun linksbinnen scoort kort hierna tegen (1—1*. Hoewel Tramvogels het beste van het spel blijven behouden lukt het hun niet meer te scoren; Graficus zorgt er voor, dat rust met 1—2 in hun voordeel in gaat. Wanneer weder hervat is krijgen we een trouwe copie van de eerste helft. Tramvogels het meest in den aanval, de meeste kansen krijgende doch niet bemit'ende. mede door goed verdedigen der Graficus-achterhoede. Na een half uur vergroof. Graficus den voor sprong (13). Nog proberen de Tramvogela den achterstand te verkleinen, doch het lukt niet. Graficus brengt kort voor het einde den stand op 1—4, waarmede zij tenslotte de over. winning behaalt, NEDERLAAG WEDSTRIJD V. V. E. M. V. V. E. M. 1Graficus 1 (24) Zaterdagmiddag had de bovengenoemde wedstrijd plaats. Het begin is voor V.V.EM., maar dit is van korten duur, want spoedig gaat het spel gelijk op; om de beurten zijn de doelen in gevaar. Na circa 20 minuten heb ben de gasten succes. De gastheeren werk ten hard. maar de doelpunten bleven uit. Vijf minuten vóór rust bracht de Graficus- midvoor den stand op 02 waarmee de rust komt. Na rust zijn de V.V.E. M.'ers geregeld in den aanval, wat ook met een goed doelpunt werd beloond. Graficus, het gevaar in ziende, gooide er nog een schepje op en bracht kort na elkan der den stand op 14. Verder ging het spel gelijk op en neer, tot dat kort voor het einde de V V.E.M.-links- binnen den stand op 24 bracht, w a armed deze wedstrijd ten einde kwam. MISSIEWEDSTRIJD. R.-K. Utrechtsche V.B.R.-K. Limburg- sche VB. 62 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Santpoort—T.Y.B.B. 5—0 Promotie le ld. R.-K. Federatie. DonkL. en S. 2I OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. SantpoortT. Y. B. B. (50) Santpoort heeft gisteren voor het kam pioenschap van Nederland op T.Y.B.B. uit Haarlem een éclatante overwinning behaald. De Haarlemsche voorhoede bleek absoluut niet tegen de stevige Santpoortsche verde diging opgewassen. De taak van de T.IJ.BB. achterhoede werd danig verzwaard door het falen der middenlinie. Met de rust leidde Santpoort reeds met 2-0. Na de thee leek het er op', of ze zich weer met 2 doelpunten tevTeden moest stellen, toen Schoorl, die 4 doelpunten voor zijn rekening nam, 5 seconden voor het einde den stand op 5—6 bracht. VOETBAL IN ENGELAND Everton kampioen. Door de uitslagen van Zaterdag j.l. is Everton, dat met 10 van Bolton Wanderers won, thans definitief kampioen. Na de pro motie van de club aan het einde van het vorig seizoen, is dat waarlijk een bijzondere prestatie van de Liverpoolsche vereeniging. Everton heeft nu 55 punten uit 40 wedstrij den behaald, dus kan het nog tot 59 punten brengen. Het scoorde 116 goals, maar het tegenaantal van 63 is ook nogal hoog. Overi gens werden er 26 wedstrijden gewonnen en elf verloren. Arsenal, dat zoo zielig tusschen de beide stoelen viel, won Zaterdag ook en wel van Middlesbrough met 50. Het staat nu weer tweede met 52 punten uit 41 wedstrijden. Derde staat Wednesday met 50 uit 41, dus deze club kan de tweede plaats nog behalen als zij met een meer krachtige overwinning eindigt en als Arsenal zijn laatsten wed strijd verliest. Onderaan de lijst is de strijd nog steeds niet definitief beslist. Daar staan Grimsby Town met 30 punten. West Ham met 31 en Blackpool met 31. allen uit 41 wedstrijden. Daarop volgt Leicester City met 36 punten en slechts een der drie eerst genoemden kan dus ontsnappen. Merkwaardige einaspanning na zulk een groot aantal wedstrijden. Is de degradatie dus nog niet beslist, met de promotie is dit wel het geval. Wolver hampton Wanderers en Leeds United keeren in September naar de eerste divisie terug. De uitslagen van Zaterdag in de eerste af- deeling waren als volgt: ArsenalMiddlesbrough 50 BirminghamChelsea 4—6 Blackburn RoversAston Villa 20 BlackpoolHuddersfield Town 20 Derby CountyLiverpool l2 EvertonBolton Wanderers 10 Manchester City—Sheffeld Wednesday 1—2 PortsmouthLeicester City 01 Sheffield Utd.Newcastle Utd. 03 SunderlandWest Ham United 2—0 West Bromwich AlbionGrimsby Town 5—6 De ranglijst ziet er nu als volgt uit: gesp. gew. verl. gel. pnt. v. t. Everton 40 26 11 3 55 116—63 Arsenal 41 21 10 10 52 8648 Sheffield Wednesday 41 22 13 6 50 95—79 West Brom. Albion 42 21 15 6 4S 7749 Aston Villa 41 19 14 8 46 102—69 Huddersfield Town 41 18 13 10 46 7751 Sheffield United 41 20 15 6 46 7972 Liverpool 41 19 16 6 44 8085 Portsmouth 41 18 16 7 43 6162 Birmingham 41 17 16 8 42 75—67 Newcastle 40 18 17 5 41 8084 Sunderland 42 15 17 10 40 6773 Manchester City 42 13 17 12 38 8373 Blackburn Rovers 41 16 19 6 38 8991 Derby County 42 14 18 10 38 71—75 Chelsea 41 15 18 8 38 6671 Middlesbrough 41 15 19 7 37 6388 Bolton Wanderers 41 16 21 4 36 64—79 Leicester City 41 15 20 6 36 7393 Blackpool 41 11 21 9 31 62-101 West Ham United 41 12 22 7 31 60-104 Grimsby Town 41 11 24 6 23 53—93;

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10