H. F. C. tweede-klasser HOCKEY. BILJARTEN OLYMPISCHE SPELEN KEGELEN CRICKET KORFBAL. ATHLETIEK PAARDENSPORT Zondag is definitief het pleit voor H. F. C. beslecht en deze beslechting is stellig niet als een verrassing gekomen. H. F. C- zelf en haar zeer vele vrienden hadden eigenlijk reeds lang in het onvermijdelijke berust. H. F. C. was dit jaar gedecideerd te zwak voor de eerste klasse, haar degradatie is logisch en verdiend- Wanneer hiervoor nog eenig bewijs noodig was, dan heeft het elftal dit gisteren wel geleverd, door den invitatiewed strijd tegen het gouden" Hercules op volko men regelmatige wijze met 63 te verliezen. En Hercules werd slechts vijfde in haar af- deeling. Logisch enverdiend, maar toch natuurlijk zeer spijtig. Wij behoeven hierover, in ver band met de plaats, die H. F. C- in voetbal lend Nederland inneemt, niet meer uit te wijden. Van de vele oude clubs die gede gradeerd zijn, zijn er slechts weinigen in nerlijk sterk genoeg geweest om in de eerste klasse terug te keeren. H. F. C. heeft het reeds eenmaal gedadn, het zal zeker alle krachten inspannen om dit te herhalen. En het is niet onmogelijk, al is het moeilijk. De eerste paar seizoenen lijkt er al heel weinig kans op, maar misschien lukt het dan wel weer. Jonge spelers zijn er meer dan vol doende en dat zal ook zoo wel blijven. Het wachten zal zijn op het oogenblik dat naast de kwantiteit ook de kwaliteit aanwezig is. BelgiëFrankrijk (52) BRUSSEL, 1 Mei In het Heysselstadion speelde België heden een landenwedstrijd tegen Frankrijk. In de eerste helft waren de Belgen veel sterker en doelpuntten driemaal. De eindstand kwam met 5—2 voor België. HAARLEM—H. V. V. A.s. Donderdag wordt dc promotie-wed strijd HaarlemH. V. V. gespeeld. België-Nederland (2-4) De Hollanders winnen verdiend. Zaterdagmiddag is te Wilrijk bij Antwer pen de veertiende interland-hockey-wedstrijd tusschen België en Nederland gespeeld. Hij is, zooals te venvachten was. met een verdiende overwinning voor de Hollanders geëindigd. Met rust hadden zij reeds een 20 voor sprong. De leiding was in handen van de heeren Coene (België) en Hoyer (Nederland). De elftallen kwamen als volgt tegenover elkaar. België; Van den Merghel, Paquet Wellens, De Keyscr Mallieux, Adelot, Seeldraayers, Beemaert, Rensburg, Lejeune, Portielje. Nederland: Van der Haar, Dupont, Van den Bergh, De Geer, Gunning Van Lierop, Ter Haar, De Looper, Tresling, De Waal, Hardebeck. Nederland wint den toss en kiest den wind in den rug. De Nederlanders zijn het eerst gevaarlijk, doch de Belgen vallen de eerste tien minuten meer aan. Toen kwam er een Nederlandsche meerderheid, waarbij eenmaal een gemakke lijke kans gemist werd en het heele binnen- trio voor een open doel over het balletje kickte. Na 22 minuten kwam het eerste succes voor Nederland; de voorzet van de Geer schoot Dupont onhoudbaar in het doel. Tweemaal achter elkaar heeft de Nederlandsche doel man dan gelegenheid door uitloopen te red den, totdat v. d. Bergh alleen doorbreekt; v. .d. Merghel loopt uit, de Nederlander pas seert hem en scoort het tweede doelpunt. Hiermee kwam rust. Tijdens deze rust had een hartelijke huldiging plaats. De Belg Seel draayers speelde namelijk zijn 50sten en de Hollander De Waal zijn 25sten internationa len wedstrijd. Er werd gesproken door de hee ren de Lavelije namens den Belgischen Hockeybond, Hooft Graafland namens den Nederlandschen Hockeybond, Liegeoist, de bekende scheidsrechter, R. W. Seeldraayers namens de Racing Club Brussel, Tresling, aanvoerder van het Nederlandsche elftal en Johnston, aanvoerder van het team van Ra cing Club Brussel. Zij kregen beiden geschen ken. Toen begon dc strijd weer. Weer is Nederland het eerst in de meer derheid en reeds na 6 minuten staat het door de Geer na een corner 0—3. Even later komt het mooiste doelpunt van den dag. Van den Bergh dribbelt een paar tegenstanders voor bij en zijn schuine overzet wordt door Dupont ingezet. (04). Nu komt de Belgische reactie. Na 21 minu ten scoort Rensburg, na een voorzet van Beer- naert het eerste tegenpunt en na 30 minu ten maakt Seeldraayers het tweede, zoodat het einde komt met een 4—2 overwinning voor de Hollanders. Zij hadden door beter stickwerk een betere techniek, een beter elf tal, wat dan ook tot succes voerde, mede door de zwakkere prestaties van de Belgische spelers. De Belgische aanval, die zeker even zeer in het voordeel was als de Nederlandsche bracht er weinig van terecht. Er werd te veel getreuzeld en zaak zeer onzuiver geplaatst. Na de rust ging het iets beter en tegen het eind van den wedstrijd kon de Nederlandsche verdediging dan ook een paar maal de Belgen niet houden. Kampioenschap van Nederland le kL groot biljart. J. Sweering kampioen. Toen Zondagmiddag de laatste zes par tijen moesten beginnen, waren er nog 4 spe lers met kans, waarvan J. Dommering aan de kop ging. Reeds in de eerste twee partijen kwam er een kentering in den strijd, doordat C. van Vliet wist te winnen van Dommering en Tjoa verloor van J. Sweering. Er was voor deze wedstrijden bijzonder veel belangstedling. Deze twee partijen verliepen als volgt: pnt. brt. hs. gern. Tjoa 259 21 42 12,33 Sweering 400 25 52 19.04 pnt. brt. h.s. gem. C. v. Vliet 400 23 81 14.23 J. Dommering 254 27 44 9.40 In de volgende twee partijen verloor ook de Leeuw en wel van Theeboom, waardoor nog alleen Dommering en Sweering een kans overhielden. De twee partijen hadden den volgenden uitslag: pnt. brt. h.s. gem. L. Katoen 379 30 83 13,23 J. v, d. Pol 400 30 51 1333 Het was intusschen gebleken, dat Swee ring zijn partij nu nog van Van Vliet moest winnen, om kampioen te zijn, omdat zijn moyenne zoodanig was, dat Dommering niet meer boven hem kon komen, ook al won hij de partij tegen Tjoa. Sweering was aanvankelijk geweldig op stoot in deze laatste partij, doch zakte op 't laatst geweldig af. Toch won hij. daar v. Vliet er niet in was. En toen de laatste ca rambole door hem gemaakt was, brak een overweldigend applaus los en werd de nieuwe kampioen van alle zijden geluk gewenscht. De partijen verliepen als volgt; pnt. brt, hs. gem. Sweering 400 34 58 11,76 v. Vliet 310 34 107 9,11 pnt, brt. hs. gem. Dommering 400 30 106 13,33 Tjoa 315 29 41 10.86 Bij deze laatste partij was de burgemeester van Utrecht, de heer Fokkema Andrea tegen woordig. In een welsprekendd woord huldigde de voorzitter van den N. B. B. den nieuwen kampioen en reikte hem de bondsmedaille uit-, waarna de voorzitter van de club „Noord- Brabant" de prijzen uitreikte. De eindstand luidt: gew. pnt. brt. hs. gern. 1. J. Sweering 6 2729 185 75 14.75 2. J Dommering 6 2654 190 133 13.96 3. C. v. Vliet 4 2544 186 122 13,67 4. Tjoa Sic Lian 4 2502 188 122 13.67 4. Tjoa Sie Lian 4 2502 188 111 1330 5. P. de Leeuw 4 2610 211 70 12,36 6 J v. d. Pol 2 1955 175 94 11,17 7. Theeboom 2 2228 211 98 10.55 8. L. Katoen 0 2203 209 83 10.54 Jaarvergadering Ned. Biljartbond. (Van onzen medewerker). De jaarlijksche algemeene vergadering van den Ned. Biljartbond werd Zaterdagmiddag te Amsterdam gehouden. De voorzitter, de heer J. Sanders, opende met een hartelijke toespraak, waarbij hij er den nadruk op legde, dat deze sportorganisa tie zich in een toenemenden bloei mag ver heugen. Daarna kwamen de verschillende punten van de agenda aan de orde. Na voorlezing van de ingekomen stukken, bracht de secretaris, de heer A. Pijper, zijn jaarverslag uit, dat luide werd toegejuicht. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer D. A. de Foeljaeger. het financieel ver slag uit dat eveneens grooten bijval onder vond. Het verslag van den competitieleider, den heer A. Hamburger gaf den heer Pinto, voor zitter van de B.V. ..K.RA.S." te Amsterdam aanleiding, om hulde te brengen aan het- mooie werk der competitie, waarvan Hambur ger de ziel was. Tot afgevaardigden naar de vergadering van den Internationalen Biljartbond (U.I.F. A.B.) te Bazel werden aangewezen de heeren r. Sanders en A. Pijper. Het aantal leden van het bestuur werd uit gebreid van 9 tot 11. Tot nieuwe leden wer den gekozen de heeren J. J. H. Gramser te Leeuwarden en P. Bood te Amsterdam. De voorstellen der Commissie tot herzie ning van het wedstrijdreglement lokten een zeer langdurige discussie uit. Do periodiek aftredende bestuursleden Pijper, De Foeljaeger, A. W. H. van Haaren, r. W. Verloop en H. Peters werden herko en. Na een korte discussie bij de rondvraag, sloot de voorzitter de vergadering. De eerste deelnemer aangekomen. Uit Los Angeles: De Zwitsersche hoog springer Pablo Rlesen is als eerste buiten- landsche deelnemer aan de Olympische Spe len te Los Angeles aangekomen. Kegelconcours 1932. De uitslag van den Invitatie Bondenwed strijd te Haarlem tusschen de Bonden Rot terdam, Den Haag. Utrecht, Alkmaar en Haarlem, is als volgt: le prijs Alkmaar met 1197 houten, 2e prijs Rotterdam met 1178 houten, 3e prijs Haarlem met 1166 houten, 4e prijs Amsterdam met 1158 houten. Hoogste werpers in 20 worpen; 1. D. Bre mer. Haarlem met 145, 2. J. Diepen, Alkmaar met 143. Treffersprljs: Alkmaar met 192 treffers 41137), Internationale wedstniden. Op 25 en 26 Juli zal het Nederlandsch Cricket Bond 11-tal te Den Haag op het H.C C.-terrein spelen tegen de Harrow Wanderers. Voorts speelt het Nederlandsch elftal op 29 Juli te Haarlem tegen de Harrow Wanderers. Het N.C.B.-11-tal komt op 3 en 4 Augustus a.s. uit tegen de Free Foresters, terwijl de laatsten op 6 en 7 Augustus te Den Haag tegen het Nederlandsch Cricket 11-tal zullen uitkomen. De wedstrijden van de Flamingo's. Evenals l.et vorig jaar organiseert de cricket- Touring Club „de Flamingo's" weer een groot aantal wedstrijden. Op de volgende data wor den verschillende nationale en internationaie ontmoetingen gespeeld: 14 Mei te Hilversum tegen Hilversum. 21 Mei te Den Haag tegen Studenten 11-tal. 28 Mei te Amsterdam tegen het Amster- damsche Cricket Bond 11-tal. 4 Juni te Utrecht tegen Hercules. In Juni te Haarlem Eindronde Juniores tournooi 11 Juni te Haarlem tegen het Haarlemsch Cricket Bond 11-tal. 18 Juni te Den Haag tegen het Nederlandsch Lyceum. 21 Juni te Venlo tegen V.C.C. 22 Juni te Nijmegen tegen C.C. Nijmegen. 24 Juni te Deventer tegen UK. 25 Juni te Utrecht tegen Kampong. 27 Juli en 28 Juli te Laren tegen de Harrow Wanderers. 1 en 2 Augustus te Laren tegen de Free Foresters. 13 Augustus te Rotterdam tegen Sparta. 20 Augustus te Utrecht tegen het Utrecht- sche Cricket Bond ll-tal. 27 Augustus tegen het Jeugd ll-tal te Den Haag. 3 en 4 September tegen P W. te Enschedé l! September te Rijswijk tegen Te Werve en 18 September te Laren tegen het Ams'.er- aamsch Beurs 11-aL HAARL KORFBALBOND Haarlem 2Advendo 1 (14) Deze wedstrijd werd op het Advendo-terrein gespeeld. Om half drie wordt onder leiding van C. Roose Sr. begonnen. Haarlem mist twee spelers. De aanvallen worden flink aan het werk gezet. Toch zijn de aanvallen der thuisclub gevaarlijker. Doelpunten blijven echter voor- loopig uit .Onverwacht neemt Advendo door Van den Berg de leiding (01). Een mooi schot van Van der Geest spring uit de mand. Bij een hernieuwden aanval maakt Advendo 02, spoedig gevolgd door een derde doel punt. Hiermee komt rust. Advendo is door haar numerieke meerder heid iets meer in den aanval en weet nog maals te doelpunten (04). Bij een volgen den Haarlem-aanval breekt Groenendaal door en met een mooi schot weet hij voor Haarlem de eer te redden (14). Hiermee komt het einde. D. S. V. 1Zilvermeeuwen 2 (72) Zilvermeeuwen verscheen niet voltallig, waarvoor D.S.V. een dame liet uitvallen. De thuisclub nam spedig de leiding en wist deze te vergrooten. Haa.r verdediging kon de ferme Meeuwen-aanvallen niet weer staan, zoodat deze vlug gelijkmaakten (22). Langen tijd deden de partijen niet voor el kaar onder zoodat de eerste helft onder groote spanning verstreek. Na de rust- werd de uitworp der Zilver meeuwen, onderschept, waarna de D. S. V. aanval aan het werk ging en met een goed schot de leiding hernam. Nog maar enke'.o minuten later werd bij den volgenden aan val het vierde doelpunt gemaakt (42). De Meeuwen trachtten ook nu weer gelijk te maken, doch werden goed in bedwang ge houden. D. S. V. zette er alles op om den voorsprong te vergrooten. Weidra ?elukte het haar nog drie doelpunten te maken, zooda'. het einde kwam met 72 stand. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Sport Vereent 1Zilvermeeuwen 1 1-3) Reeds gedurende tal van jaren ontmoetten deze beide twaalftallen elkaar en de krach' van beide ploegen liep zoo weinig uiteen dat ze beurtelings met de overwinning gingen strijken, of wel een gelijk spel speelden. Zoo ook nu; vóór rust was de thuisclub sterker, was het doelen wat juister geweest, ongetwijfeld had S. V. de leiding genomen met een paar goals. Maar het beslissende schot ontbrak, ook nog toen Licht er 01 van had gemaakt. Tegen de rust kwamen de Zilvermeeuwen ge ducht opzetten en het was weer Licht die er 02 van maakte. Na de rust was IJmuiden sterker, hoewel Baak direct 12 maakte. Het vlotte toen bij de gasten beter en het ging nu maar om het winnende punt. dat IJmuiden maakte door een dame. De gasten bleven sterker, doch ook zij konden den mand niet meer vinden. De heer W. v. Lohuizen leidde correct dezen in de beste verstandhouding gespeel den wedstrijd. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Animo 1—Haarlem 1 (64) Onmiddellijk na het beginsignaal valt Animo aan en spoedig weet Blaauw te sco ren. Haarlem probeert het met eenige snelle aanvallen, maar de Animo-verdediging is in vorm en weet het spel te verplaatsen. Na ongeveer tien minuten maakte Bosch van een verwarring gebruik cn vergroot den voorsprong. (20) Op vrijwel dezelfde wijze scoort vlak hier na Haarlem het eerste tegenpunt door Bra- kel. (21). Het spel gaat snel heen en weer en beide clubs zijn aan elkaar gewaagd. Als Voetelink na eenige vergeefsche po gingen vrij komt, weet hij goed te scoren. (3—1). Haarlem geeft zich echter niet gewonnen en op keurige wijze weet C. v. Vreeden den achterstand te verkleinen. (32). Na de rust zijn de eerste tien minuten ge heel voor Haarlem, maar geluk hebben de witten niet. Plotseling een opleving bij de thuisclub en nadat een paar fraaie ballen uit de mand sprongen weet van Deursen van de lijn af den voorsprong wederom te ver grooten. (42). Nu zijn de oranjehemden niet meer te hou den; achtereenvolgens profiteeren Bosch en mej. Westerhof van een paar vrije kansen. (6—2). Dit is Haarlem te bar; als bij een snellen aanval Blaauw van achteren probeert te •erdedigen, geeft de heer Hendriks aan Haarlem oen strafworp, die op keurige wijze door Zijlstra wordt benut. Een paar minuten voor het eind weet Brakel nog te scoren, zc" dat het einde komt met een 6—4 overwinning voor de leiders. K.V.—Haarlem (4—1) Als de scheidsrechter beginnen fluit, zijn beide teams onvolledig. Direct ontwikkelt zich een vlug spel met Haarlem ln de meerder heid, wat zij voor rust met een fraai schot bewijst. Na rust nam K.V. het spel geheel over en wist met vier doelpunten zich de overwinning te verzekeren. Wedstrijd te Zaandam. Dertig Haarlemmers nemen deel. Een groote ploeg H. A. V.'ers gaat a.s. Zondag r.aar den NFA.B.-Jubileumwedstrijd te Zaandam. Zaterdag 7 Mei komen zes juniores uit. die stellig een goede kans maken. Zondag hoopt de H.A.V. met Noord-Holiandsch zilver be laden weer thuis te komen. Met Van Welser.es, Bene, Blik op de 100 Meter. J. v. Booren en Branderburg op de 400 M. cn A. v. c. Booren op 1500 M. zal Haarlem wel eer in leggen. Ook op 300 M. komen zeven looper uit. De werpers Vissers en Over en Veurman. hebben eveneens een goede gelegenheid hun krachten weer eens te meten Dit zijn de voornaamste inschrijvingen. Ook op de 4 x 100 M. en Olympische Es:afeite is Haarlem goed ventegenwoor digd. Rinkel en v. d. Berge gaan speciaal voor dit onderdeel mede. Het tennis-team van T. C. H. (van links naar rechts)H. Blom, mej. M. de Jong, G. van der Stad', mej. B. Verster. Berger in training. De eerste 100 M. in 10.8 sec. Na een winter van serieuse training heef: Berger zijn eersben wedstrijd weer geloopen. Op de Amsterdamse he sintel baan liep hij de selectie-wedstrijden van de A. A. C. buiten mededinging mede, zoodat hij een kleine controle op zijn 'training kon uitoefenen. De baan en weersomstandigheden waren prima. Er was echter voor hem geen strijd. Zijn serie won Berger in 11 sec. en de finale ging in 10.8 sec. Dit resultaat in het begin van het seizoen steunt stellig tot te vredenheid en geeft hoop voor een goed seizoen met een mogelijke uitzending naar Los Angelos als kroon op het werk. Toch zijn nog niet alle onderdeden af. Speciaal aan de start is Bergen nog te lang zaam. Zoowel in de serie als in de finale was hij circa 1 Meter te laat weg. Indien diit onder deel beter geperfectioneerd wordt, zal ook de tijd sneller zijn. Dat Berger snel starten kan, hebben -a-ij in 1930 te Engeland gezien en bij de vele Hol- landsche wedstrijden in liet voor hem zoo succesvolle jaar 1930. Niettemin voorspellen wij dezen sprinter een goed seizoen. Wedstrijden te Amsterdam. Op Maandag 16 Mei (2de Pinksterdag) or ganiseert de A.M.V.J.-Athletiekclub Natio nale Atletiekwedstrijden op de sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam. Dit zijn de eerste belangrijke Nationale wedstrijden, die dit seizoen op sintelbaan gehouden wor den. Verschillende bekende cracks hebbeh reeds ingeschreven. Het programma ver meldt: 100, 200. 400. 800, 1500 Meter hardloopen. 200 Meter hordenloop, 4 maal 100 Meter esta fette, 3 maal 1000 M. estafette, speerwerpen, discuswerpen, polsstokhoogspringen, cn ver springen met aanloop. De wedstrijden van een aan om 2 uur precies. Haarlemsche Manege. Zaterdag werd door Vcreeniging ..De Haar lemsche Manége" een feestelijke avor.d als slot van het winterseizoen in de manége aan de Linnaeuslaan gehouden. Er werd begonnen met een dra?-:nanoeuvrc uitgevoerd door 6 dames en 6 heeren. Hier na volgde het voorrijden van „Dom" een 7- jarige Oost-Pruis door den directeur, den heer J. G. Niepoort. Bij het einde van dit nummer werd de heer Niepoort gehuldigd als de energieke leider van do manége en werd hem een kram overhandigd door het bestuur der vcreeniging „De Haarlemsche Manége". Als nummer 3 van het programma werd een campagneschool gereden door 4 hee ren. Dit nummer getuigde van serieuze voor bereiding. Hierop volgde een jeugdklasse, waaraan 8 meisjes en jongens, in kleurige jockey-cos- tums gekleed, deelnamen. Het was een aar dig gezicht deze juniores met enthousiasme te zien rijden en springen. Ter afwisseling was nu de beurt aan een wedstrijd in het paarsgewijze rijden om stangen, die in de manége geplaatst werden. Men kon wel zien dat deze wedstrijd veel vergde van de handLgheid der ruiters en dat tevens het geluk hierbij een groote rol speelde. Na de pauze werd begonnen met een ga lop-manoeuvre. gereden door 6 dames en 6 heeren. gekleed in bedoeïnencostuums. Deze manoeuvre, die uit den aard der zaak vlot gereden moest worden, verliep uitstekend. Vervolgens vertoonde de heer J. G. Nlopoort „Andernach" een 8-jarige Oost-Pruis, zoo wel als dessuur- als springpaard. Vooral de sprongen over een fietsenrek met fietsen en een gedekte tafel werden keurig uitge voerd. De heer Ad. Klebe huldigde den kun- digen ruiter met eenige waardeerende woorden en bood hem een mooie krans aan. Daarna werd een jeu de rose gereden door twee groepen van drie ruiters, dat met spanning door de toeschouwers gevolgd werd. Als slotnummer stond een springwedstrüd a 1 américaine op het programma. Veertien deelneemsters en deelnemers kwamen om beurten in de manége om hun geluk te be proeven. Er werd goed gesprongen. Vijf rui ters bereikten hetzelfde resultaat en moes ten het parcours nogmaals, maar nu „op tijd" rijden. De eerste prijs behaalde mevr. Henriquez Pimentel, de tweede prijs, de heer Klinkhamer, en de derde prijs, mevr. Levenbach. Er was veel zorg besteed aan de versie ring van de manége. Het koetshuis, dat evenals verleden jaar als foyer dienst deed. was door de goede zorgen van de firma J A. Boskamp Zn. te Ovcrvecn ln een gezellig verblijf veranderd. He; dorp ïln nha..i in lieosen e..: centrum van de zweel vliegsport. En oe kinderen van het dorp bouwen al Jong hun speeigoedtoestellen en üroomen on getwijfeld van toekomstige zwevende luchtkasteelen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11