FINANCIEELE KRONIEK. DE JULIANADAC. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. DE 00LIJKE OESTERS. HAARLEM'S DACBLAD MAANDAC 2 MEI 1932 "Een rustige Berlijnschc beurs. Diconto-verlaging te Berlijn. Verdwijnend zelfvertrouwen in de Unie. De slechte cijfers der Stecl- trust. Stijgende netto-ontvangsten der spoorwegen. Ruhberaandeelen opnieuw flauwer. Scherpe daling in aandeden H.V.A.-Koninklijke in herstel. Een goed verslag van de Nederl. Gist- en Spiritusfabriek. Nederlandschc- en gemeente-obli- gatiën stationair. De dollarkoers handhaaft zich. Lagere Ponden- koers. De op zichzelf belangrijke gebeurtenissen •der laatste dagen zijn door de beurzen ta melijk kalm opgenomen. Men was er trou wens, gelijk gebruikelijk is, reeds op voor uit geloopen. Zoo had men zich van den uit slag der Duitse he Landdagverkiezingen reeds het ergste voorgesteld en is de uitkomst blijkbaar nog meegevallen. Dat de Berlijnsche beurs deze week een vrij vast verloop had, heeft algemeen een goeden indruk gemaakt. De politieke gemoederen zullen, naar men hoopt, geleidelijk tot rust kamera en meer dere aandacht kan thans worden geschon ken aan den financieelen en economisch en opbouw. Daartoe bedoelt ook bij te dragen de discontoverlaging van 5 1 2 tot 5 pet., waar toe is besloten om aan het bedrijfsleven een nieuwen impuls te geven. Hoewel de gelde lijke verhoudingen in Duitschland nog al tijd précair zijn en in het dwangbuis der ,No tverordnungen zich uiterst moeilijk ont wikkelen, kan. de verlaging van het disconto, zoomede de verlaging der buitenlandsche rentetarieven aan den terugkeer van nor male toestanden bevorderlijk zijn. Keert ten aanzien van Duitschland en zijn financiën het vertrouwen terug, dan is daarmee veel gewonnen. Over het algemeen kunnen Duit- sche obligaties zich dan ook op de buiten landsche beurzen handhaven en schijnt de hoop te worden gevoerd dat het met de par ticuliere schulden niet al te slecht zal af- loopen. Het is veel meer de New-Yorksche fond- senmarkt geweest, die den laatsten tijd op de beurzen van het contingent een onbe haaglijke stemming heeft teweeggeroepen. In de V. S. begint het trotse he zelfvertrou wen, dat jarenlang den doorsnee-Ameri kaan eigen was, te verdwijnen en plaats te maken voor groote neerslachtigheid en twij fel aan een spoedigen terugkeer der volks welvaart. De middelen, van hoogerhand aanbevolen, tot bestrijding van de crisis, blij - ken in de praktijk nagenoeg waardeloos. Hoe zeer men in Amerikaansche regeeringskrin- gen met de crisisgevolgen in eigen land ver legen zit, blijkt wel uit de dwaze dreigemen ten welke ten opzichte van Europa worden geuit met betrekking tot de maatregelen, welke worden getroffen ter beperking van den invoer. Alsof niet juist de V.S. tot de ontwrichting van den wereldhandel den stoot hebben gegevenOok de aanmaning tot de Europeesche schuldenaars gericht, wijst wel op een twijfelmoedige houding, waar nog onlangs tot een uitstel der herstelbetalin gen door de Amerikaansche regeering het initiatief werd genomen. De ontwikkeling van den economïschen toestand in de V. S. vormt voor de effecten beurs nog altijd een prikkel tot verdere koersverlagingDeze week heeft men zich druk bezig gehouden met de vraag of de groote Steel Corporation dividend zou uit- keeren, een vraag die al spoedig door de di rectie ontkennend is beantwoord. De terug gang der ontvangsten bij deze groote staai- onderneming, die voor de Amerikaansche in dustrie toonaangeven mag worden genoemd is in een woord verbijsterend. Men heeft over het eerste kwartaal de maandelijksche cijfers maar niet eens meer opgegeven. De netto- ontvangsten zijn in 1929 van ca 30 millioen tot S 16 1/2 millioen, in 1930 van S 15 1/2 millioen tot S 4 millioera, in 1931 van S 6 mil lioen tot S 1 millioen per maand gedaald. Maar in 1932 heeft het eerste kwartaal een verlies van ruim S 1 millioen opgeleverd. Na afschrijvingen en rente op obligaties stijgt het tekort over dit eerste kwartaal tot S 13 millioen, na betaling van het preferente di vidend tot S 19 1/2 millioen. en al verkeert de Steel Corp. financieel ongetwijfeld nog niet in een zwakke positie, het passeeren van het dividend op de gewone aandeelen, nadat de betaling sinds 1915 niet was onderbroken, duidt toch wel op den ernst van den econo mïschen toestand in de V. S. Toch is de New- Yorksche Beurs de laatste dagen niet verder verflauwd. Gehoopt wordt dat allengs het dieptepunt der crisis bereikt is. De aanpas sing der bedrijven bij den scherpen achter uitgang der ontvangsten vordert in de VB. snel. We zien dit bij de spoorwegen, waarvan de bruto-ontvangsten nog wel niet vooruit gegaan maar de netto's in vergelijking met het vorig jaar weer een accrès beginnen aan te wijzen. Dit heeft ook op de beurs de aan dacht getrokken en een verdere inzinking der koersen voorkomen. Op de Amsterdam sche Beurs is de fondsen handel nog slechts een schaduw van wat ze voorheen was. Enkele afdeelingen, als die der scheepvaartmaatschappijen en der rubber maatschappijen zien de koersen hunner aan deelen nog telkens afbrokkelen. Rubber-aan- deelen hadden af en toe zelfs een flauw verloop: tal van aandeelen naderen 't nul punt. Ook Tabakswaarden blijven gedrukt. Weliswaar hebben do jongste inschrijvingen doen zien dal er voor de zg.n. fancy-par- tijen nog goede prijzen worden gemaakt-, de tabaksmaatschappijen zullen zich dit jaar toch met een veel lageren doorsnee-prijs moeten tevreden stellen en opnieuw een be langrijk deel van hun reserve zien verdwij nen. Een zeer flauwe stemming heerschte dit maal voor suikeraandeelen. met name voor aandeelen H.V.A., waarin blijkbaar de con tramine zich duchtig roerde. Geruchten, vol gens welke geen dividend zal worden uitge keerd en er in 1931 een verlies van f 10 millioen is geleden, werden ijverig uitgebuit en drukten den koers der aandeelen sterk naar omlaag. Men kan als vaststaand aan nemen dat 'er in dezen tijd van zakenloos- heid af en toe objecten worden uitgezocht, waarin men eenigen handel poogt dan ook te forceer en: in vele gevallen is de koer sloop van het fonds dan ook geen maatstaf voor de beoordeeling van zijn waarde. Na de scherpe koersverlaging van aandee len Koninklijke heeft dit fonds zich deze yeek weer ©enigszins kunnen herstellen. De verklaring van Sir Henry Deteröing be vatte weliswaar meer woorden dan in houd. maar heeft haar psychologisch effect toch niet geheel en al gemist.. Men durft thans weer op een klein dividend hopen. Binnenlandsche industrieele aandeelen hebben een rustig verloop gehad, waartoe allicht ook het meevallend verslag van <ie Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek heeft bijgedragen. Over 1931 heeft deze maat schappij nog f 2,6 millioen verdiend, d.i. ca. f 1 millioen minde.r dan liet voorgaande jaar, zoodat nog 18 pet. dividend kan worden uitgekeerd, tegen 24 pet. over 1930. Op de Obligaticmarkt hebben Nederlan ders en gemeenteleeningen hun koersen kun nen handhaven, ook Indische dollarleenin- gen maakten het niet slecht, nu de dollar geen verdere inzinking toont. Deze week heeft dit devies vermoedelijk geprofiteerd van de maatregelen welke de Engelsche re geering genomen heeft om een ongewenschte stijging van den Ponden koers te voorkomen. Deze hebben reeds geleid tot een daling van den Pondenkoers tot ca. f9.Hoezeer ook de vrij groote fluctuaties van den Ponden- koers aan een consolidatie van Engeland's financieele positie in den weg staan, toch maakt men zich over de jongste daling van den Pondenkoers niet bezorgd, aangezien de meening overheerscht dat de Engelsche re geering thans de bewegingen van het En gelsche devies weer in eigen hand heeft. De Geldmarkt behoudt haar abnormaal aspect, dat zich illustreert in het groote ren- dementsverschil tusschen langjarige obliga ties en kortloopend waardepapier. Geld op prolongatie 1 pet. LETTINGA. STADSNIEUWS „MERCURIUS". In de ledenvergadering van de af deeling Haarlem van bovengenoemden bond is de beschrijvingsbrief voor de op 5 Mei te Rot terdam te houden hondsvergadering behan deld en zijn als afgevaardigden, resp. plaats vervangers gekozen de heeren W. P. Zoete- meyer. S. J. Faber, C. Kwantes en L. ten Brink. De ingekomen stukken bevatten weder eenige aanmeldingen van nieuwe leden, zoodat geconstateerd kan worden dat het ledental zich steeds uitbreidt. Na uitvoerige besprekingen van belang rijke interne bonds-aangelegenheden, memo reerde de voorzitter dat het 4 Mei as. 50 jaar geleden zal zijn dat den bond Mercurius werd gesticht en er op dien dag in de Rot te rdamsche Diergaarde een feestelijke bij eenkomst zal gehouden worden, gevolgd door meer feestelij kheden waaraan alle bonds leden kunnen deelnemen. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie verzocht plaat sing van het volgende: De Burgemeester van Gorkum waarschuwt tegen de slechte praktijken van een persoon, die zich H. van der Veen noemt en voorgeeft leidekker te zijn. Hij bezoekt hoofden van scholen, geeft dezen kennis van vestiging in die plaats en laat kinderen als leerlingen in schrijven. In een dan gevoerd gesprek deelt hij mede van den toren te zijn gevallen en tot werken ongeschikt te zijn. Onder deze en meer leugenachtige voorstellingen slaagde hij er meermalen in het medelijden op te wek ken en minderwaardige potlooden, waarin hij handelt, te verkoopen. Bedoelde persoon is ong. 35 jaar en draagt lichtkleurige overjas. Hij is in het bezit van een rijwiel, waarop een koffer en tasch. VERKEERSONGELUKKEN. Te Haarlem Vrijdagavod omstreeks kwart over 9 reed de 38-jarige wielrijder L. v. B. alhier op de Leidsche Vaart in de richting Schouwtjes- brug-Westergracht, ter hoogte van de Lou- rens Costerstraat. Bij het naar links uitwij ken voor een hem inhalende tram, werd hij door een in dezelfde richting rijdende luxe auto aangereden. Hij liep een wond aan het voorhoofd en schaafwonden aan beide han den op. Na door een lid van den Ongevallen Dienst verbonden te zijn is hij per auto naar huis gebracht. In den nacht op Zaterdag omstreeeks kwart over een was de 19-jarige D. B. uit Velsen bezig op den Wagenweg onder een brandende lantaarn zijn motor te herstellen. Met groote snelheid naderde uit de richting Heemstede een luxe-auto, bestuurd door een Amster- damsch koopman, die ondanks armzwaaien van B. den motor aanreed, een 30 M. mee sleurde en geheel vernielde. De chauffeur raakte zijn stuur kwijt, reed door het tuinhek van notaris Van Cranenburgh, en raakte daar beklemd. De 4. inzittenden liepen geen letsel op. Tegen den chauffeur, die den auto in den tuin achter moest laten, is proces verbaal opgemaakt. COMITc BESTRIJDING GEVOLGEN WERKLOOSHEID Naar aanleiding eener circulaire om ge regeld een klein gedeelte van het loon of salaris aan het crisis-comité af te willen dragen, ontving het- Haarlemsche Comité van de navolgende instellingen de toezeg ging, dat gaarne aan bovengenoemd verzoek voldaan zal worden: Personeel N. Theresiaschool, Zomervaart, Personeel St. Josephschool, Heerensingel. Personeel Stads Bibliotheek en Leeszaal. Personeel O. L. School nr. 5, Personeel Wil lem de Zwijgerschool, Herzogstraat. De navolgende bankinstellingen, scholen en zaken verklaarden zich gaarne bereid om busjes te plaatsen, waarvan de inhoud aan het Comité zal worden afgestaan: Oscar Smit's Bank. Nederlandsche Mid- denstandsbank, Amsterdamsche Bank, Doopsgezinde Weeshuis, Klein Heiligland, Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. R.K. Meis- jejsschool, Koningstraat. O L- School nr. 3 (Montessorischool) O. L. School nr. 14. Prot Chr. Nijverheidsschool. Tetterodestraat. Dr. Herman Bavinckschool. Ambachtstraat. O. L. School nr. 28, St. Lidwinaschool. Timor- straat. N.V. H- en J. Lamp. Brokaar's Valu tahuizen, Lippits Hoedenmagazijnen. J. A. Henning, N.V. v. d. Sluys' Vleeschhandel. Drog. K. v. Eden N.V. Delicatessenhandel C. M- van Reysen, J. T. Mathot, Eigen Hulp, Overal opgewekt gevierd. Rolschaalswedstrijd op de Nieuwe Groenmarkt. Het Centrum. Mede dank zij het schitterende lenteweer is hier Zaterdag de Juliana-dag overal opge wekt gevierd. Af en toe leek het of alle men- schen hun huizen verlaten hadden. In ons nummer van Zaterdag hebben we al uitvoerige bijzonderheden gepubliceerd over de feestelijkheden, die hier in de morgenuren plaats hadden. Hieronder volgt nog een relaas van wat verder op den dag heeft plaats gehad. En dan trekt allereerst de groote kinderoptocht de aandacht. Daar is wel heel wat voorberei dend werk voor noodig geweest, want er heb ben duizenden kinderen aan meegedaan. En in welk een opgewekte stemming! Het was één juichende schare, die door de drukke Haarlemsche straten trok, zwaaiend met vlaggetjes en luchtballons, die zij vóór het vertrek bij de Infanteriekazerne aan den Koudenhorn ontvingen. De luchtballons wer den meegegeven met de bedoeling om die na aankomst op de Groote Markt gezamenlijk los te laten. Er waren echter een paar on deugende rakkers, die ze al van te voren per ongelukC.) loslieten, natuurlijk onder een luidruchtig hoera-geroep. Het loslaten van die veelkleurige ballons bleek voor vele kleintjes toch nog een opof fering te zijn. Die konden er slechts noode van scheiden. Zij dachten er niet aan, dat zij misschien nog wel een prijsje konden be machtigen, want de houders van de ballons, die het verst zouden gaan, kregen een prijs. Maar toen na de wandeling door de stad (waarvan het tram- en autobusverkeer veel hinder ondervond) alle ballons op een ge geven sein de lucht in gingen, was alle leed weer vergeten. De groote stoet werd voor af t gegaan door twee herauten te paard. Op verschillende plaatsen in de stad wer den concerten gegeven, o.a. van twee uur tot half vier door .Harmonie-Crescendo" op de groote Markt, gevolgd door een concert van het Haarlemsch Politiemuziekkorps. Van zes tot acht uur was het rustig op straat, maar om acht uur begon het weer met een muziekuitvoering van de vereeniging „Johez" op de Groote Markt, dat veel be langstelling trok. Deze gold echter ook de openlucht filmvoorstelling op dezelfde plaats verzorgd door de vereeniging Nederlandsch Fabrikaat". Hiertoe was tegen het Stadhuis een groot wit doek gespannen, waarop de verschillende beelden goed zichtbaar waren. Met groote belangstelling werd alles gevolgd. De langdurige technische films waren ech ter oorzaak, dat een groot deel van het pu bliek tenslotte aan het Stadhuis den rug toe draaide en zich rondom de muziektent schaarde. Eén technische film. bijvoorbeeld die van de vervaardiging der Hollandsche klompen, was voor dezen avond ruimschoots voldoende geweest. In de bioscooptheaters zou men er óók niet aan denken, om twee of meer technische films op één avond af te draaien. Toch waren de kijkers dankbaar voor het gebodene. Tenslotte had ongeveer half elf weer een feestelijke fakkeloptocht plaats, die niet weinig vroolijkheid veroorzaakte. Voorafge gaan door de muziekvereeniging ..Johez" en omstuwd en gevolgd door een juichende en hossende menigte trok de stoet door het cen trum van de stad. En na afloop daarvan gin gen de menschen nog niet huis. De eigenaren der jeugdvermakelij kheden en consumptie tenten op de Nassaulaan. Gedempte Raam gracht en Nassauplein maakten goede zaken. In Haarlem-Noord. Wy deelden in ons nummer van Zaterdag reeds het een en ander mede betreffende de feestelijkheden in Haarlem-Noord. Des middags, werd het feest voortgezet met kinderspelen voor de kinderen der leden van de Oranje-Vereeniging Haarlem-Noord en van de Chr. Oranje-Vereeniging Schoten. Deze spelen werden gehouden in de Zaancn- straat tusschen den Middenweg en de Mar- nixstraat. Groot was het aantal jeugdige deelnemers niet, maar toch yrerd met animo gestreden bij het ringsteken, eierloopen en bij den hoe pelwedstrijd. Mooie prijzen werden beschikbaar gesteld. De wedstrijden werden opgeluisterd door muziek van de Chr. Muziekvereengiing „Artl et Religioni", die evenals de dames en heeren die als leiders bij dc wedstrijden waren op getreden, na afloop een woord van dank van den voorzitter der Oranje Vereeniging Haarlem-Noord, den heer S. Glaston, in ont vangst mochten nemen. De avonds heerschte er in dit stadskwar tier op eenige centrale punten een gezellige drukte. Op het Soendaplein gaf de F.K. Harmonie „St. Caecilia" een welgeslaagd concert, waar naar met aandacht door velen geluisterd werd. Het „Wilhelmus" vormde het begin en het einde van het programma, dat verder o.m. composities van Belleflamme, J. F. Wagner en Franz Léhar bevatte. En in het Julianapark en op het Pretoria- plein waren de kermisvermakelijkheden in vollen gang. Daar waren draaimolens en schiettenten: gelegenheden waar het lot u in het bezit van het een of ander voorwerp kon stellen: gebakkramen en vele ander? tenten, waarin de bezoekers zich op de ver schillende manieren, die de moderne kermis- wetenschap heeft uitgedacht, door elkander konden laten schudden. Zooals gezegd: het was hier overal druk en gezellig. Zij die meer gevoelden voor minder luid ruchtig vermaak zij vormden maar een kleine groep hadden zich vereenlgd op den feestavond voor de leden van bovenge noemde vereenigingen, in een der zalen van het gebouw Olympia aan den Kinder- huissingel. Hier heerschte een sfeer van rustige ge zelligheid. Er was muziek en nu en dan betrad de heer J. L. Fevte. uit Utrecht, het podium om met zeer veel succes een humo ristische voordracht ten beste te geven. Vooral ..De man die niet kon fluiten" in dertijd een succesnummer van Willem van Zuylen viel zeer in den smaak. Er werd ook nog een loterij gehouden, zoodat menig een met een aardigen prijs huiswaarts keerde. Oranjcbond Haarlem-Oost. De feestelijkheden werden ingezet met een optocht van het Teylerplein af, waaraan ongeveer 1200 kinderen van 513 jaar deel namen. Onder de vroolijke tonen van de muziekkorpsen Utile Dulci en dc Spaarne- bazuin trok de stoet met vlaggen naar het Gemeentelijk Concertgebouw. Hier had de feestcommissie gezorgd voor een filmmiddag voor de jeugd. Wat heeft deze genoten! Tel kens steeg een daverend gejuich op bij de dwaze situaties op het witte doek! Er was een alleraardigist teekenfilmpje van Flei scher. De avonturen van Cinema Luckie. clowntje, die met ballonnen de lucht inging. Er was de Verjongingskuur, cr warm de tweeactcrs Humoristen. Uit en Thuis, en nog een drietal komische kinderfilms. Onder de bedrijven door werden versnaperingen rondgedeeld. Rest ons nog te vermelden, dat dc 's mor gens op de wedstrijden aan dc Zomervaart behaalde prijzen daar dadeüjk na afloop door de groepleiders waren uitgereikt en dat de kinderen getracteerd waren op een rit In de stoomcaroussel. die daar was opgebouwd. Om 6.30 uur had een groote muzikale om megang plaats, door geheel Haarlem-Oost. Het vertrek had plaats van de Catharyne- brug. terwijl Utile Dulci zich belast had met de muzikale begeleiding. Deze muziekvereeniging. onder leiding van den heer A. C. Jutgens gaf van 8 tot 11 uur een concert op het Teylerplein, wolk concert echter niet die belangstelling genoot, die het orkest wel verdiende. Men houde hierbij ln hel. oog. dat het feestterrein aan dc Zo mervaart voor concurrentie zorg droeg. Om 9 uur is het concert onderbroken voor een lampiontocht, waaraan ongeveer 500 kinderen van 1013 jaar deelnamen. De stoet stelde zich op in de van Bcrestcyn- straat, hoek Tcylerstraat en nam de vol gende route: v. Berensteynstr., Fabrlcius- straat. Heerensingel, Amsterdamstr. A. L. Dyserlnckstr.. v. d. Huiststr.. 2e Zuldpolder- straat. Nagtzaamstr.. Nagtzaamplein. Kruis- tochtstr., Emostraat. Damiatestr., Kruistocht straat. Zomervaart (ontbindenHet was een fantastisch schouwspel en het publiek heeft dit nummer van het programma naar waar de geschat. De feestcommissie van Haarlem-Oost. heeft het bijzonder goed getroffen met het weer. Tot laat in den avond is het een genot ge weest, buiten te zijn. MET PENSIOEN Zaterdag hebben de heeren J. Even, G. Hoek en J. Kavelie. werkzaam aan dc was- scherij van het Prov. Ziekenhuis, den dienst met pensioen verlaten. De scheidenden wer den toegesproken door het hoofd der was- scherij. Mej. Ockhorst, die hen bloemen aan boord en een cadeau. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Verzandvoort. Maraisstraat 7. broodtang. Nicuwveld. Wilhelminastraat 60. broche, Brulnsma. Z.vutenlaan 22. bril Leenarts, Oost-Indiëstraat 48, hond. v. Oostwoud, Bosch- en Hovenstraat 1. hockey-stick. Ken nel Haerlem. Regentesselaan 22. hond Wit. Bcrkheydestraat 13 zw.. halsband met pen ning. Maurits. Leidschestraa'. 25 rd.. pet. Bur. v. Politie. Smcdestraat 9. rijw. belasting plaatje, v. d. Aar, Floresstraat 88. idem. v. Dijk. Nassaulaan 34g. sierspeld. Herp. Saen- redamstraat 44rd. sportriem, de Boer. Kleine Houtweg 125, vulpotlood. DRIE VOORSTELLINGEN VAN HET ROTT. HOFSTAD TOONEEL. Het Ver. Rotterdamse h-Hofstad Tooneel directeur Cor v. d. Lugt Melscrt. geef. In den Stadsschouwbure a^ipr in deze week drie achtereenvolgende vertoon ingen. Dinsdag 3 Mei gaat, als volksvoorstelling Brusse's ..Boefje". Woensdag 4 Mei gaat de herhaling van ..Het huis der vreewenhet spannende ont- spannlngssituk, een laatste werk van Edgar Wallace. Donderdag 5 Mei (Hemelvaartsdag) speelt Annie v d. Lugt. Melsertvan Ees in een harer glansrollen. ,X>c privé-secretaresse". INCEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantrvoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven HET HILDEBRAND-MONUMENT. WEER EEN IDcE: HET KLEVERPARK! Geachte Redactie, Hedenavond met belangstelling Uw artikel lezende over de plaatsing van het Hildebrand monument, kwam ik tot de gedachte of het Kleverpark niet in aanmerking kon komen. Mij dunkt het middengedeelte zou cr zich uitstekend voor leencn. Gaat men uit van dc gedachte dat Hilde brand in zijn werken uitsluitend in de oude stad en den omtrek van den Hout leefde, dan is het Kleverpark natuurlijk uitgesloten, doch als men. zooals nu blijkt moeilijk een geschikte plaats in die omgeving kan vinden zou ik denken, dat het standbeeld in dit park uitstekend tot zijn recht zal komen. Dat de jeugd het standbeeld in deze om geving zou vernielen kan ik niet aannemen daar het park er altijd keurig uitziet, hoe wel cr vijf scholen in de onmiddellijke na bijheid zijn. Inmiddels Hoogachtend, EEN BEWOONSTER VAN HET KLEVERPARK. En dan ontvouwt Otto ccn grootsch plan. Na schooltijd slaan zij beiden aan het timmeren dat het een Iiere lust is. En niemand mag in hun buurt komen, ze hebben het deurtje van het timmcr- schuurtje zelfs afgesloten. Dc kleine timmerlieden fluiten en lachen geheimzinnig onder liet werk. Maar ofschoon ze elkander op ccrcwoord beloofd hadden om niets, hcelemaal niets te verklappen van hun groote voornemens, kunnen zc toch niet nalaten om tegen hun klassegenootjes ccn heel klein beetje op te scheppen, over hun groote ge heim. „Het zal wat zijn als het voor dc heeren komt," plagen de schoolmakkers, die denken dat Oscar en Ot hen voor den gek willen houden. Maar dc broertjes Oester zijn cr hcelemaal van vervuld en onder de les zitten ze elkander telkens knipoogjes te geven of fluisteren elkaar toe: „Dat duurt zoo lang niet meer, jó." En het kan hun niets schelen, wanneer Otto twintig en Oscar vijftien fouten blijkt gemaakt te hebben in zijn dictcc. Zc waren cr immers met hun hoofd hcelemaal niet bij.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 13