Een Pooische Putsch in Dantzig voorkomen? BUITENLAND. Opéra Comique voor het Weensche gerecht. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 3 MEI 1932 TWEEDE BLAD Alarmeerende berichten in een Engelsch blad. Een herhaling van de bezetting van Wilna in voorbereiding? Officieele Pooische tegen spraak. De officieele uitslag der Fransche verkiezingen. Het accoord van den Chineescli- Japanschen wapenstilstand wordt heden ge parafeerd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. VX). meldde gisteren uit Londen: Een specia le correspondent van de Daily Express ver neemt van hooggeplaatste zijde te Dantzig, dat de hooge commissaris, graaf Gravina den eersten secretaris-generaal van den Volken bond, Six Eric Drummond, opmerkzaam heeft gemaakt op het gevaar, dat den Euro- peeschen vrede bedreigt door den Poolschen opmarsch naar Dantzig. Het doel van deze waarschuwing was geweest den Volkenbond en de groote mogendheden voor verrassingen te behoeden. De correspondent geeft als zijn meening te kennen, dat Polen zijn plannen reeds zou hebben doorgezet, indien het van Fransche zijde geen wenk gekregen had. Indien de Pooische vloot naar Dantzig zou komen, zou de Duitsche er binnen 24 uur eveneens zijn. Genoemde correspondent meldde voorts aan zijn blad, dat Polen voornemens is geweest gisteren Dantzig te bezet ten, op dezelfde wijze als in der tijd Wilna, n.l. door de vloot de haven van Dantzig bin nen te laten loopen en de stad te bezetten waardoor de wereld voor een voldongen feit was komen te staan. In verband met deze publicaties meldt Wolff uit Belïjn dat officieele Warschausche kringen niet achter dergelijke plannen staan. Men acht het echter voor mogelijk, dat be paalde elementen in Polen dergelijke plan nen koesteren. In politieke kringen is men van meening, dat de Duitsche regeering zoo noodig al de haar ten dienste staande middelen zal ge bruiken om een dergelijken staatsgreep het hoofd te bieden. Zij zal de ontwikkeling der dingen met groote oplettendheid volgen. In aansluiting op dit alarmeerende bericht seint Reuter het volgende: Het secretariaat van den Hoogen Commissaris te Dantzig heeft aan de pers meegedeeld, dat hij de alar meerende berichten in eenige Engelsche bla den over een voorgenomen Putsch van Polen voor zoover zij op zijn werkzaamheid en zijn persoon als volkenbondscommissaris betrek king hebben, met groote beslistheid tegen spreekt. Ook te Berlijn zijn Volgens Wolff nadere berichten ontvangen over de in de „Daily Express" betreffende een mislukten staats greep van Polen te Dantzig. Volgens berichten uit Dantzig zou het alar meerende bericht in de „Daily Express" wel zijn oorzaak vinden in het feit dat in chau vinistische Pooische bladen al maanden lang ophitsende artikelen verschijnen, waar in de afschaffing van de onafhankelijks- rechten van de vrije stad wordt geëischt Van Pooische zijde wijst men er op dat gisteren de termijn is afgeloopen die voorloo- pig was vastgesteld voor het recht van op onthoud van Pooische oorlogsschepen in de haven van Dantzig. Dat zal wel de aanlei ding zijn geweest voor het ontstaan van deze geheel onjuiste berichten. Naar Reuter tenslotte nog mededeelt heeft de commissaris van Polen te Dantzig ten stelligste de waarheid van het bericht van den correspondent van de „Daily Express" ontkend en zijn verontwaardiging te kennen gegeven over de manier van handelen van den correspondent, die voorgaf zijn inlich ting te hebbenjverkregen door een interview met graaf Gravina, den commissaris van den Volkenbond te Dantzig, welk interview niet eens schijnt te hebben plaats gehad. De Pooische ambassade te Londen heeft ten aanzien van berichten, die in sommige Londensche bladen gepubliceerd waren, die inhielden dat Polen aanvallende plannen ten opzichte van Dantzig zou hebbe*. ver klaard dat deze berichten van het begin tot het einde onwaar zijn. Frankrijk. De officieele uitslag der parlementsverkiezingen. De minister van binnenl. zaken publi ceert een officieele opgaaf van den uitslag der verkiezingen, blijkens welke zijn gekozen: conservatieven 3; Union Rép. Dem. 44: onafh. rep. 13; dem. popul. 10: rép. de gauche 37: radicalén 25: rad.-soc. 63; onafh. soc. 4: rep. soc. 5; socialisten (S. F. I. O.) 40: soc- comm. 3; communisten 1. In 357 districten moeten herstemmingen plaats hebben. China. Het accoord te Sjanghai wordt heden geparafeerd. Naar Reuter uit Sjanghai meldt, zal heden het accoord voor den Chineesch-Japanschen wapenstilstand worden geparafeerd, waardoor een eind wordt gemaakt, aan wekenlange on derhandelingen. De officieele onderteekening zal Donderdag geschieden. Sjigemiisu éde Japansche gezant) en gene raal Öejeda zullen op hun bed teekenen als zij voldoende hersteld zijn: anders zal de con sul-generaal Moerai. die bij den aanslag het minst ernstig gewond werd, dit doen. Nieuwe Japansche troepen landingen te Sjanghai. De geheimzinnige verdwijning van twee Japansche zeesoldaten heeft de Japansche rescerïng aanleiding gegeven een nieuwe krachtige Japansche troepenafdeeling te Sjanghai te doen ontschepen. In de stad is hierover algemeen groote opwinding ont staan. Genève. Lord Lytton publiceert het Mandsjoerijsche rapport. De voorzitter van de door den Volken bondsraad naar Mandsjoerije gezonden diplomatieke enquête-commissie, lord Lytton, heeft, zooals gemeld, den secretaris-generaal van den Volkenbond zijn eerste telegrafische rapport uitgebracht, waarin een algemeen overzicht wordt gegeven van den militairen toestand in Mandsjoerije. Volgens het rapport Lytton bevinden zich thans in Mandsjoerije 100.000 man Chineesche troepen, 85.000 man bewapende en afgerichte troepen van den nieuwen staat Mandsjoerije, gedeeltelijk on der Japansch bevel staande en 22.000 man Japansche troepen. Tusschen deze drie groepen hebben voortdurend, ten deele ernstige gevechten plaats. Lytton legt er in het rapport den nadruk op, dat Mandsjoerije zich thans in een toestand van volkomen anarchie en ontbinding bevindt. De onveilig heid in het land zou buitengewoon groot zijn. Financiëele besprekingen van den Volkenbondsraad. De Volkenbondsraad zal den 9den Mei on der voorzitterschap van den vertegenwoordi ger van Guatamala, Matos, bijeenkomen. Als belangrijkste aangelegenheden zullen aan de orde komen het rapport van de financieele commissie betreffende den financieelen toe stand van Oostenrijk, Bulgarije, Hongarije en Griekenland, het geschil EngelandFinland betreffende de tijdens den wereldoorlog in beslag genomen Finsche schepen en eenige kwesties met betrekking tot Dantzig. Wat is een militair vliegtuig? In de luchtvaartcommissie der Ontwape ningsconferentie heeft de Fransche regeeTing voorgesteld, de groote luchtschepen op te nemen in het program der verboden aanvals wapenen. De Duitsche delegatie heeft voorgesteld de geheele militaire luchtvaart als aanvalswa pen aan te merken. In verband hiermede heeft zij voorgesteld het begrip „militair vliegtuig" als volgt te defimieeren. 1. De volgens de herkenningsteekens als militair vliegt-uig gekenmerkte toestellen. 2. De toestellen welke bizondere installa ties bezitten voor het gebruik van wapenen, Marie Jeritza, de beroemdtse en meest ge vierde ster van de Weensche opera, trad dezer dagen voor een Weensche rechtbank op. En wel in de rol van beklaagde. De be kende Weensche componist dr. Max von Oberleithner, die o.a. de opera ,Der eiserne Heiland" geschreven heeft, had een klacht tegen haar ingediend en verlangde een be drag van vijf en veertig duizend schillingen schadevergoeding van de zangeres, daar zij, naar hij beweerde, een operawerk bij hem besteld had, dat hij dan ook geschreven heeft en dat per slot van rekening niet werd aangenomen. De verhandeling was nogal grappig en herhaaldelijk braken de toeschouwers op de publieke tribune in een wild schaterlachen uit. Marie Jeritza was met haar echtgenoot baron Popper-Podhragy, verschenen. Zij moest een tijdje in den gang wachten, voor dat zij in de rechtszaal werd binnengelaten, en haar aanwezigheid in het groote gerechts gebouw trok zeer de aandacht. Een vrij groote menigte verzamelde zich om haar aan te gapen. De componist vertelde den rechter, dat hij in Januari 1929 bij de Weensche gravin Van der Straaten, op de thee was genoodigd en dat de gravin hem bij deze gelegenheid haar boek „Adelheid" had voorgelezen, dat als libretto voor een opera moest dienen. De componist had er niet veel belang in gesteld want hij was toen juist met het schrijven van een groot operawerk bezig, maar de gravin zeide hem. dat Marie Jeritza zich bijzonder voor dit werk interesseerde, en zij vroeg hem. of hij niet de muziek voor deze opera zou willen schrijven. Hij was toen met de gravin overeengekomen, dat hij dit zou doen en dat hij zestig en zij veertig procent van den opbrengst van het werk zou krij gen. Hij had zijn compositie daarna voor Marie Jeritza gespeeld, maar deze had. hoewel zi.i er eerst op had aangedrongen, dat hij de muziek zou vervaardigen, opeens alle mo gelijke bezwaren gehad en niettegenstaande haai- beiofte, dat 't werk zoowel in de Weensche opera als in de Metropolitan Opera in New York voor het voetlicht zou komen, was hij met zijn werk blijven zitten. Hij wilde nu tenminste voor zijn arbeid en voor zijn ver loren tijd schadeloos worden gesteld. Marie Jeritza vertelde den rechter, dat het wel waar was geweest, dat zij met gravin van der Straaten over een modernen opera- tekst had gesproken de naam van de gravin als de schrijfster ervan had anoniem geschut, machinegeweren en voor het uitwer pen van bommen. 3. De toestellen welke voor de landlegers zijn geconstrueerd. 4. De toestellen welke door een militair vlieger worden gestuurd of met militairen zijn bezet. 5. De vliegtuigen welke tot de onderdeelen van een leger behooren of door een leger zijn in beslag genomen. Duitschland. Zetelkwestiein den Pruisi- schen Landdag. Maandag had naar het W. B. meldt in den Pruisischen Landdag een bespreking plaats over de verdeeling van de zetels in den nieu wen Landdag. De Duitsch-nationalen wensch- ten de uiterst-rechtsche plaatsen te krijgen, maar de meerderheid van de partijen in den Landdag was van oordeel dat het systeem van den Rijksdag gevolgd moest worden en dat de nationaal-socialisten de uiterst-recht sche zetels moesten krijgen. De Duitsch-na tionalen konden dan direct links van de nazi's zitten. Omdat er thans zooveel nationaal-socia- listische leden in den Landdag komen, zou den de Duitsch-nationalen daardoor onge veer in 'het midden van de zaal komen te zit ten en dat vonden de Duitsch-nationalen niet goed. Zij behouden zich nog een pro test voor tegen de thans getroffen regeling. Staatsrechterlijke uitspraak inzake bij^enroening van den Landdag Het Staatsgerechtshof heeft naar Reuter uit Leipzig meldt vonnis gewezen in de vraag of het recht op bijeenroeping van het parle ment door een minderheid van een vijfde deel van het aantal 'parlementsleden alleen geldig is wanneer het parlement uiteenge gaan is, of ook wanneer het parlement de zitting heeft verdaagd. Het Staatsgerechtshof heeft uitgemaakt dat dit minderheidsrecht ook in het laatste geval blijft bestaan. Het Staatsgerechtshof heeft zich over deze vraag uitgesproken op verzoek van de Duitsch nationale fractie van den Pruisischen Land dag. die daarover van meening verschilde met den voorzitter van den Landdag. Italië. Disconto-verlaging met één procent. De Bank van Italië heeft haar bankdis- conto verlaagd van 6 op 5 pet. Amerika. Voorstel tot stabilisatie van den dollar aangenomen. De Kamer van Afgevaardigden heefit giste ren het Go ld borough-Fletcher-voorstel aan genomen, tot stabilisat ie van den dollar op de basis van die van 1926 door den Federal Reserve Board. Gratie voor de veroordee'den van Honoloeloe verzocht. De democraat Crisp heeft volgens de N. R. Ct. in het Huis van Afgevaardigden een wetsontwerp ingediend om gratie te verlee- nen aan Massie en zijn drie medebeklaagden in het proces te Honoloeloe. Marie Jeritza. moeten blijven maar zij had gedacht, ria: Erich Wolfgang Korngold de meest geschikte componist zou zijn en da:, deze alleen voor het schrijven van de muziek in aanmerking kon komen. Toen zij van een tournee in Amerika terug was gekeerd, had de gravin haar gevraagd, of zij iets tegen dr. Von Oberleithner als toondichter had. ..In 's he mels naam. hoe komt. u dan aan Von Ober leithner?" had zij geheel ontsteld gevraagd. De gravm vertelde haar toen echter, dat zij hem reeds het manuscript gegeven had en dat hij al druk aan het werk was getogen. De echtgenoote van den componist, die buitengewoon zenuwachtig en ongewonnen Is. had de zangeres dan in de volgende dagen voortdurend per telefoon opgebeld. Zij belde zoo dikwijls op en zij was zoo lastig, aldus de zangeres, dat Marie Jeritza af en toe aan het toestel net deed. alsof zij haar eigen kamermeisje was en zij dan maar zeide, dat zij niet thuis was Eens had Frau Von Ober leithner tegen haar gezegd: ..U moet mij een plezier doen, Frau Baronin, Mijn man is heel ernstig ziek. Hij kan slechts kort meer leven Het zou een heel bijzondere onderscheiding voor hem zijn, wanneer hij die opera voor u mag oomponeeren". Frau von Oberleithner, aldus de zangeres vervolgde mij voortdurend met haar eeuwige „doodsdreigementen". „U moogt echter niet zeggen", zoo had Frau von Oberleithner haar op het hart gedrukt, „dat ik mee u gespro ken heb". De zangeres had toen een bijeen komst met den componist en diens echtge noote gehad. De toondichter had haar ge- De Senaat heeft een wetsontwerp aange nomen. volgens hetwelk een niet tot over eenstemming komen van de gezworenen op Hawai niet moet leiden tot vrijspraak van de beklaagden na een tweede behandeling van de zaak. zooals thans het geval is. Spanje. Communistische actie op tal van plaatsen. Te Bonilla (prov. Albacete) hebben eenige bewoners een aanval gedaan op de politie wacht. welke zij ontwapenden. Van de vier aanwezige beambten werd een gedood, ter wijl twee agenten werden gewond. Voorts hebben botsingen plaats gehad tus schen communisten en politie in de provin cies Burgos en Badajos, waarbij in totaal 3 personen werden gedood en talrijke anderen gewond. Te Sevilla en in eenige provincie steden trachtten de communisten een alge- meene staking door te drijven. De pogingen mislukten door de maatregelen der autoritei ten. Britsch-Indic. Conferentie van provinciale gouverneurs. NEW DELHI .3 Mei (VD.) Lord Willing- don heeft alle provinciale gouverneurs te gen het midden van Mei bijeengeroepen. Naar verluidt houdt deze bijeenkomst ver band met de verordeningen, die uitgevaar digd zijn in verband met de werkzaamheden van het congres. Deze zouden dan worden vernieuwd in den vorm van provinciale wet ten. p MILLIOEN VATEN OLIE NI TEXAS VERDUISTERD. LONGVIEW, (Texas). 2 Mei (Reuter). Door de burgerlijke en militaire autoriteiten wordt een onderzoek ingesteld naar een diefstal van een millioen vaten ruwe olie, die zou zijn ge pleegd op de petroleumvelden van de Great East-Texas Oilfields. Achttien personen wor- oen verdacht, van wie reeds twaalf in hech tenis zijn genomen De diefstal moet. zijn gepleegd doordat buizen zijn aangelegd, buiten de meters van de bror. om, zoodat niet kon worden vastge steld, dat uit do bron vloeiende olie werd ver duisterd. ONDERZOEK BIJ DE BANKFIRMA MORGAN WASHINGTON. 20 April (V.D.) De commissie van onderzoek van de beurs heeft besloten de beurswerkzaamneden en lee- ningszaken van het bankhuis Morgan aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen en zoo noodig Morgan persoonlijk als ge tuige te hooren. COMMUNISTEN TE NANKING TERECHT GESTELD. Zondag zijn 25 communisten te Nanking in het openbaar terechtgesteld. Zij waren er van beschuldigd, een staatsgreep tegen de bestaande Chineesche regeering te hebben op touw gezet. ROEIBOOT AAN DE NOORD-AMERIKAAN - SCHE KUST AANGESPOELD. NEW-YORK, 2 Mei (Reuter) Aan de kust van Noord-Amerika is een onbemande Duit sche roeiboot, aangespoeld. In de boot. vond men de uitrustig van drie personen, die naar men vaeest, verdronken zijn. vraagd „U interesseert zich voor het boek?" waarop zij maar „Ja" had gezegd. Ik zou er graag in optreden". Frau von Oberleithner had vervolgens tegen haar man gezegd: „Dan moet je al je andere werk laten liggen, Max en onmiddellijk de muziek voor die opera voor Frau Jeritza componeeren". Van een verdrag, zoo verklaarde de zangeres, was geen sprake geweest! „Waarom zou ik dan zoovee', belang in die opera stellen?" zoo besloot zij. „Om een mooie rol te krijgen, die juist voor u geschreven is!" zeide opeens ae vertegen woordiger van den componist. Lachend antwoordde de ster: „Ik ben toch geen tingel-tangel-zangeres, die blij moe: zijn. dat een componist haar een rol geeft waarin zij mag zingen. Ik heb geen opera werk besteld. Dat staat vast". De zangeres heeft het er vervolgens over. hoe dr. von Oberleithner haar enkele gedeelten van de opera voorspeelde. „De eerste keer' zoo zeide zij, „was het net een circusvoor stelling. Frau von Oberleithner riep telken male in extase uit: „Dat is hot klokje, dat is het beekje!", zoodat men eigenlijk van d< muziek in het geheel niets hoorde. Ik heb toen tegen den heer von Oberleithner gezegd, dat ik er voor zou zorgen, dat Clemens Krauss (de directeur van de Weensche opera) zich de opera zou laten voorspelen. Dat is toch nog geen bestelling! Ik heb me zoo vaak dooi Richard Strauss, Puccini en Korngold opera laten voorspelen en geen hunner heeft, he? ooit in zijn hoofd gekregen te beweren, dat ik hun operawerken bij hen besteld heb en dat ik invloed op de composities heb uitge oefend. hoewel uit de partituren blijkt, dat de toondichters overeenkomstig mijn wen ken veranderingen aangebracht hebben". In Attersee, zoo vertelt de zangeres, dri daar een villa bezit, waar zij des zomers woont, heeft dr. von Oberleithner het werk dan voor Clemens Krauss gespeeld. Deze had verklaard, dat hij de opera niet wilde aan nemen, waarop de componist zich treurig verwijderde! Daarop had Frau von Oberleithner de zan geres weer direct van haar hotel uit. opge beld. Zij vroeg haar toch een goed woordje bij Clemens Krauss te doen. daar .haar man op sterven lag". Ik heb Clemens Krauss toen verzocht nog eens met dr. von Oberleithner te spreken, die dan ook na vijf minuten weer met zijn vrouw verscheen, opdat hij niet dood zou gaan" (daverend gelach op de publieke tribune!). Clemens Krauss had echter ver klaard, dat hij „beekjesmuziek" niet goed voor een dramatische opera voor Marie Jeritza kon gebruiken. De zangeres ontkende, dat zij van Von Oberleithner verlangd had, dat het werk voor den dertigsten Maart klaar moest zijn. „Ik kan toch geen theater huren om dr. von Oberleithner's opera's op te laten voeren", verklaarde zij, waraop weer uitbundige vroolijkheid in de zaal heerschto. De rechtbank wees de klacht van den com ponist van de hand en veroordeelde hem de kosten van het proces te dragen. Dr. von Oberleithner toekende verzet aan, hoewel zijn verdediger hem dat afried. W. M. BEKAAR. INGEZONDEN MEDEDEEL IN GEN a 60 Cts. per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 98.- NOG EEN ARRESTATIE BU HET KREUGER-CONCERN. DE ZWITSERSCHE VERTEGENWOORDIGER STOCKHOLM. 30 April (VDBredberg cie Zwitsersche vertegenwoordiger van Ivar Kreuger is na gedurende verscheidene da gen te zijn verhoord door de crijffineele po litie van Stockholm gearresteerd. Volgens een dagbladbericht Is gebleken, dat hij de leiding had over niet minder dan 5 der zoo genaamde Krcugcrmaatschappijen, die allen groote namen droegen, zooals „Financieele maatschappij voor Industrie", of Uniemaat schappij N V etc.. Bredberg schijnt zich aan verschillende vergrijpen te hebben schuldig gemaakt. Volgens het blad „Allchanda" bedraagt de bruto-opbrengst van den veelgenoemden Kreuger-goudmijn Boliden 40 millioen kro nen per jaar. 90 pet. van alle aandeelen zijn door Kreuger bij de Zweedsche Rijksbank beleend. Bij den huldigen omvang van het bedrijf is de productie 6000 KG. goud. 21000 KG zilver. 7000 KG koper en 25.000 KG. arsenicum. Het verslag van het officieele on derzoek van de naar Boliden gezonden re- geeringscommissie is nog niet beschikbaar. Het is thans bekend geworden, dat Kreu ger ln 1921. naar de Tel. mededeelt, ternau wernood aan een vervolging door de Fin sche regeering ontsnapt- is. Gedurende eenige jaren had hij uit Finland hoeveelheden el zen en berkenhout betrokken voor de Zweed sche Lucifersmaatschappij. De Finsche re geering stelde toen een uitvoerrecht in op hout. dat zou worden aangewend voor de fabricage van lucifers, doch alle contracten, die vóór een bepaalden tijd afgesloten waren zouden hiervan vrijgesteld worden. Kreuger sloot toen een groot contract af, dat naar beweerd werd fictief was, voor den uitvoer van elzen- en berkenhout uit Finland in welk contract den datum vervaischt werd. ton einde de nieuwe uitvoerrechten te vermijden. Het contract werd naar de Kreuger- agen ten in Finland gezonden met de opdracht de goedkeuring te verkrijgen en met den export te beginnen. De Finsche regeering kwam eenigen tijd later op de hoogte van de fraude, en de agenten van Kreuger moesten Finland ver laten om aan een vervolging te ontkomen. Al hun bezittingen, bosschen. houtzagerijen, schepen, enz. werden echter in beslag ge nomen. Kreuger trachtte tevergeefsch met de Finsche regeering tot overeenstemming te komen. Toen hij begreep, zelf gevaar te 'oopen en vervolgd te worden, gaf hij zijn pogingen op. SECRETARIS HENNIG EVENEENS IN ARREST. STOCKHOLM. 2 Mel i Reuter). Het zosde bevel tot in hechtenisneming in de Kreuger- affaire is heden uitgevaardigd. Thans is de secretaris Sigurd Hennig in hechtenis geno men. die over de transacties gehoord zal worden, welke hebben geleid tot de arresta tie van de directeuren Huldt. Holm en Lange. DE ZEPP OPNIEUW NAAR ZUID-AMERIKA VERTROKKEN. FRIEDRICHSHAFEN, 2 Mei (Wolff.) Het luchtschip „Graf Zeppelin" is hedenochtend om vijf uur voor zijn vierde reis naar Bra zilië gestart. Het commando berust ditmaal bij kapitein Lehmann. FRIEDRICHSHAFEN. 2 Mel. (Wolff). Het luchtschip Graf Zeppelin passeerde op weg r.aar Pernambuco hedenavond om 9.20 Car tagena. VLIEGTUIG BIJ PRAAG NEERGESTORT. BEIDE INZITTENDEN OMGEKOMEN. PRAAG. 2 Mei (Reuter). Nabij Praag is een particulier vliegtuig neergestort, waarbij de beide inzittenden werden gedood POOLSCH PORP IN DE ASCH GELEGD. DRIE EN DERTIG WONINGEN VERNIELD. WARSCHAU. 2 Mei (Reuter). In een dorp nabij Lodz zijn in drie uur tijds 33 boeren woningen en 150 bijgebouwen in vlammen opgegaan. Twintig dorpsbewoners liepen brandwonden op. AGENDA. Heden: DINSDAG 3 MEI Stadsschouwburg: Rott. Hofstad Tooneel „Boefje". 8 uur. Kruisweg 70: Buitengew. alg. vergad. van aandeelhouders der N V Ned. Syndicaat, Alg. Im- en Export Centrale. Groote Kerk: Orgelbespeling. 8.15 uur Luxor Sound Theater: Ben Uur. 8 15 uur. Rembrandt Theater: „Harlekijn". Too neel: Tholen en Van Lier. 7 en 9 15 uur. Palace: „De Pierewaaier" (So'n Wind- hund). Tooneel: Wiadimir Pique Trio. 8 15 u. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Th. A. Klinkhamer. Koninginneweg 69, Tel 11596- Firma Begemann en Sneltjes, Janstraat 27. Tel. 10043. WOENSDAG 4 MEI Stadsschouwburg: Rott.-Hofstad Tooneel „Het huis der Vreczen", 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags cn des avonds. Teyler's Museum, Spaarnc 16- Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma C. G. Loomeyer en Zn., Barteljoris straat 11. Tel. 10175. Park-Apotheek. Kleverparkweg 13, Tel. Marie Jeritza in een nieuwe rol. De zangeres trekt aan het langste eind. (Van onzen Weenschen correspondent).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5