Promotie tweede klasse. p>©^¥ KON. NED. VOETBALBOND. VOETBALNIEUWS RANCLIJSTJES DE UITSLAGEN Van den wedstrijd Haarlem—H. V. V.: Van Polanen breekt door, achtervolgd ciooc een paar H. V. V.'ers. Het Haarlem-elftal, dat op zulk een kranige wijze het eerste-klasseschap herover de (van links naar rechts): Kammeijer, Van Polanen. Breeuwer (die voor dezen wedstrijd door Verwaal ver vangen was) Bieshaar, Ise- ger. Hoeben. De la Mar. Ol denburg, Vreeken Huysmans en Van Daalen HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 6 MEI 1932 VIERDE BLAD HaarlemH. V. V. (52). De roodbroeken winnen verdiend na een zwaren, sportieven strijd. Haarlem weer eerste-klasser. H.V.V. degradeert naar de tweede klasse. Op regelmatige wijze hebben de roodbroe ken zich de meerdere in de promotiecompe titie getoond en gisteren de kroon op het werk gezet, door een stevige overwinning op H.V.V.waarmee Haarlem opnieuw naar de eerste klasse is gepromoveerd. Duizenden stroomden wederom het Haar lem-terrein binnen. Daar was een leger van orde-commissarissen, die alles uitstekend hadden geregeld, waardoor elke toeschouwer een behoorlijke plaats kreeg en den strijd goed kon volgen. Een muziekkorps hield er bij de wachten den de prettige stemming in. De wedstrijd. Onder de uitstekende leiding van den heer Wev wordt begonnen. Haarlem komt met Verwaal als invaller voor Breeuwer. H.V.V. is volledig. De elftallen zijn als volgt: Haarlem-- Hoeben, Van Daalen, Huysmans, De la Mar, Oldenburg, Vreeken, Iseger, Bieshaar, Verwaal, v. Polanen, Kammeijer. H.V.V.: Vermeer, Jansen, Pasteur, v. d. Bosch. Sillevis, v. d. Staav. Roelfsema, Such telen v. d. Hare, Neuerberg, de Granada, Rekkers. Onmiddellijk na den aftrap wordt door beide partijen enthousiast aangepakt, waar bij de eerste H.V.V.-aanval op niets uitloopt. Dan komen de roodbroeken regelmatig in de meerderheid; goed combineerend gaat de roodblauwe aanval op het Haagsche doel af. Hier doen De Granada en Neuenberg goed werk; zij weten voorloopig den steeds terug keerenden Haarlem-aanval te stuiten. De Haagsche voorhoede zit inmiddels ook niet stil. Zij maakt het de Haarlem-verdediging ook zeer lastia, maar het verband in de Haagsche voorhoede is niet zoo goed, als dat bij Haarlem. Daarentegen is het steunen van de middenlinie van Haarlem beter, doordat zij zich beter achter de voorhoede begeeft en deze zoodoende dwingt tot den aanval. De druk op het H V.V.-doel wordt steeds vr- „»-'»i.etld werk van Bieshaar 1 1 dle de H.V.V.-achter- hoede passeert en op het moment fc-over Seeft aan den vrijstaanden Verwaal, T^jypjjS en heeft Haarlem de LJ prikkeft de Hagenaars wel, doch zij kunnen Verwaal. ?een voldoende com binatie vinden om door de Haarlemsche verdediging te dringen. Opnieuw is het woord aan Haarlem die zich over 't geheel sterker toont, dan haar tegen standers en het Rekkers lastig blijft maken. Geruimen tijd houdt H.V.V. nog stand, maar een minuut vóór he verstrijken van de eer ste helft is het Kammeijer (die in dezen wed strijd zooveel nuttig werk deed), die Haar- lem's voorsprong tot 20 opvoerde. Rust komt met 20. Als weer hervat wordt, is het woord eerst de Hagenaars, die Haarlem op eigen helft te rug dringen. Het heeft er dan ook allen schijn var., da- H.V.V. zal ophalen. Anders denkt echter de Haarlemverdediging daar over en hoewel niet in den vorm van de eerste helft, blijft zij toch den H.V.V.-aanval de baas. Max Jansen is dan ook voorloopig niet in de gelegenheid om een van zijn ge vaarlijke schoten te lossen. Juist in deze periode van H.V.V.-overwicht vergroot Haarlem haar voorsprong als Bies haar naar den geheel vrijstaanden Van Po lanen centert en deze geen fout maakt (3—0). Wie nu dacht, dat Haarlem reeds binnen was, kwam bedrogen uit. H.V.V. gooide zich nog met enthousiasme- in den strijd; zij dacht dan ook niet aan ge wonnen geven en toen v. d. Bosch met een hard schot Hoeben had gepasseerd was van een uitslag nog niets te zeggen. Toen zag Haarlem in, dat nog niet gewon nen was. Onder de bezielende aanvoeging van Bieshaar gaat het steeds weer op het Haagsche doel af, hoewel aan den anderen kant. ook benauwde oogenblikken ontstaan, die echter goed afloopen. Het is tenslotte een voldoening voor Bies haar, die in dezen wedstrijd weer zoo'n uit stekend voorbeeld gaf, om den stand op 41 te brengen. Dan Is H.V.V. een geslagen elftal, maar nog geeft zij zich niet gewonnen. Zelfs maakt Jansen met een prachtig, hard schot het tweede Haagsche doelpunt, terwijl even later Hoeben een kei van hem tot hoekschop ver werkt, De strijd verstrijkt dan al meer en meer. Toch blijven de Hagenaars met moed doorspelen. Twee minuten vóór het einde brengt Verwaal den stand op 52, met wel ken stand even later scheidsrechter Wey. die uitstekend heeft geleid, het einde aankon digt, Door de enthousiaste menigte worden de roodbroeken naar de kleedkamer gedragen en wordt de vlag van de eerste klasse op de tribune geheschen. Nabeschouwing. Als we over de spelers moeten praten, dan moeten we allen noemen. Er werd door allen hard gewerkt. Bij H.V.V. misten we ploegverband en dat was oorzaak dat zij de minderen waren van de roodbroeken. Gelukwenschen. Onmiddellijk na den afloop kwam het be stuur van den H.V.B. Haarlem met- een krans huldigen. Tevens kwam Dr. SpooJder namens H.F.C. en de heer Scheen namens R.C.H. de roodbroeken gelukwenschen H.V.V. bleef niet achterwege, evenals de Commissaris van Politie, de heer E. Tenckinck. Des avonds vereenigden spelers, officials, genoodigden zich in Hotel de Leeuwerik. De Hagenaars toonden zich uitstekende verlie zers: zij vierden met Haarlem het promotie feest. waarbij de woorden van Jansen het sportieve gevoel van H.V.V. zeker deed uit komen. De supportersvereeniging bleef niet afwe zig en huldigde Haarlem met een pracht bloemenmand. Talrijke felicitaties kwamen nog binnen; wij noemen o.a. Ajax, Blauw Wit, Feijen- oord, V.O.C., De Spartaan; Dr. v. Prooye, de heer Staal, en niet te vergeten de oud-Haar lemmers Stol, Zeylinga en Jonker, die per soonlijk nog eens blijk gaven van hun mede leven met rood en blauw. Promotie reserve 2e klasse. E. D. O. 2—K. F. C. 2 (2—1) K.F.C. II heeft haar laatste kleine kans tot het einde verdedigd, doch moest ten slotte toch de beide punten aan E.D.O. laten en volkomen verdiend. E.D.O. is spoedig in de meerderheid; een vrij zekere kans weet Koene nog naast te schieten; Schulz schiet net over. Het spel is wat te kort; de rechtsback van K.F.C. weet daar uitstekend weg mee. Aan den anderen kant valt het goede spel van Van der Laan op. die met verre trappen de voorhoede tot meer activiteit aanspoord. Een gevaarlijk schot krijgt Van Roon. als de mid- half van K.F.C. een vrije trap op doel schiet; hij kan den keeper echter niet verschal ken. K.F.C. krijgt dan een penalty te nemen, welke in een doelpunt wordt omgezet. In de tweede helft parkt ED.O. direct- goed aan. doch K.F.C. laat zich niet- onbetuigd; vol enthousiasme poogt zij de E.D.O -defence te doorbreken. Eindelijk brengt Vrenegoor den stand op 11). Kort voor het einde benut De Waard een voorzet van Schulz. De laatste wedstrijd in deze competitie is 't Gooi H—E.D.O. II in Hilversum. Beide hebben nu 4 punten. Volkers in het Nederlandsch Elftal. Daar Adam Zondag 8 Mei as. wegens stu dieredenen verhinderd is voor den interland wedstrijd NederlandIerland te Amsterdam uit te komen, is in zijn plaats gekozen de Ajaxicd Volkers, die dus met Wels den rech tervleugel zal vormen, zooals trouwens door iedereen verwacht werd. Haarlemsch ElftalNicholson. De Oostenrijksche prof-club Nicholson zal morgen de gast zijn van den Haarlemschen Voetbalbond en op het Haarlem-terrein aan den Schoterweg den strijd aanbinden tegen het Haarlemsch Elftal De uitnoodigingen om voor het Haarlemsch Elftal uit te komen werden door alle spelers aanvaard met uitzondering van Vreeken. (Haarlem) en Dinkia E.D.O.) welke Zater dagmiddag verhinderd zijn te pelen. Inplaats van rechtshalf zal nu Rud Jongr- neel de linkshalf plaats bezetten en Koppen E.D.O. rechtshalf spelen. De spil plaats zal worden ingenomen door C. Oldenburg (Haar lem). Voor het Haarlemsch Elftal zullen uitko men: Doel: A. v. d. Wint (V.S.V.) Achter: A. v. d. Griend (V.S.V.) en K. Haak (Stormvogels). Midden: R. Jongeneel. (H.F.C). C. Olden burg (Haarlem) en J. Koppen E.D.O. Vóór: J. W. Koene (E.D.O.). Smit 1RC.H. P. Verkerk (R.C.H Ch. do Bock tBloemcn- daal) en P. Hansen (R.C.H.) De ieiding van den wedstrijd berust bij den heer C. Vrugt, Naar ons werd medegedeeld, bestaat or voor dezen wedstrijd zoowel te Haarlem als in de omliggende gemeenten bijzonder groove belangstelling. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE PROEFWEDSTRIJD. Zaterdagmiddag spelen op het ..Kcnnemer- land"-terrein aan den Vergierdeweg de vol gende proefelftallen: Elftal A: Doel: K. Pronk (VEW) Achter: G. van Beem (ZSV), A. van Don gen (WIJ). Midden: P. de Jong (Ulysses), KI. de Ko ning (WIJ). J. Smit (IJFC). Vóór: J. van Waveren. (K.land), G. van der Lugt (IJFC), P van Hoven (Telefonia), D de Niet (WIJ), W. van der Steen (IJFC.) Elftal B: Vóór: J. v. d. Heyden, (VEW), J. Blinkhof (IJFC), G. van Gelder (IJFC.), P. Langereis (K.land). G. Hoek (WIJ). Midden: H. F. van der Goes (K.land), J. van Heyst (IJFC), R. Prins (K.land). Achter: J. Lodder Jr. (K.land), A. de Vries (IJFC). Doel: E. de Waard (WIJ). Na afloop van deze ontmoeting, die te half drie begint, zal het vertegenwoordigende elf tal worden gekozen. Feestavond van I. V. O. De Haarlemsche Voetbalvereeniglng I. V. O. organiseert Zaterdagavond een feestelijke bij eenkomst in café ..Drcefzicht"' ter gelcgen- neid van het behalen van het kampioen schap door haar eerste en tweede elftal. Kampioenschap van Nederland. P. S. V.Enschedé 22 AjaxFeijenoord 13 AFDEEL,TNG I. Promotie tweede klasse. Haarlem—H. V. V. 5—2 Promotie derde klasse: O. S. V.—O. V. V. O. 2—5 Promotie vierde klasse: Q. S. C.Purmersteyn 36 Promotic reserve tweede klasse. E. D. O. 2—K. F. C. 2 2—1 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: MiddelburgDe Valk 14 HelmondJuliana 32 Om den Ned. Voetbalbeker. StormvogelsH. B. S. 52 V. S. V.—'t Gooi 6—1 Kampioenschap van Nederland. gcsp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. - - 9 24—9 1.50 8 17—9 1.33 7 14—11 1.17 4 9—12 0-67 2 4—27 0.33 Ajax 6 4 1 1 Feijenoord 6 3 2 1 Enschedé 6 2 3 1 P. S. V. 6 1 2 3 Veendam 6 1 0 5 Haarlem H. V. V. E. D. O. AFDEELING 1 4 3 1 0. 7 4 112 3 4 10 3 2 15—8 1.75 14—16 0.76 9—14 0.50 AFDEELING II D. H. C. (a) 3 3 0 0 6 H. F. C. (a) 3 Gouda 4 3—7 0.67 2—8 0.50 De wedstrijd H. F. C.—D. H. C. gespeeld. AFDEELING IV 4 3 10 7 4 2 115 4 2 0 2 4 4 0 0 4 0 De Valk Helmond Middelburg Juliana 10—3 1.75 11—8 1.25 10—12 1— 4—ia 0.— Haarlem weer eerste klasser. De HJF.C. .Haarlem" heeft op Hemelvaarts dag door een klinkende overwinning op H. V. V. het eerste klasseschap in ons veelbe wogen voetbalwereldje heroverd en wij wen- schen bestuur, spelers en de talrijke suppor ters van de roodbroekenclub van harte geluk met dit succes. Ook trainer Bollington aan wiens leiding de club ongetwijfeld veel te danken heeft, mag in dezen gelukwensch niet worden vergeten. Wanneer men de in de competitie en daarna in het promotie- en degradatietournooi door Haarlem behaalde cijfers beziet dan blijft er wel geen twijfel over, dat de club haar terugkeer in de eerste klasse op schitterende wijze bevochten en volkomen verdiend heeft. Deze cijfers zijn mede een waarborg voor haar supporters, dat Haarlem thans de kracht zal hebben zich in de hoogste afdeeling te handhaven, door een andere en effectvoller spelmethode, dan die welke haar eenige jaren lang als te zwak voor de eerste klasse stempelde. Het blijft jam mer, dat Haarlem haar terugkomst heeft moeten bevechten ten koste van haar stad genoote ED.O. en ten koste van het oude en roemruchte H.V.V. dat thans voor de eerste maal in haar bestaan degradeert, maar dat is nu eenmaal niet anders. Ook zij krijgen hun kans opnieuw en wij hopen dat zij met tertijd in staat zullen zijn, die te grijpen. Op dit moment gaan de welverdiende lauweren naar Haarlem, veroverd na een seizoen vol spanning en inspanning. StormvogelsH. B. S. (52) In een vlug gespeelden wedstrijd hebben de IJmuidenaren de Hagenaars met een flinke nederlaag naar huis gestuurd. Het elftal van Stormvogels is als volgt: De Waard, Haak, Koster, Langbroek, Prins, v d. Velde, v. d. Steen, Effern, Ketting, Struys, Boekelaar. Na den aftrap ontwikkelt zich een vlug open spel; Boekelaar kan weldra de eerste corner op het H.B.S.-doel nemen. .De bal wordt evenwel weggewerkt. Als v. d. Steen een mooien voorzet geeft, scoort Struys op mooie wijze de eerste goal voor Stormvogels (1—0). Als Langbroek een vrijentrap veroorzaakt, wordt deze door Arntzenius genomen. Den bal kan De Waard nog maar net corner stoppen. De corner word.i weggewerkt. Nu volgt weer een mooie aanval van den rechtervleugel van Stormvogels en weer is het Struys, die de leiding vergroot (20). Dit schijnen de Hagenaars toch wel een beetje te erg te vinden, want langzamer hand komen ze opzetten. Als Wunder een vrijen trap krijgt te nemen, laten de IJmuider backs den bal voor elkaar loopen, waarvan v. d. Bergen handig gebruik maakt en den achterstand verkleint (21). Boekelaar zet hoog voor; de toeloopende v. d. Steen maakt daaruit nr. drie (31). Spoedig is het rust. Ook na de rust weer een vlug spel, zoodat beide doelen beurtelings in gevaar zijn. Uit een voorzet van Wunder. verkleint Op- horst met een mooi hard schot den achter stand (32). Struys is uitgevallen, waarvoor De Jode invalt. Als Effem den bal krijgt, geeft hij goed over aan Boekelaar, die op zijn beurt weer doorgeeft naar Ketting, die op mooie wijze scoort (42). Even voor het einde veroorzaakt Vermetten een penalty, die door Ketting onberispelijk genomen wordt (52). V. S. V.—t Gooi (6—1) Met een geheel gewijzigde voorhoede en middenlinie, bonden de V.S.V.'ers den strijd aan. V.S.V. speelde met het volgende elftal: Van der Wint, Van Zutphen, Van der Griendt, Kraak, de Koning, Heyerman, H. de Wolff, Jac. Wey, P. Wey, W. de Wolff, Hillehamp Dadelijk na den aftrap valt de VS.V.-voor- hoede enthousiast aan; er zijn nauwelijks zes minuten gespeeld of uit een voorzet van H. de Wolff geeft U. de Wolff zijn club de leiding. (10). Als Soeaenhuysen een mooien voorzet geeft, laten de V.S.V. backs den bal voor elkaar loopen, waarvan Kok handig gebruik maak! (1—1). Eenige mooie kansen worden nog door de rood-witten-voorhoede verknoeid en weldra is het dan rust. (11). Na de rust wordt 't Gooi ingesloten, maar breken af en toe door, zonder evenwel nog te kunnen scoren. Als Hillekamp goed voorzet, komt P. Wey aanstormen en geeft met een hard schot zijn club de leiding. (21). Even later zet H. de Wolff goed voor. P. Wey lost een hard schot, maar Cohen kan den bal nog net wegstompen. evenwel net voor de voeten van K. Wey, die hard inschiet (3—1). Na een rush van H. de Wolff geeft hij een harden voorzet, dien de keeper nog net val lend bemachtigen kan, maar P. Wey trap: den bal uit zijn handen in den goal. (41) K. Wey krijgt den bal dan toegespeeld; hij lost een hard schot, dat succes heeft. (51) Een paar minuten voor tijd bekroont K. Wey na mooi solo-spel het resultaat met een schot in den hoek. (61). Weldra is het einde aangebroken. Om den Ned. Voetbalbeker. De oude Vieren bij de finish: de winnende Nereus-ploeg is ruim een lengte vóór. Feijenoord neemt op fraaie wijze revanche tegen Ajax. P. S. V. en Enschedé spelen 22 gelijk. Eindelijk beslissing in Afdee ling 1Haarlem promoveert naar de eerste en H. V. V. degradeert naar de tweede klasse. Stormvogels en V. S. V. nog steeds in de Bekercompetitie.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 13