BUITENLAND. Wapenstilstand te Sjanghai geteekend. STA TEN- GENERAAL. Instelling van een Economischen Raad. De Engelsch-lersche betrekkingen. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 6 MEI 1932 TWEEDE BLAD Definitieve staking der vijandelijkheden. Terugtrekking der Japansche troepen binnen de internationale nederzetting. Gemengde Commissie voor de naleving der bepalingen door Japan. Twee nieuwe noodverorde ningen in Duitschland. Nederlaag voor de LU tausche partijen bij de Landdagverkiezingen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. 1 De wapenstilstand tusschen China en Ja pan is geteekend. De Japansche vertegen woordigers Sjigemutsu en Quotichi, die de vorige week bij den bomaanslag werden ge wond, onderteekenden de wapenstilstands actie op hun bed. De datum voor het bijeen roepen van een ronde-tafel-conferentie ter oplossing van de nog hangende kwesties, is nog zeer onzeker. De voornaamste punten der overeenkomst zijn de volgende: 1. Definitieve staking de vijandelijkheden vanaf het tijdstip van onderteekeninig der overeenkomst. 3. De Japansche troepen trekken zich binnen de internationale nederzetting en de aangrenzende staten van het Honkioe- aistrict terug, overeenkomstig den tatus quo van 29 Januari 1932 voor het uitbreken der vijandelijkheden. Enkele Japansche strijd krachten mogen tijdelijk in de aangren- zijde gebieden gestationneerd blijven. De terugtrekking der Japansche troepen moet binnen een week na onderteekening der over eenkomst beginnen en binnen een maand voltooid zijn 4. Een gemengde commissie van twaalf, be- staanden uit twee vertegenwoordigers van Japan, China, Amerika, Engeland, Frankrijk en Italië, houdt toezicht op de uitvoering van de ontruimingsbepalingen door Japan. 5. Het politie-regime en het civiele be stuur van Shanghai wordt weer aan de Ohi- neesche autoriteiten overgedragen. De Chi- neesche regeering stelt terstond een buiten gewoon politiecorps in, teneinde de orde te handhaven in de 'door de Japanners te ont ruimen gebieden Heden werd slechts de Engelsche tekst van de overeenkomst onderteekend. Morgen zullen de Chineesche en de Japansche tekst onderteekend worden. Het Japansche hoofdkwartier te Shanghai deelt mede. dat heden het terugtrekken der Japansche troepen zal beginnen en dat voor bereidingen worden getroffen voor het transport van ongeveer de helft van alle Ja pansche strijdkrachten uit Sjanghai naar Japan. In de technische vlootcommissie werden Woensdag morgen de discussies over de viiegtuig-moederschepen voortgezet. De Engelsche vertegenwoordiger verklaarde zich vóór handhaving van deze scheeps- categorie, doch de vertegenwoordigers van Japan, Turkije, Spanje en Roemenië verklaar den, dat de vliegtuig moederschepen zeer ge vaarlijke wapens waren met een scherp agressief karakter Bij de discussie over de duikbooten ver klaarde de Engelsche vertegenwoordiger Sir Bolton Monsel, dat de Engelsche regeering het verbod en de afschaffing van duikbooten eischte in het belang der menschheid. De duikboot heeft een uitgesproken aanvals- karakter en kan ook gebruikt worden tegen de handelsvloot. Bovendien zijn de kosten van duikbooten dubbel zoo hoog als van boven water schepen. Tenslotte verklaar de de Britsche gedelegeerde zich bereid, ac- coord te gaan met de handhaving van duik booten van maximaal 250 ton, aangezien de Britsche admiraliteit gebleken was, dat deze tonnage voldoende was voor de kustverdedi ging De Fransche gedelegeerde, de oud-minister van Marine Dumont, achtte de duikboot een onmisbaar wapen voor landen met een uit gebreide kust zooals Frankrijk. De geogra fische ligging van Frankrijk maakte dit wapen voor de verdediging beslist onmisbaar. De Duitsche gedelegeerde Von Rheinbaben herinnerde aan de bepalingen van het Ver drag van Versailles, waarbij de duikbooten voor de overwonnen mogendheden worden verboden. Dezer dagen zijn in de leidende kringen der Ontwapeningsconferentie vertrouwelijke besprekingen gevoerd over den verderen gang van zaken met het ontwapeningswerk. De op het oogenblik vergaderende technische commissies zullen hun werkzaamheden, op de thans gevolgde wijze voortzetten. Men ver wacht, dat zij pas tegen het eind van deze maand met hun 'taak het vaststellen van de categorieën van aanvalswapens gereed zullen zijn. Er zal een coördinatie commissie worden ingesteld, gevormd uit het presidium van alle commissies en het pre sidium van de Ontwapeningsconferentie, welke coödinatiecommissie een samenvatting zal redigeeren van alle ontvangen voorstel len en alle uitgebrachte rapporten. Men verwacht niet meer. dat de technische Commissies overeenstemming zullen berei ken. zoodat de hoofdcommissie dan toch een beslissing over de aanvalswapenen zal moe ten nemen. De coördmatiecommissie be teeken t dan ook eigenlijk weinig meer dan een poging, de voortzetting der werkzaam heden door de plenaire conferentie nog zoo lang mogelijk uit te stellen. Duitscliïand. De aflossing der Rüksschulden. De Rijksraad heeft volgens Wolff liet wets- voorstel omtrent de aflossing der Rijksschul den aangenomen. Het zal aan den Rijksdag Worden doorgezonden. Het voorstel regelt de aflossing van eenige schulden. Het crediet dat LeeHigginson in Oct. 1930 verleende ten bedrage van 530 mill. M. wordt verlengd tot 15 Nov. 1933. Verder wordt bepaald, dat jaarlijks in 19331935 in de begrooting 420 mill. M. voor aflossing wordt opgenomen. Het voorstel regelt verder de machtiging tot het opnemen van credie- fcen. Twee nieuwe noodverorde ningen van Hindenburg Rijkspresident Von Hindenburg heeft, naai Reuter meldt, twee decreten uitgevaardigd, waarvan de eene betrekking heeft op orga nisaties, welke op militaire leest zijn ge schoeid, en de andere op de ontbinding der communistische atheïstenorganisaties Krachtens de bepalingen van het eerstbe doelde decreet worden alle politieke organi saties, die op militaire leest zijn geschoeid, onder de controle van den rijksminister van Binnenlandsche Zaken geplaatst Dit decreet dat een aanvulling op vroegere op de waar borging van het staatsgezag betrekking heb bende verordeningen vormt, is uitgevaardigd ten einde den staat tegen inbreuken op zijn gezag door dergelijke organisaties te be schermen Het decreet stelt de rijksregeering in staat, de in aanmerking komende organisaties te controleeren en ze te ontbinden, .wanneer zij mochten pogen het gezag van den staat te ondermijnen. De minister kan eischen. dat hem de statuten van dergelijke organisaties worden voorgelegd. Van besluiten tot ontbinding kan bij het rij.ksgerechtshof te Leipzig revisie worden aangevraagd. Op grond van het tweede decreet van den rijkspresident zijn alle communistische atheïsten organisaties met onmiddeïlijken ingang ontbonden. In het decreet wordt ver klaard, dat de ontbinding noodzakelijk is wegens het provoceerend optreden der athe ïsten organisaties, waardoor de bepalingen der verordeningen van 28 Maart 1931 inzake politieke uitspattingen niet langer toereikend zijn. Ierland. Afschaffing van den eed in derde behandeling aangenomen. De „Dail" is overgegaan tot de artikelsge- wijze behandeling van het reeds in tweede lezing aangenomen wetsontwerp tot afschaf fing van den eed van trouw. Het eerste arti kel, behelzende de algeheele afschaffing van den eed van trouw, werd met 77 tegen 67 stemmen goedgekeurd. Amerika. Bezuiniging van ruim honderd millioen gulden. Het Huis van Afgevaardigden heeft thans naar Reuter meldt het bezuinigingsontwerp aangenomen, dat voorziet in besparingen tot een totaal van 42.300.000 dollar 105.750.000), Volgens oorspronkelijke voorstellen der regee ringen hadden de bezuinigingen 200 millioen dollar 500 millioen) moeten bedragen. De bezuinigingen, waartoe thans besloten is, houden in een verlaging der vergoedingen voor de leden van het Congres van 10.000 tot 9175 per jaar 22.937,50en een verla ging van de tractementen der ministers en hooggeplaatste ambtenaren met 11%. Hoover's leerstelling tegen schending van het Kellogg- pact. In een te Washington gehouden rede heeft tie onderstaatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, Castle, de „Hooverdoctrine" het beste machtsmiddel der vredesvrienden voor handhaving van de internationale gerechtig heid genoemd, aldus een Reutertelegram. Amerika weigert toe te treden tot den Vol kenbond, omdat in het pact het toepassen van geweld tegen een aanvalsstaat is opge nomen en Amerika zich niet door anderen laat dicteeren of en wanneer zijn jeugd te gen een aanvaller zal worden gebruikt. Ook boycot of invoerverbod als regeeringsmaat- regelen wijst Amerika van de hand- Hoover heeft bij zijn ambtsaanvaarding het Kellogg-pact gevonden, dat wel het ge bruik van oorlogsmaatregelen verbiedt, doch geen bepalingen bevat voor het uitoefenen van druk ter waarborging van de uitvoering van die bepaling. Daarom heeft Hoover zijn nieuwe leerstelling uiteengezet en die door i minister Stimson ter kennis van de Japan sche en Chineesche regeeringen gebracht. INGEZONDEN 1MEDEDEELIN GEN a 60 Cts. per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS 98.- Die stelling is, dat territoriale winsten, die door schending van het Kellogg-pact zijn verkregen, niet door Amerika erkend wor den. De Volkenbond heeftf diee stelling over genomen. Verder wordt in de Hoover-doc trine uiteengezet, dat de huidige onrecht vaardigheden niet door het gebruiken van geweld uit den weg mogen worden geruimd en daarin ligt de beste waarborg tegen nieuwe oorlogen. Litauen. Nederlaag voor de Litausche partijen. Bij de verkiezingen voor den Memelschen Landdag hebben de Litausche partijen den nederlaag geleden Er is druk gestemd, doch de Nationale Memeier partijen, zooals de Memellandsche Volkspartij en de Memellandsche economische partij hebben, evenals in den huldigen land dag het grootste aantal zetels veroverd, ter wij! de Lithausche partijen niet meer zetels hebben gewonnen, als zij thans hebben. In Kow.no heeft dit eenige ontstemming veroorzaakt Men had hier verwacht, dat de Litausche partijen de meerderheid zouden krijgen. In Duitsche kringen heeft de uitslag dei- verkiezingen groote bevrediging gewekt. In een onderhoud met een journalist deelde de president van liet op het oogenblik aan het bewind zijnde directorium, Simat. op de vraag, welke conclusies hij uit de resultaten van de verkiezingen zou trekken, mede. dat hij zou aftreden, zonder in den landdag de vertrouwenskwestie te stellen. Oostenrijk. Wijzigingen in het kabinet verwacht. Volgens mededeelingen uit goed ingelichte kringen is de ministerraad Woensdagmorgen vroeg bijeengekomen. De bondsregeering zal in de commissie voor de Grondwet verklaren, dat zij niet het ini tiatief tot nieuwe verkiezingen kan nemen. Mocht de commissie een wetsontwerp over nieuwe verkiezingen aannemen, dan zou zooals reeds gemeld de regeering bijzon dere volmachten op het gebied der hancels- en economische politiek eischen. Als deze volmachten niet gegeven zouden worden, dan zou de regeering gedwongen zijn de consequenties daaruit te trekken In den namiddag is het kabinet nogmaals bijeengekomen om zijn houding te bepalen tegenover de binnenlandsche politiek. De ministerraad kon echter niet tot een besluit komen. In politieke kringen rekent men er op dat een afgevaardigde van het Heimatblock in de regeeTing zal komen, terwijl de afgevaar digde van den Landbond zal uittreden. Bo vendien zou dr. Rimtelen uit Graz (Stier marken) ook een goede kans maken om in het kabinet te komen. Door deze veranderingen zou de ontbin ding van het parlement voorloopig uitgesteld kunnen worden. Het kabinet zou echter veel meer rechts georiënteerd worden. Spanje. Complot tegen Zamora tijdig verhinderd. De Spaansche pers publiceert, naar Reuter seint, bijzonderheden over een complot tegen president Alcala Zamora, dat door de politie zou zijn ontdekt De samenzweerders had den. naar verluidt, besloten Alcala Zamora tijdens diens kortstondig verblijf te Valencia te vermoorden. Ook tegen minister-president Azana en verscheiden andere ministers zou een aanslag zijn gesmeed. De „Heraldo" weet te melden, dat de samenzweerders voorne mens waren een uiterstrechtsche regeering te vormen. Zij hadden de beschikking over ruime geldmiddelen. Talrijke arrestaties hebben plaats gehad. Italië. Grandi over de buitenlandsche politiek. Het debat over de buitenlandsche politiek in de Kamer werd Woensdagmiddag beëin digd met een rede van den minister van bui tenlandsche zaken Grandi, die opnieuw een bevestiging van de bekende richtsnoeren der buitenlandsche politiek van Italië bracht. Sprekende over de ontwapeningsconferen tie zeide Grandi o.m.: De volken, die met zooveel bezorgdheid en groote hoop de bijeenroeping der ontwape ningsconferentie begroet hebben, begonnen ongeduldig te worden, wat bij den langza- men arbeid der conferentie meer dan ge rechtvaardigd is. De werkzaamheden zijn echter buitengewoon ingewikkeld. Wij zullen echter, aldus Grandi. de laatsten zijn die zich TWEEDE KAMER. De Kamer stelt er zich niet te veel van voor. Meer eenheid be pleit in amendementen. Geen belangenvertegenwoordiging, maar deskundigen in den raad. Pistolen in de Kamer. De minister dreigtGrooter liquiditeit voor de Rijks postspaarbank. 4 Mei. Prof. Aalberse is van de Arbeidsconferentie te Genève nog niet in de Kamer terugge keerd. We mogen dus zeggen, dat hij van middag „bij verstek" benoemd is tot lid van de gemengde commissie voor de Stenografie in de vacature-van Vuuren. In deze slechte tijden worden er vele gel den bij de Rijkspostspaarbank belegd, die daar anders niet zouden komen. Worden de tijden beter, dan zullen natuurlijk binnen heel kort tijdsbestek, dus tamelijk plotseling, deze gelden weer worden teruggevraagd. Er zullen dan veel gelden aanwezig moeten zijn, de fondsen waarin het kapitaal der Bank be legd is, moeten daarom zooveel mogelijk be- leenbaar zijn bij de Nederlandsche Bank. Dit kon alleen maar, door de Rijkspostspaarbank tot een zelfstandig rechtspersoon te maken. Daartoe diende een ontwerp, dat de Kamer gisteren zonder veel moeite aannam. Ook de wijziging in de vuurwapenwet aan vaardde de Kamer zeer gemakkelijk; alleen de communisten bleken tegen, omdat deze wijziging „natuurlijk alleen bedoelde de ont wapening van het proletariaat" volgens den heer L. de Visser. Minister Donner heeft het ontwerp, dat de sanctie op het onbevoegd in bezit hebben van vuurwapenen verstrekt, verdedigd. Scherper toezicht is hoognoodig, betoogde de bewindsman. Er komen tal van voorkoom- bare onregelmatige toestanden voor meen de de minister te kunnen constateeren. Voorts heeft minister Donner; na een rede van den heer Schaepman, sprekend voor de commissie van rapporteurs, de wonden van de wet gewijzigd. De heer Schaepman toch betoogde, dat het tot allerlei moeilijk heden voor den rechter zal kunnen aanlei ding geven, wanneer de minister het in bezit hebben van alarmpistolen verbood. Daarom werd de redactie vastgelegd, waarvan de be- teekenis is, dat bij algemeenen maatregel van bestuur wordt uitgemaakt wat een alarm pistool is. De minister had, om te doen zien. dat een alarmpistool gemakkelijk tot een pistool kan worden „omgebouwd", om te doen zien ook. dat zoo'n instrument gemakkelijk voor afper sing zou kunnen worden gebezigd, een stel letje van die liefelijkheden medegebracht. De ministerstafel zag er met de vele blinken de loopen sinister uit. Toen de minister dan ook zijn collectie uitstalde, liep de Kamer rondom den ministerstafel te hoop. Maar de minister nam er een ter hand, de vinger aan den trekker. De Kamer week terug.... ..Maakt U niet bang" zei Mr. Donner „ik heb geen kruit te verschieten!" „Ach" viel de voorzitter in „zou de minister zich ditmaal niet tot mij, maar tot zich zelf willen richten?" De Kamer heeft het grootste deel der ver gadering gewijd aan de bespreking van het ontwerp tot Instelling van een Economischen Raad. Evenmin als de heeren Joekes en Korten- horst verwachtte de minister wonderen van den Economischen Raad. Ook zijn verwach tingen waren gematigd. Men moet zei Mr. Verschuur niet een plotselinge wending ten goede verwachten van dien Raad. Buiten dien Raad zouden de bestaande colleges met eigen karakter, als de Nijver- heidsraad en de Middenstansraad. blijven voortbestaan, zonder hun eigen karakter te verliezen. Er zouden ook vaste commissies kun nen worden gevormd door den minister, maar eveneens losse commissies ad hoe. Hier was voor de heeren Van Braambeek, Kuiper en Slotemakcr de Bruine een teveel, zonder onderling verband. Dat onderling verband, het meer georganiseerde, het werkelijk ma ken van den Economischen Raad tot cen traal lichaam, willen zij door amendeering bereiken. Welnu de bedoeling van die amendementen zal wel verkregen worden want de minister heeft tegen de gedachte van meer eenheid, meer centralisatie, geen bezwaar. Maar één grens stelde de minister, deze. dat de Economische Raad zich niet met teveel kleinigheden zou gaan bemoeien. Daar sommige leden er bezwaar tegen had den de secundaire vaste commissies door den minister te laten benoemen, had de be windsman er geen bezwaar tegen, ook voor deze commissies een wetsbepaling te treffen. De Kamer toch opperde bezwaren .wijl art. 78 van de Grondwet e isch t. dat vaste com missies van advies voor de Regeering bU de wet worden benoemd. De minister had, tegen den heer Kuiper in. bezwaren om Kamerleden in de Commissies te benoemen De heer Joekes verdedigde het standpunt, dat iemand. wij4 hij Kamerlid ls. niet benoemd noch geweigerd worden mag als lid van den Economischen Raad. Minister Verschuur was 't geheel met Mr. Knottenbelt eens. dat de Economische Raad niet als belangenvertegenwoordiger moest worden samengesteld, maar als deskundig college. Dit richtsnoer zou leiden tot een ob jectief advies. De hoer Kuiper pleitte voor arbeidersvertegenwoordiging in den Econo mischen Raad Waar er geen sprake is van een belangenvertegenwoordiging voelden de heeren Kortenhorst en Slotemaker evenmin als de minister daarvoor niet veel. Wat na tuurlijk niet uitsloot, dat een bekwaam ar beidersvertegenwoordiger benoemd kan wor den in den Economischen Raad. Dinsdag van de volgende week verdiept de Kamer zich in de amendementen. INTIMUS. laten ontmoedigen door de moeilijkheden, die wij nooit als onoverkomelijk hebben be schouwd. Het wereldgeweten kan niet langeï meer wachten en verlangt hieromtrent klaar heid. Italië leert daarbij uit de consequen ties der concrete feiten zijn bijdrage voor de zaak der solidariteit en der samenwerking tusschen de staten. Ipzake de Donau-quaestie herinnerde Grandi aan het Italiaansche memorandum van 8 Maart en uitte hij twijfel aan de doel matigheid van alles omvattende oplossingen Naar de meening van Italië moet men bij de behandeling van dit samenstel van vraag stukken van ieder geval afzonderlijk uitgaan en moet het algemeene sy9teem met metho den aangepakt worden, die allen betrokken regeeringen de waarborging van haar voor naamste belangen garandeeren. Wij kunnen niet toelaten, aldus Grandi nog. dat bij de waar te nemen geleidelijke erkenning van nieuwe situaties en nieuwe politieke' en economische noodzakelijkheden de erkenning van Italië als kolonialen factor achterwege blijft. Italië verlangt Internatio nale rechtvaardigheid voor allen. Het kan echter geenszins het offer brengen zichzelf van deze rechtvaardigheid uit te sluiten. Australië. Inkomsten van Nieuw-Zuid- Wales in beslag genomen. Donderdag is een proclamatie uitgevaardigd waarbij aile inkomsten, die Nieuw Zuid-Wales nog had, in beslag worden genomen, met uit zondering van die, verkregen uit de spoor wegen. Frankrijk, Poincaré terug in de politiek? Uit zekere uitlatingen van Poincaré con cludeert men. dat het mogelijk geacht kan worden, dat hij weer zijn intrede in de politiek zal doen.( Op een hem gestelde vraag luiden- Van slecht tot erger. (Van onzen Londenschen correspondent.) De leider van de Labour Partij in het Ier- sche parlement heeft, na de goedkeuring in tweede lezing van het ontwerp voor de af schaffing van den eed. er zijn vertrouwen over uitgesproken, dat zijn partij de regee ring zou blijven steunen in de verdere be handeling van het ontwerp tot het tot wet zou zijn verheven. Niettemin weet de corres pondent te Dublin van de Times te vertellen, dat de Labour-partij niets op haar gemak ls over deze eedskwestie. Het ontwerp is volgens de Britten en volgens de tegenstanders van de Valera in. Ierland niet alleen een schen ding van het Engelsch-lersche verdrag van 1921 maar feitelijk ook een verloochening van de rijksbanden. En Labour in Ierland maakt zich ongerust over den invloed van deze po litiek op den economischen voorspoed van "net land. een ongerustheid die trouwens door zeer velen in den Vrijstaat wordt gedeeld. Er mag aan worden getwijfeld of het ver trouwen door den Labourleiaer uitgespro ken gerechtvaardigd zal blijken-: want de mogelijkheid is niet uitgesloten dat een paar leden van de Labourparlj de Valera niet tot het bittere einde zullen volgen. In de Engelsche pers krijgt de President van den Vrijstaat het verwijt te hooren, dat hij het Engelsch-Ierseh verdrag, een contract tusschen twee partijen, blijkbaar beschouwt- als een vodje papier en dat zijn eenzijdige verloochening van dit contract even schan delijk als onhoffelijk is. Dit schijnt oo den president van den Vrijstaat geen indruk te maken en het is duidelijk dat deze zich vast heeft voorgenomen de betrekkingen tusschen Groot Brittannië en Zuid-Ierland zoo moei lijk mogelijk te maken. Ook de meest vrijzin nige pers in Engeland oefent op ce Valera's houding streng kritiek uit. De Manchester Guardian merkt o.a. op dat de Valera schijnbaar de Iersche handteekenink or.der de eedsverklaring, welke hem indertijd gelegen heid gaJ in het parlement zitting te ne men, namelijk als een handteekening. welke men zou geven aan een verzamelaar van handteekeningen. Het is uiteraard onver-' eenigbaar, schrijft het blad. met het wezen van eik contract of verdrag dat een der par tijen het recht zou opeischen liet te ver draaien en uit te leggen naar believen, op geen andere gronden dan dat de zaak Sinn Fein (ons alleen) aangaat. Deze Engelsch-lersche kwestie wordt met den dag meer verbijsterend en hoe meer de Valera op deze manier praat, hoe moeilij ker het zal worden op vriendschappelijke wijze de ernstige moeilijkheden op te rui men. welke tusschen de twee landen zijn gerezen. Men kan er niet aan twijfelen dat De Valera deze merkwaardige onverzoenlijke houding aanneemt omdat hij wordt gedreven door de Republikeinsche elementen in hot land. wier woordvoerder hij altijd in het ver leden is geweest en aan wier steun hij zijn huidige positie te danken heeft. Hoewel hij beseft dat de uitslag eer verkiezingen hem geen vrijheid heeft gegeven als hoofd van het bestuur onmiddellijk stappen te onder nemen voor de stichting van een Republiek, beschouwt hij de Republiek even goed als einddoel en dat zou dan een Republiek zijn waarin Ulster zou zijn betrokken als zijn volgelingen in het land, w:er aantal zeer aanzienlijk is. de, of hij. wanneer niemand anders er in zou slagen een coalitie te vormen van de ge matigde partijen, uit zijn teruggetrokken be staan zou willen treden, antwoordde hij „Nog niet. Maar ik zeg niet. dat ik mijzelf veroor deel tot eeuwigen rust. Dat hangt van mijn gezondheid en mijn dokter af Op het oogen blik ben ik toeschouwer. Ik sta buiten de politiek- Rusland. Non-agressiepact met Estland geteekend. Op het Volkscommissariaat voor Buiten landsche Zaken is gisteren het non-agressie pact tusschen Estland en de Unie van Socialistische Sovjet-Republieken geteekend. OPERATIE VAN MACDONALD GESLAAGD. LONDEN. 5 Mei (Reuter). De operatie aan het rechteroog van den Britschen pre mier Mac Donald heeft hedenmiddag in het sanatorium aan Park Lane plaats gehad. De operatie is goed verloopen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnement f 1.90 per maand en f 5 50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad OWENSING'S Alg. Advcrt.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209. AGENDA VRIJDAG 6 MEI Rembrandt Theater: „Walzer aus Wien". Tooneel: Comedy Cyclists. 8.15 uur. Palace: „Een reden tot Echtscheiding". Toonccl: The Wallington Sisters. 8 15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. ZATERDAG 7 MEI Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette. „Wenn die kleinen Veilchen blühen" 8 uur. Gebouw Theosofia: Lezing van Alexis Gun ning voor het Jack London Verbond. 4.30 u. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma C. G. Loomeyer en Zn., Barteljoris straat 11, Tel. 10175 Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, Tel. 11793.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5