PEEK.CLOWEHBIRO PINKSTERZEGEN. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 6 MEI 1932 Het massaal mysteriespel van „De Graal' Van do zijde van De Graal wordt ons het Volgende ter plaatsing aangeboden: „De Graalmeisjes en hun leidsters velen Uwer kennen ze wel. Zooals ze in hun aar dige uniformen en hun wijde capes langs de straat gaan, spelen Maandag 16 Mei. tweeden Pinksterdag in het Stadion te Am sterdam een massaal leekespel. De Graal heeft een diep godsdienstlgen grondslag en het is voor een christen altijd een verheugend verschijnsel te zien. dat veel jonge menschen met groot enthousias me zich aan een dergelijke beweging wijden Het vorig jaar op den 2den Paaschdag voerde de Graal haar eerste leekenspel op. getiteld ,J>e Koninklijke weg van het II Kruis". Het eerste gedeelte van dit spreek koor werd gevormd door het 12e Hoofdstuk van het 2e boek van de Navolging van ChrLs tus. Het tweede deel bracht ons de herden king van de Heilige vrouwen op den Paasch morgen bij Christus' Graf en het derde deel paste die hooge idealen toe op de sociale moeilijkheden onzer dagen. Dit jaar zal het spel veel van het vorig Jaar verschillen. Stonden toen ongeveer 3000 medewerksters op het Stadion opgesteld in een prachtig kleurenperk, dat zich onder het spel niet bewoog, thans zijn er verschillende rollen en groepen, die zich voortdurend be wegen, handelen en dansen en werken er in totaal ongeveer 10.000 meisjes mee. De verschillende groepen worden gevormd door Graalleden uit vele grootere en kleinere plaatsen van Noord- en Zuid-Holland. Am sterdam speelt de rol van „De Graal"; Rot terdam de rol van de „Kruiskinderen"; Haar lem de rol van de „bewaarengelen"; Alkmaar de rol van de „Seraphs en Cherubs"; Delft de rol van de „helsche machten": de rol van de Bekeerlingen en de groep der „Graal- kadctten" wordt ook nog door meisjes uit de voornaamste steden gevormd. Het spel opent met een lied van den H Geest, het Veni Creator. Onder dit lied trekt de Graal van 7 kanten het Stadion binnen In het midden van de grasvlakte vormen zij een zevenpuntige ster, verbeeldende de 7 ga ven van den H. Geest. Iedere sterrepunt heeft een andere kleur. Rood, groen, blauw, oranje, zilvergrijs, paars en geel zien we geschaard rond een geweldigen Graalschotel, in het midden van het Stadion opgebouwd. Wan neer het Veni Creator gezongen is, bidt de Ster Zend Uwen Geest uit en wij worden herschapen. En Gij zult het aanschijn der aarde vernieuwen. In dit gebed ligt het verlangen om de we reld anders te doen worden. De wereld af gewend van God. ellendig, hulpeloos en in zich zelve verdeeld, geen uitweg meer ziende en het schijnt of de oude wereld den weg naar het geluk d.i. naar het Hart van God niet meer kan of wil vinden. Dat wil de Graal nu veranderen en vernieuwen. Na de Graal treden de „Bewaarengelen' ln gele gewaden gekleed binnen, zij stellen zich op, rond de wielerbaan en moedigen de Graal aan in haar pogen, zij naden haar aar. daden te stellen, offers te brengen, lijdend te beminnen en nooden haar uit -tot een gebed en vragen haar dit gebed uit te druk ken in een Godsdienstige dans, zooals in Oud-Testa mentische tijden David voor de Ark danste. De ster zingt nu tot de H. Geest en een groote groep meisjes treden uit de ster en drukken dit gebed uit door een expressieven dans en ootmoedige gebaren. De engelen scharen zich nu in een cirkel rond iedere sterrepunt en bidden beurtelings over iedere groep een gave van den H. Geest af. En de Graal met de engelen samen smeeken met heiligen aandrang: Daal, daal neder Heilige Geest: Den komt er muziek als een felle wind. Seraahs en Cherubs snellen nu binnen en brengen hun liefdeboodschap aan de Graal Hoe U streelde, hoe u griefde Jezus lijden. Jezus liefde. Graalleus zij de liefde rood Liefde tot in kruis en dood. De Graal juicht in blijde verbazing: De Heilige Geest is bij ons geweest Wie ook afval of dwaal Hem getrouw blijft de Graal en zacht en innig als een gebed klinkt het: Liefde 5s in den Hemel Koning En ons zielen zonder tal, Zoeken daar hun eeuwge -woning Liefde overwint het al. Dan spreken zij in enthousiaste bezieling over de wonderwerken Gods. En hierna slaat do Graal op den rand der arena haar zeven kampen op. Nu komen al huppelend en springend de kruiskinderen binnen, m-aar ook de helsche machten schieten toe, om de kinderen naar zich toe te lokken. De aanval wordt echter afgeslagen en de kinderen verlaten het veld spelend, als zij gekomen waren. In vier gesloten carré's komen nu ietwat overmoedig de Graaikadotten aangestapt. Als zij zich echter in een vroolijke dans over het veld willen verspreiden breken de hel sche machten met hernieuwde kracht los cn trachten de Graalmeisjes en kadetten mee te lokken. Doch met een massaal neen worden zij afgewezen. Dat baat echter niets. En de aanval hernieuwt zich met rythmisch getoover. Nu klinken de alarm trompetten totdat een hartroerende'bede tot Maria de aanvallers doet terug deinzen. Nu ontwikkelt zich tusschen de kampen een ges piek over de Liefde; uit deze sa- menspreking groeit het verlangen om ook naar buiten van hun innerlijke gevoelens te getuigen. De kampen mobiliseer en zich en richten zich met 4 fronten naar het publiek De groepen der wereld die zich op de tri bunes bevinden, spreken eerst heftig tegen doch langzamerhand worden zij tot zwijgen gebracht en door hot verhaal van Jezus' liefdedaden tot algeheele overgave bekeerd Zij dalen in de arena af en worden in de kampen verwelkomd en ingekleed. Allen tosamen vereenigen zij zich nu voor do Graal-offerande en tenslotte komt. de Stem van Jezus de Graal zeggen, dat. haar gebed verhoord is en Hij met haar zal zijn. Het verbond met Jezus wordit- gesloten waar na het- spel met een massaal Te Deum wordt besloten.. Een ieder, die iiot in een massaspel heef: medegewerkt zal kunnen begrijpen, wat er in deze voorafgaande dagen van regie en organisatie gevergd wordt om alles in goede banen te ledden en vlot te laten verloopen Doch de leden en leidsters van de Graal zet ten gezamenlijk hun schouders onder het werk om op den 2den Pinksterdag een spel te brengen, dat èn toeschouwers én mede werksters nog long in geheugen moge blijven en de boodschap van Jezus' liefde zal uitdra sen in vele harten, die het wezen van het Christendom voor dien nog nooit ten volle hadden begrepen. En hiermee hoopt de Graal weer een stap verder te zetten op der. weg der wereldvernieuwing door liefde Heiligen Geest, Daarvoor hebben de Graal meisjes en leidsters nu eenmaal alles over en alleen dit hooge doel stelt hen in staa' tot al de offers van zelfverloochening en in spaning die zoo'n (demonstratie natuurlijk van alle deelneemsters vraagt". STADSNIEUWS Voor den Kantonrechter. Dronken automobilist. Men zal zich nog herinneren, dat in den laten avond van 14 Februari een uit Amster dam komende two-seater op de Lange Hee renvest een geheel rechts van den weg staan den auto aangereden heeft, en even verder tegen een huis is gebotst. De bestuurder, een 27-jarig bloemist uit Aerdenhout, werd door de politie in bewaring gesteld wegens dron kenschap. Hij bleek een met scherp geladen revolver bij zich te hebben. Bij verstek was hij veroordeeld tot een geldboete van 200.subs. 20 dagen hech tenis, van welk vonnis hij in verzet gekomen was. De verbalisanten verklaarden, dat op dien avond een automobilist uit Amsterdam hen op de L. Heerenvest had gezegd, dat hij een heelen tijd achter een dronken chauffeur ge reden had, dien hij toen net had kunnen passeeren. Meteen kwam de bewuste auto .aanzeilen", zooals de agent zei, in slinge renden gang. Even later had de botsing plaats. De chauffeur bleek zoo dronken te zijn, dat men het noodig vond. hem ter ont nuchtering op te sluiten. De eigenaar van den aangereden wagen en beide agenten ble ven bij hun verklaring, dat verdachte dron ken was geweest. Verdachte ontkende zulks, hij zou na den voetbalwedstrijd Holland Belgie in Amsterdam gebleven zijn en van half 5 tot 10 uur 2 borrels en 3 biertjes heb ben gedronken. Hij achtte zich echter be dwelmd door giftige gassen, die in de cabine waren gekomen. De eerste getuige a décharge, de persoon die met verdachte dien Zondag heeft door gebracht. schatte de door verdachte gebruik te alcohol op 3 groote glazen bier en 4 bor rels. Toen zij in Amsterdam in den auto stapten om naar huls te rijden, had getuige er aan getwijfeld of verd. wel in staat zou zijn den auto te besturen, en zelfs gezegd: „Laat mij rijden". Toen hij echter geconsta teerd had, dat zijn vriend wel degelijk goed kon chauffeeren had hij rustig een dutje gedaan, waaruit hij opgeschrikt was door de botsing. Een tweede getuige a décharge had 's avonds om 10 uur verdachte nog gesproken en geen dronkenschap geconstateerd. Een derde getuige a décharge had vaak te gen verdachte gezegd, dat er gassen in den auto kwamen, waar hij zelfs onpasselijk van werd. Er zijn na de aanrijding proeven ge nomen door deskundigen, dit ter terechtzit ting verklaarden, dat er inderdaad giftige gassen ontsnapten, die op langen duur zelfs doodelijk konden zijn. De Ambtenaar achtte de dronkenschap aanwezig. Verdachte was niet in staat ge weest een auto behoorlijk te besturen. Dat verdachte wist, dat de lucht in de cabine slecht was, maakt de zaak nog erger. Hij vraagt vernietiging van het gewezen verstek- vonnis en eischt. een hechtenisstraf van 14 dagen met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. De verdediger mr. T. A. M A. van Löben Seis betoogt dat de geconstateerde sympto men van dronkenschap evengoed door de gassen kunnen zijn veroorzaakt. Het bewijs dat zij van den drank kwamen is z. i. niet geleverd. De kantonrechter ziet in de verklaringen van de getuigen a charge en den eersten ge tuige a décharge wel degelijk het bewijs van dronkenschap. Hij veroordeelt verdachte dan ook tot een hechtenisstraf van 7 dagen met intrekking van het rijbewijs voor 6 maanden. Wegens het dragen van het vuurwapen spreekt hij een veroordeeling tot 10.subs. In dagen hechtenis uit met verbeurdverkla- nig van het wapen. KAMER VAN KOOPHANDEL. Verschenen is het jaarverslag over 1931 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken. We ontleenen er het volgende aan: Ook in het afgeloopen jaar werden weer cursussen gegeven in het Spaansch, Zweedsch, Maleisch, Handel en Recht. Boekhouden en Warenkennis voor kruideniers. Er werd voor een totaalbedrag van f 2420 aan subsidies verleend. Herinnerd wordt aan het mislukken van de Zaterdagavondmarkt in Haarlem-Noord. Een overzicht wordt gegeven van den toe stand der verschillende industrieën, handel en -nijverheid en van den geld- en effecten handel. Uitvoerige beschouwingen worden gewijd aan -den toestand van het Staatsvis- schershavenbedrijf te IJmuiden. De op brengst van de in de Rijksvlschhal afgesla gen visch bgdroeg in 1913: f 6.995.785.09 1/2 en in 1931: f 11,504.088.93. Het hoogst was die opbrengst in 1916. n.L f 36 602,555.53 1/2. In den loop van het ver slagjaar is de visschersvloot vermeerderd met acht vaartuigen. Een afzonderlijk hoofdstuk wordt- gewijd aan den Tuinbouw, onderverdeeld in a. Bloembollenteelt, b. Tuinbouw in Kennc- merland on c. Aalsmeersche Tuinbouw. Ook op het Verkeerswezen wordt uitvoerig de aandacht gevestigd. Het aantal in 1931 uitgesproken faillisse menten bedroeg 206. Het aantal mondelinge en schriftelijke inlichtingen uit het Han delsregister bedroeg in 1931: 10469, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ctt. per rejel. ONS BLAUWE HEEREN COSTUUM Eigen werk Goede pasvorm Vanaf 22.— „EEN TAART VOOR MOEDER". SYMPATHIEKE GESTE VAN DE BANKET BAKKERS OP „MOEDERDAG". Zooals wij reeds gemeld hebben, zal de af- deeling Haarlem van de Ned. Banketbakkers- vereeniging, waarbij ook de banketbakkers te Bloemendaal en Heemstede zijn aangeslo ten, op 8 Mei, den Moederdag gratis taarten doen distribueerèn onder de moeders, die op dien dag tot de patiënten 3e klass der vier Haarlemsche Ziekenhuizen behooren. De geneesheeren-directeuren der zieken huizen het St. Elisabeths Gasthuis, het Diaconessenhuis, de Maria-Stichting en het Joodsche Ziekenhuis zullen voor de distri butie zorg dragen. Woensdagavond waren de taarten te be zichtigen in een der zalen van hotel Lion d'Or aan den Kruisweg. Door de leden der afdeeling zijn in totaal 225 taarten gebak ken, amandeltaarten met marsepeindeek. waarop in relief een moeder me; kind is aangebracht. Op de doozen staat: Moeder en kind, Moederdag 8 Mei. De afdelingsvoorzitter, de heer W. van Deutekom memoreerde den oorsprong' van den Moederdag, die van Amerika uit ook Ne derland heeft bereikt, en die op den tweeden Zondag in Mei, thans dus op 8 Mei, valt. De banketbakkers willen bij de algemeene ver eering der moeders ook de hunne voegen. Het verheugt spr„ dat alle leden zonder uitzon dering meegewerkt hebben. Alle taarten zijn ten geschenke gegeven en van geenerlei aan duiding voorzien, waaruit zou kunnen blij ken, van welken bakker de taarten die aiie gelijk zijn komen. Persoonlijke reclame is dus buitengesloten. De bezichtiging van het ingezonden gebak, is op zoo'n vroegen datum gesteld in verband met de verzending en dis tributie. Met deze smakelijke gift hebben de ban ketbakkers er het hunne thans toe bijgedra- ;en om de viering van den mooien Moeder dag in ruimer kring te doen plaats vinden. PROVINCIALE STATEN. De lecion der Provinciale Staten van fNoord-Holland worden opgeroepen voor de eerste gewone zitting-der Staten van Noord- Holland op Dinsdag 21 Juni ei., des voor middags te half twaalf. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug to bekomen bij: Scholtz, Bankastraat 38, armband; Lijnzaad. L. Lakenstraat 8 autoband met velg; Smit, Reitzstraat 34, bon boekjes; van Nieuwkerk, Gouwsraat 8, duif; Castricum. Raaks 26 zw„ geld; Bureau van politie, Smedestraat 9, gewicht; Sijmus, Kor te Heerenstraat 7 zwart, hond. Wessels, Lan ge Annasraat 50, idem; Plantje, K. Spaarne 19. bindermantel; v. d. Maat Kruisstochtstr. 57 muts; de Vries, Schoterweg 66, portemon- naie met inhoud; Opbroek, Rijksstraatweg 65. idem: Bijster. Boogstraat. 20, rozenkrans: Roggeveen, Smedestraat 7, gymn. schoen. JUBILEUM J. HAGE. Woensdag was 't 25 jaar geleden dat de heer J. Hage. Oranjestraat alhier, bij de Fa. Gebr. Brakel. Sophiaplein, als loodgieter rn dienst kwam. Van de firma ontving de jubilaris bij deze gelegenheid een gouden horloge en van het personeel een pendulestel. Voorts waren vele bloemstukken ingekomen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. KON ZIJN SOKKEN NIET AANKRIJGEN Had een half uur noodig om op te staan. Al vijftig jaar rheumatiek. Vijftig jaar verdroeg deze man uit Dord recht zijn pijnentoen ontdekte hij dat hij er in een paar maanden af kon zijn. Uit den brief, dien hij schrijft kunt u zien dat zijn rheumatiek zeer ernstig was. „Van mijn 11e tot mijn 60e jaar werd ik steeds door hevige pijnen gekweld. Mijn werkzaamheden brachten mede. dat ik 's morgens heel vroeg op moest, maar het ge beurde vaak. dat ik alleen voor het uit bed komen meer dan een half uur noodig had. Verder moest ik net als een kind geholpen worden om mijn sokken aan te trekken enz. Thans, na het gebruik van slechts 3 fiesschen Kruschcn, bevoel ik het uit dankbaarheid voor mijn genezing iedereen, die aan dezelf de kwaal lijdt, ten zeerste aan." Dordrecht. J. F- U moet. de rheumatiek dooden, voordat- het u neervelt. Zorg dat de rheumatiek u niet steeds erger in zijn klauwen krijgt, zoodat uw gepijnigde gewrichten u tenslotte noodza ken het bed te houden. Zoek de grondoor zaak van uw rheumatiek NU. en neem maat regelen die oorzaken te verwijderen. Rheu matiek is het gevolg van een urveei aan uri nezuur in het lichaam. Twee bestanddeelen in Kruschen Salts hebben het vermogen urinezuur op te lossen. Andere bestanddeelen van dit zout. helpen de natuur deze opgeloste kristallen door de natuurlijke kanalen te ver wijderen. Verder zijn er weer andere zouten in Kruschen die gisting van het voedsel in de ingewanden voorkomen en houden daarbij niet alleen de vorming van urinezuur tegen, doch ook van andere lichaamsgiften die de gezondheid ondermijnen. Onthoudt dus dat 't ..de kleine, dagelljksche dosis" Kruschen Salts is die uw lichaam bevrijdt van urinezuur en verre houdt van de ketenen der rheumatiek Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers cn drogisten a 1 0.90 en i 1.60 per flacon. PERSONALIA. Zaterdag 7 Mei hoopt de heer J. B. Hulshof den dag te herdenker, waarop hij 25 jaar geleden werd aangesteld als loonslager aan het Openbaar Slachthuis, in welke functie hij nog steeds werkzaam is. Voor het examen apothekers-assistente is te Amsterdam geslaagd me A. B. Th. I ker te Haarlem. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Sabbath; Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 7 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Predikatie voor het Moesafgebed. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 8.24 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur Zondag te 7 30 uur. Middagdiensten te 7.45 uur. Avonddiensten bij het invallen van „nacht". Talmoed Torah: Sabbath niet. Werkdagen: Tusschen de Middag- en de Avonddiensten. Alle diensten vinden plaats ter Synagoge Lange Begynestraat 11. HOOGERE BURGERSCHOOL A. Tot gecommitteerden bij het dit jaar te houden eind-examen aan de Hoogere Bur gerschool A met 5-jarigen cursus zijn be noemd: mejuffrouw Mr. E. C. van Dorp te Bloemendaal en de heeren Prof. Mr. P. A. J. Losecaat Vermeer, Hoogleeraar aan de Uni versiteit van Amsterdam, te Bloemendaal Prof. Mr. Dr. G M. Verrijn Stuart, Hoog leeraar aan de Ned. Handelshoogeschool te Rotterdam: Ir. G. O. Boom. Raadgevend In genieur van het Advies-Bureau N. Biezeveld en G. O Boom te Bloemendaal; J. A. van Daalen, Directeur der Twentsche Bank, te Heemstede: Ir. F. C Duf our. Directeur der N.V. Haarlemsche Machinefabriek v.h. Gebr. Figee. té Haarlem; J. Lucassen. Ontvanger v d. Waarborg enz. te Haarlem: Jhr. J. C. Mol- lerus, Secretaris van de Kamer van Koop handel te Haarlem, en Mr. T. A. M. Wester woudt. Directeur der Spaarnebank, te Aer denhout. WINKELVEREENÏGING „EIGEN HULP". Ter aanvulling van hetgeen wij mededeel den over de jaarvergadering van Eigen Hulp nog het volgende: Uitvoerig werd gediscussieerd over de be legging van het reservefonds en de voorzorgs kas, waarbij op groote voorzichtigheid werd aangedrongen. Met ingang van 1 Juli aan staande zal voor het personeel een pensioen- verzekering worden gesloten bij do HA.V. Bank te Schiedam, die als een zeer solide in stelling bekend staat. De aftredende be stuursleden de heeren Veenhoven en Bit ter werden herkozen, terwijl in de plaats van wijlen den heer J. H Wentholt tot bestuurs lid werd gekozen de heer J. Nieuwdorp Wzn. Allen namen hun benoeming aaai. DATA DER EINDEXAMENS GYMNASIUM. Vastgesteld zijn de volgende data voor eindexamens: Kennemer Lyceum, afd. gymn te Bloemendaal op 1, 2. 3 en 4 Juni; Gem. Gymn. te Haarlem op 6. 7. 8. 9, 10, 11, 13, 14, 15 en 16 Juni: Gem. Lyceum, afd. Gymn. te Haarlem op 17. 18 en 20 Juni. Gecommitteerden: dr. P. J. Enk en dr I. H. Gosses, Groningen; dr. J. C. Kluyver, Lei- Leiden; aan wie worden toegevoegd: op 2. 3, 4. 6, 7, 8. en 9 Juni dr. F. J. J. Buyten- dijk, Groningen, OPMERKINGEN VAN LEZERS. STALLING VAN AUTO'S OP DE BROUWERSVAART Een abonné vestigt er de aandacht op, dat tegenwoordig op den beursdag der bollen- kweekers in het Krelagehuis zooveel auto's parkeeren aan het begin van de Brouwers vaart, die zoo smal is. dat er voor het van beide kanten komende verkeer slechts een ruimte van 2.32 M. overblijft, zoodat onge lukken op den duur niet kunnen uitblijven, omdat de auto's ook gedeeltelijk op het trottoir staan. „Wanneer de bollenkwee- kers geen stalling kunnen betalen, laat ze dan tenminste ruimere straten opzoeken", aldus eindigt hij zijn klacht. MARKTNIEUWS Haarlem, 4 Mei 1932. GROENTEMARKT TE HAARLEM. Raapstelen 1—/ 3 per 100 bos. Sla 2.506.50 per 100 krop. Aldijvie 5080 cent per kist. Postelein 11 50 per kist. Spinazie 0.201.10 per kist. Gele kool 4060 cent per stuk. Knakpeen 1416 cent per K.G. Brusselsch lof 22—30 cent per K.G. Roode kool 36 cent per stuk. Bloemkool 825 cent per stuk. Komkommer 425 cent per stuk. Radijs 48 cent per bos. Rabarber 412 cent per bos. Prei 210 cent per bos. Selderij 410 cent per bos. Pieterselie 6—20 cent per bos. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLL. LLOYD Zeelandia uitr. 3 Mei 19 uur van Santos Orania thr. 3 Mei 17 uur van Lissabon Bahia 3 Mei van Amsterdam naar Antwerpen MAATSCHAPPIJ NEEDERLAND P. C Hooft, thuisreis, 4 van Colombo. Tabian, thuisreis, 4 te Cuez. Talisse, 4 te Anflterdam aangekomen. Christiaan Huygens. uitreis 3 te Algiers. Saleier. Java New York Lijn 3 te Port Said KON. NED STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Ariadne 3 te en van Cadiz naar Alicante Brion 3 te Bordeaux Hermes 3 te en van Tunis naar Algiers. Luna 3 te New York. Merope 3 van Meiilla naar Cartagena Oranje Nassau 3 van Amsterdam naar Paramaribo. Orion 3 van Tarragena naar Gandia. Rhea, 4 te Amsterdam. Simon Bolivar 3 le Amsterdam. Titus 3 12 u. 400 M Z.W. van Queenstowil. HOLLAND—AMERIKA LIJN Beemsterdijk 4 v. New-York te Rotterdam Maasdam. New-Orleans n. Rotterdam 3 (n.m.) van Havana. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Oostkerk tuit reis i 4 te Kaapstad. Zuiderkerk (uitreis) 2 van Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOYD Indrapoera 4 v. Rott. n. Batavia. Kota Agoeng (thuisreis) p. 5 (6 n.m.) Dover. Kertosono (thuisreis) vertr. 5 v. Londen. Kota Nopan (thuisreis) 4 (9 v-m. te Mar seille. Sibajak 4 van Batavia naar Rotterdam. Kota Tjandi 4 van Batavia te Soerabaja. Kota Pinang (uitreis) p. 3 Suez. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Montferland 4 v. Amst. n. Buenos-Ayres. Rotterdam—ZUID-AMERIKA LIJN Alpherat 4 v. Rott. n. Hamburg. Alcyone 4 v. Rotterdam naar B -Ayres Alchiba (thuisreis) 2 van Montevideo. HALCYON LIJN Vredenburg Oran n. B.-Ayres p. 30 L Palm Stad Zwolle Antwerpen n. Lissabon p. 4 Vlissingen. Stad Zaltbommel 4 van IJmuiden naar Lambton Drops. Stad Vlaardingen Vlaardingen naar Pto Ferrajo p. 4 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN Heemskerk 4 van Amsterdam te Pemis. Reggestroom 4 v. Amsterdam te Hamburg. Amstelkerk (thuisreis) 2 van Mombassa. Klipfontein 3 van Bremen te Hamburg, HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Grootekerk (uitreis) 4 te Fremantle. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantiooordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven KENNEMER BLOEMENDAG. Reeds een belangrijk aantal dames hebben zich aangemeld om als collectrice mede te werken tot het welslagen van den Kennemer Bloemendag, die Zaterdag, 1'4 Mei te Alk maar op den 2den Pinksterdag, dus 16 Mei, te Haarlem, Velsen, Beverwijk, Bennebroek en Heemskerk, en op Dinsdag 17 Mei te Bloe mendaal en Heemstede wordt gehouden. Zooals men weet komt de opbrengst van dezen Bloemendag geheel en al ten goede aan de ruim 425 Lijders en Lijderessen aan Vallende Ziekte, die in de Stichtingen „Meer- en-Bosch" te Heemstede en ,3ethesda-Sa- repta" te Haarlem een zorgvolle verpleging vinden. Daar wij er van overtuigd zijn, dat er nog vele dames zijn, die gaarne één van deze dagen als collectrice willen medewerken aan dezen schoonen arbeid, verzoeken wij haar vriendelijk zich zoo spoedig mogelijk te wil len aanmelden bij Broeder Jac. Kortenhoe- ven, Postlaan 11 te Heemstede (Telefoon: Haarlem 28637). Het is voor U zeer zeker een kleine moeite een Uwer kennissen bereid te vinden dien dag met U mee te gaan en samen zult gij niet alleen een aangenamen dag hebben, doch tevens meehlpen de dagelijksche zor gen en vele nooden van deze bekende Stich tingen te verlichten! Nu dus niet langer gewacht! U is hartelijk welkom! Meld U spoedig aan!! J. A. HOEKENDIJK Jr. „EERSTE NED. HILDEBRAND- VERKEERS-MONUMENT". Geachte Redactie! Nu ik gelezen heb dat een Kleverpark- bewoonster het Hildebrand-beeld voor zich opeischt, om er uit haar venster naar te kunnen kijken, trek is de stoute schoenep aan en stel U voor het beeld te plaatsen vlak bij het Raadhuis en wel op de plek waar thans de verkeersagent staat. Niet alleen zou door een vernuftige instal latie het beeld praktisch medewerking kun nen verleenen bij de regeling van het verkeer, maar ook zou een en ander als een geheel nieuwe uivinding minstens evenveel belang stelling trekken als de al gauw weer uitge bloeide bollenvelden. De ledige ruimte onder Hildebrand zelf wordt eenvoudig door onbreekbaar glas om lijst. Een agent, zittend op een stoel, drukt b.v. opeen knopen onmiddellijk schiet Hilde brand zijn rechter arm uit ten teeken dat de Zijlstraat is vrij gegeven. Eenvoudiger nog zou het zijn als het beeld slechts „ja" of „neen" met het hoofd zou knikken, waarbij het een klein kunstje zou zijn, des avonds de oogen met rood of groen te verlevendigen. Hopende dat Professor Bronner het aan lokkelijke van mijn voorstel moge inzien, tee ken ik Hoogachtend, PONS. Haarlem, 2 Mei 1932,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6