PEEK&CIOPPENBURO STADSNIEUWS ONZE BLOUSES ve' HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 10 MEI 1932 ORGELBESPELING IN DE KLOPPERSINGELKERK. TEN BATE VAN HET ORGELFONDS. Naar ons wordt meegedeeld zullen bij de 18e orgelbespeling in de Klopperslngelkcrk op Woensdag 11 Mel a.s,, ten bate van het orgelfonds dat nog dringend versterking be hoeft, de orgelsoll worden uitgevoerd door den heer G. A. Goldschmeding Azn., terwijl de door alle aanwezigen te zingen rhythmi- sche koralen op het orgel begeleid zullen worden floor den heer J. C. Flesch, beiden te Haarlem (laatstgenoemde vroeger organist te Amsterdam). Het vrij sterk gegroeid Geref. Evangelisatie koor onder leiding van den heer D. Hogen- birk Sr., verleent zijn op prijs gestelde mede werking met a-capellazang van een tweetal Bach-llederen, een Pinksterlied van v. Brucken Fock en een Pelgrimslied, gecompo neerd door den heer Goldschmeding,terwijl Ds. A. M. Boeyinga een toespraak zal houden in verband met het dubbele doel van den avond. VRIJZINNIG HERVORMDE JONGEREN KRING. Dinsdagavond 10 Mei zal Ds. Trouw spre ken over: Chineesche godsdienst. VEERTIGJARIG JUBILEUM Op 16 Mei a.s. zal de heer J. van der Laan den dag herdenken, waarop hij vóór 40 jaar in dienst kwam van de toenmalige Haarl. Brood- en Meelfabriek, thans Eerste Haarl. Brood- en Koekbakkerij. De jubilaris, die als kantoorbediende bij de oude fabriek in functie kwam, is thans directeur. WINKELWEEK CRONJéSTRAAT. Heden (Dinsdag) .en Vrijdagavond zal er van 8—9 1/2 uur muziek in de Gen. Cronjé- straat gegeven worden. JAARVERSLAG DER NEDERL. VEREENI- GING VOOR SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL. Verschenen is het overzicht nopens den toestand en de verrichtingen van de Vereeni- ging over de jaren 19291931. Sinds 1 Jan. 1929 is het ledental van 19377 eerst gestegen tot over de 20.000 en op 1 Januari weer ge daald tot 19915. Het werkje bevat verder een uitvoerig hoofdstuk over de financiën, geeft overzichten der werkzaamheden, doet mededeelingen over propaganda, gevoerde acties, opleiding, steunbewegingen, enz en is voorzien van véle foto's. DIVIDEND HAARL. BRANDVERZEKERING 12 pet. In hot jaarverslag der N.V. Haarlemsche Brandverzekering Maatschappij van 1846, wordt herdacht de heer Vincent Loosjes, die sedert 1915 commissaris der maatschappij is geweest. De bedrijfsresultaten worden wederom be vredigend genoemd. Ondanks den ongunst der tijden, waarin vele verzekeringen wegens wanbetaling moe ten vervallen, terwijl minder premie werd ontvangen op vele bestaande verzekeringen als gevolg van een voortgezette daling van de waarde van huizen en Inboedels, koop mansgoederen, producten, grondstoffen en fabrikaten, steeg, mede dank zij den ijver van onze inspecteurs en agenten, niettemin het premie-inkomen der vier verbonden maat schappijen, zijnde de „Holland van 1859", de Salamander, de 's-Hertogenbossche van 1841 en de Haaflcmsche van 1846, tot f 1,707,623,73 waaronder mede begrepen zijn de premiën onzer nieuwe „Varia"-afdeeling, aldus het verslag. De brand- en inbraakschaden der verbon den maatschappijen voor eigen rekening be droegen f 449.703,91, zijnde ongeveer f 60.000 meer dan het geval was in het uitermate gunstige brand jaar 1930. Door de lage rente van gelden uitgezet a deposito en op prolongatie, ontvingen wij, als gevolg van de crisis, uit deze hoofde be langrijk minder dan in 1930. De totale winst bedroeg f 382 621,96. Een resultaat, waarover men niet ontevreden mag zijn. Toch ontkwamen wij niet aan de ern stige gevolgen, welke de wereldcrisis mede brengt en onderging de effectenportefeuillc der verbonden maatschappijen een waarde vermindering van f 409,341,53, waarbij voor alle fondsen als waardeeiingsmaatstaf we derom de laatst bekende beursnoteering van 1931 heeft gegolden, terwijl van enkele niet ter beurze genoteerde fondsen de koersen ons verstrekt werden door onze kassiers. Deze waardevermindering meenen wij na aftrek der fondsenreserve ad f 204.000.ge heel uit de winst te moeten afschrijven, zoo dat deze afschrijving f 205.341.53 bedraagt. Ook de kosten van aanschaffing van ma terieel en meubilair schreven wij. behou dens een memoriepost van f 1 wederom ge heel uit do whist af. De bemoeiingen onzer „Varia"-afdeeling, omvattende dc verzekeringen tegen onbe woonbaarheid. huurderving, bedrijfsschade, storm, persoonlijke ongevallen, wettelijke aansprakelijkheid en waterleidlngschaden, hebben zich goed ingezet, en tot ons genoe gen beginnen wij dan ook reeds de vruchten te plukken van het vele voorbereidende werk. dat aan de invoering onzer nieuwe bedrijfstakken is nieten voorafgaan, zoo ook van de kosten die daarvoor moesten worden gemaakt. Wij blijven in deze vol goeden moed. al zullen velen, die het nut van ver schillende soorten van verzekering zeer goed inzien, door hunne veranderde levensom standigheden zich tot het uiterste moeten beperken. De reserven cn premiereserven der ver bonden maatschappijen beloopen thans in totaal f 2,145.970.72. Volgens de gesloten overeenkomst tot samenwerking genieten de verzekerden van alle vier maatschappijen dezelfde waarborgen, waar alle bezittingen van „Holland", 's-Hertogenbossche", „Sala mander", en „Haarlemsche" daarvoor ver bonden zij.n. De heer Mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Slooten. die als Commissaris aan de beurt, vaai aftreding was, werd herkozen. Het dividend werd op 12 pet. van de stor ting bepaald. Voor den Politierechter. SPEER. Bij een kleermakersfirma hier ter stede waren tien coupons stof zoek ze zijn trou wens nog zoek en de coupeur, tevens zoo wat bedrijfsleider deed aangifte bij de politie. Het spreekwoord zegt. steek u in geen gat of zie er deur. De aangever hield hiermee geen rekening en het gevolg was, dat toen de politie een onderzoek ging instellen van praten komt praten er aan het licht kwam, dat de coupeur een jas bezat, gevoerd mét bont zijner firma, welk bont niet betaald was en voorts, dat de winkelschef wel eens couponnetjes aan kennissen verkocht, die ook uit de zaak waren, doch evenmin be taald. Ook bleek, dat hij fournituren leverde voor pakken van familieleden, waar de firma al evenmin voordeel van had en dan waren er door beiden nog lappen en zoo verkocht speer noemen ze dat. Nu kwamen de twee heeren voor demrech- ter, tegen den zin van de eigenares der zaak. die de speerdragers ontslagen had, doch een hunner weer teruggenomen. Over de tien coupons werden we niet wij zer, maar de winkelchef erkende dat van andere coupons en de fournituren. De cou peur gaf toe van het speer, wat hij gereede- lljk kon doen, omdat 't hem niet ten laste was gelegd, maar hield vol, dat hij de bont voering 'had willen betalen. Waarom hij het niet gedaan had? Och, aanvankelijk was 't wat in de slof. geraakt en toen er eenige maanden waren verloopen, dorst hij er zijn patrones niet goed meer mee aan te komen en zoo bleef het in de slof. Hij beweerde den chef wel eensNnaar de rekening te hebben gevraagd, maar de chef ontkende dat, schoon hij tegen een heer van de reclasseering an ders had geZegd, maar dat zou dan op aan stoken van een vriend zijn gegaan, die won derlijk genoeg tegenwoordig was geweest bij het verhoor, dat een rechercheur den cou peur afnam. Die vriend ontkende dat weer, zoodat de waarheid hier niet al te duidelijk naar voren trad. De officier van justitie eischte tegen ieder 3 maanden. Mr. Drilsma voor den winkelcheï optreden de wees er op, dat verdachte gunstig bekend staat, de firma schadeloos heeft gesteld en nooit wat met de politie te maken heeft ge had: hij is eigenlijk veroordeeld op de feiten, die hij zelf heeft aangebracht, want die tien coupons kan niemand hem bewijzen en 't gaat niet aan, hem die ook maar toe te re kenen. Pleiter vindt alle termen voor voor waardelijk. Mr, v. Löben Seis, voor den coupeur optre dende, meent, dat dezen geen diefstal, of ver duistering van het bont kan worden aange rekend.. hij mocht het uit de zaak nemen, maar moest het natuurlijk betalen Dat hij dit naliet Is laakbaar, zeer zeker, maar daar om nog niet strafbaar, temeer waar hij vol houdt over betaling te hebben gesproken Pleiter vraagt vrijspraak. Dc politierechter zal op 13 Mei schriftelijk vonnis geven. DE DRIFTIGE KRANTENMAN. Als je 's middag met een pak kranten op je fiets huis aan huis moet gaan, komt het je ongelegen, als jongens je flets omgooien of andere liefelijkheden bedrijven, die je in de bestelling belemmeren en onze kranten man, die bovendien een zenwachtig man was, werd verbolgen en beklaagde zich bij de ouders van de jongens. De vader zou de jon gens verboden hebben, wat vaderplicht is, maar de moeder zou tegen den vader gezegd hebben, toen deze met den krantenman liep: „Ga toch niet met dien schooier!" wat de vader tegensprak, maar wat de krantenman beweerde gehoord te hebben en zei hij al ben ik maar een krantenbezorger, ik heb ook mijn eergevoel, hetgeen niemand den bezorger zal ontzeggen en het zou ook zeer onhebbelijk geweest zijn, als de. mevrouw dat woord had gebruikt. De rechter kan dit niet gelooven van een mevrouw en de kranten man ook niet en daarom sprak hij van een zoogenaamde mevrouw, hetgeen hem een be risping van den officier bezorgde. Maar op dat woord schooier kwam het aan, want toen was de krantenman zoo boos geworden, dat hij ja wat had hij eigenlijk gedaan, dat er een ruit bij den vader der jongens was ge broken. Twee heeren van de M.T.S. zelden, dat de man opzettelijk met de fiets tegen de ruit had geslagen, waardoor de ruit was ge barsten; de krantenman zei,, dat hij het niet had gedaan, maar enkel de fiets had gegre pen. Doch de heeren van de M.T.S. waren kalm en rustig, als 't technici betaamt, de kran tenman was onrustig, kwaad, dus onbe- heerscht en daarom is 't aan te nemen, dat de getuigen beter wisten, wat er gebeurd was dan de man, die met de heel© behande ling der zaak niets was ingenomen en mld-' den in de debatten zijn bank uitstapte om te vertrekken, doch hij keerde bij de deur terug, klom weer in zijn bank en vroeg opnieuw, waarom hij niet geloofd werd. 't Eindigde met 10 boete of eigenlijk ein digde het met de ontboezeming: Ik word hier in 't ongelijk gesteld: dat vind ik schandalig genoeg. Toen plantte hij zijn hoed vast op het verhitte hoofd en vertrok al mopperend. DE GOEDKOOPE AUTO. De Essex van f 50 kwam weer op de prop pen, want degene, die hem voor dien prijs had gekocht, had zich voor schuldheling te verantwoorden. Er waren vele deskundigen en allen moesten hun Oordeel over het oud vehikel zeggen, want een Essex van 6 Jaar schijnt stokoud te zijn. De meeningen liepen uiteen, wat een zeer gewoon verschijnsel bij deskundigen is. De heer uit den Helder prees het diert je, dat geen spataren had of asthma; de chauffeur, die cr mee van den Helder naar Haarlem was gereden, had maar een onbeduidend mankement aan den carburator gehad, maar de man, die hem gekocht had, kon niet genoeg gebreken opsommen, die alle de onkostenrekening moesten rechtvaar digen en zoo den verkoopsprijs van 200. De officier vond wel schuldheling aanwe zig: als een wagen voor zoo'n zacht prijsje wordt gegeven, zit er een luchtje aan en daarom eischte het O.M. f 150 boete. Mr. v. Löben Seis deed mededeelingen over auto's, die nog veel minder, Ja heelemaal niets waard waren, zag geen schuldheling en vroeg vrijspraak. Uitspraak 13 Mei. Eén ding hebben we echter geleerd en dat is, dat al mogen de auto's goedkoop, ja te geef zijn. dit met onderdeden en reparaties geenszins het geval is; dit ter instructie van lieden, die een kreupel wagentje zouden wil len koopen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. per regel cV ï*6 Hemdjes Dassen Sportkousen Pullovers, enz. „BEVEOKA" BUREAU VOOR ONTSPAN- NINGS- EN KUNSTAVONDEN. Alhier is opgericht het Bureau voor Ont- spannings- en Kunstavonden „Beveoka". Doel is: de gelegenheid te bieden, tegen zeer geringe betaling toch volledig te kunnen blijven genieten van wat kunstenaars en kunstenaressen van be teekenis op elk gebied geven. De organisatie staat onder leiding van den hèer J. Hoogstraten alhier. Het bureau heeft contact gezocht en zoekt dit nog met kunstenaars en kun stenaressen aan den eenen, en met vereenl- gingen die kunstavonden organiseeren, aan den anderen kant. Er bestaan plannen voor verschillende in teressante avonden. Voor den eersten avond is mevr. Margue rite Couperus, internationale voordrachtkun stenares, bereid gevonden, haar medewerking te verkenen. Verder staan op het programma: een Vre- desavond waarbij o.m. de film „Verdun" zal worden vertoond en een zomerfeest. Wie van dit alles tegen sterk gereduceerden prijs wil genieten, kan zich opgeven als begunsti ger van „Beveoka" tegen een klein bedrag per jaar. Men ontvangt dan ook nog het Beveoka- ndeuiws. „SNELVERBAND" In het gebouw de Nijverheid hield de eerste hulpvereeniging „Snelverband" dezer dagen hare j aarlljksche algemeene vergadering. Aan het door den secretaris den heer W. Waalewijn uitgebracht jaarverslag is ont leend dat de vereeniging 165 leden telt. Dit aantal wordt gevormd door 65 dames van wie 25 gediplomeerd- Onder leiding van Dr. S. L. Anholt werden 2 cursussen gegeven voor be ginnelingen, waaraan door pl.m. 60 personen werd deelgenomen. Deelgenomen werd aan een drietal wedstrijden, waarbij een zilveren lauwerkrans, 2 verguld zilveren medailles en een prijs voor groepsleiders werden be haald. Het verslag van den penningmeester, den heer J. B. Heystek sloot met een batig saldo Ook het. verslag, der bootcommissie had aller instemming. In plaats van mevr. Spek, die als.zoodanig had bedankt werd als bestuurslid gekozen mejuffr. A. van Donselaar, terwijl de af tredende secretaris de heer W. Waalewijn bij acclamatie werd herbenoemd. Besloten werd aan den op 18 Juni te Utrecht te houden wedstrijd deel te nemen met 1 heeren en 1 damesgroep. Als afgevaardigden naar de jaarvergade ring werden benoemd de heeren C. Visser Jr. en W, Waalewijn en als reserve de heer J. B. Heijstek. ZANGAVOND M. U. L. O. Op Vrijdgavond 13 Mei geeft de heer P. de Nobel met de leerlingen der M.U.L.O.-schoo'. aan den Vijverweg een zanguitvoering in den Schouwburg aan den Jansweg te Haarlem. Mej. Annie Hermese concertzangeres te Haarlem oud-leerlinge der school, zal op deze uitvoering medewerken en de alt-solo zingen in de „Avond-cantate" van Cath. van Rennes, uit te voeren door de meisjes leerlingen der hoogera klassen. Het feit, dat mej. Hermes 10 jaren geleden in deze cantate de alt-solo zong. dat ook thans, evenals voor 10 jaren, do piano-be geleiding in handen is van den heer Felix de Nobel en dat er waarschijnlijk verscheidene oud-leerlingen der school mee zullen zin gen, zal ongetwijfeld groote 'beLangstelling trekken. Het eventueel batig saldo zal afgedragen morden aan het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vakantiekolonies. Wij twijfelen niet-, of de Schouwburg zal aa. Vrijdag, evenals vorige jaren op de zangavonden uitverkocht zijn. VEREEN. VAN VRIJZINNIGE HERVORMDEN TE HAARLEM. Over de op Zaterdag 7 Mei gehouden al gemeene ledenvergadering van de Vereeni ging van Vrijzinnig Hervormden ontvangen wij de volgende mededeeling: Door uittreden van eenige bestuursleden zijn er enkele wijzigingen in de verdeeling der bestuursfuncties noodig geworden. Als voorzitter zal in het vervolg fungeeren de heer Mr. L. V. Hoog; als eerste penning meester de heer G. J. Kroese, Dreef 1, terwijl als tweede penningmeesteres gekozen werd mevr, H. J. H. MazeeHarmse-n. Uit het jaarverlag bleek dat bet leden aantal op 1 April 1357 bedroeg, wat een lichte stijging in de contributie tengevolge had. De rekening sloot echter met een na- deelig saldo van f 448. Als nieuwe bestuurs leden werden bovendien gekozen de heeren Mr. B. Bouman en J. J. Klimble. Het aantal catechisanten bedroeg totaal 248, waarvan 37 bevestigd werden. Hierbij verleende de Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. welwillend zijn medewerking. Het aan tal leerlingen der schoolcatechisaties bedroeg ongeveer 500, verdeeld over 20 openbare scholen. Het- aantal godsdienstoefeningen was gemiddeld drie per maand. In het ge bouw van den Ned. Protestantenbond werden acht huwelijken gewijd. Het resultaat van de openluchtdag op het landgoed „Elswout" gaf in leder opzicht reden tot tevredenheid. Behandeld werden verder de agenda van de Provinciale vergadering, te houden in Alkmaar en die van de algemeene vergadering in 's Hertogenbosch. i INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE VARSITY EN DE NEDER- LANDSCHE JEUGD. Nu voor de zooveelste maal de Hemelvaarts dag achter ons ligt en vooral de Kennemers in groote drommen opgetrokken zijn naar het .sportfestijn" der Nederlandsc'ne studen ten, is het toch misschien goed, eenseen woord van protest te doen klinken tegen deze j aarlij ksch terugkeerende akelige vertooning. Deze Toeiwedstrijd heeft natuurlijk veel sympathieks: roeien is een mooie sport en de onderlinge wedstrijden der verschillende universiteiten zouden stellig door het enthou siasme der verschillende aanhamgersgroepen en door het in het mooie voorjaar optiekken van de vele geïnteresseerden een prachtige manifestatie kunnen zijn van gezonde jeugd en ferme sportlievendheid. Men mag het overdreven vinden, dat in de kranten van de heele wereld jaarlijks berichten voorkomen over den grooten wedstrijd Ox ford -Cambridge men mag het in enkele opzichten dwaas achten, dat deze gebeurtenis zooveel aan dacht trekt, het is toch begrijpelijk, dat de traditioneele race van de beide studenten- ploegen zooveel belangstelling vindt Ln Engeland en de heele wereld. Het zelfde zou kunnen gelden voor onze studentenwed strijden in de zoo bij uitstek „nationale" roeisport. Droevig is echter nu, dat deze Varsity jaarlijks een schouwspel is van banale baldadigheid en minderwaardige dronkenschap. Het pleit niet voor de jeugd uit de z.g. goede kringen, dat zij niet anders weet feest te vieren dan op een wijze, die door enkele mijner leerlingen als „zwijneboel" werd gequalificeerd. Ik acht echter het wan gedrag van onze Nederlandsdhe studenten in tweeëeriei opzicht speciaal bedenkelijk. Maatschappelijk" en paedagogisch is dé Vansity-vertoo-ning en is de nasleep van dien m.i. zóó te veroordeelen, dat een woord van protest niet achterwege mag blijven. Het schijnt er bij te hoeren, dat op een akelige wijze gedronken wordt, en dat tijdens de wedstrijden en bij den terugkeer der „feest gangers" allerlei baldadigheid bedreven wordt en een akelig gebrek aan beschaving wordt getoond. Wat moeten de spoorweg beambten („die ordinaire rooie kerels"), wat moeten de Amsterdamsche werkloozen („die luie slampampers, die maar langs de straat slenteren en relletjes op touw zetten") wel denken, als zij de studenten zoo terug zien keeren van het sportfeest, als zij in de stra ten van Amsterdam de vechtpartijen en het misselijke gedrag der bleeke, zielige jongens aanschouwen? Als wij intelleobueelen een enkelen dronken student zien, •vervult ons een gevoel van weemoed en medelijden, mis schien minachting, stellig gêne over het min derwaardige pret-maken van deze a.s. politieke en maatschappelijke leiders van onze samen leving. Maar wanneer de man van de straat de bourgeois-jongens zich ziet misdragen en ziet, hoe ze hun geringe waardigheid te grabbel gooien, vervult hem waarschijnlijk een gevoel van verbittering en vijandschap en mJ. terecht. Het moet toch voor de dui zenden werkloozen, voor de duizenden tob- bers uit de middenstandsklasse, een hard iets zijn, te constateeren, hoe de jonge jongens het geld van hun vaders weggooien aan een nietswaardig plezier. Ik kan mij begrijpen, dat- socialistische arbeiders rik ben zelf geen sociaaldemocraat), trotsch op hun ordelijke fatsoenlijk vertoopende manifestaties, min achting en haat voelen tegenover deze bou.r- geois-pretmakers, die de ernst der tijden toch wel heel slecht verstaan. Maar ook paedagogisch acht ik de Var- sity-vertooning hoogst bedenkelijk. Do jeugd uit de gegoede kringen wordt door deze feestdagen opgevoed in eerbied voor een vorm van genot en voor een wijze vain feestvieren, die toch de ware niet is. Jongens en meisjes van de middelbare scholen worden verleid tot het bewonderen van akelige tooneelen, die zich op de Varsity afspelen. Uiit Haarlem gaan er van verschillende mid delbare scholen booten naar de Varsity, die „Lyceumboot", „M.T.S.-boot", enz. genoemd worden, ongeacht het bezwaar, dat de ver antwoordelijke schoolleiders hoogstwaar schijnlijk tegen een dusdanige benaming heb ben. Op een dezer booten werd vrij bier ge schonken, op een andere boot ging het minder gastvrij toe, kosttte het bier zoo en zooveel, Er zijn ouders uit onze goede kringen, die zich er toe leenen om met groepen jongelui uit te trekken tot het aanschouwen van de roeiwedstrijden en wat daarbij hoort, deze ouders, verantwoordelijk voor het gezelschap jongens enmeisjes, die met hen mee gegaan zijn, hebben moeite om dronken studenten van hun booten af te houden, slagen daarin somwijlen niet, stellen de jonge menschen van hun groep dan bloot aan het weinig verheffende schouwspel van een ge heel onbekwaam op het dek neerliggenden kerel, kunnen niet verhinderen, dak door roekeloos geworpen vuurwerk kleeren ver brand worden, kleine brandwonden opge- loopen worden, de kinderen in vrij nauw contact komen met studenten, wier kleeren totaal verscheurd zijn, die met bloed en vuiligheid zijn bedekt. Men kan natuurlijk zeggen, dat dit alles wèl paedagogisch goed is: de rechtschapenen onder de jongeren vin den een en ander walgelijk: ik weet van kinderen, die mee zijn geweest, maar nooit voor een tweeden keer zijn meegegaan; ik weet van fatsoenlijke, gezonde jongens, echt sportieve kerels, die diepe minachting hebben voor het aanschouwde op de beroemde Var sity, maar ik weet helaas ook, dat op moreel zwakke leerlingen van middelbare scholen een en ander een volstrekt verkeerden indruk maakt, als een soort infectie werkt. Het schijnt gebeurd te zijn, dat na afloop van de laatste Varsity ji. Donderdagavond, een groep middelbareschool-leerlingen zich in een onzer bioscooptheaters heel onordelijk heeft gedragen door een echt kinderachtig nadoen van studentikooze vlegelachtigheid. Weten de ouders, die hun kinderen naar dezen „sportdag' laten gaan, meestal op een mooien voorjaarsdag, voldoende, dat 't voorbeeld, dat hun kinderen krijgen van de feestvreugde der oudere broers en verdere studenten-familie leden het tegendeel van verheffend is en een totaal verkeerd begrip geeft van wat ware en wat onwaardige pret is? Het is mi. verkeerd, dat- maar steeds over deze er gernisgevende dingen gezwegen wordt en ik acht het mijn plicht, in het openbaar tegen het bovengenoemde te protesteeren. DR. A. DE VLETTER. Rector van het Kennemer Lyceum Bijschrift: Wij merken hierbij op dat de geachte in zender de zaak wel wat te erg voorstelt. Lang niet alle studenten die op de Varsity komen gedragen zich zoo. Er zijn er evenwel veel, al is het aantal in den loop der jaren vermin derd. Des inzenders afkeer van dergelijke vertooningen beamen wij ten volle. Dat ouders moeite hebben dronken studenten van hun booten af te houden, dat velen niet meer naar de Varsity willen (en hun kinde ren evenmin) is volkomen waar, Wij hebben zelf de vorige week nog dergelijke staaltjes vernomen, met het verhaal der opgedane er varingen er bij. Omtrent het gebrek aan beschaving, dat uit dergelijk optreden blijkt, kan geen mee- ningsverschil bestaan. Dat het gebeurt in het bijzijn van dames en van kinderen maakt het nog honderdmaal erger. En als dr. De Vletter zegt het begrijpelijk te vinden dat een socialistische arbeider, trotsch op zijn ordelijke, fatsoenlijk verloo- pende manifestaties, dit optreden van dron ken studenten minacht, stemmen wij volko men met hem in. Wij minachten het ook. R. P. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Bureau van Politie, Smedestraat 9, broche, 2 zakdoekjes, rijwielbclastingplaatje, sleutel; Bluckens, Preangerstraat 4, bloempjes (T. B. C.?); Bernhard, Ged. Oudegracht 79. bril; Andrea, Groote Houtstraat 163, bal; Schou ten, Pepijnstraat 16, boekje; Vernout, Zoete- straat 17rd., ceintuur, katje; Barten, Spaarn damscheweg 10, brilétui; v. d. Linde, Olie slagerslaan 16, elastiek; Hirschler, Linnaeus- laan 17, hondenhalsband; Stomps, Heeren- weg 109, Heemstede, hondje; Koning, Bloe- mendaalschestraatweg 108 (Santpoort), hond De Jong, Bataviastraat 32, idem; Wildschut, Acaciastraat 9. idem; Polfliet, Hex-menjans- weg 73, handschoenen; Louwerenburg, 2e Zuid Polderstraat 23, halsketting; Van Wie- nen, Spaarnwou derstraat 45, 4 loterijbriefjes. Roest, Sterreboschstraat 79, muts; Van Riet, Atjehstraat 35, portemonnaie; v. d. Ploeg, Haitsma Mui ierstraat 98, idem: Roekens, Wijde Geldeloozepad 19 rd., idem; Strijland, Voortingstraat 19, idem; Fledderman, Rol- 1 andstraat 85, paal; Derks, Gasthuislaan 149, rozenkrans; Blokker, Camplaan 34, Heemstede, sigarenaansteker: Balgooier, Delftstraat 7 zw., ring met sleutels; Provoost, Heerensingel 3 rd., taschje; Drillis, Begijn hof 21, idem; Kikkert, Berkenrodestraat 48, vulpen; Schot, Brouwersstraat 57, voeten bankje. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie verzoekt op neming van het volgende: De Commissaris van Politie te Alkmaar geeft een ieder in overweging alvorens in te gaan op aanbiedingen van het bureau E.S. B.A., Mosterdsteeg 5 te Alkmaar, dezer dagen voorkomende in De Courant-Het Nieuws van den Dag, waarbij filiaalhouders in alle plaat sen des lands werden gevraagd en de reflec tanten' daarna per brief worden verzocht 6.25 voor informatiekosten op te zenden naar het informatiebureau Kogendijk 31 te Bergen (N.H.), aan zijn bureau hieromtrent inlichtingen in te winnen. SCHEEPVAARTBERICHTEN HALCYONLIJN. Stad VI aardingen 8 van Vlaardingen te Pto. Ferr. Stad Zaandam 8 van Antwerpen te Bor deaux. Rozenburg 7 van Se te te Huelva. A HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, Rotterdam na New-York p. 8 Lizard. Leerdam, Rotterdam n. New-Orleans 7 van Havana. Breedijk, Baltimore n. Robt. 8 te Norfolk. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisr.) 7 van Santos. Alwaki (thuisreis) p. 8 Las Palmas. Lochmonar Rot-t. n. Vancouver 6 van San Jose (Guat). HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, 8 van Amsterdam te Hamburg. Serooskerk (uitreis) 8 van Genua. Gaasterkerk (thuisreis) 7 van Sjanghai. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk (uitr.) te Adelaide. Grootekerk (uitreis) 9 te Adelaide. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) p. 8 Perim. Hoogkerk (uitreis) p. 6 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nieuwkerk (thuisr.) p. 7 Las Palmas. Heemskerk (uitr.) 8 van Antwerpen. Nïjkerk luitr.) 7 van East-London. Meliskerk 8 van Beira naar Rotterdam. ROTTERDAMSCITE LLOYD. Baloeran (uitreis) 9 te Belawan. Sibajak (thuisr.) 8 (2 nm.) van Sabang. Bengalen 9 (v.m.) van Rotterdam te Bremen. Kota Nopan (thuisr.) p. 8 Finisberre. Kota Pinang (uitr.) p. 8 Perim. Tosari 8 van Bremen te Rotterdam. Dempo 9 van Batavia te Rotterdam. Bondowoso (thuisreis) 9 v. Makallah. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Polydorus, Rott. n. L'pool 8 (8.23 v.m.) 2Q mijl Z. y. Niton.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10