DE BILT ELECTRICITEIT Krachtig pleidooi voor actieve handelspolitiek HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 10 MEI 1932 HERINGA WUTHRICH HAARLEM (Adv. Ingcz. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 767.7 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 741.7 mM. te Riga. en voorspelt: matigen, tot zwakken, Westelijken tot Zuid' Westelijken wind, afnemende bewolking, wei nig of geen regen in het Westen, in het Oos ten waarschijnlijk nog regenbuien, overdag iets warmer. Uit het buitenland: Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst te De Bilt. De depressies over ons land en in Oost- Duitschland vereenigden zich tot een vrij diepe depressie over de Oostoee. Op den Oceaan "er toont zich een diepe depressie, dde over eenigo dagen zachter weer belooft, maar krachtige stijging van de barometer in Enge land deed tijdelijk de noordelijke winden weer terugkeeren. In Frankrijk bleef de baro meter stijgen en komt vrij veel zonneschijn voor, in Zuid-Duitschland waaien storm achtige Westelijke winden met regen, op de Britsche eilanden neemt de regen af, in de Oostzee-landen is het weer tamelijk buiig en koud. Danbzig melde 27, Gronin gen 15 mJd. regen. Barometer Stand van heden (Veranderlijk) Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van: 757 m.M. 749 m.M. Fa. W. KUIPERS Zn., Opticiens Zijlstraat 97. Telefoon 12726 Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 52 F. 44 F. 57 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 10 Mei. Ondertrouwd 9 Mei: N. H. Lous en I. A. M. Joosse. Bevallen 5 Mei: A. J. v. d. Haak—van Riel, d.; 6 Mei; M. M. Veldman—Roosloot, z.; G. A. van LieropJanssen, z.; 7 Mei: A. Oxe- ner—van Arum, z.; W. G J, Verzijlberg de Groot, z.; B. M. Vendel—van Gastelen, d.; 8 Mei: J. T. v. d. Burg—de Vries, z.; A. L. Sips— Chrispijn, d. Overleden: G. te Velthuisvan Bei]eren. 67 j„ KI. Houtweg: 8 Mei: D. v. d Bergh, 32 j., Leidschestraat; C. M. Wegerif, 65 j... Brou werskade: C. de GrootMeirmans, 64 j Antoniestraat. BLOEMEND AAL. Bevallen: A. R. Kaars Sijpestein>— Stap d. Ondertrouwd: S. Posthuma en L. Bunge. J. Schouten en C. C. Danko. II. Vis cn J, E. de Kruif. J. L. Kroone en Th. de Kol. Getrouwd: A. H. Mooijekind cn C. A. Tromp. Overleden: M. van Huizen, 51 j., overleden te Haarlem; J. M. Pooters 60 j., overleden te Haarlem: M. M. Kakebeke 72 j., G. van Her pen. 47 j. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. STAATSLOTERIJ. De trekking der 5c klasse begint Dinsdag 17 Mei Nog enkele bcele cn gedeelten van loten verkrijgbaar bij de collectricc 3. S. v. d. VEEN—DITO, Platanenlaan 47 - Bloemendaal. DE WEG AMSTERDAM-VELSEN. BOUW VAN EEN NIEUWE BRUG OVER ZIJKANAAL F. Ten behoeve van den aan te leggen nieu wen rijksweg Amsterdam—Velsen tdie aan don kant van Velsen reeds klaar is> wordt over het Zijkanaal F oen nieuwe groote brug gebouwd. Onze foto geeft een overzicht van de werk zaamheden bij den bouw van deze brug. De militaire afscheidsmode. In de Groene Amsterdammer geeft Melis Stoke het volgende kostelijke gedicht ten beste naar aanleiding van het officiëele af scheid van den aftredenden luitenant-gene raal Insinger van een aantal garnizoenen: Voor het front van de troep, met een traan in het oog, stond de scheidende leider der troepen Hij stond aan het eind van een leven vol strijd. en een ander was tot verantwoordelijkheid voor de eer van het vaandel geroepen. Straks zouden zijn mannen in kruitdamp en vuur naar de stem van dien andere luisteren.. En terwijl hij daar stond en met manlijke stem zijn afscheidswoord sprak: krachtig, kort en ad-rem, begon de Her'inring te fluisteren Ze zeide hem: Ziet ge dien snorrebaard staan, wien een traan langs de wangen geweld is Hij dekte u eens in den slag met zijn borst en redde uw leven voor land en voor vorst, tot hij zelf door een zwaardslag geveld is. En ziet ge dien ander, verweerd en verstramd, met het litteeken boven de oogen? Hij was het die stand hield in regens van lood en hij leidde zijn mannen met vreugd in den dood tot het fort in de lucht was gevlogen Het oog van den leider waart over zijn troep De bruine, ontroerde gelaten, het flonkerend kruis op zoo menige borst, ze spreken van daden voor land en voor vorst, van kranige, stoere soldaten terwijl hij zoo voortspreekt met mannelijke stem, vertoont de vervoering des geestes hetgeen hij met hen op de slagvelden leed.. Was het Waterloo.... Jenade HarskampHij weet niet precies meer waar of het geweest is. „Vaartwel" luidt zijn slotwoord. Ontroering en smart doen de afscheidskreet trillende schallen. De taak is volbrachtIn de wachtende troep is in antwoord op deze zoo tragische roep een vreeslijke stilte gevallen De dichter vervult de ondankbare taak van verklaring aan 't einde gewoonlijk Welnudeze lichtingzij slaakte geen kreet. want het afscheid deed haar niet zoo vreeselijk leed. Zij kende dien Heer niet persoonlijk MELIS STOKE. BADHUIZEN „WITTE KRUIS", HAARLEM. Het aantal genomen baden in de afgeloo- pen maand April was: Man. Vr. Rchoolb. Tot. Badhuis Koudenhorn 1337 670 2007 Badhuis Leidscheplein 2357 1286 789 4432 Badhuis Schotersingel 2470 1106 586 4162 Badhuis Hofdijkplein 2179 1207 1142 4528 Badhuis v. Egmondstr. 2290 1497 536 4323 VERKEERSONGELUKKEN. Tc Haarlem. Maandagavond omstreeks 11 uur reeds de heer J. met de auto van zijn patroon op de Amsterdamsche brug. Hij slipte en botste togen de Zuidelijke brugleuning op, die over een lengte van 2 a 3 Meter beschadigd werd, terwiji dc brug ook overigens nog schade op liep. Een agent van politic heeft de stukken der leuning met een touw vastgebonden, waar door het verkeer zonder gevaar voortgang kon vinden. De auto moest worden wegge sleept. Maandagmorgen is de auto van H. uit Baarn tengevolge van de gladheid geslipt en tegen een benzinepomp opgebotst, die voor perceel 249 aan den Rijksstraatweg stond. De pomp is geheel vernield. DONDERDAGMTDDAGSLUITING DER KAPPERSZAKEN. De afdeel!ng Haarlem van den Ned. Bar biers- en Kappersbond verzoekt ons opne ming van het volgende: Er zijn door de afdeeling Haarlem van den Ned. Kappersbond pogingen in het werk gesteld om door bemiddeling van den burge meester dispensatie te verkrijgen voor ont heffing van sluiting op Donderdagmiddag voor de Pinksterdagen. Aangezien hier afwijzend op is beschikt, zij men er op voorbereid dat dus as. Don derdagmiddag en vervolgens eiken Donder dagmiddag na 1 uur alle kapperszaken zijr gesloten DE MODDERREGEN. In ons nummer van Maandag maakten wij melding van een modderregen, die in Amers foort was waargenomen en die bruin-gele vlekken op de kleeding achterliet. Dit ver schijnsel zou in verband staan met de vul kanische uitbarstingen in Zuid-Amerika. Een abonné, wonende in de Soerabaja- straat, deelt ons mede, dat op een der dagen in het laatst van de vorige week haar doch tertje dat, gekleed in een witte blouse, bui ten was geweest, tal van fijne, bruine spatjes op haar blouse heeft gekregen, waardoor dat kleedingstuk geheel bedorven was. De modderregen is dus ook te Haarlem waargenomen. DS. JOH. LANGMAN KAMERLID. Naar het Handelsblad verneemt heeft ds. Joh. Langman te Wassenaar de benoeming voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer in de vacature-Schok king aangenomen. Van 1925 tot 1929 was ds. Langman reeds Kamerlid. Ook is hij wethouder geweest te Voorburg. Hij is een bekend drankbestrijder. VEILINGEN. Maandagavond werden in het Algemeen Verkoopiokaal geveild: Nos. 1—9. Negen huizen aan de Timor- straat. No. 1 en 2 P. Hoogeveen q.q. 1010, No. 3 K. de Jong 3300, No 4. J. Wielders 3475, No. 5 K. de Jong f 3300, No. 6 K. de Jong 3300. No. 7 J. Wielders f 3375. No. 8 J. Wielders f 3375. No. 9 K. de Jong 3350. No. 10. Pakhuis en bovenwoning Lange Vlamingstraat 23. Opgehoud'en. No. 11 en 12. Winkelhuis en huis Terras- weg 23 en 21. J. Pannekoek 7120. No. 13. Huis Molenstraat 23 te Santpoort, v Hoften 4200. No. 14. Huis Riouwstraat 33, Steur 3850. No, 15. Huis Billitonstraat 41..Steur 3350. No. 16. Heerenhuis Grenslaan 24 te Aer- denhout. C. Kwak q.q. 10170. No. 17. Woonhuis Schalkwijkerweg 14. J. A. Schouten q.q. 6500. No. 18. Villa Bosch en Duin aan den Mid den Duinerweg 23 te Santpoort. P. P. Prins 6000. DS. C. VEEN TACHTIG JAAR. Heden vierde Ds. C. Veen emeritus-predi kant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, in een ben ij denswaandlge opgewektheid en ge zondheid en omringd door zijn vrouw, kin deren en kleinkinderen, zijn tachtigsten ver jaardag. Zooals te verwachten was, heeft Ds. Veen hedenmorgen reeds talrijke bewijzen van> belangstelling mogen ondervinden. Zijn prettige woning in het Wilhelmiinapark was, toen we hem te twaalf uur onze gelukwen- schen kwamen aanbieden, in een bloemen tuin herschapen. En steeds maar werden nieuwe bloemstukken in verschillenden vorm aangedragen. Het aantal telegrammen, brie ven en briefkaarten was toen al niet te tel len. Tot hen, die den jubilaris kwamen felici- teeren, behoorden ook twee vrienden, die zich nu al veertig jaar lang van dezen aangena- men plicht hebben gekweten! De bewoonsters van het Hofje van Oor schot, waarvan Ds. Veen regent is, vereerden hem met een taart. Bloemstukken kreeg hij oa. van zijn vroe gere Wijk V, van het Tehuis voor Ouden van Dagen, van de Haarlemsche Jongemannen- vereeniging. enz. Ook mocht de krasse grijsaard vanmorgen al veel persoonlijk bezoek ontvangen, o.a. van Dr. Weener. En vanmiddag zou de kerke ra ad komen. De bewijzen zijn vanmorgen in overvloedi ge mate geleverd dat de Haarlemmers Ds. Veen neg lang niet vergeten zijn. INVOER GESNEDEN BLOEMEN IN BELGIë BEPERKT. Reuter seint uit Brussel, dat de „Moniteur" heden een koninklijk besluit zal publiceeren. waarbij voor den invoer van gesneden bloe men in België een speciale machtiging van het ministerie van Landbouw verplicht wordt gesteld. Het koninklijk besluit zal twee dagen na zijn publicatie van kracht worden. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De Amsterdamsche fondsenmarkt had hedenmorgen een vrij vast verloop. 'De flauwe tendenz in Wallstreet werd gecentra liseerd door aankoopen van Koninklijken en door de arbitrage op Londen, tengevolge waar van de noteeringen zich. zelfs nog iets boven het vorig slot stelden. Voorts oefende de vaste houding der suikermarkt een goeden invloed uit, vooral op H.V.A.'s. Verder maakte de stijging der noteering der Younleening een goeden in druk. Amsterdam-Rubbers waren zwak, op de scherpe daling van den rubberprijs op de New Yorksche markt. MARKTNIEUWS PURMEREND, 10 Mei 1932. Kaas. Aanvoer 12 stapels kleine 19 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 3726 K.G., prijs 0.60 a 0.95 per K.G. Vee. 1244 runderen, waaronder 240 vette e n55 stieren. 13 paarden 70 a 150 per stuk. 74 vette kalveren 0.80 a 1 per K.G. 498 nuchtere dito f 4 a 16 per stuk. 620 Vette varkens f 0.20 a f 0.24 per K.G. 100 magere dito 4.50a 12.50 per stuk. 205 biggen 3 a 6 per stuk. 550 schapen i 13 a 20 per stuk. Lammeren 6 a/ 9 per stuk. kuikens 0.85 a 2.40 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks 2.25 a 2.75. Vette koeien, prijshoudend 0.66 a 0.74 4per K.G. Gelden koeien, prijshoudend 110 a 180 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend, 130 a 270 per stuk. Bij de vereeniging van R. K. werkgevers. STe 's-Gravcnhage heeft heden de Alge- meene R. K. Werkgeversvereniging het tweede crisiscongres gehouden onder voor zitterschap van mr. M. P. L. Steenberghe, die een openingsrede hield. Spr. constateerde, dat Indien iemand recht van crltiek heeft het de A.RK.W.V. is, omdat er op haar con gressen een climax was, wat betreft den aandrang om een actieve handelspolitiek in te voeren, toen het nog tijd was. Nederland had de crisis niet. kunnen tegenhouden, doch er hadden tal van maatregelen genomen kunnen worden en die zijn nog te nemen, die de crisis voor het bedrijfsleven zouden heb ben verminderd. De Nederlandsche onder nemer heeft bewezen op technisch gebied aan den spits te staan. Te weinig aandacht wordt echter besteed aan een meer ratio- neele productie. De ergste gevolgen der crisis liggen echter niet op het materieele, doch op het moreele terrein. Men make het de regeering niet moeilijker, dan zij het toch al heeft en bezie de zaken in groote lijnen, La ten wij ons van detailcritiek onthouden. Mr. B. J. M. van Spaendonck, eerste secre taris der AJEK.W. V. sprak vervolgens over het onderwerp ,Jn welken zin moeten de in voerrechten in ons land geregeld worden om de crisismoeilijkheden te verminderen en hoe dient derhalve de crisisinvoerwet toegepast te worden?". De heer Van Spaendonck her innerde aan het. verlangen naar reciprociteit in de kringen van landbouw en industrie, ook in die kringen, die tot nu toe tegenover re ciprociteit afwijzend stonden. 44 katoenwe verijen kwamen openlijk voor de noodzaak van con tingen teering va.n den invoer van ka toenen manufacturen op. Spr. herinnerde aan een uitlating van den heer Heldring, oud-voorzitter der Kamer van Koophandel te Amsterdam, dat herziening der meestbegunstigingsclausule niet achter wege zal mogen blijven. Bij een- vergelijking van de exportcijfers van Januari tot en met Maart 1932 met de overeenkomstige maanden van 1931 vond spr.. dat de export van margarine achter uit, ging met 67 pet., van steenkolen met, 17 pet., klinknagels, schroefbouten en moeren met 24 pet,, zeep met 50 pet., deuren en ra men met 21 pet., triplexhout mot 41 pet... loe ren schoenen met 64 pc.t.. zoolleder met 48 pet., ongeverfde en ongebleekte katoenen ga rens met 55 pet., wollen garens met 35 pet., geverfde, bedrukte en bontgeweven katoe nen manufacturen met 54 pet., jutezakken en, jutedoek met 53 pet., fluweel en trijp met 56 pet., tafel en servetgoed met. 85 pet.., ka toenen dekens met 70 pet., wollen cn coeos tapljtgoed met 88 pet., wollen stoffen met 72 pet., wollen en halfwollen confectie met 52 pet., kousen en sokken met 22 pet., verdere trcotage artikelen met 29 pet., aardewerk met 40 pet., dakpannen niet 28 pcL, muur- en wandtegels met 37 pet., metselsteen en en straat-klinkers met 61 pet., flesschen met 94 pet., radio-apparaten met 53 pet., fornui zen en kachels met 80 pet., geslagen en gego ten geëmailleerde artikelen met 60 pet. De cijfers zijn nog veel ontstellender, wan neer men den percentueelen achteruitgang van den export zou berekenen op basis van de waarde in guldens. Tegenover dit catatrophale verlies van exportmiogeüjkheid staat voor de meeste artikelen, een enorme toename van den in voer hier te lande. Bepalen wij ons eveneens tot het eerste kwartaal 1932 en stellen wij dit tegenover het eerste kwartaal 1931, dan blijkt, dat de in voer voor de hierna te noemen artikelen, be rekend op basis van de Ingevoerde hoeveel heden. als volgt is toegenomen, deuren en ramen met 65 pot., zoolleder met 36 pet.,; ge bleekte en ongebleekte katoenen manufac turen met 193 pet., geverfde bedrukte en bontgarneeren. katoenen manufacturen met 44 petfluweel en trijp met 28 pet., tafel en servetgoed met 67 pet., katoenen dekens met 140 pet wollen dekens met 328 pet; kou sen en sokken met 29 pet., geslagen en gego ten geëmailleerde artikelen met 9 pet. De regeerLng, aldus spr., is in gebreke ge bleven de reeds jaren achter elkaar gegeven adviezen op te volgen om zich met wettelijke bevoegdheden tegen abnormalen invoer te wapenen. Voor spr. staat het onomstootelijk vast. dat de wijze van uitvoering van de cri sisinvoerwet voor de bedrijven, die de gevraag de contingenleering van den invoer niet ver kregen. den invoer in de betreffende branche extra stimuleerde. In het handelsverdrag met Tsjecho Slowakije is wel elk begrip van we- derkeerigheid zoek. Ook de wijze van uitvoe ring der contingenteeringsmaatregelen criti- seerde spr. Hij noemde als voorbeeld den in voer van leeren schoenen in het eerste kwar taal 1932. Het bij K, B. vastgestelde contin gent bedroeg 149.000 paar; in werkelijkheid echter werden er volgens de Handelsstatis tiek ingevoerd 352.000 paar, zoodat het vast gestelde contingent met niet minder dan 136 pCt. werd overschreden. Voor rubber schoeisel bedroeg het contin gent 474.000 paar, doch volgens de officieele gegevens werden er ingevoerd 1.107.000 paar, een overschrijding derhalve van het vastge stelde contingent met niet minder dan 134 pCt. Blijvend herstel zal in de eerste plaats moeten komen van een terugkeer der export mogelijkheden. Spr. pleitte voor een recht- streeksche medewerking van de vertegen woordigers van het bedrijfsleven aan de tot standkoming der economische maatregelen De regeering moet achter de besprekingen gaan staan met krachtige handelspolitieke uitrusting. Tenslotte hield de secretaris, dr. L. G. Kor- ten horst een inleiding over de vraag „Hoe zal in de naaste toekomst de internationale eco nomische politiek moeten worden gevoerd meer in het bijzonder ten aanzien van Indië cn van de nabuurstaten?". De heer Korten- horst constateerde, dat in het debat tusschen de Vereeniging voor Actieve Handelspolitiek en de Vereeniging voor Vrijhandel dc eerste helaas door de omstandigheden gelijk gekre gen heeft. Er zijn nu eenmaal debatten, die men liever verliest dan wint. Liever ware het spreker geweest, wanneer de heeren Vleesch- houwer, Plate, Jitta, Verrijn Stuart*. Van der Waerden, Van Gijn, Oud en zooveel andere voortreffelijke Nederlanders hooghartig den actieven handelspolitici hadden kunnen toe voegen: Daar staat gij nu in een niet nader te omschrijven kleedingstuk. Spr. deelt niet de illusie, dat het diepste punt reeds is bereikt. Onze welvaartpolitiek zal er op ingericht moeten worden om doel bewust, zonder al te veel op het toeval te vertrouwen, ons verdedigingsplan te voeren. Zoo gezien is er slechts plaats voor een eco nomische politiek, die er van uitgaat, dat on der de huidige omstandigheden gunsten moe ten worden gekocht en dat zij niet meer om niet kunnen worden gegeven. De kosten van het complex van maatrege len lot handhaving der agrarische productie zullen in totaal wellicht 250 millloen gulden per jaar bedragen. De kosten van de verzor ging van 't heirleger van werk'oisen werden door minister Verschuur op 300 millioen gulden per jaar geraamd. Deze lasten, gevoegd bij den druk der Rijks- en Gemeentebelastingen, die tezamen in 1932 niet veel lager dan 900 millioen zullen beloopen worden opgebracht door een steeds kleiner wordend getal contribuabelen. Benauwend is het probleem of en hoe lang de sterk verminderde draagkracht van het nog arbeidende deel van het bedrijfsleven de zware crisisvracht van anderen torsen kan. Het parool is uitgegeven: Nederland koope slechts daar, waar het buitenland van ons koopenen daarvoor betalen wil. Terug dus tot het zuivere ruilhandelssysteem. De crisisinvoerwet zal volgens spr. gewij zigd dienen te worden in dien zin, dat landen die het stelsel van proportioneele contin- genteering niet of niet consequent huldigen, gelijk Duitschland en Frankrijk, niet eenzij dig van ons land wel een evenredig contin gent toebedeeld zullen krijgen. Een tweede maatregel zal moeten bestaan in een goede regeling van het deviezenver- keer. De Regeering zal toch wel moeten er kennen, dat de buitenlandsche deviezen- restricties voor onzen export eenvoudig moor dend zijn. Het Regeeringsvoorstel omtrent deviezenclearing is volstrekt onvoldoende. De heer Kortenhorst zag de mogelijkheid van een vrijhandelsbloc, te vormen door de landen van de Oslo-groep, dat wellicht, den grondslag kan vormen voor het herstel van den internationalen vrijhandel. Voorts pleit te spr. voor een nauwere economische samen werking met Indië. Wij leven, besloot spr. in een economischen oorlog, en mobilisatie zal noodzakelijk zijn, opdat niet gelde: „Wee den overwonnene". DE PRESIDENTSVERKIEZING IN FRANKRIJK. LEBRUN DE EENIGE CAND1DAAT. PARIJS. 10 Mei (V.D.) Voor de presi dentsverkiezing die hedenmiddag om 2 uur overeenkomstig het Protocol door de na tionale vergadering te Versailles zal worden gehouden is de Senaatsvoorzitter Lebrun de eenige candidaat. nadat Painlevé door een delegatie van de democratische linksche Senaatsfractie er toe was bewogen onder de huidige omstandigheden van een politieleen strijd om de hoogste functie der Republiek af te zien. Lebrun zal dus in eerste stemming zoo goed als eenstemmig worden gekozen. Zelfs de radicaal-socialisten die de candidatuur van Painlevé hebben gesteund, zullen hun stem vóór Lebrun uitbrengen. Herriot verklaarde gistermiddag dat zijn partij voor Painlevé zal stemmen, indien, deze candidaat is. Zoo niet dan stemmen dé radicaal-socialisten voor Lebrun. Gezien de vereenvoudiging van den toe stand kan worden verwacht, dat de ver kiezing te Versailles vóór 5 uur is geëindigd. De nieuwe Staatspresident zal zich dan geheel volgens het Protocol in gezelschap van den minister-president en gevolgd door een eere-garde te paard per auto naar Parijs begeven, waar zijn eerste bezoek het stof felijk overschot van zijn voorganger geldt wijlen President Doumer, die in het Elysée opgebaard ligt. AMSTERDAMSCHE BEURS. D I NSD AC 10 MEI 1932 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANK VEREENIG TNG KANTOOR HAARLEM Staatsleen. BinL 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 5 pet. Ned. 1919 4 1/2 pet. Nederl. Indië 19 30 II.. Staatsleen. Bnltl. 5 l/2pct.Dultschl. 1930 (Youngleen) 7 pot. Dultschl. 1924 (Dawesleen) Scbeepv. MIjen. Oude Vaart Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Ned. Industrieën Binl. Accoustiek Alg. K.zijde Unie A.N.I.E.M. (Nat Bezit) v. Berkei's Patent Calvé Delft Nederl. Ford.... Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit Gem. Bez. Philips Unilever N.V. Industrieën Bultl. Anaconda Copper Associated Gas Bethlehem Steel Centr. Publ. Serv. Cities Service General Aviation Intern. Nickel Nevada Copper.. North Amer. Cy. U. S. Steel Banken Binnen! Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken Bnltenl. DeutscheReichsb. 3 Fransche Ban- ken Petrol. Mij. Bin! Kon. Petroleum Perlak Petrolcnm Bnitl. Continental OH. Shell Union Cultuur Maatsch. H. V. A Java Cultuur N. 1. S. Vorstenlanden Mijnbouw My. Alg.Exploratle Billlton II Boston Tabak Maatsch. Deli Batavia Ta bak Deli Maatsch. Besoekl Senembab Rubber Maatsch. A'dam Rubber Dell Bat. Rubber Nea.Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cultuur Onderu Spoorw. Bnitenl. Comm.Mllwaukee Missouri Kansas Texas Wabash Railway Union Pacific Prolongatlekoers 99K 102 33?, 48 1«* 9 47 47M 2 30 172 19H 52 105 170 68 104 1'H 2 15% IVs 43/g 2H 57/8 2H 23H 31H 43 61 63 VH 125 82 5V8 34* 145M 1C0 110 143 12 92 108 83 122 32H 10 24 18 1% 4H 2H 55

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2