DUITSCHLAND'S FINANCIËN, BUITENLAND. Rusland. AGENDA. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 10 MEI 1932 TWEEDE BLAD Rede van minister Dietrich in den Rijksdag. Een deficit van 770 millioen zal gedekt moeten worden. Nog geen vast plan inzake de werk- loosheidszorg. Het Fransche kabinet besluit tot aftreden. Painlevé trekt zich als candidaat voor het presidentschap terug. Hedenmorgen werd de vergadering gezet. Het Fransche kabinet onder voorzitter schap van Minister-president Tardieu is Maandagmorgen te tien uur aan de Qual d'Orsay bijeengekomen ter bespreking van den uitslag der Kamerverkiezingen en de a.s. verkiezingen van den president der re publiek. Met algemeene stemmen besloot het ka binet om overeenkomstig de traditie morgen avond den nieuwen president het ontslag der regeering aan te bieden. De Minister-president zal den president der republiek verzoeken, de aftredende re geering geen nieuwe opdracht te geven. Te genover de pers verklaarde Tardieu ter toe lichting, dat het kabinet bereid is tot 1 Juni de loopende zaken te blijven afwikkelen. Op verzoek van de weduwe van wijlen pre sident Doumer zal het stoffelijk overschot van den overledene, niet. zooals aanvankelijk besloten was, in het Panthéon, doch in het familiegraf op een der Parijsche begraaf plaatsen worden bijgezet. Naar Havas uit Parijs meldt heeft Painlevé zijn candidatuur voor het presidentschap te ruggetrokken. Painlevé heeft, volgens Reuter, nadat hij overleg gepleegd had met het bestuur der radicale Senaatsgroep en met eenige zijner politieke vrienden, de volgende verklaring aan de pers doen toekomen: Vele afgevaar digden, die den wensch koesterden elk even tueel meeningsverschil tusschen den door de aftredende Kamer te kiezen president en de nieuw gekozen Kamer te vermijden, hadden Painlevé. Painlevé dringend verzocht zich candidaat te stellen voor he* presidentschap om den overgang van de ééne Kamer naar de andere te vergemakkelijken. Deze overweging schijnt echter door talrijke republikeinen in den Se naat niet gedeeld te worden wien het er in de eerste plaats op aan komt. een dubbele candidatuur te vermijden. Paul Painlevé deelde daarom Maandagavond zijn vrienden mede, dat hij geen candidaat zal zijn. DuitscMand. De Japansche minister van Oorlog deelt in een communiqué mede. dat het onderzoek naar den aanslag op de Japansche autoritei ten nog niet beëindigd is. Het onderzoek heeft bewezen, dat de aanslag reeds geruimen tijd van te voren is voorbereid door een organi satie, die zich tot taak heeft gesteld de Ja pansche belangen te bestrijden. Het onder zoek geschiedt onder leiding van de Japan sche militaire autoriteiten, die hun rapport zullen voorleggen aan het Japansche kabi net.. De commissie van onderzoek zou reeds hebben geconstateerd, dat de betrekkingen der genoemde organisatie leiden naar Mands joerije en naar Korea. Versterking der Jaoansche troepen in Mandsjoerije. De Japansche regeering overweegt, naar uit bevoegde bron verluidt, haar troepen im Mandsjoerije te brengen op een totaal sterkte van 50.000 man. ten einde de „vrij- scharen"-beweging volkomen te onderdruk ken. Japan rekent er op dat militaire acties zullen moeten worden ondernomen in Mandsjoerije gedurende het, geheele voor jaar en den zomer Waarschijnlijk zullen ook eenige beproefde troepenafdeelingen uit Sjanghai naar Mandsjoerije worden gediri geerd. In Japansche militaire kringen is men nog steeds van meening dat de ..vrijscha- ren"-beweging onder het geheime opperbe vel staat van maarschalk Tsjang Kai Tsjek. die zich weer in het bezit van Mandsjoerije zou willen stellen. Genève. Na den dood van Albert Thomas. De plotselinge dood van Thomas zou naar de meening van den Reu ter-correspondent te Genève een moeilijke situatie kunnen scheppen wat betreft de keuze van een op volger en zou ook Eric Drummond er toe kunnen brengen terug te komen op zijn be sluit om aan het eind van het jaar af te tre den. Balkant. Militaire overeenkomst der Kleine Entente. Volgens een bericht in de Berlijnschc bla den uit Boekarest is een nieuw militair ac- c.oord der Kleine Entente onderteekend door den Roemeenschen minister van buitenland- sche zaken, Ghika, den Roemeenschen chef van den generalen staf. Sasonowitsj den Tsjecho-Slowaakschen en den Zuid-Slavi- schen gezant. Het accoord over welks inhoud en doel tot dusverre nog niets naders bekend is zou tegelijkertijd in Praag en Belgrado zijn onderteekend. Frankrijk. Parijs accoord met het program der herstelconferentie. De Fransche regeering heefttoegestemd in het voorstel der Britsche regeering de confe rentie van Lausanne den 16en Juni a.s. te doen aanvangen. Zij heeft zich tegelijkertijd accoord verklaard met het door Engeland voorgestelde algemeen program. Engeland. het belangrijkste nieuws. Maandagmiddag werd de Rijksdag na een reces van ongeveer 8 weken heropend. De belangstelling was zeer groot. In de regee- ringsbank zag men den Rijkskanselier Dr. Brüning, den Rijksminister van Financiën Dietrich, den Rijksminister van Binnenland- sche Zaken Groener en de meeste andere le den van het Rijkskabinet. De voorzitter Loebe deelde mede dat hij namens den Rijksdag een betuiging of deel neming had doen toekomen aan den presi dent van de Fransche Kamer wegens het overlijden van president Doumer, en een be tuiging van deelneming aan het Internatio naal Arbeidsbureau te Genève wegens het overlijden van den Directeur Albert Thomas. De eerste spreker was de Rijksminister van Fmanciën Dietrich, die door de communisten ontvangen wordt met den uitroep „De be heerder van het faillissement heeft het woord". In een uitvoerige rede verklaarde Minister Dietrich dat de berichten, als zou het Rijk nieuwe schulden hebben gemaakt, onjuist waren. Men is. er echter niet in ge slaagd de schulden op korten termijn in zoo groote mate af te lossen als men in No vember 1930 had gedacht. Het jaar 1930 bracht een deficit van 1190 millioen mark, waarvan in 1931 420 millioen gedelgd kon worden, zoodat in het komende jaar nog een tekort var. 770 millioen gedekt moet worden. Minister Dietrich deelde mede dat hierbij een deficit van 400 a 500 millioen M. zal ko men voor het jaar 1931 Gezegd moet het worden: 770 millioen deficit voor 1930, 500 millioen deficit voor 1931 en 550 millioen van de buitengewone begrooting. De gefundeerde schulden van het Rijk bedroegen per 31 De cember 1931 10.208 millioen R.M.. d.i. 300 mil lioen minder dan per 30 September 1930. In deze som is de Youngleening met 1473 mil lioen inbegrepen, hiervan heeft het Rijk geen penning ontvangen. 2'3 zijn aan dé Entente ten deel gevallen, het andere derde deel is gekomen aan de Posterijen en Spoor wegen. De gefundeerde schuld bestaat uit: Oor- logs- en vooroorlogsche schuld (leeningsaf- lossingsschulden) 4631 millioen. stabilisatie schuld 607 millioen, schadeloosstellingen 1291 millioen, herstelschulden (Young- en Dawes- leeningen) 2205 millioen, schulden voor bui tengewone uitgaven 1474 millioen. Het Rijk heeft dus in de jaren na den oor log voor anderhalf milliard schulden aange gaan. al het andere vervalt op oorlogsscha deloosstellingen en herstelbetalingen. Er zijn twee soorten credietmachtigingen: die, welke de regeering door een for- meele wet heeft gekregen en die welke ver vat zijn in de Noodverordeningen. Tot deze laatste behoort de Noodverordening van 29 Maart 1932, waarbij den Rijkspresident de credietmachtigingen van het jaar 1932 kan handhaven. Het geheel der verplichtingen van het Rijk, ontstaan door de credletcrisis, beloopt be halve de garantie ten gunste van de voor malige Danat-bank 1115 millioen. Het wer kelijke verlies ten gevolge van de banken- transactie bestaat uit 185 millioen verloren subsidies en 150 millioen, welke bij de Dresd- ner bank zijn verloren gegaan. Tenslotte besprak de minister de begrooting voor 1932. waarbij de kosten voor de werk- loozenzorg nog niet gedekt zijn. Dit bedrag zal afhangen van de mate waarin het werk verschaffingsplan zal slagen. Overigens is de begrooting op een bedrag van ongeveer 8 3 milliard sluitend gemaakt. Zij is met de uiterste spaarzaamheid samen gesteld. De politiekosten welke de landen worden uitgekeerd bedragen 2.3 milliard, zoo dat de eigenlijke Rijksbegrooting dus 6 mil liard bedraagt. Een milliard hiervan komt aan de werkloo- zen, 1.2 milliard aan de oorlogsslachtoffers, 477 millioen voor de sociale verzekeringen en 420 millioen voor de buitengewone schulddel- gingen. De amortisatie en rented lent der vlot tende schulden, zoomede die van de herstel- leeningen vereischt 700 millioen. Bij de algemeene beschouwingen sprak afgevaardigde Dr. Breitscheid (soc.-dem.) de hoop uit, dat de credictmacht.igingswet nog in dezen korten zittingstermijn zal worden afgehandeld. Tijdens de redevoering van Dr. Breitscheid plaatsten de nationaal socialis ten herhaalde malen interrupties. De communistische afgevaardigde Schnel- ler besprak de ontbinding der ..godloozen- organisaties". Afgevaardigde Reinhardt (Nat.-Soc.) ver klaarde dat de minister op grond van zijn machtiging door middel van art. 48 geen geld meer krijgt, thans moet de Rijksdag den minister de credietmachtiging geven, welke hij waarschijnlijk reeds ondershands heeft opgenomen. De nationaal socialisten, aldus spr.. dachten er niet aan. het wetsont werp goed te keuren. Zij behouden zich het recht voor bij het staatsgercchtshof te pro testeeren tegen de bewuste grondwetschen- Üing. Moties van wantrouwen tegen de Rijksregeering. Het bestuur der Nationaal Socialistische Rijksdagfractie heeft een motie van wan trouwen ingediend tegen het kabinet- Bruening en afzonderlijke moties van v ----- trouwen tegen de Rijksministers Groener, Dietrich en Stegerwald. alsmede een voorstel tot opheffing van de noodverordening inzake de SA.'s en een voorstel tot uitvaardiging van amnestie. De Duitsch-nationale Rijksdagfractie heeft besloten, moties van wantrouwen in te die nen tegen de geheele Rijksregeering en tegen Dr. Bruening als waarnemend minister van Buitenlandsc'ne Zaken en den Rijksminister van Financiën Dietrich, afzonderlijk. China. Generaal Ma heeft succes. De „Times" verneemt uit Sjanghai, dat de troepen van generaal Ma-Sjangsjen de strijd krachten der regeering van Mandsjoerije op 80 kilometer ten Noorden van Charbin een zware nederlaag hebben toegebracht Gene raal Ma marcheert thans naar Tsitsihar. Verder wordt, naar Reuter seint, gemeld, dat de troepen van Mandsjoerije op 30 KM. afstand van Charbin aan den Chineeschen Ooster-spoorweg een nederlaag hebben ge leden, en dat de Japansche troepen aan den benedenloop van de Soengaririvier in een he vig gevecht gewikkeld zijn. Aanslag te S ianghai Was reeds langen tiid voorbereid. Geen Engelsch voorstel inzake moratoriumverlenging. Officieel wordt, naar Reuter meldt, het bericht van een Londensch blad tegengespro ken, dat de Britsche regeering op de confe rentie van Lausanne zou willen voorstellen het aan Duitschland verleende moratorium met een jaar te verlengen en vervolgens de herstelbetalingen op een lagere schaal voort te zetten. Spanje. Complot ook tegen den premier gericht. 5. Van Russische zijde werd de wensch' uitgesproken den Russischen uitvoer uit, te breiden, hetgeen thans ten deele geschiedt door de leveringen van machines textiel en andere waren. 6. Moskou behoudt voorts het naphtamono- polie in Turkije. De voorwaarden inzake het verder bestaan van het monopolie worden later opgesteld. 7. De Sovjetregeering verplicht zich een zeker kwantum Turksche waren te betrek ken. dat in verhouding tot de voorafgaande jaren grooter is. 8. De leening moet in 15 jaren worden terugbetaald. Amerika. Ernstige verklaring over de werkloosheid. „Er bestaat groot gevaar, dat de acht mil lioen werkloozen in de Ver. Staten in opstand komen, indien de federale regeering geen maatregelen neemt tegen de werkloosheid", zoo verklaarde Mac Grady, die als vertegen woordiger van het Amerikaansche vakver bond getuigenis aflegde voor de Senaatscom missie. welke beraadslaagt over het wetson:- werp-Costigan betreffende de uitgifte van een half milliard doll, aan schatkistbons. be stemd om voorschotten te vcrleenen aan sta ten en gemeenten. Men heeft den ernst van een aantal op standige bewegingen in industriesteden trach ten te verkleinen door te verklaren, dat zij onder communistische leiding stonden, maar deze lieden, aldus spr., zijn vreemd aan het communisme, zij willen slechts brood. De secretaris van het weldadigheidswerk in Pennsylvanië verklaarde, dat de staat voor een onbeschrijfelijke econc 'sche en sociale crisis staat. Drie millioen per men zijn zon der geregelde inkomsten, een millioen ont vangt of eischt bijstand, niemand krijgt voldoende steun. De leider van het ondersteun ingswerk te Chicago zeide. dat zijn stad 700.000 werkloo zen telt, die tegen 15 Juni niets meer zullen bezitten. (Reuter). Vérgaande belasting voorstellen van de Senaatscommissie. Het- voorstel omtrent de begrooting. dat de desbetreffende commissie van den Senaat aan den Senaat heeft gezonden voorziet, vol gens Reuter, een grootere verhooging der be lasting op het inkomen en der vennootschaps belasting dan waartoe het Huis van Afge vaardigden heeft besloten. Het voorstel bevat eveneens het advies tot heffing van invoerrechten op petroleum, co kes. koper en timmerhout: verder een ver hooging van de belasting op automobielen en tooneelvoorstellingen. Peru. Muitende marinetroepen geven zich over. Communistische matrozen hebben naar wij reeds mededeelden kans gezien zich meester te maken van de beide Peruaansche kruisers ..Almirande Grau" en .Bolognesi". De offi cieren werden gevangen genomen en het be vel ging over naar een raad van matrozen. De regeering heeft ter ondei'drukking van de muiterij eenige marine-vliegtuigen en twee duikbooten naar de opstandige kruisers gezonden. De bemanning van de „Almirande Grau" gaf zich direct over, doch de bemanning van de Bolognesi" gaf zich pas over nadat de krui ser van een duikboot een torpedotreffer on der de waterlinie had gekregen. De kruisers werden door infanterietroepen bezet. Volgens mededeeling van de regeering is de orde aan boord weer hersteld. Japan. Bom op het Amerikansche consulaat te Nagasaki. Naar Reuter meldt, is er gisterochtend een bom geworpen naar het Amerikaansche consulaat te Nagasaki. De consul-generaal heeft het departement van Buitenlandsche Zaken er van in kennis gesteld, dat de bom waarschijnlijk uit een voorbijrijdende auto werd geworpen Zij viel door den ingang van het consulaat in het gebouw, waar een brand ontstond, die echter spoedig kon worden gebluscht alvorens schade te hebben aangericht. Naar het schijnt hecht de Amerikaansche Consul aan den aanslag geen politieke be- teekenis. TWIJFELACHTIGE PAND BRIEVEN BIJ DE INLANDSBANK TE BERLIJN. VAN DE NEDERLANDSCHE GROND- CREDIETBANK. INGEZONDEN MEDEDEELING EN a 60 Cts. per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 98.- DE RAMP TE LYON. NOG 32 BEDOLVENEN. PARIJS. 9 Mei (VB.) De bergingswerk zaamheden te Lyon moesten Maandagmiddag ten gevolge van den stroomenden regen en een nieuw gevaar voor aardverschuiving wor den gestaakt. De commissie van deskundigen heeft zich met de militaire autoriteiten in verbinding gesteld en verzocht een afdeeling artillerie :e zenden. Door het vuur van 3 stukken snelvuurge- schut werden eenige duizenden kubieke meter overhangende aard afgebroken. Bij de be schieting werd het puin der huizen getroffen, waarbij het in brand geraakte. De brandweer moest We ma opnieuw in grijpen. Thans liggen nog 32 personen onder het puin bedolven. Des morgens vroeg werd allereerst een niet ernstig gewonde vrouw geborgen. Eenige uren later kon bet vreeselljk verminkte lijk van een jongen man worden bloot gelegd en korten tijd later het lijk van een arts. In totaal zijn 13 gebouwen ontruimd. AANSLAG OP LILIAN HARVEY BERAAMD. PLAN VAN DEN MOORDENAAR WALDOW. Bij het verhoor van den moordenaar Ernst Waldow is komen vast te staan, dat hij met behulp van een jongen man een roofoverval beraamde op oen Berlljnsche filmactrice. Naar de poltie thans mededeelt, betreft het een uitgewerkt plan, waarbij een tooke- ning van het huis. filmactrice Lilian Harvey te vermoorden en vervolgens te be- rooven. De oven-al zou op denzelfden avond worden gepleegd als waarop het echtüaar Baar werd vermoord. (V. D.) MASSIE c.s. NAAR SAN FRANCISCO VERTROKKEN. HONOLOELOE. 9 Mel f Reu ter). Mevrouw Yïassie is met haar man en haar moeder naar San Francisco vertrokken. De Amerikaansche marine-officieren trachtten haar te bewegen te' blijven, ten einde op te treden als getuige in het proces tegen de vier inboorlingen, die er van worden beschuldigd haar te hebben mishandeld. EINDE VAN HET SKLAREK- PROCES IN ZICHT. BERLIJN 9 Mei (W. BDe getuigenver- hooren in het Sklarek-proces zijn heden af- geloopen. De zitting Ls verdaagd tot Dinsdag. Het O. M. zal dan requisitoir nemen, het geen vermoedelijk vijf dagen zal duren. HET CIRCUS GLEICH IN ENGELAND GEWEIGERD. De Duitsche ambassadeur heeft bij de En- gelsche regeering protest ingediend tegen het verbod tot binnenkomen in Engeland voor het circus Gleich en heeft tevens alle re serves gemaakt voor een eventueelen elsch tot schadevergoeding van den kant van den ondernemer Volgens- Duitsche opvatting heeft men hier te doen met een overtreding van artikel 18 van het Duitsch-EngeLschc handelsverdrag. HAAR MAN EN DRIE KINDEREN IN EEN VLAAG VAN WAAN/IN VERMOORD. BRUSSEL. 9 Mei (V.D.) In den nacht van Zondag op Maandag heeft te Zellick een 32-jarige vrouw eerst haar 37-jarigen man ernstige verwondingen toegebracht en daar na haar drie kinderen een jongetje van zeven en twee meisjes van 3 jaar en een van een maand met een scheermes afgemaakt. Uit het onderzoek is gebleken dat de vrouw Ln een vlaag van zinsverbijstering heeft gehan deld. De toestand van den man is zorgwek kend. BRAND BIJ DE TOBIS-FILM- MAATSCHAPPIJ. ALLE NEGATIEVEN VERLOREN GEGAAN. PARIJS. 9 Mei (Reuter) In de filmateliers van de Tobis-maatschappij te Epina.v heeft heden brand gewoed. De schade wordt op tien millioen francs geschat, daar alle film negatieven verbrand zijn. Landdagverkiezingen in Hessen ongeldig. Het gerechtshof voo rden staat H~~" en heeft het protest der Economische Partij in zake de verkiezingen voor den Hessischen Landdag op 15 November 1931 uitvoerig be handeld en deze verkiezingen ongeldig ver klaard. Het Hessische kabinet heeft besloten als termijn voor de nieuwe landdagverkiezin gen den 3en Juli voor te stellen. Goerdeler riiksminister voor economische zaken? Naar de „Vossisch Zeitung" van welinge lichte zijde verneemt, is den Leipziger eersten burgemeester het rijksministerie van econo mische zaken aangeboden. Dr. Goerdeler zou er principieel in toegestemd hebben de por tefeuille op zich te nemen, echter onder voor waarde dat de door de rijksregeering voorge nomen verordening over het invoeren van de 40-urige werkweek wordt vastgelegd in een vorm welke het die bedrijven, die door deze noodverordening in hun bestaan bedreigd worden, mogelijk maakt een regeling in te voeren, waarbij rekening gehouden wordt met de bijzondere eischen van het bedrijf. Naar verder verluidt, zou de benoeming van dr. Goerdeler nog aan het eind van deze week of begin volgende week geschieden. De Spaansche pers meldt, volgens een Reu- tertelegram uit Madrid, dat in verband met het complot tegen Zamora, dat eenige dagen geleden werd ontdekt een oud-majoor, Atien- sa genaamd, gearresteerd is. Uit het onder zoek van ae politie is gebleken, dat de pre sident op zijn reis naar Valencia vermoord zou worden, terwijl tevens een aanslag ge pleegd zou worden op minister-president Azana cn den minister van Arbeid. Russisch-Turksche crediet- onder handelingen. Naar verluidt zijn de economische onder handelingen tusschen Turkije en Rusland tot nu toe nog niet geëindigd. Er werden slechts zekere schikkingen getroffen, welke nog door de beide regeeringen moeten wor den bekrachtigd. Het gaat voorloopig om het volgende: 1. De Sovjetregeering verstrekt Turkije een leening tot een bedrag van 17 millioen goud roebels. 2. In deze leening zijn Inbegrepen credie- ten voor de levering van Russische machines en textielwaren aan Turkije. 3. Een klein deel wordt de Turksche re geering in goud uitbetaald. 4. De overeenkomst heeft een zuiver fi nancieel karakter en geeft geen politieke verplichtingen. BERLIJN. 9 Mei (V.D.) In de Inlands- bank op het Schlossplatz is volgens een be richt in ce Berlijnschc bladen door de crimi- neele politie een grooto hoeveelheid twijfel achtige goudpandbrieven van de Ne- derlancsche Grand-Credit-Bank in be slag genomen, welke voor zoover tot dusverre kon worden vastgesteld in Berlijn zijn ge drukt. In verband met deze aangelegenheid Ls de voormalige procuratiehouder van de In- landsbank, Walter Lewy door de politie gear resteerd. Algemeen gevolmachtigde van de Inlandsbank is de bekende bankier Clemens Max Kunert uit Berlijn-Grunewald. NOORSCHE LUCIFERSFABRIEKEN ZONDER EIGENAARS! OSLO, 9 Mei (V.D.) De vier voor naamste Noorsche lucifersfabrieken zijn reeds sedert eenigen tijd op zoek naar hun eigenaars. Eenige jaren geleden werden deze fabrieken door Kreugcr of beter gezegd door The International Match Corpora tion overgenomen. Dezer dagen werd te Oslo een bespreking gehouden tusschen de directie der vier Noorsche lucifersfabrieken en verte genwoordigers van de International Match Corporation, waarbij bleek, dat niemand ook maar het geringste idee er van had, in wiens bezit het grootste gedeelte van de aan- deelen der lucifersfabrieken kon zijn. Men vermoedde dat zij ergens in New-York gede poneerd waren, doch dit vermoeden bleek onjuist. In de laatste dagen zijn telegrammen gewisseld met bijna al!e groote banken in al le ceelen van de wereld, doch tot nog toe is men er niet achter gekomen waar de aandee- jen zich bevinden, Leden: DINSDAG 10 MEI Groote Kerk: Orgelcoilcert George Robert 8.15 uur. Luxor Sound Theater: ..Het Geheime Com mando" met George O'Brien. Toonccl: Va riété. 8 15 uur. Palace: „Een reden tot Echtscheiding", met Lien Deyers. Tooneel The Wallington Sisters. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Walzer aus Wien". met Gustav Frolich. Tooneel: Comedy Cy clists, 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 11 MEI Stadsschouwburg: Boefje met Annie van Ees, 8 uur. PrinsenhofGemeenteraadsvergadering. 1.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16- Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST)' P Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. Firma C. G. Loomeyer en Zn., ZUlweg 34. Tel. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 10. Tel 12711.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5