KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN R.K. VOETBAL De uitslagen van len en 2en Pinkster dag. De uitslagen van de op le en 2e Pinkster dag gespeelde voetbalwedstrijden van den K. N. V. B. luiden als volgt: IE PINKERSTERDAG Om het kampioenschap van Nederland Veendam—Feijenoord 2—5 AFDEELING Pr om. Res. 2e klasse West Frlsla 2—D. W. S. 2 4—2 De SpartaanO. S V. (prom. 3e kl.) 05 Bekerwedstrijd (5c ronde) Hilversum—P. S. V. 3—6 2E PINKSTERDAG Om het kampioenschap van Nederland P. S. V.—Ajax (Ruststand 0—2) 1—4 AFDEELING UI Prom. 2e klasse Enschedesche Boys—Z. A. C. 21 AFDEELING IV Prom. 2e klasse De ValkHelmond 01 Middelburg—Juliana 3—2 Bekerwedstrijden (5e ronde) VelocltasD. J. K. 4—3 Hermes-D-VS.Dongen 41 Vriendschappelijke wedstrijden: le Pinksterdag Groninger 11-talNoord-Holl. elftal 1—1 H. B. s.—Sheffield Wednesday 1—8 UJ pest—Nicholson 3—2 2e Pinksterdag Sheffield WednesdayNicholson 22 Wilhelmina—UJpest 1—4 P. E. C.Vereln f. Rasensport Köln 6—4 Friesch 11-tal—N.-Holl. U-tal 1—4 Kampioenschap van Nederland. Veendam-Feijenoord (2-5) Nadat van weerszijden eenlge aanvallen waren ondernomen, kwam Feijenoord Iets meer in den aanval. Het was ook na 5 minu ten spelen reeds, dat Burg, door toedoen van een hoekschop, Roossles met een kopbal het nakijken gaf (0—1), terwijl 2 minuten later bij een gewirwar voor het doel, Barendregt de voorsprong reeds kon vorgrooten (0—2). Veendam evenwel zag zich hierdoor genood zaakt de zaken wat serleuser aan te pakken, wat haar uitstekend gelukte. Steeds weer kwamen de gastheeren voor het Feijenoord- doel en het was gelukkig voor Van Male, dat er geen schutter ln den Vcendam-aanval aan wezig was. Aan de zijde der gasten was Groe nendijk echter gelukkiger en bracht na 20 minuten spelen, den stand op 03. De geelzwarten begonnen, ondanks dit voor hun gevaarlijke resultaat, nog harder te werken en het gelukte Gort inderdaad om den achterstand te verminderen (13), ter wijl dezelfde speler direct er op, een opge legde kans verknoeide. Na de thee werd door belde partijen kalm begonnen. Een vrije trap, op den rand van het straf schopgebied, werd noodlottig voor de Veen- dammers, want het keiharde schot van Van Dijke, verraste den keeper totaal (1—4). Nog echter gaven de gastheeren zich niet gewon nen. Enkele uitstekende aanvallen bleven zonder resultaat, terwijl Roosles van zijn kant een vrije trap op uitstekende wijze wist te keeren. Een keihard schot van v. d. Burg, via den doelpaal, kwam ln het Veendamsche net terecht (15). Even voor het einde gelukte het Boomsma echter, na goed doorloopen op den Ingeschoten bal, den achterstand te ver kleinen tot 25. P. S. V.-Ajax (1-4) Reeds onmiddellijk na den aftrap zette Ajax een prachtig offensief in, zoodat van Run en Lanegger telkens moesten ingrijpen om weerstand te bieden aan de aanvallen der Amsterdammers. Van Reenen krijgt na en kele minuten een opgelegde kans om de score te openen, als Boumans den bal van Jurriaans onvoldoende heeft weggewerkt, doch het schot van den Amsterdamschen mklvoor gaat naast. Het verband in de voorhoede van Ajax Is onberispelijk. Het spel had echter in de eerste helft iets meer open kunnen zijn, waardoor wellicht meer resultaat zou bereikt zijn. Na 18 minuten zendt Jurriaans een hard schot in. dat door van Run van richting verandert, met het gevolg, dat het bulten bereik en berekening van den P.S.V.-keeper ln doel verdwijnt, zoodat Ajax de leiding heeft. P.S.V. beantwoordt dit succes met een reeks aanvallen, die door van Kol en Diepen beek worden afgeslagen. Af en toe ontkomt het Ajax doel echter nauwelijks aan een doorboring. Even voor rust rent van Reenen op het P.S.V.-doel toe, doch wordt door Lanegger op zij gezet, waarvoor de scheids rechter een strafschop toekende. Deze strar- schop wordt door Van Kol in een doelpunt omgezet. De rust gaat dan in met een voor sprong van 2—0 voor de Amsterdammers. Na eenige wederzijdsche aanvallen, waarbij P.S.V. min of meer sterker lijkt, weet Van Dijk een aantal P.S.V.'ers te passeeren om dan een keurige pass te geven naar Volkers, die met een pijlsnelle ren op het P.S.V.-doel toestormt en tenslotte den bal overgeeft aan Schubert, die vla de lat den stand op 3—4) brengt. Een minuut later kreeg van den Broek een kans. waarvan hij profiteerde en met een schuiver uit een voorzet van Hunting De Boer het nakijken geeft, zoodat de stand 1—3 Is. Als van Reenen goed samenspel levert met don linkervleugel besluit hij dit met een on houdbaar schot, waardoor hij den stand op J—4 brengt. SKef field WednesdayNicKolsori. Voetbalschandaal in de Meer. AMSTERDAM, Tweede Pinksterdag. Het was zooals ons verteld was voor de eerste maal, dat een Oostenrijksch team uit kwam tegen een Engelsch Profteam. Als zoo danig zou de ontmoeting Sheffield Wednes dayNicholson te Amsterdam een interes sante krachtmeting worden ten aanzien van den in Engeland in de maand December van dit jaar te spelen landen wedstrijd Engeland- Oostenrijk. In plaats van dat de ontmoeting van van middag een belangrijke krachtmeting is ge worden. had de strijd meer weg van een pa rodie op voetbal. Maar een parodie van de gevaarlijke soort. Immers, ging het in het veld aanvankelijk nog al kalmpjes toe, ge leidelijk aan veranderde de verstandhouding, welke tenslotte uitliep in een formeele vecht partij. Verschillende oorzaken zouden kunnen worden opgesomd, waardoor deze ontmoe ting een voetbalschandaal van de ergste soort Is geworden. Het was een organisatorische fout, dat geen eersteklas scheidsrechter be schikbaar was voor deze ontmoeting. Oor spronkelijk zou de heer H. Boekman dezen wedstrijd leiden ,doch naar wij meenden, was deze scheidsrechter aanwezig op het F.IF-A.-congres te Stockholm, dat geduren de deze dagen aldaar gehouden wordt. Op het laatste oogenblik werd naar een arbiter gezocht, en tenslotte stelde een tweedeklas scheidsrechter zich beschikbaar. Voor diens bereldsverklarlng om den wed strijd te leiden moge hem lof niet onthou den worden, doch dat hij tegen de moeilijk heden, aan een dergelijke ontmoeting ver bonden, niet opgewassen bleek, was zeker. Niettemin zijn wij van meening, dat dit voetbalschandaal hoofdzakelijk zijn oorzaak vindt in het meer dan ergerlijk optreden der profs aan weerszijden, waarbij vooral de Engelschcn ai zeer onsympathiek optraden. Zij begonnen met een aantal geniepigheld- jes, die zeker niet door den beugel konden. Ook de Weeners bleken niet zoo gemakkelijk, en aldus werd het een smijtpartij van Je welstc. Dat goed voetbal hierdoor niet moge lijk was, spreekt van zelf. Zichtbaar gaven de spelers zich niet geheel; zij wilden geen risico loopen. Het publiek, dat ln grooten getale was op gekomen om naar een fairen, op technisch en tactisch hoogstaand peil staanden wed strijd te kijken was met het optreden, voor al van Engelsche zijde, in het geheel niet tevreden. In de eerste helft ging het al zeer onvrien delijk toe in het veld. Sheffield had de lei ding genomen na een uiterst snellen ren van den linksbuiten Rimmer, die ook den Oostenrljkschen keeper Plaschka passeerde. De Engelschen waren in het veld wel iets sterker geweest, doch zij schoten gewoonlijk Iets te hoog, terwijl voorts Plaschka uitste kend zijn doel verdedigde. Een maal was hij op zeer unfaire wijze tegen den grond geloo- pen. Onmiddellijk bemoeiden zich eenige Engelsche en Oostenrijksche spelers er mee, doch het liep gelukkig nog al goed af. De rust ging In met een l0 voorsprong der En gelschen. Direct na rust produceerde Cernic een pracht doelpunt, waarmede de stand weer gelijk was 1—1. Steeds vinniger gaat het in het veld toe. Haken, duwen in den rug, ellebogen gebrui ken, natrappen, het is alles aan de orde van den dag. Dat hierdoor incidenten moesten ontstaan sprak eigenlijk vanzelf. 15 Minuten na de hervatting ontstond een incident. Een der Oostenrijksche voorhoede spelers was op een leelijkc manier, toen hij op het doel wilde afstormen, tegen de vlakte gewerkt. De scheidsrechter wees een straf schop toe. De Engelschen echter waren het er niet mee eens en trachtten den scheids rechter met den bal weg te duwen. Een der Engelschen wilde de arbiter daarop het vela uitzenden, doch deze weigerde het terrein te verlaten. Een groote verwarring ontstond. We zagen zelfs een der bestuursleden van Ajax het veld opkomen om zich met het ge val te bemoeien!! Na eenige minuten bleek, dat geen strafschop werd genomen en dat de bewuste Engelsche speler mocht blijven doorspelen!! Een ernstige fout. Het publiek, dat geheel op de hand der Oostenrijkers was, joelde en schreeuwde, doch er werd doorge speeld. Van kwaad tot erger. Zitkussentjes werden over de balustrades heengeworpen naai- de spelers, die onregelmatigheden hadden begaan. Ook een groot aantal En gelsche matrozen, die naar dezen wedstrijd waren komen kijken, roerde zich sterk. 12 Minuten voor het einde maakte Burgess met een fraaien schuiver 2—1 voor Sheffield Wednesday, doch daarna kwamen de Oos tenrijkers weer ln de meerderheid. Vijf mi nuten lang werd het Engelsche doel onder schot genomen, doch alle schoten gingen over. Er zijn nog enkele minuten te spelen. Vijf corners, c reet achter elkaar op het Engelsche doel genomen, leveren geen re sultaat op. Er is nog l minuut te spelen. De linkshalf der Oostenrijkers, "Jhaler is ver naar voren gedrongen. Wat er precies ge beurde konden wij niet zien, doch een oogen blik later is de Oostenrijker op zeer unfaire wijze gevloerd. Groote consternatie ontstaat. Het publiek klimt de tribune over en wil de Engelschen te lijf. De Engelsche spelers voe len zich bedreigd en willen het veld verlaten. Slechts met de grootste moeite gelukt het een formeele kloppartij tusschen de spelers, het publiek en de politie, die inmiddels het veld is opgesneld, te voorkomen. Ook de Britsche matrozen, die hun landgenooten te' hulp willen komen, kunnen worden tegen gehouden. Thaler wordt door eenige omstan ders het veld afgedragen. De strafschop kan genomen worden, feilloos wordt hij ingezet 2—2. Nog wordt afgetrapt, doch direct daar op is het tijd. Het heeft geen zin over den wedstrijd zelf Iets te schrijven. Een waarschuwing zij het echter voor hen, die meenen dergelijke wed strijden te moeten propageeren. In de eerste plaats lijkt ons uitsluitend noodzakelijk, dat vreemde ploegen tegen Hollandsche clubs of teams worden geplaatst. Vreemde ploegen tegen elkaar op Hollandschen bodem heeft weinig zin. En in de tweede plaats dient in het laatste geval de organisatie tip top voor elkaar te zijn, in alle opzichten. Zooals het vanmiddag was leek het naar niets. Zoo wordt een voetbalwedstrijd een aanfluiting, met sport heeft het niets meer te maken. Van propaganda is geen sprake, integendeel, een dergelijke wedstrijd kon wel eens een zeer funesten invloed hebben op het Neder - landsche voetbal. Om den R.K. Spor'parkbeker: NA.S—BB.NL 3—4 V.VARod a uitgesteld* Grasshoppers (Zurich)Zwaluwen (3-3) ZURICH, 16 Mei. Het zas cr aanvankelijk niet naar uit, dat de Zwaluwen nog een gelijk spel zouden bevechten. In de eer ste helft n.l. waren de Grasshoppers abso luut sterker. Zij speelden hun technisch uit stekend spel op rustige effectieve wijze en het behoefde dan ook geen verwondering te wekken xt met de rust de Grasshoppers een 2—0 voorsprong hadden. Na vier minuten wist Trello Abegglen reeds te scoren toen een schot van Ziskovic voor doel bij hem terecht kwam en de Zwitser met het hoofd den bal ln den linkerhoek plaatste 10. De Zwitsersche voorhoede liet verscheide ne malen prachtig samenspel zien, waarin natuurlijk Adam betrokken was, die dan ook weer een uitstekenden wedstrijd speelde. Prachtig samenspel tusschen Hitrec en Weiier II bood wederom aan Trello Abegglen een kans. Deze passeerde de Hollandsche verdediging en de stand was 20. In de tweede helft vatten de Grasshopper* het wat kalmer op en de strijd was dan ook minder spannend dan in de eerste helft. In de eerste helft had doelman Pasche zich een betrouwbaar keeper betoond, toen hij eenige schoten der Hollandsche voorhoede gemakke lijk keerde. In de tweede helft kreeg hij het echter drukker en na een kwartier wist Verkerk na goed werk van Van Gelder den stand op 21 te brengen. Direct daarop echter bracht Ziskovic den stand op 31. De Zwaluwen lie ten zich echter niet ontmoedigen, zij bleven in de meerderheid en drie minuten later was de stand 32 door een goed schot van Bon- sema. Kort voor het einde gelukte het ten slotte Verkerk de partijen op gelijken voet te brengen 33. In de tweede helft speelden de Hollanders beter dan in de eerste helft. Zij trachtten met lange passes de Zwitsersche verdedi ging te passeeren. Onze achterhoede echter wist met het openzetten van den buitenspel- val vele Zwitsersche aanvallen te doen stranden. Stormvogels—V. S. V. (4—4) Onze beide eerste-klassers hebben in een fair gespeelden wedstrijd op tweeden Pink sterdag getoond, dat zij aan elkaar gewaagd zijn. De wedstrijd was niet van spanning ontbloot, vooral in de tweede helft, toen V.S.V. met de overwinning naar IJmuiden- Oost dreigde te gaan, na met 3—1 achterge staan te hebben. Toen was V.S.V. sterk in de meerderheid, hetgeen in drie doelpunten tot uiting kwam. Bijzondere vermelding verdienen het tweede en derde doelpunt van Stormvogels, beide van de schoen van Ketting. De Koning, die bij V.S.V. weer op de spil- plaats stond, kan op een goeden wedstrijd terugzien. Te 2.35 uur stelden onder scheidsrechter Bos de volgende elftallen zich op: Stormvogels: De Waard: Koster, Van Gelder, Langbroek, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Effern, Struys, Ketting, Boekelaar. V. S. V. Hillekamp, Up Wolf, P. Wey, Jac. Wey, H. Wolf. Heyerman, De Koning, Kraak, v. d. Grlendt. i van Zutfen, v. d. Wint Stormvogels begint den strijd met wind en zon in den rug. Toch is het eerste doelpunt voor dc gasten, als de Jongste Wolf den bal uit een scrimmage langs Do Waard schiet (0—1). V.S.V. beleeft eenige angstige oogenblikkcn als na een ingooi de bal voor het doel der gasten komt. Ketting's schot faalt echter. Na eenige onjuist gerichte schoten krijgt Boekelaar den bal. Hij zet naar binnen en Ketting verrast v. d. Wint met een fel schot (1—1). Stormvogels speelt veelal op den linker vleugel. De rood-witte verdediging krijgt de handen vol aan de goed-combineerende voorhoede van Stormvogels. Een schitterend doelpunt noteeren de blauw witten, als uit een door Boekelaar genomen hoekschop de bal door Ketting overgehaald wordt (21). Eenige minuten later, als Koster heeft opgebracht, dribbelt Boekelaar met den bal naar binnen en Ketting is het weer, die met een fraaien kopbal voor de rest zorgde (31). Met dezen stad komt de rust. De tweede helft begint met een aanval van V.S.V. Vlak voor doel schiet P. Wey over de lat. In de voorhoede van V.S.V. wil het eerst niet vlotten. Langzamerhand komt V.S.V. cr echter beter in en na tal van spannende momenten, waarin het doel van Stormvogels meermalen in gevaar verkeert, heeft P. Wey eindelijk succes en brpnert hij met een scherp schot den stand op 32. Even later komt de bal bij Jac. Wey; deze tipt het leer naar „Uppi", die den gelijk maker achter De Waard deponeert. Het gaat nu spannen. Jac. Wey profiteert van een misverstand in de achterhoede van Stormvogels, waardoor V.S.V. de leiding neemt. Tegen het einde komt Stormvogels weer opzetten en v. d. Steen benut een voorzet van Boekelaar (44). DE OUDE GARDE. StormvogelsV. O. C. (45) Onder leiding van den scheidsrechter Koopman kwamen om kwart over vijf de na volgende elftallen tegenover elkaar te staan Stormvogels; P. Dalmeyer, Kuyk, A. Vos, Veuger. Struys, Krooshof, Hoogerduin, J. Blinkhof, C. v. Hemert, Nuyens (captain), H. Snoeks. V.O.C.; N. Thieme. Van Dijk (captain), W. Taselaar, L. Stenger, Rogman, Lameer, Huyser, Leeman, Versteege, v. Everdingen, Rambonnet. De V.O.C.-Veteranen ondernemen direct een gevaarlijken aanval en na enkele mi nuten is de stand reeds 01. V.O.C. blijft sterker en als de bal bij den linksbuiten komt, wil deze hoog voorzetten, doch de bal belandt achter Dalmeyer in het doel 0—2. Voor de rust weet V.O.C. dan nog tweemaal te scoren en met 04 achterstand kunnen de ouwetjes even gaan uitblazen. Na de rust komen de Stormvogels met een gewijzigde opstelling en gaan direct tot het- offensief over. Binnen 10 minuten is de stana 2—4. Onder aanmoedigingen van: „Vader, laat nou eens zien wat je kan" en „Vader laat je nou niet kisten" trachten in de voor hoede van Stormvogels Struys en „Witte jan" de score té verhoogen; de keeper van V.O.C. krijgt het hard te verantwoorden, maar weet zich goed van zijn taak te kwijten. Nadat V.O.C. den stand op 25 heeft gebracht, raken de krachten langzamerhand uitgeput. Toch blijft het een genoeglijke wedstrijd met Stormvogels iets in de meerderheid, doch doordat V.O.C. de buitenspeltactiex toepast, stranden vele aanvallen. Het is Struys die dan door een hard schot den stand op 3—5 weet te brengen. Er zijn nog enkele minuten te spelen en het gelukt „Witte Jan" uit een voorzet van links het vierde doel punt te maken. Het einde van dezen in de beste verstand houding gespeelden wedstrijd breekt dan aan met 45 in het nadeel van Storm vogels. De KennemersV. I. O. S. (11) De Kennemers speelden ter beëindiging van 't seizoen een wedstrijd tegen den Haag- schen 2den klasser Vlos. Beide partijen stel len zich, onder leiding van den heer Dan- kelman, met een drietal invallers op. On danks de hooge temperatuur wordt er direct vol animo aangepakt. De reserve achterhoede der Wijkers heeft het tegen Bogerman c.s. dan ook niet gemakkelijk, doch zij kwijt zich behoorlijk van haar taak. De aanvallen der Wij kers worden vaak onderbroken door bui tenspel en in deze linie schijnen de spelers wel het meest last te hebben van de warmte. Schippers moet wegens een blessure uitval len en ook Stoppa raakt onklaar doch kan biljven spelen. Kort voor de rust ziet Bret- houwer kans den goedwerkenden Haagschen doelman te passeeren. Rust 10. Na de rust zijn de Hagenaars in de meer derheid. Aanval op aanval wordt onderno men doch steeds weten v. Essen c.s. tijdig in te grijpen. De Kennemer-voorhoede welke geregeld door de Haagsche backs buitenspel gezet wordt laat niet veel moois zien alhoe wel Horeman eens een prachtkans alleen voor den doelman staande mist. Als Groot dan in botsing komt met don doelman dei- gasten moet deze laatste vervangen worden. Het gelukt den hardwerkenden Hagenaars 5 minuten voor tijd den zoozeer verdienden ge lijkmaker te scoren (1—1) waarmede het einde komt. KinheimD. C. L. Onder begunstiging van prachtig voetbal- weer speelde Kinheim een wedstrijd tegen het sterke D. C. L. uit Rotterdam. Op het laatste moment bleek de tijd van voorberei ding voor het spelen van den nederlaagwed - strijd om den beker te kort waarom Kinheim een zilveren lauwerkrans beschikbaar stelde. D. C. L. heeft één invaller, Kinheim daaren tegen telde een drietal-invallers en stelde zich als volgt op: C. Druyven Rozemeyer, Stals, Hessellngen, Bakker, Asjes, Michel Jr., W- Groeneveld, v. Heyst, Michel Sr., Nieman. Van de invallers kon Hessellngen ons het meest bekoren, die een zeer behoorlijke partij rechtshalf speelde, v. Heyst loste in 't be gin enkele goede schoten, doch was overigens te langzaam. Nieman presteerde weinig, doch bleek in 't begin reeds geblesseerd te zijn, en verliet na de rust het veld. Daar ook Michel Sr. niet fit was is het te begrijpen dat van de Kinheim voorhoede niet die kracht uitging als anders. W. Groeneveld en vooral ook August lieten soms aardige staaltjes voetbal zien, doch de D. C. L- ach terhoede met linksback en keeper aan 't hoofd speelden een prima partij. In dc D. C. L. voorhoede was het vooral de linksbinnen welke opviel. Druyven was in prima vorm, anders zou hij zeker meer succes gehad heb ben met zijn harde schoten. Het was maar goed dat de Kinhelm achterhoede er bijzon der het oog in had. Zoowel Stals als Roze meyer speelden weer een prima partijtje. Bakker werkte hard op de spilplaats doch had het tegen den langen D. C. L. mid-half niet gemakkelijk. Kinheim begon met enkele aanvallen waarna D.C.L. het offensief overnam. Toen de strijd eenigen tijd gelijk op en neer was gegaan bracht W. Groeneveld na een alge- meenen aanval van dichtbij den stand op 1—0. Kinheim kreeg nog een tweetal pracht kansen om te doelpunten doch beide wer den gemist. Na de rust is D.C.L. iets sterker, de Kinheim-achterlioede is echter in volle actie en laat zich niet passeeren. Na 15 min. brengt de midvoor den stand op gelijken voet (11). Beide partijen trachten de overwinning te bewerkstelligen doch de achterhoedes blijken te sterk te zijn zoodat het einde van den in de, beste verstandhouding gespeelden wed strijd kwam met een gelijk spel. Na afloop werd de krans aan D.C.L. over handigd, iet-s wat bij de Rotterdammers bij zonder op prijs werd gesteld. Scheidsr. Krom uit Zaandijk floot zeer goed. R.C.H. comb. Kinheim 3. 4—2 Kinheim 5—R.C.V. I 2—2 L. F. C.—R. C. H. (2—4) Gisteren speelden te Leiden bovengenoem de elf tellen een eerewedstrijd voor de ope ning van de serie-wedstrijden die L. F. C. heeft uitgeschreven ter gelegenheid van haar vijf en twintig-jarig jubileum. Dait R.C.H. door de prettige relaties met L. F. C. sinds haar verblijf in de derde klasse hier van de partij was sprak wel haast vanzelf. Ondanks het feit dat de Racing met vier invallers moest uitkomen, Verkerk, Geiuts- kens, Smit en Kos, waren verhinderd, heeft men toch een gemakkelijke overwinning be haald, waarmede de vereen!ging een fraaie beker, de spelers een aardige zilveren me daille in het bezit kregen. Het elftal van R.CJH. speelde in de volgen de opstelling: Seme, Prevost, Krom, Brevost Jr., Ruis, Muller, Hanse, De Geus, v. d. Werve, Kedde Jr., Paape. Hoewel het uitermate warm is ontwikkelt zich toch direct na den aftrap een aardig spel waarbij de Leidenaars aanvankelijk den boventoon voeren. Krom en Prevost met Ruis zorgen er echter voor dat men niet al te dicht in de nabijheid van het R.C.H.-doel komt, zoodat Serne er sporadisch aan te pas behoeft te komen. Ettelijke aanvallen wor den door de L.F.C.'ers ondernomen, waarbij vooral het goede spel van de vleugels op valt, echter komt succes aan de andere zijde als Krom den bal ver naar voren trapt, van de Werve deze opvangt en na een handige dribbel om den keeper den bal in het leege doel plaatst (1—0), Een mooie center van de Geus geeft Hanse een geheel vrij veld en na eerst voldoende naar binnen geloopen te zijn, scoort deze met een scherp schot nummer twee. Nog voor de rust maakt van de Werve na een prachtig staaltje voetbal van Kedde er 30 van. Wel hebben de L.F.C.'ers enkele goede kansen gehad om tegen te scoren, door de onbe- heerscht optreden voor het doel gingen deze verloren. Rust breekt aan met een 30 voor sprong voor R.C.H. Na de hervatting blijkt dat de centerhalf van L.F.C. vervangen is, hetgeen op een ver zwakking neerkomt, omdat ceze speler voor de rust diverse uitstekende dingen had ia'-en zien. Met hem speelde ook de rechtsback een zeer behoorlijke partij voetbal, al kon hij niet verhinderen dat enkele minuten na half time Kedde met een laag schot den stand op 40 bracht. Hanse maakt dan volgens hetzelfde recept als voor de rust een vijfde goal, doch ten onrechte wordt die ge annuleerd. De R.CH.'ers doen het nu gerui- men tijd op hun gemak aan wat oorzaak is dat de kwieke middenvoor na eerst een zeer dubieus toegekende penalty te hebben naast geschoten een mooi tege-npunt maakt. Dat is voor de Leidenaars gereede aanleiding om nogs eens extra aan te pakken en werkelijk gelukt het den centervoor nogmaals om te scoren. (42) Tijd voor verdere pogingen om den ach terstand te verkleinen ontbreekt, want spoedig is het tijd en heeft R.C.H. deze aardigen wed strijd, die ondanks de warmte nog veel be langstelling had getrokken, mt 4—2 gewon nen. Direct werden dc prijzen uitgereikt en na nog een paar gezellige uurtjes in gezelschap van de feestvierende vereeni-ging te hebben doergebracht, gingen de partijen huiswaarts. B. F. C.Schoten (72) Voordat deze wedstrijd plaats vond, speel den de aspiranten van de „Meteoor" tegen die van Schoten. Na een aardigen wedstrijd was de uitslag 3—3. Daar er een medaille beschikbaar was gesteld, moest er verlengd worden, maar wegens de temperatuur werd besloten strafschoppen te nemen. Schoten benutte er 2, en de jongens van de Meteoor maakten geen fout, en scoorden er 3, zoodat laatstgenoemde winnaar werd. Het was voor de Schoten-aspiranten een gezellig uitstapje, temeer, daar het ook nog een reisje per mo torboot over het LJ gold. Hierna werd gespeeld. B. F. C. I—Schoten I. voor de 2de ronde in de seriewedstrijden van de Meteoor. De uitslag zou doen vermoeden, dat de 2de klassers overwegend sterker zijn geweest, maar niets is minder waar. B. F. C. had het geluk aan haar zijde, en zag zich zelfs drie strafschoppen toegewezen, waar van er 2 benut werden. Het was feitelijk te warm om tc voetballen, maar de spelers heb ben 2 maal 3 kwartier enthousiast gespeeld. B. F. C. had al spoedig succes als Hoff on- noodig den bal met de hand bewerkte. (10). B. F. C. speelt een vlug en open spel en is gevaarlijk voor het doel. Spoedig is het 20 en uit buitenspelpositie wordt no. 3 gescoord. Schoten speelt in het veld heel goed, maar de voorhoede heeft te veel tijd noodig. Ook de doelpaal redt eenige malen. Uit een aan vechtbare beslissing van den scheidsrechter »is het weer een strafschop, welke een doel punt oplevert. (40). Na een reeks goede aanvallen van Schoten scoort v. Putten tegen (41), waarna het spoedig rusten Is. In de tweede helft heeft Schoten het beste van het spel, maar doelpunten maken is haar nog wat. vreemd. B. F. C. kan het beter en via een Schoten-speler vliegt dc bal in het doel (51). Dan eindelijk na goed spel van Tatenho- ven en de Goede, doelpunt laatstgenoemde fraai (52). De scheidsrechter was niet gelukkig met zijn beslissingen, want weer kende hij BF.C. een penalty toe, doch B. F. C. wilde deze niet benutten, omdat ook zij van meening was, dat van overtreding geen sprake was. B. F. C. maakte nog 2 doelpunten, zoodat het einde kwam met een geflatteerde overwin ning voor B. F. C. AfricanaH. F. C. Heemstede (20) Zondag bracht „Heemstede" een tegenbe zoek aan Africana in Amsterdam. Hoewel de gastheeren, bestaande uit een elftal tot de sterkste le kl. Amsterdamsche Voetbalbond behoorende, in het veld zeker niet sterker waren, wisten zij na rust twee maal te scoren. Het was een zeer geanimeerde wedstrijd. „Heemstede" ontving na afloop een fraaie zilveren herinneringsmedaille. Seriewedstrijden bij H. F. C. „Heemstede". Wedstrijden van 2en Pinksterdag. D.OA. IIDam laten II 22 Na loting gewonnen door Damiaten. E. H. S. IVSpaarnestad III, 03 Spaarndam ISchoten n 02 Zandvoort Hl—V.S.V. HI 1—6 't Gooi 2—E. D. O. 2 (1—3) Promotie-Degradatie. In een fraaien wedstrijd is E.D.O. er in ge slaagd van 't Gooi II te winnen en daardoor haar verblijf in de reserve eerste klas te pro- longeeren. In de eerste helft is 't Gooi veel sterker, maar de E.D.O.-achterhoede is uit stekend in vorm en vooral v. Roon, v. d. Laan, v. Weeren en Lasschuit blinken uit. Rust gaat in met blanken stand. In de tweeae helft komt de E.D.O.-voorhoede op dreef en mede door het ver opdringen van de Gooi- achterhoede maakt Vrenegoor met een kop bal uit een voorzet van Schulz het eerste doelpunt. Op verdiende wijze maakt 't Gooi gelijk. E.D.O. herneemt de leiding door Ca- landt. Tenslotte maakt Vrenegoor aan elke onzekerheid een einde door den stand op 1—3 te brengen. Het ED.O.-elftal was als volgt: v. Roon, S. v. d. Laan, v. Weeren, Jansen, Lasschuit, v. Norde, Schulz, C. de Waard, Vrenegoor, H. Koene, Calandt. (Stads Editie Beker). D. W. O.Zeemeeuwen 2. Onder voor voetbal wel wat te warme weersgesteldheid werd deze wedstrijd ge speeld. De eerste aanvallen zijn voor D.W.O., maar de achterhoede der Meeuwen is op haar post en keert alle goed opgezette aan vallen. Zeemeeuwen komt er nu ook beter in en er ontwikkelt zich een snel opgaande strijd. Rust 0—0. Na rust is D.W.O. het meest in den aanval, maar stug verdedigen van backs en keeper keeren alle gevaar. On der groote spanning komt het einde met blanken stand, waarna verlengd moet wor den. Na de eerste 7 12 minuut is het nog ge lijk maar dan, in de tweede verlenging komt het zoozeer verdiende doelpunt- van den voet van Kok. De resteerende minuten zijn geheel voor D.W.O.. maar tot doelputen komt het niet meer. Door deze overwinning plaatst D.W.O. zich in de finale,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10