De Ontwapeningsconferentie. BUITENLAND. Ultimatum van het Japansche leger? VICTORIA-WATER HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 18 MEI 1932 TWEEDE BLAD Het zou de vorming van een nationale regeering eischen. Actie tegen een partij kabinet. Nog geen nieuwe regeering gevormd. Drie ministers wenschen niet meer voor een por tefeuille in aanmerking te komen. De moor denaars van Inoekai verhoord. Het Belgische kabinet Renkin afgetreden. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. ander land zijn, of die het meest de burger bevolking bedreigen, zijn, wat betreft de be weeglijke artillerie, de vuurmonden van een kaliber dat 155 m.M. overschrijdt en waar van het gewicht van het projectiel 50 kilo overschrijdt. In de tweede alinea wordt verklaard dat de quaestie van de vuurmonden die deel uit maken van permanente verdedigingswerken, afzonderlijk moet worden geregeld. Zooals men ziet beoogt het Nederlandsche voorstel dat de legercommissie een onomwonden ant woord op de door de algemeene commissie aan haar gestelde vraag zal geven. De onmiskenbare bedoeling van het voor gestelde antwoord is, dat de vuurmonden die in de Nederlandsche resolutie bedoeld zijn. geheel afgeschaft of geïnternationaliseerd zullen moeten worden. Het Engelsche voorstel daarentegen, waar aan de legercommissie bij de wijze van be handeling den voorrang heeft gegeven, komt hoofdzakelijk neer op een theoretische ver handeling over het verband tusschen veld artillerie, zwaar geschut en de verschillende verdedigingswerken. Het Engelsche voorstel zou. vooral na de redactiewijzigingen, die reeds vandaag in den loop der discussies overeenkomstig eenige Fransche amende menten zijn aangebracht, in het. geheel geen beslissing brengen, doch de geheele quaestie open laten voor een latere behandeling en beslissing door de algemeene commissie. Bij de toelichting tot het Nederlandsche voorstel bracht generaal Van Tuinen in her innering, dat reeds veertien delegaties in den loop der discussies van de vorige week zich met het standpunt der Nederlandsche dele gatie hadden vereenigd en dat ook de Brit- sche generaal Temperley erkend had. dat een oplossing in den door mr. Van Lanschot be pleiten zin het meest verkieslijk zou zijn. (Handelsblad). China. Ierland. Cosgrave ageert tegen De Valera's politiek. Cosgrave. oud-president van den Ierschen Vrijstaat en leider van de officieele oppositie in de Dail, heeft in een rede heden ie Dublin gezegd, dat zijn partij het Engelsch-Iersch verdrag steunt zooals zij het tien jaar ge leden steunde, en dat veranderingen daarin moeten worden goedgekeurd door de twee contracteerende partijen. Met betrekking tot de conferentie van Ot tawa zeide Cosgrave. dat het thans niet de tijd was voor den Ierschen Vrijstaat om zich de weelde te veroorloven, eenig mogelijk economisch voordeel te weigeren en indien de vertegenwoordigers van den Vrijstaat in gebreke bleven alle mogelijke voordeelen voor het land te verwerven, zou het aan het Iersche volk staan, met hen op de meest ge paste wijze af te rekenen. Cosgrave zeide verder dat wanneer men de afgeloopen tien jaren de revue liet pas- seeren, men niet kon ontkomen aan de waar neming van eenigen sinisteren invloed achter de verschillende manoeuvres, die door hen, die thans in den Ierschen Vrijstaat aan het be wind waren, waren uitgevoerd om het bewind in handen te krijgen. Er was een samen zwering op touw gezet tegen het geordend: bestuur der democratische instellingen en tegen de nationale huishouding. Toen geweld niet het gewenschte resultaat opleverde, wer den veel gevaarlijker middelen toegepast. Nu zij aan het bewind waren, scheen het dat chaos het resultaat was van hun pogingen. Danzig. Nationaal-socialistische actie verwacht. Reuter meldt uit Warschau dat volgens de Poolsche pers te Dantzig steeds meer treinen aankomen met jonge mannen, ge kleed in de nazi-uniform en gewapend. De Poolsche bladen schrijven, dat de nazi's van zins zijn hun reeds lang te voren vastge stelde actie ten opzichte van Dantzig door te voeren en ook consequenties in de bui ten- landsche politiek te provoceeren. Litauen. De nieuwe gouverneur van Memel. KOWNO. 17 Mei. (V. D.) De consul-gene- raai van Lithauen in Londen, Gylys, is door de Lithausche regeering benoemd tot gou verneur van Memel. Gylys is heden in Kowno aangekomen en zal binnen enkele dagen zijn functie aanvaarden. De officieele benoeming wordt heden verwacht. Naar Reuter uit Tokio meldt heeft het Ja pansche leger een ultimatum uitgevaardigd, waarin de vorming van een nationale regee ring wordt geëischt. Het is niet onmogelijk, dat met dit ultimatum rekening zal worden gehouden. Volgens de Japansche grondwet I toch moet de minister van Oorlog uit de ge neraals gekozen worden, zoodat er geen ka- I binet kan worden gevormd zonder de goed- I keuring van het leger- Dit zal echter zijn goedkeuring onthouden aan de vorming van I een partij kabinet. In tegenspraak met bovenstaand bericht I deelt een V. D. bericht mede, dat volgens I het Japansche ministerie van Oorlog het le- I ger onpolitiek is gebleven en zich niet in het I politieke leven zal mengen. De geruchten dat in Japan de oorlogstoestand zou zijn uitge- I broken worden niet met de feiten in over eenstemming geacht. De stand der onderhandelingen over de vorming van een nieuw kabinet is tot dus- I verre nog niet veranderd. De voorloopige ministerpresident heeft een langdurig on- I derhoud gehad met den Japanschen minis- I ter Soezoeki, die als premier is aangewezen Soezoeki verklaarde zich bereid een kabinet te vormen onder voorwaarde, dat te voren een overeenstemming tot stand zou zijn ge komen met de militairen. Er hebben twee besprekingen plaats ge had tusschen Soezoeki en vertegenwoordigers der militaire partij, waarbij echter geen I overeenstemming werd bereikt. De Japansche minister van buitenlandsche I zaken, Josjisawa, heeft het verlangen uit gesproken geen deel meer uit te maken van het nieuwe kabinet De Japansche Minister van Binnenland- j sche Zaken en de Minister van Oorlog heb ben eveneens verklaard, dat zij geen deel meer wenschen uit te maken van het nieuwe Ministerie. V. D. meldt voorts uit Tokio: De mooi-denaars van den minister-presi- I dent Inoekai hebben voor de Japansche po- I lit.': verklaringen afgelegd over hun daad- De moord was reeds verscheidene maanden voorbereid. Zij hebben geen berouw over I hun daad. Zij verklaarden te weten, dat hun de doodstraf wacht. Zij zullen die straf kalm afwachten- De daders legden er den nadruk op, dat zij uit vaderlandslievende motieven gehan deld hadden. De Japansche politieke politie deelt mede, j dat zij eenige nieuwe arrestaties van leden van den „Zwarten Draak" heeft verricht. 8 personen werden in arrest gesteld, aange zien zij in verband staan met den aanslag op den Japanschen minister president. Volgens besluit van het Japansche kabinet zal de overleden minister-president Inoekai op staatskosten worden begraven. De keizer heeft een week hofrouw bevolen. Het kabinet Renkin heeft Dinsdagmiddag besloten den koning collectief ontslag aan te vragen. Heden zal minister president Renkin de ontslagaanvrage overhandigen. Men ver wacht dat de koning Renkin opnieuw zal belasten met de vorming van een ministerie. Verdere bizonderheden betreffende toekomst mogelijkheden zijn thans nog niet te over zien. Men verneemt slecht dat de koning er op gesteld is in ieder geval een Kamer-ont binding te vermijden, aangezien zoowel de economische crisis als de taalkwestie de radicale partijen zeer in de hand zouden werken. Het aftreden der Belgische regeering wordt beschouwd als het gevolg der mee- ningsverschillen tusschen de Franschgezinde liberalen en de Vlaamsche Katholieken in de kwestie der vernederlandsing van het onderwijs. De Vlamingen verwierpen een regeling waarbij onder zekere voorwaarden wordt toegestemd Fransche schoolklassen in Vlaan deren te vormen. Dit is derde maal in tien jaren dat een Belgisch kabinet ten val wordt gebracht in de Taalkwestie. Genève. Neder!andsch voorstel in de legercommissie. De tekst van het door de Nederlandsche delegatie in de legercommissie der ontwa peningsconferentie ingediend voorstel luidt: De legercommissie is van meening dat de wapenen die het meest specifiek offensief karakter dragen en die het doeltreffendst tegen de nationale verdediging van een Insurpenten vermoorden 35 Japanners Insurgenten vermoordden, naar Reuter meldt, te Irac 35 Japanners en staken de stad in brand, alvorens op Foetsjin terug te trekken. Opstand tegen de regeering Poe-Nji te Tsjapan. Volgens een Russisch telegram uit Moekden is in Tsjajan ten O. van Moekden een op stand tegen de regeering uitgebroken. De opstandelingen hebben de stad bezet en de Japansche poli tietroepen ontwapend. Eeni ge vertegenwoordigers van de regeering-Poe-Nji werden opgehangen. Het Japansche opper bevel heeft troepen gezonden om de orde te herstellen. Genève, 12 Mei 1932. Naast de technische commissies van de Ontwapeningsconferentie, die ook in deze week zijn voortgegaan de vraag te bespreken, welke wapenen der landmacht, zeemacht en luchtmacht als aanvalswapenen te beschou wen zijn, die óf afgeschaft óf geïnternatio naliseerd behooren te worden, is hier een andere technische commissie bijeen geweekt, die weliswaar niet officieel deel van de Ont wapeningsconferentie uitmaakte, doch wier werk met- een belangrijk door deze conferen tie te behandelen vraagstuk in het nauwste verband stondde commissie van deskundi gen voor de internationale samenwerking op het gebied der burgerlijke luchtvaart. Deze commissie, waarvan ook de heer A. Plesman. directeur der Koninklijke Luchtvaart Maat schappij uit ons land. deel uitmaakte, had advies uit te brengen over de vraag, of naar haar oordeel de internationaliseering der burgerlijke luchtvaart aanbevelenswaardig is. Zooals men weet, heeft Tardieu reeds on middellijk na de opening der Ontwapenings conferentie in Februari onder de door hem ingediende Fransche voorstellen ook dat tot internationaliseering der burgerlijke lucht vaart opgenomen. Daar ook de partijen, die bij de Fransche verkiezingen van 8 Mei de overwinning hebben behaald, de radicalen en de socialisten, zich in hun resoluties over het ontwapeningsvraagstuk ten gunste van dit denkbeeld hebben uitgesproken, is de vraag ondanks den val van het kabinet-Tardieu actueel gebleven. Met groote belangstelling heeft men in de kringen der Ontwapenings conferentie dan ook kennis genomen zoowel van een nieuw memorandum der Fransche delegatie, dat dezer dagen over deze kwestie is verschenen, alsmede van den inhoud eener Duitsche brochure, die het vraagstuk in an deren zin heeft besproken. Het nieuwe Fransche memorandum stelt op den voorgrond, dat de door vele regeer in- gen gewenschte vermindering of zelfs alge- heele afschaffing der militaire luchtvloot slechts mogelijk is. indien den staten tevens zal verhinderd worden de burgerlijke lucht vloot voor militaire doeleinden te gebruiken Het eenige doeltreffende middel, om dit te verhinderen, is naar de Fransche opvattin" de internationaliseering der verkeerslucht- vaart waarbij tevens maatregelen moeten ge troffen worden, dat de ontwikkeling van het Duitschland, Rijksdaglid prof. Kahl overleden. Geheimrat prof. dr. Kahl, het oudste rijks daglid, is naar Wolff meldt 83 jaar oud, ge storven. Dr. Kahl was lid der D. V. Partij en had als rechtsgeleerde een grooten naam. In den rijksdag trad hij in het bijzonder op den voorgrond bij de behandeling van het nieuwe strafwetsontwerp. Onlangs heeft zijn verkla ring omtrent de doodstraf de aandacht ge trokken. Bij de laatste behandeling in den rijksdag van de vraag of de doodstraf in Duitschland gehandhaafd moest blijven, luchtvaarverkeer niet zal worden belemerd. Frankrijk stelt daarom voor dat een Intern. Luchtverkeer Unie zal worden opgericht, waarvan alle staten, die tot de ontwapenings conventie toetreden, lid zullen zijn en aan het hoofd waarvan, naar het voorbeeld van den Volkenbond, een algemeene vergadering en eën kleine Raad zullen staan. Deze Inter nationale Luchtverkeer Unie zal in het bezit zijn van alle verkeersvliegtuigen, die een na der te bepalen grootte overschrijden. De Unie zal te beslissen hebben over de inrichting der luchtverkeersliniën, over de verleening van concessies voor de exploitatie dezer luchtlij nen aan internationale luchtverkeermaat- schappijen. over de verdeeling der bestellin gen voor den bouw van vliegtuigen over de verschillende landen, over de uitreiking van diploma's voor het luchtvaartpersoneel, enz. Bij do beslissingen over de oprichting van mternationale luchtlijnen zullen alleen eco nomische overwegingen den doorslag mogen geven. Bijzondere luchtverbindingen tusschen het moederland en de koloniën zullen echter moeten worden toegestaan, ook al zouden zij economisch niet rentabel zijn, mits het land, dat. om dergelijke luchtverbindingen vraagt, bereid is het deficit van de exploitatie der lijn te dragen. Het Fransche memorandum spreekt de overtuiging uit, dat een interna tionaliseering der burgerlijke luchtvaart langs deze lijnen niet alleen de vrees zal doen verdwijnen, dat de burgerlijke lucht vloot in een militaire zou veranderd worden, doch bovendien groote economische voordee len zou met zich brengen, zooals een unifica tie van het luchtvaartverkeer, een vermijden van kostbare concurrentie, een verhoeden van onnoodige dubbelverbindingen zooals thans hier en daar bestaan. Van Duitsche zijde wordt in de eerste olaats ontkend, dat er een ernstig gevaar be staat. dat de bepalingen der ontwapenings conventie tot beperking of misschien zelfs algeheele afschaffing der militaire luchtvlo ten zouden ontdoken kunnen worden door een snelle verandering der burgerljke lucht schepen in militaire vliegtuigen. Men wijst er op. dat schepen der burgerlijke luchtvloot aan gansch andere eischen moeten voldoen, als die welke aan militaire vliegtuigen ge teld worden. Tenzij men reeds in vredestijd 'oii voorbaat de burgerlijke luchtvloot zoo wilde inrichten, dat zij ook voor militaire doeleinden zou kunnen dienen, hetgeen ech- 1 heeft dr. Kahl verklaard niet de vrijmoedig heid te hebben deze straf af te schaffen, ge zien de zware misdrijven welke in den laat- sten tijd werden gepleegd. Sedert 1895 was prof. Kahl aan de Berlijn- sche universiteit verbonden. Dr. Pfriemer treedt uit de Heimwehr. In een brief aan de Stiermarkensche Heim- wehren verklaart dr. Pfriemer. de leider van den mislukten „Putsch" van 1931 volgens Reuter, dat hij al zijn functies in de Heim- wehr-beweging neerlegt. Hij is hiertoe over gegaan, omdat hU niet accoord gaat met de houding van de Bondsleiding. Nationaal-socialisten eischen biieenroeninp van den Rijksdag. In de „Völklische Beobachter" maakt Dr. Frick, de leider der Nationaal-Socialistische Rijksdagfractie, den President van den Rijksdag Loebe het verwijt, van rechtsbreuk. Hij constateert dat 229 afgevaardigden der Nationaal-Socialisten, Duitsch-Nationalen en Communisten voorstellen tot het bijeenroe pen van den Rijksdag op 14 Mei tot voortzet ting van de afgebroken besprekingen hebben gedaan, doch dat Loebe hieraan geen gevolg heeft gegeven De 229 afgevaardigden hebben thans opnieuw het bijeenroepen van den Rijksdag op 19 Mei geëischt. Wordt aan dit verzoek niet voldaan, dan zal het staatsge- rechtshof moeten beslissen of hier inbreuk op de grondwet plaats heeft Nat. soc. LandJaovoorzitter in Anhalt In de Dinsdag gehouden eerste zitting van den Landdag van Anhalt is volgens Wolff d< nationaal-socialistische afgevaardigde dr Nicolai tot voorzitter gekozen. Thans moet de Landdag nog de ministers kiezen. Tevoren komt echter nog een na tionaal-socialistisch voorstel in behandeling dat de staat Anhalt voortaan door slechts één minister zal worden bes'urud. Amerika. Owen Young zal geen candi- daatschap aanvaarden. Owen Young, die te Little Falls vertoeft, heeft Maandag in een brief aan de Little Falls Times medegedeeld, dat hij geen can- didatuur voor hei presidentschap zal aan vaarden, indien deze hem wordt aangeboden. Alfred Smith, die misschien door de De mocraten candidaat zal worden gesteld voor het presidentschap, heeft Maandagavond een economisch program ontwikkeld om een einde te maken aan de financieele crisis in de Vereenigde Staten. Smith drong o.a, aan op een belasting op bier, groote credieten voor openbare werken en een voortgezet mo ratorium voor de oorlogsschulden als gedeel telijke oplossing van het vraagstuk. Britsch^Indië. Tachtig dooden te Bombay. Ter gelegenheid van den Mohammedaan- schen feestdag zijn gisteren te Bombay op nieuw onlusten uitgebroken. Acht personen werden gedood, 150 gewond, verscheidene winkels werden geplunderd, eenige huizen in brand gestoken Met veel moeite gelukte het troepen en politie de orde eenigszins te her stellen. ter nóch onbekend zou kunnen blijven, nóch zonder ernstige benadeeling van de economi sche bruikbaarheid der burgerlijke lucht schepen mogelijk zou zijn, zouden deze bij het uitbreken van een oorlog eerst na een lang tijdsverloop in militaire vliegtuigen kunnen veranderd worden en ook dan zou den die voormalige schepen voor het lucht vaartverkeer in militaire waarde sterk be neden die der onmiddellijk voor militaire doeleinden gebouwde militaire luchtvloot blijven. De Duitschers herinneren in dit ver band aan een uitlating van den Amerikaan- schen onderminister van oorlog Davison, die in November 1931 verklaarde: ..Het burger lijke luchtschip staat ten opzichte van het militaire luchtschip in dezelfde verhouding als een voetganger tot een soldaat en de vrachtauto tot den tank". De Duitsche brochure, die als bijzonder nummer van het weekblad der Duitsche' Volkenbondsvereeniging is verschenen, wijst verder er op, dat een internationaliseering der burgerlijke luchtvaart, waarvoor uit mi litaire veiligheidsoverwegingen geen vol doende rechtvaardigingsgrond bestaat, tot gevolg zou hebben een belemmering van de ontwikkeling van het luchtverkeer, hoezeer ook de Franschen verzekeren, dat tegen een dergelijk ongewenscht gevolg zou moeten worden gewaakt. Het zijn de bekende argu menten, die steeds van de zijde der particu liere nijverheid tegen de schepping van staatsmonopolies worden kenbaar gemaakt. Juist de door de Franschen als voordeel van de internationalisoering genoemde uitscha keling der nationale concurrentie zou volgens de Duitsche opvatting een ernstig nadeel zijn. Daardoor zou het vooral bij een nog jongen tak van bedrijf onontbeerlijke ini tiatief worden verzwakt. Bovendien zou de exploitatie van de luchtverkeerslijnen lang niet zoo ..kaufmannisch" worden, wanneer deze in handen van een internationale orga nisatie zijn zou dan door elkander becon- curreercnde private maatschappijen zou ge schieden. Dat de Duitschers bovendien vree zen, dat zij bij een internationaliseering dei- burgerlijke luchtvaart niet een rechtvaardig aandeel in de leiding der internationale maatschappij, in de bestellingen, in het aan te stellen personeel, enz., enz. zouden ver krijgen, steken zij niet achter stoelen of banken! Met belangstelling zag men nu naar de uitspraak der deskundigencommissie, be staande uit vertegenwoordigers van tien der belangrijkste nationale luchtvaartonderne mingen. uit. Vandaag is hun advies bekend seworden. Met 64 stemmen hebben zij zich tegen de internationaliseering uitgesproken De meerderheid werd gevormd door de lucht vaartdeskundigen uit Duitschland. Engeland. Italië, Nederland, de Vereenigde Staten van Amerika en Zweden. De minderheid, die het denkbeeld goedgezind was. bestond uit de deskundigen uit België. Frankrijk. Polen en Zuid-Slavic. Ook hier had men dus weder dezelfde statengroepeering als gewoonlijk ter On t wapenin gsc or. feren tie B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. INGEZONDEN MF.DEDFELINGEN. a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorissfraat 16 Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers Ook te Calcutta is het onrustig geworden. Een afdeeling Iersche fuseliers moest Dins dagavond het vuur openen op een menigte Mahomedanen. die hardnekkig voortging met het plunderen en in brandsteken van win kels in de Bhendybazaar, de stadswijk, waar het het hevigst toegaat. Drie Hindoetempels werden te Bombay geheel in de asch gelegd. Dinsdagmiddag zijn de onlusten uitgebreid tot het gebied der katoenspinnerijen. Dertig spinnerijen moes ten worden gesloten, zoodat 40.000 arbeiders voorloopig zonder werk zijn gekomen. Nader wordt gemeld, dat de toestand thans rustig is. Gisteren werden te Bombay in to taal 80 personen gedood en 700 gewond. Spanje. Syndicalistische onlusten duren voort. Naar uit Malaga gemeld wordt duren al daar de syndicalistische onlusten voort. Op verschillende plaatsen der stad ontploften zes bommen. Verscheidene werkgevers wer den door de syndicalisten beschoten Er is een aantal gewonden. Ongeveer 100 personen wer den gearresteerd. Ook uit andere deelen van Spanje worden onlusten gemeld. In Alicante trachtten de syndicalisten de algemeene staking te doen uitbreken. Vele tramwagens werden met stee- nen bekogeld en beschadigd. Te Valencia organiseerden de studenten demonstraties tegen den gemeenteraad, wel ken zij verwaarloozing der gemeentelijke be langen verwijten Te Sevilla overvielen de syndicalisten een katholieke optocht Er werd geschoten, waar door verscheidene personen werden gewond. In het gebouw van de syndicalistische vak- vereeniging de Montellano in de provincie Sevilla ontplofte bij het vervaardigen van ontploffingsmateriaal een bom. Twee perso nen werden gedood en zes werden ernstig gewond. Mexico. ftinlomatiebe betr^uhl teen tusschen Peru en Mexico verbroken. Generaal Juan Cabral. de Mcxicaansche gezant in Peru en zijn geheele staf. zijn in verband met het verbreken der diplomatieke betrekkingen tusschen Peru en Mexico uit Lima vertrokken Deze terugroeping was door Peru geëischt. De Peruaansche regeering beschuldig: den Mexicaanschen gezant er van betrekkingen te hebben onderhouden met revolutionnaire elementen in Peru, die thans gearresteerd zijn. Ook aan den Peruviaanschen gezant in Mexico Paygada is zijn pas overhandigd. GORGOELOF IN JULI VOOR T GERECHT. PARIJS, 17 Mei (Reuter) Gorgoelof. de moordenaar van president Doumer zal ver moedelijk in Juli voor de Parijsche recht bank terechtstaan. Gorgoeloff is Dinsdag opnieuw langdurig door don rechter van instructie verhoord. Gorgoeloff hield, naar Reuter meldt, zijn vroegere mededeelingen staande en verklaar de wederom, geen medeplichtigen te hebben gehad. Op een vraag, welke redenen hij had om president Doumer neer te schieten, die al gemeen als een goed mensch bekend stond en veel voor den vrede had gedaan, herhaalde Gorgoeloff, dat hij Doumer had vereenzelvigd met de Fransche regeering, die niet tegen de boljewiki wenschtc te strijden. Wat zijn financieele situatie betrof, deelde hij mee. te Prerof in Cochosiowakije veel geld te hebben verdiend, toen hij aldaar zijn kli niek bezat. Ook tijdens zijn verblijf te Bil- iancourt bij Parijs, verdiende hij. door het verleenen van geneeskundige hulp aan zijn landslieden, voldoende voor zijn levensonder houd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. NATUURLIJK BKUNWATER. Ncdcrlartdichc Mi»at*chappij, opgericht 1887. ACENDA Heden: WOENSDAG 18 MEI Gebouw Protestantenbond. Jacobstraat. Openbare voordrachten Nooit Meer Oorlog Federatie. 8.15 uur. Palace: Watt en Halfwatt in „Manne quins". Op het tooneci: Steffan en partner, met „muzikalen onzin". 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De Kapitein van Köpenick". Op liet tooneel: The Flying Banvards. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo in „Romance". En ,.Het leven is geen lolletje." 8.15 uur. Kunstzaal Recker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van schilderijen Louis Hartz en A. L. Koster. 107.30 uur. DONDERDAG 19 MEI Bioscoopvoorstellingen. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van schilderijen Louis Hartz en A. L. Koster. 107.30 uur. Teylers Museum. Spaarne 16- Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Overveen. Raadhuis: Gemeenteraad van Bloemcndaal. 2 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur. Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6 Tel. 10354. Internationaliseering der burgerlijke luchtvaart? Voor en tegen het Fransche memorandum. Renkin.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5