FLY-TOX BUITENLAND. Hevige vechtpartijen in den Pruisischen Landdag. De zeven-en-zestigste zitting van den V olkenbondsraad. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 26 MEI 1932 TWEEDE BLAD De Nationaal-socialisten verdrijven de communisten uit de zaal. Verscheidene afgevaardigden gewond. Stoelen vlogen door de zaal, lampen werden kapot geslagen. In den Pruisischen Landdag is het gisteren tot bloedige tooneelen gekomen. Tijdens een scherpe redevoering van den leider der Communistische fractie, Pieck, had deze den Nationaal Socialisten toegeroepen: „Er bevindt zich in uw rijen een ontzaglijk aantal moordenaars". Hierop drongen de na tionaal socialisten op. De Communisten I stormden op het spreekgestoelte af en gingen om hun woordvoerder staan ten einde deze tegen de Naionale Socialisten te beschermen. Hierop stormden de nationaal socialisten de trap van de sprekerstribune op. Toen Hin kel de bovenste trede had bereikt, kreeg hij van een der communisten een slag in het gezicht. Op hetzelfde oogenblik werd de inkt koker van den president te midden van de opeengehoopte Nazi's geworpen. Er ontstond een verwoede vechtpartij. Stoelen vlogen door de ruimte, erwijl de lampen van de stenogra fentafel werden kapot geslagen. De afgevaar digden stormden woedend op elkander af. Intusschen had president Baumhoff met de leden der andere partijen de zaal verla ten. De Communisten werden door de natio naal socialisten letterlijk uit de zaal gesla gen. O.m. werd een afgevaardigde door vijf fractiegenooten uit de zaal gedragen. De Nationaal Socialisten hieven hun lied „Sa Marchiert" aan. Bezoekers van de pu blieke tribune zongen het lied mede. De zittingszaal bood na de vechtpartij een woesten aanblik. Zware lederen fauteuils, ta felkastjes. vernielde lampen en een chaos van papier, stembiljetten en wat zich verder bevond *in de kastjes der afgevaardigden, lag in het bijzonder in den Communistischen hoek, op den grond. Men kon van den ingang bij de plaatsen der communisten nauwelijks de zaal betreden. In de wandelgangen heerschte buitenge wone opwinding, ook bij het publiek dat zich daar van de tribunes verzamelde. Het is bijna tot een voortzetting der kloppartij gekomen indien de bodes van het Huis niet hadden in gegrepen. De fractieleiders trachtten hun part-ijge- tiooten voor fractiebijeenkomsten te verza melen. Intusschen is bekend geworden dat bij de vechtpartij eenige communistische en sociaal democratische afgevaardigden niet aanzien lijk zijn gewond. De leider der SPD-fractie Jurgensen moest bewusteloos uit de zittingszaal worden ge dragen. De Communisten Kraemer, Kuntz en Golke werden eveneens gewond. In hoofdzaak betreft het hoofdwonden. De nationaal socia list Wehner werd minder ernstig gewond. Eenige minuten na de botsing verscheen de communist Kraemer met verbonden ge- Eicht opnieuw in de zittingszaal. Het bloed zijner wonden siepelde door het hem aange legde noodverband. Hij ruimde zijn lessenaar op en riep daarbij: Twintig tegen een. Jullie honden. Dat zal je betaald worden gezet. De aan het meubilair van het Huis aange richte schade is zeer groot. Een Centrumaf- geVaardigde uit Rheinland een arts. behan delde de gewonden. De wonden die afgevaar digde Jurgensen in het gezicht had bekomen moesten worden gehecht. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht. België. Renkin's regeeringsver klaring. In de regeeringsverklaring, welke in beide Kamers werd voorgelezen, wordt, naar Reu ter meldt, gezegd, dat het kabinet de poli tiek van pacificatie en financieel herstel zal voortzetten, door het vorige ministerie be gonnen. Het talenvraagstuk moet definitief worden geregeld: de regeering zal met dit doel amen dementen indienen, die de Kamers in staat zullen stel'en het probleem op te lossen door een nationaal votum. De legeering zal de buitenlandsche poli tiek van vrede en solidariteit voortzetten, op 11 Juli 1931 uiteengezet. Te Lausanne zullen de Belgische gedelegeerden geen en kele poging achterwege late^om aan België de compensaties te verzekeren waarop het recht heeft. Zij zullen uit alle macht mee werken aan een economische entente tus- schen de volken. De regeering is verder be sloten in te gaar. tegen het noodlottige stel sel van beperkingen en belemmeringen waardoor de handelsbeweging wordt tegen gehouden. Zij zal alle overbodige uitgaven bij het beheer der openbare diensten uit schakelen. De verklaring houdt zich vervolgens bezig met de quaesties van belastingen, ouder domspensioenen. werkloozensteun en ar beidsbemiddeling. De regeering zal er naar streven aan de Belgische landbouwproducten een normale markt in binnen- en buitenland te verze keren en zal maatregelen voorstellen om de productie te steunen met name de graan- teeb. Zij bevestigt haar wensch om den gods- dienst- en den school vrede te eerbiedigen. Ten aanzien van de kolonie Congo zal zij de uitgaven beperken, behoorlijk ingerichte koloniale ondernemingen steunen, een goede behandeling der inlanders verzekeren en hun rechten eerbiedigen. Japan Het Ministerie samengesteld. Saito is er toch in geslaagd een kabinet te vormen. Hij zal zelve ook het ministerie van buitenlandsche zaken op zich nemen. Minister van financiën blijft Takahasji. Het ministerie van binnenl. zaken zal wor den vervuld door baron Jamamoto, een lei der van de Miseitipartij. Het ministerie van oorlog krijgt generaal Hajasji, het ministe rie van marine admiraal Okado. Minister van Handel wordt Oeakajima en minister van koloniën Nagai. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. EEN MIDDEL IN ZAKFORMAAT TEGEN VERKOUDHEID Nieuwe manier om bacteriën te dooden. Het is nu mogelijk voor iedereen om in den zak een machtig, bacteriën-doodend middel mede te nemen, dat de bacteriën van verkoudheid en influenza volkomen vernie tigt. Deze nieuwe, wetenschappelijke ont dekking is bekend onder den naam van Kar- sote inhalatie-middel. Het is verkrijgbaar in handige, kleine flacons met sproeier. In dien U Karsote wilt gebruiken sprenkelt U eenvoudig een paar druppels op een zak doek en ademt de aangename dampen in. Zij doordringen de ademhalingswegen tot in de meest afgelegen deelen der longen met een atmosfeer, waarin bacteriën onmoge lijk kunnen blijven bestaan. Met een zakdoek en een flacon Karsote heeft. U altijd een be handeling van verkoudheid klaar in den zak. Karsote is verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten a f 0.90 per flacon (zak formaat) en f 1.50 per flacon (2maai de kleine maat). Genève. Amerika tegen onderbreking der Ontwapeningsconferentie. Van Amerikaansche zijde is aan den voor zitter der Ontwapeningsconferentie den wensch te kennen gegeven, de werkzaamheden in den zomer niet te onderbreken totdai practische resultaten zullen zijn bereik'.. De Japansche delegatie heeft zich met dit voorstel vereenigd. Britsch'Indië. Zeventig rebellen ter dood veroordeeld. Zeventig rebellen, die betrokken zijn bij den Burmaanschen opstand van eenige maanden geleden, zijn naar Reuter meldt ter dood veroordeeld en 22 anderen tot levens lange deportatie. Danzig. Het Pruisische voorbeeld gevolgd. In de gisteren gehouden zitting van het parlement van Danzig is de nationaal-socia- listische afgevaardigde Greiser handgemeen geraakt met den sociaal-democraat Plettner. De vechtenden werden door andere afge vaardigden van elkaar gescheiden. De tribu- Griekenland. Papanastasioe kabinets formateur. Staatspresident Zaimis heeft den republi kein Papanastasioe belast met de formatie van een kabinet- TsjecliO'Slowakije. Fascistische jeugdbonden ontbonden. Het ministerie van binncnlandsche za ken heeft in een bijzonder schrijven aan alle politieautoriteiten en politiebureaux don op dracht gegeven onmiddellijk alle illegale bonden der Tsjechische fascistische jeugd te ontbinden. Deze verordening is Woensdag in de geheele Tsjecho-Slowaaksche republiek ten uitvoer gelegd. In verband hiermede zijn Bezuiniging op de Volkenbondsuitgaven Financieele hulpverleening aan Oostenrijk. Een economische Wereldconferentie Van nat. soc. zijde wordt medegedeeld, dat vier leden der na. soc. fractie bij de vecht partij zijn gewond. De fractieleider Hinkler is geblesseerd aan zijn linkeroor de afg. Wehner heeft door een toegeworpen stoel een verwonding aanden ruggegraat bekomen, terwijl de afgevaardigde Daluege en afgevaar digde Kunze eveneens blessures bekwamen. Het politie-onderzoek is nog niet afgeloopen. De vechtpartij welke in den Pruisischen Landdag heeft plaats gehad is zonder weer ga in de geschiedenis van het Duitsche par lementairisme. Weliswaar hebben gedurende de laatste jaren reeds meermalen vechtpar tijen in den Landdag plaats gehad, waarbij wel personen werden gewond, doch een for- meele vechtpartij zooals die Woensdagmid dag, waarbij meer dan 200 afgevaardigden met alle bereikbare middelen elkander te lijf gingen, heeft men nog niet meegemaakt. Kerrl. Een nationaal socialist voorzitter. Voor dat deze incidenten in den Pruisi schen Landdag gebeurden, werd er over het presidium gestemd, met het volgende resul taat: President wordt Kerrl mat-soc.) Ie vice- president Witt-mold isoc.-dem.'. 2e vice-pre sident Baumhoff, 3de vice-president dr. Von Jiriess CD. N.) De gebruikelijke zes dagen van de Mei zitting van den Volkenbondsraad zijn dit maal over twee weken verdeeld geweest. De twee perioden werden door het Pinksterfeest gescheiden. Als droevig kenteeken van den tegenwoordigen onrustigen tijd moesten beide perioden met een herdenking van een enkele dagen tevoren overleden staatsman beginnen: in de aan het Pinksterfeest voor afgaande periode moest de President van Frankrijk Paul Doumer worden herdacht, in' de periode-na-Pinksteren gold het de her denking van den vermoorden minister-presi dent van Japan. In beide perioden ontbraken helaas weder de ministers van buitenlandsche zaken met uitzondering slechts van Zaleski, die de goede traditie van het trio Briand-Chamberlain- Stresemann blijft voortzetten. Indien Zales- ki's voorbeeld ook in de toekomst niet zou worden gevolgd, dan dreigt een der grootste voordeelen van de periodieke rittingen van den Volkenbondsraad weder verloren te gaanhet bieden van een ongezochte gelegen heid aan de leiders der buitenlandsche poli tiek in Europa, om elkander regelmatig to spreken en onderlinge persoonlijke vriend schapsbetrekkingen aan te knoopen. Er waren ditmaal drie onderwerpen, waar bij een persoonlijge gedachtenwisseling tus- schen de ministers in hoogst eigen persoon van nut had kunnen zijn: het Britsche bezui nigingsvoorstel, de financieele hulpverlee ning aan Oostenrijk en de resolutie der In ternationale Arbeidsconferentie over de we reldcrisis. Het Britsche bezuinigingsvoorstel heeft on danks alle sympathie, die iedere regeering in dezen tijd natuurlijk voor besparingen moet hebben, geen warmen steun ontvangen. De andere raadsleden werden al te zeer er door herinnerd aan vorige pogingen der Britsche conservatieve regeering. in jaren toen de bezuinigingsnoodzakelijkheid nog niet zoo sterk was, om op alle mogelijke wij zen op de Volkenbondsuitgaven te beknibbe len, niet zoozeer ter wille van de financieele besparingen op zich zelf, dan meer als mid del om de voortdurende ontplooiing der ac tiviteit der internationale Geneefsche instel ling te hinderen. Vooral waren de Madariaga en Paul Boncour tegen het Britsche denk beeld gekant, dat een nieuwe commissie van financieele deskundigen zou nagaan, of het geheele terrein der Volkenbondsbemoeïingcn niet zou kunnen worden ingekrompen. Zii wezen op de politieke beteeken is van deze kwestie, die desnoods door de Volkenbonds vergadering zelf. doch niet door een college van technische deskundigen zou moeten overwogen worden. Het gevolg der besprekingen, die niet min der dan vier bijeenkomsten van den Raad vorderden, was, dat de Engelschman zich er mede tevreden moest stellen, dat de bestaan de financieele controlecommissie nog eens de mogelijkheid van bezuinigingen door vermin dering van het aantal Volkenbondsambtena ren en door verlaging van hun salarissen zou nagaan. Het vrij algemeene verzet tegen een mogelijke inkrimping der Volkenbondswerk zaamheden was een welkom démenti tegen over de pessimistische geruchten in Januari, alsof de ontslagaanvrage van Sir Eric Drum mond als de voorbode van den geheelen on dergang van den Volkenbond te beschou wen was! Eén der weinigen, die het voor het Brit sche voorstel opnamen, was de Japansche gedelegeerde. Geen wonder! De Volkenbond heeft naar Japanschen zin dit jaar veel te veel bedrijvigheid ontplooid, ook al was deze niet steeds zoo energisch. als menigeen wel gewenscht zou hebben. Als het den Japan ners werkelijk om bezuiniging te doen is, dan hebben zij een prachtig middel daartoe in de eigen hand: de terugtocht der Japansche soldaten uit Mandsjoerije! Dan kan de stu- diecommissïe-Lytton naar Europa terug- keeren, behoeft geen verdere bijeenkomst der buitengewone Volkenbondsvergadering meer plaats te vinden, kunnen duizenden franken aan telegrammen en drukkosten bespaard worden! Van verschillende zijden wees men ook volkomen terecht op het betrekkelijk geringe bedrag der Volkenbondskosten (30 millioen Zwitsersche franken per jaar) in vergelijking t-ot de jaarlijksche werelduitgaven voor mi litaire zaken '25 milliard Zwitsersche fran ken). Als slechts één enkel jaar 12 pet. op de militaire uitgaven zou bespaard worden, zou dit voldoende zijn. om gedurende een gansche eeuw de Volkenbondskosten te be talen! De volkeren geven In één dag onge veer evenveel uit, als de Volkenbond (met Inbegrip natuurlijk van het Haagsche Wereld gerechtshof en het Internationale Arbeids bureau!) in drie jaren kost' De besprekingen over het tweede belang rijke punt der Raadsagenda, Oostenrijks fi nancieele toestand, hebben weder tot een talrijke huiszoekingen verricht bij de lei ders der Tsjechische fascistische beweging en in de secretariaten, waarbij een ontzag lijke hoeveelheid documenten in beslag is genomen. Deze documenten schijnen ook hooggeplaatste ambtenaren te compromit- teeren voor zoover zij voor Tsjechische fas cistische bonden gewerkt hebben. Tegen de leden der ontbonden organisaties zal gerech telijk worden opgetreden op grond van de wet tot bescherming der republiek, wegens het vereenigd zijn in geheime bonden en wegens het verborgen houden van wapens. Frankrijk. Een zuiver radicaal-socialis tisch kabinet in Frankrijk? Meer en meer spiegelt zich in de Fran- sche pers de meening af, dat Herriot zal trachten zijn regeering samen te stellen uit sluitend uit leden der radicaal-socialistische partij, waarbij zich eventueel vertegenwoor digers der kleine, verwante linksche groe pen zouden kunnen aansluiten. Als toekom stige ministers noemt men de namen van Chautemps, Daladicr. Queuille, Palmade, Germain. Martin. Sarraut en Painlevé. Chautemps verklaarde aan een persverte genwoordiger dat naar zijn overtuiging alle republikeinsche partijen bereid zouden zijn zich om een democratisch program van de nieuwe regeering te scharen. Eerste taak der nieuwe regeering achtte hij de voorbereiding van de conferentie van Lausanne, waar Frankrijk vastberaden de eerbiediging der verdragen en de erkenning der Fransche rechten zou moeten eischen. Ook de Ontwa peningsconferentie zal de nieuwe regeering met ..het verantwoordelijkheidsgevoel voor de nationale veiligheid en vrede en met den vurigen wil om iets te bereiken" moeten voortzetten. Gistermorgen vroeg heeft Herriot. tal van documenten ontvangen, voornamelijk over de door Tardieu te Genève gevoerde onder handelingen, teneinde deze te bestudeeren. Het. is nog nooit voorgekomen, dat een par tijleider om zoo te zeggen de zaken van den ministerpresident overneemt alvorens de Kamer bijeen is gekomen en de officieele onderhandelingen over de regeeringsvor- ming nog niet zijn begonnen. Cuba. Nieuwe samenzwering ontdekt. Volgens berichten uit Havanna heeft de regeering van Cuba een nieuwe samenzwe ring ontdekt van den vroegeren president Menocal. Tot dusverre zijn 250 personen ge arresteerd. Vier bekende persoonlijkheden zijn bij een poging tot vluchten neergescho ten. Menocal is gevlucht in de Braziliaan- sche ambassade. PLAFOND VAN BELGISCH KASTEEL INGESTORT. EEN AANTAL MEISJES GEWOND. BERGEN. 25 Mei. (Reuter.) In het oude slot Lalaing Ecaussines is heden het plafono van een zaal ingestort, juist toen een aan tal leerlingen van een pensionaat te Ixelles er een bezoek bracht. Dertig a veertig meis jes werden gewond, van wie enkele ernstig TREEDT LILIAN HARVEY MET WILLY FRITSCH IN HET HUWELIJK? Wij lezen in het Handelsblad: Onlangs heeft Lilian Harvey het gerucht tegengesproken, dat zij de Ufa zou verlaten om naar Hollywood te gaan. Thans verzekert de „Daily Herald" echter, dat de filmactrice aan een redacteur van het blad verklaard heeft, dat zij in het najaar met Willy Fritsch zal trouwen en dat zij samen naar Hollywood zullen gaan. nieuw uitstel geleid. Voor de Oostenrijkers is het wel om te vertwijfelen, althans het geduld te verliezen. Reeds in September had het financieele Volkenbondscomité erkend, dat een buitenlandsche leening dringend noodig was. Als voorwaarde werd gesteld een belangrijke besparing op de Oosten rij ksche staatsuitgaven, waardoor het evenwicht op de Oostenrijksche begrooting hersteld zou wor den. Oostenrijk deed dit en het financieele Volkenbondscomité stelde in Maart dan ook den Volkenbondsraad voor een leening onder Volkenbondsauspiciën goed te vinden. De groote mogendheden- konden het hierover echter niet eens worden en verdaagden in April de besprokingen tot. Mei. Vandaag bleek, dat zij het nog aitijd niet onderling eens zijn, zoodat zij opnieuw tot uitstel be sloten en een nieuwe financieele studiecom missie voor de hulpverleen ing aan Oosten rijk' benoemden. Goede adviezen van den Vol kenbondsraad bleven natuurlijk niet achter wege. doch in het vcrleenen 'van daadwerke lijke hulp schoot hij door de oneenigheid der „groote Vier" opnieuw tekort. Het eenige bemoedigende uit de verklarin gen van de gedelegeerden van Duitschland Engeland, Frankrijk en Italië was, dat al len thans toch meer en meer blijken in te zien. dat de tijd voor kleine lapmiddeltjes voorbij is en dat alle nooden der a f zonderlij k<- landen in nauw direct verband met de wereld crisis staan, zoodat men trachten moet den geheelen grondslag van onze tegenwoordige internationale samenleving te verbeteren. Hoe dit zal moeten gebeuren, daarover kon men natuurlijk van een Volkenbonasraad. waarin slechts één minister van buitenlandsche zaken aanwezig was. niet veel vernemen, en het is helaas de vraag, of de ministers zelf wel reeds een uitweg zien. Misschien zal Lausanne ons hieromtrent iets geruststellends leeren. En anders zal de Volkenbondsvergadering in September het maar weer eens moeten pro- beeren, als het dan nog niet te laat is. De Volkenbondsraad heeft blijkbaar nog geen vrees voor een spoedig ..te laat". Want hij heeft den laatsten noodkreet van. Albert TiuJmas. de door Jouhaux ingediende en door Thomas zoo overtuigend verdedigde resolutie der Internationale Arbeidsconferentie over do Volkenbondsbemoeiingen ter oplossing van de wereldcrisis, eenvoudig naar de Volkenbonds vergadering van September verwezen en deze in het bijzonder uitgenoodigd de kwestie van de bijeenroeping eener nieuwe Economische Wereldconferentie te behandelen, die dan uit regeeringsvertegenwoordigers zal moeten be staan en internationale conventies op "net stuk der voortbrenging en van den inter nationalen ruilhandel ter „verzekering" van de wederopleving van de economische bedrij vigheid zal moeten sluiten. Zou de droevige ervaring in alle landen opgedaan met het stelsel van de 'kneveling van het internatio nale ruilverkeer, reeds in September zoo leer zaam zijn geweest, dat de tijd van Colijn dan weder zal zijn teruggekomen? B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 10 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN DE „EUROPA" ONTVANGT NOODSEI NEN VAN ZIJN CATAPULTVLIEGTUIG BEMANNING VAN nET TOESTEL WEET ECHTER VAN NIETS. Een V.D. telegram meldde gistermiddag: Het catapultpostvliegtuig is om 15 uur 10 GMT opgestegen van de ..Europa". Om 17 uur 10 werd een noodsein ontvangen. Aangenomen wordt dat het vliegtuig zich te dien tijde op 400 mijlen ten Oosten van Nantucket be vond. Aan boord van het vliegtuig bevonden zich de piloten Blankenberg en Klrchhoff. De „Europa" heeft in volle vaart koers gezet in de richting van het vliegtuig om assisten tie te verleenen. Tot nu toe ontbreekt van het toestel ieder bericht. De radiostations langs de Amori- kaansche kust hebben den geregelden radio dienst hervat. Een onderzeeboot, twee vracht schepen en een watervliegtuig zoeken thans het gebied af. waar het vliegtuig zich volgens hei S.O-S.-seln zou bevinden. Het vliegtuig terecht. NEW-York, 25 Met (V.D.) Het catapult- vliegtuig van de ..Europa" is om 22 uur 45 M.E.T. op het vliegveld van Boston geland. Geen S.O.S.-seinen uitgezonden? NEW York. 25 Mei (V.D.) De bemanning van het cat-apultvliegtuig, dat om 23 uur 45 M.E.T. te Boston is geland, beweert nooit S.OB.-seinen te hebben uitgezonden. De tusschenlanding te Boston is gemaakt we gens benzinegebrek. De autoriteiten onder zoeken het geval. De bemanning was buiten gewoon verrast over de bezorgdheid, die zij aantrof en de vreugde, waarmede de landing begroet werd. HET CONGRES DER OCEAAN. VLIEGERS. BESTUDEERING VAN TRANS-ATLANTI SCHE ROUTES. ROME. 25 Mei fVD.) Het eerste con gres van Oceaanvliegers te Rome heeft giste ren een commissie ingesteld teneinde de verschillende voorstellen te onderzoeken en de mogelijkheden te bestudeeren van de in stelling van geregelde luchtpostdiensten op de Trans-Atlantische routes, zoowel tusschen Europa als Amerika als over den Stillen Oceaan. DUIZEND HUIZEN IN DE ASCH GELEGD. GEWELDIGE BRAND IN BRITSCII-INDIë. PESJAWAR, 25 Mei. iReuter.) Tijdens ccn hevigen zandstorm is in een huis te Chai- sadda brand uitgebroken. Het vuur greep zoo verwoed om zich heen. dat niet minder dan duizend huizen en winkels in de asch werden gelegd. Het duurde verscheidene uren voordat de troepen en de brandweer den brand meester waren. NIEUWE ONREGELMATIGHEDEN TE ADEN. TALRIJKE GEWONDEN EN ARRESTATIES ADEN. 25 Mei (Reuter Heden hebben hier opnieuw botsingen tusschen Arabieren en Joden plaats gehad, waarbij vijftig per sonen werden gewond. Pantserauto's patrouil leeren thans door de straten. Zeventig per sonen zijn gearresteerd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Doodt vliegen, muggen met Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking. AGENDA. Heden: DONDERDAG 26 MEI Palace: „Gloria". Op het toonecl: Tibor Comp., Spaansche acrobaten. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Een uur bij jou Op het tooneel: Joe and Fellon, orig. English dancers. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Alles voor een man" en „Schip in nood". 8.15 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van schilderyen Louis Hartz en A. L. Koster. 10—7.30 uur. Heemstede. Vergadering van den ge meenteraad. 8 uur. VRIJDAG 27 MEI Gem. Concertzaal. Concert H. O. V. 8.15 u. Stadsschouwburg: Rotterd. Hofstad Too neel. „De Spooktrein". 8.15 uur. Plein 8: Aandeelh. verg. N.V. De Kenne- mer Bankverecniging. 5 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van schilderijen Louis Hartz en A. L. Koster. 107.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve *s Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Th. A Klinkhamer, Koninginneweg 69, Tel. 11596. Firma Begcmann en Sneltjes, Jansstraat 27. Tel. 10043.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5