KEKiCLOPKHBUM HOM A Per rijwiel doorMooi-Nederland v*; Indanthren MAAT-COSTUUMS PUDDtMC HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 27 MEI 1932 (Nieuwe serie.) INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Ct«. per regel. Naar Maastrichf en Valkenburg. Ausoeet uua-v uin,cituury. In de afgeloopen jaren hebben wij eenige reeksen geïllustreerde beschrijvingen gege ven van rijwieltochten door ^viool-Nederland die in een boekje vereenigd voor onze abon- nés verkrijgbaar werden gesteld. Velen heb ben bij het maken van vacantie-uitstapjes daarvan veel gemak gehad, temeer omdat in dat boekje (dat niet minder dan 48 pa gina's telde) een staat was opgenomen waarin de kilometerafstanden van Haar lem naar een reeks plaatsen in Nederland vermeld waren. Nu door de tijdsomstandigheden velen die anders gewoon waren in hun vacantie een buitenlandsche reis te maken, gedwon gen zullen zijn om te bezuinigen om nu bin nen de grenzen goedkooper genot te zoeken, wordt het aantal vacantie-gangers dat reeds gewoon was in eigen land te blijven nog groo- ter. Daarom hebben wij besloten onze verza meling tochten opnieuw aan te vullen. Bin nenkort zal dan het aldus aangevulde boekje opnieuw voor onze abonnés beschikbaar ge steld worden. Wij beginnen nu met een tocht naar Maas tricht en Valkenburg. De afstand Haarlem—Maastricht is onge veer 250 K M. Om dit heen en terug te rijden en dan nog lust te hebben om in het Geul dal uitstapjes te maken, ls natuurlijk alleen weggelegd voor menschcn die veel van fiet sen houden en over veel uithoudingsvermo gen beschikken. Het is evenwel te doen als men voldoende dagen beschikbaar heeft. Dan moet men tekenen 3 dagen heen. 3 of m eer dagen in Zuid-Limburg cn weer 3 da gen terug. Dan rijdt men op den heen en terugtocht ongeveer 85 K.M. por dag. Dot Ls wel te doen. Als men gemiddeld 12 a 15 K.M. per uur fietst is dit 6 a 8 uur. zoodat er nog genoeg tijd overblijft voor rusten en genie ten onderweg. Er zijn verschillende routes te nemen. Allereerst over Nijmegen. De kortste weg is dan: Amsterdam 16.2 K.M. Duivendrecht 21.GK.M. Abcoude 28.0 K.M. Braambrugge 31.5K.M. Loenersloot 34.6 K M. Loenen 37 7 K.M. Nieuwersluis 39.7 K.M. Breukelen 42.7 K.M. Maarsen Utrecht De Bilt Zeist Rijsenburg Driebergen Doorn 47.5 KM. 55.1 K.M. 60.3 K.M. 64.9 K.M. 68.8 KM. 69.5 K.M. 74,5 K.M. Leersum Amerongcn Eist Rhenen De Grebbe Wageningen Renkum Heelsum Oosterbeek Arnhem Eeden Eist Lent Nijmegen 81.4 K.M. 83.7 K.M. 87.2 KM. 92 5 K.M. 95.6 K.M. 99.0 K-M. 104.4 K.M. 106.7 K.M. 113,2 K.M. 117.6 K.M. 120.4 KM. 125.9 K.M. 133.1 K.M. 134.8 K.M. Dit is de mooiste weg, maar niet de kortste. Die is aldus: Heemstede Hoofddorp Aalsmeer Kudelstaart 18.7 K.M. De Kwakel 21.8 K.M. Uithoorn 4 K.M. 10.2 KM. 16.2 KM. Mijdrecht Wllnls Ruwiel Breukelen Maarsen Utrecht Houten 't Goov 246 K.M. 29 1 KM. 32— K.M. 39.3 KM. 42.2 KM. 47—KM. 53.9 K.M. 61.9 KM. 66.7 K.M. Beusichem 74 6 KM. Zoelmond 76.K.M. Buren 80 KM. Kerk Avezaath 84.4 K.M. Drumpt Tiel Wamel Leeuwen Druten Afferden Winssen Ewijk 87 K.M. 89 K.M. 90.8 K.M. 96.8 KM. 101.6K M. 104 5 K.M. 109 9 K.M. 112.7 K.M. Beusichemsche veer 72.9 KM. Beuningen 115 3 K M. Weurt Nijmegen 118 4 K.M. 121.6 KM. Dit maakt dus een verschil van 13.2 K.M- of een uur fietsen. Wij prefereeren evenwel den weg over Wageningen, omdat die veel mooier is. Wie dezen weg kiest kan uitstekend den eersten keer te Wageningen overnachten. Dan heeft hij op den eersten dag (als hij het fitst is!) 100 K.M. te pakken. In ons boekje zijn kaarten opgenomen met deze routes. Maar zelfs zonder die kaar ten zijn do tochten te maken, want de A. N. W. B. heeft op alle punten van twijfel voor wegwijzers gezorgd. De tocht NijmegenMaastricht is 134 K.M. Wij vervolgen (aansluitend op de mooi ste. maar ook de langste route): Malden Mook Piasmolen Gennep Hegen Afferden Heukelom Zijweg naar Zijweg naar Arcen Velden 142.3 K.M. 146.3 KM. 149.5 KM 155 K.M. 158 KM. 163.2 K.M. 165.5 KM. Bergen 167.6 KM. Well 173.6 KM. 185.1 KM. 192 K.M. Venlo Tegelen Reefeld Reuver Swalmen Roermond Susteren Sittard Geleen Beek 197.6 K.M. 201.3 KM. 205.3 K.M. 209.2 KM. 2156 K.M. 221.4 K M. 239.8 K.M. 247.3 KM. 250.4 K.M. 255.5 K.M. De Kruisberg260 8K.M. Weert 263 K.M. Maastricht 268.8 K.M. Als men den hierboven aangegeven korten weg kiest, is de afstand Haarlem—Maastricht 255.6 K.M. Het is evenwel ook nog mogelijk om over JJtrecht—'s Hertogenbosch—Eindhoven—Sit tard naar Maastricht te rijden. Dan is de afstand 226 KM. Dat bevelen wij even wel voor den terugtocht aan. De weg is dan: Maastricht-Sittard (zie hierboven 21.5 KM.) Susteren 7.5K.M. 's Hertogenbosch Maasbracht 16.5 KM. 96.2 KM. Wessum 17.7 K.M. Hedel 104,2 KM. Panheel 20 K.M. Zalt Bommelll2.5 KM. Gratham 22-2 KM. Tuil 113.4 KM. Keipen 27.6 K.M. Waardenburg Weert 35.8 K.M. 115,1 K.M. Maasheeze 45.5 K.M. Meteren 118,9 KM. Leende 51 9 K.M. Geldermalsum Eindhoven 62.4 KM. 120.9K.M. Zijweg naar Best Buurmalseml22.7K M. 72,3 K.M. Culemborg 131.7 KM. Boxtel 82 KM. Schalkwijk 137.4 K.M. Vught 93,5 K.M. Houten 142.6 K.M. Utrecht 150.6 KM. Voor het berijden van de provinciale we gen in Noord-Brabant kan men kosteloos een rijwielkaart aanvragen bij de Prov. Griffie te 's Hertogenbosch. Er moet een postzegel van 6 cent voor antwoord ingeslo ten worden. Voor de verdere route zie men den tocht HaarlemUtrecht. Wie niet zooveel dagen beschikbaar heeft en bovendien tegen zeer verre tochten op ziet, doet beter om per spoor naar Maas tricht te gaan en dan van daar uitstapjes per fiets te maken. Een vacantiekaart 3de klasse kost f 5, 2de klas f 7. Bovendien is men f 0.60 schuldig voor het vervoer van de fiets. In ons volgend artikel volgen bijzonder heden over Zuid-Limburg. STADSNIEUWS HET BROKKENHUIS. IN EEN NIEUW GEBOUW. Het Brokkenhüis heeft heden, Vrijdag middag van 2 -4 uur voor het eerst uitdee- ling van kleeding enz. gehouden in het Schoolgebouw, KI. Heiligland 12. De nieuwe huisvesting voldoet uitstekend en kan vergeleken bij de vorige in het voor malige hospitaal, een belangrijke verbetering genoemd worden. OUDERAVOND LTNNAEUSSCHOOL (SCHOOL 42) Maandag 30 Mei belegt de Oudercommis sie van bovengenoemde school (aan de Wil genstraat) een ouderavond in de gymnastiek zaal van de school, waar de heer E. de Wolff een inleiding zal houden met als onderwerp Esperanto op school. Tevens wordt gelegenheid gegeven van 7.30 tot 8 uur het werk der leerlingen te bezich tigen. HAARLEM'S OPERETTE-ENSEMBLE Haarlem's Operette Ensemble, dir. J. Post. geeft a.s. Zaterdag in den schouwburg Jans- weg op verzoek nog een opvoering van de operette ..Rose Marie" van Sam. Vlessrng, Regie de heer J. Klein. Muzikale medewer king verleent het symphonie orkest „Or pheus", dir. de heer H. Lindenborn. Na afloop is er bal. SYNAGOGEDIENSTEN Ned. Israël. Gemeente Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Mid- dagdienst te 1,30 uur. Avonddienst, te 10.03 u. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7 30 uur. Middagdiensten te 9.30 uur. Avonddiensten bij het invallen van „nacht". Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen: tusschen de Middag- en de Avonddiensten. Talmoed Torah op Sabbath wordt ver richt in het Gemeentegebouw L. Wijngaard straat 14. De Synagogediensten, alsmede Tal moed Torah op de Werkdagen, vinden plaats ter Synagoge L. Begijnestraat 11. VERKEERSONGELUKKEN. Te Haarlem. De 62-jarige heer P. M. stak Woensdag de Kleine Houtbrug over juist toen een vrachtauto naderde. Deze wagen wilde een bakfiets passecren en kwam daardoor te veel links op den weg. De oude heer viel en bleef bewusteloos liggen Met een hoofdwond werd hij naar het Sint Elisabeths Gasthuis ver voerd. Zijn toestand was hedenmorgen rede lijk wel. Onze Coupe is prima Prijzen naar tijds- omstand i g h e i d DE BEZUINIGINGEN DER GEMEENTE EEN PROTESTVERGADERING De Algeraeene Bond van Overheidsperso neel in Nederland en de Nederlandsche Syn dicalistische Federatie van Overheidsperso neel hielden Donderdagavond een openbare protest-vergadering in de bovenzaal der Ge meentelijke Concertzaal. Sprekers waren de heeren: J. v. d. Knaap, Voorzitter Algem. Bond van Overheidspersoneel en C. Priem, Voorzitter Ned. Synd. Fed. v. Overheidsper soneel, met het onderwerp: „De bezuinigings tactiek der gemeente Haarlem". De voorzitter, de heer H. van Bilderbeek opende de bijeenkomst met een uiteenzetting van het doel, waarvoor deze vergadering was uitgeschreven, namelijk om te protes teeren tegen de bezuinigingspolitiek van het gemeentebestuur van Haarlem, waardoor werklieden van de gemeentebedrijven wor den ontslagen. Vóórdat de aangekondigde sprekers het woord kregen, legde de heer G. van Bilder beek een verklaring af, namelijk dat boven genoemde organisaties besloten hadden, samen te werken om meer macht te kunnen ontplooien tegen hen, die het Georganiseerd Overleg in een hoek getrapt hebben. De heele raad ls er schuldig aan, zei spreker, dat een massa-ontslag heeft plaats gehad en dat nog meer verslechteringen uitgevoerd zullen worden. De heer Troost, bestuurslid van den Alg. Bond van Overheidsprsoneel, sprak in de plaats van den heer J. v. d. Knaap, die we gens ongesteldheid verhinderd was om het woord te voeren. Spreker stelde allereerst in het licht het groote leed van hen, die in dezen verschrikkelijken tijd van malaise werkloos worden. Jonge menschen, die toch zoo gaarne willen werken, loopen nu doel loos langs de straten. Het werkloozenleger wordt onrustbarend grooter. En nu wordt zelfs gemeentepersoneel ontslagen, hoewel de positie van dat personeel altijd stabiel wordt genoemd. Men meende tot dusver, dat gemeentewerklieden een bevoorrechte positie hadden vergeleken met die van de arbeiders in particuliere bedrijven. Men zal thans wel gauw van dien waan genezen worden, nu het gemeentebestuur er niet tegen opziet om werklieden, zelfs met een groot aantal dienst jaren, te ontslaan en aan armoede prijs te geven. Daartegen kan volgens spreker niet sterk genoeg geprotesteerd worden. De ge meente, die immers over een groot aantal hulpmiddelen beschikt, moet juist als model werkgeefster dienen, waarnaar particuliere werkgevers zich moeten richten. Spreker noemde eenige getallen om aan te toonen, hoezeer het aantal werkloozen in alle vakken en bedrijven steeds toeneemt. Een derde deel van de bevolking moet van steun leven. De overheid mag niet meewerken om de maat schappelijke ellende nog te vergrooten, ter wijl daartoe geen noodzaak bestaat. Het moest juist op den weg van het gemeente bestuur liggen om werk te zoeken, opdat de groote massa niet totaal gedemoraliseerd wordt door de langdurige werkloosheid. Het excuus, dat er geen geld voor aanwezig is, kan niet aanvaard worden, want als het in het belang van kapitalistische instellingen is, of als het moet dienen ter verdediging van de grenzen, waar de arbeiders zelfs niet het minste belang bij hebben, dan komen de millioentjes wel los. Er moet werkgelegen heid worden geschapen, want in fabrieken, waar vroeger duizenden werk konden vin den. behelpt men zich nu met honderden; de machine verdringt steeds me/- mensche- lijke arbeidskrachten. Steun moet alleen ge geven worden aan hen, die niet kunnen werken. Voor het overige moet het werk ver deeld worden. Alle mogelijke pogingen moe ten door het gemeentebestuur aangewend worden, om werk te zoeken. Er zijn straat makers ontslagen, terwijl de toestand der bestrating veel te wenschen overlaat. De eenige oplossing van deze crisis is een kor tere arbeidstijd, ook al zou dit maar voor tijdelijk zijn. De menschen moeten vroeger bijv. op 55-jarigen leeftijd gepension- neerd worden. Het is een groot maatschap pelijk belang, dat de oudere werkkrachten voor de jongere plaats maken. De ouderen hebben over het algemeen niet veel zorg meer en het is hoogst ongewenscht, dat jonge menschen werkloos langs de straten loopen. De ondergang van de gansche arbeiders klasse moet voorkomen worden. Eén der mid delen daartoe is een hechte organisatie. (Ap plaus). De lieer C. Priem was van meening, dat men de arbeiders moet opruien tot verzet tegen de steeds brutaler wordende aanslagen van het kapitalisme tegen het levensgeluk der arbeiders. Het kapitalisme vernietigt alles wat voor de arbeiders heilig is. Het verhn dert jonge arbeders om een gezin te vormen, waartoe toch ook zij het recht hebben. De kapitalisten, die zelf niets anders doen dan thuis couponnetjes knippen, jagen hun werklieden de straat op en geven ze ten prooi aan de diepste ellende. Spreker noemde een groot aantal fabrieken om aan te toonen. dat de aandeelhouders nog steeds winst boe ken, terwijl de arbeiders benadeeld worden. De heer Priem critiseerde heftig de woor den van het Haarlemsche raadslid Mevrouw Scheltema, die in één der laatste raadszit tingen gezegd had er nota van te hebben ge nomen, dat B. en W. de werkloozen nog steeds niet naar het Burgerlijk Armbestuur hebben verwezen. Zoo heeft een vrouw ge sproken", aldus spreker. „Tot dusver heb ik gedacht, dat de vrouw toch altijd nog een beetje zachter voelt dan een man. Welnu, deze vrouw wil de arbeiders, die toch niet de minste schuld aan deze huidige malaise heb ben, naar het Burgerlijk Armbestuur zen den, waar ze hun hand voor een aalmoes moeten ophouden. We moeten dus de arbei ders opruien tot strijd. Ze moeten nu meer aan de oppervlakte komen". Spreker was van meening, dat de arbeiders nu met de besturen van hun organisaties moeten overleggen, wat ze doen moeten. Ze moeten niet aan een ander vragen: „wat moeten we doen?", want dat is de eerste stap op dien weg, die naar hun verderf leidt. De arbeiders moeten nu zelf beslissen, wat tegen de aanslagen op hun levensgeluk moe ten doen. Van de gelegenheid tot gedachten wisseling werd door eenige personen gebruik gemaakt. De heer Peper kwam op tegen de gegeven voorstelling, als zou de heele raad schuldig zijn aan de bezuinigingspolitiek van B. en W. van Haarlem. Hij deelde mede, dat de Com munistische partij zich er wel degelijk tegen verzet heeft. De debaters werden door de sprekers be antwoord. Tenslotte werd de volgende motie aange nomen: „De openbare vergadering van Gemeente- personeel, enz.; bijeen in de Gemeentelijke Concertzaal; kermis genomen hebbende van het ontslag van een 50-tal werklieden en tevens van het voornemen van het Haarlemsche gemeente bestuur, om nog een groot aantal in dienst der gemeente zijnde werklieden te ontslaan, waaronder zelfs met vele dienstjaren; protesteert hiertegen ten sterkste; Spreekt als haar meening uit, dat het juist nu, in een tijd van ongekende werkloosheid, de taak van de Overheid moet zijn, om ter wille van het algemeen welzijn zooveel moge lijk werkgelegenheid te verschaffen ln plaats van deze, zooals nu het geval is, zooveel mo gelijk te beperken; meent als maatregel daarvoor te moeten aanbevelen verkorting van arbeidstijd en vervroegde pensionneering; dringt er bij het Gemeentepersoneel op aan, om ten aanzien van deze zeer belang rijke zaak te komen tot de grootste mogelijke samenwerking met alle arbeiders en ambte naren in gemeentedienst; besluit deze motie op te zenden aan het gemeentebestuur van Haarlem en de plaat selijke pers en gaat over tot de orde van den dag". MET PENSIOEN Na bijna drie en dertig dienstjaren heeft W. Jansen, conducteur der N. Z. H. T. M- den dienst met pensioen verlaten. FAILLISSEMENT Op 26 Mei werd door de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem in staat van faillis sement verklaard: Christiaan Adriaan Michel Sneeboer. van beroep handelsreiziger, gedomicilieerd te Conca (Corsica Fr.), verblijvende te Leimui- den No. 237. Rechter-Commissaris: Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Curator: Mr. F. J. Gerritsen, advocaat en procureur te Haarlem. INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Ct». per regeL atr toom/ KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De agenda voor de 91ste vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, te houden op Dinsdag 31 Mei 1932, des namiddags te 7.30 uur in het gebouw der Kamer, Nassau - plein 6, luicft> 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Benoemingen in tijdelijken dienst van den heer J. S. de Vries te Haarlem met in gang van 1 April 1932 en den heer W. Ruyg- rok te Haarlem met ingang van 18 Juni 1932. 5. Aanvraag subsidie Internationaal Con gres van Handelsonderwijs te Londen 1932. 6. Concept-schrijven Bureau aan Gedepu teerde Staten van Noord-Holland, inzake uitvoering Havenwerken Beverwijk. 7. Concept-schrijven Bureau aan Neder landsche Kamer van Koophandel Brussel, in zake Tolunie. 8. Voorstel Bureau tot het verzenden van een gelijkluidend adres, als dat van de Kamer van Koophandel te Utrecht aan den Ministerraad, betreffende verlaging der al- gemeene productiekosten. 9. Rondvraag. 10. Besloten vergadering. NIEUWE LUNCHROOM. In de Cornelissteeg heeft de heer B. C. Radsma Donderdagmiddag vier uur een lunchroom en restaurant geopend, die geheel modern en naar de eischen des tijds is in gericht. De gérant, de heer F. J. Willems, deelde ons mede, dat hiervoor een paar oude huisjes in de Cornelissteeg zijn afgebroken, waardoor een mooi geheel is verkregen, dat het aanzien van de Cornelissteeg heel veel heeft verbeterd. In de ruime benedenzaal, die met haar roodbruin triplex wandbekleeding warm aan doet, zijn vele gezellige zitjes gemaakt, in een hoek staat een groot buffet; verder staan er een biljart en een muziekinstru ment. De vloer is met modern linoleum be dekt en overal hangen aardige electrische lampjes. Geheel afgescheiden van deze lunchroom krijgt men langs een gemakkelijke trap toe gang tot de vergaderzaal op de bovenver dieping, die ook op smaakvolle wijze en modern is ingericht. Hier staan een buffet en een piano. Een nooduitgang ontbreekt ook niet. In deze zaal, die ongeveer 75 per sonen kan bevatten, kunnen bruiloften, par tijen en vergaderingen worden gehouden. Naast het perceel is een ruime fietsenstal ling gebouwd. Onder de benedenzaal ligt een groote kelder. Het heele gebouw is centraal ver warmd INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stélt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. PUDDIlsrGFjZJB&IEtt. 'A •3f~JPOL/fi*S*K GJ2.OJVf/V<G^SV. HET ZWEMMEN IN HAARLEM. Geachte Redactie. Naar aanleiding van de artikelen betref fende het zwemmen in Uw blad, zij het mij vergund U het volgende, eenigszins tragi sche, maar overigens geheel historische ver haal te doen van iemand, die tien jaar lang hardnekkig probeerde in Haarlem te zwem men. Hij was geboortig uit de streek van ons land waar de stroomen breed en diep, en gevaarlijk zijn, en slechts door zware dijken te beteugelen en bij hun machtigen gang naar zee, schurend langs de kribben, een felle bedreiging vormen voor den zwemmer en den zeiler. Voor zijn tiende jaar was hij volkomen vertrouwd met dit gevaarlijk, maar voor roekelooze jeugd aanlokkelijk speelge- bied, met geen ander toezicht of leiding dan enkele jaren oudere kameraads. Wanneer een leeg zeeschip voor de kade ligt, is de vreugde groot, eerst van het dek, dan van het sloependek. nu van de com mandobrug. Als allen dit gedaan, en dus de aardigheid er af is, dan ja, hoe diep ligt zoo'n schip wel? Dit is de meesten te ge waagd, maar een langzaam voorbijgaande rijnaak, met een diepgang van anderhalf a twee meter, daar onder door, dat gaat! Zijn vertrouwdheid met het natte element kom hem later te pas, als hij een kind na herhaaldelijk duiken van den meer dan vier meter diepen havenbodem bovenhaalt, en het gelukkig nog niet te laat blijkt; het komt hem te pas, als de motor van zijn sleepboot weigert, en hij met een lijn den breeden Zeeuwschen stroom oversteekt. Na vele omzwei-vingen door de wereld, en vele gezellige duikjes in warme en in kille stroomen belandt hij in Haarlem. Langs de boorden van het kalme Spaarne loopt hij, hopend buiten de bebouwing een plekje te vinden, waar het geschikt is, om een bad in het Spaarnewater te nemen. Dit blijkt alleen mogelijk met een bootje in den Mooien Hel. Dan de zweminrichting maar eens opge zocht. Bij gebrek aan beter maar wat rond gescharreld in het vierkante houten bakje, het trapje maar weer eens op, en een duikje genomen, wat ronddrijven op den rug. Wat saai, maar vooruit, we zwemmen! Verbeeldt hij zich dat nu, maar zou die zwemmeester hem op een of andere manier kennen van vroeger? Nu kijkt hij alweer zoo geheimzinnig naar hem. Daar komt hij aan. Wat? Of hij zwemmen kan? „Ja hoor, dat gaat wel!" „Maar u zwemt geen Schoolslag!" „Schoolslag? Nooit van gehoord!". „Dan mag U niet in het diepe, mijnheer; dan moet U eerst aan de lijn. Strenge orders mijnheer! Maar ik zie. mijnheèr kan al zoo'n beetje zwemmen: met drie maanden, dan hebt U het te pakken!" Lachend om het komische van het geval kleedt hij zich. Maar hij lacht niet meer, als een volgende keer de zwemmeester hem di rect in de gaten heeft. Aan den hengel? Maar eenigszins regelmatig hier komen zwemmen, dat is totaal onmogelijk. Nu verschijnt ieder jaar een mijnheer in de zweminrichting. zwemt van het eene trapje naar het andere, tusschen de lijnen en het middenplankier, en gaat beleefd togen den kant staan als een andere hem passeeren wiL Alleen angstig dat iemand van zijn ken nissen hem hier zal aantreffen. Dat hij zwemmen kan gelooft hij allang niet meer. Zal hij nog eenmaal een duik nemen onder die verwenschte lijnen door? Maar neen, dat geeft steevast heibel. Zal hij dit jaar weer verschijnen? Wie weet! En de Mooie Hei is ver, en de Zeeweg lang. EEN ABONNé.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 16