Pe Berlagebrug te Amsterdam geopend. OP SLOTENBURC FEUILLETON door TlIéRèSE VAN ARENDSBERG. 12) „Kom man. maak toch geen grap van al les", zegt mevrouw, met zwakke stem, .joep liever Edmond om zijn oordeel ook eens te hooren" .Edmond speelt met Meta!" zegt Van Ra ven. „ik zal hem even roepen", en met vlugge hand het venster openschuivend, roept hij met luider stemme: „Jongens, komt samen eens even hier!" Spoedig daarop treden ze de kamer in. Meta voorop, beiden met hoogroode kleur van het stoeien. De kleine meid vliegt op hare grootmoeder toe, en zegt: „Beste Oma. hoe gelukkig, dat u beter zijt", en dan op Ellens schoot klimmend, voegt ze er aan toe, „o Missie, wat is het lang geleden dat ik u gezien heb" „Kinderen", zegt daarop de baron op ern- stigen toon. „wij hebben u hier geroepen, omdat we u een groot en gelukkig nieuws hebben mede te öeelen. Edmond, ik stel Je hier (op Van Raven wijzend! Je aanstaan den zwager voor. en JIJ Meta. begrijp het wel. mijn lief kind. jij zit thans op den schoot van Je aanstaande Moeder". „Is 't waar? heusch waar?" gilt Meta, „o pa. welk een geluk!" En als zij daarop Ellen dreigt te doen stikken onder hare omhelzin gen. zegt ?.e maar altijd door: .Moedertje, lief moedertje!" Terwijl allen dit aandoenlijk tooneel gade slaan, heeft niemand den moed een woord te spreken. Ze beseffen het toch die gelukkige verloofden, dat de vreugde der oudelui ver mengd is met weemoed, als ze terugdenken aan vroegere Jaren, en nagaan wier plaats Ellen éénmaal zal innemen. Ook Edmond is onder den Indruk van 't geen door 't hart dier ouders moet gaan, en op hen toetre dend steekt hij hun ieder een hand toe, zeg gende: „Uit naam onzer ouders dank ik u, beste mijnheer en mevrouw, voor al wat u voor mijn zuster hebt gedaan, dank ik u thans bovenal, dat u haar tot een der uwen wilt maken; maar ik weet ook. dat u zult onder vinden, dat u uwe liefde aan geene ondank bare hebt besteed en dat Ellen waardig zal zijn het groote geluk, dat haar te beurt valt". „Zusje lief, moge het je goed gaan. heel uw volgende lever.; en jou Meta wensch ik 't meest van allen geluk, voor jou is het de grootste aanwinst, dat Je zulk een moeder tje krijgt". ..En hebt gij voor mij heelemaal geen ge- lukwensch?" zegt Van Raven, op gedempten toon. „Mijnheer Van Raven", antwoordt Edmond ernstig, „ik ken u te weinig, om mij te ver meten over u te kunnen oordeelen. trouwens, dat zou mij op mijn leeftijd ook nog vol strekt niet passen Ik heb u altijd als mijn meerdere in alles beschouwd, en het zal me daarom in 't begin nog moeilijk vallen u als njijn aanstaanden zwager te behandelen, maar dat ik u met mijn geheele hart zal lief hebben, als gij Ellen gelukkig maakt, dat be hoef ik u Immers niet te verzekeren". Het geluk van deze oogenblikken had op ieder der aanwezigen zijne bijzondere uit werking. Mevrouw Van Sloten lag met kalme vergenoegde blikken allen om beurt aan te zien; de baron verviel telkens weer in zijn vroolijke plagerijen; Edmond als 't ware in deze oogenblikken tot man gerijpt, beijverde zich om Meta, die dol uitgelaten was tot kalmte te vermanen; Van Raven was als .emand, die na iang lijden zijn kruis werd ontnomen, en Ellen de zachte. Ellen, dacht op deze oogenblikken 't meest aan hen. die geene zichtbare getuigen van haar verwor ven geluk konden zijn. Voor haar thans geen onzekere toekomst meer, maar een zalig hu welijksleven, aan de zijde van een deugd zaam, rechtschapen man; het moederzijn over een kind, dat haar al zoo lang dierbaar was geweest, en voor Edmond een trouwe steun voor heel zijn leven, in al de moeilijke jaren, die hem nog wachtten. Maar daar zij allen het beseften, dat bij de nog zoo zwakke herstellende, slechts kalm geluk, en geene vroolijke opgewondenheid paste, zoo zou niemand, die de kamer bin nenkwam gemerkt hebben, welk een plechtig oogenblik hier was doorleefd. Zelfs toen de baron voorstelde, om het maar dadelijk „den volke te verkonden", dat zijn dierbare schoon zoon Willem van Raven, zijne pupil Ellen Howard gevraagd had zijne vrouw te wor den, vroegen beide hoofdpersonen dit uit te stellen tot later, wanneer mevrouw wat ster ker zoude zijn; nu moest alles onder hun zesjes blijven, dus ..Meta, jij ook je mondje houden", en oordeelden ze het zelfs raadzaam dat allen naar beneden zouden gaan. en El len bij haar dierbaar pleegmoedertje zou blijven, todat zuster Dora haar zou kunnen vervangen. Mevrouw Van Sloten was ook werkelijk moe en sluimerde zachtjes in. De trekken der oude vrouw waren nu zoo heerlijk ont spannen, cr lag zoo'n vredige uitdrukking over haar verspreid, dat het voor Ellen een genot was stil naar haar te zien. Hoe verhe ven kwam die oude vrouw haar nu voor. die, waar anderen slechts met bitterheid de plaats, die hunne dochter eenmaal innam, door een tweede vrouw zien vervullen, zoo bereidwillig haar als schoondochter aannam, haar de onbemiddelde, jeugdige wees. En hoe groot ook het gemis voor hen zelve zou zijn, daar Ellen als 't ware hun alles in huis was, zoo roerde die edele vrouw dat punt zelfs niet eens aan, zij toonde zich alleen blijde met de blijden. Maar dit ééne nam Ellen zich plechtig voor. dat hoe ook Van Raven zou pleiten en smeeken, zij nooit hare plaats op Slotenburg zou opgeven, voordat er iemand gevonden was, die zij waardig oordeelde die beste, brave oudjes tot steun en tot hulpe te zijn. De toestand van de baronesse ging nu met rassche schreden vooruit; de dokter was ver baasd haar iederen dag zooveel beter te vin den, daarbij lag er zoo'n glans van geluk over haar gelaat verspreid, dat de oude ge neesheer eens tot haar zeide: „Mevrouwtje, het leven is toch zoet hé? men kan zien, dat u geniet van uwe terug- keerende krachten, ook juffrouw Howard ziet er dezer dagen uit als een bloeiende roos". Toen kon mevrouw Van Sloten niet langer zwijgen, en vertelde ze den ouden huisvriend het groote nieuws, dat allen met zooveel blijdschap vervulde. Dr. Wilbrand zag verrast op. „Die leukerd!" viel hij lachend uit. „Van Raven deed zich de laatste jaren altijd voor als een vrouwenhater, en menigmaal be klaagde ik kleine Meta, dat ze zoo'n droeve jeugd had. en daar komt nu in eens een mooi, allerliefst, jong meisje Aalheim met hare tegenwoordigheid opluisteren en weg is zijn pessimistische opvatting. Nu, begrijpen doe ik het best, en ik gun 't hem van harte, 't meest nog om Meta; maar voor u me vrouwtje zal 't een groot verlies zijn". .iaat me daar niet aan denken, dokter", vleide mevrouw, „vooral nu ik nog zoo zwak ben. De hoofdzaak voor mij Is, dat de plaats van mijne onvergetelijke Emilie, op een waar dige wijze wordt ingenomen, want, o dokter u weet niet, wat een engel Ellen voor ons allen is Daar de hoofdpersoon van 't gesprek juist binnen kwam om namens den baron iets te vragen, hielden beiden even stil, doch de dokter kon toch niet nalaten Ellen de hand te drukken met de woorden: „Lief kind, wordt gelukkig, ge verdient het", waarna mevrouw er bijvoegde: „Ik heb den dokter als No. 7 in ons verbond opgenomen mijn kind, hij moest toch weten, waarom ik er zoo opgewekt uitzie; maar nu doktertje, 'mond houden hoor, tot ik weder beneden mag komen en dan wordt het publiek" Reeds twee weken daarna kwam mevrouw in tien met groen en bloemen versierden salon met de geheele familie theedrinken; ze was nog wel wat zwak, en moest over dag nog ruston, maar o. ze verlangde zoo om weer in den huiselijken kring te zijn. daar het toen Zaterdagavond was en allen zich nu zoo gelukkig gestemd gevoelden besloot men onderling, dat de baron met Ellen en Ed mond den volgenden morgen naar de kerk zou gaan, om daar gezamenlijk te danken voor 't behoud der zoo zeer beminde vrouw. Van Raven stelde voor om mede te gaan, en zoodoende hunne verloving bekend to ma ken, wat aller goedkeuring wegdroeg. 'i Gaf heel wat opschudding in het kleine kerkje van Aalheim, toen men, even nadat de predikant den kansel had beklommen, den ouden baron met fier opgeheven hoofd zag binnen komen, met Edmond naa.se. zich en daarachter, vergiste men zich 'niet, hun burgemeester gearmd met juffrouw Howard, beiden stralende van geluk. Ds. Everts begon met in zijn voorgebed den dank van de ge heele gemeente op te zenden voor de her stelling der algemeen beminde burchtvrouwe met welken dank natuurlijk zij het innigst zouden instemmen, die haar het nauwst wa ren verwant; en later in zijne boeiende rede, besprak hij andermaal de blijdschap, die in deze ure de bejaarde echtgenoot en'de ver dere betrekkingen moesten ondervinden, waar na hij tenslotte er nog bijvoegde, dat. zoo hij zich niet vergiste, weldra een nadere band alle leden van dit gezin nog nauwer zou (Wordt vervolgd.), j DE MODE VOOR HET ZOMERSEIZOEN, gedemon streerd in Hyde Park te Londen door de mannequins der vooraanstaande Engelsche modehuizen. - - Een aantal bekoorlijke toiletjes voor de komende warme dagen. DE BERLAGEBRUG over den Amstel te Amsterdam ts heden officieel voor hef verkeer opengesteld. Met deze brug is een belangrij ke verkeersverbetering in het Zuidelijk deel der hoofdstad tot stand gekomen, terwijl de architectuur van het bouwwerk zich bijzonder goed bij de omgeving aanpast. DON PEDRO RICO, burgemeester van Madrid, heeft een bezoek gebracht aan Londen, ter bijwo ning van het internationaal congres van plaatselijke autoriteiten in Central Hall. IN TEGENWOORDIGHEID VAN VELE AUTO RJTEITEN Is Donderdag te Hoofddorp da nieuwe Bad- en Zweminrichting officieel geopend. IN DE OMGEVING VAN LENTON, Nottinghamshire (Eng.) is de Trent buiten haar oevers getreden en heeft de landerijen over een bijna onafzien bare oppervlakte onder water gezet. De boerderijen zijn geheel geïsoleerd. PANNE! De spelbreker op een mooien autotocht bij prachtig voorjaarsweer. Doch do practische automobiliste weet er wei raad op en wanneer het euvel hersteld is, geeft de hervatting van den tocht nieuw genot.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 16