BUITENLAND. Dr. DOLLFUSS' REGEERINGSVERKLARING. HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAC 28 MEI 1932 DERDE BLAD Onderhandelingen van handelspolitieken aard met andere regeeringen 1 Principieele ver werping van het plan Tardieu. Hoop geves tigd op de bijeenkomst der Vollrenbondscom- missie van a.s. Maandag. Het rapport van de vlootcommissie der ontwapeningsconferentie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het Huis was geheel bezet en de tribunes I waren stampvol toen Bondskanselier Dr. Dollfuss gistermiddag in den Oostenrijkschen I Nationalen Raad de regeeringsverklaring yoorlas. Dr. Dollfuss. De kanselier zette uiteen, dat hij zijn po gingen zal voortzetten om ook de Groot- Duitsche Volkspartij te bewegen tot de regee ring toe te treden. Ten aanzien van de buitenlandsche poli tiek verklaarde de Bondskanselier dat de ge- heclc wereld zal en moet begrijpen, dat Oos tenrijk als zelfstandige Duitsche staat door bloed, de geschiedenis en geografische ligging zich bewust is van de enge ver bondenheid en vriendschap met het Duitsche Rijk, een vriendschap welke gerechtvaardigd en verplicht is. Van bizondere beteekenis voor de buiten landsche politiek schijnen de verklaringen ten aanzien van de handelspolitiek te zijn. Hier kondigde de bondskanselier de reeds uit het schrijven van zijn voorganger aan den Volkenbond bekende bedoeling, reeds zeer binnenkort met bepaalde voorstellen van han delspolitieken aard zich tot de andere regee ringen te wenden. Een der aanknoopings- punten voor deze onderhandelingen is de be reidwilligheidsverklaring van Duitschland. Betreffende de preferentie binnen het ka der van Midden Europa uitte de Bondskan selier zich vervolgens op een wijze die gelijk staat met een principieele verwerping van het plan-Tardieu in zijn huidigen vorm. Wat de buitenlandsche schulden betreft, wees de Bondskanselier er op. dat Oostenrijk dezer dagen voor de beslissing staat inzake de de- viezenversperring voor buitenlandsche schul den. Al werden hier ook voorbereidingen toe getroffen, aldus de kanselier, niettemin hoopt men dat het resultaat der onderhan delingen van de Volkenbondscommissie, welke Maandag te Parijs bijeenkomt, Oosten rijk verlichtingen zal brengen voor wat be treft de vervulling van zijn verplichtingen tegenover de buitenlandsche crediteuren. In het verdere verloop zijner redevoering zin speelde de Bondskanselier op de mogelijk heid eener convex-sie der credieten op korten termijn in credieten op langen termijn. Het program der binnenlandsche politiek kan als volgt worden samengevat: vastom lijnde valutapolitiek, vereenigde staatsbe- grooting, sluitend making van de handels balans en in het reine brengen van de kwestie Kreditanstalt. De regeering denkt niet alleen, aldus de Bondskanselier, aan het heden, maar ook aan dé toekomst van onze jeugd. De werkloosheid moet o.m. door het in voeren van een vrij willigen arbeidsdienst, volgens de in Duitschland opgedane erva ringen. worden bestreden. Wat de binnen landsche politiek betreft, werd voorts een nieuwe regeling aangekondigd van een alge meen „marcheer"-verbod. Aan het einde zijner redevoering richtte de bondskanselier aan allen het beroep: Laten we ons gemeen schappelijk den ernst der tijden bewust zijn. De Geneefsche correspondent van de N. R. Ct. deelt mede: De vlootcommissie is de eerste der tech nische commissies, die met haar rapport aan de algemeene commissie over de aan valswapenen gereed is gekomen. Het ontwerp rapport van de redactie-commissie is giste ren in een openbare bijeenkomst goedge keurd. Wij ontleenen aan dit uitvoerige rapport het volgende: Met betrekking tot de slagschepen ver klaren Amerika, Engeland en Japan, dat slagschepen voor hun landen den hoeksteen van hun verdedigingsstelsel vormen en dat zij niet kunnen geacht worden tot de meest gevaarlijke aanvalswapenen te behooren. Italië beantwoordt daarentegen de vraag naar het aanvalskarakter van slagschepen bevestigend, evenals dit ook in het algemeen doen de delegaties van Argentinië. Duitsch land, Finland, Frankrijk. Nederland. Noor wegen. Polen. Sovjet Rusland, Spanje en Zweden, bij wier verklaringen in het rapport zich vandaag bij de bespreking in de vloot commissie zelf nog de gedelegeei'den van Bulgarije, Denemarken. Griekenland. Roe menië, Turkije en Zuidslavië hebben aange sloten, zoodat 17 mogendheden zich hier te genover Amerika, Engeland en Japan ge plaatst hebben. Met betrekking tot moederschepen be- toogder de delegaties van Duitschland. Fin land, Italië, Nederland, Noorwegen, Polen, Sovjet Rusland. Spanje en Zweden dat moe- derschenen voor vliegtuigen onder alle om standigheden offensief bliiven en tevens de burgerbevolking bedreigend. Uitvoerig is het rapport over de duikboo ten. Argentinië en Engeland legden een uit voerige verklaring in het rapport af. waarbij Bij betogen, dat duikbooten bijzonder drei- T gend voor de burgerbevolking zijn, doch niet een bijzonder offensief karakter hebben. Amerika daarentegen beschouwt de duikboo ten zoowel als specifiek offensief alsook de burgerbevolking bedreigend. Sovjet-Rusland is het met dit Amerikaansche standpunt ge heel eens. Duitschland beschouwt duikbooten evenals slagschepen en moederschepen voor vlieg tuigen als aanvalswapenen overeenkomstig de bepalingen van het verdrag van Versail les. Eindelijk is er nog een gemeenschappe lijke verklaring van Nederland. Noorwegen en Zweden, waarbij zich vandaag ook Dene- merken, Griekenland, Turkije en Zuidslavië hebben aangesloten. In deze verklaring wordt gezegd, dat duikbooten van grooten tonneninhoud en zware bewapening zoowel met torpedo's als kanonnen het meest in staat zijn offensief op te treden, zoodat de eerste vraag der algemeene commissie ten opzichte van groote duikbooten bevestigend moet worden beantwoord. Tenslotte bevat het rapport nog een hoofd stuk over de automatische contactmijnen, welke kwestie op voorstel van de Neder- landsche delegatie op de ontwapeningscon ferentie ter sprake is gebracht. De meeste delgaties blijken wel het standpunt in te nemen, dat automatische contactmijnen op open zee of althans buiten een bepaalde kustzone als specifiek offensief en ook als bijzonder gevaarlijk voor de burgerbevolking moeten beschouwd worden. In de vlootcommissie ging voort met de pogingen om tot een definitie ie komen van hetgeen onder motorkracht en vleugelopper- vlakte van Vliegtuigen moet worden verstaan. De discussies liepen den ganschen middag over 'het gisteren gedane Fransohe voroste-i om de hoogst ingewikkelde nieuwe Fransche vragenliljst over de verschillende soorten vliegtuigen eerst nog in behandeling te ne men, alvorens over te gaan tot de besprekin gen welke maximum-cijfers voor het ledig gewicht van vliegtuigen niet onder de of fensieve wapenen gerekend worden. De Brouckère (België) verzette zich krachtig legen het in behandeling nemen van de Fransche vragenlijst. De aandrang van de Brouckère om einde lijk tot een duidelijke beslissing te komen werd ondersteund door de gedelegeerden van Spanje, Zweden, Noorwegen, onze landgenoot het Kamerlid Vliegen en den Zwitserschen waarnemenden voorzitter der commissie. De heer Vliegen bracht in herinnering, dat de Nederlandsche delegatie alle bombarde mentsvliegtuigen en ook de uit vliegtuigen te werpen bommen wil verbannen en gaf op dezen grond in overweging, dat alle militaire vliegtuigen wier ledig gewicht 1500 K.G. te boven gaat. als specifiek offensief beschouwd zullen worden, waardoor de bombardements vliegtuigen onder de af te schaffen of te in- teirnatianaliseeren aanvalswapenen worden gebracht. Tot eenige beslissing is het nog niet ge komen. Frankrijk. Samenwerking tusschen Herriot en Marin? In politieke kringen heeft het gi-oot op zien gebaard, dat de leider der rechterzijde Louis Marirn zich wèl tegen de socialisten heeft verklaard doch niet tegen Herriot. Hij verklaarde o.m.: „Indien de radicaal-socia listische partij de ideeën van het socialisme zal behartigen, zullen wij haar zonder er barmen bestrijden'. Indien zij evenwel haar eigen ideeën zal behartigen zullen wij haar steunen, of wij van de medewerking zijn uitgesloten of de voordeelen genieten van de samenwerking" Hieruit zou volgen dat Marin bereid zou zijn samen te werken met een kabinet Her riot, voor zoover dat niet onder invloed der socialisten zal staan. Kabinet Herriot op 5 Juni gevormd? Havas zegt uit de omgeving van Herriot vernomen te hebben, dat deze, wanneer hij officieel met de vorming van het nieuwe ka binet .belast zal zijn, deze opdracht zeer snel zal uitvoeren. Het ineuwe kabinet kan. als er niets onvoorziens gebeurt, Zondag 5 Juni reeds voor het parlement verschijnen Men is volgens dezelfde inlichting zeer be- lanstellend voor het vraagst-uk van de deel neming der socialistische partij. Men merkt op, dat het besluit van het socialistische congres op Zondagavond 5 Juni bekend zal zijn en dat de vergadering van het dagelij ksc'n bestuur der radicale partij pas Dinsdagavond wordt gehouden. Japan. De politiek van het nieuwe kabinet. Het telegraaf agentschap Dempo Cusin pu bliceert een interview met den nieuwen Ja- panschen minister van Oorlog Araki over den politieken toestand en over de komende politiek van de nieuwe Japansche regee ring. Araki verklaarde dat de steil Lngreming van Japan met betrekking tot Mandsjoerije en Mongolië onveranderd zal blijven. De Ja pansche regeering streeft er naar in het Verre Oosten met alle middelen zorg te dra gen voor orde. Zij zal alle maatregelen nemen om den vrede te handhaven. Op het huidige oogenblik is de belangrijkste taak de eenheid van het Japansche volk te herstellen. Betreffende de houding der regeering ten opzichte van het leger verklaarde Araki, dat de discipline verscherpt, moest worden. De wereld zit op een vulkaan. Daarom moet Japan de wereld zijn wil tot eenheid bewij zen. China. Stakende postbeambten in China ontslagen. De Chineesche regeering heeft in een offi- cieele proclamatie de poststaking In China onwettig verklaard. Alle stakende beambten zijn op staanden voet ontslagen. Er zullen 3000 nieuwe beambten In dienst worden ge steld. Chineesche rebellen trekken terug. Een Japansche divisie onder leiding van generaal Hirose heeft, naar V. D. uit Tokio meldt, Hoelan, ten noorden van Chax-bin, bezet. De opstandige Chineesche troepen trekken zich terug in noordwestelijke rich ting. Amerika. Betalingsovereenkomst door Duitschland geteekend. De Duitsche ambassadeur heeft een ac- coord geteekend inzake de betaling door Duitschland van 6.000.000 in tien annui- teiten met een interest van 4 pet. Dit bedrag vormt de door het Hoover-mo ratorium opgeschorte annuiteit van de kos ten van het Amerikaansche bezettingsleger in Rijnland. Het is waarschijnlijk, dat ook de Fransche legeering de aanvullende overeenkomst zal onderteekenen. Finland en Griekenland hebben eenzelfde accoord geteekend als Duitschland. De ove rige landen zullen in den loop der volgende week onderteekenen. Duitschland. Rijksbank vraagt verlenging van het crediet. Het crediet van 90 millioen dollar, dat in gelijke deelen aan de Duitsche Rijksbank was verstrekt door de Bar.k van Frankrijk, de Bank van Engeland, de Amerikaansche Federal Reserve Bank en de Bank Yoor In ternationale Betalingen te Genève zal op 4 Juni a.s. vervallen. De Rijksbank heeft thans verzocht het crediet te willen verlen gen, doch den rentevoet te willen verlagen van 6 op 5 pet. Twee maanden geleden is de rentevoet reeds verlaagd van 8 op 6 pet. De Bank van Frankrijk deelt thans mede, dat zij in de komende week een be slissing zal nemen. Het is niet uitgesloten dat zij als tegenprestatie voor de verminde ring van den rentevoet terugbetaling van een gedeelte van het crediet zal eischen. Kerrl neemt voorzorgsmaat regelen. Naar wij vernemen heeft de nieuwe voor zitter van den Pruisischen landdag, Kerri. voor de as. zitting van den landdag alle noodzakelijke maatregelen genomen ten einde een ordelijk verloop der zitting te waarbor gen en leven en gezondheid der afgevaardig den te beschermen. Engeland, De inhoud van de Steenkolenwet. De kolenwet, waarvan de tekst .thans ge publiceerd is, houdt voortzetting tot eind 1937 in van het thans in gebruik zijnde stel sel voor de productie, levering en verkoop van steenkolen, alsmede voortzetting van den 7 1 2-urigen arbeidsdag. De artikelen in zake den duur van den arbeidsdag zullen van kracht blijven totdat bij de wet de conventie van de Intern. Arbeidsconferentie in werking wordt gesteld. De kwestie der loonen wordt in het wctsontwei-p niet aan geroerd. Enzelsche tegensnmak inzake het karakter der Lausanne- conferentie. In goedingelichte kringen te Londen wordt volgens Reuter, het gerucht als volkomen ongefrcnd gekenschetst, dat Engeland en Frankrijk het er ten aanzien van de confe rentie van Lausanne over eens geworden zouden zijn, dat de zittingen slechte een zuiver formeel karakter zouden dragen en dat na instelling van deskundigencommissies de conferentie zou worden verdaagd. Er wardt de aandacht op gevestigd, dat ex- geen afspraken tusschen beide landen over de conferentie bestaan nog geheel afgezien van het feit, dat er op het oogenblik geen Fransche regeering is met welke een over eenkomst van deze verre strekking ook maar besproken zou kunnen worden. Arbeiderspartij tegen het wetsontwerp miinindustrie. De arbeiderspartij heeft, naar Reuter uit Londen meldt, besloten bij de tweede lezing op 30 Mei, van het wetsontwerp nopens de mijnindustrie een motie voor te stellen tot verwerping van liet ontwerp. In deze motie wordt het niet ratificeercn van de interna tionale conventie tot beperking van den duur van den arbeid onder den grond betreurd evenals het niet herstellen van den zeven- urendag en het feit. dat er geen maatrege len worden voorgesteld tot verlenging van de bestaande wettelijke rogeling der loonen. Zweden. Wetsontwerp tot regeling van het betalingsverkeer. De regeering heeft, volgens een Reuter- telegram uit Stockholm bij den Rijksdag een wetsontwerp ingediend ter regeling der beta lingen aan het buitenland. Het. machtigt de regeering te bepalen, dat betalingen aan landen, die beperkende bepalingen 'betref fende het betalingsverkeer met het buiten land kennen op een bepaalde wijze moeten geschieden. Als richtsnoer zal hierbij worden aangenomen of de betrokken landen een de- vïezen-clearing's verdrag met Zweden hebben gesolten of niet. SPORT EN SPEL BILJARTEN TOERNOOI „NOBELS-BEKKR". Deze wedstrijden zijn Vrijdagavond poort- gezet. Op bezoek was het tweede zestal van de bekerhoudende vereeniging ..Watergraafs meer" uit Amsterdam. Zij heeft .JD. E. S." wel een nederlaag toegebracht, doch met minder winstpunten dan ,,De Korenbeurs", zoodat zij ditmaal den fraaien wisselprijs niet kon be machtigen. Het verloop der partijen was als volgt: (De spelers van „Watergraafsmeer" staan bovenaan). pnt. brt. h.s. gom. H. v. d. Bosch 60 30 9 2.— J. Winkel 25 29 4 0.86 L. Appel 61 40 18 1.52 F. v. Terwisga 100 40 12 2.50 H. Oostra 102 28 18 3 64 A. Brauckman 125 28 15 4.46 I. Zure! 150 30 30 5.— J. Nobels 101 29 14 3.48 E. Schaap 123 39 21 3.15 N. N. 125 39 11 3.20 R. J. Lobo 125 32 14 3.90 C. J. Nobels (invaller) 85 31 13 2.74 „Watergraafsmeer" 621 en „D.E.S." 561 ca ramboles. De eindstand luidt: „Watergraafsmeer" 1128 en ..D.E.S." 1102 caramboles, zoodat de eerste 26 winstpunten heeft. DAMMEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN Derde klasse. H. C. Onkenhout remise met C. Kool. Clubkampioenschappen „Iïaarl. Damclub". 2de klasse Herkamp 3e prijs H. van Lunenburg Jr. remise met J. Balk. Promoie-degradatie 2de3e klasse. J. H. Reedijk wint van P. G. M. Ottolini Sr, P. J Bijrij remise met W. J. A. Matla. C. DIKKEBOOM 3DE KLASSE KAMPIOEN! In het tournooi om het 3de klasse dam kampioenschap van Haarlem en omstreken is thans de beslissing gevallen. C. Dikkeboom behaalde den titel. VOETBAL. NEDERLAND—TSJECHO SLOWAKIJE. In aansluiting aan de bijzonderheden, die onze medewerker C. J. Groothof! over boven- genoemden wedsrijd. die morgen te Amster dam gespeeld wordt, in ons vorig nummer ge schreven heeft, nog het volgende: De wedstrijd begint, te half drie. De elftallen zullen als volgt tegenover elkaar staan: Nederland: Van der Meulen, Weber, Van Run, J Paauwe, Anderiesen, Van Heel, Wels, Bonsenxa, Lagendaal, Volkers, Van Nellen. Tsjccho-Slowakije: Sokolar. Silny, Nejealy, Swoboda. Junek. Krcil, Cambal, Kostalek, Ctyrokij, Burger, Planicka. Reserves voor Nederland zijn: Van Male. Lelieveld. Paauwe Jr., Van Ooyen en Smit. We herinneren er aan, dat het Van der Meulens vijftigste interlandwedstrijd is. Onmiddellijk na afloop zullen wc den rust en eindstand op onze nieuwsborden en aan de andere bekende adressen publiceercn. IIAARL. VOETBALBOND. Heden Zaterdagavond zes uur heeft op het R.C.H.-terrein de eindstrijd plaats tuschen Schoten en Halfweg. Beide veroenigingen wonnen ook het vorige jaar in de finale, welke toen eerst na een tweeden wedstrijd werd beslist, zoodat. ook nu weer een spannen wedstrijd verwacht mag worden. L. V. B.-ELFT ALII. V. B.-ELFTAL. Hedenavond half zes speelt het vertegen woordigende elftal der Zaferdagmiddagcom- petitie van der. Haarl. Voetbalbond in Leiden tegen het Leidsche Elftal. Het elftal der Haarlemmers is als volgt: Doel: F. A. Berkemever (Kennemerland). Achter: A. de Vries (IJ.F.C.), A. van Dongen (V.V.IJ.) Midden: Rijk Prins (Kennemerland). W A. Knibbe (Z.S.V.). P. de Jong (Ulysses). Vóór: J. van Waveren (Kennemerland). G. van der Lugt (IJF.C.). P. van Hoven. (Telefonia). G. van Gelder (IJ.F.C.W. van der Steen (IJ.F.C.) CRICKET. ROOD EN W IT-COMB.—II. B. S. A. H.B.S. A wint deix toss en gaat fielden. Dood en Wit-comb. krijgt door goed batten van W. Kramer 20. R. Kramer 13 en P. Freni 10 n.o.. het totaal van 74. H. Boeree bowlde met 840 in 13 overs uitstekend. J. Goosens 116, Middelink 26, J. J. de la Mair 05, H.B.S. A. brengt het dan tot 92. v. d. Berg een goede, doch langzame 20 n.o., Middellinik 16. M. Slingenberg 2—13, W. Kramer 4—36 Franken 0—6, R. Kramer 1—14. B. Schmoink 1—7. H.B.S. A. wint dus met 18 runs en 3 wickets POSTDUIVEN. P. V.- - -KOERIER (N.A.B. v. P.) Baarle-Nassau (in concours 200 vogels). Wind Z.O. Eerst aankomende duif 10.22.31 (snelheid 1295.7 M. per minuut), laatste prijswinnende vogel 10.31,47 (snelheid 1166 Meter.) J. F. Heerschop 1. 4, 7, 11. 40, J. van Har- tenveldt 2, 12, 15, 30; G. Heerschop 3 20 23, 25, 31. 32, 35, 37; W. Looijenga 5. 9, 14, 18; P. F. Boerjan 6. 8, 10. 19, 28, 34, 36; G. Zomer dijk 13 22, 24 29 33, 41; P. Bank 17, G. Vonk 26; J. A. van Putten 27, Th. J. Cramer 39. Vilvoorde (in concours 165 vogels) (wind Z.W.) Eerstgetoonde vogel 10,1,8 (snelheid 1343 M.) laatste prijswinnende vogel 10.5.9 (snelheid 1298 M). G. Heerschop 1, 2, 3, 4, 15, 17, 26, 33; J. v. Hartevcldt 5,16, 24; G. Zomer dijk 6. 14. 25. 31; P. BarJc 7. J. F. Heerschop 8. 9. 18; Th. J. Cramer 10, W. Looijexrga 11. 27, P. F. Boerjan 12, 13 22. 30, G. Vonk 20. 23; J. A. v. Put-ten 21, 29. 32. Mons (in conc. 138 vogels) Wind Oost. Eerstgetoonde duif 11.10,51 (snelheid 1167 M. por minuut), laatste prijswinnende duif 11.44.4 (snelheid 994 M.) G. Heerschap 1. 4. 8. 14. 15, 16. 19 22 23 27, 28; J D. Heerschop 2, 20: J. v. Putten 3. 10, J. van Hartesveldt. 5. 24. Th. J. Cramer 9; P. F. Boerjaxi 11. 13. 21, P. Bank 17, 18, G. Zomer dijk 7, 26; W. Looijenga 25. SCHAKEN. HAARLEM SC II SCHAAKGEZELSCHAP. A.s. Dinsdagavond heeft in het clublokaal van H.S.G. de eerste ontmoeting plaats in den strijd om het 2e klasse kampioenschap van den N.S.B. voor 1932. Evenals het vorige jaar krijgt H5.G. 1 wederom „Het Oosten" 1, die ook dit jaar kampioen van den Amsterd. Schaakbond werd. te bekampen. Het gaat er dus om: winnen of verliezen. Die verliest valt onmiddellijk af en daar mee zijn de kansen op promotiewedstrijden naar de eerste klas verkeken. LAWNTENNIS DE COMPETITIE. De overwinning van Haarlem op Hilversum (64) en de nederlaag van DD.V. tegen Lei monias H (46) zou eenige spanning kun nen beloven voor den wedstrijd Haarlem— D.D.V., welke Zondag aan de Spanjaardslaan gespeeld wordt, ware het niet, dat Haarlem reeds met 73 van Leimonias II verloor en reeds in den uitwedstrijd de meerderheid van D.D.V. met 82 moest erkennen. Zoo'n uit slag mag Zondag a.s. weer verwacht worden. Met het tweede Haarlemsche team wil het nog maar niet vlotten. De vorige week werd weer met 73 van het niet zeer sterke Orange T. C. verloren. Thans wordt een ongeveer gelijkwaardige partij bezocht nl. Festina. Aan het onderstaande rar.glijstje kan de le zer zien, hoe de beide Haarlem-ploegen er thans voor staan: gesp. gew. gel. verl. part. pt. D. D. V. 4 3 0 1 28—12 0 Leimonias II 4 2 1 1 20—20 5 Hilversum 4 1 1 2 ia—22 3 Haarlem 4 1 0 3 14—16 2 Leimonias 4 4 0 0 37—3 8 Ace 4 3 0 1 24—16 6 Kralingen 3 2 0 1 15—15 4 D. D. V. II 3 1 1 1 13—17 3 Oranje T. C. 3 1 0 2 14—16 2 Festina 3 0 1 2 9 21 1 Haarlem n 4 0 0 4 8—32 0 Van de Haarlemsche tweede klassers speelt Terry thuis (d w.z. op de .golfclub te Zand- voort) tegen Joy. waarvan reeds met 43 gewonnen werd. Gelet op de verdere presta ties. mag weer minstens een gelijke eind- score verwacht worden. T.C.H. 2 ontvangt achter het Kennemer Lyceum Topspin en zal haar score trachtten te verbeteren om het Wcstrust 1 op de eerste plaats lastig te gaan maken. Op de banen van Vijverhoek ontvangt Ad vantage de volgelingen van de Prinses, doch desondanks zal Advantage winnen om de schoone kans van het afdcellngskamploen- schap te behouden. In Wimbledon, hot tennispark te Overveen zal WestriLst 2 trachten nu eens een paar partijen te winnen. Het resultaat van thans, drie partijen in vier wedstrijden is toch wat mager. T.C.H. 3 ontvangt, ook op de banen van het Kennemer Lyceum Sharp, wij zien dat donker in voor de thuisclub. T.ED speelt op Stoop's banen tegen de Mattenklopper en zal op moeten passen niet al te zeer do kloppen te krijgen. Voor hot overige verwijzen wij naar het volledig hier opgestelde programma. Eerste klasse: Haarlem—D. D. V. FestinaHaarlem 3 Tweede klasse: Prinses JulianaT. C. H. K. E. K T. C. S. B. TerryJoy T. C. H. 2Topspin AnimoWest rust AdvantagePrinses Juliana 2 Westrust 2Gooiland T C. II. 3—Sharp Deuce 2T. C S. B. 2 T. E. D.Mattenklopper Derde klasse: DuinlustAnimo 2 EnthousiastenT. E. D. 2 Game and SetK. E. K. 2 SpiritBonso Groenendaal—Ready Groenendaal 2A. L. T. V. 2 United T. C. 2Game aixd Set 2 HeemstedeA. L. T. C. 2 S. M. V.—Duinlust 2 T. E. D. 3—S. M. N 2 Tw. Bank 2Advantage 2 V. V. G. A.—Duinlust 3 Westrust 3Spirit 2 T. C. S. B. 3—Try Sharp 2—T. C. H 4 K.A T. 2Groenendaal 3 Joy 2Quick Game and Set 3Deuce 3 Deuce 4Westrust 4 Het programma voor Zondag 5 Juni as. luidt: Leimonias 2Haarlem Eerste klasse: Haarlem 2—Kralingen Tweede klasse: T. C. H.Velserbeek T. C. S. B.—Tcrrv WestrustT. C. li 2 Kg. Zaandijk 2Advantage ShellWestrust 2 T. C. S. B. 2—T. C. H. 3 Leiden—T. E. D. Derde klasse: T. E. D. 2Duinlust K. E. K. 2Spirit BonsoGame and Set Velserbeek 2Groenendaal Game and Set 2Groenendaal 2 Duinlust 2—Heemstede Advantage 2—T. E. D. 3 Spirit 2—V. V. G A. Duinlust 3Westrust 3 T. C. H. 4—T. C S. B. 3 K. A. T. 2—Try Groenendaal 3V. V. G. A. 2 Quick—Game and Set 3 Westrust 4—Koog Zaandijk 3

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9