DE BILT HERINGA &WUTHRICH u1tstel van betalingen 1 VICTORI A-WATER DE LOONSVERLACINC BIJ DE N.Z.H.T.M. [J. LOTTCERINC HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 1 JUNI 1932 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN (Adv. Ingez. Med.) crematie jac. stolp. Onder zeer grootc belangstelling had he den op Westerveld dc crematie plaats van wijlen den heer Jac. Stolp, in leven onder wijzer aan school 7 alhier, en medewerker aan onze Jeugdrubriek. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op dc hoeren: M. A. Reinalda, lid van den raad, het bestuur van dc afdeeling Haarlem van den Bond van Nederlandsche onderwij zers; S. P. Doek. voorzitter der Federa tie Haarlem der S. D. A. P.; C. B. M. Segaar. namens het gemeentebestuur van Haarlem: C. van de Winden, namens den Haarl. Be- stuurdersbond, R. Blomberg, hoofd van school 7; mej. C. Westendorp namens School- en Wcrktuinen en vele andere vrienden, in het bijzonder uit de onderwijzerskringen. Ook was de Directie van Haarlem s Dagblad ver tegenwoordigd. Achtereenvolgens werd gesproken door de heeren Segaar. die namens het Haarl ge meentebestuur aan de zwaargetroffen fami lie deelneming betuigde. In onderwijskringen stond de heer Stolp zeer hoog aangeschreven. Het was een op voeder van zeer groote beteekenis. die heel veel gedaan heeft in het belang der Haar- lemsche Jeugd. De heer Rijkers, de voorzit ter van de afd. Haarlem van den Bond van Ncd. Onderwijzers, stelds ook de groote ver diensten van den heer Stolp in het licht. Hij stelde aan zichzelf en aan zijn arbeidskracht zeer hooge eischen. Ook de Bond heeft daar van geprofiteerd. Hij was behalve een uitste kend onderwijzer een oprecht kindervriend en een trouwe Bondsmakker. Do heer C. van der Winden, bestuurslid van den Haarl.^Bestuurdersbond, wees er op, dat do heer Stolp ook actief deelnam aan het politieke leven en zeer veel gedaan heeft in het belang van de verheffing der Haarlem se he arbeidersklasse. Namens den Kinderbond en de Vereeniging School- en Werktuinen herdacht Mej. Wes tendorp den arbeid van den heer Stolp op dit terrein Hij bracht de kinderen o-nder de bekoring van den rijkdom van het leven der natuur. De heer R. Blomberg, hoofd van school 7. waaraan de heer Stolp verbonden was. her dacht den overledene als een verdienstelijk onderwijzer en goed collega Het onverwachte overlijden heeft in den kring van onderwijzers zeer vee' deernis verwekt. Een vriend van den overledene, de heer Volgers, sprak eenige gevoelvolle woorden om uit te laten komen, hoe de heer Stolp door zijn vrendenkring gewaardeerd werd. Een zwager, de heer C. de Wilde, dankte namens d? familie voor de betoonde b:lang stelling. Het was een indrukwekkende pJeohtigflveid. Dp baar was onder een schat van bloemen bedolven. STUDIECOMMISSIE VAN DEN NIJVERHEIDSRAAD. In verband met een vroeger genomen be sluit om het vraagstuk van het nemen van wettelijke maatregelen ten aanzien van uit stel van betaling nader te bestudeeren, heeft, zoo meldt het Handelsblad, de Nijverheids- raad een commissie, bestaande uit de heeren mr. L. Broekhuysen, voorzitter; J. A E, Ver- kade, mr. J. Bierens de Haan, dr. L. G. Kor- tenhorst en mr. H. H.Steneker, leden en mr. J. H van Schermbeek, secretaris, inge steld om hem over dit onderwerp veer te lichten. voorbeurs te amsterdam. De Amsterdamsche Beurs opende gedrukt, als gevolg van de scherpe reactie in Wall- street en de onzekere politieke situatie in Duitschland. Bij het verder verloop werd de stemming vaster, hetgeen gepaard ging met een uitbreiding der affaires. Koninklijken avanceerdon van 107 tot 110 12. Philips van 55 tot 57 Unilevers van 84 1 '287 3 4. H.V.A.'s van 122 tot 125 12. EXAMENS. Eindexamen H. B. S. A van het R. K. Ly ceum te Haarlem. Geëxamineerd elf candidaten; geslaagd: P. F. J. Evcrard, P. J. F. Goossens, W. J. H van Plees, li. J, Koehorst, James Laming, F. H. van Niel, L J. M. Roozen, B. II. A. Schmeink. Afgewezen: drie candidaten. PERSONALIA. Onze stadgenoote, mej. II Blomberg slaag - de te Lelden voor het doctoraal examen in de geneeskunde. CRISISCOMITé. Bridgeclub Klaver Vijf f 10.- I IT GRIEKENLAND UITWIJZING VAN PANGALOS Uit Athene, üe Grieksche regeenng heeft besloten den vroegeren Minister-president en dictator Pangalos en'eli zijner aanhanger, te verbannen. Het besluit is genomen op grond van pogingen om de orde te verstoren, omwentelingen te verwekken en voortduren de verbreiding van geruchten omtrent op standen. het hollandsch crediet syndicaat. DE ZAAK VOOR HET AMSTERDAMSCHE HOF. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft Dinsdag, naar het Handelsblad meldt, een begin gemaakt met de behandeling van de strafzaak tegen twee gedetineerde koop lieden. uit Aerdenhout en Amsterdam, die zich indertijd vereenigd hadden in het „Hol- landsch Creöiet Syndicaat" en onder dezen naam zich aan oplichting zouden hebben schuldig gemaakt. De Rechtbank te Amster dam heeft deswege elk der verdachten we gens oplichting zesmaal gepleegd veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van zes maanden preventieve hechtenis. Op 2 November van het vorige jaar be gon dc Rechtbank de behandeling van deze ziak. waarmede toen negen opeenvolgende zitti.u dagen waren gemoeid. Uitvoerig moest worden nagegaan hoe het Syndicaat onder allerlei verdichtsels een Franschn. fabrikant had bewogen tot af gifte van f 5000, een anderen eveneens Fran sehen fabrikant er toe had verleid .30.000 francs aan het Syndicaat over te maken. Ook Duitsche zakenlieden traden met het Syndi caat in relatie en stortten, evenals de Fran- sche clientèle, bedragen ter bestrijding van dc voorloopige onkosten, verbonden aan een door het Syndicaat ten behoeve van den klant uit te schrijven emlssieleening. Allerlei omstandigheden heetten, nadat de voorloo pige onkosten waren gestort, ooi-zaak te zijn dat het nooit tot emissielceningen kwam en daarover bereiken de politie zooveel klachten dat een uitvoerig onderzoek naar doen en laten van het Syndicaat werd Ingesteld en tot vervolging van de firmanten werd over gegaan, waarna ten slotte hun veroordecling volgde. Thans Is het Gerechtshof met de behan deling van deze zaak begonnen: de verdach ten. wederom bijgestaan door mr. Th. Mul ler Massis. verklaarden ook hier onschuldig tc zijn. waarna begonnen werd met het ge tuigenverhoor, dat voorlooplg geen nieuwe feiten aan het licht bracht. Een der gedagvaarde buitcnlandsche ge tuigen is verschenenhet Hof heeft ten op zichte daarvan nog peen beslissing genomen. Dc zaak wordt Donderdag voortgezet. AMSTERDAMSCHE BEURS. WOENSDAG 1 JUNI 1932 OPGEGEVEN DOOR DF. ROTTERDAMSCH* RANKVFRrr N»GTNG K ANTOOR HAARLEM meldt: Hoogste barometerstand 765.8 m.M. te Waff. Laagste barometerstand 752.3 m.M. te Memel. en voorspelt zwakken tot matigen. Noordelijken tot Oos telijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later opklarend weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Uit het buitenland: In de luchtdi'ukverdeeling komt weinig ver andering. De beide depressies in het Oosten en Zuid-Westen werden niet dieper en ver plaatsen zich zeer langzaam. Ons land blijft in het zadelgebied tusschen de twee depressies en een gebied van hooger luchtdruk in het Noorden en een in de Mid- dellandschc Zee. waarvan het laatste zich naar het Zuid-Oosten terug trekt In dit zadelgebied blijft het weer uiterst onzeker. De hoogste temperaturen komen voor in het Oosten en in Zuid-Zweden en verder in Zuid-Oost Frankrijk. In Lapland komt nog vorst- en sneeuw voor. Het laat zich aanzien dat in de eerstvol pende dagen de wind uit Noordelijke rich tingen zal waaien met opklaringen en vrij koel weer. Barometer 1 30 1 4 Staatslccn. Blnl. 4 1/2 pCt. Nederl 1917 97H 5 pet. Ned 1919 101 4 1/2 pet. Nederl Indië 1930 11. 78 Staatslccn. Bultl 5 l/2pct.Duitschl 1930 (Youngleen» 21H 1 pet. Duitschl 1924 (Dawesleen) 38H - Scheep v. Mi jen. Oudo Vaart 2 H Oude Boot 8 Scheepv Unie :9H-4CH Stoomv MIJ. Ned 38 h Industrieën Bint Accoustlek ivf Alg K.zljde Unie 31H A.N.l.E.M. (Nat Bezit) 149 v Berkei's Patent iCH Calvé Delft •fcVt ex div. Nederl Ford 73 Ned Ind Gas (Nat. Bezit 155 Gem. Bez. Philips 54 Unilever N.V. 89 Industrieën Bultl Anaconda Copper 8 Associated Gas 1% Bethlehem Stee) Centr. Pubi Serv Cities Service 2 General Aviation X Intern. Nickel Nevada Copper North Amer Cy i4 U S. Steel z7«t Banken Binncnl Koloniale Bank 33* Cert. Handel MIJ 50* Indische Bank 45 Banken Bnltenl Deutsche Reichsb 3 Fransche Ban- 76 .1 ken 273 Petrol MIJ. Blnl Kon. Petroleum 110 - Perlak 50-51 Petroleum Bulil Continental Oil 4 Shell Union 2% Cultuur Maatscb. H. V. A 125* Java Cultuur 76 N. 1. S. U 52 Vorstenlanden 26 Mijnbouw Mij. Alg.Exploratie 85 Büliton U 123 Boeton 9 fa bak Maatscb Dell Batavia Ta- oak 69 Dell Maatscb 83 Besoeki 77 Senembah 92 - Rubber Maatscb. A dam Rubber 28* Dell Bat. Rubber 7 Ncd.Ind Rubber Koffie 22 Ver Ind. Cultuur Ondern 15 - Sjjoorw. Bnltcnl Comm.Milwaukee Missouri Kansas Texas *2* Wabksh Railway Union Pacific 36 Prolongs tlekoera 1 - Stand van heden 756 m.M. (Veranderlijk) Vorige stand 759 m.M. Neiging tot Stilstand. Opgave van: Fa. W. KUIPERS Zn., Opticiens Zijlstraat 97, Telefoon 12726 Thermometer Hoogste gisteren 59 F. Laagste heden nacht 51 F. Hoogste heden tot 12 uur 55 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 1 Juni. Getrouwd 31 Mei: B. F. J. Sonnematis cn P. H. M. Roemers; F. J. M. Nelissen en W. C. Wallekers; A. J Weijburg en J. W. Visser; L. H E. van Wintersfeld en R. M. Briët; H. Smit en C. J. van Pelt. Bevallen 29 Mei: C. M PlateiLamers. d.; 30 Mei: E GooijerZeilstra. z.; A. E. Ma- theijvan Leeuwen, d.; M V. van Geijlswijk Voogt. z.; 31 Mei: T. MeegdesGroot, d.; J H. P van BruggenVallenduuk. d.: E. H. Huijbensv. d. Stoop, z.; D. P. Burgervan Maarschalkerweerd. d. Overleden 29 Mei; G. v. d. Formvan Kuik. 63 j.. Fabriciusstraat: 30 Mei: J. Ver hoeve. 69 J., Tempeliersstraat; A. J. v. d. Borg, 11 j.. Kinderhuisvest; A. W. Tromp— van Orden, 52 j., Ramplaan; J. A. Wessels, 38 j.. Kamperlaan; 29 Mei; L. H. Bijvoet, j., Zijlweg. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a fiO Cts. per repel. GROOTE KEUZE ECHT SCHILDPAD BRILLEN VANAF f 15.50 ALLEEN: ZIJLSTRAAT 97 OPTICIENS OBtOtAMNSTEJN NATUURLIJK BRONWATER. Nederlandiclie Maatschappij, opgericht 1887. de moord te hemmen. LEVENSLANGE GEVANGENISSTRAF GEëlSCHT Dinsdag werd. zooals wij gisteren reeds meldden, voor de Arnhemsche Rechtbank be handeld .dc zaak betreffende den bekenden moord te Hemmen aangevangen met het verhoor van den verdachte, den 33-jarigen vischventer J. D. II. Opheusden, die een uit voerige bekentenis aflegde. Hij verklaarde den knuppel, waarmee hij de oude vrouw heeft, doodgeslagen, reeds in November 1931 te hebben gesneden. Hij droeg hem altijd bij zich in verband met de onveiligheid op den weg. Hij verklaart dat h'ij niet de bedoeling had de vrouw met den knuppel te dooden, hij wilde haar slechts bewusteloos slaan, om zoo doende ongemerkt de geldknip met het geld te kunnen bemachtigen. Toen hij de vrouw neergeslagen had en de woning verliet, leefde zij nog. Als getuige-deskundige wordt o.a. Dr. Schnitzïer. zenuwarts uit Arnhem, gehoord, die een psychiatrisch rapport over den ver dachte heeft uitgebracht, waarin hij hem toerekeningsvatbaar verklaart. Na een kort verhoor der getuigen neemt de Officier van Justitie Mr. Lasonder requisitoir. Hij schetste de gruwelijke wijze, waarop de oude vrouw gedopd is. De dader Tieeft haar wel oen tiental slagen op het hoofd toege bracht Haar geheele schedel was verpletterd. Spr. vindt., dat hier de zwaarste straf, die de wet toelaat moet worden toegepast en vraagt wegens doodslag, gevolgd door een strafbaar feit. welken doodslag de dader pleegde met het oogmerk zich straffeloosheid voor het strafbaar feit. te verzekeren, veroordeeling van verdachte tot levenslange gevangenisstraf Mr. II. II. Roobol uit Arnhem drong in zijn pleidooi aan op een nieuw psychiatrisch on derzoek. daar hij den verdachte onder de psychopathen rekent. Subs, drong hij aan op een kortere gevangenisstraf. Uitspraak 7 Juni a.s. DAHLIA'S GESTOLEN Bij de politie is aangifte gedaan, dat uit een tuin aan do Van Égmondstraat twintig dahlia's ontvreemd zijn. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 2 Juni 1932. des namiddags van 34 uur. door den heer George Robert. Programma 1. ..Mein Jesu. der du mich', Joh. Brahms. 2. Fuge as-moll, Joh. Brahms. 3 a. Resignation, b. Pastorale, Enrico Boss!. 4. Fantaisle, S. Rousseau. 5. Andante B-maj.. Cesar Franck 6. Toccata. H. Andriessen. Een protestvergadering der Ned. Vereeniging. Tusschenkomsf van den minister gevraagd. Dinsdagavond had de Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel een groo te vergadering belegd in hotel „de Witte Zwaan" te Lisse, ten einde te protesteeren tegen de voorgestelde loonsverlaging door de directie der Noord-Zuid-Hoilandsche Tram weg Maatschappij. De groote tooneelzaal was geheel gevuld met personeel dier maat schappij uit alle standplaatsen. Haarlem, Leiden, Hillegcan. Rijnsburg, enz. De hoofdbestuurder, de heer Petersen uit Utrecht was de eerste spreker. Tot zijn greo- ten spijt moest hij constateeren dat 't resul taat der gehouden vergaderingen tusschen directie en organisatie nihil is geweest. Hel hoofdbestuur en de afdeelingsbesturen heb ben daarom gemeend deze vergadering te moeten beleggen als protestvergadering te gen den voorgenomen aanslag op het loon peil bij de maatschappij. Jarenlang is de exploitatie zeer vruchtdragend geweest, zoo dat ruime afschrijvingen konden worden gedaan, niet alleen werd 6 pet. dividend aan de aandeelhouders uitgekeerd, maar diit strekte zich ook uit tot de dochter-maat schappijen: de maatschappij tot Exploita tie van Tramwegen en de Electrische Spoor weg Mij. Nu het eerste jaar van depressie daar is. wordt direct getracht dit te verha len op het personeel en is opdracht gegeven een saneering door te voeren met in de eer ste plaats loonsverlaging.Voorstellen tot ver laging der reeds bescheiden loonen werden verwacht, maar dat deze voorstellen zoo ern stig zijn als nu blijkt, had niemand verwacht. Deze verlaging bedraagt ongeveer 12 pet. en op een loon te Hillegom van 30 tot 35 gulden zal f 3.70 worden gekort. Om geen ander woord te gebruiken worden deze voorstellen buitengewoon vrijmoedig genoemd. Het resultaat der gehouden besprekingen is dat de directie op haar standpunt blijft staanzij is wel bereid te spreken over de ver deeling der schade, maar Ir. Burgersdijk blijft het voUe pond van het personeel eischen en dit moet het volle bedrag der schade opbrengen. Rijnsburg. Voorburg en Hillegom worden in de tweede loonklasse on dergebracht. De drie organisaties waren niet bereid op dezen basis te onderhandelen en stelden zich op het standipunt: 1. Vierkant tegen elke verlaging en daarvan alle conse quenties te aanvaarden of 2. een compromis voorstel. De confessioneele organisaties wa ren voor standipunt 2. de Ned. Vereeniging voor l., zoodat geen overeenkomst kon wor den bereikt. De Christelijke organisatie stelde voor de eerste duizend gulden loon vrij en daar boven een korting van 5 pet. De directie wees dit voorstel af: er moest f 125.000 opgebracht worden en door dit voorstel kreeg zij slechts f 52.000 In de notulen over de conferentie echter staat te lezen dat zij dit voorstel wel wenscht te aanvaarden, maar dan met een korting van 8 pet. Indien dit in de gecombi neerde vergadering van 10 Mei een voorstel was geweest, dan ware dit een basis geweest voor verdere onderhandeling, maar het is niet waar. Over dit voorstel als minder on gunstig voor het personeel is opheldering gevraagd maar de ontvangen opheldei'ing blijkt verre van duidelijk, wel is daarin te vinden dat nu wordt geëischt een korting van 8 12 pet. van alle salarissen boven f 10 per week. Deze puzzle is voor het hoofdbesbnuur on oplosbaar. Een bespreking is aangevraagd, doch de heer Burgersdijk kan geen tijd vin den om daaraan gevolg te geven, zoodat nu kan worden gezegd welke korting wordt toe gepast. Hierover heerscht ernstige ontstem ming, er past een woord van protest. Van het personeel wordt een intensieve arbeid geëischt; de 8-urige werktijd heeft slechts korten tüc geduurd: 50 tot 56 uren arbeid per week zijn schering en inslag. Een en an der is dus zeer afkeurenswaard en geeft vol doende de moreele motiveering voor daad werkelijk verzet. In de beweging moet het gevoel medetellen, doch niet overheerschen, anders zou het bedrijf er op 1 Juni anders uitzien dan het nu zal doen. De directie is doodkalm haar gang gegaan en heeft aan de regeering haar plan tot loonsverdlaging ter goedkeuring voorgelegd. Argumentatie helpt niet en dus wordt een bepaalde daad van het personeel verwacht. In de Ned. Vereen, is van de bij de maat schappij werkende 1000 man personeel 50 pet georganiseerd; in de twee confessioneele bon den 25 pet, in een ambtenaarsbondje een klein percentage en de rest ongeorganiseerd Om tot een daad van verzet te komen had het hoofdbestuur de besturen der confess, bonden uitgenoodigd tot een gecombineerde nachtvergadering op heden te Lisse. De R.K. bond mag op bisschoppelijk bevel niet gezamenlijk vergaderen en daarachter verschuilt zich nu ook de Christelijke Bond, zoodat deze nachtvergadering vervallen is, waarvoor de huidige in de plaats gekomen is. Er is een berekening gemaakt over het jong ste voorstel. Een loon van nu f 25 80 wordt dan f 24.50 26 90 wordt f 25.46: f 34.50 wordt f 32,42, zoodat de hoogere loonen iets minder worden belast tegenover de lagere zwaar der. Voor de ambtenaren tot en met f 250 komt een kleine verbetering, daarboven we der een verslechtering. Er kan echter nu geen strijd gevoerd worden met slechts een deel van het perso neel en er kan niet tot staking worden gead- iseerd. maar er kan op andere wijze in ver zet worden gekomen. Spreker becritiseert de gestie van den heer Burgersdijk inzake de politieke vrijheid der leden door aan leden te Haarlem en te Voorburg te verbieden het raadslidmaatschap waar te nemen als strijdig met de belangen der maatschappij, (teekenen van afkeuring). De vereenigingsambtenaar de heer Verton uit Utrecht geeft dan een breede uiteenzet ting van de gehouden conferentie met de commissie van Rijkstoezicht op Maandag 1.1. Op 17 Mei heeft de directie de goedkeuring aangevraagd op de op 1 resp. 5 Juni in te voeren loonsverlaging. Deze goedkeuring is er nu nog niet. Het is dus te hopen dat de verla gingen voorloopig nog niet zullen ingaan en Is daarover het laatste woord nog niet ge sproken. In de conferentie is gewezen op het principieele onrecht van deze verlaging en het niet juist zijn der notulen. De directeur- generaal tracht zich in te werken in hetgeen gedaan zal kunnen worden en de commis sie zal zich met de directie in verbinding stel len. Spreker heeft den indruk dat zij niet tevreden zal zijn met een half antwoord en zal onderhandelen over de mogelijkheid voor deeiiger voorstellen voor het personeel te ver krijgen. Met nadruk is gewezen op de groote onbillijkheid om een 2e loonklasse in te voe ren. Daarmede is ellende-ervaring opgedaan. Te Hillegom wordt binnenkort het depot op geheven en blijft daar dus slechts weinig personeel; te Veur, Halfweg, Katwijk en Noordwijk is dit personeel ook niet groot, zoodat invoering dezer klasse voor de maat schappij slechts een kleine opoffering is. De hoofdbestuurder uit Utrecht, de heer Van der Weerd, verklaart dat het personeel recht heeft te weten hoe de leiding denkt en hoe zal worden gehandeld. Hij hoopt dat de voor te stellen conclusie met algemeene stem men zal worden aangenomen Hij wijst op de Leidsche nachtvergadering en is deze verlaging zonder meer niet acceptabel. Ge tracht wordt met de confessioneele bonden tot een plan te komen om gezamenlijk front te maken. Indien deze bonden hetzelfde standpunt blijven innemen en het alleen bij woorden laten dan moet tot de daad worden gekomen omdat de leiding de overtuiging heeft dat een aantal leden dier bonden toch het parool der Ned. Vereeniging zal opvol gen. Voor een staking geven de machtsverhou dingen geen kans op succes. Het aantal on georganiseerden en confessioneel georgani seer den is daarvoor te groot. Het zou gelijk staan met politieken zelfmoord en zuiver avontuur. Voor georganiseerd lijdelijk verzet is de tijd niet rijp maar met den meesten nadruk wordt aangedrongen dat indien de maatschappij met ingang van 1 resp. 5 Juni een lewsverlaging xan 10 pet invoert of im- dien de minister van Waterstaat zonder meer zijn handteekening plaatst onder het verzoek der directie tot 10 pet verlaging dat het per soneel dan met ingang van dien datum bij een ontvangst van 90 pet. loon ook slechts 90 pet. van zijn arbeid presteert. Spreker is over tuigd dat dit machtemiddel kan worden toegepast. (Groot rumoer en talrijke inter rupties uit de vergadering). Spreker il lustreert een en ander met een voorbeeld bij de Rotterdamsche Electr. Tramweg maat schappij waar bij den poetsdienst dit middel met groot succes is toegepast. Ook de confes- sioneelen zullen dit parool volgen. Het zal een zeer sterke waarschuwing aan de directie zijn om net op den ingeslagen weg door te gaan en zij zal dan ook wel waarschijnlijk tijd vinden voor de aangevraagde conferen tie om opheldering. Een ander advies is van het hoofdbestuur niet te wachten. Een ingediende motie van afkeuring over het beleid van het hoofdbestuur wordt bij handopsteken met groote meerderheid ver worpen. Voorgesteld wordt het volgende telegram aan den minister van Waterstaat te zen den: De stampvolle vergadering van personeel der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij te Lisse bijeen op Dinsdag 31 Mei, dringt er bij Uwe Excellentie sterk op aan de door de directie gevraagde en groote verlaging der loonen en vaststelling eener tweede looniklasse niet goed te keuren, maar. te bevorderen dat nieuw overleg tussohen di rectie en organisatie wordt gepleegd op een' andere basis dan de door de directie voor gestelde verlagingen. De nu voorgestelde verlaging zal bij doorvoering funeste gevol gen kunnen hebben op de uitoefening van den dienst, althans op de arbeidslust van het personeel. Hoofdbestuur Nederl. Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel. Een groot rumoer volgt op deze voorlezing. Verscheidene leden roepen en schreeuwen door elkaar, terwijl over en weer harde woor den worden gebezigd. Een klein aantal personen verlaat dan als protest de opgewonden vergadering waarna de tekst van het telegram ongewijzigd wordit goedgekeurd met 1 stem tegen en 2 blanco. De heer Petersen wekt dan de aanwezigen op om eendrachtig samen te werken tot be reiking van het voorgestelde doel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. VERVERIJ EN CHEM. WASSCHERIJ i CR. HOUTSTRAAT 5a - TEL. 10771 jjj Stoomen en persen van hoeden,Vervenv.Schoenen H Stoppen van alle mogelijke artikelen UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER EEN MAN OP DE SPOORBRUG OVERREDEN Een oude man, een zwerver, vermoedelijk genaamd J. Salier, wilde te Nieuwvennep de spoorbrug overloopen en had er blijkbaar geen erg in dat er oen trein in aantocht was. De man, fluiten van de locomotief hoorendc en toen het gevaar ziende waarin hij ver keerde. kon echter niet gauw genoeg meer uit den weg komen, terwijl de trein niet tij dig genoeg meer tot stilstand kon worden ge bracht. met het gevolg dat hij door den trein gegrepen werd en er onder geraakte. Z'n lin kerarm werd hem nagenoeg geheel afgereden en ook aan z'n hoofd werd hij ernstig ver wond. Na door Dr. S. en Dr v. H. voorloopig verbonden te zijn, werd hij per ziekenauto naar het ziekenhuis in Leiden vervoerd. overveenT TERAARDEBESTELLING L. H. BIJVOET. Hedenmorgen werd op het R -K, Kerkhof te Overveen ter aardebesteld het stoffelijk overschot van den heer L. H. Bijvoet, gedu rende vele jaren bestuurslid van de IJsclub voor Haarlem en Omstreken. Te voren had den in de Parochiekerk aldaar de kerkelijke plechtigheden plaats. De belangstelling was heel groot, evenals bij de groeve Opgemerkt werden o.a. de heeren Jhr. P J. Boogaert, J. H. Sauveur, H. Francken en Th. Bcccari. be stuursleden van bovengenoemde IJsclub, die ook een krans hadden gezonden.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2