Per rijwiel door Mooi-Nederland. Rubriek voor Vragen. HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAC 1 JUNI 1932 (Nieuwe serie.) In Maastricht en Valkenburg. De oude Maasbrug te Maastricht. stekend beeld geeft van den zwaren arbeid der mijnwerkers. Interessant is ook een bezoek aan de Kata- komben, een imitatie van de bekende Kata- komben in Rome. De toegangsprijs is bier 75 ct. Tweede dag: Door Oosterweg naar den Schaesberg (op verzoek wordt men tegen een kleine vergoeding in de Kluis toegelaten). Van de Kluis over Walem of langs de Geul naar Schin op Geul. Van hier naar de bronnen bij den Keutenberg. De berg wordt beklom men. prachtige vergezichten. Terug door de dorpen Strucht en Oud-Valkenburg naar het Hotel, 's Middags kan dan een bezoek aan het Rotspark gebracht worden. Verder een wandeling door het Geuldal naar Geulhem. (Waterval, rotspartijen). Te rug over Houthem-St. Gerlach. Bezoek aan de oude Gemeentegrot (ingang Monuments- pleini. Deze grot met vele historische be zienswaardigheden, zooals Kapel. Romeinseh Gedeelte, twee- en drie-drup (de eeuwige druppen) onderaardsch meertje, voorwereld lijke dieren op ware grootte in den mergel steen uitgehouwen, is een bezoek ten zeerste waard. Het bezoek duurt ongeveer 1 a 11/2 uur en geschiedt onder geleide van gidsen. De grot is geopend van 8.30 uur vooral, tot 8 30 uur n.m. Derde dag. Wandeling door Valkenburg. Wandelen langs den Schaesberg tot de drie beelden. Rechtsaf langs het Kasteel van Schaloen, naar Valkenburg terug. Wil men nog een auto- of fietstocht in- lasschen, dan kunnen we dezen aanbevelen: Valkenburg. Wijlré, Wittem, Mechelen Epen. Eperheide, Slenaken, Gulpen, (be klimming van den Gulpenberg). Wie in Maastricht of Valkenburg is kan uitstekend een tochtje naar België of Duitsch- land daaraan verbonden. Per fiets gaat dit evenwel moeilijk, omdat daarvoor (al thans voor België) grensmoeilijkiheden ver bonden zijn. Het is evenwel gemakkelijk om gebruik te maken van een openbaar vervoer middel (spoor, tram of autobus). Voor een klein uitstapje over de grens wordt geen pas vereischt. Er moet evenwel toestemming aan de douane gevraagd worden. Voor België kan men met een bewijs van Nederlanderschap voor de verste reis volstaan. In Maastricht en in Valkenburg zijn vele exploitanten van tourwagens die een of twee tochten door België en Duitsohland onder nemen Dat. is voor velen een goede gelegen heid om met eenige mooie piekjes in het buitenland kennis te maken. In het algemeen zijn d'ie tochten niet duur. Overal hangen de reclames, zoodat elk kan uitzoeken welke tocht hem het meeste lijkt, vooral met het oog op zijn beurs. Valkenburg is Voor een verblijf van eenige dagen uitstekend geschikt. Er zijn prachtige hotels en pensions. Trouwens elk jaar komen er duizenden vreemdelingen. Financiëele berichten. De Nederlandsoh Indische Spoorweg Maat schappij behaalde in 1931 een winst van f 103.525. De opbrengst was f 2.904 288 minder dan het voorafgaande jaar (v.j. 9 pet.) De Holland Lang,kat Tabak Mij. boekte in 1931 een saldo-verlies van f 617.188. GEEN DIVIDEND MIJ. ZEELAND. De Stoomvaart Mij. ...Zeeland" zal over he'- afgeloopen jaar geen dividend uïtkeeren. (v.j. aangelegd, die een goede kopy is en een uit- 5 pet.) In ons vorig artikel hebben wij opgegeven hoe de fietsers in Zuid-Limburg kunnen komen. Nu volgen eenige wenken hoe zij er zich bunnen vermaken. Allereerst Maastricht bekijken. Aan de Maas zijn mooie piekjes te bewonderen. Wij geven hierboven een teekening van de oude Maasbrug. Zooals men weet is in het voorjaar van 1932 de nieuwe Maasbrug geopend. Eerst was het plan om de oude brug af te breken maar daartegen is zooveel verzet gekomen, dat nu besloten is die brug te restaureeren. zoodat dan beide bruggen gebruikt kunnen worden. De stad bezit eenige kerken die bekend staan als fraaie bouwwerken uit vroeger eeuwen. In de schatkamer van de Ol. Vrouwe Kerk zijn kostbare relikwieën en mooie schilderijen. In de Servaaskerk vindt men prachtige grafmonumenten en mooie schilderijen. De Janskerk is uit de 14e eeuw. de toren dateert een eeuw later. Het gemeentemuseum bevat een verzameling Romeinsch glas en aardewerk Frankische emails, munten, zeldzame schil derijen, meubels, wapens, folterwerktuigen. romaansche en gotische bouw fragmenten. Het stadhuis dateert van 1659 Bezienswaardig zijn ook de ruines van een oud adellijk vrouwenklooster. Het is overbodig te herinneren aan de Sint- Pietersberg, die natuurlijk door iederen vreemdeling bezichtigd wordt. Als centrum voor uitstapjes in Zuid Lim burg is Maastricht waar goede hotels zijn uitstekend geschikt. Wij geven daarom een kaartje van de om geving van de stad. De omgeving van Valkenburg. Allereerst naar Valkenburg. In een uurtje rijdt men daar per fiets heen. Het is een mooie weg met schitterende vergezichten. Voor een 3 daagsch verblijf in Valkenburg geeft de Gids voor schoolreizen 'het volgende aardige programma: Eerste dag: Wandeling lover Geböschke langs de steenen uitzichttoren. Verder door Vogelbosch naar de imitatie-steenkolenmijn. Terug langs den Daelhemmerweg. Onderweg wordt de Ruïne bezocht. De toegangsprijs tot de Ruïne is een kwartje. Als wij het goed onthouden hebben wordt voor het bezoek aan de steenkolenmijn 50 ct. gevraagd. Deze imi tatie-mijn is aangelegd, omdat er veel aan vragen inkwamen om een echte mijn te be zoeken, dat dit hinderlijk werd voor de exploitatie. Daarom is deze immitatie-mijn handschoen; Visser. Anisterdamstraat 16. jas Opdam. Binnenweg 53. Heemstede, muzick- zak: Bur. van politie. Smedestraat 9. notitie boekje; Stoete. Holsteynstraat 10 rd rozen krans; Bakker. Acaciasraat 30. rijw belasting plaatje; Bur. van politie. Smedestraat 9. kin derschoentje: v. Kampen. Goudsmitspleintje 6. taschje m. i., v. Eek. Westrhoutstraat 10. vulpen; Hesseling. Alb. Thijmstraat 22. zadel- dekje; v. d. Sluis, Heerensingel 3, zijde. HANDEL MAATSCHAPPIJ A. RESINK. dclijk den wandelweg af toeren, tot ze hun vergissing bemerken en op de oen of .i. dore manier, vaak dwars over het rijwicipad den rijweg zien te bereiken? Waarom ontbre ken nog steeds de pijlen of article wijzers, die hun de goede richting aangeven? Moeten In het as. drukke wandelseiaoen eerst een paar ongelukken gebeuren onder de r.:ets vermoedende wandelaars of de spelende hin deren? Nieuwe palen zijn er niet noodig. die versieren*?) onze mooie Dreef al meer dan genoeg. Een bordje met wijzer aan een paar boomen en het is in orde." STADSNIEUWS KAMER VAN KOOPHANDEL. HET PUNT HAVENWERKEN TE BEVER WIJK IN BESLOTEN ZITTING BEHANDELD Dinsdagavond vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken in dit district onder leiding van den heer G. J. Droste Jr. Mededeelingen. Medegedeeld wordt, dat op 23 Juni de ver gadering der Federatie van Nederlandsche kamers van Koophandel in het buitenland, onder presidium van Dr. F. E. Posthuma. in de vergaderzaal der Haarl. Kamer zal wor den gehouden. Op verzoek van den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling te 's-Gravenhage is door de Kamer een on derzoek ingesteld naar de volgende vravor- a. Maken de werkgevers voor het betrekken van personeel mannelijk en vrouwelijk, fabrieks, kantoor- en ander personeel) gebruik van de tusschenkomst. der ar beidsbeurs en zoo ja, hoe zijn dan de er varingen? b. Maakt men van die instelling geen ge bruik, waarom doet men dat dan niet? Het resultaat dezer enquête is, zonder com mentaar, opgezonden. Naar aanleiding van de gehouden bespre kingen over de vacantieverdeeling Is aan een groot aantal onderwijs-instanties verzocht daaromtrent hun oordeel te mogen verne men. Tot dusverre gaven deze antwoorden weinig hoop. dat het denkbeeld-Gunters ver wezenlijk zal kunnen worden. Benoemingen. In tUdelijken dienst van de Kamer werden benoemd de heeren J. S de Vries te Haarlem (met ingang van 1 April 1932) en W. Ruyg- rok, te Haarlem (met 18 Juni 1932). Voorgesteld werd 50 ter beschikking te stellen als subsidie voor het Internationaal Congres van Handelsonderwijs te Londen, in 1932. De heer Teding van Berkhout verklaarde zich tegen dit voorstel, daar dergelijke in ternationale bijeenkomsten weinig resultaat opleveren. De heef Burgersdijk vond het wel noodig dat gezorgd moet worden, dat het congres slaagt. De voorzitter wees er nog op. dat het con gres zal gepresidieerd worden door een Ne derlander, den heer Boissevain. Het voorstel van het Bureau werd met 12 tegen 5 stemmen aangenomen. Havenwerken Beverwijk. Aan de orde kwam de vermelde concept brief van het Bureau aan Ged Staten van Noord-Holland, inzake invoering van Haven werken te Beverwijk. De heer Meyer vroeg waar het Bureau zijn licht heeft opgestoken en of het hoor en wederhoor is toegepast. Spr. zou het onderwerp gaarne verder in besloten zitting willen behandeld zien Aldus werd besloten. Tolunie Ned.-België. Besloten werd aan de Ned. Kamer van Koophandel te Brussel op een vraag over een tolunie NederlandBelgië, te antwoorden, dat de Kamer het principe toejuicht maar dat ze huiverig is om spoedige verwezenlij king aan te bevelen. Goedgekeurd werd het voorstel van het Bureau tot het verzenden van een gelijklui dend adres als dat van de Kamer van Koop handel te Utrecht aan den Ministerraad, be treffende verlaging der algemeene produc tiekosten. Rondvraag. De heer Van der Burg bracht het verstrek ken van levensmiddelen aan werkloozen via het Crisis Comité ter sprake. De kruideniers zijn ontstemd over de wijze waarop dit gaat, omdat niet allen voor levering in aanmer king komen. Dit wordt niet rechtvaardig ge acht. Tal van menschen gaan nu met hun bonnetjes naar anderen, zoodat vele kruide niers klanten verliezen. Is de Kamer bereid het daarheen te leiden, dat alle kruide niers voor levering in aanmerking komen? De verstrekking van margarine aan behoefti- gen komt nu ook spoedig aan de orde. Hoe zal het daarmede gaan? De heer Mollerus antwoordde, mede als secretaris van het Crisis Comité, dat. dit comité niemand uitsluit. Ieder die wenscht te leveren kan in aanmerking komen, maar belanghebbenden melden zich niet bij het Crisis Comité aan De levensmiddelen worden pondpondsgewijze verdeeld over een groot aantal. Wordt het aantal leveranciers groo- ter dan wordt hun aandeel in de leveranties kleiner. De leveranciers moeten, als hun naam op de lijst staat, niet een stroom van bestellingen verwachten. De zaak van de margarinelevering zal ïn dit verband ook de aandacht hebben. De voorzitter deelde nog mede dat de In specteur der P.T.T. hem gezegd heeft dat de handel en de bedrijven van de verandering in de postbestellingen (wegens bezuiniging) geen nadeel zullen ondervinden Misschien dat er in de buitenwijken b.v. Haarlem- Noord. eenige verandering komt. Hierna werd de openbare vergadering ge sloten. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Brenninkmeyer, Anegang 20 broche; Bon- sel. Barrevoetestraat 2. booromslag: Heere mans. Wouwermanstraat 52. broche; Goze- ling. Iepenlaan 25. Heemstede beursje m. Romeyn. Brouwersvaart 140. badpak en muts: Jonker. Voorzorgstraat. 6. geld; v. d. Domhof. v d Hulststraat 6 rood. jas: Korremans. Hol steynstraat 21. muts; Draayer. Jansstraat 48. pet: Poelgeest, Scheldestraat 10. portemon- naie; Forgens. Amereltvslaan 18. Heemstede, idem; Kaarseladeveer. Spaarne 10. stootring m moer; de Graaf. Hofdijkstraat 37, ring met sleutels; Klooster. Olycanstraat 31. rijw. be- lastingplaatje: Wikke, Reigefstraat 29, idem. Bureau van Politie, Smedestraat 9. moersleu- tel, taschje; v. Rossum, Rollandstraat 90, spaarzegels; Wilschut, Raamsteeg 14, sleutel, Vergunst, Anjelierstraat 17, tlenrittenboekje; Stammers, Tugelastraat 47, teekening: Gam- men, Wagenweg 90, vulpen; v. Putten, Kiosk Plein, zakje met geld; B. Roest. Bakkum- straat 8, zakje met aardappelen; Schiltman. Zuid Brouwersstraat 25 rd bont: Erdfsieck Schermerstraat 15, kerkboek; Bijster. Scheep makersdijk 45. bril: Vliek Kleverparkweg 238. Duitsch boek: Broekhuizen. Laurierstraat 16. doosje met voetbalplaatjes; Kennel Fauna, Parklaan, hond; de Ridder, Julianapark 62, In de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Handel Maat schappij A. Resink te Haarlem. Dinsdag middag gehouden, werden de balans, winst en verliesrekening goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op f 15 per aandeel voor de serie A en B. en op f 40 per aandeel voor de serie C De aftredende commissaris, de heer Th. P. J. Hoppe werd herkozen. De tegenwoordige directeur, de heer C. G. Koen Sr. legt einde December van dit jaar zijn functie neer. Het ontslag werd hem onder dankbetuiging op de meo?t eervolle wijze verleend. Tot directeuren werden met ingang van 1 Januari 1933 gekozen de heeren C. G. Koen Jr. en J. H. Koen. EEN BELANCRIJK CONCERT VAN „CAECILIA". GENERAT E RFPF'nTTF VOOR EEN ZANGWEDSTRIJD. De heer S. Boon bestuurslid van het man nenkoor ..Caecllia". schrijft ons: Het Haariemmsch mannenkoo- „CaecWa" dirigent den heer Nico Hocrerwerf. neemt Zondag 19 Juni deel aan den intern a- UonaVn zangwedstriid te Am^erdam/m. Bij dit concours, uitgeschreven door de Lieder tafel „Onderlinge Oefening" lm genoemdr stad. komt het uit in de hoogste eere-af- deelin? en heeft daarbij te kampen tegen een tiental andere vereeniglngen, meeren- deels uit Nederland, voor het. overige uf Duitsohland enRoemenië. Dat zal een zwaren strijd geven. Echter er wordt en er is. al was de start zeer te leurstellend 'Inagdurice ziekte van den diri gent) zeer hard gewerkt. Vrijdag 17 Juni neemt dit studeeren een einde. Op dien dag tooh valt de slot-repe titie en wel in concertvorm Medewerking aan dit concert verleenen Haarlem's Klein a cappella koor" 'ook en- der leiding van den heer Hoogerwerf i en „Peveoke Sdruzeni Prazskiych' Vcitelek". Dit is een zangvereeniging van Praagsche onderwijzer essen, die evenals het a cappella- koor. wanneer de concertavond gekomen is reeds in het vuur zijn geweest en naar wij hopen met deze zuster vereenig ine dan al een mooie overwinning zullen hebben behaald. Het a cappella koor is bekend om zijn ar tistiek zingen en Praag is de hoofdstad van een land. waar de beoefening van den zang een aanzienlijke hoogte heeft bereikt. Behalve koorwerken in haar moedertaal, zullen de dames ook liederen met Duitsche en Latijnsche tekst ten gehoore brengen. Tot slot nog een en ander over „Caecilia" Deze vereeniging, ruim tweehonderd man sterk, is een prachtig koor en dank zij de eminente leiding van den heer Hoogerwerf zijn de prestaties in één woord schitterend. Het verplichte nummer voor den wedstrijd is ..Memoria Judaeorum" van Sem Dresden (woorden van Tacitus), een kunstwerk van den eersten rang. Dit is", zoo drukte de heer Hoogerwerf zich eenige dagen geleden tegen mij uit „het mooiste en kunstzinnigste werk. dat ik ooit ter bestudeering voor een wedstrijd heb gekregen". Opmerkelijk is ook de veranderde houding der zangers tegenover deze compositie. Ston den zij er aanvankelijk vreemd en afwijzend ja haast Veroordeelend tegenover, thans zin gen zij dit lied met bewondering en liefde, om dat zij gevoelen, dat hier een nieuwe wereld voor hen is geopenbaard. Als koor naar keuze geeft Caecilia ..Re quiem". etc.. van Heinr. Zöilner. het beroem de werk, dat een aantal jaren geleden de koorzangwereld in rep en roer bracht door zijn omvang en moeilijkheid en waarmede de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriend schap" den keizersprijs behaalde. Het is niet bedoeld als liturgie in de R.K kerk. Daarvoor heeft het een te wereldsch karakter. Maar bijzonder mooi is het tege lijk. 'k Herinner aan het fijngevoelde „Bene- diotus" en aan het Jubilenae „Hosanna" van de fuga in het derde deel. Tot besluit de mededeeling. dat de thans 80-jarige componist den 19en Juni naar Hol land komt, om zijn werk te hooren uit voeren. CREDITEUREN VOOR SURSéANCE AAN L. HOLZHAUS. BESLISSING VOOR DE RECHTBANK 7 JUNI. De Dinsdagmiddag gehouden vergadering van crediteuren heeft met bijna algemeene stemmen aangenomen het voorstel om de aanvrage om surséance van betaling van de N.V. tot exploitatie van winkels In fijne leder waren en aanverwante artikelen L. Hotehaus. gevestigd te Haarlem in te willigen. De Rechtbank zal 7 Juni des voormiddags een beslissing nemen op het verzoek. OPMERKINGEN VAN LEZERS. nE AUTO S IN DE BINNENSTAD. v. d. W. schrijft ons: Het is mij al dikwijls opgevallen dat auto bestuurders er een sport van maken om de trams in de binnenstad met groote snelheid te passeeren. Vooral in smalle straten, zcoals Kruisstraat. Barteljorissitraat. Konmgstraac. Gierstraat, is men op het trottoir zijn leven niet zeker. Zondag liep een wandelaar in de Kruisstraat op het trottoir; een bus van Lijn I passeerde met flinke vaart de tram. De man kreeg van de bus zulk een slag, dat hij kreunde van de pijn. Het is te hopen dat cr in Haarlem ook een verordening komt dat de auto's in de binnenstad achter de trams moeten blijven, wil men veilig zijn." HET WANDELPAD OP DE DREEF. „Een wandelaar" schrijft ons: ,.Is het niet bestraat gedeelte van de Dreef nog steeds uitsluitend bestemd voor wandelaars en verboden voor alle rijverkeer? Of is het bevorderd tot auto-weg? Heeft de politie nog steeds de autosporen niet gezien, die bij het middenpad vóór het hek van de Provinciale Griffie rechts en links het wan- delpad opdraaien, zelfs bij het Prinser.iaan- tje? Heeft ze niets gemerkt van de auto- besturende vreemde'.hagen, die zoo gemoe- DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonn&s van Haarlem's Dagblad, worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. Dc vragen moeten worden gcadressecd aan dc Redactie, Groote Houtstraat 03. met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. TOCHTJES VRAAG: 1. Tot wlen mwt xlch wanden ter verkrijging van «-en wandelkaart voor het geheele Jaar In de duinen van de Amaterdain- sche Dulnwaterwlnplaats? 2. Hoeveel bedragen de kosten voor 2 per sonen? ANTWOORD: 1. Jaarkaarten zijn aan vrt- gen aan het Hoofdkantoor der Gem. M ater- leldlnsen van Amsterdam. NtOUWfl HMTM* gracht 4 0. onder toezending van een pasfoto en de koeten ad 5.— plus portokosten. 2. Deze kaart is geldig voor den aanvrager, vergezeld van ten hoogste 4 personen. VRAAG; Hoe komt men per auto naar do Zuiderzeewerken? ANTWOORD: Haarlem. Santpoort. Wl-en, Beverwijk, Castrlcum. I.lmmen. Helloo. Alk maar, Meer Hugowuurd. Verlaat. Zijdewind. Schauen. Oudesluis. Anna Pnulowna. v.»n KwIJkslul*. Wielingen. Weaterland. Hlppolytus- hoof, Oosterlnnd, den Oever, 8* K M. BELASTINGZAKEN. VRAAG: Ik verwoon te Heemslede 37 per maand. Hoeveel per», bel. moet Ik dan be talen? ANTWOORD: Aangenomen, dat de verkoop waarde van het meubilair 600.— bedraagt Is de belasting 50.98. VRAAG: 1. Ik ben sedert 24 Februari werk loos. Hoe moet Ik nu mijn aungifu-blljet Invul len? 2. Ben lk nu .belastingvrij? ANTWOORD: 1. Het beste Is. dat gij op uw aangiftebiljet den toestand vermeldt, zooals die op 1 Mei J.l. was. bvb. aldus: lk ben sedert 24 Februari j.l. als ontslagen en ben thans zonder betrekking. Ik geniet een uitkeerlng van per week van (of wel: ik geniet geenerlel uitkeerlng). 2. Dat hangt er van af, of gij een voM ••d Inkomen geniet, of niet. VRAAG: Mag voor de aangifte Rijke Ink. bel. bij het bewonen van een eigen perceel een bedrag afgetrokken worden wegens waarde vermindering van het perceel, uitsluitend Vn ge bruik voor bewoning en niet voor beroep of be drijf? 2. Trelnkoaten als forens mogen naar Ik meen nog steeds niet afgetrokken worden. Is dat Juist? ANTWOORD 1. Neen. 2. Ja VRAAG: Ik hen gehuwd en heb 4 minder)'el- ge kinderen. V -veel Ink.bel. 193233 moet Ik betalen van e« Inkomen van 12(58.3:.? ANTWOORD Rijkslnkomatenbelaoting 86.77 Gem. fondsbelasting 135.—. VRAAG: Ik ben gehuwd en heb 2 mlnderj.'l- ge kinderen. Mijn Inkomen Is ."«77.4 1 II hoog is d» ink.bel. 193233: 1. t* Haarlem? 2. te Heemstede? 3. te Bloemendaal? ANTWOORD; 1. Rijkeinkomstenbelastlng 52.50. Gem. fondsbelasting 80.40. 2. Re-i'. 62.50 en 4 5. 3. Als bij vraag 2. VRAAG: I. Ik woon ln een gemeentewunlng van 4.huur en ben ln de pera. bel. aange slagen naar een huurwaarde van 275.als volgt: Hoofdsom 3.71: opcenten 3.71: totaal 7.42. Is dar ln orde? 2. Ik ben werkloos en heb geen ander Inko men. Kan lk dan vrijstelling van belasting krij gen? ANTWOORD: 1. Berekend naar een huur waarde van 275.— en aftrek voor 3 kinderen, is de berekening Juist. Vermoedelijk doen der gelijke woningen onder normale omstandighe den 5.50 p. w., waarom dc huur op 2 75.«si geschat zijn. 2. Indien het betalen van den aanslag u to be zwaarlijk is, kunt gij bij den Inspecteur der Be lastingen. Klein Heiligland, een verzoek tot ont heffing Indienen. RECEPTEN. VRAAG: Hoe verwijdert men advooaatvlekken uit een fluwcelen Japon? ANTWOORD: Doop een propje schoon e wat ten In zuivere spiritus, of wel een schoon, zacht doekje en het daarmee de vlek geheel uit. Hors dat gij niet te stijf op het fluweel drukt, want dan gaat het misschien pletten. s VRAAG: Hoe reinigt men gummi hadspop" n? ANTWOORD; Zet de spons 23 a 30 minuten in koud water, waarin gij een flinke scheut azijn hebt gedaan. Knijp dan. nog In de vloei stof. de spons eenige koeren uit en hang haar In de schaduw te drogen. VRAAG: Wat doet men tegen houtworm In een eikenhouten ledikant? ANTWOORD: Doe in een schoon machine- spultje wat kajapoetolie en spuit alle gaatjes vol. Herhaal dit na 1 of 2 weken nog eens. VRAAG: Onze winkelvloer Is belegd met Inlaid. Hoe kunnen wij dat het beste schoon houden en onderhouden? ANTWOORD: Als hot vuil fel, vegen en met lauw zeepsop opnemen; goed droog maken. Den volgenden dag met goede llnoltumwas wrijven en goed met droge doeken na wrijven. PLANTEN. VRAAG: Mijn groote palm heeft Ineens een paar gelo bladeren gekregen en blijft op ëón punt staan. Wel zitten er nieuwe bladeren ln, maar die ontplooien zich niet. ZIJ krijgt gere geld water en nu en dan kunstmest. Zij krijgt weinig zon en staat dikwijls voor een open raam. Wat moet lk er aan doen? ANTWOORD; De door u opgegeven behande ling en dc plaats zijn goed. Kan dc opening on- d«w In de pot ook verstopt zijn? Steek die met een houtje open en zet do plant tweemaal por weck in een emmer met even lauw water.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7