De Ontwapeningsconferentie. BUITENLAND. Het Duitsche kabinet gecompleteerd. Duitschland. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 3 JUNI 1932 TWEEDE BLAD Von Neurath, Graat Schwerin Krosigk en Dr. Guertner nemen hun benoeming aan. Prot. Warmbold tijdelijk minister van financiën. Verklaring van Von Papen voor de pers. Communisten en Sociaal Democraten dienen moties van wantrouwen tegen de nieuwe Rijks- regeering in. Uit den Pruisischen Landdag: de regeering weigert te verschijnen. kings plechtigheid van ce stichting van het DuitscSie ..Marineheim" zal inwilligen, on danks de voortdurende verscherping van de Poolsch-Danziger betrekkingen door het toe nemen van de Hitlerbeweging in Danzig en ondanks de alarmberichten over voornemens van Polen om een inval te doen in Danzig. De PooLsche regeering heeft hiertoe besloten, teneinde van haar kant zooveel mogelijk bij te dragen tot een ontspanning tusschen Polen en Danzig. Oostenrijk. Leider van den republikein- schen Schutzbund in Tirol gearresteerd. DJGEZOM>rN MI'nrnFFT.INGEN a 60 ets, per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorissfraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS 98.- uitgesproken dat Amerika niet aan de con ferentie zal deelnemen. Indien wij. zoo zegt hij, aan de confe rentie deelnemen, zal men trachten ons alle concessies te laten dragen, welke aan Duitsch land zijn gedaan en indien wij krachtig weer stand bieden, zijn wij de eenige hinderpaal voor een regeling der wereldproblemen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Officieel wordt medegedeeld dat de Rijks president op voorstel van den Rijkskanselier den ambassadeur, Freiherr von Neurath tot Rijksminister van Buitenlandsche Zaken, den Ministerial-direktor in het Rijksministerie van Financiën, graaf Schwerin von Krosigk tot Rijksminister van Financiën, den Beier- sdhen minister van Justitie Dr. Guertner tot Rijksminister van Justitie en verder den Rijksminister voor Economische Zaken Prof. Dr. Warmbold tot tijdelijk waarnemer van de zaken van het Rijksministerie van Arbeid heeft benoemd, daar de onderhandelingen met dr. Goerdeler mislukt zijn. De nieuwe Rijksminister van financiën Lutz Graf Schwerin von Krosigk is 45 jaar oud. Na zijn studie in de rechts- en staatsweten schappen te hebben voltooid, kwam hij in Pruisischen Staatsdienst. Gedurende den ge- heelen oorlog stond hij 'te' velde. Na den oor log werd hij reigeeringsassessor aan het Landratsambt te Hindenburg en in 1920 werd hij benoemd aan het Riijiksministerie van Financiën, waar hij aanvankelijk werkzaam was in de afdeeling voor de vredesverdragen In 1924 werd hij ministeriaalraad; in 1925 referendaris-generaal bij de begrooting en in 1929 minister!aal-direktor en leider van de begrootingsafdeeling Om half zes Vrijdagavond heeft in_ aan wezigheid van den Rijkspresident de beëedi- ging plaats gehad van het kabinet Von Papen. Daarna heeft het kabinet voor de eerste Rijkskanselier Von Papen. maal een zitting gehouden. Deze zitting droeg slechts een formeel karakter. De Rijkskanselier ontving Donderdagmid dag den president van de Rijksbank met wien hij een langdurig onderhoud had Daarbij werden alle kwesties besproken welke van belang zijn voor de Rijksbank. Er bestond volkomen overeenstemming in het bijzonder over de kwestie dat geen valuta-experimen ten en in het algemeen op het gebied van valuta en credietwezen geen maatregelen mogen worden genomen, welke gevaar zouden kunnen opleveren voor de valuta Tegenover vertegenwoordigers van de pers heeft Von Papen een verklaring afgelegd, waarin hij om. zegt: „U zult van jnij op dit oogenblik geen pro grammatische verklaring kunnen verwachten. Ik wensch evenwel een paar woorden als mensoh tegenover mensch tot u te spreken. Het ligt mij bijzonder na aan het 'hart u te zeggen dat ik deze functie heb aanvaard in een uur dat het vaderland in zeer emstigen noodtoestand verkeert. Ik mag u zeggen dat het werk dat de Rijks kanselier twee jaren geleden heeft aangevan gen door mij krachtig zal worden voortgezet en dat ik niet minder wensch dat het zal mogen leiden tot een groot succes voor land en volk. Over het feit waarom deze nieuwe regeering gevormd is, aldus vervolgde Rijkskanselier Von Papen, behoef ik u niet lang te spreken. Wij beschouwen het als onze taak de lasten en offers welke in dezen tijd van Duitschland worden geëischt nog draaglijk te maken, dooi de samenvatting van alle nationale krachten om het even, uit we'.k kamp zij komen. Een zoo geweldige krachtsinspanning als van het Duitsche Volk in de toekomst moet worden verwacht, kan slechts worden verricht indien alle moreele en psychische potentie wordt aangewend. Dat zal de taak der regeering zijn. Ik zou mij er op het oogenblik toe willen beperken u te verzoeken uw medewerking aan dit werk te willen verleenen. Al scheiden ons ook politieke tegenstel lingen; het werk blijft voor ons allen gelijk". Naar VjD. meldt hebben èn de sociaal democratische èn communistische rijksdag- fracties een motie van wantrouwen tegen de nieuwe rijksregeering ingediend De sociaal democraten eischen tevens bijeenroeping van den Rijksdag en het Seniorenconvent. Volgens de Lokalanzeiger zullen alle leden van het kabinet, die lid zijn van de Duibsch- nationale Volkspartij, uit de partij treden. Men verwacht, dat ook de overige leden van het kabinet de banden met de partijen waar zij deel van uitmaken, zuilen verbre ken. Von Papen heeft zijn mandaat in den raao van toezicht der ..Germania" en hiermede •het presidium van den raad in verband met Zijn benoeming tot Rijkskanselier neergelegd. Rijkskanselier von Papen heeft den Oosten - rijkschen Bondskanselier Dr. Dollfuss het volgend telegram gezonden. „Door het vertrouwen van den heer Rijks president aan het hoofd der Duitsche re geering beroepen, is het mij een behoefte u. mijnheer de bondskanselier. a".s leider der regeering van het Duitsche Volk in Oosten rijk mijn hartelijkste wenschen te doen toe komen voor het welzajn van Oostenrijk". In den Pruisischen Landdag ontstond gis teren een uitvoerig politiek debat over de orde naar aanleiding van een communistisch voorstel om het Pruisische kabinet uit te noodigen. in den Landdag te verschijnen ten einde verantwoording af te leggen. Namens de nationaal-sociaüstisten verklaarde Kube en namens de Duitsch-nationalen Borck, zich vóór dit voorstel. In de opgewonden discussie over de orde die hierop volgde werd van sociaal-democratische zijde verklaard, dat het kabinet-Braun nog slechts de loo- pende zaken afhandelde en geen politieke handelingen meer kon uitoefenen, zoodat het ook geen politieke verantwoordelijkheid meer bezat.Het communistische voorstel werd echter aangenomen en 4e zitting werd een kwartier geschorst om het ministerie van het besluit op de hoogte te stellen. Na heropening van de zitting van den Pruisischen Landdag bleek, dat de regee- ringsbanken leeg gebleven waren. De drie aanwezige centrum ministers Hirtsiefer, Steiger en Schmidt hadden bij hun fractie plaats genomen. Op de vra^g van den na tionalist isc hen afgevaardigde Kuebe deelde de voorzitter mede dat het besluit van den Landdag bij het Pruisische Staatsminister ie was afgegeven doch dat men geen antwoord had ontvangen. Kuebe stelde voor. de zit ting opnieuw een kwartier te schorsen, op dat van dr. Braun alsnog geëischt kon wor den dat hij in den Landdag zou verschijnen. Bij de tweede heropening deelde voorzitter Kerrl mede. dat Braun hem telefonisch had medegedeeld, dat hij bezig was in een brief aan den Landdag de redenen voor zijn niet- verschijnen uiteen te zetten, aangezien hij er aan twijfelde of een demissionair kabinet nog in den Landdag geroepen kon worden. De nationaal-socialististen stelden hierop voor. alle Pruisische ministers, die deel uit maken van de SJD.P. en van de Staatspartij wegens schending van de grondwet, bij hei Staatsgerechtshof aan te klagen. De po litieke debatten, die aan dit voorstel ver bonden werden, werden daarna heropend. In den loop van de zitting las de vice-pre sident, van den Landdag, Baumihoff het ant woord van minister-president Braun voor. Hierin deelde hij mede, dat hij het Pruisi sche kabinet voor morgen had bijeengeroe pen om te beslissen over de vraag of het demissionaire kabinet nog verplicht was. voor den Landdag te verschijnen. Genève, 30 Mei 1932. De Amerikaansche delegatie kon de vorige week nog steeds niet inzien, dat het inder daad onmogelijk is hier politieke ontwape- ningsbesprekingen te voeren, zoolang de nieuwe Fransche regeëring nog niet is ge vormd! In hun ongeduld over den betreu renswaardig, doch tevens onvermijdelijk langzamen voortgang der Ontwapeningscon ferentie wendden zij zich tot de Fransche delegatie met het voorstel onderhandelingen over de vermindering der lcgersterkten der verschillende landen aan te knoopen. 't Eeni ge antwoord, dat Gibson van dc Franschen kreeg was natuurlijk een beleefde herinne ring aan het feit. dat er op het oogenblik geenerlei regeering te Parijs is, die hierover zou kunnen medespreken Ontstemd en ongeduldig wendde Gibson zich toen tot den President der Conferentie Henderson, dezen er mede bedreigend, dat de Amerikaansche delegatie wel eens heele- maal niet naar Genève zou kunnen terugkee- ren. wanneer de Ontwapeningsconferentie half Juni tot October zou onderbroken wor den met het oog op de Conferentie van Lau sanne en de daaropvolgende zomervacantie en de steeds in September plaats vindende Volkenbondsvergadering! Henderson verze kerde natuurlijk Gibson, dat ook hij niets liever wil dan voortmaken, doch de beslissing over een mogelijke onderbreking der Ontwa peningsconferentie ligt niet bij hem doch bij het bureau der conferentie en de Algemeene Commissie. Zoo zal Gibson dus nog eenig ge duld moeten oefenen, alvorens te vernemen, of inderdaad dezen zomer zal worden doorge werkt. Men acht het hier echter wel waar schijnlijk. dat de andere groote mogendhe den bereid zullen zijn in groote mate met de Amerikaansche wenschen rekening te houden Zooals de Fransche en Duitsche verkiezin gen grootendeels voor alle vertragingen in den conferentie-arbeid verantwoordelijk zijn. zoo is de aanstaande Presidentsverkie zing in Amerika thans omgekeerd de oor zaak. dat de Amerikanen zulke haast willen maken. President Hoover moet in zijn ver kiezingscampagne op een succ<v dor Ontwa peningsconferentie dank zij de Amerikaan sche delegatie kunnen wijzen! Eerst hadden de Amerikanen er od gehoopt dat. zij met. hun voorstel tot „kwalitatieve ontwapening" een groot succes zouden kun nen behalen. De bom, die Gibson op 11 April in de Algemeene Commissie wierp, is echter m de verkeerde richting gesprongen! Dc Dank van Hindenburg aan Bruening c.s. De Rijkspresident heeft behalve aan den afgetreden Rijkskanselier dr. Bruening ook den leden van diens kabinet schriftelijk dank betuigd voor de door hen in hun functies het Rijk bewezen gewichtige diensten. Frankrijk. Het kabinet-Herriot reeds heden gereed? In de wandelgangen van de Kamer, ver luidt. dat Herriot zijn kabinet reeds Vrijdag avond laat aan den president der republiek zal voorstellen. De ministeriijst is gereed, maar men schijnt voornemens te zijn deze met eenige samen te verkorten. De regeeringsverküaring zal Dinsdag in ce Kamer worden voorgelezen. Bij de debatter. zal als een der eersten Tardieu het- woord voeren, teneinde uiteen te zetten dat. hij me de regeering zal samenwerken bij de verte genwoordiging der Fransche belangen op de conferenties van Genève en Lausanne. Men verwacht geen verrassingen. Ce radicaal socialisten en de socialisten hebben in afzonderlijke zittingen be sloten voor Buisson te stemmen bij de ver kiezing van een Kamerpresident. Engeland. Groote meerderheid voor de Mijnwet. Het Lagerhuis heeft gisteravond in derde lezing de steenkoolwet aangenomen met 291 tegen 52 stemmen. De kwestie IerlandOttawa in het Lagerhuis. Minister Thomas heeft, volgens een Reu- ter-telegram, in het Lagerhuis medegedeeld, dat besprekingen hebben plaats gehad ter voorbereiding van de rijksconferentie in Ottawa met de dominions met uitzondering van den Ierschen Vrijstaat, omdat deze het verdrag verwerpt, dat tusschen zijn ver tegenwoordigers en Engeland is gesloten. Wij zijn van gevoelen, aldus Thomas, dat het geenerlei nut heeft nieuwe besprekingen te beginnen met de Iersche staatslieden, voordat zij toonen bereid te zijn de ver dragen te erkennen. In antwoord op de vraag, of dit beteekent, dat de Iersche Vrijstaat van de Ottawa- conferentie zal worden uitgesloten, zeiae Thomas, dat men heel goed weet, dat de Vrijstaat, indien hij door Canada zou wor den uitgenoodigd, aan de conferentie zal deelnemen. Thomas zeide niet te weten, wat er te Ot tawa zal gebeuren ten aanzien van den Ier schen Vrijstaat. Hij wenscht slechts duidelijk en onomwonden openbaar te maken, dat de Britsche regeering geen oogenblik er aan kan denken, dat een verdrag eerder geëer biedigd zal worden, als het in Ottawa, dan wanneer het in Londen is gesloten. r '"tv Duitsche oorlogsflottilje naar Danzig. Van toonaangevende zijde verluidt, dat. de PooLsche regeering het door het Duitsche Rijk gedane verzoek om toestemming tot het aanloopen van den haven van Danzig met een Duitsche oorlogsflottilje en den pantser kruiser „Schlesien". benevens twee destroyers, ten behoeve van deelneming aan de herden- 1 Amerikanen hadden vergeten, dat hun voor stel, om de aanvalswapenen der landmacht af te schaffen, onmiddellijk zou worden be- anwoord met het voorstel, dat dan ook de aanvalswapenen der zeemacht zouden verbo den worden! Dit lag nu echter heelemaal niet in de Amerikaansche bedoeling en daar om is hun liefde voor de „kwalitatieve ont wapening" aanmerkelijk bekoeld en beproe ven zij nu een succes te bealen op een voor Amerika onschuldiger onderwerp, de vermin dering der legersterkten Hoe de Amerikanen zich in hun idee vergist hebben, dat de Ontwapeningsconferentie wel de afschaffing der aanvalswapenen der land macht zou aanvaard hebben zonder aan ae grootste zeemonsters van Amerika te raken bleek de vorige week heel duidelijk uit het rapport der Vlootcommissie. die met haar antwoord aan de Algemeene Commissie over de gevaarlijkste aanvalswapenen gereed is gekomen. Tot overeenstemming is de Vloot commissie natuurlijk niet gekomen. Integen deel. het rapport Is welsprekend door de groote verscheidenheid van opvat*ingen om trent het aanvalskarakter van slagschepen, moederschepen-voor-vliegtuigen en onderzee booten. Ten aanzien van co slagschepen staan tegenover de drie grootste zeemogendheden (Amerika. Engeland. Japan), die betoogden, da*, slagschepen voor hen de „ruggegraaa van hun verdediginfifsstelsel" uitmaken, niet min der dan 17 kleinere zeemogendheden «Ar gentinië, Bulgarije Denemarken, Duitsch land, Finland, Frankrijk. Griekenland. Italië Nederland. Noorwegen. Polen. Roemenië Sovjet Rusland, Spanje, Turkije. Zuid- Slavië en Zweden), die volhouden, dat. slag schepen weliswaar ook tot de nationale verdediging kunnen bijdragen, doch dat zij tevens, vooral wanneer zij een bepaalden ton neninhoud overschrijden, bijzonder gevaarlijk voor de kustverdediging van een ander land zijn en ook de burgerbevolking met schade en ieed bedreigen. Omtrent de moederschepen- voor-vlieg tuigen staat Amerika zelfc geheel alléén in de opvatting, dat deze uitsluitend als verde digingswapenen te beschouwen zijn! Ar gentinië. Engeland en Frankrijk erkennen tenminste, dat de moede rschepen - voor - v4 ieg- tuigen aanvalswapenen zijn. wanneer zij bom bardementsvliegtuigen aan boord hebben. Niet minder dan 15 delegaties van zee mogendheden «Denemarken, Duitschland. Finland, Griekenland, Italic, Japan, Neder - Op last van de justitie is de leider van den republikeinse hen Schutzbund voor Tirol, het sociaal -democratische lid van den Ge meenteraad van Innsbruck Kuprian. gear resteerd. De arrestatie staat in verband met de onlusten van verleden week Vrijdag na de vergadering te Hoetting. In een gisteren gehouden vergadering van de Heimatwehr deelde dr. Steidle mede. dat de Heimwehren Zondag een gewapende be tooging te Innsbruck zouden houden Griekenland. Een nieuwe regeeringscrisis? In verband met het wetsvoorstel inzake de sociale verzekering wordt een regeerings crisis van het nieuwe kabinet Papanastasioe niet onwaarschijnlijk geacht. De aanhangers van Venizelos wenschen uitstel van de be handeling van het wetsontwerp, terwijl de regeering onmiddellijk aanneming eischt. Onder de arbeiders heerscht groote op winding. De arbeiders dreigen met alge meene staking wanneer de behandeling van het wetsontwerp wordt uitgesteld. Te Pa tras is de algemeene staking reeds uitge broken. Ierland. Eed van trouw in den Senaat aangenomen. De Iersche senaat heeft heden de wet op den eed van trouw in tweede lezing aange nomen met 21 tegen 8 stemmen, waarbij de meeste leden van de Cosgraveparty zich van stemming onthielden. Amerika. Voor en tegen een economische wereldconferentie te Londen. Het Britsche voorstel om het tweede deel der conferentie van Lausanne af te scheiden en als economische wereldconferentie te Lon den te houden, komt overeen met den wensch der Amerikaansche regeering inzake een zui vere splitsing van het probleem van de uit den wereldoorlog stammende financleele ver plichtingen der Europeesche mogendheden en de vraagstukken van zuiver economischen aard. President Hoover en minister Stimson houden een dergelijke conferentie voor zeer gewichtig en zullen vooraanstaande Amerika nen naar Europa delegeeren. Norman Davis, Mellon en Owen D Young worden in dit ver band, zij het slechts voorloopig. genoemd. Reuter meldt uit Washington, dat er ongerusbheid heerscht bij de tegenstanders van een herziening der oorlogsschulden al daar, die zich opmaken om zich te verzetten tegen een Amerikaansche deelneming aan de economische wereldconferentie. Zij zien daar in een uitvlucht om de Ver. Staten er t-oe te brengen de oorlogsschulden te bespreken. Volgens de ,.Now York Times" heeft de republikeinsclie leider, Senator Reed, de hoop iand. Noorwegen. Polen. Roemenië, Sovjet Rusland, Spanje, Turkije, Zuid Slavië en Zweden 1 achten mocderschepen-voor-vl:;g- tuigen bijzonder offensief, zelfs wanneer zij slechts verkenningsvliegtuigen aan boord zouden hebben, die immers ook gemakke lijk voor bommenwerpen kunnen gebruik', worden. Met betrekking tot de duikbooten zijn de rollen over het algemeen omgekeerd. Die staten, die slagschepen en moederschepen- voor-vliegtuigen als onschuldige verdedigings wapenen beschouwen, achten de duikbooten gevaarlijke aanvalswapenen, omdat zij immers bestemd zijn die lieve „verdedigingswapenen" aan te vallen! Omgekeerd achten die staten die slagschepen en moederschepen-voor-vlieg- tuigen als aanvalswapenen in den ban wil len doen, de duikbooten onmisbaar voor hun defensie, omdat deze het land tegen de bo vengenoemde aanvalswapenen moeten ver dedigen! Het hangt er maar weder van af. van welk standpunt men de zaak bekijkt! Alleen Duitschland en Sovjet Rusland schei den zich met Amerika en Engeland hier van de groote meerdenheid af. doordat zij weige ren de duikbooten voor defensief te verkla ren. Trouwens, ook onder die groote meer derheid van delegaties, die duikbooten over het algemeen als verdedigingswapenen tegen slagschepen meenen noodig te hebben, is er nog een meerderheid, die erkent, dat althans groote duikbooten bijv. die van een tonnen inhoud van meer dan 600 ton. tot. de aan valswapenen behooren. De delegaties, die dit middenstandpunt innemen, dat misschien de grondslag voor een compromis zou kunnen worden, zijn d:e van Denemarken. Grieken land, Nederland. Noorwegen. Portugal, Spanje, Turkije, Zuid-Slavië cn Zweden. Het woord is nu aan de Algemeene Com missie. die over een paar weken de rappor ten der technische commissies zal te bespre ken hebben Wat zal de Algemeene Commissie beslissen? Zal iedere regeering op het stand punt harer militaire deskundigen blijven staan, zoodat voor geen enkel oorlogsschip de noodzakelijke eenstemmigheid verkregen zal worden, om het beginsel der „kwalita tieve ontwapening" daarop toe te passen? Of zullen de regeeringen meer rekening houden met de stem der openbare meening, die nog dezer dagen door middel van de Internatio nale Unie van Volkenbondsvereenlgingen. de Socialistische Arbeiders Internationale cn dc Internationale VrouwenlLga voor Vrede en Vrijheid de afschaffing van aüle in het rapport der Vlootcommissie behandelde wa penen, slagschepen boven 10.000 ton, moeder- schepen-voor-v! log tuigen en onderzeebooten, heeft gevorderd? Dc beslissingen der Algc- meening op den gang van zaken ter Onfc- den invloed, dien de organen der openbare meening op den gan gvan zaken ter Ont wapeningsconferentie uitoefenen. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK Gunstig advies inzake de toe treding tot het Permanente Hof. De Senaatscommissie voor Buitenlandsche Zaken heeft zich naar Reuter uit Wa.dring- ton meldt, in haar rapport ten gunste van het toetreden dor Vereer.igde Staten tot het Permanente Hof van Internationale Justitie uitgesproken. De Olie-conferentie mislukt. De Petroknim-conferentie is vastgeloopen op het vraagstuk van de vrijheid van Rusland om te beschikken over de surpius-productic. De Engelsch-Amerikaansche belangen willen een overeenkomst voor den tijd van 10 Jaren, de Sovjet is niet bereid een overeenkomst aan te "aan voor oen tijdperk langer dan 3 jaar. Het is mogelijk, dat een tweede conferentie In Europa zal worden gehouden. Zuid'Afrika. Treedt Natal uit de Zuid- Afrikaansche Unie? In het middenpunt van de politieke be langstelling staat thans Maritzburg, waar een congres is belegd voor de afscheiding van Natal van de Zuld-Afrikaansche Unie. Het congres is een uitvloeisel van de resolutie, twee maanden gelden op een drukbezochte vergadering te Durban aangenomen en waar In de regeering te Kaapstad ervan werd be schuldigd. dc burgerrechten der Natallers als Britsche onderdanen op noodlottige wijze te ondermijnen, waardoor de economische ondergang der provincie werd veroorzaakt. (Reuter) DOODSTRAF OP ONTVOERINGEN IN DE V. S. WASHINGTON. 1 Juni (Reuter) De Juri dische commissie van het Huls van Afge vaardigden heelt het wetsvoorstel goedge keurd. waarbij de doodstraf wordt ingesteld in geheel Amerika voor personen, die zich schuldig hebben gemaakt aan de ontvoering van mcnschen. VERLAGING VAN HET ZWEEDSCIIE BANKDISCONTO STOCKHOLM. 2 Juni (ReutcrJ Het Zweedsehe disconto dat sedert 17 Mei J.I. 4 1 2 pCt. bedroeg, is heden met ingang van morgen verlaagd tot 4 pCt. ALLE KATHOLIEKE KERKEN IN MEXICO GESLOTEN MEXICO-CITY, 2 Juni. 2 Juni 'V. D.> In den staat Mexico zijn alle katholieke kerken door de politie gesloten aangezien dc Aarts bisschop tot nog toe uit de 150 nog aan wezige priesters geen keuze van 34 priesters om de kerkdiensten te vervullen heeft ge daan, zooals door de wet is voorgeschreven. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnement f 1.90 per maand en f 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Advert.-Burcau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209. AGENDA. Heden: VRIJDAG 3 JUNI Palace: „Madchen in uniform". Op het toonee!v u Ness", moderne equi libristen. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Twee gelukkige har ten". Op het tooneel: Reverko's. een jong- leur-draadact zonder weerga. 7 cn 9.15 uur. Luxor Sound Theatej: „De weg naar Rio" Op het tooneel: eerste klas variété-attractie. 8.15 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van schilderijen Louis Hartz en A. L. Koster. 107.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. ZATERDAG 4 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van schilderijen Louis Hartz cn A. L. Koster. 10—7.30 uur. Zandvoort: Feestelijke opening Tanz- Palast, gebouw Monopole, Stationsplein 11 8.30 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma C. G. Loomeyer en Zoon, Barteljoris- straat 11. Tel 10175. Park-Apotheek, Klcverparkwcg 13, Tel, 11793. Amerikaansch Ongeduld. Het rapport der Vlootcommissie over de aanvalswapenen

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5